•  

  pokaż komentarz

  Po co spać z facetem jak jest bachor?
  Przecież już nie musi się starać, facet jest wrobiony w bachora i musi mnie utrzymywać.

  To jest biznes.

  •  

   pokaż komentarz

   @Przemysluaw: Złap na gorącą, pachnącą przynętę, następnie oswoić, ogolić do żywego a państwo jeszcze doda na waciki. Taka promocja.

   źródło: youtube.com

  •  

   pokaż komentarz

   Po co spać z facetem jak jest bachor?

   @Przemysluaw Normalni ludzie mają dzieci z osobą, która została przez nich wybrana na rodzica ich wspólnego potomstwa i jetlst to uczucie odwzajemnione.. Nie wiem jakim przegrańcem trzeba być i gdzie trzeba mieć mózg żeby na matkę swojego dziecka wybrać sobie kobietę która traktuje faceta jak bankomat. Nie mówiąc już o tym jak strasznie trzeba mieć pofragmentowaną osobowość żeby na własne dziecko mówić bachor. Na własnego potomka, który jest w połowie wynikiem przekazania własnych genów.
   W ogóle takich osobników nie szkoda. Sami się pokładają w łańcuchu ewolucji i są przeznaczeni do takiej roli. Skoro nie umieją podejmować prawidłowych decyzji samodzielnie ta decyzja zostaje podjęta za nich przez selekcję naturalną.

  •  

   pokaż komentarz

   @Przemysluaw: twoja matka złapała twojego starego na ciebie? to smutne, ale mozesz przerwać ten łańcuch sp##@!$?enia i samemu być lepszym człowiekiem i nie robić takich głupot jak twoi rodzice.
   ogarnij się jeszcze jest czas by wyjść z piwnicy.

  •  

   pokaż komentarz

   @mus_tang
   To popatrz jakie podejście do dzieci mają dzisiejsze matki. (nie generalizuję)
   Z mężem nie śpi bo brajanek, ale jak mąż w pracy to dzieciak sra pod siebie albo demoluje supermarket bo mama fejsbukuje.

   A gdy tylko mąż wejdzie do domu to osrana pielucha na stół, żeby mąż przy obiedzie poznał jak ciężko jest siedzieć cały dzień z brajankiem i oglądać paradokumenty.

   Też się dziwię.
   Ale to jest wyścig szczurów, nadziany mąż to część sukcesu życiowego.
   Żona nie musi być ogarniętą tylko świetnie się prezentować na tle Passata i chaty na kredyt do 65 roku życia.

  •  

   pokaż komentarz

   @lemonic
   Znam osobiście takie pary.
   Karuzela sp@?@$@!enia i sfrustracji.
   Każda impreza zepsuta przez odpieluszkowe zapalenie mózgu.

   Ale faceci też dają sobie spać mózgi.
   Czego potwierdzeniem jest twój rozgoryczony ton.

  •  

   pokaż komentarz

   @Przemysluaw: to że znasz przypadki to nie znaczy, że to jest jakaś reguła. swiat jest wielki i przypadków nieskonczona kombinacja. szufladkowanie i generalizowanie to domena słabych głów.

  •  

   pokaż komentarz

   @lemonic
   Chyba jedna taka znana mi para chyba nadal jest jeszcze ze sobą, ale to inny krąg piekieł.
   Reszta dzieli się alimentami.

   Poza tym nie generalizuję tylko mówię o konkretnej patologii, nie oznacza to wcale że uważam to za normę, prędzej jakiś procent.

  •  

   pokaż komentarz

   @Przemysluaw: no tej częsci o procentach nie napisales. tu musisz sie wyrazac precyzyjnie bo uruchamiassz potem sfrustrowanych piwniczaków. gotowi grzać smołe, rwać pierze i golić k?@#y na ulicach.

  •  

   pokaż komentarz

   @lemonic
   Myślałem, że omawiamy znalezisko.

  •  

   pokaż komentarz

   żeby na matkę swojego dziecka wybrać sobie kobietę która traktuje faceta jak bankomat

   @mus_tang: bo faceci kochają zołzy, im bardziej są poniewierani przez taką tym bardziej ogonkiem za nią merdają bo jest ładna albo jak średnia to nie wiem w zasadzie co, tak po prostu jest jak z niektórymi kobietami, które wybierają jakichś agresywnych degeneratów i potem żalą się że bije, pije ale krzywdy mu zrobić nie pozwolą.

  •  

   pokaż komentarz

   @Przemysluaw: jak ktoś się wiążę z łachmytą która szuka utrzymania to tak to wygląda, nie ma co ukrywać, kobiety zawsze były i będą na utrzymaniu mężczyzn, tylko po ch?$ na wciska się bajki o równouprawnieniu... xD
   Druga kwestia jest taka, że kobiety mają często duże ciśnienie aby wyprowadzić się od rodziców najlepiej do dużego miasta, szybko mieć dzieci a potem to mężczyzna ma pracować/utrzymywać i po godzinach zajmować się, bo ona nie daje rady, bo jest zmęczona po całym dniu z dzieckiem xD

  •  

   pokaż komentarz

   @Przemysluaw: właśnie przez takie gadanie umawiam się z Azjatkami a nie z #p0lka

  •  

   pokaż komentarz

   @Senchaa
   Dobry troll zawsze doceniam.
   ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @Przemysluaw: czyli przed ciąża kobieta uprawiala seks z partnerem z przymusu, zeby go 'wrobic w bachora'???

  •  

   pokaż komentarz

   @DzikaMrowka
   Mnie nie pytaj, jeszcze nie wpadłem ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @Przemysluaw: to co piszesz nie ma kompletnie zadnego sensu :>

  •  

   pokaż komentarz

   @Przemysluaw: gdyby im sie nie obnizalo libido to dziwki z roksy by poszly z torbami ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   źródło: img7.roksa.pl

  •  

   pokaż komentarz

   @mus_tang: "normalni ludzie" to jakas elita? Bo jesli nie, to znaczy, ze wszyscy sa normalni, a kobieta postepuje zgodnie z biologia i robi to podświadomie

   Czasami bardzo trudno przewidziec co zrobia partnerzy w roznych sytuacjach, bo sami tego nie planuja (nie zawsze)

   Jedyny sensowny i smutny wniosek jest taki, ze nasz natura i nasza kultura mijaja sie a na niektorych polach wrecz wykluczaja wzajemnie, stad dysonanse, choroby i problemy spoleczne.

   Takie uroki szybkich zmian kulturowych, za ktorymi nikt biologicznie nie nadąża

  •  

   pokaż komentarz

   kobieta postepuje zgodnie z biologia i robi to podświadomie

   @szum_akustyczny zgodne z biologią jest też zesrać sie od razu po odczuciu parcia a u mężczyzn podobno jest naturalnym ruchanie każdej napotkanej samicy. Mimo wszystko świat tak nie wygląda a od głupiego psa człowieka odróżnia to, że umie przewidywać skutki swojego postępowania i kształtować swoje odruchy. Zatem nie widzę nic w tym dziwnego że po pierwsze kobieta niekoniecznie musi rzucać się na każdego samca co ma w portfelu 10 zł więcej niż poprzedni, a pod drugie facet może powstrzymać się od robienia dziecka kobiecie która będzie chciała sprowadzić go tylko i wyłącznie do roli płatnika i widać to od razu.
   Jeżeli używanie mózgu zamiast popędu kwalifikuje się do elity to można to tak nazwać.

  •  

   pokaż komentarz

   @mus_tang: twoje rozumienie zachowań wynikających z biologii oraz to, jak przeplatają się, wykluczają lub potęgują w kontakcie z zachowaniami wynikającymi z wpływu kultury jest infantylne, uproszczone jak u dziecka. ale widze, że masz jakiś "okres" i raczej nic do głowy nie dotrze, więc "szkoda strzępić ryja". powodzenia.

