•  

  pokaż komentarz

  Czy kiedy podobne rzeczy działy się w Niemczech, to KE też oczekiwała raportów i planów naprawczych?

 •  

  pokaż komentarz

  No i dobrze! Nie bede jadł padliny! Dziki kraj to niech kontroluja tych januszy biznesu. Ale widze na wypoku juz hurr durr zla unia kaze kontrolowac hurr durr i moze jeszcze w ramach solidarnosci z januszami byscie jedli to gowno... co za narod..

  •  

   pokaż komentarz

   @wuuut: Zrozum, że wszyscy mają te same problemy, i w KAŻDYM KRAJU WOŁOWINA JEST TAKA SAMA!
   Bo wszędzie są kłopoty z ubiciem 10-15% zwierząt.Chyba że nie jadasz wołowiny, nawet jako dodatek.
   A jak tak będziesz się przyglądasz, to z głodu umrzesz, a to też szkodzi.Bo przy owocach i warzywach też jest podobna specyfika.I "u nich " bywa jeszcze gorzej niż u nas. Niedawno cebula była przykładem!

  •  

   pokaż komentarz

   @abomito: wszędzie mięso powinno byc ok i wiem ze takie afery nie tylko u nas, ale nie można zwalac winy na to ze inni maja tak samo albo jeszcze gorzej broniąc tymsamym januszy biznesu którzy dorabiaja sie na robieniu nas w c!$%%

  •  

   pokaż komentarz

   @abomito: Zgadza się, jak mają być takie kontrole to u nich niech też będą. Wszystkich traktować równo. Oni mają takie same afery czy to z wołowiną (francja), wieprzowinka (belgia), czy ryby (norwegia) i co i nic.

  •  

   pokaż komentarz

   @abomito: to niech tam wpadnie jakieś tv z kamerą, by mieli program jak ulał, chyba, że jednak u nas tylko taki syf

  •  

   pokaż komentarz

   @zipster: tyle tylko że ten tefauen ma niemal wyłączność na szkodzenie polskiej gospodarce a "TAM" po prostu program nie zostanie wyemitowany z powodu szkalowania dobrego imienia ich przemysłu .... i czapa

  •  

   pokaż komentarz

   @qupi: podaj taki przykład gdy zablokowali.

  •  

   pokaż komentarz

   @abomito: Nie, nie mają. Zdarzają się takie przypadki, ale nimi zajmują się odpowiednie organy a to u nas działał proceder a państwo udawało, że nie widzi. Wiesz, że właściciele ubojni z której pochodzi materiał byli rok wcześniej zatrzymani za ten proceder? Wyszli za poręczeniem i wrócili do biznesu, tak "skutecznie" działało państwo w tej sprawie. Ta masarnia powinna już wtedy zostać zamknięta w p!$%u a oskarżeni pozostać pod nadzorem a jak widać nic takiego miejsca nie miało a co więcej, mimo oskarżenia, żadne służby nie był nawet w gotowości interweniować w sprawie tej ubojni gdy zostali wezwani przez TVN, którego dziennikarze całą noc spędzili na zakładzie, czekając na policję i inspektora.

  •  

   pokaż komentarz

   @zipster: wszakże nie tak dawno w Niemczech była pod tym względem jedna z największych afer(nie chce mi się teraz szukać linków) u angoli też fałszowano wołowinę (wqurwili tym tylko szmatogłowych) i cisza...

  •  

   pokaż komentarz

   @qupi: czyli ktoś to naglosnił, tam pewnie Hans z 2gim adolfem też psioczyli, że przez to ich mięsa nie będą zreć i ichsze derTVN bylo 'be' bo ludzi z ciepłej niewiedzy wyrwało

  •  

   pokaż komentarz

   @zipster: tyle tylko że u nich nie ma takich stacji (jak to określiłeś) jak nasz "derTVN" a afera "nagłośniona" została to (jak mnie pamięć nie myli) przez służby kontrolne innych państw lub ich wyrywkowa kontrola

