•  

  pokaż komentarz

  Doskonały przykład mieliśmy w Gdańsku. 90% komentarzy to były narzekania na Adamowicza, a i tak wybrali go na prezydenta i potem płakali za nim.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @mikhail78: Wiesz to chyba tak średnio trafione. Widziałeś jak się żegna Kimów w Korei?

  •  

   pokaż komentarz

   płakała za zamordystą, socjalistą, etatystą i mordercą Piłsudskim

   @mikhail78: ...dzięki któremu mogli mówić po polsku, zamiast szczekać po niemiecku czy rusku. Wiele można Marszałkowi zarzucić, ale faktem jest, że gdyby nie on, po prostu nie byłoby tego kraju.

  •  

   pokaż komentarz

   @tomtom666:

   Wiele można Marszałkowi zarzucić, ale faktem jest, że gdyby nie on, po prostu nie byłoby tego kraju

   Ta a gdyby nie Bolek nie upadłby komunizm.
   Co ty za głupoty gadasz.

  •  

   pokaż komentarz

   @tomtom666: Jakieś konkrety? Piłsudski ani na arenie międzynarodowej nie potrafił wspierać interesu Polski trzymając za Niemcami, które pierwszą wojnę tak jak przewidywał Dmowski przegrały. Dodajmy, przewidywał zanim wojna w ogóle się rozpoczęła, bo o wojnie w Europie mówiono jako czymś pewnym od parunastu lat. Czy Cud na Wisłą to zasługa Piłsudskiego to mocno sporna kwestia, bo częste są opinie, że to nie on był ojcem tego sukcesu. Ale nawet niech będzie i to. Mimo wszystko gdyby nie Dmowski to najprawdopodobniej nie powstałoby wolne państwo polskie, głównie zajmował się tym, że przekonywał zachodnich polityków, że to nie jest wcale takie oczywiste, że jesteśmy częścią rosji.

   W ogóle jakim niby cudem mielibyśmy mówić po niemiecku kiedy mówimy o międzywojniu, bo to jest taka abstrakcja, że ciężko mi to zrozumieć. W sensie Niemcy przegrywają wojnę i w zamian nie dość, że nie tracą spornych terenów które uznaje się za polskie to w jeszcze miałby przejąć większość kraju, gdzie królestwo Polski było częścią Rosji? Dodajmy, że w potocznym myśleniu Polak to wtedy był obywatel caratu i jak najbardziej miało to odbicie również w tym jak o naszej sprawie myśleli zachodni politycy.

   Mam nadzieje, że jakoś rozwiejesz te wątpliwości, bo mam wrażenie, że nie bardzo wiesz o czym mówisz.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @arekb81: co maja do tego komentarze w necie?
   Pisza je glownie niezadowoleni. Takze i 100% to mogly byc negatywne.

  •  

   pokaż komentarz

   @tomtom666: przez 100 lat zaborów jakoś nikt nie szczekał po niemiecku lub rosyjsku więc piłsudzki raczej miał niewielki wpływ na mówienie po polsku

  •  

   pokaż komentarz

   @arekb81: Na Wykopie 90% komentarzy, wykop to żaden benchmark.

  •  

   pokaż komentarz

   Doskonały przykład mieliśmy w Gdańsku. 90% komentarzy to były narzekania na Adamowicza,

   @arekb81: O chuj, serio udało ci się wkręcić w ten temat Adamowicza? Ale pisowcy wszystko kupią jak widzę. To jest dopiero syndrom ofiary. Wyruchali was na wszystkie strony: mieli nie dopuścić do napływu imigrantów, jest największy napływ imigrantów w historii, mieli podnieść Polskę z kolan, a w wyniku ich działań Polska leży na ryju kopana przez wszystkich, bo można i nawet bracia Węgrzy gardzą i tak można wymieniać długo. A poparcie sztywno nie spada

  •  

   pokaż komentarz

   @arekb81 te 90% komentarzy to były trolle pisowskie za 50gr :) . A tak serio to krytykowano go za wiele decyzji ale na niego głosowano to widać , a nie widać że jednak za jeszcze więcej decyzji go NIE KRYTYKOWANO . To jak pracownik w firmie co od czasu do czasu robi błędy i pracodawca go opieprza, ale jak chce on iść do innej firmy to nagle dostaje ogromną podwyżkę i mówi że taki on wspaniały pracownik . To nie jest syndrom sztokholmski.

  •  

   pokaż komentarz

   @Wolrad: W rzeczywistości też z kim by nie pogadać, to każdy też jechał równo po Adamowiczu. Gdyby do drugiej tury wszedł Wałęsa, to Adamowicz raczej by nie wygrał. A wygrał, bo przecież przeciwnik Adamowicza nie zagłosowałby na Płażyńskiego z PiSu.
   Gdańsk to wielkie inwestycje, a wokół nich syf i brak infrastruktury zapewniającej prawidłowe funkcjonowanie przedsięwzięcia. Np. biurowce w Oliwie. Osiedla budowane jedno przy drugim, ale bez żadnej głównej drogi i komunikacji miejskiej, w efekcie czego jedni drugim stawiają szlabany.

  •  

   pokaż komentarz

   @arekb81 no właśnie ja tylko tak rzuciłem pytanie
   - czy były zbierane podpisy, jak był zły to czy była petycja o odwołanie.
   Znalazłem jedną petycję online. 102 podpisy.
   A ile osób w Gdańsku mieszka?

   Najlepsze że za jakiś czas jak odświeżyłem
   to były już 103 podpisy, jakiś dureń
   chciał go odwołać już po jego śmierci..