  •  

   pokaż komentarz

   @szum_akustyczny daruj sobie tego typu wycieczki personalne. Mechanizm oceniania kobiet jako istot, które są całkowicie zależne od tego kto im pomacha stuzłotówką przed nosem jest za to bardzo głęboki i dowiedziony naukowo, nie?

  •  

   pokaż komentarz

   @Przemysluaw: Przecież seksuolog odpowiedział jednej na pytanie, pytaniem "Proszę się zastanowić, czy nie ma pani ochoty na seks, czy na swojego męża" Im się wcale libido nie spada tylko facet to dupa co ruchać nie potrafi, mysli ze po latach nie musi się starać

  •  

   pokaż komentarz

   @Sdfghjkl
   Żeby mógł się postarać, musi mieć możliwość poprawy.

   Pitolenie.
   Nie da się się czerpać przyjemności z czegoś co jest pracą.
   Jeśli facet jest bankomatem to bycie z nim jest pracą, a dziecko to L4.

  •  

   pokaż komentarz

   @Przemysluaw: każda para posiadająca dzieci to para, w której mężczyzna nie chciał dziecka i został złapany czy tylko w Twoim środowisku?

  •  

   pokaż komentarz

   @Przemysluaw: hehe. Masz żone? Albo dzieci i żone?

  •  

   pokaż komentarz

   @mus_tang: najlepszy jest fakt, że ludzie podpisujący się pod tezami które wyszczególniłeś sami utwierdzają się w przekonaniu, że zawsze tak jest tak więc cześć z nich odegra taką rolę w życiu mimowolnie bo tak działa ludzka psychika. Ewentualnie będą unikać „problemu” aż będzie za późno i znikną wraz ze swoimi genami w czeluściach historii. Nie jest sztuką wskazać problem palcem, sztuką jest go rozwiązać w taki sposób, aby inni mogli brać z tego przykład.

  •  

   pokaż komentarz

   @mus_tang: "bachor" to jeszcze pół biedy, ale tu jest jakaś patologiczna moda na mówienie nawet na swoje dzieci - "gówniak"

  •  

   pokaż komentarz

   "bachor" to jeszcze pół biedy, ale tu jest jakaś patologiczna moda na mówienie nawet na swoje dzieci - "gówniak"

   @dixieman: czego się spodziewać po upośledzonych gimboateuszach dla których ciąża jawi się jako zagrożenie. Zagrożenie polegające na tym że trzeba wziąć odpowiedzialność za swoje czyny i np. zacząć płacić alimenty, a tego spierdoxy boją się tak bardzo, że lęk z tym związany prowadzi ich do gabinetów psychiatrów gdzie dostają proszki na szajbę z której już nigdy nie wyjdą, jednocześnie zostając wiernym płatnikiem dla koncernów farmaceutycznych, w których menago urządzają sobie imprezki z panienkami za zrobiony wynik sprzedaży i to za kasę tych przegrywów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @mus_tang: "wzięcie odpowiedzialności" i "płacenie alimentów" czyli pogodzenie się, że jakaś kobieta która obiecała ci miłość po grób nagle się rozmyśliła i zabrała ci dzieci, połowę majątku a ty nie dość, że nie możesz wychowywać swoich dzieci, to jeszcze musisz płacić haracz w postaci "alimentów" za możliwość "kontaktów" i "widzeń", które kochana mamusia i tak utrudni. To już dla mnie nazwanie dziecka "gówniakiem" jest normalniejsze.

  •  

   pokaż komentarz

   @dixieman w sensie prawnym alimenty nie mają żadnego związku z osobą matki lub ojca. Alimenty są związane z dzieckiem. Ich sens jest bardzo głęboki bo obciąża odpowiedzialnością finansową rodziców a nie resztę społeczeństwa które musiałoby płacić np. na jedzenie dla 2 latka który sam się nie utrzyma, nie? 500+ be bo płacą podatnicy, ale alimenty też be bo lepiej żeby do utrzymania rodziny z jednym rodzicem, które ma jedną pensję dopłacało Państwo? Przecież brak alimentów w oczywisty sposób tak by musiał się skończyć. Czyja wagina i czyje plemniki ten płaci. Proste.

  •  

   pokaż komentarz

   @Przemysluaw: a potem płacz bo kochanka sie znalazla, jak ta swinia mogla mi to zrobic?!?!

  •  

   pokaż komentarz

   @mus_tang: nie. Pięknie każde świństwo potrafisz wytłumaczyć tym mitycznym "dobrem dziecka". Alimenty to powód dramatów dzieci gdzie dziecko staje się narzędziem do wydzierania kasy. Nie wiem dlaczego za jedzenie dziecka ma płacić społeczeństwo a tym bardziej ojciec któremu mamusia zabrała potomstwo bo dzięki właśnie alimentom jest jej to wygodne.

  •  

   pokaż komentarz

   @dixieman skoro dwójką dorosłych osób nie potrafi się dogadać samodzielnie - robi to za nich aparat przymusu. Tak jest wszędzie na świecie i ma to korzenie w prawie rzymskim, które jest fundamentem zachodniej cywilizacji. Instytucja sądu rodzinnego dba przede wszystkim o małoletniego, a nie o dwójkę dorosłych ludzi którzy dobrowolnie zrobili sobie dziecko. Przecież to jest wiedza powszechna. Zresztą większość ludzi unika jakoś posrednictwa sądu w sprawach wychowania własnego dziecka, wiec można spokojnie uznać że ta większość to normalność.

  •  

   pokaż komentarz

   @mus_tang: piękne - ktoś z premedytacją niszczy ci życie, łamie przyżeczenie dane na całe życie a ty mówisz " nie mogą się dogadać". Przypomina mi to scenkę ze szkoły, jak jakiś łobuz bije słabego kolege, odchodzi nauczycielka i mówi: "nie obchodzi mnie kto zaczął, macie się przeprosić" :)

  •  

   pokaż komentarz

   Normalni ludzie mają dzieci z osobą, która została przez nich wybrana na rodzica ich wspólnego potomstwa i jetlst to uczucie odwzajemnione.. Nie wiem jakim przegrańcem trzeba być i gdzie trzeba mieć mózg żeby na matkę swojego dziecka wybrać sobie kobietę która traktuje faceta jak bankomat. Nie mówiąc już o tym jak strasznie trzeba mieć pofragmentowaną osobowość żeby na własne dziecko mówić bachor. Na własnego potomka, który jest w połowie wynikiem przekazania własnych genów.
   W ogóle takich osobników nie szkoda. Sami się pokładają w łańcuchu ewolucji i są przeznaczeni do takiej roli. Skoro nie umieją podejmować prawidłowych decyzji samodzielnie ta decyzja zostaje podjęta za nich przez selekcję naturalną.


   @mus_tang: Przed urodzeniem dziecka jest super. Dopiero później przeskakuje zapadka w mózgu i z gorącej kochanko robi sie drewno.

  •  

   pokaż komentarz

   Nie wiem jakim przegrańcem trzeba być i gdzie trzeba mieć mózg żeby na matkę swojego dziecka wybrać sobie kobietę która traktuje faceta jak bankomat.

