•  

  pokaż komentarz

  teraz powinni przewrócić wszystkich którzy wiedzieli ( i dziś się tym chwalą ) a nie zrobili nic , sa tak samo winni jak on .

  •  

   pokaż komentarz

   @EwarystNawyrost: Zebys sie potem nie musial wstydzic. Nie cierpie pedofili jak wiekszosc, jednakze nie feruje wyrokow na podstawie doniesien medialnych. Oficjlnie jak dotychczas stwierdzono:
   "Wydarzeniem, które wywarło znaczący wpływ w historii kościoła św. Brygidy, były wydarzenia związane ze strajkami w Sierpniu 1980 roku, kiedy to kościół św. Brygidy stał się centrum opieki duszpasterskiej nad strajkującymi robotnikami. Po ogłoszeniu stanu wojennego 13 grudnia 1981 roku kościół św. Brygidy, dzięki ówczesnemu proboszczowi księdzu Henrykowi Jankowskiemu, stał się ważnym punktem oporu przeciwko reżimowi komunistycznemu oraz miejscem wsparcia zdelegalizowanej „Solidarności” i jej członków. Na plebanii znaleźli pomoc m.in. Lech Wałęsa, Tadeusz Mazowiecki, Jacek Kuroń, Adam Michnik, Bronisław Geremek, Andrzej Gwiazda, Marek Jurek i ksiądz Jerzy Popiełuszko.

   Kościół św. Brygidy, postrzegany jako kościół „Solidarności”, gromadził ludzi mających wielki i znaczący wpływ na ówczesne dzieje świata. Należeli do nich: prezydenci Stanów Zjednoczonych Ameryki Ronald Reagan z małżonką, George Bush z małżonką, prezydent Niemiec Richard von Weizsäcker, prezydent Francji François Mitterrand, premier Wielkiej Brytanii Margaret Thatcher, brytyjska księżniczka Anna, senator Ted Kennedy z rodziną, królowa Holandii Beatrix, król Szwecji Karol XVI Gustaw oraz wielu ambasadorów akredytowanych w Warszawie. "

   JEZELI TEMU WSZYSTKIEMU PRZEWODZIL PEDOFIL, TO NIESTETY WYMIENIENI Z NAZWISKA I ORGANIZACJA MAJACA BEZPOSREDNI WPLYW NA NASZA OBECNA RZECZYWISTOSC BYLI LUB SA JAK TE TRZY MALPY CO TO NIE WIDZA, NIE SLYSZA I NIE MOWIA. SA PO PROSTU SKOMPROMITOWANI.

  •  

   pokaż komentarz

   @Rosolis: Dlaczego mam się wstydzić? O ile pamiętam, pierwsze doniesienia o pedofilii Jankowskiego pojawiły się na początku lat dwutysięcznych. Uważasz, że obnosił się z tym wcześniej i wszyscy, którzy za czasów Solidarności mieli z nim do czynienia, wiedzieli o tym? Są seryjni mordercy, którzy przez wiele lat funkcjonują w swoim środowisku jako porządni ludzie i trudno oskarżać ich rodzinę/znajomych o to, że przymykali oczy. Naciągane. Nie wiadomo, czy i kto z wymienionych przez ciebie osób o tym wiedział.

  •  

   pokaż komentarz

   @EwarystNawyrost: Jakich czasow dotycza te doniesienia? W ktorych latach byl tak aktywny seksualnie? Po 70tce? Urodzony 18 grudnia 1936 w Starogardzie Gdańskim, zmarly 12 lipca 2010. Wywiady takich mocarstw jak Usa, Wielka Brytania czy Niemcy nie sprawdzali w jakim towarzystwie obracaja sie ich przedstawiciele? Zwiazek radziecki i nasza ubecja tez nic, chociaz w skompromitowaniu Jankowskiego mieliby oczywisty interes? Ja jestem bardzo ostrozny w ocenach ludzi z tamtych lat. Nie dosc ze to byla zimna wojna, a co za tym idzie sluzby harcowaly bez uzdy, to jeszcze w obecnych czasach niektore grupy polityczne sa zywo zainteresowane skompromitowaniem tych co juz sie bronic nie moga, a ugrac na tym mozna posluch mas. Mnie najbardziej niepokoi milczenie IPN. Oni powinni szybko rozwiac watpliwosci, Sa od tego jak dupa od srania jesli tyczy sie to niezyjacych ludzi ze swiecznika Polski.

