•  

  pokaż komentarz

  tl;dr

  Dla tych, którzy dopiero teraz mają styczność z “aferą”, wyjaśniamy, że film podsumowuje spotkanie, na które zaprosiliśmy użytkownika niezgadzającego się z blokadą konta na naszej giełdzie.

  Zaproszenie było inicjatywą założyciela BitBay, Sylwestra Suszka i odbyło się 13 lutego, po dłuższych ustaleniach. Użytkownik, z którym spotkaliśmy w asyście prawnika:

  1. nie potrafił odtworzyć historii swojego konta (przypisanych rachunków)
  2. odmówił poddania się procedurze weryfikacji pochodzenia środków (taki obowiązek nakładają na nas przepisy AML), która miała na celu udowodnić, że faktycznie potrafi się posługiwać kontem
  3. rozmowę prowadził głównie prawnik, na każde pytanie odpowiadał jednym zdaniem.

  Postępowanie jest prowadzone dalej, a konto zostanie zablokowane do wyjaśnienia.

  Śledźcie nasz profil, tam pojawi się więcej informacji:
  https://www.wykop.pl/ludzie/Bitbay/

  ---

  BitBay od lat walczy o reputację branży krypto i interesy użytkowników. Podlegamy i stosujemy przepisy o przeciwdziałaniu praniu brudnych pieniędzy. Taki jest wymóg dojrzewającego rynku kryptowalut. Jeśli jako branża chcemy być traktowani poważnie, to poważnie musimy podchodzić do obowiązków nakładanych przez prawo.

  Chcielibyśmy podziękować użytkownikom za zaufanie, którzy wspierali nasze działania i nie dali się wodzić za nos, zwłaszcza gdy chodziło o świeżo założone konto na wykopie.

  Jeżeli natkniecie się kiedykolwiek na podobny przypadek, najlepiej zasugerować danej osobie kontakt z supportem, a potem policją, prokuraturą lub sądem, na ich wniosek możemy wykonać dyspozycję wypłaty, ponieważ ostateczna weryfikacja użytkownika odbywa się po ich stronie.

  Dodatkowo chcemy poinformować, że weryfikacja jest niezbędna, ze względu na takie przypadki jak ten. Nie ma powodu do obaw, jeżeli jest się realnym właścicielem środków, a jeden z naszych mechanizmów bezpieczeństwa zablokował konto.

  •  

   pokaż komentarz

   @Bitbay: Co stanie się z zablokowanymi środkami?

  •  

   pokaż komentarz

   @Line-Storm: pewnie wzbogaci sie Malta zamiast Polski

  •  

   pokaż komentarz

   @Bitbay: Ciągle nie rozumiem o co chodzi...

   Czy podejrzewacie go o przejęcie czyjegoś konta na waszej platformie i próbę wytransferowania środków?
   Czy o to, że wpłacił kryptowaluty z przestępstwa? Jeżeli, tak to na jakiej postawie?
   Padło słowo pranie pieniędzy, czyli domniemywam, że podejrzewacie, że środki pochodzą z przestępstwa. Ponieważ nie jesteście policją, więc powstaje pytanie, jakimi kryteriami się posługujecie klasyfikując dane środki jako pochodzące z przestępstwa?
   Czy powzięliście podejrzenie co do fałszywości dokumentów którymi się weryfikował?
   I jakie stricte obowiązki nakłada na was KYC/AML?

   To nie są żadne tajemnice. Powinna być jasna odpowiedź na te pytania. Inaczej nie wyobrażam sobie korzystania z waszego serwisu. Nie mam tam konta tak na marginesie i bez jasnych odpowiedzi nigdy nie założę.

   Wasi przyszli klienci mają prawo znać procedury jakimi się posługujecie blokując środki. Chociażyby po to, żeby czuć się spokojnymi, że nie jest czyjaś arbitralna decyzja.

  •  

   pokaż komentarz

   @Bitbay:

   Jak wykopowicze dali się nabrać po raz 2

   Tytuł moim zdaniem niesłuszny, skoro nie potraficie załatwić sprawy jak należy. Jeśli to oszust (nie wiem, nie wypowiadam się) to powinien się o tym dowiedzieć od razu, a nie jak sprawa staje się medialna. Fatalne zaniedbanie dał tutaj Bitbay, który zbywał człowieka.

   Widzę też drugi problem, który sprawia, że nie warto używać Bitbaya

   nie potrafił odtworzyć historii swojego konta (przypisanych rachunków)

   Co to kur** znaczy. Załóżmy, że kiedyś posprzątałem jakiemuś bezdomnemu ( ͡° ͜ʖ ͡°) dom i dał mi 0.1 Bitcoina o wartości np. 10 dolarów. Po 10 latach jest to warte (jak się bawić to się bawić) 100 milionów, a gość umarł. Jak mam udowodnić, że hajs jest legalny?

  •  

   pokaż komentarz

   @fervi: Ja sądzę że chodzi im o historię rachunków bankowych; wpłat, wypłat; zmian numerów konta; może szczegółów poprzedniego konta.

   Przypuszczam, że koleś zmienił numer konta bankowego i chciał wypłacić. Tylko to mi przychodzi do głowy jako sensowne wytłumaczenie tej całej akcji. Dział bezpieczeństwa chciał zweryfikować przed wypłatą i zaczęły się schody.
   Może nowe konto było offshore a dokumenty dziwne.

   Powinni dać jasne odpowiedzi a nie p@!$?!@nie i dalej nic nie wiadomo, poza tym że coś śmierdzi.

  •  

   pokaż komentarz

   @fervi: Jak dostałeś od bezdomnego 10$ to zapewne posiadasz klucz prywatny do tego adresu i np możesz potwierdzić że Ty to Ty i może przeprowadzić jakąś transakcję tym adresem

  •  

   pokaż komentarz

   Taki jest wymóg dojrzewającego rynku kryptowalut.

   @Bitbay: Czyli skończyła się wolność, towarzysz Morawiecki już trzyma łapsko na bitcoinach?

  •  

   pokaż komentarz

   @KryptoShit: Ale nie możesz udowodnić skąd je masz. Ale dam inny przykład, zły. Okradłem cię i przelałem hajs na swoje konto i ze swojego konta na bitbay. Jak już mam "klucz prywatny", to git? :D
   Albo jak przechodziłem z nie-Segwit na Segwit to nie potrzebowałem starego seeda (bo po co). Znaczy, że moje pieniądze są z kradzieży czy legalne?

  •  

   pokaż komentarz

   @fervi: Wpłaciłeś na giełdę z adresu który kontrolujesz i wtedy pocałujta w dupę wójta...

  •  

   pokaż komentarz

   @fervi : A dwa że gdybym to ja robił taki wałek to szedłbym w zaparte i chciał odzyskać $$$ a wg Suszka to Pan powiedział 2 czy w sumie 1 zdanie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Bitbay: Czy mogę prosić o informację czy to jest WASZA decyzjaże środki zatrzymujecie? W sensie że aby spełniać wymogi AML, to macie obowiązek i prawo wdrażać takie decyzje?

   Czy też była decyzja strony trzeciej - podmiotu kontrolnego?

   W filmiku jest mowa o "dyrektorze AML" i nie bardzo wiem czy to jest wasz pracownik? Czy też jakiś przedstawiciel "maltańskiego KNF"?

   A co do "daliśmy sie nabrać".
   Główny zarzut wykopków to dotyczył braku odpowiedzi a potem waszej wymijającej odpowiedzi dotyczącej całej sprawy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Bitbay: macie na myśli że podp!%@!$%iliście komuś pieniądze bo wam nie udokumentował ich pochodzenia? Czyli jesteście takimi małymi śledczymi, a kiedy ktoś nie zgadza się wyjawiać wam informacji niejawnych zabieracie mu pieniądze? Czy ja dobrze rozumiem?

  •  

   pokaż komentarz

   @Bitbay: szkoda że nie możecie powiedzieć wprost, że na spotkaniu pojawił się słup którego zadaniem było wypowiedzenie jednego zdania i uwierzytelnienia swojej osoby. Fajnie że prowadzicie tak otwartą komunikację i staracie się być bardzo transparentni!

  •  

   pokaż komentarz

   @Desseres: Dzięki, nie wszyscy to rozumieją staramy się to w przedstawić w taki sposób na jaki pozwala nam prawo ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   @Line-Storm Czekamy na rozwiązanie sprawy. Konto jest zablokowane, środków nie ruszamy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Bitbay: Ehh ale tak naprawdę to c#@!? wiadomo co się odbyło na tym spotkaniu.

   Postępowanie jest prowadzone dalej, a konto zostanie zablokowane do wyjaśnienia.
   to ile to będzie prowadzone, i przez kogo? Dalej przez was czy przez jakieś służby państwowe. Jeśli przez służby to jakie? I od kiedy te służby tą sprawą się zajmują.

  •  

   pokaż komentarz

   @Banek5000: Serio myślisz ze BB wysypie służby które trzymają łapy na tej sprawie? Każdy wie ze jak służby wchodzą to nie masz prawa o tym mowić sprawdzanemu...

  •  

   pokaż komentarz

   Serio myślisz ze BB wysypie służby które trzymają łapy na tej sprawie? Każdy wie ze jak służby wchodzą to nie masz prawa o tym mowić sprawdzanemu...

   @KryptoShit: Nie wiem jakie jest prawo tam gdzie oni się znajdują. Z chęcią bym na ten temat się dowiedział więc mogliby o tym chociaż wspomnieć nie łamiąc przy tym zakazu jeśli taki jest.

  •  

   pokaż komentarz

   @atari_XE: Tu chodzi o to że zweryfikowana osoba nie jest rzeczywistem uzytkownikiem konta tylko słupem co w tym skompikowanego.

  •  

   pokaż komentarz

   @Bitbay: Oboje zachowujecie się podejrzanie, wy nie ustosunkowaliście się do tego dlaczego mu nie odpowiadaliście a on bo on nie pamięta konta. Skoro 2 godziny ta rozmowa trwała to mógł Suszek jeszcze powiedzieć o jakie pytania chodziło bo ciężko tu obiektywnie ocenić na tym jednym pytaniu, bo jeśli np. wpłacał dawno temu pieniądze to mógł nie wiedzieć z którego konta jak miał ich parę.

