•  

  pokaż komentarz

  Rozumiem, że to ma być jakiś dowód na to że Żydzi są źli. Bo dobrzy i mądrzy Polacy najpierw wyj!!%li za darmo Irańczyków którzy dobrze z nami żyli, a później jak ewentualnie trzeba będzie pójść na wojnę - to nie dość że grzecznie wypną dupę to nawet do tego dopłacą byle by tylko jakiś dobry pan zza wielkiej wody ładnie poklepał nas po plecach :D

  No po prostu tacy jesteśmy moralni i dobrzy, bo nigdy nie przepuścimy okazji żeby obcym gratisowo obciągnąć a swoich bez mydła wyj!!%ć... no bo przecież "tak czeba" bo "w iranie jest reżim"... tak mówiła pani w telewizorze, zaraz przedtem jak powiedziała że w polsce jest dyktatura i reżym prawie jak za adolfa... który nawet nie chciał za bardzo rozpoczynać tej wojny światowej, tylko Polacy go do tego zmusili. Więc to wszystko musi być prawda :D

  Największą zakałą ludzkości są ci wszyscy pożyteczni idioci którzy wiecznie ujadają jaki to świat jest zły i gdzie trzeba go "naprawiać"... bo pewnie w tym Iranie to oni się teraz codziennie modlą żeby w końcu skończył się reżym i bomby zaczęły im spadać na łeb. A później jakiś przygłup z Europy zaczął im mówić jak mają żyć we własnym kraju. A już najlepiej to wie każdy przeciętny wykopek który ma gówno-pracę za 2k do łapy, mieszka ze starymi (albo w kuczy wziętej na 30-to letni kredyt), nic nie umie, niczym się nie interesuje, sra na swoją kulturę a kobiety omijają go jak czarną ospę :D Bo to jest przecież "normalność" :)

  •  

   pokaż komentarz

   @juesend_ej: Ogarnij się, rząd jest na tak, społeczeństwo (ta doinformowana część) jest na nie.

   Nie nasza wina, że Polak musi być od 200 lat czujny jak sk$$?ysyn, żeby go z czasem z lewej, prawej, góry czy dołu, zza morza czy oceanu, z Marsa czy Nibiru nie wy@@!#ali.

  •  

   pokaż komentarz

   @Phallusimpudicus: A później to samo "czujne" społeczeństwo zagłosuje na czerwonego złodzieja który im 1500 ukradnie ale 500 odda jak urodzą drugie dziecko .. i jeszcze będzie kwiczało zachwycone "ile to rzond daje pienionżkuw na Brajanka" :D Chcesz gadać poważnie czy trenujesz dowcipy bo robisz standup? :D

  •  

   pokaż komentarz

   @juesend_ej W jaki sposób Rząd zabiera 1500 komuś kto zarabia 1500?

  •  

   pokaż komentarz

   @hphp123: A w taki moje drogie dziecko że podatki i składki od takiej pensji netto to sumarycznie właśnie prawie 1500. Dowiesz się kiedyś jak będziesz miał firmę, że ci twoi "biedni" pracownicy którzy zarabiają te nędzne 3500 tak naprawdę zarabiają 6000 tylko jak już ich państwo okradnie to 3500 przynoszą do domu ;)

   A cały przekręt polega na tym, że właśnie im się wydaje, że to nie oni płacą te podatki... tylko ty sobie założyłeś firmę, żeby rozdawać majątek :D

  •  

   pokaż komentarz

   @juesend_ej: Nie pisałem o kimś zarabiającym 3500 netto tylko o kimś zarabiającym 1500 netto. daje to 2000 brutto i 2500 koszt pracodawcy więc państwo zabiera ~1000, jest to mniej niż 1500 o którym wcześniej pisałeś.

  •  

   pokaż komentarz

   @hphp123: Ale ja nigdzie nie pisałem o zarobkach 1500 netto... przeciętny Polak zarabia trochę więcej niż pensja minimalna. Zgaduję biorąc pod uwagę statystyki płac że 1500-2000 to są przeciętne podatki płacone przez pracownika w Polsce. Więc rodzina płaci 3-4k. Tak lepiej? ;)

   Co do samych podatków od minimum to oczywiście że mniej, napisałem że państwo kosztuje pracownika pracującego za minimum prawie drugie tyle ile zarabia żeby nie dzielić włosa na czworo. ALE jak sobie doliczysz koszty "darmowych" urlopów, absencji i księgowego i sraczki prawnej... to ci wyjdzie że całe to biurokratyczne i socjalne szambo kosztuje pracownika mniej więcej drugie tyle. Problem jest z tą bydlęcą mentalnością, że ktoś ma to "dać" bo "się należy". A każdy normalny człowiek wie, że trzeba sobie na to zapracować i za to zapłacić bo nigdy nie będzie tak, że do firmy wejdzie jakiś obcy chłop i powie "stawiam pracownikom 2 miesiące urlopu". To się po prostu nie stanie.

