•  

  pokaż komentarz

  Szanuje gościa, dobrze zrobił, ale znając nasze realia to moze byc koniec jego kariery

  •  

   pokaż komentarz

   @korusk: dlaczego koniec kariery? bo chce by było respektowane prawo pracy i nie zgadza się na jawny mobbing? poza tym nawet jeśli by to był jego koniec kariery ( szczerze wątpię, ale załóżmy) to u Hansa na zachodzie czy u Bjorna na północy owa kariera z całą pewnością rozkwitnie ( ͡° ͜ʖ ͡° )つ──☆*:・゚

  •  

   pokaż komentarz

   @Skurviduplo dlaczego koniec? bo trafił na komunistyczny beton w postaci dyrektora i to go może zaboleć.

  •  

   pokaż komentarz

   @korusk: zaboli go co najwyżej przeprowadzka do innego miasta, gdzie będzie kontynuował specjalizację/ pracował jako specjalista w szpitalu w którym go szanują :-)

  •  

   pokaż komentarz

   @Skurviduplo: bo dyrektorzy szpitali się nie znają, i każdy z otwartymi rękami przyjmie kogoś kto jego kolegę pogrążył, oczywiście

  •  

   pokaż komentarz

   @korusk zwalnianie go teraz to strzał w kolano bo to poszło już wyzej.

  •  

   pokaż komentarz

   znając nasze realia to moze byc koniec jego kariery

   @korusk: to wyjedzie na specjalizację do Niemiec - na start dostanie €2500 netto i jeszcze kurs języka sponsorowany przez szpital xD

  •  

   pokaż komentarz

   @stefan_pmp: w ty msamym wojewdztwie moze tak. ale w innym rejonie polski nie.

  •  

   pokaż komentarz

   @korusk: dyrektor nie musi być betonem, to są ogólnopolskie realia.

  •  

   pokaż komentarz

   @stefan_pmp: tak tak, i dyrektorzy napiszą list gończy żeby czasem doktur rezydent do ich szpitala nie zawitał i ich ze stołka nie strącił XD

  •  

   pokaż komentarz

   @korusk: Udupią go na pewno, jak nie w tym to w innym szpitalu.

  •  

   pokaż komentarz

   @stefan_pmp: @alicjaxoxo: chyba nie rozumiecie o co cały ten syf. Mądry dyrektor, który chyba ma/ miał syndrom boga, wymyślił że jeden lekarz będzie obstawiał więcej niż jedno miejsce na dyżurze, to znaczy oddział + SOR. Jako że coś takiego jest i niezgodne z prawem pracy, i cholernie niebezpieczne to dr Fiałek mu się delikatnie mówiąc postawił, zwłaszcza że działa w związku zawodowym lekarzy.

   Wyobrażacie sobie sytuację że chirurg tak pracuje ( w 2 miejscach na raz), operuje pacjenta ze swojego oddziału, a tu nagle przyjeżdża rozbity człowiek z wypadku? i co, ma się w magiczny rozdwoić? bo jak któryś z tych 2 pacjentów by zmarł to nie miałby się nawet jak bronić bo oficjalnie miał obstawiać 2 oddziały. A takie sytuacje już miały miejsce i to lekarzom się obrywało a nie szpitalowi który taki proceder prowadził.

   Kurde, wykształceni ludzie chcą pracować w normalnych warunkach, bez mobbingu, zgodnie ze standardami europejskimi/ światowymi, nie bojąc się że ktoś ich będzie chciał ojbać ( cokolwiek miałoby to znaczyć), i to uchodzi za przyczynę ich "udupienia". Gdzie ja kuwa żyję ( ಠ_ಠ)

   Habilitacji i ww. artykułów nie będę komentował bo to zupełnie co innego.

  •  

   pokaż komentarz

   @Skurviduplo: @alicjaxoxo: @stefan_pmp: Udupią go. Takie akcje i wymuszenia są w co drugim szpitalu w Polsce. Jakby spróbował się przenieść do innego miasta to wicedyrektor zadzwoni żeby poinformować o tej sytuacji. Normalne w takim wypadku są groźby "nie będziesz miał czego szukać w Polce".

   Żaden lekarz rezydent nie zrobi awantury takiej jak ta jeśli nie ma planach wyjechania z Polski albo zmiany zawodu.

   Na nasze szczęście trafiają się wyjeżdżający co nie boją się na odchodnym odsłonić tych porąbanych praktyk.

  •  

   pokaż komentarz

   @Skurviduplo: To nie ma znaczenia czy miał racje czy nie, to jest dość hermetyczne środowisko i większość dyrektorów zna się ze sobą. Nawet przez samo nagłośnienie sprawy będzie miał problem ze znalezieniem pracy w Polsce, bo żaden dyrektor nie chce mieć problemów. Było już kilka takich przypadków, że młodzi lekarze pisali donosy związane z nieprawidłowościami w szpitalu, jednej z rezydentek chcieli udowodnić nawet schizofrenie, postawili ją przed komisją lekarską i mało co nie straciła prawa wykonywania zawodu. W szpitalu niestety panuje jeszcze komunizm, więc jak nie jesteś lekarzem ze specjalizacją to lepiej trzymać gębe zamkniętą.

