•  

  pokaż komentarz

  Andrzej Duda: Koniec z hańbieniem narodu polskiego!

  Jasne. A Grodzka urodzi dziecko Biedroniowi.

 •  

  pokaż komentarz

  Pewnie jeszcze z najlepszymi prawnikami ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @retall: Czyli przekaz jest jeden - Izrael ma pelna racje i pelne prawo wymagac od was 300 mld dolarow. Gowno od niemiec dostaniecie bedac posmiewiskiem i bananowym bantustanem a jak juz taki przekaz puszczacie w swiat to was wypruja do ostatniego grosza. Sami sie podkladacie i chciwosc i buta da wam to czego chcecie. Wydymaja was rowno. Najlepsza jest wiara w to ze ktos begdzie walczyl o nie swoj interes. Jakby Polska miala malo majatku do skonfiskowania. Najlepisi zydowscy i amerykanscy prawnicy przyjada go przejac bez proszenia Pawlowicz o to.

  •  

   pokaż komentarz

   @ArpeggiaVibration: Wiesz, sama Warszawa kosztuje Niemców ok. 100 milardów dolarów. Całościowe odszkodowanie to byłby ok. 1bln dolarów.

   Może Izrael mógłby nas poprzeć. Zamiast 300mld dostaliby połowę - 500mld. Nie chce Niemiec zapłacić? Trudno. We wszystkich mediach świata Niemcy będą gnojeni i poniżani aż wypłacą. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Camilli: No no, widzę wielki polityk prawnik i strateg, nie spodziewałsem się na wykopie takich osobistości. Niemcy już się trzęsą ze strachu przed tobą i twoimi 'rządaniami' - idź do nich i im wygarnij to się zestrają i nie 1bln ale 100bln ci od ręki wypłacą tylko musisz się odważyć i tam iść do nich i im ostro powiedzieć i podeprzeć tweetem. Izrael też na bank cię poprze bo już nie uważa że niemcy byli winny holokaustowi tylko razem z niemcami uważają za sprawcę II WŚ i holokaustu Polaków więc na bank poklepie po pleckach rzed pójściem do niemców a to powinno dodać ci pary i animuszu- więc do dzieła, nie ma na co czekać. Nalepiej zrób streama z tego dla potomnych. W końcu to historyczne wydarzenie. Aha, przedtem jeszcze wpadnij do hrabii Potockiego i weź sądowy nakaz wypłaty reparacji przez niemców który wygrał w sądzie w koziej wólce.

  •  

   pokaż komentarz

   Dlaczego uważasz, że próba napuszczenia Tel Avivu/Jerzolimy na Berlin to zły pomysł? Ja wiem, że będziesz zbaczał z tematu, ale bardzo chciałbym poznać odpowiedź na to pytanie.

   Przecież interes ma w tym także USA, który gra na rozbijanie UE, żeby im konkurent nie wyrósł w kotekście że Niemiec od czasu końca zimnej wojny przestają być przedmiotem USA, a zaczynają się wybijać na dominujący podmiot w ramach UE?

   Dla Izraela to też lepszy deal. Na stole leżałoby pełnomocnictwo spadkobiercy roszczeń (po IIRP/PRLu) do ok 2/3 Niemiec (RFN, NRD "nam" wypłaciło) z którego spokojnie urwaliby ile chcą.

   @ArpeggiaVibration:

  •  

   pokaż komentarz

   @Camilli: Ponieważ nie rozumiesz zupełnie geopolityki i tego czym Polska się stała na własne rzyczenie Polaków. Myślisz że tu chodzi o pieniądze? Myślisz że taki robak bez własnej armii i wywiadu jakim jest Polska może na siebie napuszczać Izrael USA i Niemcy z Mossadem CIA oraz będąc w pełni ekonomicznie skolonizowana przez Niemców? W Gdańsku nawet wodę z kranu kupują od spóki komunalnej z Lipska - a ty będziesz tutaj skakał o jakieś roszczenia. Naprawdę nie bądź durniem.