   @mus_tang: Najpierw się ożeń, a potem filozofuj
   ... ten się w cyrku nie śmieje

  •  

   pokaż komentarz

   @dixieman życie jest niszczone zarówno przez kobiety które np. zdradzają ale w taki sam sposób przez mężczyzn którzy np. prowadzą podwójne życie. Co to za różnica. Fakty są takie że instytucja państwa i alimentów wkracza aby przerwać straty po stronie niewinnego temu małoletniego.
   A po drugie to potencjalni partnerzy przy doborze samych siebie, mają nieograniczone możliwości weryfikacji drugiej osoby i nikt na ich decyzje z zewnątrz nie wpływa. Skoro sami siebie wybierają to sami ponoszą ryzyko. Jak się bierze lambadziare z klubiku na matkę swoich dzieci bo ma ładną dupę to trzeba mieć naprawdę sporo naiwności licząc na to, że nagle zostanie domatorką. Tak samo jak kobieta uwodzi bogatego prezesa i łudzi się ze dla niej porzuci żonę, inne kochanki i dzieci. Ten sam rodzaj naiwności. Mam żałować takich egzemplarzy?

  •  

   pokaż komentarz

   @Przemysluaw: hmm a popęd ? Kobiety też go mają, choć moze ty się o tym nie przekonałeś

  •  

   pokaż komentarz

   Najpierw się ożeń, a potem filozofuj

   @PC86 Liczysz na to że teorie przegrańców z przegranych życiorysów dotkną mnie osobiście? ( ͡º ͜ʖ͡º)
   Niedoczekanie. Można żyć inaczej niż w wirtualnej rzeczywistości relacji damsko-męskich wg. Vikopu.
   Zapewniam.

  •  

   pokaż komentarz

   @Przemysluaw: nie wiem co za kołtuny tak postępują. My się bzykamy jak dzikie koty jak tylko jest okazja.

  •  

   pokaż komentarz

   @DzikaMrowka: przeczytałem Twój nick obok reklamy roksy i myślałem, że nazywasz się "DziwkaMrówka" xD

  •  

   pokaż komentarz

   @Lorenzo_von_Matterhorn: nie ty pierwszy i nie ostatni ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @DzikaMrowka: mówisz, że coś w tym jest głębszego? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @skud: "Druga kwestia jest taka, że kobiety mają często duże ciśnienie aby wyprowadzić się od rodziców najlepiej do dużego miasta, szybko mieć dzieci a potem to mężczyzna ma pracować/utrzymywać i po godzinach zajmować się, bo ona nie daje rady, bo jest zmęczona po całym dniu z dzieckiem xD"

   Że tak polecę wykopowym klasykiem - "widziały gały, co brały".
   Związałeś się z pasożytem, to teraz cierp.

  •  

   pokaż komentarz

   @Przemysluaw Baby to gady. (Tak mój kolega gadał), wtedy nie rozumiałem.

  •  

   pokaż komentarz

   @mus_tang Bo kobieta ma na czole wypisane jestem bankomatem.

  •  

   pokaż komentarz

   @Przemysluaw: te kurły polskie cie minusujo, nie wiem za co, przecież napisałeś prawde o p0lkach, może po prostu tu tacy siedą takie bankomaty, co zapi3rdalaja na p0lki i guwniaki. taki los ich zycie

  •  

   pokaż komentarz

   @Przemysluaw: No zdarzają i to dosc często. Niektore kobiety tez utrzymuja dom i meza, ktory siedzi w domu na bezrobociu.
   Ale w normalnych rodzinach pracuja oboje. Malo ktora kobieta teraz nawet chce sie poswiecac

  •  

   pokaż komentarz

   @Przemysluaw w jakimś dziwnym towarzystwie się obracasz, ja nie znam takich rodzin, a ty pewnie nie jesteś nadziany ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @stefan_banach
   Znalezisko dotyczy tego konkretnego problemu.

   Oczywiste dla mnie jest, że są normalne rodziny i normalne kobiety.

   Broń Boże wpakować się w madkę z odpieluszkowym zapaleniem mózgu.

   A przyznaj, że znasz choć jedną laskę która po urodzeniu brajanka albo dżesiki zaczęła się ubierać jak przedszkolak, nosi okulary na sznureczku, potargany łeb, i wszystko fotografuje.
   Zgadnij co, jej facet nie ma wstępu do łóżka.

  •  

   pokaż komentarz

   @Przemysluaw alez czlowieku upadles. Co najgorsze likow masz od zaj#$#nia. Masakra. Ja mam dzieci 10/15 lat i jakos z zona sie kochamy, dogadujemy, spedzamy czas wolny, jezdzimy na wakacje, etc etc. Oczywiscie byl okres w zyciu ze trzeba bylo odejsc na drugi plan, bo kobieta posiada taki instynkt, ze musi sie zajac malym dzieckiem. To jest naturalne i wcale nie robi tego specjalnie. To jest zachowanie naturalne. Byl to nawet dlugi okres, ale minal, dzieci troche podrosly. I tutaj jest bardzo wazne zachowanie męża, powinien stac zawsze przy niej. Chajtalismy sie na dobre i na zle, a nie tylko jak bedzie ok. Ja sie tego trzymam i naprawde malzenstwo mam OK. Polecam 10 przykazan Bozych - podstawa zycia. Zycze powodzenia

  •  

   pokaż komentarz

   @niieprzygoda
   Małomiastczekowe środowisko/ wieś.
   Mniej znajomi a bardziej rówieśnicy ze szkół, dalecy sąsiedzi itd.

   Osobiście staram się nie obracać w takim towarzystwie, bo z reguły facet takiego czegoś ma identycznie nierówno pod sufitem co jego żona.

  •  

   pokaż komentarz

   @Senchaa: ale wiesz że azjatka to prawdziwa dziewczyna a nie *.jpg?

  •  

   pokaż komentarz

   @marek-staszewski-357
   Gratulacje za udane małżeństwo, oby tak dalej, pisałem o patologii nie o normalnej, zdrowej relacji.

   Zgodzę się, choć trochę głupoty piszesz z tym, że to jakiś instynkt i że trzeba zejść na drugi plan.
   Kobieta to nie klacz, posiada umysł, często lepsze wykształcenie niż nie jeden facet.
   A ty piszesz, że ma taki okres i odlatuje na południe bo jej nakazuje małpi instynkt.

   Oczywiste nie mówiąc o różnych problemach po porodzie, które są oczywiste i zdarzają się.

  •  

   pokaż komentarz

   @Przemysluaw mysle ze my faceci tego nie zrozumiemy. My myslimy zawsze racjonalnie i analizujemy rzeczywistosc. One kierują sie uczuciami i nie analizuja pewnych spraw. Sorrki ale jestem w tych sprawach kiepski. Jestem facet i nie raz jest twk, ze nie probuje jej zrozumiec. Szkoda czasu :). Jakbym chcial ja zrozumiec to chyba by mi zabraklo zycia :)

  •  

   pokaż komentarz

   @Przemysluaw nie chce mi się tego czytać do końca bo to smutna prawda. A później się dziwią że pornografia się szerzy.

  •  

   pokaż komentarz

   @mus_tang ten portal to siedlisko idiotow pokrzywdzonych przez zycie ktorzy swoja dramatyczna wiec sytuacje i frustracje staraja sie usprawiedliwic prostackimi komentarzami memami hejtem. Taka forma dowartosciowania sie. j!#$c rodzicow z kaszojadem mam lepsze zycie siedzac przed komputerem w piwnicy walac gruche 3x dziennie xD

  •  

   pokaż komentarz

   @mus_tang: lepiej i trafniej nie dalo się tego wytłumaczyć. Łap plusa.

  •  

   pokaż komentarz

   My myslimy zawsze racjonalnie i analizujemy rzeczywistosc. One kierują sie uczuciami i nie analizuja pewnych spraw.
   @marek-staszewski-357 taaak, widzę to. Zgadza sie. Twoja żona nie przeanalizowała jeszcze twojej głupoty.

  •  

   pokaż komentarz

   @grejfrut jak ja lubie takich jak ty. No po prostu niesamowicie przyjemnie sie z tobą rozmawia. Pozdrawiam cie

  •  

   pokaż komentarz

   @kubus_parchatek: a nie spodziewasz się tego decydując się na dziecko? nie wpadło ci do głowy, że może kobiecie po urodzeniu dziecka mogą się zmienić priorytety i zadowalanie ciebie może chwilowo nie być jej priorytetem?