  •  

   pokaż komentarz

   @qupi: czyli albo ich państwo zrobiło samopodp@#$?#?ke (win dla nich) albo zostali skontrolowani przez innych, kurde do nasi spece od "mięska" to jednak fachowcy, lepiej się kryli niż Niemcy ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @zipster: cały czas rozdzielasz "nas" i "onych" od dłuższego czasu staram ci się wyjaśnić że sk!!$ysyństwo nie jest naszą tylko i wyłącznie domeną i że są też i inne sk!!$ysyny (które nie są polakami) które dokonują TAKICH SAMYCH przekrętów i że nie jest to zależne od narodowości, po prostu tacy ludzie istnieją, czy chcemy tego czy nie, lecz mając na uwadze zasadę równości i proporcjonalności zwróć uwagę ... czy w którymś z krajów w których również były takie same jak nie większe afery tego typu wprowadzono "nadzór i kontrolę z UE" ?( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  TVN może być dumny, zamiast zgłosić na Policję rozpętał gówno burzę na której stracimy setki milionów złotych

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  
   franek-pokrywko via Android

   +81

   pokaż komentarz

   @maciej-kossakowski my konsumenci zyskamy, to że ubojnie stracą niech będzie dla nich nauczką

  •  
   franek-pokrywko

   +51

   pokaż komentarz

   @maciej-kossakowski: byle zdrowe, bez różnicy

  •  

   pokaż komentarz

   @maciej-kossakowski: WVN pokazal, co miał pokazać.Działał w dobrze pojętym interesie swoich właścicieli.Niestety, nie byli to Polscy właściciele.
   Oczywiście takie praktyki są wszędzie i na podobną skalę.Takie jest życie.W zasadzie, to nasi posłowi w UE powinni interweniować.Niestety, praktyka pokazała że oni też mają swojego właściciela i - a drobnymi wyjątkami-nie jest to Polska.
   Chwilowo jesteśmy w czarnej dupie, ale niedługo to można wyciągnąć na na naszą korzyść: nasza wołowina nie tylko jest najlepsza, ale i najlepiej kontrolowana!

  •  

   pokaż komentarz

   my konsumenci zyskamy, to że ubojnie stracą niech będzie dla nich nauczką

   @franek-pokrywko:

   Jak rozumiem wszystkie ubojnie łącznie z tymi mającymi wyższe standardy niż zachodnie odpowiedniki powinny dostać nauczkę i zamiast zysków mieć straty? xD

   Na przykładzie- Twój znajomy wyrzucił na ulicy papierek, pojawiła się viralowa akcja na facebooku, jako mieszkaniec tego samego miasta (w wolnych chwilach sprzątasz parki narodowe) straciłeś pracę bo uznali, że z wandalami nie będą pracować i dano Ci wilczy bilet przez co przez najbliższe lata nie znajdziesz pracy w żadnym dużym mieście i zostaje Ci praca za około 50% dawnej pensji... A brak doświadczenia i kontaktów sprawi, że rynek przejmą inni specjaliści i jest spora szansa, że nigdy nie wrócisz do dawnej świetności.

   a jednocześnie wiesz, że w starej pracy masz kilku kolegów którzy tez mieszkają (ale w innym mieście) obok faceta który rzucił na ulicę papierek... Tylko, że oni nie oberwali za niewinność.

   Tych kilku kolegów to np. Niemcy gdzie afera była bardzo podobna czy Holandia gdzie zafałszowano około 300 ton! wołowiny.

  •  
   franek-pokrywko

   +22

   pokaż komentarz

   wszystkie ubojnie łącznie z tymi mającymi wyższe standardy niż zachodnie odpowiedniki

   @KakaowyTaboret: te nie muszą się przecież obawiać wyników jakichkolwiek kontroli, w ich interesie jest nacisk na polskie władze by zrealizowały oczywiste zalecenia dotyczące braku nadzoru

  •  

   pokaż komentarz

   te nie muszą się przecież obawiać wyników jakichkolwiek kontroli,zrealizowały oczywiste zalecenia dotyczące braku nadzoru

   @franek-pokrywko:

   Mhm... comiesięczna kontrola, comiesięczne przygotowanie kierownictwa i pracowników, comiesięczne siedzenie z osobami kontrolującymi- a czas to pieniądz. A pieniądza po ostatniej aferze i tak jest mało.

   zrealizowały oczywiste zalecenia dotyczące braku nadzoru

   w przypadku Niemiec i Holandii jakoś te zalecenie nie były oczywiste.