   A poza tym pieniędzy każdy ma kilka tysięcy więcej na wyciągnięcie z kieszeni niż cała Polska jest warta. Te twoje plany to są tak innym potrzebne jak piąte koło u wozu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Camilli: naiwniaku, to wy będziecie gnojeni za sam fakt, że myślicie jak tu Wielki Naród Niemiecki oskubać. Takich jak ty zgnoją i to wasi sojusznicy:) Niemcy nie będą musiały kiwnąć nawet palcem :)

  •  

   pokaż komentarz

   @ArpeggiaVibration: Nie rozumiesz Ty, nie ja. Jasno stoi iż Polska zostaje RFN USA - czyli przedmiotem, poligonem wojskowym i centrum stref wpływów USA, obliczone na rozbijanie konkurencji UE. Działamy z linią innych potęg, starając się dopasować swoją. Przecież Waszyngton jest niesamowicie wk##!iony na podmiotowość Niemiec, które zyskały po zakończeniu Zimnej Wojny, a zjednoczonej UE boją się jak ognia.

   Strzelam iż jesteś zwolennikiem innej sensownej opcji (bo sensowne są dwie) - integracja w ramach UE. Wiesz, że możemy skończyć jako niemiecki rynek zbytu złapany w pułapkę średniego rozwoju? Na tyle bogaty by konsumować i na tyle biedny by nie konkurować.

   naiwniaku, to wy będziecie gnojeni za sam fakt, że myślicie jak tu Wielki Naród Niemiecki oskubać. Takich jak ty zgnoją i to wasi sojusznicy:) Niemcy nie będą musiały kiwnąć nawet palcem :)

   Jeżeli chodzi chodzi o "Wielki Naród Niemiecki" to faktycznie się zgadzam. Rozumiem (Wielki Naród Niemiecki) iż pijesz do Niemiec przed 1866/1871. Faktycznie. Jeden z wybitniejszych narodów Europy. Kraje filozofów, myślicieli, artystów i poetów.

   Natomiast potem mamy zjednoczenie przez pruskie glizdy i przerobienie mentalności Niemców w ramach kulturkampfu na modłę huńską.
   Przecież akcja denazyfikacyjna nie była niczym innym jak akcją cywilizacją narodów Europy u Hunów ( ͡° ͜ʖ ͡°) Odrobinę godności odzyskali, ale nadal są zbyt prostolinijni/niezbyt lotni i muszą przeginać.

  •  

   pokaż komentarz

   @Camilli: To zaoferuj im coś wartościowego za darmo. To moze cię wesprą potem z dobrego serca, Np Polske która jest dość fajnym zderzakiem - poligonem który można zawsze wykorzystać i nawet jak ją ktoś zgnoi to łatwo można powiedzieć że nie było jak pomocy przesłać bo z jednej strony niemcy a z drugiej rosja. Więc niech się tu kotłują wszyscy ze sobą - a Polacy muszą wreszcie też mieć szansę odrobić swoje winny za holokaust i rozpętanie II WŚ i wreszcie stanąc po właściwej stronie.

  •  

   pokaż komentarz

   @ArpeggiaVibration: Pełnomocnictwo w sprawie roszczeń i odpalenie "części". Bezwarunkowe popieranie wypierania Arabów w strefie Gazy/Jerozolimy + osadnictwo żydowskie aka wsparcie na arenie międzynarodowej.

   Jako iż rozumiesz iż Waszyngton i Tel Alviv/Jerozolima to naczynia połączone to dla Amerykanów:

   -Torpedowanie UE jako koń trojański.
   - Preferencyjne warunki dla amerykańskich firm by weszły na rynki europejskie. Stamtąd mogą przejmować tort jakim jest Europa Centralna/Wschodnia. Czyli obecna strefa wpływów Niemiec.
   - Miejsce na bazy wojskowe. Możemy szczekać na Rosję, bądź w razie konfliktu przyjąć rolę pierwszego uderzenia (rakiety strącone nad Polską to te, które nie uderzą w Waszyngton).
   -Jedne z najlepszych położeń geograficznych w Europie (tranzyt wschód/zachód)
   - Odbudowę amerykańskich interesów i obecności w Europie (wcześniej rolę "lotniskowca" pełniło RFN)

   Czego chcemy w zamian? Traktowania jak Worse Korea/RFN.

   Inna sprawa, że jak USA wrócą do izolacjonizmu i monroeizmach to jesteśmy w czarnej dupie (zresztą podobnie Izrael).

  •  

   pokaż komentarz

   @Camilli: W czarnej dupie Polacy są tak czy siak - gówno macie, gówno znaczycie i jeszcze to co macie odbiorą wam wasi 'najlepsziesi pszyjaciele' nawet bez wojny bo jak to mówił Wałesa na żydowskim kongresie 'najlepsze interesy robi się na debilach dlatego warto robić je na Polakach'- na własne życzenie. Pretensje tylko do siebie.

