•  

  pokaż komentarz

  1) Polska w czasie II WŚ została rozdarta między Rosję i Niemcy, administracyjnie nie istnieje, rozbiór trwał prawie 6 lat.
  2) Żydowskie kamienice zostały zrównane z ziemią, dowody wskazujące własność prywatną zostają spalone w piecach.
  3) W wojnie ginie 6mln polaków w tym 3 mln żydów.

  Konkluzja? Po 70 latach potomkowie polskich żydów i nie tylko, z poza granic Polski zgłaszają swoje roszczenia do polskiego rządu, dotyczące zniszczonych przez Niemcy i Rosję nieruchomości na okupowanych ziemiach Polski w czasie wojny.

  #rakcontent

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @Sonet muszę Twój komentarz zapisać, bo tak nakreślony ukazuje, o co tak naprawdę chodzi. Żydzi którzy nie są w jakikolwiek sposób związani z Polską co jakiś czas próbują uderzyć w Polskę, aby sprawdzić czy może aby Polacy już zapomnieli jak naprawdę było, co dałoby im w jakiś sposób coś ugrać. Widać tutaj, że mamy doczynienia w tej chwili z jakąś organizacją przestępczą, która w cyniczny sposób zaprzęga do tego emocje ludzkie po obu stronach. Zaczyna się głupie przeciąganie liny, a efekt jest tak naprawdę szkodliwy również dla Żydów. Może jakieś AI by zapuścić co by wykryło związki i inicjację. Zupełnie jak to ma miejsce w przypadku pisania paszkwili na Polskę w zachodnich gazetach przez polskich dziennikarzy z gazet, którzy się później powołują na te "zachodnie opinie"... Doprawdy 80 lat temu Polska była w ruinie, próby dobrania nam się do naszych owoców ciężkiej pracy świadczą o tym, że wychodzimy z ruiny i nie dajmy sobie założyć nowych kagańców przez obce społeczeństwa.

  •  

   pokaż komentarz

   @Sonet: Dlaczego w Twoim poście w ogóle nie pojawiła się kwestia powojennej nacjonalizacji? Przecież to chyba dosyć kluczowa kwestia w sprawie ustawy reprywatyzacyjnej oraz roszczeń dotyczących zarówno żydowskich jak i polskich majątków?

  •  

   pokaż komentarz

   @Sonet:
   +ci "żydzi" to byli w dużej mierze obywatele Polscy (Polska jako kraj z największą ilością żydów w Europie). To tak jakby Polska (państwo) zgłaszała się po mienie bezspadkowe po Polakach katolikach narodowości amerykańskiej z Chicago - i używała wszelkich podłych i bandyckich sposobów aby przejąć Chicago i ustanowić tam eksterytorialną jednostkę nie podlegającą pod USA.

   Trzeba powoli i cierpliwie tłumaczyć opinii publicznej o co tutaj tak naprawdę chodzi. W końcu dojdzie do sytuacji, kiedy już nikt nie będzie ufać syjonistom
   (polecam używać słowa syjonizm, a nie żydzi, bo to konkretniejszy termin - każdy syjonista jest żydem, ale nie każdy żyd to syjonista, jest wielu żydów i antysyjonistów)

   +należy pamiętać o jednej rzeczy.
   Żydzi mogą kiedyś wrócić do Polski i będzie to pozytywna i korzystna rzecz. Będą to prawdziwi żydzi, którzy będą chcieli tu zamieszkać i żyć, a nie eksploatować Polskę i Polaków w imieniu międzynarodowego syjonizmu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Sonet: przypomnijmy, ze w dużej mierze majątki uzyskali po zadenuncjowanych przez siebie Polakach po powstaniu styczniowym...

  •  

   pokaż komentarz

   @Sonet: pozwól że skopiuje Twój krótki acz najbardziej treściwy komentarz i weekend na Twittera. Prowadzę tam raz po raz wojnę z takimi co twierdzą inaczej i zaczynają historię przekręcać ogonem.

  •  

   pokaż komentarz

   @b4994: przypomnijmy ze to byl celowy zabieg caratu majacy podzielic obie spolecznosci. Tak samo jak i prowokowanie pogromow w Imperium Rosyjskim i za to tak zydzi nienawidzili cara. Divide et impera

  •  

   pokaż komentarz

   Po 70 latach potomkowie polskich żydów

   @Sonet: Gdyby roszczenia zgłaszali potomkowie polskich żydów którzy mieli majątek w Polsce, to pewnie by go dostali. Problem jest taki, że większość tych żydów- obywateli Polski- zostało zamordowanych wraz z całymi rodzinami/ nie zostawili spadkobierców.
   Do Polski zgłaszają się żydzi amerykańscy którzy uważają że należy im się majątek plemienny, na zasadzie żydowskich- plemiennych - zasad cywilizacyjnych.

