•  

  pokaż komentarz

  Napadacie na bitbay ale argumenty mają rzeczowe, po przeciwnej stronie jest jakiś niezweryfikowany "user" anon który umiał tylko narobić hałasu "nie chco wypłacić pieniędzy". Mam tylko wątpliwości czy blokada dostępu do giełdy @Bitbay jest zgodna z prawem (mogli tylko zablokować wykonywanie operacji finansowych) bo to jednocześnie utrudnia kontakt w celu wyjaśnienia sprawy. Wyobraźcie sobie bank, który zamraża wam środki i nie wpuszcza do oddziału oraz nie odbiera telefonów.

  •  

   pokaż komentarz

   @hu-nows: Tak wszystko jest zgodne z prawem. Działamy w myśl ustawy AML i jak widać, wszystko do tej pory działa prawidłowo :)

   Odnośnie kontaktu, on cały czas jest i był. Mamy dostępną infolinię telefoniczną, chat na stronie oraz system ticketowy, jak widać również się spotkaliśmy w Katowicach.

  •  

   pokaż komentarz

   @hu-nows: chuja, a nie rzeczowy. Oni nie mają ŻADNEJ legalne władzy, aby blokować czyjeś środki. To może im nakazać odpowiedni organ. A o tym organie i nakazie nie ma tam ani słowa. Więc to zwyczajnie mataczenie w sprawie.

  •  

   pokaż komentarz

   @szopa123: no właśnie ale czyje są te środki, opis spotkania wskazuje, że nie osoby która przyszła na spotkanie, nie ogarniając nawet jak krypto działa, zachowując się jak słup. Z drugiej strony 150 tys. zł w świecie finansów to śmieszne kwoty więc trzeba docenić właścicieli giełdy, że osobiście poświęcają czas na jakiegoś niezadowolego z okoliczności prawnych w których żyje

  •  

   pokaż komentarz

   Z drugiej strony 150 tys. zł w świecie finansów to śmieszne kwoty
   @hu-nows: chyba, że upadasz, to bijesz się o każdą złotówkę ;)

  •  

   pokaż komentarz

   no właśnie ale czyje są te środki, opis spotkania wskazuje, że nie osoby która przyszła na spotkanie,

   @hu-nows: opis spotkania jest robiony przez kogoś. W tym przypadku przez 'prezesia', więc raczej obiektywny to on nie jest. Więc to całe tłumaczenie jak dla mnie śmierdzi jeszcze bardziej. Bo wystarczyłoby podać podstawę prawną + nakaz wstrzymania środków i byłoby po temacie. Bo oni jako giełda nie mogą przetrzymywać czyiś środków bez takiego umocowania prawnego. Bo to jest zwykły ZABÓR środków.... mówiąc inaczej.. ZŁODZIEJSTWO. Tylko posypane pudrem.

  •  

   pokaż komentarz

   @szopa123: na wykopie jest z tego wrzawa bo młodzież z piwnicy operuje na 3 czy 4 cyfrach w przelewach więc wszystko działa gładko i nikogo to nie obchodzi ale codziennie na świecie algorytmy antyfraudowe blokują tysiące operacji więc dlaczego giełdy krypto miałyby w tym nie uczestniczyć. Banki potrafią zatrzymać przelew tylko dlatego, że system oflagował podejrzany tytuł przelewu, były historie, że amerykańskie banki blokowały na amen przelewy związane z wycieczkami turystycznymi do krajów objętych embargiem bo w tytule padło o jedno słowo za dużo, polecam poczytać archiwalne wpisy na blogu redaktora Samcika. I taki bank nie poda tobie nawet powodu zatrzymania przelewu, żadnej podstawy prawnej, ot dostaniesz telefoniczne zaproszenie "nie do odrzucenia" do osobistego stawienia się z dokumentami w siedzibie banku i lepiej żebyś umiał wytłumaczyć skąd pochodzą pieniądze i dlaczego je przelewasz. Trzeba zrozumieć, że banki i giełdy to nie są tymczasowe przechowalnie waszych pieniędzy, powierzając im środki w dowolnym celu nawet na chwilę zawieracie umowę regulowaną prawem, zrzekając się prawa do natychmiastowego dostępu do tych środków i zgadzacie na wszystkie przewidziane prawem procedury weryfikacyjne mając ograniczony dostęp do informacji "dlaczego akurat ja"