  •  

   pokaż komentarz

   @ArpeggiaVibration: Akurat w czarnej dupie to jest ta prymitywna argumentacja. Skąd waść pochodzisz, jest tam jaka cywilizacja? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Gdzie się dyskutuje tak nierzeczowo?

   @miesozercy_pod_noz:
   Zapomniałem powiadomić. Tam na górze masz odpowiedź. Potraktuj to z przymrożeniem oka. Odrobinę się nabijałem ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @Camilli: Od 1:51- słuchaj swojego noblisty i się ucz

   źródło: youtube.com

  •  

   pokaż komentarz

   @ArpeggiaVibration: My mamy swojego durnia-noblistę, a waść?

   Chyba tylko durnia, nawet płotu nie potrafi przeskoczyć, naszemu się udało ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   I proszę się nie znęcać nad prostym człowiekiem. To zwykły elektryk, ostatnio z rozdętym ego, ale to przez starość. Jednak swoista ikona i symbol. Nastaną dla niego lepsze czasy jak odejdzie. Zresztą jak dla większości "wybitnych ludzi".

   źródło: youtube.com

  •  

   pokaż komentarz

   @Camilli: Słuchaj, napisałem wyżej, idź do Niemców i wyciągaj roszczenia albo napuszczaj na siebie inne kraje. Ja naprawdę ci nie bronie. Będzie to tylko z pozytkiem dla ciebie. To dla ciebie jest to banalnie proste a nie dla mnie więc do dzieła. Nie wiem po co jeszcze tu marnujesz czas zamiast działać i tworzyć historię własnego kraju oraz uchronić być może go przed następną okupacją.

  •  

   pokaż komentarz

   @ArpeggiaVibration: Wyżej usiłowałeś zrobić ze mnie wioskowego głupka, potem mnie obrazić, by na końcu wstawić filmik. Co zresztą [obrażasz] dalej robisz. Nie miałbym z tym problemu, ale robisz to strasznie niekompetentnie (wrócę do tego później). Ponadto miłym akcentem jest korzystanie z innych form grzecznościowych/unikanie ich jeżeli nie chcesz stosować dużej litery przy Ciebie/Ty/Tobie etc. Np. to staropolskie i miłe dla ucha "waść". Chyba ciężko o bardziej polskie słowo (。◕‿‿◕。) Dość że szeleszczenie to jeszcze ś i ć.

   Jeszcze teraz próbujesz mnie pouczać. To jest tak zabawne, że aż mam ochotę byś zrobił następnego fikołka w tych cyrkowych oparach i żal mi kończyć rozmowy.*

   *Popatrz, obrażać rozmówcy nie powinno się wprost. Sugestie i ironizowanie sprawdzają się o wiele lepiej.

  •  

   pokaż komentarz

   @Camilli: Przechodząc do sedna bez jakichś twocih osobistych popłakiwań - podsumowując

   -W pierwszej wiadomości zgodziłeś się że Izrael ma pełne prawo do rządania pieniędzy od Polski i ich wyciągnięcia (ja się z tym nie zgadzam ale Polacy jak widać są za tym więc proszę bardzo ja w Polsce nie mieszkam i nic tam nie mam więc to wasza brocha nie moja)
   - Uważasz że z palcem w tyłku wyciągniesz kasę od Niemców bo cytując

   z, sama Warszawa kosztuje Niemców ok. 100 milardów dolarów. Całościowe odszkodowanie to byłby ok. 1bln dolarów.

   Jak już się zgodziłeś by płacić każą kasę Izraelowi nawet nie mającą żadnych podstaw ani prawnych ani żadnych to do dzieła. Na serio idź jak najprędzej do Niemców bo jak tak chętnie się godzisz na zapłatę Izraelowi to rachunek przyjdzie tak czy siak - nikogo nie interesuje skąd te pieniądze wezmiesz i że 'ale jak Niemcy zapłacą' to twój problem a nie innych- więc jak NIemców to tyle kosztuje to trzeba po prostu iść i wziąć te pieniądze byś miał czym zapłacić to na co się godzisz.

   Dlatego idź i nie czekaj. Nie marnuj więcej czasu i się przestań nad sobą roztkliwiać bo nic ci to nie da. Współczucia u mnie ani u nikogo nie znajdziesz.

