•  

  pokaż komentarz

  Amerykańskim żydom opłacało się wymordowanie żydów europejskich.

 •  

  pokaż komentarz

  Po tym jak wściekły i zakłamany atak trwa na nas, widać jak bardzo sprawiedliwym byliśmy i jesteśmy narodem, aż przypominają mi się słowa wybitnego angielskiego, katolickiego publicysty, pisarza oraz twórcy dystrybucjonizmu
  g.k Chestertona:

  Zawsze byłem stronnikiem polskiej idei, nawet wtedy, gdy moje sympatie opierały się wyłącznie na instynkcie (…) Moja instynktowna sympatia do Polski zrodziła się pod wpływem ciągłych oskarżeń miotanych przeciwko niej; i – rzec mogę – wyrobiłem sobie sąd o Polsce na podstawie jej nieprzyjaciół. Doszedłem mianowicie do niezawodnego wniosku, że nieprzyjaciele Polski są prawie zawsze nieprzyjaciółmi wielkoduszności i męstwa. Ilekroć zdarzało mi się spotkać osobnika o niewolniczej duszy, uprawiającego lichwę i kult terroru, grzęznącego przy tym w bagnie materialistycznej polityki, tylekroć odkrywałem w tym osobniku, obok powyższych właściwości, namiętną nienawiść do Polski. Nauczyłem się oceniać ją na podstawie tych nienawistnych sądów – i metoda okazała się niezawodną.

  •  

   pokaż komentarz

   Doszedłem mianowicie do niezawodnego wniosku, że nieprzyjaciele Polski są prawie zawsze nieprzyjaciółmi wielkoduszności i męstwa. Ilekroć zdarzało mi się spotkać osobnika o niewolniczej duszy, uprawiającego lichwę i kult terroru, grzęznącego przy tym w bagnie materialistycznej polityki, tylekroć odkrywałem w tym osobniku, obok powyższych właściwości, namiętną nienawiść do Polski.

   @Ortalionowy_Rycerz: I to niestety zdechło. Strasznie rzuca mi się to w oczy w obecnych czasach, że dzisiejsza Polska jest taka, jak ci nasi dawni nieprzyjaciele.

   Ja pamiętam jeszcze czasy I sekretarzy, ale wtedy to jeszcze żyło wśród ludzi, gdzieś pod spodem. Zaczęło zdychać imho w latach 90-tych XXw. Myślę, że stało się to mniej więcej wtedy, kiedy zerwaliśmy kontakt z polską kulturą i literaturą ostatnich 200 lat. W tamtych książkach był ten duch. Tam jeszcze można było oddychać pełną piersią i myśmy tym przesiąkali.

   Później były już stragany, biznesy w "szczękach", Balcerowicz, Wyborcza, tandetne magnetofony i z roku na rok coraz większa szmira i banał. Dziś, zamiast czytać "Lalkę" Prusa, Polacy oglądają W11 albo jakąś inną, gównianą, "Ukrytą prawdę".

  •  

   pokaż komentarz

   widać jak bardzo sprawiedliwym byliśmy i jesteśmy narodem

   @Ortalionowy_Rycerz: W zasadzie to nie. Widać totalną klęskę naszej wersji historii, teza o Polakach - antysemitach okazuje się być samospełniającą się przepowiednią. Także tutaj, na wypoku. Także w takich komentarzach jak Twój, które rażą prymitywizmem i schematami Żyda c%#@!zy i szlachetnego Polaka, który do tego parszywca zawsze wychodził to z sercem na dłoni.

  •  

   pokaż komentarz

   teza o Polakach - antysemitach okazuje się być samospełniającą się przepowiednią. Także tutaj, na wypoku. Także w takich komentarzach jak Twój, które rażą prymitywizmem i schematami Żyda c@@?#zy i szlachetnego Polaka, który do tego parszywca zawsze wychodził to z sercem na dłoni.

   @deviator: Nienawidzę takiego ślepego p@!?@#@enia. Serio. O Polakach pisałem mało i, bardzo często, krytycznie. O Żydach dużo, fakt. Ale to z dwóch powodów: po pierwsze: sami Żydzi rzadko o sobie piszą . Tu się nie dziwię. Na ich miejscu też bym nie pisał, bo ckliwa historyjka o nardzie składającym się wyłącznie z biednych ofiar pośród polskich bestii rozsypie się pył. A drugi powód bywa np. taki jak w tej chwili, gdy przed momentem odłożyłem "Testament" Barucha Milcha i znowu miałbym sporo do napisania. Oczywiście jeśli to zrobię, to nawet jeśli powtórzę za nim tezę za tezą, albo przytoczę jego sposób widzenia spraw ówczesnych lub uniwersalnych, to jakiś zaślepiony Żyd wyskoczy do mnie i zacznie walić pałą antysemityzmu. I ja zostanę z łatą od takich jak Ty, a słowa Milcha pójdą w p$??u na wieczne przemilczenie, bo ten fragment rzeczywistości jest w chooooj niewygodny i jest kolejnym, który nijak ma się do aktualnej i przeszłej żydowskiej narracji. I będziesz pewnie pierwszym, panie świętoszku, który rzuci kamieniem.

  •  

   pokaż komentarz

   @deviator gdzie tam ktoś wspomina o Żydach.

   Wasza mentalność jest taka jak mentalność dresa.

   Zabierze zegarek i portfel a spróbuj się bronić to obskoczysz większy wp?%#?!$ więc nawet nie pisnij.

  •  

   pokaż komentarz

   @Radokop: nie zdechło, tylko zostało otrute. Tych Polaków co kiedyś nie dało się tak wy%%?@ac jak teraz jesteśmy wy%%?@ani, najpierw trzeba było zmienić mentalność, zamknąć w kredycie, w nienawiści do sąsiada, który ma nową kiję, do kumpla z pracy, który ma chyba stowke więcej na wypłatę a robotę za niego odwalamy my.

 •  

  pokaż komentarz

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  źródło: DzxxxvZW0AIEEeL.jpg