  •  

   pokaż komentarz

   @Bitbay: :) zaczynamy od początku.
   Tytuł : na co dali się nabrać? - dla mnie sprawa wciąż aktualna, spytałem gdzie są moje pieniądze na wykopie i nie otrzymałem odpowiedzi do teraz. Na co dali się nabrać?

   Przebieg spotkania był interesujący. Powiedzieliście że jak przyjadę i się pokaże to będzie po sprawie. I że adwokat niepotrzebny.. Jak wielki byłby to błąd gdybym był bez mecenasa. Na dzień dobry dostaliśmy pismo o tajemnicy spotkania czy tajemnicy obiektu nie wiem nie wgłębialiśmy się w to pismo. W razie złamania musielibyśmy zapłacić 250 tys zł kary.

   Zdziwił mnie również fakt, że później ktoś, nie wiadomo skąd, wybiega z kamerą i pyta nas o przebieg spotkania. Skąd on o nim wiedział? Skąd wiedział o godzinie skąd wiedział że my to my?

   Poprosiliście o wylegitymowanie się dowodami osobistymi zgodnie z prośbą zrobiliśmy to. Następnie my również y o wylegitymowanie się osób obecnych, na co Pan Suszek pomachał dowodem? (nie wiem, krzaczki bo "dowód" z emiratów).
   Wy przygotowaliście quiz z 18 pytań :) o których nie uprzedzaliście i powiedzieliście że oddacie kase jak odpowiem na wszystkie. Pytania typu co to jest blockchain to były tam na rozgrzewkę - nie doczytałem w regulaminie że muszę się znać na funkcjonowaniu waluty by sobie ją po prostu kupić. Nie było sensu odpowiadać na nie, a że pomyliłem banki na które zleciłem wypłatę - zweryfikowałem u Was 2 banki, sprawa ciągnie się już 2 miesiące zapomniałem że to nie był pierwszy tylko drugi bank..? to przestępstwo?
   Dalej były pytania bardzo wrażliwe, typu gdzie pracuję ile zarabiam w jakich innych bankach trzymam pieniądze, skąd te pieniądze. Wg ustawy AML nie macie prawa zadawać żadnego z nich. Na wszystkie pytania zgodne z AML odpowiadaliśmy wcześniej. Powiedziałem że z chęcią odpowiem też pozostałe ale zgodnie z prawem czyli już w sądzie.

   My mieliśmy 3 pytania. Na żadne nie otrzymaliśmy odpowiedzi.
   1- co się dzieje z moimi pieniędzmi od momentu ich zablokowania ???
   2- na jakiej podstawie je przetrzymujecie ???
   3- mieliśmy zadać jak odpowiecie na którekolwiek ale tu się nie doczekaliśmy żadnej odpowiedzi.

   Z rozmowy wynika że pieniądze leża sobie u Was (obracacie nimi?) a jeśli dokonaliście jakiegoś zgłoszenia to bardzo niedawno. Na co czekaliście? Że może odpuszczę, zapomnę?

   Spytaliśmy również co z odpowiedzią na pismo które wysłaliśmy już chyba z miesiąc temu. Usłyszeliśmy że "Wasz dział prawny Maltański je procesuje ", Oczywiście brak terminu kiedy skończy procesować.
   Mówi Pan dużo o praniu brudnych pieniędzy, mam nadzieję że jest to poparte jakimiś dowodami, bo póki co z Pańskiej gadki nie dużo wynika.

   Nie nazwałem Pana złodziejem. Jedyne co chce to odzyskać moje pieniądze. Chcieliście zobaczyć mnie zweryfikować - zweryfikowaliście, wideorozmowa była tak jak chcieliście wg Was nie udana - ale co się mogło w niej nie udać nie wiem... po długim milczeniu zareogawliście dopiero w sytuacji gdy sprawa została nagłośniona na wykopie, zaproponowaliście że jeżeli przyjadę i zobaczycie że ja to ja MOJE pieniądze zostaną zwrócone ! i znowu nie zrobiliście tego pomimo wcześniejszej deklaracji. To Wy robicice ze mnie przestępce a nie ja z Was robnie wszytsko co chcecie aby odzyskać moje pieniądze. Zaczyna to być jakieś 12 prac asterixa... Jeżeli takl baliście się o źródło pochodzenia to trzeba było to zgłosić w odpowienie miejsca niezwłocznie, no bo na co czekaliście ??? Kontakt ze mną był, a z Wami nie... Mam już dość tłumaczenia że nie jestem wielbłądem .

  •  

   pokaż komentarz

   @trojekxx7: Czyli @bitbay wydaje oświadczenia które nijak mają się z rzeczywistością ( ͡° ͜ʖ ͡°) Kto by się spodziewał.

  •  

   pokaż komentarz

   Mam już dość tłumaczenia że nie jestem wielbłądem .

   @trojekxx7: to skończ się cackać i wystąp na drogę prawną, bo każdy z was ma różne wersje, a takie kwestie bardzo szybko rozstrzygnie sąd. Dodatkowo jak BTC straci na wartości, to będziesz miał podstawy do ubiegania się o odszkodowanie i pewnie jeszcze dostaniesz zwrot kosztów

  •  

   pokaż komentarz

   @trojekxx7: Zachęcamy najpierw do odpowiedzenia na to:

   1. nie potrafił odtworzyć historii swojego konta (przypisanych rachunków)
   2. odmówił poddania się procedurze weryfikacji pochodzenia środków (taki obowiązek nakładają na nas przepisy AML), która miała na celu udowodnić, że faktycznie potrafi się posługiwać kontem
   3. rozmowę prowadził głównie prawnik, na każde pytanie odpowiadał jednym zdaniem.

  •  

   pokaż komentarz

   @Bitbay: @trojekxx7: Fajnie by było, że jeśli rozmowa była nagrywana (a trojekxx7 mówi, że tak) to może za obopólną zgodą opublikować je?

  •  

   pokaż komentarz

   odmówił poddania się procedurze weryfikacji pochodzenia środków (taki obowiązek nakładają na nas przepisy AML)

   @Bitbay: Opiszecie szerzej tą procedurę?

  •  

   pokaż komentarz

   @trojekxx7: najpierw mowisz, ze dostales pismo o tajemnicy spotkania (ale w sumie nie wiesz do konca co tam bylo, bo ani ty ani prawnik z ktorym byles go nie czytaliscie doglebnie), a teraz opowiadasz ze szczegółami co tam bylo xD. Nie boisz sie, ze ci zaraz zaloza sprawe i nie dostaniesz kasy ;D

  •  

   pokaż komentarz

   @trojekxx7: zgłoś to na policję w Malcie zwykłą kradzież i tyle i do sądu o zabezpieczenie. Nie go zaczną ściągać, to skończy cwaniakować.

  •  

   pokaż komentarz

   @trojekxx7 @Bitbay dajcie treści pytań tutaj będzie można ocenić czy były rzeczywiście jakieś bardzo prywatne

  •  

   pokaż komentarz

   @stormkiss: To, że dostał to nie znaczy, że podpisał.

  •  

   pokaż komentarz

   @Bitbay trzeba było wcześniej wysłać mu te pytania, nawet sąd daje stronie sporu tydzień czasu na przygotowanie odpowiedzi na którą można odpowiedzieć w 3 minuty.

  •  

   pokaż komentarz

   Wasi przyszli klienci mają prawo znać procedury jakimi się posługujecie blokując środki

   @atari_XE: no i tu się myslisz. Prócz wymagań AML/CTF itp w kazdym kraju spółki też wprowadzają dodatkowe swoje wytyczne. Chyba nie sądzisz, że podadzą ci dokładne limity i "rule" żeby każdy fraudster mógł sobie prać pieniądze? I nie chodzi tu tylko o branże bitcoinowa, w wielu innych jak np. pieniężne transfery (western union, moneygram). Chyba nie sądzisz, że podadzą ci dokladnie wewnętrzen procedury i systemy?

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @Bitbay: z tego co napisaliście, @trojekxx7 odpisał swoją wersje której nie zaprzeczyliście tylko potwierdziliście odpowiedzią, to jesteście cwaniakami którzy chcą tą kasę zgarnąć. Tak to wygląda z tych dwóch wypowiedzi dla osoby trzeciej.

   Bo z tego opisu ewidentnie to wygląda na robienie wszystkiego by nie pomóc w rozwiązaniu sprawy. Trzeba było napisać jakie pytania zadaliście, bo wy napisaliście ogółem a dopiero klient odpisał jakie to były, więc to już śmierdzi takie krycie się.

   Oczywiście nie mówię że nie może się to okazać oszustwem ze strony klienta, ale aktualnie mi to wygląda na robieniu wszystkiego by nie oddać kasy.

  •  

   pokaż komentarz

   Na dzień dobry dostaliśmy pismo o tajemnicy spotkania czy tajemnicy obiektu nie wiem nie wgłębialiśmy się w to pismo. W razie złamania musielibyśmy zapłacić 250 tys zł kary.

   nie wiem nie wgłębialiśmy się

   @trojekxx7: No to, poważne podejście do tematu, nie ma co xDDD

  •  

   pokaż komentarz

   @eduu: Tak sądzę, że podadzą to ja robię im łaskę, że przekazuję im pieniądze swoje. A oni nie mogą robić nic poza tym co jest zgodne z prawem i umową między mną a nimi. Jeżeli przetrzymują czyjeś środki bo w tajnym regulaminie napisali sobie, że każdemu blondynowi zatrzymują środki, to jest to niezgodne z prawem i umową.

   To nie są ich pieniądze, tylko ich klientów.

  •  

   pokaż komentarz

   @Bitbay: Kolejny raz to ja mam odpowiadać na Wasze pytania a Wy na moje nie.
   Nawet nie wysłuchałem wszystkich pytań, nie tak miało wyglądać spotkanie, zostałem nimi zaskoczony i zaatakowany.
   Niektóre pytania były o wiedzę co to blockchain niektóre były wrażliwe które nie mam prawa odpowiadać.
   Jakie przepisy AML? możecie podać ustawę żebym to mógł znaleźć? Ja mogę podać jak to wygląda w Polskim prawie i nie macie wg niej prawa pytać o to o co pytaliście.
   Jak nie potrafiłem powiedzieć jakie konta mam? Pomyliłem konto na które chciałem wypłacić ale też z kontem które u Was jest zweryfikowane. Nawet sms dostałem od Was że cała procedura weryfikacji była pozytywna, oczywiście dopóki nie wpłaciłem pieniędzy, wtedy jednak już nie była pozytywna.
   Tak prawnik odpowiadał bo od tego go mam, ja chciałem przez miesiąc od zablokowania sam prowadzić dyskusję z Wami. Wtedy nie chcieliście ze mną gadać, dopiero jak prawnik i wykop się pojawił.
   To jak odpowiecie na mojego maila oraz na pytania tu zadane czy dalej cisza?