  •  

   pokaż komentarz

   W skrócie: geopolityka oparta na prawie międzynarodowym z pominięciem argumentu siły opierająca się na czarno-białej wizji.

   Wypisz wymaluj, mamy tu jakąś reinkarnację Karola Burbona. Z takim wachlarzem to nawet Cud Domu Brandenburskiego by nie zaradził. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   @ArpeggiaVibration:

  •  

   pokaż komentarz

   @Camilli: Geopolityka oparta jest na prawie pięści. Jak nie masz siły albo słabo blefujesz to gówno znaczysz. A jak się wypinasz to każdy przyjdzie by skorzystać i przecweli cię bez żadnych oporów z uśmiechem na ustach - nawet gdybyś miał od tego skonać. Prawo międzynarodowe jest narzędziem maskującym bandyckie działania którymi to od wieków jest geopolityka - grą największych s?##?synów a nie przyjęcie z hebratką z misiaczkami i kącikiem poezji. Polska jest obecnie na arenie międzynarodowej na życzenie samych Polaków niczym innym niż szmatą do wycierania szaletów miejskich razem z froterką podłogową npolskimi politykami, z której jeszcze każdy chce wycisnąć ostatnią kroplę wody. Jeżeli szmata do wycierania latryn może cokolwiek żądać to proszę bardzo. Żądaj.

  •  

   pokaż komentarz

   @ArpeggiaVibration: Gdzie ja pisałem o samodzielnym, polskim żądaniu czegokolwiek? Polska jest w miejscu w którym może wybrać kogo przedmiotem chce być - USA czy UE. Na tym opiera się cała gra.

   Swoją drogą zabawne to o szaletach i szmatach to rozumiem iż coś w rodzaju turpistycznej poezji, do której piłeś wcześniej? Wybacz, moja tolerancja kończy się na Wojaczku ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Camilli: Polska już wybrała kogo przedmiotem chce być. To już jest załatwione więc o co ci chodzi- wszystko jest z twoimi oczekiwaniami - nic więcej nie potrzeba. I jest tym przedmiotem i powinna teraz zachowywać się jak przedmiot a nie podmiot. Przedmiot niczego nie może żądać. Przedmiotem można się tylko posługiwać. Co się robi. Tak, tym przedmiotem jest szmata do wycierania podłóg i wyciskania ostatnich kropel, która nawet nie potrafi wywalić jawnie antypolskich ambasadorów i organizacji.

  •  

   pokaż komentarz

   @ArpeggiaVibration: Jesteśmy w takiej sytuacji, że w każdej chwili możemy zrobić woltę. Jesteśmy zbyt blisko Niemiec i UE, a USA jest supermocarstwem.
   Zresztą poprzedni rząd grał na Brukselę/Berlin/Paryż. Obecny gra na Waszyngton więc się da. Ot jesteśmy smakowitym kawałkiem/zaszczaną szmatą (nie wnikam w gusta kulinarne/poezję innych) i mamy możliwość wyboru talerza na którym spoczniemy.

   Talleyrand miał jeszcze mniej w rękawie, a osiągnął całkiem spory sukces.

  •  

   pokaż komentarz

   @Camilli: No to albo weźmiesz sprawy w swoje ręce albo módl się o jakiegoś męża stanu albo najlepiej króla który postawi kraj na nogi i postawi na interes państwa i narodu. Inaczej los szmaty do podłóg w latrynach nawet gdyby był miliard asów w rękawie nikt po nie nie sięgnie bo ciecie i pachołki nie umieją grać w karty czy politykę - umieją tylko wykonywać polecenia i robić darmowe przysługi mając nadzieję na docenienie w przyszłości. No i gadać fantasmagorie o wyciąganiu kasy od Niemców.

  •  

   pokaż komentarz

   @ArpeggiaVibration: Modlę to ja się o pokój w regionie*. Polska geograficznie jest skazana na klęskę w przypadku wojny i prosperity w warunkach stabilności.

   *Chociaż z tym pokojem regionem to niekoniecznie. Ukraińcy wpompowali miliardy złotówek w polską gospodarkę budując pierwsze, całkiem pokaźne, kapitały mikro/małych przedsiębiorców.