  •  

   pokaż komentarz

   I taki bank nie poda tobie nawet powodu zatrzymania przelewu, żadnej podstawy prawnej,

   @hu-nows: ile ci płacą za pisanie takich głupot? Jak idziesz do banku gdy ci zablokują pieniądze, to od razu masz 'kto, dlaczego i na jakiej podstawie'. Dalej to mi się nawet nie chce czytać tego twojego komentarza. Skora takie głupoty wypisujesz. :p

  •  

   pokaż komentarz

   @szopa123: po prostu ćwiczyłem to w praktyce.. wiem wiem, nie jest przyjemnie czytać, że im większymi środkami obracasz tym bardziej kontrolują ciebie siły, na które nie masz wpływu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   po prostu ćwiczyłem to w praktyce.

   @hu-nows: co ćwiczyłeś? pisanie głupot? Ty myślisz, że rozmawiasz z kimś, kto nigdy nie miał takiej sytuacji w życiu? Czy z jakimś durniem, co łyknie każdą bzdurę? Kontrola to jedno, blokada to drugie, a tytuły prawne i decyzje to trzecie.

  •  

   pokaż komentarz

   @szopa123: powiem tyle, że z bankami w których uruchomiły się jakieś przykre procedury już nie współpracuję, podobną zasadę polecam wykopkom, jeżeli nie ufacie w procedury giełdy to nie korzystajcie z jej usług, tylko tyle i aż tyle. Nikr nie będzie płakał po kilku oburzonych, nawet Michał B. polecał usunięcie konta jeżeli komuś nie odpowiada praca moderacji

  •  

   pokaż komentarz

   @hu-nows:

   dlaczego giełdy krypto miałyby w tym nie uczestniczyć

   Pewnie dlatego, że nie są częścią systemu bankowego.
   Dodatkowo w przypadku przelewu zablokowanego przez bank możesz szybko dostać informację o tym, co się stało i z jakiego tytułu.

   Tutaj mamy tylko tzw. moving goalpoasts, czyli:
   1. Najpierw BB ignoruje człowieka.
   2. Kiedy robi się syf BB w końcu zaczyna być responsywny, zaczyna w końcu odpowiadać. Dowiadujemy się, że człowiek musi się zweryfikować.
   3. Okazuje się, że weryfikacja nie wystarczy, kolo musi jeszcze przejść test.

   Bonusowe punkty za:
   - gadkę o "odpowiednich służbach" - wyobrażasz sobie, że zatrzymują ci paczkę na cle. Nie wiesz o tym. Po miesiącu zaczynasz robić dym, i idziesz na pocztę gdzie dowiadujesz się, że odpowiednie służby ją przejęły? I nie masz pojęcia, czy to policja, straż graniczna, celnik, komornik lub syn Morawieckiego przejął paczkę, z jakiego tytułu.
   - zarzut o prawnika. W sytuacjach prawnych nie ma nic złego w wynajęciu prawnika.
   - zaproszenie kolesia z kamerą na POUFNE spotkanie
   - zarzut o brak skomentowania poufnego spotkania

  •  

   pokaż komentarz

   @angor86: PR na pewno mają fatalny i co to w ogóle za pomysł żeby jakiś pozer reprezentował firmę gdy już nie jest prezesem, to jakaś parada słupów? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @hu-nows: prezes nie zawsze musi się fatygować do klienta, od tego ma ludzi.
   Głównym moim zarzutem tutaj jest właśnie brak transparentności, nie wiadomo co się dzieje, dlaczego się dzieje, ani kto jest zaangażowany. Google mówi, że transakcja i rachunek mogą być zamrożone przez GIIF na 96 godzin, potem pewnie trzeba przedstawić zsrzuty albo odmrozić rachunek.
   Tyle tylko, że BB gada o "odpowiednich służbach", a nie o GIIF, choć z ustawy wynika, że to GIIF jest odpowiedni. Ale tutaj brak konkretów, zero.