  •  
   franek-pokrywko

   +11

   pokaż komentarz

   comiesięczna kontrola, comiesięczne przygotowanie kierownictwa i pracowników, comiesięczne siedzenie z osobami kontrolującymi- a czas to pieniądz.

   codzienność działalności gospodarczej, miewam to samo, takie życie

   w przypadku Niemiec i Holandii jakoś te zalecenie nie były oczywiste.

   tym lepiej, że KE poprawia swe błędne postępowanie, zamiast powielać niebezpieczną nieudolność

   @KakaowyTaboret:

  •  

   pokaż komentarz

   @maciej-kossakowski: To dlaczego nie pojechałeś do tej ubojni i nie kupiłeś tego mięsa? Wspomógłbyś polską gospodarkę i firmę należącą do krętaczy.

  •  

   pokaż komentarz

   @franek-pokrywko:

   codzienność działalności gospodarczej, miewam to samo, takie życie

   Właśnie nie- bo w przypadku branży mięsnej będą dodatkowe kontrole- czyli czas, a czas to pieniądz.

   tym lepiej, że KE poprawia swe błędne postępowanie, zamiast powielać niebezpieczną nieudolność

   Bo uwierzę, że w kolejnej sytuacji w Niemczech będzie tak samo jak teraz w Polsce xD zupełnie pryzpadkiem w momencie zagrożenia wołowiną z USA dowalili konkurencji wysyłającej towar za 1,5 mld. euro.

  •  
   franek-pokrywko

   +15

   pokaż komentarz

   Bo uwierzę, że w kolejnej sytuacji w Niemczech będzie tak samo jak teraz w Polsce

   @KakaowyTaboret: tylko, że to nie ma wpływu na fakt, że polski system szwankuje, a chore mięso wyeksportowano

   obrona oszustów tylko dlatego, że innych nikt nie ściga jest słaba

   dowalili konkurencji wysyłającej towar za 1,5 mld. euro

   nie ma przecież żadnych sankcji czy embarga, jeśli klienci nie chcą kupować - takie ich prawo

  •  

   pokaż komentarz

   ylko, że to nie ma wpływu na fakt, że polski system szwankuje, a chore mięso wyeksportowano

   @franek-pokrywko:

   Wróć do przykładu który Ci dałem- bo szwankuje w sporej części krajów UE a w tak dużym biznesie ciężko o nieznalezienie czarnej owcy.

   obrona oszustów tylko dlatego, że innych nikt nie ściga jest słaba

   Pokaż mi gdzie bronię oszustów? Bo mam wrażenie, że oszustami nazywasz nawet firmy które mają standardy wyższe niż spora część zachodnich przedsiębiorstw.

  •  
   franek-pokrywko

   +4

   pokaż komentarz

   bo szwankuje w sporej części krajów UE

   i znowu to samo - z faktu że gdzie indziej też może być źle nie wynika, że należy w Polsce odpuścić temat

   Pokaż mi gdzie bronię oszustów?

   @KakaowyTaboret: narzekając na kontrole branży - wiadomo, że aby zidentyfikować te zakłady, w których dochodzi do nieprawidłowości należy skontrolować w procesie również i te, w których nieprawidłowości nie ma

   na tym polega system nadzoru; jeśli z góry założysz (na jakiej podstawie?) że pewnych firm nie kontrolujesz bo "mają wyższe standardy niż na zachodzie", to wkrótce niektórzy przestaną je mieć bo i po co

  •  

   pokaż komentarz

   @DanielAquarius: nie wiedziałem, a jak się już dowiedziałem to ją zamknęli
   czytaj ze zrozumieniem co napisałem,
   zamknąć, ale nie robić smrodu na cały świat by porządne ubojnie nie miały kłopotów
   a tak cierpią wszyscy, ale taki był cel tej amerykańskiej stacji by wprowadzić na nasz rynek amerykańską wołowinę o której nic nie wiemy, a może tam być jeszcze gorzej niż u nas

  •  

   pokaż komentarz

   @maciej-kossakowski: Jak mają nie robić smrodu, skoro weterynaria ma kompletnie w dupie takie przypadki? Dopóki służby będą dalej pobłażać na takie przypadki, to biznes będzie się kręcił dalej.
   Pieprzenie o amerykańskiej wołowinie, której Polacy w ogóle mało jedzą i większość tego co wyprodukują trafia na eksport, to srogie piguły sebastianie. Zdejmij folię.