  •  

   pokaż komentarz

   "bachor" to jeszcze pół biedy, ale tu jest jakaś patologiczna moda na mówienie nawet na swoje dzieci - "gówniak"

   @dixieman: aha jak się kiedyś mówiło gówniarz było ok ale gówniak to już be?

  •  

   pokaż komentarz

   Na własnego potomka, który jest w połowie wynikiem przekazania własnych genów.

   @mus_tang: "Na własnego potomka, który jest w połowie wynikiem przekazania własnych genów." A można mieć 100% pewność, że jest się jego ojcem?

  •  

   pokaż komentarz

   @Przemysluaw:

   Po co spać z facetem jak jest bachor?
   Przecież już nie musi się starać, facet jest wrobiony w bachora i musi mnie utrzymywać.

   Rysujesz obraz patologii. A na nia sie sklada qielw rzeczy. Jedna z najpowszechniejszych rzeczy powodujaca ze kobieta nie ma ochoty na seks jest zmeczenie. Uprac, ugotowac, uprasowac, posprzatac... a jeszcze na koniec dnia miec sile i ochote na seks. No srednio ktora by tak chciala.

  •  

   pokaż komentarz

   @marek-staszewski-357 a myślisz, że przyjemnie się czyta takich jak ty? Zastanów się co piszesz na drugi raz.

  •  

   pokaż komentarz

   @grejfrut Ale czy zawsze musisz odpowiadac czlowiekowi (nawet jezeli sie nie zgadzasz z jego wypowiedzia) w sposob lekcewazacy druga osobe i z takim brakiem szacunku. Ja wiem ze sa tacy ludzie ktorym sie nie dogodzi. Pelno ich na roznych forach. Ok. Szkoda czasu.

  •  

   pokaż komentarz

   @marek-staszewski-357 czy jak ktoś ci mówi, że jesteś niedorozwinięty, bo do tego sprowadza się orzeczenie o emocjonalności i braku racjonalizmu, to trzeba takiego mówiącego traktować grzecznie i z szacunkiem? Według mnie nie.

  •  

   pokaż komentarz

   @luksky: nie wiem w jaki sposób miałbym Ci to udowodnić. Myśl sb co chcesz.

  •  

   pokaż komentarz

   @dixieman: *przyrzeczenie

   Co do scenek ze szkoły, to na polskim chyba nie zachowywałeś należytej uwagi.

  •  

   pokaż komentarz

   @Przemysluaw: Wiesz tylko tez biologicznie kobiety sa tak skonstruowane, ze po wydaniu potomka skupiaja na nim uwage.
   Kiedys czytalem w madrej ksiazce, ze stan zakochania trwa do 3lat, a potem juz wydzielaja sie inne hormony odpowiedzialne za przywiązanie. Ale nie ma juz tych motylkow i to jest newralgiczny okres i wiele zwiazkow sie w tym momencie rozpada bo "wygaslo" albo juz "to nie jest to samo". No nie jest, bo nie moze byc, to nie jest korzystny stan kiedy czlowiek jest zakochany i nie mysli racjonalnie :) tak samo po wydaniu potomka tez zachodza w organizmie zmiany. Kobieta wiecej uwagi poswieca dziecku, a facet nieraz czuje sie odrzucony, nie potrafi zrozumiec, ze partnerka nie chce uprawiac seksu itd.

   Na pewno takich kobiet jak opisujesz nie brakuje, ale osobiscie to nie znam. W ogole malo zadaje sie z dziewczynami, tylko pare kolezanek i jedna przyjaciolka i wszystkie sa bardzo inteligentne. Otwarte na nowe doswiadczenia, chodzimy ogladac wystawy etc.

  •  

   pokaż komentarz

   @mpp_: widze, ze wylapales kilka minusow od madek p0lek - rozumiem “bul” i lap plusika :)

  •  

   pokaż komentarz

   @bacanahali: spoko - opisujesz pierwsze miesiace. Czy po 6ciu latach nadal obowiazuje?

  •  

   pokaż komentarz

   @bacanahali: Dokładnie tak. Ale skąd oni mają to wiedzieć? Ich nadal mamusia obsługuje.

  •  

   pokaż komentarz

   A można mieć 100% pewność, że jest się jego ojcem?

   @kpecak: no wyobraź sobie że można ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   I to na wielu etapach, począwszy od momentu 2 kresek na teście i wyliczenia momentu zapłodnienia, badań prenatalnych i kariotypu, poprzez fizyczne podobieństwo dziecka, cechy dziedziczne po rodzicach lub dziadkach, test grupy krwi, a dla totalnie zdesperowanych są testy za 2k.
   O takich szczegółach jak zwykłe zaufanie i normalne założenie tego faktu przy dwójce normalnie współżyjących ludzi nie wspominam bo to jak widzę dla niektórych za mało (współczuję, psychiatryk gwarantowany).
   W otoczeniu moim i moich znajomych nie znam nikogo kto by miał choćby cień podejrzenia co do faktycznego ojcostwa. To jest tak abstrakcyjne, że dotyczy chyba naprawdę ciężkich wykolejeńców i pop!#@$$#onych akcji ze zdradzaniem non-stop, bo w ciążę nie zachodzi się też od razu, tylko trzeba sporo się postarać w tym zakresie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mecowaty: a masz dziecko po 6 latach czy oddajesz je gdzies? Przeciez im dziecko starsze tym wiecej z nim roboty.

  •  

   pokaż komentarz

   @mus_tang: w części nazewnictwa masz racje natomiast w części doboru partnerów nie do końca. Kobiety genetycznie szukają partnera który ma i zabezpieczy je swoimi zasobami. Oznacza to krótko, ze domyślnie są nastawione na czerpanie korzyści dla siebie i dziecka. Masz wiec bardzo duże prawdopodobieństwo ze ma taka panią trafisz. Kwestia tego jak bardzo okaże Ci swój plan na życie zależy już raczej od jej inteligencji, wyrafinowania i wychowania.

   Zrób prosta analizę. Rozejrzyj się po kobietach 25+ u znajomych w związkach. Ile z nich naprawdę pracuje (nie, szydełkowanie ani pieczenie pierniczków raz na rok to nie praca) a ile siedzi na d... dorabiając do swojego lenistwa ideologie. Zdziwisz się wynikiem eksperymentu.

  •  

   pokaż komentarz

   @stefan_banach
   Znalezisko jest o patologii i przedmiotiwym traktowaniu mężczyzn, jest to margines.

   Twoim słowom przeczy rzesza normalnych rodzin.

   Jeśli ktoś się hajta gdy ma jeszcze motylki w brzuchu to jest niedojrzały i robi to zbyt wcześnie.

   Poza tym śmiać mi się chce jak słyszę teksty o poświęceniu dla dziecka.
   Nosz kurr...
   Kiedyś kobiety rodziły więcej dzieci, a czasy nie były tak wygodne jak teraz.
   Dzisiaj jest jeden brajanek i kobieta użala się po fejsbukach, że włożyła pranie do automatu albo musiała przerwać oglądanie paradokumentu.

   Problem nie dotyczy tylko niemowląt, mówimy tu również o madkach podwożących 14 letniego syna 2km do szkoły.

   Cała zabawa rozchodzi się o walidację, matka ciąga wszędzie bachora żeby wszyscy ją klepali po plecach, jak by umierała na krzyżu za nasze grzechy.
   A Facebook to napędza do spółki z celebrytami.

   Nie mówię tu o przerwie po urodzeniu dziecka.
   Tylko wieloletnim celibacie po brajanku i rozwodzie.