  •  

   pokaż komentarz

   @angor86: no tak prezesowi wolno wysłać sługusa ale gdy "petent" przyjdzie z prawnikiem to krytyka i robienie z człowieka przestępce nie mając na to żadnego dowodu. W całym wątku atakuję obie strony ale wraz z upływem czasu jestem po stronie "usera", bez znaczenia czy coś chachmęci, komunikacja ze strony BB pozostawia wiele do życzenia i tylko na tym stracą a jako strona sprawy " profesjonalna" vs zwykły człowiek powinni być krystaliczni

  •  

   pokaż komentarz

   @szopa123: a gówno, oto moja sytuacja:

   https://niebezpiecznik.pl/post/ktos-zaplacil-mu-pieniedzmi-z-oszustwa-i-bank-z-prokuratorem-zablokowali-mu-konto-z-oszczednosciami/

   Tldr: bank mi blokował środki przez miesiąc, kilkukrotnosc przedmiotu sprawy, pełne saldo konta. Podstawa prawna jaka podali po kilku tygodniach batalii i kilkunastu weryfikacjach w oddzialach, składaniu pisemnych wyjaśnień, i tak dalej, to artykuły 106a ust. 3, mówiący że mogą blokować do 72 godzin, tylko kwotę przedmiotu sprawy. Po 72 godzinach muszą mieć nakaz prokuratorski, po który wystąpiło dopiero po miesiącu blokowania konta. Jak przyszedł prokurator, to odblokował mi konto, poza kwota którą jest przedmiotem sprawy

  •  

   pokaż komentarz

   @cockosova: ale czytać ze zrozumieniem to ty chyba nie potrafisz, skoro pieszesz 'a gówno'. A w tym tekście masz jak byk napisane:

   Prokurator informuje też, że zgodnie z prawem bank ma możliwość zablokować środki na koncie w razie uzasadnionych podejrzeń, że środki mają związek z przestępstwami. Taka blokada nie powinna trwać jednak dłużej niż 72 godziny, a bank powinien niezwłocznie zawiadomić prokuratora.
   A później jest także pismo prokuratora i jego decyzja o blokadzie. Dokładnie tak jak to mówię od samego początku. ( ͡° ͜ʖ ͡°) A ta giełda nie działa na zasadach banku, to raz... a dwa, nie przedstawiła żadnej urzędowej decyzji o zablokowaniu środków do wyjaśnienia.

  •  

   pokaż komentarz

   @hu-nows: jeszcze lepiej się robi, kiedy posłuchasz tego filmiku.

   Wypowiedź, na temat spotkania:
   1:20

   Te spotkanie miało na celu pokazanie i udowodnienie mi tego, że sytuacja i zablokowanie tego użytkownika była w pełni zasadna

   2:00

   Po to chcieliśmy zadać te pytania, po to chcieliśmy otrzymać te informacje aby to konto odblokować

   O rozmowie:
   2:37

   Nasz user w sumie wypowiedział dwa zdania

   2:44

   To jest jego jedyne zdanie w ciągu dwugodzinnego spotkania

  •  

   pokaż komentarz

   @szopa123: pije dot twojej następującej wypowiedzi:

   ile ci płacą za pisanie takich głupot? Jak idziesz do banku gdy ci zablokują pieniądze, to od razu masz 'kto, dlaczego i na jakiej podstawie'. Dalej to mi się nawet nie chce czytać tego twojego komentarza. Skora takie głupoty wypisujesz. :p

   No to właśnie cię informuje że nie jest tak. Bank nie podał mi żadnych informacji przez miesiąc, nie chcieli że mną gadać, podstawa prawna która podali po miesiącu, obliguje ich do nałożenia blokady na 72 godziny, później prokurator. Oni mi zablokowali całkowity dostęp do konta na miesiąc, dopiero po miesiącu powiadomili prokuratora. To właśnie ty masz problemy ze zrozumieniem tekstu pisanego.