  •  

   pokaż komentarz

   @surival: @alicjaxoxo: swoją drogą, co w tym wypadku ma znaczyć "udupić"? nie skończy specjalizacji? egzamin specjalizacyjny na pewno ma część testową która jest kodowana tak by była anonimowa, a praktyczny to chyba zależy od specjalizacji. Nie znajdzie pracy już jako specjalista? znajdzie u Hansa czy Bjorna.

   Ale nieważne co to ma dokładnie znaczyć. Załóżmy że go udupią, i wiecie co to znaczy dla pacjentów? że mają przeebane. Bardzo, ale to bardzo przeebane, bo to będzie jasny sygnał że komuchy grzejące stołki nie pozwolą by postulaty rezydentów ( głównie dotyczące warunków pracy) weszły w życie. Że lekarze ( w trakcie i po specjalizacji) są od zapiedalania by załatać dziury w grafiku a nie od zadawania pytań czy tak można czy nie. Ci którzy się wahali czy wyjechać czy nie już nie będą, deficyt lekarzy się jeszcze pogłębi i dostęp do usług po prostu jeszcze spadnie. Największe demograficzne piedolnięcie będzie za około 10 lat gdy znaczny % lekarzy będzie w wieku emerytalnym, więc ten huk będzie jeszcze większy.

   Więc dla dobra pacjentów lepiej żeby udupili ale tego dyrektorzynę. Jak wyjdzie tego nie wie nikt, ale jeśli ktoś chce by coś się zmieniło na lepsze to oby był ten leśny dziadek któremu bałbym się dać popilnować dętkę rowerową, a co dopiero być dyrektorem klinicznym w szpitalu uniwersyteckim ( ಠ_ಠ)

  •  

   pokaż komentarz

   @alicjaxoxo: @Skurviduplo: wszyscy tu piszemy o złym dyrektorze i dobrym rezydencie. Do tego wszystkiego Latos, który próbuje wykorzystać każdą okazję, by pokazać jakie to PO złe, a PiS dobry, ale zastanówmy się z czego ta chora sytuacja wynika. A wynika ona najprawdopodobniej z tego, ze szpital nie ma kasy na zatrudnianie większej ilości pracownikow i musi kombinować. Absolutnie nie usprawiedliwiam dyrektora tego szpitala, ale to wszystko dlatego, ze szpitale muszą jakoś ciągnąć ten wóz. System jest, jaki jest i albo wszyscy się zbuntują, albo będą jakoś próbowali z tym żyć.

  •  

   pokaż komentarz

   @eoeoeo: "kombinowanie" przy pomocy mobbingu, gróźb, łamaniem prawa oraz narażaniem pacjentów na niebezpieczeństwo jest mocno dyskusyjną metodą radzenia sobie z problemami finansowymi ( ͡° ͜ʖ ͡°) także można powiedzieć że prawie się z Tobą zgadzam.

   I nie, nie można próbować z tym żyć bo to tylko kwestia czasu gdy z powodu takiego "sprytnego" rozwiązania umrze pacjent i poleci głowa lekarza. Rezydenci pokazują że nie chcą takich patologii, a czy pacjenci chcą?

  •  

   pokaż komentarz

   @Skurviduplo: a czy ja mówię, że to jest normalna sytuacja? Absolutnie nie, po prostu z pustego i salomon nie naleje. Jak to możliwe, ze niby w trakcie porodu masz pełne prawo do zzo, a jednak znam szpital, w którym NIKT go nigdy nie dostaje, mimo ze w teorii je zapewniają? Czemu jak już trafisz do szpitala to pod byle pretekstem trzymają Cię 3 dni, chociaż mógłbyś wpaść na badanie? Bo dostają wtedy refundację. Każdy kombinuje jak może. Powinno być inaczej, ale nie jest. Ten dyrektor powinen się zbuntować i zażądać większej kasy na zatrudnienie większej ilości ludzi, ale czy by ją dostał, czy by stracił pracę na rzecz kogoś, kto by kombinował tak, jak on teraz? Kolejny raz napisze, żeby nie było wątpliwości-uważam, że sytuacja jest chora, ale również nie wierzę w cuda.