  •  

   pokaż komentarz

   @DanielAquarius: albo ci płacą, albo jesteś pożytecznym idiotą

  •  

   pokaż komentarz

   i znowu to samo - z faktu że gdzie indziej też może być źle nie wynika, że należy w Polsce odpuścić temat

   @franek-pokrywko:

   Wcale nie- wystarczy traktować Polskę jak inne kraje Oo Gdzie ja napisałem, że temat należy odpuścić? Jednak jesli na ten temat jest sraczka we wszystkich mediach + wypowiadają sie politycy i urzędnicy wielu państw podczas gdy w innych krajach sprawa jest rozwiązywana wewnętrznie przy pomocy prokuratury- jednak wzbudza poczucie niesprawiedliwości.

   Jeśli za odpuszczenie tematu uważasz wbicie prokuratury i rozwiązanie sprawy na szczeblu krajowym, zamiast tworzyć precedens wbicia KE i wypowiedzi polityków z Czech, Niemiec i Finlandii - to ok. Szczególnie śmieszą mnie Niemcy którzy mieli u siebie prawdopodobnie większą aferę.

   narzekając na kontrole branży - wiadomo, że aby zidentyfikować te zakłady, w których dochodzi do nieprawidłowości należy skontrolować w procesie również i te, w których nieprawidłowości nie ma

   na tym polega system nadzoru; jeśli z góry założysz (na jakiej podstawie?) że pewnych firm nie kontrolujesz bo "mają wyższe standardy niż na zachodzie", to wkrótce niektórzy przestaną je mieć bo i po co

   Uparcie czegoś nie rozumiesz- ta afera i dodatkowe kontrole sprawią, że podupadnie polska branża mięsna i pewnie przez kilkanaście lat (o ile w ogóle) wróci do poziomu z roku 2017. KE w innych sytuacjach nie wyciągała takich dział, nawet jak sfałszowano 300 ton wołowiny.

   I czymś innym jest kontrola, a czymś innym masowe kontrole KE. Samo to, że będzie informacja, że do polskiej wołowiny wbiła KE będzie gigantyczną antyreklamą.

   No chyba, że uważasz za prawidłowe, że afery na zachodzie przechodzą bez echa i nie ma odpowiedzialności zbiorowej, a w przypadku Polski cierpi cały sektor mięsny.

  •  

   pokaż komentarz

   @DanielAquarius:80% polskiej produkcji wołowiny trafia na eksport, więc amerykańska wołowina jest zagrożeniem :-)

   a służby weterynaryjne wcale nie mają w dupie- tak jakbyś wziął pod uwagę jedno przestępstwo w wyp$#?owie dolnym i kazał się za to tłumaczyć w pierdołowie górnym xD

   Spora cześć polskich zakładów ma wyższe standardy niż spora część zachodnich zakładów ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @KakaowyTaboret: Jak amerykańska wołowina ma być zagrożeniem, kiedy konsumpcja tego rodzaju mięsa u nas jest niska? Stąd właśnie to mięso jest głównie eksportowane, bo odbiorców u nas jest mało.
   I dlatego po raz kolejny weterynaria dała dupy, a minister rolnictwa zamiast wyciągnąć jakieś wnioski, to: a u was biją murzynów.

   Spora cześć polskich zakładów ma wyższe standardy niż spora część zachodnich zakładów ;)
   Jakiś dowód?

  •  

   pokaż komentarz

   Jak amerykańska wołowina ma być zagrożeniem, kiedy konsumpcja tego rodzaju mięsa u nas jest niska? Stąd właśnie to mięso jest głównie eksportowane, bo odbiorców u nas jest mało.

   @DanielAquarius:

   Wyjaśnię Ci- jest zagrożeniem dla polskiego przemysłu mięsnego, ponieważ jak sam zauważyłeś- jest ono sprzedawane. W 2017 roku sprzedano towaru za ponad 6 miliardów złotych. Jeśli w Polsce produkujesz na przykład małe wieza eiffla i wysyłasz do Paryża, a nagle wchodzą na rynek chińskie wieże, to nie są one zagrożeniem dal tej gałęzi przemysłu?