   Co do króla niech będzie Habsburg albo Wettyn. Elekcja odbędzie się w konkursie tychże dwóch, w ramach kto lepiej wymówi "Grzegorz Brzęczyszczykiewicz". ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @Camilli: To trochę nieskutecznie bo pokoju w regionie już nie masz od dawna. Wojna ekonomiczna i zbijanie pionków na szachownicy strategią energetyczną oraz regulacyjną trwa. Polska przegrywa do tej pory każdą bitwę od Nord streamów a ż po Unię dwóch prędkości i niezależność strategiczą przynajmniej w kluczlwych sektorach. No i do tego owe roszczenia które prawdopodobnie skończą wojnę i będziecie mieć nową elitę uwłaszczoną na Polsce dzięki ustawie 447 i żywiącą czystą nienawiść do Polaków za holokaust. Miło raczej nie będzie.

   No ale dla USA lepiej by tu naród wybrany pociągał za sznurki niż jakieś ofiary losu. Przetrwali na bliskim wschodzie to tu grę będą prowadzić też lepiej niż ofermy tubylcze. Geopolityka.

  •  

   pokaż komentarz

   @ArpeggiaVibration: Nord Stream nie jest ważny. To pohukiwanie. Skuteczną pradą jest port w Świnoujściu i baltic pipe. To akurat prężenie muskułów.

   Co do energetyki, zgoda. Polska jest w czarnej dupie. Nawet jeżeli węglem moglibyśmy dymić z filtrami z Chin.

   Co do Unii dwóch prędkości - to mrzonka. Scenariusz brexitowy na skalę masową. Pewny kryzys gospodarczy dla Niemiec i Francji. Eksport w UE będzie wprost proporcjonalny do kryzysu gospodarczego w danym państwie, a za UE poleci reszta świata. Zapomniałbym o Hiszpanii i Włoszech z ich "greckim" długiem publicznym.

   No i do tego owe roszczenia które prawdopodobnie skończą wojnę i będziecie mieć nową elitę uwłaszczoną na Polsce dzięki ustawie 447 i żywiącą czystą nienawiść do Polaków za holokaust

   Słucham? XD Za Bugiem nie będzie ŻADNEJ konwencjonalnej wojny z prostego powodu - koszta będą większe niż zyski. Zresztą już dzisiaj Rosjanie się prawie udławili maleńkim kawałem Ukrainy. Jak chcesz upadku Polski to po prostu oddaj jej całe tzw. Kresy.

   Niemcy do dzisiaj pakują miliardy euro w byłe NRD, a efekty poza Berlinem znikome, a Ossi i Wessi mają się mocniej niż kiedykolwiek wcześniej. A może sugerujesz Breslau albo Danzig? To już Niemcom chyba lepiej będzie wypłacić podwójne odszkodowania - taniej wyjdzie.

   Co do elit - nawet jeśli takie by były wyleciałyby szybciej niż za Gomułki. Przecież Żydzi wtedy spieprzali z Polski aż furczało.

   447 nie ma znaczenia. Przypominam umowę PRLu z USA. To po prostu silne lobby żydowskie USA. No, chyba że wchodzimy w foliaryzm pokroju "USA satelitą Izraela"/"Żydzi żądzą światem".

  •  

   pokaż komentarz

   @Camilli: Jest ustawa 447 just i to wystarczy by procedura nacisków czy ekonomicznych czy militarnych skutecznie wycisnęła szmatę do podłóg. Sam wcześniej pisałeś że Polska zapłaci, nawet chciałeś napuszczać inne państwa na siebie a teraz na jakieś prawa się powołujesz - pisałeś wcześneij że Polska musi wybrać czyim przedmiotem ma być to jest a przedmiot jak wyżej napisane jest do używania a nie do wymagania. Na prawo mogą się powołać ci którzy coś znaczą i są podmiotem a nie szmaty do wycierania podłóg w latrynach. Prawo jest narzędziem geopolityki a nie odwrotnie. Dlatego to silniejszy ustala prawo a nie słabszy a tym bardziej przedmiot polityki a nie podmiot. Jak na Szwajcarie USA naciskało to prawo też gówno znaczyło. No i naciski były skuteczne.

  •  

   pokaż komentarz

   @ArpeggiaVibration: Nie rozumiesz. To Ty dopowiedziałeś sobie, że zapłaci. Wysnułeś to z mojej wypowiedzi.