  •  

   pokaż komentarz

   @trojekxx7: Czy byłeś w stanie przy nich zalogować się na konto? @Bitbay sugeruje, że nie. Czy jesteś w stanie się publicznie odnieść do tego?

  •  

   pokaż komentarz

   Czy też była decyzja strony trzeciej - podmiotu kontrolnego?

   W filmiku jest mowa o "dyrektorze AML" i nie bardzo wiem czy to jest wasz pracownik? Czy też jakiś przedstawiciel "maltańskiego KNF"?

   @graf_zero: kurcze, widzę loża oburzonych (zbiera oczywiscie plusy), ale w ogole nie wiedzie o co chodzi w AML. Chyba nie sądzisz, że każda transakcaj idzie do skanowania do maltańskiego KNF.

   BTW jak jest taki pewny, że wszystko gra z jego strony to możę się zwrócić do nadzorcy Maltańskiego by zajął się sprawą. Np. w USA po blokadzie (np. uwazamy, ze koles pierze pieniadze), firma musi zglosic transakcje do OFAC i dać powód blokady. Wtedy, żeby odblokować klient musi się zgłosić do OFAC- i tu się zaczynają schody bo mimo, że wiedzą (są poinformowani o tym) to częęęęśto się nie zgłaszają.

   Nie wiem czy tak działa na Malcie, no ale macie swój liberalizm i mniejszy nadzór xD

  •  

   pokaż komentarz

   @Bitbay: mówiąc szczerze z każdą sekundą coraz gorzej w tym wszystkim wyglądacie xD

  •  

   pokaż komentarz

   @trojekxx7: treść spotkania była objęta umową poufności. Zweryfikuj u swojego prawnika ale dla mnie publikowanie Twoich odpowiedzi na ich pytania to publikowanie treści rozmowy objętej umową poufności :-) może zarobisz te 250k w gratisie do 150k ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @trojekxx7: I już nic nie pisz na wykopie bo sam coś wypaplasz ;-) idziesz do sądu, powiadamiasz media, robisz z tego głośną sprawę to przed rozprawą dostaniesz jeszcze propozycję ugodową

  •  

   pokaż komentarz

   biorę 5% success fee ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @trojekxx7: wystąpi jeszcze z powództwa cywilnego.

  •  

   pokaż komentarz

   @trojekxx7: Następnym razem lepiej przygotujcie słupa, którego poślecie na spotkanie. Jak widać nie wystarczy w tej sytuacji ubrać bezdomnego w garnitur.

  •  

   pokaż komentarz

   @fervi: @Bitbay: @trojekxx7: Popieram. Jeżeli rozmowa była rejestrowana to moim zdaniem strona, która ma coś do ukrycia nie wyrazi zgody na jej publikacje. Informacje wrażliwe jak ewentualne numery konta itp można wyciszyć ale jej przebieg i treść może nam powiedzieć dużo.

   Kto pierwszy powie że "tajemnica"? Ja stawiam że Bitbay, jeśli prawdą jest, że trojek otrzymał NDA (swoją drogą powinien się z nim dokładnie zapoznać i skonsultować z prawnikiem, no chyba że sam prawnik je przeczytał i wyraził zgodę na podpis).

   Zastanawia mnie jedno: Po co osobie która ma być inwestorem wiedza o produkcie od strony technicznej. Bardzo wielkie grono osób inwestujących w rynek forex nie wie, na jakiej zasadzie następuje zmiana ilości dostępnej waluty i jakimi procedurami kierują się dane Państwa w tej kwestii. Po jaki krzak ktoś ma wiedzieć co to blockchain i inne technikalia które powinny dotyczyć osoby bardziej kopiącej krypto i "dostarczającej" walutę, jeśli jego interesuje tylko inwestycja i potencjalny zysk?

   Druga sprawa - dopisuję się do pytania trojka - dlaczego Bitbay zaprosił dziennikarzy bo trochę nie wpisuje mi się to w scenariusz załatwienia sprawy na polu "klient - instytucja" a bardziej jako "dodatkowa siła wybielająca". Jest to bardzo nieprofesjonalne zagranie. Jeżeli @bitbay chciał coś dodać w formie video, mógł to zrobić sam. Nie stać was na kamerkę i mini-mikro pod garniak? Z chęcią wspomogę, ale koszt lotu z IE do was + montaż opłacacie sami, dam wam za darmo licencję do nagrania, niech stracę chociaż biedni nie jesteście. Żenua...

   Trzecia sprawa - bezpośrednio do Pana Sylwestra - proszę o dowód, że trojek nazwał Pana "oszustem i złodziejem" lub też oczernił w ten sposób Bitbay. Jeśli zrobiła to inna osoba, należy to sprostować i to bardzo wyraźnie. Zaczynanie całości w ten sposób, nie przedstawiając dowodu takiego zajścia nie przemawia do mnie i pewnie do większości tutaj a działa bardzo niekorzystnie na korzyść trojka i podejrzewam, że mógłby znaleźć na to paragraf jeśli tego Pan nie udowodni.

   Chwilowo tyle, nie mam czasu dalej analizować, poczekam na dalszy rozwój.

  •  

   pokaż komentarz

   @Cryolite: Z tego co widzę to nie podpisali NDA

  •  

   pokaż komentarz

   @trojekxx7: jakiś słaby ten twój prawnik jak na spotkaniu nie potrafił się wgłębić w to pismo "o tajemnicy spotkania czy tajemnicy obiektu"..... a swoją drogą to ciekawe że dostałeś jakieś pismo o tajemnicy i jak wynika z twojej opowieści - nie podpisałeś go, a mimo tego spotkanie się odbyło ?? rzeczywiście @Bitbay zła wola po waszej stronie , zamiast nie wpuścić do budynku bez podpisania "pisma o tajemnicy czegośtam" jednak spotkanie się odbyło....

  •  

   pokaż komentarz

   @Bitbay: To nie jest sprawa dla Wykopu tylko dla sądu, bo jak się nie potraficie między sobą dogadać ani "oficjalnie" ani po "cichu" to tylko taka opcja wam zostaje.

  •  

   pokaż komentarz

   sprawa ciągnie się już 2 miesiące zapomniałem że to nie był pierwszy tylko drugi bank..? to przestępstwo?

   @trojekxx7: W 2 lata można zapomnieć ale nie 2 miesiące, źle doedukowałeś słupa, choć Bitbay też podejrzanie wygląda jeśli nie wymienili że pytali się ciebie o to czym jest blockchain prawdopodobnie by źle nie wypaść więc według mnie po prostu obie strony coś kręcą. Na razie jest to pierwszy niewyjaśniony przypadek chyba i znowu nie na kwotę która warta byłaby odstraszenia zapewne wielu klientów żeby tą kasę zabrać.

  •  

   pokaż komentarz

   @trojekxx7: ale co masz za problem ujawnić źródło dochodu tylko dla tego Suszka, niech się dowie skąd pozyskałeś pieniądze i tyle, przecież nie będzie tego rozpowiadał na wykopie

  •  

   pokaż komentarz

   @atari_XE: @Bitbay
   i właśnie po tym filmiku wiem ze ucieczka z waszej giełdy była dobrym pomysłem

  •  

   pokaż komentarz

   @Bitbay moze miał napisać wypracowanie na pytanie... no masakra jakaś.

  •  

   pokaż komentarz

   @Bitbay: obyś grubasie zbankrutował.

  •  

   pokaż komentarz

   @trojekxx7: mam pytanie w sumie nie o sama sprawę: chcesz powiedzieć, ze nie wiesz co to blockchain i majsteujesz tak dużymi pieniędzmi na kryptowalutach które są na nim oparte?

  •  

   pokaż komentarz

   @Bitbay smieszni jestescie z tym tlumaczeniem. jestescie zwyklymi zlodziejami.

  •  

   pokaż komentarz

   @Bitbay nikt niczego nie rozumie, bo smierdzi od was sciema na 1000 kilometrow. dno ludzkie...

  •  

   pokaż komentarz

   @Bitbay: Umiecie normalnie odpowiadać na pytania? Sami coś k@@!a kręcicie.

  •  

   pokaż komentarz

   1. nie potrafił odtworzyć historii swojego konta (przypisanych rachunków)
   2. odmówił poddania się procedurze weryfikacji pochodzenia środków (taki obowiązek nakładają na nas przepisy AML), która miała na celu udowodnić, że faktycznie potrafi się posługiwać kontem
   3. rozmowę prowadził głównie prawnik, na każde pytanie odpowiadał jednym zdaniem.


   @Bitbay: 1. Czy wg Waszego regulaminu użytkownik musi znać historię swojego konta na pamięć, inaczej jego środki zostaną zablokowane?
   2. Jaki konkretnie przepis? I czy w Waszym regulaminie są uwzględnione konsekwencje dla użytkownika, tego że musicie się do tego zewnętrznego przepisu stosować?
   3. Jeśli to ma być jakiegoś rodzaju zarzut, to na poziomie: "użytkownik dłubał w nosie podczas rozmowy".

  •  

   pokaż komentarz

   @bydlaku470: wierzył bys osobie ktora blokuje Ci 150k ze nie polozy lapy na latwym dochodzie?

  •  
   M.....k

   0

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   pokaż komentarz

   @Bitbay: ja sie pytam jaki organ prowadzi postępowanie ? Który sąd ? Jaka prokuratura ?

  •  

   pokaż komentarz

   @atari_XE: mało tego jaki organ prowadzi postępowanie ? Jaki sąd ? Bitbay sobie może nawet i podejrzewać ze gość sypia z sąsiadem i co z tego. Kolejna ....tego niedoszłego górnika. Zero konkretów, masa domysłów i podejrzeń nic więcej.

  •  

   pokaż komentarz

   dział prawny Maltański

   Pan Suszek pomachał dowodem? (nie wiem, krzaczki bo "dowód" z emiratów)

   @trojekxx7: ciekawe, ciekawe

  •  
   M.....k

   +4

   pokaż komentarz

   treść spotkania była objęta umową poufności. Zweryfikuj u swojego prawnika ale dla mnie publikowanie Twoich odpowiedzi na ich pytania to publikowanie treści rozmowy objętej umową poufności :-) może zarobisz te 250k w gratisie do 150k ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   @combatcode: nie zarobi bo nie podpisał tego kwitu węsząc, że jest to prowokacja.