   I dlatego po raz kolejny weterynaria dała dupy, a minister rolnictwa zamiast wyciągnąć jakieś wnioski, to: a u was biją murzynów.

   Eeee, a skąd wiesz, że nie wyciągają wniosków? W Niemczech była większa afera i nic się nie stało, w Holandii sfałszowano 300 ton! wołowiny i też nie było aż takich efektów i nie wbijała się komisja europejska. Tak jakbyś zrobił imprezę i wylądował na 48godzin +najwyższy możliwi mandat i stracił pracę, a Twoi kumple za identyczne zachowanie dostali najwyżej upomnienie lub minimalny mandat.

   Jakiś dowód?

   Wewnętrzne normy. Weźmy takich partnerów Tesco. Tesco stawia wyższe wymagania (jedni z największych producentów mięsa w PL współpracują z Tesco) i ma swoją wewnętrzną normę + przeprowadza audyty u swoich kontrahentów. Wymogi mają wyższe niż te których wymaga prawo żywieniowe UE.

   Spora cześć polskich zakładów ma też BRC który też stawia wyższe wymogi.

  •  

   pokaż komentarz

   @KakaowyTaboret: Ale ja nie piję do amerykańskiej wołowiny na rynku UE, a do ich wołowiny na rynku polskim.
   Co do ich wejścia na rynek UE, to nie jest tak, że oni tutaj wejdą za darmo. W zamian muszą otwierać się na naszą. Serio są ludzie, którzy wierzą, że UE pozwoli Amerykanom sprzedawać tutaj mięcho tak po prostu? Bitch please...

   Ponieważ to kolejna afera z naszą żywnością. Cycu, ale z holenderskim mięsem to nie manipuluj: http://www.portalspozywczy.pl/mieso/wiadomosci/ke-za-wycofaniem-z-rynku-produktow-z-holandii-ktore-moga-zawierac-konine,84657.html

   A Tesco, to niby tylko w Polsce ma sklepy?

  •  
   franek-pokrywko

   -1

   pokaż komentarz

   rozwiązanie sprawy na szczeblu krajowym,

   I czymś innym jest kontrola, a czymś innym masowe kontrole KE

   Polskie rozwiązywanie sprawy polega na:

   - niezgodnościach w dziennikach weterynaryjnych przed i po uboju;

   - nieprawidłowościach w użyciu pieczątek weterynaryjnych do znakowania mięsa;

   - braku odpowiedniej liczby lekarzy weterynarii do przeprowadzania kontroli w ubojniach;

   - brakach w systemie rejestracji i identyfikacji zwierząt.

   Tak wygląda szczebel krajowy, a to pierwsze efekty:

   https://rmf24.pl/fakty/polska/news-arabia-saudyjska-i-bialorus-wprowadzaja-embargo-na-wolowine-,nId,2835781

   @KakaowyTaboret:

  •  

   pokaż komentarz

   @DanielAquarius:

   A Tesco, to niby tylko w Polsce ma sklepy?

   Nie. Z tego co wiem to firmy o których mówiłem wysyłają na zachód i prawie nic nie robią na rynek polski. Więc wystarczy wysyłać mięsko do Tesco lub kontrahentów Tesco (więcej sklepów ma za granicą niz w Polsce) by mieć wysokie normy jakościowe. A to tylko jeden z przykładów.

   Ponieważ to kolejna afera z naszą żywnością. Cycu, ale z holenderskim mięsem to nie manipuluj:

   Nie manipuluję- fałszowanie zywności jest przestępstwem. Z niemieckim też manipuluję Cycu? Uważasz, że w Niemczech była tylko jedna afera z żywnością?

   Co do ich wejścia na rynek UE, to nie jest tak, że oni tutaj wejdą za darmo. W zamian muszą otwierać się na naszą. Serio są ludzie, którzy wierzą, że UE pozwoli Amerykanom sprzedawać tutaj mięcho tak po prostu? Bitch please...

   Bitch Please na pewno w momencie wzrostu konkurencji w Europie nie opłacało się dowalić Polsce na tak dużym rynku. A KE i politycy zupełnie przypadkiem wypowiadali się tylko w przypadku Polski, a nie w przypadku Niemiec.