 •  

  pokaż komentarz

  W nocy z 20 na 21 lutego 2019 r., ok. 3.00 nad ranem, trzej mężczyźni powalili pomnik ks. Henryka Jankowskiego, stojący niedaleko kościoła św. Brygidy w Gdańsku.

  Założyli pętlę na szyję statuy, podważyli cokół i ciągnęli, aż pomnik upadł na przygotowane wcześniej gumowe opony. Miały zapobiec zniszczeniu pomnika, bo, jak deklarują aktywiści, "celem jest rozbicie fałszywego i ohydnego mitu Henryka Jankowskiego, nie zaś - materii jego pomnika."

  Na leżącym pomniku ułożyli strój ministranta oraz dziecięcą bieliznę.

  Podejmujemy działanie, którego celem jest symboliczne strącenie ze wspólnotowego piedestału fałszywej pamięci i czci osoby Henryka Jankowskiego - napisali w manifeście, który przekazali redakcji OKO.press -Tak wyraża się nasza obywatelska niezgoda na obecność w przestrzeni publicznej zła, pogardy dla drugiego człowieka i jego uprzedmiotowienia, gwałtu na jego wolności i prywatności, braku szacunku dla bólu i gniewu ofiar, wreszcie też - mowy nienawiści.
  Policja przyjechała na miejsce zdarzenia, gdy pomnik już leżał na ziemi. Około 4.30 aktywiści byli legitymowani, jeszcze nie zatrzymani. O godzinie 4.45 dostaliśmy informację, że są zatrzymani i przewożeni są na komendę.

  - Zgłoszenie o zdarzeniu policjanci otrzymali po godz. 3 nad ranem. Dotyczyło ono przewrócenia przez kilku mężczyzn pomnika przy ul. Stolarskiej w Gdańsku. Policjanci pojechali na miejsce i zatrzymali 3 osoby. Wszyscy to mężczyźni, mieszkańcy Warszawy. Wylegitymowano też trzy osoby, które nagrywały samo zdarzenie, nośnik z danymi został zabezpieczony. Mają się stawić na komendzie w charakterze świadków. Postępowanie jest prowadzone na podstawie art. 261 kk, a więc tego samego, który został zastosowany, gdy w grudniu pomnik został oblany farbą. Jeszcze dziś mężczyźni zostaną przesłuchani, są do dyspozycji prokuratury - wyjaśnia Karina Kamińska, rzecznik prasowy KMP w Gdańsku.

  •  

   pokaż komentarz

   @sanglier: Kolego, jarając się jak szczerbaty na suchary, popierasz takie rozwałki i niejako usprawiedliwiasz oraz zachęcasz. No masz się czym chwalić....
   Teraz padł ten pomnik, za chwilę padnie inny i walka polityczna będzie polegała na dewastacji publicznego mienia.
   Bezsens, jakaś infantylna przypadłość ludzi którzy udają iż wydorośleli.....

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   pokaż komentarz

   @KazPL Pomników Lenina i Dzierżyńskiego też trzeba było nie ruszać bo to mienie publiczne?

  •  

   pokaż komentarz

   na dewastacji publicznego mienia.

   @KazPL:
   1. Podłożyli opony - pomnik nie został zniszczony.
   2. Nie robili tego w kominiarkach, nie ukrywali się, więc jeśli miasto będzie chciało postawić z powrotem pomnik (a tego nie jestem pewien), to zapłacą za to sprawcy.

   Moim zdaniem teraz pomnik wygląda lepiej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   Jako symbol obalonych wzorców osobowych.