  •  

   pokaż komentarz

   @cockosova: A ten fragment to chyba w ogóle nie przeczytałeś. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Blokady środków, co do których istnieje uzasadnione podejrzenie, że pochodzą z przestępstwa są zakładane przez bank na podstawie art. 106 a ust 3 ustawy Prawo bankowe. Blokadę określonej kwoty środków bank może założyć maksymalnie na 72 godziny. Taka blokada może być podtrzymana przez postanowienie prokuratury na okres do maksymalnie 3 miesięcy, albo może upaść, jeśli Prokurator nie wyda stosownego postanowienia.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   pokaż komentarz

   @szopa123: jesteś idiotą. Mówię ci że zablokowali na miesiac, nie na 72 godziny. Zrobili to bez postanowienia prokuratora.

  •  

   pokaż komentarz

   jesteś idiotą. Mówię ci że zablokowali na miesiac, nie na 72 godziny. Zrobili to bez postanowienia prokuratora.

   @cockosova: raczej to ty jesteś idiotą, skoro masz tan no art. ustawy do tego się odnoszącej. A ty ciągle upierasz się przy swojej głupocie. A wystarczy sobie ten artykuł przeczytać...a po przeczytaniu zadać sobie pytanie: KTO TU JEST IDIOTĄ?! ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
   Wkleję ci ww. artykuł, bo wyszukanie go widocznie jest poza twoją zdolnością intelektualną. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   https://www.arslege.pl/podejrzenie-wykorzystywania-dzialalnosci-banku-dla-celow-przestepczych/k20/a12202/

  •  

   pokaż komentarz

   @szopa123: ok, no to może w drugą stronę. Na ile czasu bank ma prawo zablokować mi środki bez decyzji prokuratora?

  •  

   pokaż komentarz

   @szopa123: a więc? Na ile może bank zablokować moje środki BEZ postanowienia prokuratora?

  •  

   pokaż komentarz

   @Bitbay: tak tak pisać na wszystkie kanały można szkoda że odpowiedzi brak. Kiedy dostanę oficjalną odpowiedź na pismo od adwokata sprzed miesiąca?

  •  

   pokaż komentarz

   @cockosova: spokojnie... spokojnie... on juz zrozumial ze jest idiota ;)

  •  
   I...n via iOS

   +1

   pokaż komentarz

   @hu-nows: Jak “niezweryfikowany”? Nie robi sie weryfikacji przy otwieraniu konta? A jesli naprawde byl “niezweryfikowany” to jakim prawem przyjeli od niego fundusze?

  •  

   pokaż komentarz

   @szopa123: Dokładnie k$#!a, wielcy obrońcy prawa polskiego, wypłacić pieniądze, jeżeli okażą się że były nielegalne wtedy odpowiednie służby się nimi zajmą, narazie to Wy @Bitbay jesteście kryminalistami bo trzymacie nielegalne pieniądze na swoich kontach.

  •  

   pokaż komentarz

   @szopa123: a więc? Na ile może bank zablokować moje środki BEZ postanowienia prokuratora?

  •  

   pokaż komentarz

   @cockosova z tego co tu wyczytałem na 72 godziny. Skoro twierdzisz, że trzymali dłużej i to bez postanowienia prokuratora to czemu z tym nie poszedłes na policję?