  •  

   pokaż komentarz

   @franek-pokrywko: p?%?#!@isz, nie wiesz nic o branży xD

   Ma Pan dowód? No i artykuł który dałeś nic nie udowadnia- chyba, że pokażesz mi podobne embarga dotyczące mięsa z Niemiec.

  •  
   franek-pokrywko

   -3

   pokaż komentarz

   @KakaowyTaboret:

   Ma Pan dowód?

   na co? na te nieprawidłowości? będzie raport z kontroli KE:

   https://www.money.pl/gospodarka/afera-miesna-druzgocace-wnioski-z-unijnej-kontroli-bruksela-zada-raportow-z-kazdej-ubojni-co-miesiac-6349089132172929a.html

   https://www.money.pl/gospodarka/afera-miesna-ekolodzy-i-rolnicy-jednym-glosem-przeciw-ministrowi-ardanowskiemu-6349077935679105a.html

   na embargo AS i B? juz wszyscy o tym piszą

   https://www.cenyrolnicze.pl/wiadomosci/rynki-rolne/bydlo/14976-zawieszenie-eksportu-miesa-wolowego-i-produktow-z-miesa-wolowego-do-krolestwa-arabii-saudyjskiej

   widać nie miały podstaw, by wprowadzać embargo na mięso z Niemiec, wbrew twoim twierdzeniom o masowych nieprawidłowościach tamtejszych zakładów o standardach niższych od polskich ubojni XD

   EOT

  •  

   pokaż komentarz

   @franek-pokrywko:

   widać nie miały podstaw, by wprowadzać embargo na mięso z Niemiec, wbrew twoim twierdzeniom o masowych nieprawidłowościach tamtejszych zakładów o standardach niższych od polskich ubojni XD

   Czyli jedyny dowód jaki masz to ten, że w momencie wzrostu konkurencji sprawa została bardzo nagłosniona co pewnie jest powodem embarga, co pomoże producentom wołowiny z AS i B w kryzysowym momencie? xD

   na co? na te nieprawidłowości? będzie raport z kontroli KE:

   Tej KE która olała niemieckie nieprawidłowości? xD

   Może jeszcze powiesz, że politycy Czech, Niemiec, Finlandii i Francji zupełnie przypadkiem wypowiedzieli się o Polsce, a gdy była afera w Niemczech już nie? (oj, czyżby oni się wypowiedzieli przed kontrolami?)

   EOT

  •  

   pokaż komentarz

   @KakaowyTaboret:

   Nie. Z tego co wiem to firmy o których mówiłem wysyłają na zachód i prawie nic nie robią na rynek polski.
   Aha, bardzo legitne info. Instytut @KakaowyTaboret z wykop.pl.

   Nie manipuluję- fałszowanie zywności jest przestępstwem. Z niemieckim też manipuluję Cycu? Uważasz, że w Niemczech była tylko jedna afera z żywnością?

   Manipulujesz cały czas: https://www.tygodnik-rolniczy.pl/articles/aktualnosci_/nielegalny-uboj-zwierzat-byl-prowadzony-w-niemczech-i-irlandii-polnocnej/
   Pomijam typowo polsko-głupkowaty wydźwięk tego artykułu, bo sam pisze o czym innym, a co innego podaje:

   Proceder skrytykowali politycy ze wszystkich opcji politycznych, ale na szczeblu regionalnym. W regionalnym >magazynie NDR „Hello Niedersachsen”głos zabrała tamtejsza minister rolnictwa Barbara Otte-Kinast (CDU) – >stanowczo potępiła bezczynność osób, które przyglądały się procederowi od miesięcy i nic z tym nie robiły.
   ...
   Wzmiankę o procederze w niemieckiej ubojni znaleźliśmy jedynie w belgijskich mediach. Ubojnia sprzedawała > bowiem swoje mięso do firmy Dierickx w Zele we Flandrii Wschodniej, która eksportuje swoje mięso do większości > krajów Unii Europejskiej.


   a tu mam Belgię: https://biznes.interia.pl/wiadomosci/news/wielka-afera-w-branzy-miesnej-w-belgii,2565862,4199

   A podobno cisza była...