  •  

   pokaż komentarz

   Rozejrzyj się po kobietach 25+ u znajomych w związkach. Ile z nich naprawdę pracuje (nie, szydełkowanie ani pieczenie pierniczków raz na rok to nie praca) a ile siedzi na d... dorabiając do swojego lenistwa ideologie. Zdziwisz się wynikiem eksperymentu.

   @lelupolelum: Szczerze to po zrobieniu eksperymentu na 15-20 kobietach, wszystkie pracują. Owszem jedna tego nie robi ale to dlatego że ma z mężem 6 dzieci i nie musi pracować, bo facet ma kupę hajsu i taką podjęli decyzję razem i ja to nawet popieram. Ale wcześniej pracowała i pewnie robiła by to dalej. Pozostałe - nie twierdzę że są top-high level menago, ale mają zwykłe prace takie jak każdy. Po prostu w moim otoczeniu nie ma niepracujących lambadziar, żeby je poznać to chyba musiałbym wejść w jakieś całkowicie abstrakcyjne środowisko typu instagirl albo karyno fejsbók mops.

  •  

   pokaż komentarz

   @bacanahali: ale p#?#?!?isz. Widac ze albo masz zero doswiadzczenia, albo jestes jednym z tych rodzicow trzymajacych dziecko pod kloszem
   Mam dwojke - 8/6
   W tym wieku noce przespane to standard, sniadanie tez potrafia sobie zrobic. Tylko do szkoly trzeba jeszcze wyszykowac.Jesli jestes ogarnietym rodzicem, to tez umyc sie taki 6ciolatek potrafi sam od dluzszego juz czasu.
   Tyle jesli chodzi o “obsluge” dzieciaka.
   Jasne,ze poswieca sie czas na rozmowe, wspolne zabawy, wspolna nauke. Nie mozna tego porownywac do czasu pierwszego 1,5-2 lat dziecka, wiec p#?#?!?enie rozowej, ze jest zmeczona po dniu z dziecmi, gdzie dzieciaki polowe tego dnia spedzily w szkole jest czystym gownop#?#?!?eniem a spadek libido - jak juz ktos zauwazyl - nie jest spowodowane tym, ze ona nie ma ochoty wogole, tylko nie ma ochoty na Ciebie, bo ma zbyt bezpiecznie i zbyt wygodnie.
   Tez sie sklaniam ku twierdzeniu, ze alimenty powinny byc sadzone tylko na dzieci, przy calkowitej kontroli skarbowej. Jesli chociaz jeden grosz nie zostal spozytkowany tylko i wylacznie na dzieci/dziecko, tylko na cos innego - jeb, kara, ze jej w piety pojdzie.
   Wiecie, czemu kobiety wczesniej dbaly onswoich partnerow? Bo mialy swiadomosc, ze po rozwodzie zostana tylko z tym co same sobie zarobily i na inne rzeczy juz tylko same beda musialy zarobic.
   A jesli ktos ma problem z tym co napisalem wyzej - malzenstwo jest po to aby miec stalego partnera - rowniez seksualnego, aby nie musiec sie martwic brakiem bliskosci.
   Jako mezczyzna, potrafie sobie ugotowac, wyprac, moge wynajac surogatje, aby miec dziecko biologiczne. Tada - mezczyzna bierze slub tylko i wylacznie, aby miec stala partnerke uczuciowa i seksualna - jesli kogos boli to stwierdzenie, to albo jest feminazistka, albo ma bialorycersko zryty beret.

  •  

   pokaż komentarz

   @mus_tang: "łańcuchu ewolucji"
   Łańcuchu czego??? XDDDDDD

  •  

   pokaż komentarz

   @Przemysluaw: looool. Masz dzieci? Opiekujesz sie nimi czynnie?

   Spanie z dzieckiem, zamiast z mezem jest poj!@@ne, ale mówienie, że całodniowa opieka nad dzieckiem to nic - jest jeszcze bardziej poj!@@ne xD Zostań z gnojem raz na cały dzień, to zobaczymy czy Ci się to spodoba. Ja pare razy zostałam z gówniakiem brata, od tej pory p!!@#%%e i nie chce mieć dzieci.

   Ja chce zyc i korzystac z tego zycia, a nie miec kule u nogi w postaci smarkacza.

  •  

   pokaż komentarz

   @marilyn92
   Nie mówię, że opieka nad dzieckiem jest lekka.

   Nie bardzo rozumiem w czym pomoże zemsta na mężu ( ͡º ͜ʖ͡º)

   Chociaż widocznie wpisuje się w stereotyp polskiej rodziny.
   Mąż miał ciężki dzień w pracy to sprzeda żonie prawy prosty na powitanie.
   Żona zrobi mężowi celibat albo poszczuje teściową bo brajanek był niegrzeczny.

   I tak się powoli żyje w chlewie obranym gównem ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @Przemysluaw: jaka zemsta, nic nie mówiłam o zemście o.O

  •  

   pokaż komentarz

   @marilyn92
   To sorry, myślałem że nadal mówimy o znalezisku.

   Jeśli chodzi o samą opiekę nad dzieckiem to tak, łatwa nie jest.
   Ale to nie kalectwo.

   I tak najlepsze w tym znalezisku jest, że na mój argument otrzymałem dwie różne odpowiedzi.
   Jeden mi napisał, że mąż się nie stara w łóżku i żona woli spać z dziećmi, a jednocześnie inny wykopek napisał, że to dlatego że jest zmęczona, jeszcze inny, że musi skupić się na dziecku ale to tak w ch@@ mocno, że ledwo pamięta o oddychaniu a co dopiero, że mieszka z nią obcy facet zwany mężem.
   ( ͡º ͜ʖ͡º)

   Są momenty kiedy nie żałuję konta na wykopie, takiej zabawy nie zapewni mi nawet Netflix.

  •  

   pokaż komentarz

   @Sakad: "widziały gały co brały"?Jesteś taką babą czy takiem tatuśkiem na 3/4 etatu co idzie z pracy do roboty jak niańka? xD

  •  

   pokaż komentarz

   @Przemysluaw: looool. Racja.
   Na początku wiadomo, dziecko zabiera w ch!! czasu.

   Ale z czasem powinna się ogarnac :/

   Karanie to głupota i nieludzkie zachowanie i w ogóle podle. A skupianie się na dziecku wtf. Bez przesady.

  •  

   pokaż komentarz

   @Przemysluaw: Czy spanie z dzieckiem to nie jest pedofilia? Może należy zadać pytanie, skąd się biorą pedofile? Przecież pedofile nie spadają z nieba. Pedofilna matka wychowuje pedofila... Normalna pedofilia jest karana i słusznie, ale oburza mnie, że pedofilia kobiet pozostaje bezkarna.

  •  

   pokaż komentarz

   @marek-staszewski-357: tylko czym innym jest poświęcenie się wychowaniu dziecka a odsunięcie mężczyzny na drugi plan. Jeśli tak się dzieje, to związki bardzo często się rozpadają, a w "najlepszym" przypadku dochodzi do zdrad. Kobieta nie powinna stawiać dziecka ponad mężczyznę.

  •  

   pokaż komentarz

   @Piewca_Zaglady zgadza sie. Nie powinna. Zawsze malzonek powinien byc pierwszy. Tylko niestety to jest silniejsze od niej. Tak podejrzewam.

  •  

   pokaż komentarz

   Twoim słowom przeczy rzesza normalnych rodzin.

   @Przemysluaw: Ale czemu przeczy? Nie wiem do czego sie odnosisz. Jakby nie bylo prawie co drugie malzenstwo konczy sie rozwodem. Jak doliczyc malzenstwa, ktore sa ze soba, ale nie wszystko w nich gra to tych normalnych malzenstw, w ktorych wszystko jest cacy musi byc mniejszość.