   Jest ustawa 447 just i to wystarczy by procedura nacisków czy ekonomicznych czy militarnych skutecznie wycisnęła szmatę do podłóg. Sam wcześniej pisałeś że Polska zapłaci, nawet chciałeś napuszczać inne państwa na siebie a teraz na jakieś prawa się powołujesz

   Zresztą Polska nie ma możliwości zapłaty. Po pierwszej transzy rząd upadnie, a władzę przejmą populiści spod znaku ONR, antysemickie nastroje wystrzelą w powietrze (nie tylko w Polsce). Z prostej przyczyny - rewolucji wybuchają wtedy kiedy obywatele patrzą na swój garnek i widzą w nim mniej zupy.

   Pisałeś wcześneij że Polska musi wybrać czyim przedmiotem ma być to jest a przedmiot jak wyżej napisane jest do używania a nie do wymagania. Na prawo mogą się powołać ci którzy coś znaczą i są podmiotem a nie szmaty do wycierania podłóg w latrynach.

   Tu faktycznie, pisałem. Może wybrać. Kwestionujesz bliskość i potęgę Niemiec w ramach UE albo supermocarstwowość USA? I z racji możliwości tego wyboru może postawić żądania, a raczej - zaproponować biznes. Mylisz przedmiotowość z państwem satelickim.

  •  

   pokaż komentarz

   @Camilli: Ma możliwośc zapłacenia od ręki: w ziemi i nieruchomościach. A jak to zrobi to nikt juz nie wygra wyborów bo nowa elita polityczna i społeczna będzie już jasna i klarowna - a ona nie pozwoli sobie wejśc na głowę. Nawet nie wiem czy teraz nie jest jeszcze za późno by działać ale wtedy to będzie już na 100 procent za późno. Z Palestyńczykami sobie poradzili to z rozbrojonymi Polakami ofermami tym bardziej. Marz dalej o rewolucji gołodupców.

  •  

   pokaż komentarz

   @ArpeggiaVibration: Po 45 nacjonalizacja była trudna i przebiegała etapami, a Ty chcesz w warunkach globalnej wioski, gdzie polska spółka wypłaca dywidendę min. akcjonariuszowi z Chin, znacjonalizować ją na poczet długu?

   Czy może prywatne mieszkania/nieruchomości? Jak myślisz, jak zareagują ludzie.

   Ziemi? Przecież gminy (i ich mieszkańcy) wypowiedzą posłuszeństwo rządowi centralnemu w Warszawie. To nie czasy absolutyzmu/totalitaryzmu.

   Przecież podburzą tutaj liberałów (spółki, firmy), socjalistów (kamienice z upchanymi w nich ludźmi z proletariatu) i konserwatystów (odszkodowania). Zjednoczą wszystkie frakcje wspólnym wrogiem. To głupota.

   Nie wiem, jedyna w miarę sensowna (jak na taki pomysł) propozycja to byłby Lasy Państwowe. A to gwarantuje przynajmniej 30% antysemickiej partii w następnych wyborach, a po co Izraelowi taka inwestycja w państwie gdzie są takie nastroje. Przecież w auto potencjalnego żydowskiego właściciela/inwestora dzieci rzucałyby kamienie, a wycieraczki nie nadążały za zbieraniem polskiej śliny. Przecież Izrael już się dławi Gazą, Jerozolimą i Golan.

   No, może jeszcze rozłożenie długu jak w Traktacie Wersalskim, ale to też nie przejdzie.

   Tak jak pisałem:

   Polska nie ma możliwości zapłaty. Po pierwszej transzy rząd upadnie, a władzę przejmą populiści spod znaku ONR, antysemickie nastroje wystrzelą w powietrze (nie tylko w Polsce). Z prostej przyczyny - rewolucji wybuchają wtedy kiedy obywatele patrzą na swój garnek i widzą w nim mniej zupy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Camilli: Żydzi uwielbiają nastroje antysemickie bo to urealnia ich ideologię i sakncjonuje represje. Szczególnie tam gdzie są szlachtą a to stanie się w Polsce.

   Polacy jak zareagują? Jak do tej pory. Macie muzea Polin, Auschwitz z jawnie antypolską propagandą macie ambasadorów i antypolskie rządu od 30 lat i jesteście zadowoleni. Sondaże genialne. A jak komuś jakiś głupi pomysł do głowy strzeli i z kijem od miotły wjdzie to w Izraelu mają już bardzo dopracowane metody i karabinki by się rozprawić z motłochem. Palestyńczykami się nikt nie przejął to jakimiś mordercami Polakami który wiadomo że są antysemitami dzikusami i mordowali Żydów to będą wszyscy kibicowali jak będą ich zdejmować jak kaczki z karabinków.