  •  

   pokaż komentarz

   @arcx: Serio, porównujesz księdza-pedofila do zbrodniarzy na ludzkości?
   Dobrze, że z Hitlerem nie wyskoczyłeś, bo to byłaby klasyka....
   Pomnik powinien zostać usunięty zgodnie z prawem, a nie akcją typu "rozp#!@@##e bo mi się nie podoba", gdzieś w nocy.
   Następnym razem komuś nie spodoba się inni pomyk, zgodnie z waszym rozumowaniem można dokonywać samosądów - więc też zniszczmy, a co tam.....
   Poza tym, tak się kończy stawianie pomników żywym lub niedaleko po śmierci: np. lotnisko im Bolka.

   Serio, nie kumacie iż to samosąd? Obojętnie, czy klech był pedofilem czy nie, usunięcie pomnika - ok,, ale na normalnych, cywilizowanych zasadach.
   A nie jak bydło....

  •  

   pokaż komentarz

   @KazPL Niepotrzebnie się silisz. Główna wykopu to motłoch. Motłoch nie lubi jakichś wyroków, motłoch już zadecydował.

  •  

   pokaż komentarz

   Serio, porównujesz księdza-pedofila do zbrodniarzy na ludzkości?

   @KazPL: Jesli byl pedofilem to w czym jest lepszy od innych ludzi krzywdzacych ludzkosc?

  •  

   pokaż komentarz

   @KazPL: kolego - jak Dzierżyńskiego obalali na pl. Dzierżyńskiego (dziś: pl. Bankowy) to nie było trzech osób tylko kilka tysięcy ludzi i dźwig do tego. I każdy "się szczerzył jak szczerbaty na suchary". Mordercy, gwałciciele, zbrodniarze nie mogą mieć pomników i swojej przestrzeni w przestrzeni publicznej. Chcesz sobie Jankowskiego chwalić to rób to w domowym zaciszu.

  •  

   pokaż komentarz

   Jesli byl pedofilem

   @kobrys13: A jak nie był? Łatwiej ci założyć że był? Bo co, bo klecha?

  •  

   pokaż komentarz

   @rencista: No c'mon - urwales sie z choinki?
   * Bo sa ofiary?
   * Bo ludzie go znajacy wprost w mediach wypowiadaja sie, ze wiedzieli?

  •  

   pokaż komentarz

   * Bo sa ofiary?
   * Bo ludzie go znajacy wprost w mediach wypowiadaja sie, ze wiedzieli?


   @kobrys13: Gdzie te ofiary? Jacy ludzie sie wypowiadali? To mają być te "dowody" obarczające? Za łatwo chyba ci idzie przyswajanie informacji z gazety wyborczej.

  •  

   pokaż komentarz

   @KazPL:
   Bo te pomniki takie potrzebne i pożyteczne są. Jeśli to ma być granica ludzkiej agresji to niech je rozp##%?#!ają w drobny pył.

  •  

   pokaż komentarz

   @sysadmin:

   W 1989 w ramach przemian ustrojowych w Polsce zaczęto usuwać symbole związane z socjalizmem. Feliks Dzierżyński, nazywany krwawym Feliksem, przywódca CzeKi, znany był jako jeden z twórców komunistycznego aparatu terroru. 16 listopada 1989 pracownicy Wojewódzkiej Dyrekcji Dróg Miejskich, w otoczeniu prasy i warszawiaków, przystąpili do rozłożonych na dwa dni prac przy demontażu pomnika.

   Widzisz tu gdzieś samowolkę? Samosąd? I to mówimy o 89 gdzie jeszcze wiele instytucji i mechanizmów demokratycznego państwa prawa nie istniało. Dziś mamy 2019 i odpowiednie procedury. Proces>Prawomocny wyrok skazujący>decyzja radnych>rozebranie pomnika.

   Ale nie, motłoch wie lepiej. Motłoch uważa, że są sprawy na tyle bulwersujące (to już nie wiadomo kto o tym decyduje które są takie) że j#?$ć procedury, wychodzimy na ulicę i robimy co chcemy.

