•  

    pokaż komentarz

    Oczywiście że producenci przeciwni, a nawet konsumenci. Ja p?%@$??ę, co miesiąc słyszy się o wyższych podatkach, natomiast nigdy o ich obniżaniu. Co za sk@$#ysyński rząd.

  •  

    pokaż komentarz

    Ile tam owoców a ile cukru ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

  •  

    pokaż komentarz

    Nie kumam. Czemu tak mało ludzi robi soki w domu? Podatek jest zerowy :) i woda niemal darmo (jeśli chcemy napój).

    •  

      pokaż komentarz

      @deathcoder: ciężko doczyścić sokowirówkę , kto dzisiaj ma na to czas

      źródło: youtube.com

    •  

      pokaż komentarz

      @szkorbutny: Strasznie pseudointelektualnie gadają. Ciekawe jest to, że nikt nie wziął pod uwagę tego, że jabłek ci u nas dostatek. To jest naprawdę chol**nie pospolity owoc. Na każdej działce, nawet dziko rośnie ich całe multum. Nie można oczekiwać wysokiej ceny od produktu, który można znaleźć niemalże na ulicy. NAWET JEŚLI sadownicze jabłko jest lepsze. To jest zbyt pospolity owoc. Ja obok domu mam 4 malutkie drzewka jabłoni. Obrodziły w zeszłym roku tak, że 3/4 wyrzuciliśmy na kompostownik.

      Wbrew pozorom import cytrusów nie jest aż tak drogi. Z Wrocławia do Hiszpańskiego południa jest 2500 km. Ciężarówka pali powiedzmy 35 litrów na 100 czyli cała trasa w jedną stronę to 875 litrów paliwa, czyli ponad 4000 zł + 2 dni pracy pracownika zarabiającego powiedzmy 6000 brutto miesięcznie, czyli 300 żl dziennie, czyli 2 dobry pracy to 600 zł.

      Masz zatem poniżej 5000 zł za transport pełnej ciężarówki owoców, które na miejscu kupujesz po hurtowych cenach.

      Nie wiem ile w tej ciężarówce jest owoców, ale pewnie ze 20 ton. Nawet gdyby cena pomarańczy wynosiła w markecie 4 zł za kg, 20 ton to 80 000 zł. Ja tu rzucam szacunkami chodzi mi o pokazanie, że transport to bardzo niewielki ułamek całej ceny i sięganie po taki argument to głupota jest. Ze statkami jest podobnie, bo ładowność tam wielokrotnie większa.

      Pitolenie.

    •  

      pokaż komentarz

      @szkorbutny: A odnośnie soków: prawdziwego soku nie robi się w sokowirówce tylko w blenderze. Myjesz to tyle samo czasu co szklankę po wypiciu soku z kartonu.

    •  

      pokaż komentarz

      @deathcoder: Wyliczenia masz fest koszt transportu to paliwo i wypłata na rękę kierowcy to jak szwagra po to wyslesz swoim samochodem(pominawszy już 2.5k km w dwie dniówki). Jak w lidlu pomarancze sa po 4zł to w hurcie one sa po 2zł max. Tyle tych jabłek w koło a w lidlu prawie w cenie pomaranczy.

  •  

    pokaż komentarz

    op!$$$@#ić te tymbarki tak żeby ta chemia im przez odbyt wyszła kurła ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

  •  

    pokaż komentarz

    a się darmozjadom kasa kończy.