•  

  pokaż komentarz

  naprawdę jego grób znajduje się na Powązkach czy może ja mam już zwidy.

 •  

  pokaż komentarz

  Tak to po 1989 r Polska i Polacy PŁACILI emerytury CZERWONYM KOMUNISTYCZNYM KATOM ( STOSOWAŁ TORTURY)pochodzenia ŻYDOWSKIEGO.,,KOMBATANT" W MORDOWANI POLAKÓW.

  •  

   pokaż komentarz

   @Pyza56: A mieli płacić tylko komunistycznym katom pochodzenia chrześcijańskiego/polskiego, a żydowskiego już nie??? No właśnie... Emerytury należało zweryfikować wszystkim "czerwonym komunistycznym katom" (mówię tutaj - w uproszczeniu - o okresie "utrwalania" komunistów w Polsce, nie będę zrównywać milicjanta z lat 80-tych z ubekiem z lat 40-tych) bez względu na wyznanie/jego brak czy pochodzenie etniczne.

  •  

   pokaż komentarz

   @puchtek: @Pyza56: Nie ma czegoś takiego jak "pochodzenie żydowskie", chyba że używamy takich określeń jak "pochodzenie chrześcijańskie" czy "pochodzenie islamskie".
   Żyd to nie narodowość a wyznanie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Shouichi słyszałeś już kiedyś o genach. Zrób sobie test dowiesz się więcej o sobie. Słowianie, Kelci, Żydzi i inni mają swoje genotypy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Shouichi: no właśnie mam zawsze z tym problem - kiedy (i czy w ogóle?) "Żyd" (czyli narodowość - jak Polak, Niemiec, Czech), a kiedy "żyd" jako wyznanie - jak katolik czy muzułmanin. Jednak różne źródła wskazują, że spora część Żydów czuła swoją odrębność narodową (trochę także "o tym" jest syjonizm), a nie tylko wyznaniową, inni się narodowo asymilowali w swoich państwach i byli np. Polakami-żydami, Niemcami-żydami itd. (analogicznie do Polaków-katolików), jeszcze inni potrafili jakoś połączyć te tożsamości, kolejni zmieniali wiarę... Świat żydowski przed II wojną światową był bardzo ciekawy i zróżnicowany - mieliśmy syjonistów, ortodoksyjnych religijnych żydów, którzy właśnie uważali judaizm wyłącznie za wyznanie, ale był też np. Bund, który uważał ich za naród, a był przy tym przeciwny syjonizmowi... To jest temat niemal niewyczerpany, a my w debacie publicznej spłycamy go posługując się kategoriami "Żydów", "Polaków" itp. tak, jak wyznaczyli je w czasie II wojny światowej Niemcy...

  •  

   pokaż komentarz

   @Gizd:
   Co mają moje geny do bycia żydem? Nie zrobię badabń, bo i mam to w d.... i nie zamierzam wyrzucać pieniędzy na zbędne mi wiadomości.
   O jakich żydach piszesz? O aszkenazyjskich, czyli potomkach Chazarów, o sefardyjskich, którzy przyszli do dzisiejszej Hiszpanii z Afryki Północnej, czy Murzynach z Abisynii(dziś Etiopia), czyli Felaszach? Nie wiem czy wiesz, ale żydzi starożytni z dzisiejszymi nie mają nic wspólnego. Nie są nawet Semitami, co oskarżanie wszystkich o antysemityzm czyni idiotyzmem.
   Wybacz, ale wielki badacz Hirszfeld odkrył grupy krwi szukając czystej krwi żydowskiej. Nie znalazł jej, a za swój rasizm przepraszał pod koniec życia. Żydzi to tylko wyznanie.

  •  

   pokaż komentarz

   @puchtek: Większość spłyca. Ja neguję. Koncepcja "NARODU" to oszustwo.
   Syjonizm to żydowski nazizm, albo ukraiński(i każdy inny) nacjonalizm. Warto też poznać różnicę pomiędzy nazizmem a faszyzmem: pośród założycieli partii faszystowskiej było sporo żydów.
   Jak może wiesz, tzw.Niemcy to obywatele germańskich państw podbitych przez Bismarcka.To jakby np.Polska spróbowała zjednoczyć(podbić) wszystkich Słowian.
   Żydzi zostali uznani za naród dzięki przekupionemu premierowi Wielkiej Brytanii nazywającego się Balfour. To powiązanie przekupstwa z polityką. Nawet ich język nowo hebrajski jest zlepkiem podobnym do esperanto. W Europie przez długi czas żydzi posługiwali się gwarą o nazwie jidisz. Język hebrajski przetrwał wyłącznie w księgach religijnych. Po powstaniu Israela przez pewien czas większość Knesetu mówiła po polsku i były plany uznania jęz.polskiego za język urzędowy.
   Okupacja Palestyny to zwykły najazd obcych. Warto poznać historię i samemu wyciągać wnioski, bo manipulacja i oszustwa zaciemniają sprawę- jeśli to przemyślisz to zrozumiesz że to Palestyńczycy są najprawdopodobniej najbardziej zbliżeni do pierwotnych Hebrajczyków. Właśnie- HEBRAJCZYKÓW, bo żyd, to wyznanie.

   Bardzo to wszystko upraszczam. Gdybym chciał dokładniej to wyjaśnić, musiałbym napisać spore "wypracowanie".

 •  

  pokaż komentarz

  Żydowscy mordercy byli obecni w NKWD i aparatach komunistycznych PRL, przy czym stanowili oni większość niektórych organów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @Userneet: Spotkałem się z danymi (to była książka o prawie Polski Ludowej na studiach), że osoby pochodzenia żydowskiego ogółem stanowiły coś około 30-40% pracowników aparatu bezpieczeństwa w pierwszych latach Polski Ludowej (oficjalnie do 1952 roku: Rzeczpospolitej Polskiej). To sporo i więcej, niż ich odsetek w społeczeństwie, ale jednak nie większość. Możliwe, że były takie organy, w których rzeczywiście stanowili większość, z tym że to musiały być jakieś wyspecjalizowane, małe, służby. Niewydaje się prawdopodobne żeby stanowili oni np. większość aparatu MBP....

  •  

   pokaż komentarz

   @puchtek: A ja czytałem, że jakiś ważny Soviet powiedział oficjalnie, że gdyby nie żydzi na wysokich stanowiskach, partia nigdy nie mogłaby utrzymać komunizmu w Polsce i było tego ścierwa więcej niż połowa. Czy ktoś może zna autora? Niestety nie pamiętam.

 •  

  pokaż komentarz

  skoro członek to pewnie rowniez żyd