   To prowadzi to anarchii i bezprawia. Do konfrontacji siłowej. Jeśli ludzie nie działają w oparciu o mechanizm prawa i procedurę która jest równa i sprawiedliwa dla wszystkich to działają w oparciu o prawo silniejszego.

   Ale ja i tak wiem, że minusujący będą myśleć, że bronię pedofila. Jak grochem o ścianę.

  •  

   pokaż komentarz

   @Xenoth: wtedy nie było procesów. Chyba nie pamiętasz tego. Po prostu była decyzja administracyjna. Koniec. A tutaj nie można było się doczekać - to ludzie wzięli sprawy w swoje ręce, skoro nie mogli już na państwo liczyć. Państwo po raz kolejny zawiodło.

  •  

   pokaż komentarz

   @sysadmin: No to przecież napisałem, że mówimy o 89 gdzie wiele mechanizmów demokratycznego państwa prawa nie istniało.

   Dziś istnieją i należy się nimi kierować. Jeśli ludzie biorą sprawy w swoje ręce to prowadzi to do bezprawia, już pisałem. Nic nie zrozumiałeś z tego co napisałem?

   Państwo nie zawiodło. To slogan którym posługują się ludzie nierozumiejący porządku prawnego lub ci którzy chcą usprawiedliwić własne samosądy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Xenoth: Troszke powściągnij język. To nie motłoch. Jak ludzie w 80 wyszli na ulicę protestować przeciw komunie to też był "motłoch i bezprawie"?
   Zgadza się, że to samowola i bez wyroku ale bardzo dobrze, że to zrobili. Może w końcu coś w tym betonowym państwie drgnie, gdzie partia rządząca jeszcze betonuje skostniałe układy. Dali sygnał że obywatele (nie motłoch) tego kraju mają dość i chcą zabrać głos.
   Każda zmiana społeczna zaczęła się od "motłochu anarchii i bezprawia". Tak obalono komunizm, tak czarni zdobywali prawa człowieka w USA, tak żółte kamizelki walczą z Makaronem i jego polityką.
   Uważaj bo jeszcze się może okazać, że sam wyjdziesz kiedyś robić "anarchię i bezprawie" jak Makrela jeszcze trochę urządzi nas i całą tę unię.

   Obywatele mają prawo a nawet obowiązek na akt obywatelskiego nieposłuszeństwa jeśli taka ohyda ma miejsce, że stawia się na piedestał zbrodniarzy i pedofii (w sumie to to samo).

  •  

   pokaż komentarz

   @solo_ta: Nie mów mi co i jak mam pisać.

   Nic nie zrozumiałeś z tego co napisałem.
   Mylisz porządek prawny państwa demokratycznego z walką przeciwko dyktaturze opartej na sile i represji.
   Przekręcanie nazwisk polityków kojarzy mi się z poziomem komentarzy pod artykułami na interii i onecie, piszesz tam też o "POpaprańcach" i "PiSdzielcach"?
   Nie znasz pojęcia obywatelskiego nieposłuszeństwa.

   Pała, siadaj.

  •  

   pokaż komentarz

   @Xenoth: Mylisz niezrozumienie z niezgadzaniem się.
   Komuniści też twierdzili, że to zamach na demokrację. Makaron (tak, będę przekręcał jego nazwisko bo ten pajac nie zasługuje na szacunek - i nie mów mi co i jak mam pisać) tez twierdzi, że ma demokratyczne państwo prawa po czym pałuje demonstracje, siłą i represjami tłumi głos społeczeństwa.

   Gdyby iść twoim tokiem rozumowania, to żaden protest nie jest dozwolony. Nikomu nie stała się krzywda, obalono symbol.

   Pała, siadaj
   A skoro jestesmy przy skojarzeniach to twoja pogarda do ludzi i nazywanie tech obywateli "motłochem", ślepe posłuszeństwo przepisom wbrew logice i powyższy cytat kojarzą mi się z MO. Jakieś masz wspomnienia z milicji?