  •  

   pokaż komentarz

   @cockosova no to nie kumam w czym masz problem. Typ Ci pisał, że zgodnie z prawem mogą zablokować na 72h. Zablokowali na dłużej łamiąc prawo więc idź z nimi do sądu i tyle. To tak jak byś pisał, że morderstwa są legalne bo ludzie się mordują.

  •  

   pokaż komentarz

   @WhiskeyIHaze: jakby gość przeczytał linka, którego mu podesłałem. To by zrozumiał (gdyby nie był tak tępy ( ͡° ͜ʖ ͡°)), że bank w tych 72 godzinach MUSI poinformować prokuratora i on może nakazać wstrzymanie, aż do wydania decyzji. (ma (chyba) 14 dni na wydanie decyzji). Czyli łącznie jest ok. 17 dni w których od blokady pieniędzy przez bank, musi pojawić się decyzja prokuratora w banku czy blokować dalej czy zwolnić.

  •  

   pokaż komentarz

   @szopa123: spoko. Ale mi się rozchodzi o fakt, że on uważa, że bank ma prawo zablokować na dłużj niż 72h bo jemu tak zrobili. A tak nie jest. prawo prawem a to kto go jak przestrzega to inna sprawa. Ale w sytuacji z bankiem idzie do sądu i pozywa ich o to i jest kilka tys do przodu.

 •  

  pokaż komentarz

  Skoro typem nie wiedział nawet z jakiego banku poszło to to pewnie jest tylko słupem, nic więcej. Ktoś chciał wyprać forsę i w sumie tyle, nie udało się to teraz małysz jest kręcony.

  •  

   pokaż komentarz

   @drippinsauce: czytales jego wyjasniebia? Mial 2 konta zweryfikowane i pomylil jedno z drugim... poprawil sie ale BB nie uwierzył. Dalszym komunikatem BB potiwerdzil przebieg Mirka krory rozpoczal afere. Rozumiem ze odpowoedzi na pytania moga byc poufne to niech dadza tresc pytan. Mirek skarzyl sie na ich duza poufność. Tez bym nie zdradzal swoich dochodow podejrzanym typom co juz mi zablokowali 150k... ja rozumiem ze Mirek jest powsiagliwy.On im na pytania odpowiadal a oni mu nie. Jeszcze te zaproszenie mediów i wywieranie nacisku. Nie potraktowali go poważnie...

  •  

   pokaż komentarz

   @Guilty: No skoro miał dwa konta zweryfikowane to nie wiem o co cały dym i dlaczego jest blokada. Mimo wszystko przy zakładaniu konta jest regulamin który wypada przestrzegać. Skoro na jednym koncie miał przelewy z danego konta bankowego to nie rozumiem problemu w podaniu tego konta oraz zweryfikowaniu skąd pochodzą środki.

  •  

   pokaż komentarz

   @drippinsauce: dokładnie. 150 kafli i gość nie wie w jakim banku. Co on k%@?a, Kulczyk?

  •  

   pokaż komentarz

   @Guilty: Po drugie co za poufnymi danymi jest to gdzie on pracuje i ile zarabia oraz skąd ma forsę. Przecież taki dokument można zastrzec, dać tylko do wglądu i to wszystko. Nie trzeba tego nigdzie publicznie pokazywać. Przecież nawet gdy zakładasz durne konto na lotto.pl to musisz podać skąd są to środki i oni mogą w każdej chwili chcieć od Ciebie dowodu jeśli zaczniesz wpłacać tam wielkie kwoty i grać nimi na maszynkach, albo po prostu w totolotka. Takie jest prawo, podsumowując: wrzucasz gdzieś sporą forsę by nią operować/grać/kupować? Musisz się liczyć z tym, że ktoś kiedyś będzie chciał dowodu skąd te pieniądze masz.

  •  

   pokaż komentarz

   @xirta: no widzisz, ja miałem podobną kwotę i przy wypłacie pomyliłem konta... (zamiast głównego podałem konto oszczędnościowe, z którego wcześniej przelałem środki na główne aby je wypłacić). To się zdarza... serio.
   Kupowałem mieszkanie za gotówkę u notariusza i NIKT nie spytał się skąd mam pieniądze. Wypłacając je z banku 2 dni wcześniej musiałem awizować.