  •  

   pokaż komentarz

   @fervi: przecież od razu widać, że gość to słup i nad czym tu sie zastanawiać?

  •  

   pokaż komentarz

   @Bitbay: ... Więc kiedy oddacie zablokowane/ukradzione pieniądze? Widzę, że liczba poszkodowanych przez was rośnie w zastraszającym tempie.

   źródło: SCAMBITBAY.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @BIBIK: Polecam się zapoznać z komentarzami na tej stronie... czy tylko ja widzę przekręt na conajmniej kilkaset baniek???
   https://gieldykryptowalut.pl/bitbay-opinie/

  •  

   pokaż komentarz

   @trojekxx proponuję ci zacząć chodzić do terapeuty, lekarza, popaść na zdrowiu oczywiście udokumentować przez lekarza a potem jeb bum zagraj tak jak oni, i doj z nich kasę

  •  

   pokaż komentarz

   @Bitbay: Skasowałem przypadkiem Google Authenticator (weryfikację dwuetapową) w telefonie. W jaki sposób mogę ją wyłączyć w BitBay? W jaki sposób mogę się zalogować do BitBay bez Google Authenticatora? Zainstalowałem ponownie, jednak nie mam tam kodu z BitBay.

  •  

   pokaż komentarz

   @trojekxx7: próbują od początku Cię zrobić na kasę , do sądu z nimi.

   Ponzi jak nic. Kto może niech ucieka.

  •  

   pokaż komentarz

   @trojekxx7: dobra, już się nie pograzaj gościu, rób pranie gdzie indziej w takim razie, tam gdzie nie beda cie trzepać i sprawdzać

   pozwolę sobie zacytować wpis z3s, pic rel

   https://www.wykop.pl/wpis/38769679/a-propos-ostatnich-popularnych-gownoburz-na-wykopi/

   a wykopki lykajo, bo hur durr nie lubimy bitbaya, no cóź, oślepliście od tej nienawiści w takim razie

   proszę, jeśli masz jaja odpowiedz na komentarz z3s

   źródło: wykop.pl

  •  

   pokaż komentarz

   @Bitbay: Czy moglibyście napisać jakie konkretnie kryteria powinien spełniać dowolny wasz user deponujacy 50 tys. zł tak żeby mógł je później normalnie bez cyrku wypłacić?

   Przykład: Kowalski wpłaca 50 tys. z banku np. ING, nazwisko się zgadza, pochodzenia pieniędzy nie znacie, wiadomo tylko że weszły z jego konta osobistego. Wypłacicie czy blokada?

  •  

   pokaż komentarz

   @al_cohones: Z3S nie jest stroną i chociaż mogą mieć rację, to nawet Bitbay nie udowodnił prawdy, więc nie wiadomo co i jak.

  •  

   pokaż komentarz

   @trojekxx7:

   W celu wyjaśnienia nieścisłości. Sylwester Suszek zaprosił Pana na spotkanie celem wyjaśnienia sprawy. Z naszej strony w dalszym ciągu niewyjaśniona pozostaje kwestia źródła pochodzenie środków oraz “beneficjenta rzeczywistego” konta.

   Dokument NDA przedstawiony do podpisu to standard dla wszystkich gości w tym budynku. Nikt z naszych klientów nie chciałaby, abyśmy bez “słowa” wpuszczali kogokolwiek na teren firmy. Co do zapisu o standardowej karze umownej, zgodziliśmy się, aby go usunąć i mimo tego Pan odmówił podpisania.

   Wychodząc naprzeciw, mimo braku tych podstawowych elementów, zgodziliśmy się kontynuować spotkanie, starając się wyjaśnić sprawę.

   Faktem jest, że to my wyszliśmy z inicjatywą nagrania i upublicznienie spotkania, aby ukrócić spekulacje. Pana mecenas wyraził sprzeciw dla jakiejkolwiek formy publikowania nagrania.

   Co do pytań, które zadaliśmy, ale nie mieliśmy okazji wysłuchać odpowiedzi.

   Nie było pytań o blockchain tylko czym są Pana zdaniem kryptowaluty i od kiedy z nich Pan korzysta. Ustalenie źródła pochodzenia środków oraz “beneficjenta rzeczywistego” jest naszym obowiązkiem zgodnie z IV dyrektywą AML. A kwestia banków, no cóż widać nadal nie pamięta Pan, ile banków Pan weryfikował.

   W mailowym zaproszeniu poprosiliśmy Pana o zabranie komputera, na którym mógłby się Pan zalogować do konta i udowodnić, że nasze przypuszczenia są bezzasadne. Próbowaliśmy również wielokrotnie skontaktować się przed spotkaniem z Panem telefonicznie. Telefon był wyłączony. Ponieważ nie przywiózł Pan ze sobą komputera, chcielibyśmy zadać Panu kilka pytań dotyczących tego, w jaki sposób loguje się Pan do konta i z niego korzysta.

   Ta sprawa mogłaby już się zakończyć, gdyby umożliwił Pan przeprowadzenie procedury i aktywnie uczestniczył w spotkaniu.

  •  

   pokaż komentarz

   @fervi: no właśnie, nie sa! Dlatego w moich oczach wygladaja na bardziej wiarygodnych anizelii bitbay czy - co już w ogóle jest śmieszne - jakaś tam zielonka.

  •  

   pokaż komentarz

   @combatcode: przecież to oczywisty słup. Osoby, która teraz pisze z konta zielonki nie było na tym spotkaniu. Chyba, że w roli owego 'mecenasa' ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @al_cohones: ale czemu od razu złodziej, skoro może być tylko dilerem z darknetu? :)

  •  

   pokaż komentarz

   @stawek: też mnie zdziwiło firma z Malty dowód Arabski hm
   @Bitbay: nie będę z Wami rozmawiał póki nie odpowiecie na moje pytania które zadałem wyżej. Oraz na mail który dotarł do Was MIESIĄĆ TEMU od adwokata. Ja nie raz już odpowiadałem na Wasze pytania. Może wrzućcie treść tych 2 pism co miałem podpisać na wykop?
   I czy możecie zacytować tą wielką dyrektywne którą ciągle się zasłaniacie? oraz przepisy?
   Prosiliście o zabranie komputera LUB komórki z internetem. Posiadałem komórkę, potrafię się zalogować na moje zablokowane konto. Tylko to spotkanie nie było w formie : o to faktycznie Pan, proszę się zalogować i oddajemy pieniążki.
   Pojechałem tam potwierdzić że to ja jestem właścicielem konta i moje dokumenty są prawdziwe a nie grać w quizy i odpowiedzi na pytania których nie macie prawa zadawać. Tak jak mówiłem na nie z chęcią odpowiem ale to już przy innej okazji i nie do Was.
   I ja i Wy wiecie że nie było żadnej opcji zwrócenia pieniędzy.. W przeciwnym wypadku nie zaprosilibyście Pana z kamerą co nagle wypadł z krzaków.

  •  

   pokaż komentarz

   @stawek: też mnie zdziwiło firma z Malty dowód Arabski hm ale to ja wg nich jestem przestępcą/ słupem :)
   @Bitbay: nie będę z Wami rozmawiał póki nie odpowiecie na moje pytania które zadałem wyżej. Oraz na mail który dotarł do Was MIESIĄĆ TEMU od adwokata. Ja nie raz już odpowiadałem na Wasze pytania. Może wrzućcie treść tych 2 pism co miałem podpisać na wykop?
   I czy możecie zacytować tą wielką dyrektywne którą ciągle się zasłaniacie? oraz przepisy?
   Prosiliście o zabranie komputera LUB komórki z internetem. Posiadałem komórkę, potrafię się zalogować na moje zablokowane konto. Tylko to spotkanie nie było w formie : o to faktycznie Pan, proszę się zalogować i oddajemy pieniążki.
   Pojechałem tam potwierdzić że to ja jestem właścicielem konta i moje dokumenty są prawdziwe a nie grać w quizy i odpowiedzi na pytania których nie macie prawa zadawać. Tak jak mówiłem na nie z chęcią odpowiem ale to już przy innej okazji i nie do Was.
   I ja i Wy wiecie że nie było żadnej opcji zwrócenia pieniędzy.. W przeciwnym wypadku nie zaprosilibyście Pana z kamerą co nagle wypadł z krzaków.

  •  

   pokaż komentarz

   @trojekxx7:
   Co do przepisów AML to jako giełda jesteśmy zobligowani do przestrzegania przepisów AML określonych w przepisach dot. przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowania terroryzmu określone w
   - IV Dyrektywie Unii Europejskiej
   - Dyrektywie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2015/849 z dnia 20 maja 2015 r. w sprawie zapobiegania wykorzystywaniu systemu finansowego do prania pieniędzy lub finansowania terroryzmu, zmieniającą rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 648/2012 i uchylającą dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2005/60/WE oraz dyrektywę Komisji 2006/70/WE (Dz. Urz. UE L 141 z 05.06.2015, str. 73)
   Określone jest to w Ustawach:
   Przepisy prawa polskiego:
   Ustawa z dnia 1 marca 2018 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (tekst jedn. Dz. U. itd)
   Przepisy prawa maltańskiego
   a) Ustawa z dnia 23 sierpnia 1994r. o Przeciwdziałaniu Praniu Pieniędzy;
   b) Rozporządzenie z dnia 1 stycznia 2018r. w Sprawie Przeciwdziałania Praniu Pieniędzy i Finansowania Terroryzmu;

   Zapewniamy że każda giełda usytuowana na terenie Unii Europejskiej musi się do tych przepisów stosować.