  •  

   pokaż komentarz

   na dewastacji publicznego mienia.

   @KazPL:
   1. Podłożyli opony - pomnik nie został zniszczony.


   @deryt: aha, czyli jak rozkręcę Twoje auto na części to nie będzie ono zniszczone? :P

  •  

   pokaż komentarz

   @solo_ta: Komuniści sobie mogli twierdzić co chcieli. Jeśli aparat państwa nie daje ci żadnych mechanizmów odniesienia się do wyższej instancji ty kontra państwo, jeśli nie masz jak dochodzić swoich praw - wtedy masz do czynienia z reżimem. Jeśli państwo nie daje ci żadnych mechanizmów obrony (sądy, demokratyczne wybory, prawo do stowarzyszeń i działalności politycznej każdego obywatela) to wtedy jedyny argument jaki pozostaje to argument siły. Dlatego właśnie walczący z reżimem opozycjoniści to nie to samo co bezprawie i samosąd w sytuacji gdzie są odpowiednie mechanizmy dochodzenia swoich praw.

   "Pała, siadaj" powinno Ci się kojarzyć ze szkołą. Na pewno słyszałeś ten zwrot wielokrotnie, jak mniemam. Jestem z rocznika 86 więc z milicją nie mam żadnych skojarzeń, chociaż mój ojciec siedział kilka dni za solidarność, tyle mam wspomnień.

   Motłoch to pogardliwe określenie, tak. Mam w pogardzie brak szacunku do prawa bo usprawiedliwianie samosądów tworzy niebezpieczny precedens. Precedens który zagraża wszystkim bezpośrednio. Kto decyduje kiedy to jest "słuszny gniew tłumu" a kiedy nie? Czy "Barabasza, dajcie nam Barabasza" to jeszcze słuszna wola narodu? "Na stos, na stos z nią!"

   A jak później okaże się, że wyrok "obywateli" był błędny w świetle później ujawnionych dowodów to co? Ano nic, trudno, stało się, stos spalony, głowa ścięta. Bywa.

   Bolszewia.

  •  

   pokaż komentarz

   @KazPL: dobrze zrobili Jankowski to nie jest osoba na pomniki i nigdy nie była raz że był tajnym współpracownikiem który kapowal Solidarność a 2 wykorzystywał młodzież seksualnie.... tylko tylko kościelne ułamki tego nie rozumieją A może ty też jesteś z homo ?

  •  

   pokaż komentarz

   @sanglier: Oczywiście TVN na miejscu:) Oczywiście przypadkiem i oczywiście tuż przed premierą filmu Sekielskiego. Oczywiście lemingoza wierzy w przypadku. Oczywiście. Jedno jest pewne:

   http://gdansk.naszemiasto.pl/artykul/gdansk-pawel-adamowicz-dal-3-tys-zl-na-pomnik-ks-pralata,1029581,art,t,id,tm.html

   źródło: dfasfsafs.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @kobrys13: ofiary które przypominają sobie po 30 latach o tym, że były molestowane.

   Głupia moda, jak metoo i inne gówno, niszczenie komuś życia w celach walki medialnej i politycznej. Takie rzeczy powinny się przedawniać do 2 lat od zajścia. Zgwałcił cie? Molestowal? Powiedz nam o tym do 2 lat, pozniej masz pecha i tyle.

  •  

   pokaż komentarz

   kolego - jak Dzierżyńskiego obalali na pl. Dzierżyńskiego (dziś: pl. Bankowy) to nie było trzech osób tylko kilka tysięcy ludzi i dźwig do tego. I każdy "się szczerzył jak szczerbaty na suchary".