  •  

   pokaż komentarz

   @korusk: bardzo dobrze ze tak postapil, jesli ma cos sie zmienic w ten kraj, to musi zajsc zmiana mentalna, a nie potegowanie betonu i nie dasieizmu. Oby to byl koniec kariery dla dyrektora

  •  

   pokaż komentarz

   @korusk: @surival: @alicjaxoxo: haha jak mnie zenuje takie gadanie naznaczone strachem ze kogoa udupia... Ile on kuwa zarabia ze ma sie czehokolwiek bac, co ma do stracenia? Zapierdziel na watiackich papierach na dwovh stanowiskach za 700 euro? XD to nie udupienie a przysluga xd dzis sie pytalem w mojej montowni operatora dlaczego tu nie ma zwiazkow zawodowych. Uslyszalem ze chcieli kiedys zalozyc ale zaczeli ich straszyc zwolnieniem i nie zalozyli xd dzis za ten strach dostana takie normy az im krew z dupy pojdzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @korusk ta era już się skończyła. Eldorado z traktowania ludzi jak g#wno już minęło. Po tym nagraniu będą następne i kolejne. Bardzo dobrze, że się postawił, czekam na następne nagrania ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @korusk
   Czasy się powoli zmieniają, rezydenci się organizują. Zresztą akurat dyrektor szpitala w sprawie rezydentów ma bardzo ograniczone pole do działania. Ani nie od niego zależy przyjęcie rezydenta, a i zwolnić nie tak łatwo. Ja się drugiego dnia pracy dowiedziałem, że niepotrzebnie tutaj mnie dyr. zatrudniła jak sie nie dałem od początku ustawiać i znałem swoje prawa - pozostało odpowiedzieć zgodnie z prawdą, że akurat nie od niej moje zatrudnienie zależało. Koniec karier to będzie takich właśnie dyrektorów jak będą próbowali działać wbrew przepisom.

  •  

   pokaż komentarz

   @lithax: Jak ich nikt nie usuwa za poważne przewinienia, to tym bardziej za mobbing ich nie wyrzucą.

  •  

   pokaż komentarz

   @lithax: dużo zależy jaka to jest jednak specka. W zabiegowkach można bardzo łatwo komuś utrudnić życie odsuwając go od stołu i posyłając w papiery. Bywały przypadki że rezydenci musieli walczyć o swoje prawa w IL/sądach.

  •  

   pokaż komentarz

   @geuze: nawet nie szpital, kurs przysluguje kazdemu, ja z BAMF/Urzędu Pracy dostałem kursy za jakies 10k €. :) Szpital moze zasponsorowac inne bonusy, takie jak mieszkanie na pierwsze kilka miesiecy. W zaleznosci od Landu istnieja tez rozne organizacje finansowane odgornie, jak np https://mip.consulting/de/projekte/iq-z-akademische-heilberufe-aerzte-fuer-die-zukunft/ ktore pomagaja na nowej drodze zycia. ;)

   Generalnie polecam, bo jak pomysle, ze mialbym sie uzerac w tym Bantustanie z politykami, dyrektorami i ordynatorami z borzej laski z caloscia atrakcji w wysokosci 500 euro z hakiem miesiecznie to mi slabo w srodku.

 •  

  pokaż komentarz

  Sprawa wydaje się też mieć podłoże polityczne. W rozmowie z WP poseł PiS, lekarz Tomasz Latos przyznaje, że zna zarówno Fiałka, jak i Sobocińskiego. - Nie będę bronił żadnego z nich. Wszystko mi się nie podoba - zarówno forma i styl rozmowy dyrektora z rezydentem, jak i nagrywanie, które już stało się modne - mówi.

  Ale zaj$%%ł XD Rezydent wcześniej napisał do zarządu skargę nie załączając nagrania, a oni go zlali. Kiedy się okazało że ma dowód to nagle hurr durr bo nagrywał. Czyli miał dać się zrobić bez mydełka? Tym państwem rządzą debile.

 •  
  malloy_the_bear

  +181

  pokaż komentarz

  Panie wicedyrektorze, to niech pan się na spokojnie zastanowi co pan zrobi z rezydentem w szpitalu, a my w tym czasie zastanowimy się, co zrobimy z panem na wykopie, pasi?
  ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Wcześniej- nie, na pewno pan dyrektur takich słów nie użył, coś się panu Fiałkowi przesłyszało, nu nu nu, wszystko gra i buczy.

  Ciekaw jestem co się będzie działo: dobrze by było by ten PRL'owski beton został wy*urwiony ze stołka w podskokach, by izby lekarskie wykazały się i ukarały go na ile mogą ( w końcu on też jest lekarzem!) i poparły dr Fiałka. Rezydenci są konsekwentni i starają się by szła jakość i poszanowanie praw, wsparcie izb by dobitnie pokazało że środowisko jest chociaż częściowo zjednoczone ( bo całkowicie nigdy nie będzie XD )

 •  

  pokaż komentarz

  Jak to k$!!a jest, że w tej Polsce lekarzy jak na lekarstwo, najmniejsza liczba lekarzy na 100k pacjentów w Europie i dyrektor ma czelność tak się odzywać do rezydenta? Jak tu niby działa wolny rynek i jaką odpowiedzialność w ogóle ponosi ten dyrektor za zarządzanie szpitalem, że może sobie ot tak, traktować pracowników, których brakuje, jak gówno?