   I oczywiscie masz racje, ze kobiety rodzily dawniej wiecej dzieci, tyle ze wtedy siedzialy w domu i nie pracowaly.
   Wychowanie dziecka to duzy wysilek. Coraz wiecej ludzi nie chce miec dziecka, wola sie skupic na pracy, jezdzic po swiecie i miec swobode. Mamy taki swiat, ze ludzie robia sie coraz bardziej wygodni i tez nastawieni na siebie.

  • więcej komentarzy(87)

 •  

  pokaż komentarz

  Kiedyś na rekolekcjach jeden ksiądz, z kategorii tych mega anty in vitro, anty aborcja itd. wbijal różowym, że na pierwszym miejscu ma być mąż a nie dziecko. Wprost mowil, ze jak dziecko bedzie wazniejsze to rozwod wisi w powietrzu. Akurat po nim bym się tego nie spodziewał i nas zaskoczył pozytywnie.

 •  

  pokaż komentarz

  Wyruchać, urodzić kaszojada i facet zostaje tylko do zarabiania na "madkę na pełen etat 24/7"

  •  

   pokaż komentarz

   @Naiken: a facet jest bezwolny? Mógł założyć prezerwatywę

  •  

   pokaż komentarz

   @Naiken: widzę, że wypok w formie. Nie dopuszczacie myśli, że niektórzy mężczyźni chcą dziecka i nie są w nie wrabiani? Na dodatek bardzo dużo kobiet pracuje i w czasie urlopu macierzyńskiego otrzymują SWOJE pieniądze?

  •  

   pokaż komentarz

   @KRISSVector: @agataen: Tu nie mówimy o tej części społeczeństwa która akurat chciała dzieci i była to obopólna decyzja. Ten artykuł raczej traktuje o problemach tych małżeństw które rzec by można były dziełem "przypadku". Podejrzewam że lwia część opisywanych sytuacji ma miejsce w rodzinach które powstały bo "trzeba się teraz żenić bo co ludzie powiedzą". Źle dobrani ludzie tworzą źle dobrane małżeństwa a cierpi na tym nie kto inny jak dzieci.

   Nie generalizuje, to tylko drobne spostrzeżenie. A wina często gęsto jest po obu stronach, bo i faceci walą w c$#!$ i uciekają od odpowiedzialności, a i kobiety dają dupy za przeproszeniem kolesiom których myślą że zmienią dzieckiem bo Seba przecież ma Ałdi i taki silny.

  •  

   pokaż komentarz

   @mage: "artykuł raczej traktuje", "podejrzewam, że lwia część" - sam się zaorałeś. Twoje podejrzenia, że jest to artykuł o małżeństwach z przypadku są gówno warte. Kobiety po urodzeniu dziecka mają taki instynkt, żeby poświęcić mu 100 procent swojej uwagi. To biologia, ewolucja nas tak ukształtowała, że po urodzeniu dziecka kobieta przechodzi w tryb opiekowania się nim. Nie ma tu znaczenia czy twoje małżeństwo jest patologiczne czy szczęśliwe, kobieta w obu zachowa się tak samo i jeśli w tym czasie otrzyma wsparcie od swojego partnera, to pewnie będzie np bardziej skora uprawiać z nim np seks, ale jeśli ten zachowuje się jak obrażony gimbus, bo jego partnerka przestała nagle dawać mu 100 procent swojej atencji, to kobieta po prostu zacznie go ignorować, bo ma obecnie ważniejszą misję na głowie.

  •  

   pokaż komentarz

   @blacksowa: Ale k!!@a przeczytaj wszystkie moje posty w tym wątku. Ja pisze dokładnie to samo. Jak kobieta i mężczyzna dobrze się dobiorą to obie strony to rozumieją i są dla siebie wsparciem a nie wrogiem. Przecież ja wychwalam normalne kobiety pod niebiosa...

  •  

   pokaż komentarz

   @blacksowa:
   Takim myśleniem wg mnie popełniasz błąd, ponieważ dziecko jest wynikiem miłości kobiety i mężczyzny. To miłość tych dwóch osób doprowadziła do powstania nowego życia. To co piszę może być trudne do zrozumienia, ale dla dziecka najważniejsze jest chyba jakieś poczucie bezpieczeństwa, a jeżeli chodzi o rozwój, to każdy rozwija się samodzielnie/w społeczeństwie, jednak w idealnych warunkach właśnie przy poczuciu bezpieczeństwa, które zapewniają mu ojciec i matka. Co to za miłość, w której związek opiera się na przeniesieniu całej uwagi na dziecko, a w momencie gdy dziecko z jakiegoś powodu umiera, rodzice nie mają w sobie dość miłości, by spróbować kolejny raz. Trwałe budowanie uczucia pomiędzy obojgiem rodziców jest kluczem do wszelkiego dobra, które mogą zapewnić swoim dzieciom. To jest podstawa, która da pewne zdrowie psychiczne i zapewni prawidłowy rozwój swoim potomkom. Ja w każdym razie na tym będę opierał swój związek. Jeżeli kobieta stwierdzi, że dla niej dziecko jest ważniejsze i przede wszystkim mu należy się atencja, to na pewno uniknę związku z taką osobą, bo to jest chora relacja i dla dziecka i dla związku.

  •  

   pokaż komentarz

   @PoczestujPapierosem: ok, w takim razie zostawisz swoją samicę wtedy kiedy ona potrzebuje cię najbardziej i skutek będzie taki, że wasz związek się rozpadnie. Zrozum, że ona nie robi tego celowo, bo nagle w jej życiu pojawił się ważniejszy samiec, nią steruje biologia i ona nie ma na to żadnego wpływu. Oczywiście, że idealnie jeśli dziecko rozwijać się może w kochającej rodzinie, w której rodzice są zgodni, dają dobry przykład i tak dalej, ale ja mówię o instynkcie, tym który każe kobiecie chronić swoje dziecko przed światem, również przed samcem, bo widzisz, w naturze bardzo często to ojciec jest zagrożeniem dla potomstwa, zatem niestety matka ma zakodowane, że musi chronić dziecko, ona sama, bez niczyjej pomocy i tak jak już wyżej wspomniałam, jeśli samica czuje się bezpiecznie i wie, że samiec nie zagraża jej potomstwu, to dostaniemy to, o czym ty piszesz, czyli bezpieczny, zdrowy dom, w którym dziecko ma zdrowe wzorce, ale jeśli ta czuje, że została ze swoim zadaniem sama, to wykona je świetnie, ale samiec zostanie pominięty.

  •  

   pokaż komentarz

   @blacksowa:
   Po pierwsze po co używać takich instynktownych zwrotów jak samiec i samica na określenie kobiety i mężczyzny, które mówi o nich coś więcej niż tylko wskazuje na zaspokajanie pierwotnych instynktów.
   Świetnie wytłumaczyłaś jaką rolę pełnią kobiety, tylko nie ma to żadnego odzwierciedlenia w rzeczywistości. Czasy się już dawno zmieniły, a ty dawne dzieje znasz tylko z opowiadań i ogólnych domysłów. Już wolałbym nie wspominać o tym ile to razy słyszeliśmy o tym jak kobieta zabiła swoje dziecko. Trudno mi z tym dyskutować, ponieważ wyciągasz jakieś absurdalne teorie o bezpieczeństwie, tak jakby przeciętna kobieta miała codziennie doświadczać jakiegoś wielkiego niebezpieczeństwa. Żyjemy w takich czasach, w których nawet nie chodzi o prawa przysługujące kobiecie, a o ich niezależność, więc tym bardziej nie widzę powodu dla rodzenia dzieci, bo to wymaga związku dwojga ludzi, a więc zależności.
   Na koniec tylko dodam, że wszystko co napisałaś można odwrócić i z kobiety zrobić tylko narzędzie do zmieniania pieluch i czyszczenia noska, czyli zadania któremu podoła każdy mężczyzna, natomiast ci w pewnym momencie przejmują pałeczkę nad wychowywaniem dziecka i sprawują realną pieczę nad jego rozwojem. Tak jak to chyba spartianie robili.
   Nie doszukuj się wyższości, w którejś ze stron, bo jej tam nie ma i nie pogłębiaj w sobie tych ekstremalnych przekonań, a wyjdziesz na tym korzystnie w aspekcie własnych emocji.