   No chyba że się oferujesz to zapraszam, znajdziemy jakąś firmę i postawisz pracownikom urlop albo darmowego lekarza ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @juesend_ej: Pisałeś, że społeczeństwo jest głupie chcąc socjalizmu, tymczasem jest część społeczeństwa któremu się to po prostu opłaca ponieważ dostają więcej niż wpłacają. ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @hphp123: No tak, ta "część" to się nazywa nieroby i właśnie dzięki tej części tego kraju już prawie nie ma na mapie. Oczywiście masz tu racje, socjalistą może być albo idiota albo sk@#@ysyn. Zawsze to powtarzam.

   Tylko że jeśli nawet ktoś jest sk@#@ysynem to nadal kiepski deal, bo przez jego nieróbstwo jego dzieci będą niewolnikami. I będzie tu sobie w samotności na starość dogorywał podczas gdy jego rodzina będzie popychadłami w państwie gdzie są niskie podatki bo mają mniej nierobów... tylko dlatego, że stary idiota wolał całe życie gnić na dupie zamiast uczciwie pracować.

   I jest jeszcze druga kwestia, że te gówno warte socjalne usługi są wyceniane tak jak ich wolnorynkowe odpowiedniki. Podczas gdy każdy wie ile mógłby kupić za te 1500... a od rządu nie dostaje za to prawie nic. Możesz sobie na przykład "darmowo" zęba wyleczyć (tylko jedynkę i dwójkę), wzrok zbadać... u najgorszego konowała i na za pół roku.

  •  

   pokaż komentarz

   @juesend_ej: No właśnie też nie rozumiem tej afery, równie dobrze można napisać że źli Polacy zarabiali na wojnie domowej w Syrii. Bo zarabiali xD Sporo nowiutkich ZU-23 z Tarnowa tam poszło. Tak to już jest.

  •  

   pokaż komentarz

   @juesend_ej: Polacy? Jacy Polacy pokaż mi jeden rząd po II w.ś nie będący agenturą innego kraju.

 •  

  pokaż komentarz

  Równie dobrze mogli sobie ściągnąć jakichś najemników z Black Cube.
  Izrael trzyma teraz z Saudami w strachu przed szyicką rewolucją, którą ajatollahowie chcą wyeksportować. Zresztą Saudowie też eksportowali swój wahhabizm na świat.

  źródło: youtube.com

 •  

  pokaż komentarz

  Jeżeli są to najemnicy z Kolumbii i Nepalu (Gurkhowie) to będzie rzeź.

 •  

  pokaż komentarz

  Irańczycy też szkolą terrorystów do walki z Izraelem, więc nie widzę problemu.

 •  

  pokaż komentarz

  Na pewno przestępcy z karteli narkotykowych w Meksyku też by chętnie pojechali. Za parę tysiecy $ dziennie czy ile im tam płacą zawsze można znaleźć kandydatów do przeprowadzania ludobójstwa.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tonopah: A twój Iran ile tam swoich wysłał do Jemenu? Twoja działalność na wykopie nie przestaje zadziwiać.
   Jesteś jakimś delegatem strażników islamskiej rewolucji na Polskę czy taki odchył/hobby nakazuje ci robić proirańską prasówkę dzień w dzień?
   Ta twoja propaganda to jednak najbardziej egzotyczna jest( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl:

   I do Syrii też wysłał. Dzięki czemu został zatrzymany najazd wahabitów na Syrię i pośrednio najazd uchodźców na Europę. I Izrael dostał po dupie bo islamski terroryzm jest im na rękę w celach propagandowych, jak i do mordowania irańczyków.
   Także same korzyści. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  
   franek-pokrywko

   -11

   pokaż komentarz

   @Tonopah: czyli ważne są partykularne korzyści, a nie sam fakt "zarabiania na okrutnej wojnie" i udawane święte oburzenie tym faktem
   Izrael realizuje zatem swoje korzyści i tłumaczy to podobnie jak ty
   wojna w Jemenie zaczęła się od zajęcia Sany przez szyickich Hutch, nie lej więc łez nad "ludobójstwem"