   Natomiast co do procedur jakie obowiązują w serwisie - wszystko jest zapisane w naszym regulaminie i innych uregulowaniach zamieszczonych na naszej stronie internetowej. Według nas jest to przejrzyste i każdy użytkownik zanim zostanie naszym klientem musi ten regulamin zaakceptować. Cytując:

   § 9 Procedury bezpieczeństwa transakcji
   W przypadku powzięcia przez BitBay uzasadnionego podejrzenia popełnienia przestępstwa, w szczególności podejrzenia, iż środki pieniężne lub kryptowaluty będące przedmiotem transakcji pochodzą z przestępstwa, BitBay zastrzega prawo do zablokowania danej transakcji lub Konta Użytkownika, a także zawiadomienia organów ścigania i wymiaru sprawiedliwości o powziętym podejrzeniu. Zawiadomienie jest dokonywane niezależnie od innych czynności podejmowanych samodzielnie przez BitBay. Do czasu wyjaśnienia wątpliwości (np. poprzez ponowną weryfikację Użytkownika) lub uzyskania stosownego postanowienia odpowiedniego organu BitBay ma prawo do zablokowania Konta danego Użytkownika.

   Kiedy nasz Dział Bezpieczeństwa w czasie prowadzonych czynności nabierze uzasadnionych podejrzeń blokuje konto użytkownika i powiadamia organy ścigania.

   Odnosząc się do tego konkretnego przypadku tak się właśnie stało. Zawiadomienie zostało złożone.

  •  

   pokaż komentarz

   @Cryolite: @trojekxx7 nie wyraził zgody, my chętnie, nie mamy nic do ukrycia ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Bitbay: ale dlaczego niby @trojekxx7 miałby się zgodzić na nagranie i upublicznienie tego spotkania? Jest osobą prywatną, dostał wiele pytań których się nie spodziewał, mogłoby dojść do publicznego linczu tylko z tego powodu że się na przykład denerwował i nie potrafił w sposób klarowny się wypowiedzieć. Sam, nawet jakbym miał pewne, legalnie określone źródło tego dochodu to bym się w życiu nie zgodził na takie nagranie, bo to nadal duże pieniądze i stres w tej sytuacji na pewno jest ogromny. Samo to że w ogóle wymagacie tego od klienta tylko po to żeby sobie wybielić wizerunek w internecie to bardzo marna manipulacja. I nawet jeśli macie racje, jeśli te pieniądze zostały legalnie skonfiskowane, chociaż sposób w jaki do tego doszło był tragiczny, to uważam że to wy uchodzicie tutaj za tą złą stronę. Zdecydowanie nie poleciłbym nikomu wasze serwisu, jesteście zaprzeczeniem idei kryptowalutowej, rewolucja zjadła swój ogon niestety.

  •  

   pokaż komentarz

   @aiker: To są inne drogi, niż szantaż na wykopie :) Skoro to już afera medialna, to niech udostępni nagranie, zrobi video AMA i odpowie na pytania #csiwykop

  •  

   pokaż komentarz

   @Bitbay: no to moglibyście chociaż mu wcześniej przesłać zestaw pytań, żeby mógł wiedzieć na co się pisze i przygotować, od przesłuchań jest prokuratura, a nie kat i sędzia w postaci pana Sylwestra. Sprawa stała się medialna tylko z tego powodu że na kilka miesięcy kompletnie ucięliście kontakt ze swoim klientem, a wystarczyło napisać: mamy podejrzenia o nielegalnych źródłach dochodu/podejrzenie prania pieniędzy, sprawa trafia do prokuratury, otrzyma pan od nich odpowiednie powiadomienia. Tyle! A tak to wygląda na to że zajęliście środki na koncie, nikt nie wiedział co się z nimi dzieję, jakbyście liczyli że się po nie już nie zgłosi. I wrzutka na wykop była w 100% prawidłowa, jak widać to była jedyna możliwość żeby w ogóle się dowiedzieć na jakim etapie stoi ta sprawa.

  •  

   pokaż komentarz

   @aiker: Nie ucieliśmy kontaktu. Nie możemy udzielać informacji o przebiegu postępowania. Zawiadomienie zostało złożone.

  •  

   pokaż komentarz

   @Bitbay: Według informacji z poprzedniego znaleziska @trojekxx7 powiedzieliście mu tylko że "sprawa jest w dalszym ciągu procesowania", tylko przez kogo? Przez wasz departament bezpieczeństwa czy prokuraturę? Czemu mogliście udostępnić informację o wszczęciu postępowania całemu wykopowi jak było o tym głośno, a nie mogliście tej pojedynczej osobie powiedzieć że sprawa leży w prokuraturze? Według mnie tylko tyle by wystarczyło żeby zachować czyste ręce, a tak sprawa wygląda jakbyście nielegalnie przetrzymywali środki tego użytkownika.

   Jeszcze jedno pytanie, czy jesteście w stanie udostępnić daty kiedy środki zostały zablokowane a kiedy zostało zgłoszone to do odpowiednich organów? Zastanawiał mnie ten zapis o 72 godzinach. Jeśli macie dowody że zostało to bezzwłocznie zgłoszone, to też może działać chociaż trochę na waszą korzyść, ale wizerunkowo wygląda to tragicznie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Bitbay @trojekxx7 najgorsze w tej całej sytuacji jest tylko to że Trojek jest na przegranej pozycji. Priorytetem teraz jest udowodnienie słuszności zajęcia tych środków, tylko po to żeby za wszelką cenę się wybielić, prawdopodobnie przegrana tej sprawy byłaby kompletną, wizerunkową porażką. Na prawdę uważam że dało się to załatwić po ludzku, nawet jeśli te środki nie zostały zdeponowane legalnie. Tymbardziej że @trojekxx7 nie sprawia złego wrażenia i wytknął wam, bardzo słusznie zresztą, konkretne błędy w tym postępowaniu. Na każdym etapie dało się to rozegrać w spokój pokojowy prawdopodobnie, jednakże teraz zrobiła się już z tego wojna i jest za późno. W każdym razie czekam z pop cornem na rozwój sytuacji!

  •  

   pokaż komentarz

   @Kismeth: Wystarczyło się zweryfikować, nie było by sprawy.

   @aiker: Było to komunikowane. Zobacz na nasze poprzednie komunikaty.

  •  

   pokaż komentarz

   @Bitbay: sory. Zaj@%?liście facetowi 150k i to on ma się tłumaczyć? Przedstawcie konkretne zarzuty, dowody, paragrafy. Jak tego nie macie to oddajcie człowiekowi kase, przeproście i sp%?@$%!ajcie.

  •  

   pokaż komentarz

   Nie było sensu odpowiadać na nie, a że pomyliłem banki na które zleciłem wypłatę - zweryfikowałem u Was 2 banki, sprawa ciągnie się już 2 miesiące zapomniałem że to nie był pierwszy tylko drugi bank..? to przestępstwo?

   @trojekxx7: na nastepne spotkanie przyjedz z bagietami i tyle...pasuje z dowodu do banku ? wiec gdzie sa pana $$$ ? a jak ktos chce zlozyc zawiadomienie to bagiety/us( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Bitbay: Omijac Bitbay, robi jakies przesluchania XD , pomawia i kreci. Tak ja to widze

  •  

   pokaż komentarz

   @Bitbay: czy użytkownik chce wypłacić pieniądze na rachunek z którego je wpłacił?

  •  

   pokaż komentarz

   @Bitbay: witam elo mam 100k do zainwestowania, rozumiem, że da radę bez problemu wpłacić do was to siano, trochę się pobawię w te kryptowaluty, a jak będę chciał wypłacić kasę w PLN i nie będę wiedział co to blockchain to nie oddacie mi pieniędzy? czy przy ewentualnej wypłacie muszę znać rachunki bankowe i godziny wpłat na pamięć, adres IP mojego komputera i kurs bitcoina w dniu kupna i przyjechać do was osobiście z prawnikiem ale takim lepszym trochę niż trojekxxx7 oczywiście i podpisać jakieś papiery, ze bulę wam ćwierćmiliona jak coś tam was nakameruję i upublicznię naszą rozmowę, czy pytań w celu weryfikacji standardowo jest tylko 18 w wersji podstawowej i trzeba wziąć swoje przybory do pisania?? bo jak da radę ogarnąć temat i na wypłatę nie czeka się dłużej niż 2 lata to mogę w to wejść

  •  

   pokaż komentarz

   @JaramMocarza: Jesli macie dowody na popelnienie przestepstwa powiadomcie policje.
   Skoro nie potraficie dowiesc zlych intecji tego Pana to nie slusznie blokujecie kase

  •  

   pokaż komentarz

   @atari_XE Pytanie c to znaczy odtworzyć historie konta? Z pamięci wyregulować czy jak? Czy o wyciągi chodzi? Jeśli chodzi o wyciągi to dlaczego klient ma pokazywać wyciągi z konta podmiotom trzecim? Nie ogarniam tego.

  •  

   pokaż komentarz

   @trojekxx7: Zgłos sie kolego do mnie na PRIV, mieliśmy podobne sytuacje z giełdami forex, nie chcieli wypłacać, zakrywali sie AML i cały ten shit, ogólnie po prostu wiadomo jak działa Forex, broker brał zlecenia na siebie i kombinował jak by nie wypłacić na wszelkie sposoby, nawet najgłupsze powody. Znam dobrego prawnika z Czech co bardzo szybko to załatwia.

  •  

   pokaż komentarz

   Panie @Bitbay co to za model zegarka, tak odchodząc lekko od całego tematu? (ʘ‿ʘ)

  •  

   pokaż komentarz

   @trojekxx7: Z ciekawości zapytam - jeżeli jest nagranie, dlaczego @bitbay twierdzi, że nie zgadzasz się na jego upublicznienie. Jak już wspomniałem - wrażliwe dane mogą zostać wyciszone lub wycięte ale cała treść nagrania rzuciłaby inne światło na sytuację. Jak już wspomniałem - w takiej sprawie gdzie każdej ze stron zależy na wyjaśnieniu sytuacji, ta, która nie zgadza się na upublicznienie dowodów ma coś do ukrycia. Czysta logika. Wychodzi na to trojek coś ukrywa i już w tej sprawie coś śmierdzi.

   Na chwilę obecną jest "słowo przeciwko słowu". Dorośnijcie koledzy bo w tej chwili wygląda to jak dwoje dzieci nap#?@$@%a się piaskiem na plaży o j$?@ne muszelki. Albo dajecie konkrety podparte nagraniami / pismami itp albo nie róbcie gównoburzy.

   Oddajcie moje stracone minuty życia... ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Bitbay: ledwo was skrytykowałem już mnie obserwujecie. Co dalej wjazd na chatę Pana Sylwka?

  •  

   pokaż komentarz

   @Bitbay: a co z innymi oszukanymi? Dobrze, że nie strzeliło mi do głowy trzymać swoich BTC u was.