   No ale nieważne. USA będzie miało wreszcie kogoś poważnego co tym regionem będzie zarządzał a jak Polak głupi i bez godności to będzie miał to na co zasługuje i to co chce. Poland stronk.

  •  

   pokaż komentarz

   @Camilli: (to tak jakbyś się zastanawiał po co ustawa 1066)

  •  

   pokaż komentarz

   @ArpeggiaVibration:

   Żydzi uwielbiają nastroje antysemickie bo to urealnia ich ideologię i sakncjonuje represje. Szczególnie tam gdzie są szlachtą a to stanie się w Polsce.

   Co innego holokaust industry, a co innego jawny antysemityzm. Zresztą kazus Polski spali Żydów w innych krajach.

   Co do "szlachty" - ta ostatnio spieprzała z Polski aż się kurzyło, mało "szlacheckich" gaci nie zgubili w swoim "taktycznym odwrocie". Piję do Gomułki.

   Polacy jak zareagują? Jak do tej pory. Macie muzea Polin, Auschwitz z jawnie antypolską propagandą macie ambasadorów i antypolskie rządu od 30 lat i jesteście zadowoleni.

   W jaki sposób powyższe ma się do mojego argumentu w którym użyłem garnkowej figury retorycznej. To prestiż cierpi, nie dobrobyt.

   A jak komuś jakiś głupi pomysł do głowy strzeli i z kijem od miotły wjdzie to w Izraelu mają już bardzo dopracowane metody i karabinki by się rozprawić z motłochem.

   W Europie takie rzeczy nie przejdą. Gdzieś tam była taka mapa, która dzieliła tragedie świata na "OH my god!", "sad", "sad, but that's how world works" i "who cares". Europa należy do I kategorii.

   . Palestyńczykami się nikt nie przejął to jakimiś mordercami Polakami który wiadomo że są antysemitami dzikusami i mordowali Żydów to będą wszyscy kibicowali jak będą ich zdejmować jak kaczki z karabinków.

   Bądźmy poważni.

   No ale nieważne. USA będzie miało wreszcie kogoś poważnego co tym regionem będzie zarządzał a jak Polak głupi i bez godności to będzie miał to na co zasługuje i to co chce. Poland stronk.

   Twoja polonofobia nie pozwala trzeźwo spojrzeć na rzeczywistość. W przypadku o którym mówisz Polska będzie aktywnie wspierać Konfederację UE zgodnie z liną Brukseli/Paryża/Berlina.

  •  

   pokaż komentarz

   @Camilli: no to się przekonasz na własnej skórze co będzie. Powodzenia.

  •  

   pokaż komentarz

   @ArpeggiaVibration: Sugerujesz iż powinienem zostać prepersem, zacząć budować bunkier i skupować kilogramy cukru z pobliskich sklepów? Znowu niebezpiecznie wchodzimy na foliarski grunt. Wolałbym go unikać.

  •  

   pokaż komentarz

   @ArpeggiaVibration: Dobrze, przestanę się z Ciebie nabijać i ironizować, tak na dobry początek. Może być? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Camilli: Bardzo dobry pomysł - jeżeli trochę zmądrzejesz to następnym krokiem będzie nabijanie się z siebie i swojej głupoty. Jeżeli starczy ci na to sił. Ale bardzo wątpie byś kiedykolwiek zmądrzał.

  •  

   pokaż komentarz

   @ArpeggiaVibration: Mam przestać nabijać się z Ciebie i zacząć z siebie? Szczyt lenistwa, czy własne braki? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Camilli: Masz się wypiąć do przecwelowania jak na debila polaczka przystało ( ͡° ͜ʖ ͡°) tego przecież chcesz wiec nikt ci nie zabroni

  •  

   pokaż komentarz

   @ArpeggiaVibration: Jeżeli z Twoim interesem jest tak samo jak z Twoim odbijaniem piłeczki, to tuzin klonów nie zaradzi.

   Tak jeszcze swoją drogą, to strasznie kudłaty i niecywilizowany zbitek. Gdzie takich hunizmów uczą?

  •  

   pokaż komentarz

   @Camilli: Lepiej napisz jak tam wyciąganie 1bln od Niemców - bo chyba już zdążyłeś do nich pójść i wrócić? I ile dasz z tego Żydom no bo na bank już masz tę kasę.