   Bitch Please na pewno w momencie wzrostu konkurencji w Europie nie opłacało się dowalić Polsce na tak dużym rynku. A KE i politycy zupełnie przypadkiem wypowiadali się tylko w przypadku Polski, a nie w przypadku Niemiec.

   Z pewnością! Bij Polaka! Kiedy każdy Niemiec rano wstaje, to kombinuje jak dokopać potężnym bolakom xD
   Oblężona twierdza mocno. My jak żydzi wśród krajów arabskich - wiecznie atakowani. Z pewnością nas do tej UE przyjęli żeby najpierw nam pomóc zrobić infrastrukturę, dotować rozwój firm, a potem walczyć z potężną wolską hydrą, która zatopi niemieckie sny o władzy nad światem xDDD

  •  

   pokaż komentarz

   Aha, bardzo legitne info. Instytut @KakaowyTaboret z wykop.pl.

   @DanielAquarius:

   No rzeczywiście 80% produkcji wołowiny jest eksportowane xD Jakich chcesz innych dowodów? Nie wiem największe firmy wysyłające wołowinę i listę norm jakie mają wprowadzone?

   Na pewno zagraniczni odbiorcy dogadują się z Heńkiem z podlasia, a nie z dużymi firmami xD

   Pomijam typowo polsko-głupkowaty wydźwięk tego artykułu, bo sam pisze o czym innym, a co innego podaje:

   A podobno cisza była...

   Czyli wypowiedziała się podobna liczba polityków z podobnej liczby krajów? ( ͡° ʖ̯ ͡°) niemczy, Czechy, Francja, UK, Finlandia

   Z pewnością! Bij Polaka! Kiedy każdy Niemiec rano wstaje, to kombinuje jak dokopać potężnym bolakom xD

   Ech.. czyli przypadkiem najmocniej oberwali Polacy? I czemu wsadzasz mi w usta coś czego nie powiedziałem?

   Oblężona twierdza mocno. My jak żydzi wśród krajów arabskich - wiecznie atakowani. Z pewnością nas do tej UE przyjęli żeby najpierw nam pomóc zrobić infrastrukturę, dotować rozwój firm, a potem walczyć z potężną wolską hydrą, która zatopi niemieckie sny o władzy nad światem xDDD

   Fajny chochoł. Moim zdaniem gdyby podobna afera była w Czechach, Finlandii, Norwegii, Łotwie, Słowacji, Belgii to reakcje byłyby podobne

   A do UE na pewno nas przyjeli z dobrego serca i im się to nie opłacało xD

   Ale rozumiem- łatwiej pokonać chochoła i wcisnać rozmówcy w usta coś czego nie powiedział.

  •  

   pokaż komentarz

   @maciej-kossakowski: W tym kraju nic się nie zmieni jeżeli ludzie będą mieli taki mental jak Ty. To jak z pedofilia w małych społecznościach jak ludzie bronią księdza a dziecko skazują na ostracyzm. "Tylko problem z tym Antosiem. Po co zes mówił ze ksiądz Cię dźga, problemy same z tego są !"

  •  

   pokaż komentarz

   @pabu: przestań pierd...ć głupoty
   jak się z żoną czy matką kłócisz to całe osiedle wie czy starasz się sprawę we własnym gronie załatwić
   wszędzie są jakieś odchyły od normy, ale nikt się tym nie chwali na cały świat
   jeszcze nie widziałem firmy samochodowej, która by krzyczała że złe samochody robi, wzywają indywidualnie na akcję serwisową i naprawiają
   nie widzisz różnicy ?

  •  

   pokaż komentarz

   my konsumenci zyskamy

   @franek-pokrywko: No tak średnio zyskamy - ceny mięsa pójdą w górę, a jakość realnie nie ulegnie żadnej zmianie, bo mimo że mięso nie spełniało niektórych współczesnych, wyśrubowanych norm to nie było trujące ani szkodliwe. Mięso z wyciętą cystą albo pochodzące z niedawno padłego zwierzęcia poddane obróbce termicznej nie będzie się różnić od "normalnego". Takie już mamy czasy w których wszystko musi być czyściutkie, śliczne i sterylne ale realnie nie ma to aż takiego znaczenia jak się niektórym wydaje.
   Oczywiście skoro już mamy takie normy to producenci powinni je spełniać, ale nie róbmy z tego nie wiadomo czego, bo jakby tak poczytać takich jak ty człowiek mógłby pomyśleć, że do tej pory kupował w sklepach zaczerwioną, rozkładającą się padlinę. Tymczasem jako konsument będziesz jadł to samo co dotychczas i nie odnotujesz kompletnie żadnej różnicy poza tym że więcej zapłacisz.