  •  

   pokaż komentarz

   @Bitbay co tu się w ogóle odp@%#??%a to ja nie.
   Nie wiem czy tamten gościu coś odwalił, wiem za to, że wy nie śmierdzicie kawałkiem transparencji. Jeśli by to wyglądało tak jak mówicie to każda normalne firma zamiast produkować tysiące linijek wyjaśnień i płaczu, od początku powiedziałaby, że mają podejrzenie o popełnieniu przestępstwa, sprawa została zgłoszona na policję, z racji przepisów takich i takich (tu dokładne cytaty) pańskie konto jest zablokowane i w dyspozycji odpowiednich służb. Żaden człowiek jak zobaczy takie coś nie powierzy wam nawet pół grosza.

  •  

   pokaż komentarz

   @Bitbay JESLI NIE MACIE DOWODOW ZE PIENIEADZE POCHODZA Z KRADZIEZY LUB PRANIA PIENIEDZYI PRZYWLASZCZACIE SRODKI JESTESCIE ZWYKLYMI ZLODZIEJAMI, NORMALNIE POSPOLICI BANDYCI Z WAS, , ALB ZWALNIACIE KASE ALBO DAJECIE DOWOD, JESLI NIE TO ZWYKLI OSZUSCI

  •  

   pokaż komentarz

   @Bitbay: DOWODY ALBO JESTESCIE ZLODZIEJAMI I OSZUSTAMI

  •  

   pokaż komentarz

   @Bitbay: szantaż na wykopie?! XD - Bądźcie poważni bo już zaczyna mnie to irytować! (ʘ‿ʘ)

   Cyt: Jak można nie wydedukować że dużo potencjalnych inwestorów z wykopu może ZRAZIĆ się do waszego produktu, bo nakręcacie gunwomarketing - co więcej, wy jesteście ofiarą szantażu? - Jesteśmy przekonani(98%) że to my jesteśmy ofiarami wkrętki - a cała akcja ma na celu szerzenie informacji o formach zabezpieczeń i prężnym działaniu produktu/obiektu - jaki to bezpieczny, nadzorowany, weryfikowany, dubajski itp. produkt/obiekt - a Nasze środki super bezpieczne itd.

   pokaż spoiler cała ta akcja to bajt marketingowy, z mikro budżetem - tracicie kontrolę.


   btw. treść powyższego wpisu powstała na prawie cytatu, jest to zbiór usłyszanych w komunikacji miejskiej, w kilku polskich miejscowościach informacji o niefektywnej akcji marketingowej obiektu. Zarówno były to tramwaje jak i trolejbusy w kolorach pastelowych. Nie przypisuję sobie autorstwa cytatu (-‸ლ)

  •  

   pokaż komentarz

   @mosqua: Hej, rozumiemy Twoją irytację, jest bardzo dużo osob które dały się nabrać użytkownikowi który stworzył tą aferę.

   @Bithub zrobił bardzo dobre podsumowanie:
   https://bithub.pl/wiadomosci/bitbay-zabral-150-000-pln-afera-zielonki

   @Cryolite: My chętnie byśmy to zrobili, ale druga strona nie wyraziła zgody. Wykop również nie chciał wybrać tej metody, wolał oznaczyć to znalezisko jako nieprawdziwe, żeby znikło ze strony wykopu, dlatego tak zakończyła się afera, a my czekamy na prawomocna decyzję.

  •  

   pokaż komentarz

   trzeba było wcześniej wysłać mu te pytania, nawet sąd daje stronie sporu tydzień czasu na przygotowanie odpowiedzi na którą można odpowiedzieć w 3 minuty.

   @mieki: To by się przygotował. Wygląda na to, że pytania miały na celu sprawdzenie, czy osoba posługująca się kontem i osoba się weryfikująca to jedna czy dwie osoby. Przykładowo weryfikowany mógł być pytany o jakieś detale z serwisu, np. o jakieś pola formularza wypłaty. Jeśli go widział, to może znać odpowiedź, jeśli nie widział, to nie może. Jeżeli nie widział formularza wypłaty, to nie zlecał wypłaty. Taka logika za tym stoi. Znajomość pytań nie pomogłaby w weryfikacji.

 •  

  pokaż komentarz

  Pytania nie były trudne, pierwsze o wyrecytowanie na jednym wdechu numeru rachunku bankowego, poszło z górki, schody zaczęły się później, gdy Pan exPrezes kazał recytować wszystkie adresy BTC z których pochodziły wpłaty, ale i ten test udało się zdać. Na koniec pojawiło się żądanie przedstawienia dowodów na pozyskanie środków w legalny sposób, tutaj niestety nie pomogły postanowienia o nabyciu spadków; oświadczenia o darowiźnie od bezdomnego czy kwitek z ostatniej wypłaty...

  •  

   pokaż komentarz

   @janusz0: ot nauczka dla młodzieży, że kryptowaluta daje złudne poczucie wolności od "banksterskiego systemu" bo giełdy nie chcą bawić się w partyzantkę, chcą legalnie zarabiać więc grzecznie współpracują z urzędowymi regulatorami a może nawet bardziej nadgorliwie niż banki, obawiając się prowokacji ze strony konkurencji

  •  

   pokaż komentarz

   @janusz0: Nie były trudne. Dotyczyły operacji na koncie, sposobu logowania i ogólnego zainteresowania kryptowalutami. Nie było tam pytań o to jak działa blockchain ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Bitbay: ogólnego zainteresowania kryptowalutami? A ch?% was to obchodzi.

  •  

   pokaż komentarz

   ot nauczka dla młodzieży, że kryptowaluta daje złudne poczucie wolności od "banksterskiego systemu"

   @hu-nows: Dlatego nie powinno się wymieniać na fiaty - jeśli ktoś chce w pełni kontestować system bankowy to powinien wydawać krypto, płacić krypto i żyć z krypto. Konwersja na fiaty zawsze niesie ze sobą ryzyko.

   źródło: gE8hDnY.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   ogólnego zainteresowania kryptowalutami? A ch#! was to obchodzi.

   @elmo33: Dokładnie, zachowanie BB to dno.

  •  

   pokaż komentarz

   @Bitbay: czyli najprawdopodobniej @trojekxx7 to słup, jeśli nie potrafił powiedzieć nic na temat nawet logowania się na giełdę?

  •  

   pokaż komentarz

   @Bitbay nie znam się kompletnie na kryootwalutach. Poproszę mojego znajomego o ulokowanie mi 500 tys . Po pół roku mój znajomy umrze na glejaka. Wy mnie zaczniecie pytać o ogólne zainteresowanie rynkiem krypto. Czyli moje pół bańki przepada? Bicz plis. Fundamentalna ... Powtarzam
   FUNDAMENTALNA zasada każdego państwa prawa mówi
   Każda _ Nawet najbardziej dziwna ale nadal możliwa okoliczność jakiej nie jesteście w stanie wyjaśnić musi być brana pod uwagę jako możliwe wytłumaczenie. Jak na razie uważam że to wasz klient ma rację a wy macie fatalne procedury. Jeszcze raz powtarzam- nie znam się na krypto. Mam jakie takie ogólne pojęcie że istnieją i mniej więcej jak to funkcjonuje. Ale trzymanie czyichś pieniędzy na podstawie pytań na które odpowiedzi klient nie musi znać , jest co najmniej kontrowersyjne

  •  

   pokaż komentarz

   @hu-nows: Jedyna nauczka to taka, że nie trzyma się dużej ilości gotówki w jednym miejscu. Prawda stara jak świat.
   A teraz czeka ich starcie w sądzie, ot kłamstwo ma krótkie nogi.

  •  

   pokaż komentarz

   @SarahC: racja, dywersyfikacja, praktyczne i przydatne w okolicznościach ograniczonego zaufania do "kontrahenta". W przyszłości, po wycofaniu gotówki z obiegu i tak czeka nas scenariusz jak w Szklanej Pułapce 4, że środki podejrzanej jednostki zostaną zdalnie zablokowane/wyzerowane we wszystkich miejscach jednocześnie, nawet w zus ( ͡° ͜ʖ ͡°) oby blockchain nas przed tym uratował

  •  

   pokaż komentarz

   @Bitbay: Ogólne zainteresowanie krypto - wiem że istnieją i wiem że mogę na nich zarobić.
   Rozumiem że źle odpowiedziałem na to śmieszne pytanie?

  •  

   pokaż komentarz

   ogólnego zainteresowania kryptowalutami? A ch@# was to obchodzi.

   @elmo33: xD

   Kupić tanio - sprzedać drogo. Tyle z krypto potrzeba wiedzy.

   źródło: dcforecasts.com

  •  

   pokaż komentarz

   @Bitbay czyli jak che zainwestować w SpaceX to wg. Bitbay muszę być specjalistą od rakiet kosmicznych?

  •  

   pokaż komentarz

   @Bitbay

   @janusz0: Nie były trudne. Dotyczyły operacji na koncie, sposobu logowania i ogólnego zainteresowania kryptowalutami. Nie było tam pytań o to jak działa blockchain ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Nie każdy codziennie loguje się na konto i wykonuje operacje. Ja założyłem konto ze dwa lata temu, kupiłem krypto (nie duża kwota) przeniosłem je do papierowego portfela i tyle. Tak z marszu nie jestem wstanie teraz odpowiedzieć na wasze pytania o sposobie logowania i operacjach na koncie.
   Czy to znaczy że według was moje konto nie jest moje?
   Myślicie że ktoś kto kupi akcje KGHM-u wie cokolwiek na temat wydobywania miedzi?

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @Bitbay: człowieku przestań sie kompromitować. Żenada i tyle. Pytam jeszcze raz gdzie zglosiliscie podejrzenie popełnienia przestępstwa ? Gdzie i kiedy ? Poprosimy dowody inaczej zwyczajnie w świecie kłamiecie i tyle.

  •  

   pokaż komentarz

   @muchabzz: znajomego o ulokowanie 500 tyś. Gosciu, idz lepiej tornister wypakuj po szkole i odrób lekcje

  •  

   pokaż komentarz

   @Bitbay: dobrze... to teraz operacja 127894 - skad do kad? Chyba pan pamieta? Tylko 123,47 zl dla ulatwienia podpowiem...