  •  

   pokaż komentarz

   @PoczestujPapierosem: powiem ci tylko, że wyższość kobiety nad mężczyzną w opiece nad dzieckiem jest taka, że to ona nosiła je 9 miesięcy w sobie, a potem wypchnęła na świat swoją pusią. Nigdy nie zrozumiesz, zakop.

  • więcej komentarzy(1)

 •  

  pokaż komentarz

  A potem tragedia, że mąż zdradza, świnia jedna.
  Jak facet się w domu naje to na mieście już nie będzie pojadał.

 •  

  pokaż komentarz

  Czy ktoś tu przeczytał artykuł, czy tylko nagłówek i wszyscy pieprzą jak potłuczeni? XD

  •  

   pokaż komentarz

   @Tylkoprzechodze:

   Po urodzeniu drugiego dziecka poszła na urlop wychowawczy. Teraz głównie zajmuje się synami, w wolnych chwilach bierze dorywcze zlecenia (pracuje zdalnie przez internet) Z mężem – jak Kinga – ma nieustanny konflikt, bo on chciałby się kochać kilka razy w tygodniu. Ona nigdy nie miała dużych potrzeb, a po dwóch ciążach jej libido jest zerowe.

   – Być może to wynika z faktu, że mam do niego trochę żalu. O to, że obiecał pomagać przy dzieciach, a i tak praktycznie wszystko spadło na mnie. Często strofuje nasze dzieci, czasem podniesie na nie głos, co mi się nie podoba. Bywa szorstki dla mnie. Po dniu pełnym harówki, przykrości i rozczarowań seks jest ostatnim, o czym myślę.

   a facet jak zapierdziela cały dzień w pracy to co, nie jest zmęczony? Zwykłe p!#!#$@enie... obraża się jakby facet siedział w domu jak Ferdek Kiepski nic nie robił i tylko pił piwo i się ruchac chciał

  •  

   pokaż komentarz

   @Pawel993 uważam, że jeśli przed podjęciem decyzji o dziecku małżonkowie ustalili pewne założenia - przykładowo mąż zarzeka się, że będzie po pracy pomagał przy dziecku (bo ono wymaga jednak ciągłej uwagi, a nie tylko 8h/dobę, a potem wywalone jajca) - a potem któraś ze stron ich nie spełnia, to jest to normalnym powodem do tego, żeby mieć żal. Jestem za związkiem partnerskim, w którym obie strony mają wobec siebie jasne oczekiwania i starają się tak samo. Co za tym idzie, nie bronię kobiet, które mimo starań męża mają go w dupie i nawet nie chcą spać z nim w jednym łóżku, bo bezwarunkowa miłość dziecka im wystarcza. Wszyscy muszą się starać, jeśli ma być dobrze, dlatego frustruje mnie p#%@@!#enie różowych, że to TYLKO wina niebieskich i p#%@@!#enie niebieskich, że TYLKO różowe się nie przykładają. Związek to praca po obu stronach.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tylkoprzechodze: niby oczywista oczywistość, ale roboty wciąż przybywa - rozwody to rozwijający się fragment rynku. Moja hipoteza jest taka, że jesteśmy po prostu coraz bardziej dziecinni, niedojrzali ani intelektualnie, ani emocjonalnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Pawel993: a kobieta po całym dniu opieki nad dzieckiem nie jest zmęczona? Boże jak dobrze mieć normalnego męża. Mam 3 miesięczne dziecko i uwierz, że taki maluch wymaga zajebiście dużo uwagi i jest to cholernie męczące. Ja bardzo chętnie wróciłabym do pracy, ale pierwszy rok życia dziecka jest jednym z najwazniejszych etapów w jego rozwoju i chcę mu dać to, co potrafię najlepszego. Mąż sam mówi, że dwie godziny sam na sam z dzieckiem męczą go bardziej niż cały dzień pracy więc naturalnym jest, że dzielimy się obowiązkami nad małą.

  •  

   pokaż komentarz

   @agataen: współczuje mężowi jak będzie permanentny ban na seks przez najbliższe 10 lat, chyba że mu też libido spadło, no to oznacza, że się idealnie dobraliście ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @to_po_prostu_ja myślę, że masz rację. Żyjemy w czasach pasywno-agresywnego podejścia do życia i ludzi, przez które ludziom się wydaje, że ich spojrzenie jest jedynym słusznym, inni muszą je rozumieć i zachowywać się zgodnie z nim, a jeśli tego nie robią to najpierw reagują krzykiem, a potem ciszą. Gdzie dialog, wspólne rozwiązywanie problemów, partnerstwo? Empatia umiera, ludzie chodzą z klapkami na oczach i jedyne co potrafią dostrzec do własna krzywda i racja...

  •  

   pokaż komentarz

   @agataen: Ostatnio mam takie egzystencjalne przemyślenia (chrzty i pogrzeby liczne ostatnio), że sensem naszego życia jest replikacja. Przynajmniej z biologicznego punktu widzenia, to cel naszej egzystencji. Skoro tak, to warto dać z siebie wszystko przez jakieś 10 - 15 lat życia. Dwoje, troje dzieci, to mniej więcej tyle. Potem dalej są obowiązki, ale głównie finansowe i intelektualne (przekazanie wartości, doświadczeń, wiedzy). Wiem, że to najlepsze lata, ale myślę, że i tak warto. Jest ciężko, ale i są chwile, za które oddałoby się wszystko.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tylkoprzechodze: Widziałem badania, że średnie IQ się obniża. Do tego kultura indywidualizmu i zaniedbania wychowawcze. O konsumpcjonizmie i marksizmie kulturowym nie ma co wspominać. Mnie brakuje, właśnie tego, o czym powiedziałaś - empatii. To się bierze z miłości do drugiego człowieka. Czy jesteśmy zdolni do prawdziwej miłości? Czy jesteśmy do niej dojrzali?
   Pewnie często nie, ale też nie jest tak, że nie możemy nad sobą pracować. Warto czasem spojrzeć wstecz i zobaczyć, jakim było się człowiekiem 10, czy 15 lat temu. Osobiście nie przepadam za osobą, którą wtedy widzę ;)

  •  

   pokaż komentarz

   że sensem naszego życia jest replikacja.

   @to_po_prostu_ja: złudzenie

  •  

   pokaż komentarz

   @to_po_prostu_ja: Oczywiście, że warto. Rodzicielstwo to jedna wielka sztuka kompromisu i poświęcenia, ale uważam, że warto.
   @Pawel993 nie wiem gdzie wyczytałeś cokolwiek o naszym pożyciu. Proponuje ban na wypok na 10 lat bo zlasował ci mózg.

  •  

   pokaż komentarz

   nie wiem gdzie wyczytałeś cokolwiek o naszym pożyciu. Proponuje ban na wypok na 10 lat bo zlasował ci mózg.

   @agataen: po prostu bronisz tych kobiet a co za tym idzie pewnie taka sama jesteś czy do czego się odnosisz?