   @drippinsauce: teraz to spekulujesz jakie to poufne pytania dostał, bo BB nie chce zdradzić ich treści a Mirek tylko wspomniał, że były dla niego poufne. Serio chciałbyś opowiadać o swoich interesach w towarzystwie osób, które nie są ani prokuratorem, ani policją, ani sądem... po prostu "biznesmeni"? Ja szczerze powiedziawszy czułbym sie nieswojo obnażając swój finansowy potencjał panom z BB, bo nie widzę takiej potrzeby. Skoro jesteś taki otwarty, to zdradź Pani w kiosku przy zakupie fajek swój PIT...
   Karygodne też było nasłanie na niego dziennikarzy (skoro on ich nie powiadomił to zrobił to BB). W jakim celu? Tak się traktuje partnera w biznesie? Zarzucają mu że przyszedł z prawnikiem, a sami to z kim byli? Pod nos mu NDA przedstawili z jakiego powodu? To JEGO DANE były poruszane, to ON mógł wystąpić z NDA, bo to ON miał coś do stracenia a nie giełda. Tutaj BB coś kręci. Ponadto jeżeli nagrano te spotkanie to czy było to za zgodą Mirka? BB stracił w moich oczach

  •  

   pokaż komentarz

   @Guilty: toć przelewy z oszczędnościowego są z w ch@! wielką prowizją. Jak ty tego dokonałeś

  •  

   pokaż komentarz

   @xirta: miałem 1 przelew gratis zamykajac konto

  •  

   pokaż komentarz

   @Guilty: ano to spoko, ale jednak jeśli chodzi o gruby hajs to zawsze sprawdzam poprawność swoich informacji

  •  

   pokaż komentarz

   @Guilty: teraz kolego jest AML4 od pół roku więc każdego pytają skąd masz pieniądze. Wszyscy tutaj srają żarem bez wiedzy na temat obecnych wymogów i każdy struga mojszego bo mi sie tak wydaje. A nikt nie ma pojęcia o AML4. Dodam teylko, że AML4 i nowy AML5 w drodze to sa juz kurde jaja. Chcą wiedzieć wszystko o wszystkich twoich środkach. Totalna kontrola państwa nad wszystimi transferami. Ludzie nie mają pojęcia, że każdy przelew jaki robią jest analizowany przez setki komputerów i specjalistów. Wszystkei pieniądze są śledzone wszędzie na drugi koniec świata.

 •  

  pokaż komentarz

  Dziwi mnie że ktokolwiek używa januszeksów (polskich właścicieli/polskich firm) bo konwersji na fiat...:D
  Debile :D

  Ja jak chciałem zbyć część krypto (wychodziło X-X sum usd, kursy zmienne i nie dało się opylić na raz wszystkie, tzn dało, ale wolałem falowo) To jak jebłem na fejscie z hasztagiem krypto że chce je sprzedać po negocjowanych cenach, to zaraz na priv miałem od urzędnika skarbowego Sloweni czy bym nie wpadł do miasta XYZ, bo z fejsa wynika że jestem w chorwacji pare km od granicy, on wszystko załatwi - konto bankowe - podatki ze zwrotem policzone, o chce 1% z tej kwoty (bank weźmie 2.5% i ogólnie cycuś glancuś)
  Wpadłem - 5 dni później miałem kasę ok X sum na koncie :>

  Wolałem zamazać, bo może jaki Morawiecki czyta vatkop

 •  

  pokaż komentarz

  Dlaczego Suszek wylegitymował się paszportem ZEA skoro jesteśmy w Polsce? Według prawa polskiego jesli ktoś ma podwójne obywatelstwo to w Polsce powinien legitymować się polskim dokumentem tożsamości.