  •  

   pokaż komentarz

   @maciej-kossakowski: poczekaj poczekaj, czyli wolałbyś zrec takie mięso byle na świecie się o tym nie dowiedzieli? Normalnie syndrom bitej matki półki, póki sąsiedzi nie widzą to nic nie szkodzi jak stary da co jakiś czas po twarzy :D? Ja jestem za takimi kontrola i, konsumenci czyli my tylko zyskaja

  •  

   pokaż komentarz

   @franek-pokrywko: W większości swoich komentarzy masz rację. Nie zgadzam się z tym, że mięso sprowadzane z zachodu będzie lepsze od naszego dobrego mięsa.
   1. U nich też raz na jakiś czas wychodzą podobne nieprawidłowości w kwestii ubijanych sztuk. Różnica plega jedynie na rozdmuchaniu problemu na cały świat. Nasz problem się magluje w mediach naszych i zagranicznych dziesiątki razy, ich problemy się przemilcza lub ignoruje.
   2. Na zachodzie lub w USA chroni się ale swój rynek mięsa, ale nie rynki obce. Gorsze wypychają do takich krajów jak my. Podobnie z innymi artykułami.
   3. Nasze dobre mięso idzie na zachód, bo jest lepsze od ich dobrego mięsa.

   Dla osób niemających styczności z rynkiem mięsa, takie komentarze jak Twoje - mieszające prawdę z nieprawdą - jest szczególnie szkodliwe. Po niektórych informacjach widzę, że masz duże pojęcie w temacie. A po zachwalaniu zachodzniego mięsa - widzę, że masz duży interes w jego imporcie.

  •  

   pokaż komentarz

   @zipster: nie czytasz co piszę ?
   winnych osądzić, nawet kara śmierci dla przykładu, mięso kontrolować
   ale nie trąbić o tym wszystkim
   ślepy jesteś, że Niemcy, Francja, Czechy szukają byle pretekstu by zdyskredytować naszą żywność ?

  •  

   pokaż komentarz

   @maciej-kossakowski: ja odpowiem Ci tak: nie dawajmy pretekstu, nawalił system kontroli? No chyba nawalił, jako odbiorca/klient masz prawo aby żarcie jakie do Ciebie jest dostarczane było dobrej jakości. Jakby Ci nasi handlarze mieli łeb na karku to by syt. Odwrócił na naszą kożyść, niech reklamują się u szwabów etc. Reklamami gdzie gadają, że nasze mięso przechodzi w hu i jeszcze trochę kontroli, nawet więcej niż ich rodzime, bo takie mamy zaostrzenia. Ale to jakby mieli olej w głowie nie siano i tą padline.

  •  

   pokaż komentarz

   @zipster: > naszą kożyść

   widzisz, każdy błędy jakieś robi
   na razie nic nie udowodnili, krowa czy koń, który nogę złamie zawsze szedł na rzeź
   gówno-burza przez którą Polacy stracą setki milionów dolarów czy euro
   życzę ci, żeby twój kolega narozrabiał, ciebie o to posądzili i żebyś nie mógł się wybronić

  •  

   pokaż komentarz

   TVN może być dumny, zamiast zgłosić na Policję rozpętał gówno burzę na której stracimy setki milionów złotych

   @maciej-kossakowski: Od robieni śledztwa, którego wyniki mają być potem w tajemnicy przekazywane organom ścigania, są służby specjalne a nie dziennikarze.

 •  

  pokaż komentarz

  Plan naprawczy? WTF? Zostało popełnione przestępstwo, winnych osądzić, skazać i wsadzić do więzienia koniec kropka.

 •  

  pokaż komentarz

  Na coś się tak Bruksela czasem przydaje, skoro nasze orły nie potrafią przeprowadzić zwykłej kontroli...