   @sysadmin: Tak, z tym że to nie kilka tysięcy ludzi obalało - ludzie tylko wiwatowali.
   Normalna ekipa rozbiórkowa była i wszystko było zrobione zgodnie z literą prawa.
   Z reszta porównanie nic nie warte: klecha-pedofil i Dzierżyński... sorry, ale absurd. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Jestem za wywaleniem tego pomnika, ale nie w ten sposób - gdyby wszystko było ok, to nie robiliby tego w nocy.
   To wszystko, ale jak widać, niektórych przerasta postępowanie zgodnie z prawem, wolą akcje typu "tłum przyjdzie i zadecyduje jaka jest prawda".

  •  

   pokaż komentarz

   @Xenoth: Pozwolę sobie jeszcze raz się odnieść.

   Jeśli państwo nie daje ci żadnych mechanizmów obrony (sądy, demokratyczne wybory, prawo do stowarzyszeń i działalności politycznej każdego obywatela) to wtedy jedyny argument jaki pozostaje to argument siły. Dlatego właśnie walczący z reżimem opozycjoniści to nie to samo co bezprawie i samosąd w sytuacji gdzie są odpowiednie mechanizmy dochodzenia swoich praw.

   Jak to mówią na wykopie: "Niby tak ale k??$a nie do końca." Jak działają sądy w tych sprawach wiemy obaj. Ile lat musi minąć aby ofiara skrzywdzona przez księdza doczekała się jakiejkolwiek reakcji (nie mówiąc o sprawiedliwym wyroku) również wiemy. Czasem owe ofiary nie dożywają tego momentu bo sprawa jest tuszowana. Trudno mi to nazwać "odpowiednimi mechanizmami". Obecna władza - jak wspomniałem wyżej - nie ułatwia tych rozliczeń bo włazi Kościołowi w d.. bez mydła. Coś się musi wydarzyć. IMHO lepiej aby padł martwy pomnik, niż aby jakiś zdesperowany ojciec poszedł sam wymierzać sprawiedliwość za krzywdę swojego dziecka i padnie martwy ksiądz. Może ten obalony pomnik uruchomi te mechanizmy, w których tak pokładasz nadzieję i zapobiegnie takiej tragedii. Też bym chciał aby działały te mechanizmy i prawo ale ostatnie dziesięciolecia nie napawają mnie optymizmem.

   Precedens który zagraża wszystkim bezpośrednio.
   Jak wyżej napisałem ja właśnie pokładam w nim nadzieję na zażegnanie niebezpieczeństwa. Bo niebezpieczeństwem jest pedofilia w Kościele a nie obalanie pomników.

   Kto decyduje kiedy to jest "słuszny gniew tłumu" a kiedy nie?
   Cóż. Historia.

   A jak później okaże się, że wyrok "obywateli" był błędny w świetle później ujawnionych dowodów to co? Ano nic, trudno, stało się, stos spalony, głowa ścięta. Bywa.
   Hola, hola. Żadna głowa nie spadła, żaden stos nie zapłonął. Nikomu krzywda się nie stała (prócz ofiar Jankowskiego). A ci ludzie mieli odwagę w końcu coś zrobić, wiedząc że narazili się na karę. Czasem trzeba walnąć pięścią w stół i uważam, że to był dobry moment i dobry sposób. Bo wielu już ludzi wychodziło z transparentami, skandowało hasła, wieszało buciki na płocie i co? I nic. Państwo teoretyczne, zajęte sobą, skupione na sobie. A ludzie? A kogo tam jacyś ludzie i ich dzieci obchodzą...

  •  

   pokaż komentarz

   @solo_ta: Ech to ja Ci napisze dobitnie. W dupie mam ten pomnik i jankowskiego. Chodzi o zasady.

  •  

   pokaż komentarz

   @KrS1: ale przecież tu nie ma mowy o gwałcie tylko o dobrowolnej pedofilii za pieniądze.
   Widzę kolego że wiedzę i poglądy masz co najwyżej nagłówkowe - wystarczy ci by być wypokowym ekspertem.

  •  

   pokaż komentarz

   @KazPL: jakiego prawa? Coś Ty robił w 89? Chyba uczyłeś się robić kupę do nocnika, bo nic nie wiesz.

1 2 3 4 5 6 7 ... 14 15 następna