  •  

   pokaż komentarz

   @Pawel993: siedziałeś kiedyś tydzień w domu z 2latkiem? Uważasz, że w pracy zmęczysz się bardziej niż będąc w domu takim maluchem? Do tego dochodzi oczywiście sprzątanie, gotowanie + inne czynności życia codziennego. Bo przecież kobiety z dziećmi "siedzą w domu i nic nie robią". Ilu bym nie znała ojców, to poniekąd wybawieniem jest dla nich wyjście z domu do pracy.

  •  

   pokaż komentarz

   Ostatnio mam takie egzystencjalne przemyślenia (chrzty i pogrzeby liczne ostatnio), że sensem naszego życia jest replikacja.

   @to_po_prostu_ja: Pierwotnym i biologicznym - tak.

   pokaż spoiler Natomiast metafizyczno - egzystencjalne sensy życia musimy odkryć sobie sami... ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @InsaneMaiden: a czy ja gdzies napisalem ze to nie jest meczące?

   Tylko sie czepiam co siedzenie w domu z dzieckiem calymi dniami ma do seksu?

  •  

   pokaż komentarz

   @agataen: u mnie maluch 10 miesięcy - staje przy wszystkim, potyka się o własne nogi, nie mogę odejść od niej na krok bo jest w trakcie lęku separacyjnego. W ciągu dnia ma tylko 2 drzemki, które trwają godzinę i w tym czasie muszę: ugotować, posprzątać, ogarnąć siebie. Po całym dniu jestem wykończona, a jeszcze wstaję o 5 do małej. I przychodzi księciunio po 8 godzinach pracy i narzeka, że zmęczony, nie wyspał się, coś go głowa boli. W tygodniu do małej nie wstanie bo musi być do pracy wyspany, w weekend w sumie też nie bo musi odpocząć. Mam do niego ogromny żal bo jednak chciałabym w ciągu dnia po prostu usiąść i się wyciszyć, ale nie mogę. Nie mogę narzekać bo w końcu siedzę w domu więc cały czas odpoczywam według niego. Śpimy w jednym łóżku ale na seks kompletnie nie mam ochoty bo teraz moją jedyną fantazją jest spanie ciągiem 7godzin. Jakbym wiedziała, że tak będzie wyglądać "wspólne" wychowywanie dzieci to zostałabym lesbijką. Nie wymagam żeby robił wszystko za mnie, ale chociaż godzinę dziennie mógłby się swoim dzieckiem zająć żebym mogła sama usiąść na toalecie( ͡° ʖ̯ ͡°)

   Jeszcze dodam, że chciał mieć w domu mamuśkę-laskę, ale z dzieckiem nie zostanie żebym mogła iść na siłownię.

  •  

   pokaż komentarz

   @Pawel993: A czytales artykul? Przyszlo ci do glowy, ze moga byc inne powody niz chcenie/nie chcenie? Czy idziesz tokiem jakze wyrafinowanego myslenia, ze jak kobieta nie chce dawac dupy jasnie panu to jest zj$#$na i pala w leb najlepiej? A jasnie pan pokrzywdzony. Jestem w takim wieku, ze co chwile mi sapie nad uchem jakis biedak, ktormu zona nie daje. Czasem to faktycznie przegrana sprawa i brak seksu w tych wypadkach to nnajmniejszy problem. Ale jak pytam, a rozmawiales o tym z zona? Psycholog, seksuolog? Nie - po co. Jak by byla dobra prawdziwa kobieta to by dawala proste.

   @tylkoprzechodze niestety z przerazeniem obserwuje, ze zaczynamy zyc w kulturze, gdzie indywidualizm zlal sie w jedno ze skrajnym egocentryzmem. A kobiety i mezczyzni zamist budowac i uczyc sie na swoich roznicach - rzucaja sie sobie do gardla w walce, kto ma bardziej racje.

  •  

   pokaż komentarz

   A czytales artykul? Przyszlo ci do glowy, ze moga byc inne powody niz chcenie/nie chcenie?

   @sayrel: no przecież u góry zacytowałem, odnioslem sie do konkretnego przypadku z artykułu

  •  

   pokaż komentarz

   @Pawel993: Nie uwazasz, ze sytuacje gdzie parnter cie juz na tyle rozczarowal, czy powstalo tyle konfliktow, ze nie masz ochote z nim na wspolzycie dotycza tylko kobiet? Czy wogole nie patrzysz na ciezar relacji? Wazne, aby dziura byla rozwarta? Przez to samo sie zdarza u mezczyzn, ktorym pod pewnym wzgledami w sferze seksualnej jest latwiej. Ale jak kobieta nie - to juz jedza i zlo. Nie w porzadku w tym przypadku nie jest odmawianie seksu, a udawanie, ze ten zwiazek dalej istnieje. Wybacz, ale jest mi po prostu szalenie przykro czytac kolejny dzien o tym, ze wszystkie kobiety to dziwki, bo daja. Jedze i wyzyskiwaczki bo nie daja. Jak zarabiaja na siebie to bezduszne karierowiczki, a jak oddaja sie domowi i rodzinie to pasozyty.

  •  

   pokaż komentarz

   @jaktojest tym bardziej doceniam mojego męża... Ale taki obraz jaki przedstawiasz ma miejsce w wielu domach i stąd rosnąca frustracja kobiety. Nie wyobrażam sobie być z dzieckiem 24 na dobę. Muszę codziennie od niej odpocząć chociaż pół godziny. Porozmawiaj poważnie z mężem, zrób mu terapię szokową - po prostu wyjdź i zostaw go z dzieckiem nawet na godzinę. To, że nigdy nie zostawał sam odbije się tylko na tobie. Pierwszy raz zostawiłam męża samego z córką jak miała 10 dni - poszłam na zakupy dla siebie :)

  •  

   pokaż komentarz

   I przychodzi księciunio po 8 godzinach pracy i narzeka, że zmęczony, nie wyspał się, coś go głowa boli. W tygodniu do małej nie wstanie bo musi być do pracy wyspany, w weekend w sumie też nie bo musi odpocząć

   @jaktojest: z kim Ty żyjesz ? Przecież to nierób.

  •  

   pokaż komentarz

   Nie uwazasz, ze sytuacje gdzie parnter cie juz na tyle rozczarowal, czy powstalo tyle konfliktow, ze nie masz ochote z nim na wspolzycie dotycza tylko kobiet? Czy wogole nie patrzysz na ciezar relacji?

   ale czym rozczarował? że kobieta nie potrafi na swojego męża patrzeć czy z nim seksu uprawiać

   Nie w porzadku w tym przypadku nie jest odmawianie seksu, a udawanie, ze ten zwiazek dalej istnieje.

   rozwód będzie tylko czeka aż facet się potknie żeby to była jego wina, wtedy dostanie alimenty na siebie, na dzieci, 500+, dodatki socjalne etc.
   wiadomo że przecież tylko o hajs takim chodzi

   Wybacz, ale jest mi po prostu szalenie przykro czytac kolejny dzien o tym, ze wszystkie kobiety to dziwki, bo daja. Jedze i wyzyskiwaczki bo nie daja. Jak zarabiaja na siebie to bezduszne karierowiczki, a jak oddaja sie domowi i rodzinie to pasozyty.

   @sayrel: z ja mam dość czytania że kobietom się wszystko należy, że nie muszą się o nic starać, ile to znam przypadków kiedy po ślubie kobieta przestaje o siebie dbać, już wtedy nie trzeba być fit

  •  

   pokaż komentarz

   @agataen: prośby i groźby nie działają - wywalczyłam 2godziny w miesiącu na paznokcie.
   @Nikczemnik: mamusia go nauczyła, że kobieta jest od wszystkiego a facet ma odpoczywać bo ciężko pracuje. Tu na wykopie przecież większość uważa tak samo ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @jaktojest: widzialy galy co brały. Pretensje miej do siebie.

  • więcej komentarzy(14)

1 2 3 4 5 6 7 ... 13 14 następna