  •  

   pokaż komentarz

   @ArpeggiaVibration: Scroll-scroll w górę. Od 10 minut niewiele się zmieniło. Myślałem że przeczytałeś ze zrozumieniem. Dość obszernie się do tego odniosłem.

  •  

   pokaż komentarz

   @ArpeggiaVibration: Jeżeli moja mała cegiełka ma być istotna - życz mi więcej adwersarzy Twojego pokroju.

   pokaż spoiler Ale kulturalniejszych jeżeli można. Czasem byłeś strasznie odpychający i grubiański.

  •  

   pokaż komentarz

   @Camilli: Mam nadzieję ze jutro już napiszesz że zdobyłeś ten 1bln dolarów i podzieliłeś się już z Izraelem. Powodzenia.

  •  

   pokaż komentarz

   @ArpeggiaVibration: Jesteś pierwszą znaną mi osobą, która nie potrafi czytać, a jest jednocześnie piśmienna.

  •  

   pokaż komentarz

   @Camilli: Niestety wszystko w twoich rękach. Na polityków nie masz co liczyć bo jesteś jedynym specjalistą i profesjonalistą dla którego jest to banalnie proste. Jakbyś napuścił jeszcze parę krajów na siebie przy okazji to w ogóle byłoby super. :) Trzymam kciuki

  •  

   pokaż komentarz

   @ArpeggiaVibration: "Nie smakuje risotto? Nie podaje się z ketchupem? Zrób lepsze!" - wściekł się kucharz i wygarnął klientowi z całą swą zapalczywością. "Specjalista się znalazł" - rzucił na odchodne pod nosem, w swoim mniemaniu podkreślając swój ostateczny triumf w tymże sporze.

  •  

   pokaż komentarz

   @Camilli: Jeżeli chodzi o mnie to mi smakuje wszystko zarówno to jeżeli wybierzecie w tych wyborach kogoś kto jakimś cudem i kosztem oczywiście się przeciwstawi temu wszystkiemu jak i jak dacie się obrabować i zostaniecie zepchnięci do obywateli trzeciej kategorii - bo obywatelami drugiej kategorii już jesteście. A w szczególności mi smakuje wymądrzanie się jacy to nie jesteście ważni wielcy i jak skłócacie inne kraje i żądacie czegokolwiek od poważnych krajów i jak super gracie na arenie międzynarodowej. Poland stronk - To mi super smakuje :)

  •  

   pokaż komentarz

   @ArpeggiaVibration: A ja nie jestem w stanie tego skwitować inaczej niż teatralnym przewróceniem oczami i lekkim uśmieszkiem. Nie idź w kierunku, w którym nie będę mógł za Tobą podążać. Nie wchodź na foliarskie grunty XD Nie założę czapki z aluminium. Nie będę dyskutował na temat NWO czy innego UFO XD

  •  

   pokaż komentarz

   @Camilli: W obliczu przemówień Pompeo i rozpoczęcia jasnej retoryki wspierania Izraela, ustawy 447 oraz oficjalnych roszczeń Izraela faktycznie nie warto tracić na to czasu. :) Miłego kwiczenia za kilka lat jako goj parias. Godności nie masz tolerując to wszystko co w Polsce się dzieje to po wykonaniu roszczeń nie będziesz też miał własności. Twój wybór i pretensje tylko do siebie i swojej głupoty.

  •  

   pokaż komentarz

   @ArpeggiaVibration: Wybacz, ale abonament się skończył. Dotrzymałem obecności mojej towarzyszce przy nudnym serialu. Ona sama przekazuje wyrazy podziękowania, bo normalnie zasypiam, a tak co chwila chichrałem się pod nosem co skutecznie uniemożliwiło zaśnięcie.

   Także miło było, ale już mi jesteś niepotrzebny ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Camilli: No to narka i jeszcze raz powodzenia w wyciaganiu tego biliona od niemcow :)

  •  

   pokaż komentarz

   @retall:
   telewizjarepublika.pl/pawlowicz-broni-interesow-polski-zwrocmy-sie-do-najlepszych-amerykanskich-i-zydowskich-kancelarii-prawnych,52330.html

 •  

  pokaż komentarz

  rzeczywistość sprowadziła go na ziemię :)

 •  

  pokaż komentarz

  Chcesz skończyć z hańbą to odejdź Andrzej... i weź ze sobą swoich kolegów z rządu. Większej hańby niż wasze rządy Rzeczpospolita chyba nigdy nie zaznała!