  •  

   pokaż komentarz

   @Bitbay: nie przejmujcie się, większością osób tutaj nie ma pojęcia o tym, że firmy/spółki muszą przestrzegać jakiś praw, bo większość rzeczy robią za nich rodzice ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Swoją drogą, wykopki, naprawdę myślicie, że takiemu graczowi jak bitbay chciałoby się robić taki wałek dla 150k PLN? Pozdro

   No i typek, który niby chce odzyskać pieniądze, ale w żaden sposób nie chce współpracować w celach weryfikacji tylko zasłania się papugowym bulshitem, no w ogóle to nie śmierdzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @janusz0: Nie były trudne. Dotyczyły operacji na koncie, sposobu logowania i ogólnego zainteresowania kryptowalutami. Nie było tam pytań o to jak działa blockchain ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   @Bitbay Pytaliscie gościa jak się loguje na konto bankowe? - obawiam się, że wg. regulaminu wieku banków nie powinien wam udzielać takiej informacji ze względów bezpieczeństwa.

   Wołam @niebezpiecznik-pl czy odpowiedz na pytanie o sposób logowania jest jest potencjalnym złamaniem zasad bezpieczeństwa?

 •  

  pokaż komentarz

  @Bitbay Mam 150k w BTC. Wykopałem je uczciwie. Nie, nie mam dowodów, bo mining pool MTRed poszedł do piachu w roku 2012. Też mi nie wypłacicie?

 •  

  pokaż komentarz

  Nikt się nie dał nabrać, to wyjaśnienie jest tyle samo warte co to poprzednie xD. Bitbay wali w c@#%# i tyle wiadomo.

  •  

   pokaż komentarz

   @Flypho

   Masz na myśli BitBay założony w 2014 roku i kierowany przez Sylwestra Suszka, który ukradł jednemu z użytkowników 150 tysięcy złotych? (╭☞σ ͜ʖσ)╭☞

  •  

   pokaż komentarz

   @Flypho: Czyli z całego opisu sprawy wynika, że BitBay kierowany przez Sylwestra Suszka ukradł swojemu użytkownikowi 150 tysięcy złotych?

  •  

   pokaż komentarz

   @GhostxT: szkoda, że nie ma inwigilacji daunów po ip, świat byłby piękniejszy

  •  

   pokaż komentarz

   @xirta Zażyj już tę wieczorną dawkę leków, bo skończysz w kaftanie i białym pokoju bez klamek.

  •  

   pokaż komentarz

   @GhostxT: Jest to mozliwe,ze BitBay kierowany przez Sylwester Suszek oszukuje ludzi i nie wyplaca pieniedzy ? Ciekawe

  •  

   pokaż komentarz

   @GhostxT: @h2so4: @Bitbay postraszlbym ich zniesławieniem i działaniem na szkodę firmy przez samoosąd ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @yogosek Masz pewnie na myśli założoną w Katowicach giełdę kryptowalut BitBay, która manipuluje faktami, upublicznia dane osobowe bez wcześniejszej zgody i uprzedzenia. Mówisz też pewnie o firmie kierowanej przez Sylwestra Suszka, którego firma przywłaszczyła sobie 150 tysięcy złotych ( słownie sto pięćdziesiąt tysięcy złotych ) i odmawia komentowania, jak też informowania głównej osoby wobec której toczy się sprawa o aktualnym biegu wydarzeń i szczegółów w kwestii tego co się dzieje ze skradzionymi obecnie środkami.

   @tomeczeq Kogo ty chcesz przestraszyć XD któregoś dnia, ta ubecka mentalność obróci się jeszcze kilkukrotnie przeciwko tobie więc nawet mnie nie rozsmieszaj.

  •  

   pokaż komentarz

   @GhostxT: i co w tym ubeckiego, że firma powinna bronić swojego wizerunku bo ktoś bezpodstawnie ich znieslawia? Nie rozsmieszaj mnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @tomeczeq:
   Bitbay nielegalnie zajął czyjś hajs, a ty p#%$!%%isz o zniesławieniu xD. Gwóźdź wbity w mózg.

  •  

   pokaż komentarz

   @Flypho: Wskaż chociaż jedną rzecz, na podstawie, której twierdzisz, że zrobił to nielegalnie. Nie mając dostępu do wielu informacji, które po prostu są chronione. Przykro mi, mam nadzieję, że ten gwóźdź, aż tak bardzo Cię nie boli ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Jedyne co możesz stwierdzić to, że jakaś zielonka krzyczy, że nie może wyjąć pieniędzy, bo nie jest w stanie stwierdzić skąd one są i się poprawnie zweryfikować. Czego nie rozumiesz w tym, że niektóre instytucje są zobligowane do niektórych zachowań odgórnie?
   "Nie podlega prawu bankowemu" blablabla - ale podlega masie innych
   NAPRAWDĘ myślisz, że dla takich groszy psuliby sobie reputację? Ja wiem - dla niektórych to majątek - ale sprawdź sobie obroty firmy. Oni po prostu nie mogą się zachować inaczej. Nie, że nie chcą, nie mogą.

  •  

   pokaż komentarz

   Wskaż chociaż jedną rzecz, na podstawie, której twierdzisz, że zrobił to nielegalnie.

   @tomeczeq:
   A proszę bardzo: artykuł 284 KK xD:
   § 1. Kto przywłaszcza sobie cudzą rzecz ruchomą lub prawo majątkowe,
   podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
   § 2. Kto przywłaszcza sobie powierzoną mu rzecz ruchomą,
   podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

   Nie mając dostępu do wielu informacji, które po prostu są chronione.
   Oni sobie mogą mieć informację o przyczynie śmierci Bruce'a Lee, nie wolno im zap?!%@#!ić czyjejś kasy, bo "chcą dobrze" xD.

   Jedyne co możesz stwierdzić to, że jakaś zielonka krzyczy, że nie może wyjąć pieniędzy, bo nie jest w stanie stwierdzić skąd one są i się poprawnie zweryfikować. Czego nie rozumiesz w tym, że niektóre instytucje są zobligowane do niektórych zachowań odgórnie?
   Zobligowani to oni są co najwyżej do zgłoszenia tego organom ścigania, jeśli podejrzewają przestępstwo. Sami mogą sobie skoczyć na snacka.

   NAPRAWDĘ myślisz, że dla takich groszy psuliby sobie reputację?
   Może po prostu giełda się sypie i nie są w stanie wypłacić nawet 150 tysięcy?

   Ja wiem - dla niektórych to majątek - ale sprawdź sobie obroty firmy. Oni po prostu nie mogą się zachować inaczej. Nie, że nie chcą, nie mogą.
   Oni łamią prawo, typie i mogą za to beknąć jak ktoś im się do dupy dobierze na poważnie. Minęły prawie 3 miesiące od terminu z pierwszego wykopaliska, a oni twierdzą dopiero teraz, że gdzieś tam to zgłosili. 3 miesiące kręcili xD.

   prawdź sobie obroty firmy.
   Ciekawe jak... xDDD

  •  

   pokaż komentarz

   @Flypho: skupilbym sie bardziej na postepowaniu cywilnym a nie KK jak już. Na podstawie tego co wkleiles moznaby domniemac, ze jesli np bank zablokuje srodki to tez podlega tym przepisom w dosłownej interpretacji xD Nie łykaj wszystkiego, co ktoś tu napisze. Bezmyślne CTRL C CTRL V to żadna wiedza ani dowód
   To nadal nie jest za**lenie tylko blokada. Wiesz chociaż od czego jest skrót AML? Anti-money Laundering - w wolnym tlumaczeniu - przeciwko praniu pieniędzy. Każde podejrzane zachowanie/środki powinno być zgłoszone przez jednostki takie jak bitbay i muszą zostać podjęte konkretne kroki - czego własnie prawdopodobnie jesteśmy świadkami - a Ty z KK wyskakujesz.

   Zrób sobie dla testu parę przelewów na jakąkolwiek giełdę w kwocie kilkudziesięciu tysięcy. Może być krypto, może być forex - cokolwiek. Zaraz dostaniesz telefon albo blokadę. Udowodnisz skąd masz pieniądze i się zweryfikujesz- odzyskasz dostęp. A ani giełda ani bank nie będą winni całej sytuacji tylko prawo, któremu podlegają. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Naprawdę myślisz, że jeśli mieliby takie problemy, to siedzieliby na wykopie, gdzie znaczną częścią użytkowników są ludzie, którzy nie są ich targetem, bo po prostu nie obracają nawet setną częścią tej kwoty? O ile w ogóle korzystają z giełd.

  •  

   pokaż komentarz

   ze jesli np bank zablokuje srodki to tez podlega tym przepisom w dosłownej interpretacji
   Tylko, że bank nie może ci generalnie zablokować środków "po prostu". Nie może, bo mu właśnie prawo nie pozwala.

   To nadal nie jest za**lenie tylko blokada.
   To daj, ja ci zablokuję pieniądze na "nie wiem jak długo" xD i powiem, że pożyczam.

   To nadal nie jest za**lenie tylko blokada. Wiesz chociaż od czego jest skrót AML? Anti-money Laundering - w wolnym tlumaczeniu - przeciwko praniu pieniędzy. Każde podejrzane zachowanie/środki powinno być zgłoszone przez jednostki takie jak bitbay i muszą zostać podjęte konkretne kroki - czego własnie prawdopodobnie jesteśmy świadkami - a Ty z KK wyskakujesz.
   I co to wg ciebie jest to słynne AML? Wiesz w ogóle? W Polsce w celu przeciwdziałania praniu pieniędzy powstała ustawa, która miała wypełnić dyrektywę UE w kwestii przeciwdziałania praniu pieniędzy. Z ustawą możesz się zapoznać tutaj:
   http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20180000723/T/D20180723L.pdf
   Ja ci tylko kilka cytatów przytoczę:

   Prokurator informuje Generalnego Inspektora o wydaniu postanowienia o blokadzie rachunku lub wstrzymaniu transakcji, wszczęciu postępowania, przedstawieniu zarzutu i wniesieniu aktu oskarżenia, w sprawach o przestępstwo prania pieniędzy lub finansowania terroryzmu.
   Instytucja obowiązana niezwłocznie zawiadamia Generalnego Inspektora, za pomocą środków komunikacji
   elektronicznej, o przypadku powzięcia uzasadnionego podejrzenia, że określona transakcja lub określone wartości >majątkowe mogą mieć związek z praniem pieniędzy lub finansowaniem terroryzmu
   Po otrzymaniu zawiadomienia Generalny Inspektor dokonuje niezwłocznie potwierdzenia jego przyjęcia, w postaci
   urzędowego poświadczenia odbioru, zawierającego w szczególności datę i godzinę przyjęcia zawiadomienia.
   Do czasu otrzymania żądania, o którym mowa w ust. 5, lub zwolnienia, o którym mowa w ust. 6, nie dłużej jednak
   niż przez 24 godziny, licząc od momentu potwierdzenia przyjęcia zawiadomienia, o którym mowa w ust. 3, instytucja >obowiązana nie przeprowadza transakcji, o której mowa w ust. 1, lub innych transakcji obciążających rachunek, na którym zgromadzono wartości majątkowe, o których mowa w ust. 1.
   Generalny Inspektor w przypadku uznania, że transakcja, o której mowa w ust. 1, może mieć związek z praniem
   pieniędzy lub finansowaniem terroryzmu, przekazuje instytucji obowiązanej żądanie wstrzymania transakcji lub blokady
   rachunku na okres nie dłuższy niż 96 godzin, licząc od daty i godziny wskazanych w potwierdzeniu, o którym mowa
   ©Kancelaria Sejmu s. 28/50
   16.04.2018
   w ust. 3. Niezwłocznie po otrzymaniu tego żądania instytucja obowiązana wstrzymuje transakcję lub blokuje >rachunek.
   W żądaniu Generalny Inspektor określa wartości majątkowe objęte żądaniem.