  •  

   pokaż komentarz

   @Sonet: @AlekGames: Troszkę błędnie to pisałeś...
   W całym tym rabanie o ustawę 447 chodzi o to, że to nie spadkobiercy występują o odszkodowanie, gdyż mowa jest o majątku bezspadkowym. Czyli chodzi o majątki pożydowskie, których właściciele nie zostawili po sobie spadkobiercy, czy to w linii dziedziczenia, czy go zwyczajnie nie określili testamentem.
   Co się dzieje z takim majątkiem? Co chyba oczywiste - przechodzi na własność skarbu Państwa, jako nie mające właściciela. I tak jest zapewne w większości krajów świata od... dawna? :-D
   No i teraz organizacje żydowskie w USA wymyśliły sobie, że skoro polscy Żydzi mieli jakieś własności i inne majątki w Polsce i zostali zabici podczas wojny (równie dobrze mogli uciec za granicę i nie zostawić potomków), to Polska powinna im zapłacić odszkodowanie - a te miliardy których się domagają... oszacowali, czyli zwyczajna #kwotazdupy.
   Jakby tego absurdu było mało, to Polska w 1960 podpisała porozumienie m.in. z USA ale także z kilkoma innymi krajami, na podstawie którego Żydzi posiadający obywatelstwo w tych państwach o odszkodowania za pozostawione w Polsce mienie mają występować do rządów tych krajów (takie przerzucenie odpowiedzialności za ew. roszczenia) i z tego tytułu Polska zapłaciła im wtedy 40 milionów dolarów... Czy to za mało, czy za dużo - nie wiem, ale skoro na tyle się umówili i spisali umowę to chyba jest wiążąca? Pomijając już, że te roszczenia z niczego nie wynikają, bo jak wspomniałem - mowa jest o mieniu bezspadkowym. Jeśli chodzi o faktycznych potomków, którzy upominają się o mienie pozostawione przez swoich przodków Polska nie robi im żadnego problemu - mogą z normalnym postępowaniu wystąpić o zwrot mienia, czy odszkodowanie - jednak należy podkreślić, że choć przodkowie mogli posiadać np. jakąś kamienicę a została ona zniszczona podczas działań wojennych, to mimo że aktualnie na danym gruncie kamienica stoi, to została ona po wojnie odbudowana rękami Polaków lub też powstał całkowicie nowy budynek i w tej sytuacji wartość roszczenia będzie dużo niższa, gdyż dotyczyć będzie jedynie wartości gruntu. Nie mniej, spadkobiercy mają jak najbardziej do niego prawo i w zgodzie z nim mogą o nie wystąpić, a odszkodowania z tytułu ust. 447 to jakieś kuriozum i nikt nie zna chyba podobnego przypadku... ;-)

  •  

   pokaż komentarz

   potomkowie polskich żydów i nie tylko, z poza granic Polski zgłaszają swoje roszczenia do polskiego rządu
   @Sonet: Jak ktoś ma dziedziczne prawa to niech jak najbardziej się stara o zwrot. Tu problem jest inny, międzynarodowa wspólnota rozbójnicza chce rekompensaty za mienie bezspadkowe. Nie mają nic wspólnego z ofiarami, i ich rodzinami poza tym że wyznają taką samą religię. Samo mienie częściowo przepadło też przez utratę terytorium Polski i oczywiście zniszczenia wojenne. Dodatkowo masa kamienic, majątków była zadłużona.

  •  

   pokaż komentarz

   Jeśli chodzi o faktycznych potomków, którzy upominają się o mienie pozostawione przez swoich przodków Polska nie robi im żadnego problemu - mogą z normalnym postępowaniu wystąpić o zwrot mienia, czy odszkodowanie
   @HAka: To chyba spore uproszczenie, że ten proces jest bezproblemowy - zarówno dla byłych właścicieli lub ich spadkobierców czy państwa? Krytykują go zarówno polskie organizacja lokatorskie, organizacja polskich byłych właścicieli (link) czy żydowska zajmująca się kwestią restytucji (link). Nie mówiąc już o kwestiach "mafii reprywatyzacyjnej", w Warszawie i nie tylko. Chyba wszyscy jako rozwiązanie wymieniają ustawę reprywatyzacyjną, którą Polska od 1991 bezskutecznie (mimo kilku prób) próbuje wprowadzić.

   W całym tym rabanie o ustawę 447 chodzi o to, że to nie spadkobiercy występują o odszkodowanie, gdyż mowa jest o majątku bezspadkowym.
   Ustawa 447 mówi, że raport ma informować zarówno o regulacjach dotyczących mienia komunalnego, należącego do wspólnot religijnych, prywatnego gdzie istnieją spadkobiercy oraz mienia bezspadkowego. W przypadku Polski z tego co czytam to najbardziej chyba wszystkich interesuje kwestia mienia spadkowego, a nie to czy mienie bezspadkowe jest wykorzystywane na wsparcie edukacji o holokauście lub pomoc pozostałym przy życiu osobom które przeżyły holokaust, no ale zobaczymy jak będzie wyglądał ten pierwszy raport.

 •  

  pokaż komentarz

  Dobry policjant, zly policjant.....

 •  

  pokaż komentarz

  TAkie p!$#%$$enie na rynek wewnętrzny. Niech jedzie do Usraela i tm głosi to światu.
  Bosak ładnie to wypunktował - kłamstwa sieją w świat, pocieszenia tylko na Polskę. A łapa po kasę dalej wyciągnięta.
  To takie przekupywanie autochtonów paciorkami. Za które sami zapłacą.
  Panie Daniels - idz pan w ch#$ - skąd żeś pan przyszedł.

 •  

  pokaż komentarz

  Namiestnik Polin poklepał tubylców po plecach

 •  

  pokaż komentarz

  No gdyby nie Niemcy to tego no, ale zapłaćcie, nie?