   Nawet generalny inspektor może zablokować środki na max 96h, a tutaj BitBay i "dyrektor AML" blokują je na 3 miesiące.

   Zrób sobie dla testu parę przelewów na jakąkolwiek giełdę w kwocie kilkudziesięciu tysięcy. Może być krypto, może być forex - cokolwiek. Zaraz dostaniesz telefon albo blokadę. Udowodnisz skąd masz pieniądze i się zweryfikujesz- odzyskasz dostęp. A ani giełda ani bank nie będą winni całej sytuacji tylko prawo, któremu podlegają. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   Nie jestem na tyle głupi, żeby trzymać pieniądze na giełdach xD.

   Naprawdę myślisz, że jeśli mieliby takie problemy, to siedzieliby na wykopie, gdzie znaczną częścią użytkowników są ludzie, którzy nie są ich targetem, bo po prostu nie obracają nawet setną częścią tej kwoty?
   Za dużo się filmów o Wall Street naoglądałeś, nie tacy ludzie dają giełdzie zarobić.
   @tomeczeq:

  •  

   pokaż komentarz

   @JesiennyMinistrantzKokainom: Wygląda na to, że to w ogóle nie on przyszedł na spotkanie z Bitbay ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wykąpał i ubrał jakiegoś żula i jego posłał.

  •  

   pokaż komentarz

   @dedik: I co to do rzeczy? Nie każdy ma potrzebę publikowania wizerunku, bo jakiś brudas z wykopu tak chce.

  •  

   pokaż komentarz

   @Piotrek1772: Komentarz przed kamerą nie oznacza, że trzeba publikować wizerunek. Głos można zniekształcić, a twarz zamazać, albo ustawić rozmówcę tyłem do kamery. Zależy nam na przedstawieniu całego obrazu sytuacji, dlatego jeśli @trojekxx7 zmieni zdanie w tym temacie, my jesteśmy otwarci na przedstawienie jego wersji.

  •  

   pokaż komentarz

   @bitcoinet: Nie obchodzi mnie co to znaczy. Wystarczy, że na img jest jasno napisane o co chodziło.

  •  

   pokaż komentarz

   @bitcoinet: skąd wiedzieliście o tym spotkaniu?

  •  

   pokaż komentarz

   @bitcoinet: 'Oficjalne' oświadczenie na serwerze portalu ze śmiesznymi obrazkami, no ciężko ich nie brać na poważnie ( ͡° ͜ʖ ͡°).

   źródło: kek.png

  •  

   pokaż komentarz

   @bitcoinet ale to tłumaczy, że widzieliście gdzie będzie. A skąd widzieliście kiedy? Czy tam koczowaliscie cały czas? I pytaliscie randomowych osób czy to im bitbay zablokował hajsy?

  •  

   pokaż komentarz

   @WhiskeyIHaze: od 2013 roku bierzemy czynny udział w większości branżowych wydarzeń. Początkowo był to blog będący próbą usystematyzowania wiedzy, a duże zainteresowanie sprawiło, że postanowiliśmy rozwijać projekt. Do tej pory na nim nie zarabiamy, serwis jest tworzony bardziej hobbistycznie. Zależy nam na informowaniu o tym, jak wygląda rozwój blockchain i walut cyfrowych w Polsce.

   Bardzo uważnie staramy się obserwować platformy wymiany i informować, gdy dzieje się coś niepokojącego. Na przykład o problemach z giełdą Mt.Gox. pisaliśmy kilka miesięcy przed jej upadkiem: https://cyfrowaekonomia.pl/kolos-na-glinianych-nogach/

   BitBay jest największą giełdą w Polsce z setkami tysięcy użytkowników. W momencie, kiedy dochodzą do nas niepokojące informacje, zawsze staramy się je weryfikować. Chcąc być obiektywni, postanowiliśmy dać możliwość wypowiedzenia się każdej ze stron. Po rozmowie z przedstawicielem giełdy dostaliśmy zaproszenie do nagrania wywiadu z założycielem BitBay i informację o tym, kiedy klient odwiedzi giełdę, żeby móc mu zadać pytania. Redaktor czekał na niego przed wejściem i nie wiedział kto to jest, po prostu spytał wychodzących ludzi. Klient giełdy nie chciał udzielić komentarza, możemy to zrozumieć - ale na wykopie ochoczo komentuje.

   Z naszej perspektywy oskarżenia o kradzież są bezzasadne, ponieważ każda giełda i kantor kryptowalut MUSI spełniać procedury AML. BitBay nie mógł postąpić inaczej, gdyby okazało się, że klient giełdy prał pieniądze za jej pośrednictwem, ucierpiałby na tym cały rynek. Wszystkim nam zależy na tym, żeby branża mogła się rozwijać, dlatego giełdy weryfikują swoich użytkowników, często bardziej szczegółowo niż banki, żeby nie dopuścić do łamania prawa.

   W tym przypadku dużo wątpliwości budzi też fakt, że klient, który chciał wypłacić 150 000zł nie wiedział nawet, w jakim banku ma konto i w jaki sposób korzysta się z giełdy. Nie oznacza to od razu, że jest oszustem, ale odpowiednie organy muszą zweryfikować informacje. BitBay nie od dzisiaj współpracuje z policją i prokuraturą w celu poprawy bezpieczeństwa i przeciwdziałania praniu pieniędzy. Jeśli okaże się, że klient jest uczciwą osobą i pieniądze pochodzą z legalnego źródła, to wierzymy, że BitBay w odpowiedni sposób wynagrodzi klientowi całą sytuację.

   Naszym zdaniem założyciel giełdy Sylwester Suszek od wielu już lat troszczy się o rozwój branży i angażuje się w wiele inicjatyw (on nie jest już prezesem giełdy), w momencie, kiedy został wyzwany od złodziei i oszustów, najpewniej go to zabolało i chciał wyjaśnić całą sytuację. Mógł wytoczyć użytkownikowi proces z tego powodu, ale wolał po prostu wyjaśnić i sprostować sytuację. Atmosfera wokół zrobiła się bardzo nerwowa i obie strony, zarówno @Bitbay jak i @trojekxx7 zareagowały naszym zdaniem zbyt emocjonalnie. @trojekxx7 nie powinien bezpodstawnie rzucać oskarżeniami, a @Bitbay mógł większą uwagę przyłożyć do obsługi klienta i bieżącym informowaniu o rozwoju sytuacji. Ważne, żeby uczyć się na błędach i wyciągać wnioski na przyszłość.

   Będziemy śledzili rozwój tematu i przygotujemy stosowne podsumowanie informacji w momencie, kiedy sprawa zostanie już wyjaśniona.

   I jak zawsze przypominamy, że wszelkie inwestycje obarczone są ryzykiem i nie powinno się inwestować więcej, niż jest się w stanie stracić. Nie należy także przechowywać oszczędności na giełdach, ponieważ giełdy są prywatne, to sieć Bitcoin nie ma właściciela i chroni prawo własności. Polecamy korzystać z portfeli sprzętowych takich jak Ledger albo Trezor. Trezor poza sejfem na klucze jest też urządzeniem U2F i ma swój menedżer haseł. Platformy powinny służyć tylko wymianom, a jeśli ktoś nie ufa giełdom, to może wypłacić Bitcoiny w Bitomacie, albo w stacjonarnym kantorze takim jak https://bitcoinwarszawa.pl/ gdzie można kupić/sprzedać Bitcoiny za gotówkę, od ręki. W przypadku dużych sum weryfikacja jest ustawowo wymagana, ale odbywa się ona na miejscu w kilka chwil i zgodnie z prawem powinna być zgłoszona do GIIF.

   W razie pytań służymy pomocą, będzie można też z nami porozmawiać osobiście 22-23 marca w Krakowie na Invest Cuffs (https://investcuffs.pl/), zapraszamy! Nie będzie ciężko nas znaleźć :)

  •  

   pokaż komentarz

   większości

   @bitcoinet: możesz powiedzieć gdzie bezpodstawnie rzucam oskarżeniami? I czemu nie odezwaliście się do mnie a tylko wyłącznie do bitbay? Jesteście rzetelni i bezstronni?:) nie rozśmieszaj mnie... Czemu nie spytaliście byłego ceo co się działo z moimi pieniędzmi od 5 grudnia do dnia dzisiejszego? albo nie zadaliście żadnego innego pytania które ja staram się im zadać ? Czemu nie spytaliście czemu nie odpowiadają na pisma od adwokata? I kiedy zgłosili sprawę na policję? Tylko z jego słów twierdzicie że nie wiem w jakim banku mam konto? :) Przecież to gówno prawda, powiedziałem że chciałem wypłacić na ing, jednak w systemie zaznaczyłem tmobile.. i ING i Tmobile mam zweryfikowane na bitbay, ta sprawa ciągnie się już 2 miesiąc, chyba mogłem pomylić? a z waszego artykułu wynika że nie wiem gdzie mam konta co jest totalną bzdurą. Ten artykuł jest tak stronniczy że głowa boli..

1 2 3 4 5 6 7 ... 22 23 następna