  •  

   pokaż komentarz

   @tomtom666

   płakała za zamordystą, socjalistą, etatystą i mordercą Piłsudskim
   @mikhail78: ...dzięki któremu mogli mówić po polsku, zamiast szczekać po niemiecku czy rusku. Wiele można Marszałkowi zarzucić, ale faktem jest, że gdyby nie on, po prostu nie byłoby tego kraju.

   Cały czas mnie to zastanawia jak to jest?
   Piłsudski - najpierw doprowadził do odzyskania niepodległości. Później przeprowadził zamach stanu na demokratycznie wybranego prezydenta. Bohater.
   Wałęsa - najpierw donosił. Później doprowadził do upadku komuny.
   Zdrajca.

   Nic z tego nie rozumiem.

  •  

   pokaż komentarz

   @arekb81: po co wciskasz politykę pod artykuł o zdrowiu psychicznym?

  •  

   pokaż komentarz

   ZSRR natomiast w 1953 r. płakał za drugim największym zbrodniarzem w historii Stalinem.

   @mikhail78: Akurat ZSRR/Rosja się nie liczy.
   Oni właściwie NIGDY w rozsądnie liczonej historii nie mieli ludzkiego władcy.
   Tylko ucisk miał różną moc.

  •  

   pokaż komentarz

   @arekb81: No patrz Pan sp!%@#?$iny z Wykopu mają inne preferencje od reszty zadowolonej z prezydenta.

  •  

   pokaż komentarz

   @tomtom666 ja bym wyjątkowo jednak optował za Dmowskim, Rozwadowskim i Paderewskim....

  •  

   pokaż komentarz

   @DiscoKhan jako wypokowy lewak i #neuropa także twierdzę, że Dmowski był bardziej zasłużony w kwestii odzyskania niepodległości

  •  

   pokaż komentarz

   ...dzięki któremu mogli mówić po polsku, zamiast szczekać po niemiecku czy rusku. Wiele można Marszałkowi zarzucić, ale faktem jest, że gdyby nie on, po prostu nie byłoby tego kraju.

   @tomtom666: co to za brednie? Przecież on przyjechał na gotowe, dzień przed formalnym ogłoszeniem przez Polskę niepodległości, ale w praktyce to już miesiąc wcześniej sami się rządziliśmy, a wcześniej siedział w niemieckim więzieniu.

   Jak już to bardziej Dmowski zaważył o naszej niepodległości, bo on zamiast ugadywac się z Niemcami jak Piłsudski, którzy I wojnę światową wygrali, dogadywał się z Francuzami i Brytyjczykami, którzy wojnę wygrali.

   Do tego Dmowski załatwił i Francuzów uzbrojenie i wyposażenie 100 tysięcy polskich żołnierzy którzy stanowili Błękitną Armię i byli trzonem sił wojskowych Polski na początku, a Piłsudski latał tylko z paroma harcerzykami po lasach.

  •  

   pokaż komentarz

   @arekb81 a to przypadkiem nie było w myśl zasady ,, o zmarłym dobrze albo wcale "

  •  

   pokaż komentarz

   90% komentarzy to były narzekania na Adamowicza, a i tak wybrali go na prezydenta

   @arekb81:
   O jakich komentarzach mówisz? Na wykopie?
   A przede wszystkim skąd pomysł że 100% komentarzy odpowiada w 100% preferencjom wszystkich głosujących?

   Ale skoro twoje myślenie ma taki poklask na wypoku to może warto to wykorzystać. Np. na stronie Legii zrobić ranking popularności klubów piłkarskich i potem obwieścić światu że Legii kibicuje 99,99% wszystkich polaków?

   I nie chodzi mi o Adamowicza tylko o robienie k?$%y z logiki. Budowanie założeń na podstawie elementarnych błędów statystycznych jest po prostu słabe.

  •  

   pokaż komentarz

   gdyby nie on, po prostu nie byłoby tego kraju

   @tomtom666: tego kraju i tak nie ma

  •  

   pokaż komentarz

   @mikhail78: Należy dodać do zasług marszałka jego "honorową" postawę tuż po zamachu majowym, gdy złamał obietnicę daną legalnym wojskom RP.

  •  

   pokaż komentarz

   @mikhail78 A istniała by ponownie Polska bez Piłsudskiego? Kto by ją przywrócił?

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @DiscoKhan Jak byś chciał odzyskać kraj i jego granice bez dobrego i zorganizowanego wojska... Które zorganizował i nim dysponował Piłsudski? Sama dyplomacją byś to osiągnął? Rozmawia się przecież nie ze wszystkimi tylko z silnymi... Inni sie nie liczą dopóki nie potwierdzą że trzeba sie z nimi liczyć... Po co sie liczyć z kimś nie groźnym...

  •  

   pokaż komentarz

   @mikhail78 samą dyplomacją bez wojska... Wow... Ale kosmos... A czemuż to niby liczyć sie z kimś kto wojska niema? To bardzo ciekawe... Opisz proszę... Na prawde są takie sposoby że można z kimś porozmawiać i np teraz odzyskać Królewiec?

  •  

   pokaż komentarz

   @Raffffffffffffffff: W jaki sposób Piłsudski je zorganizował? Przecież Dmowski jak najbardziej to rozumiał, dlatego powstawało wojsko polskie we Francji które nie podlegało bezpośrednio głównemu dowódzcy francuskimeu pomimo, że jeszcze samo państwo nie powstało.

   Jak widzisz można dobrą dyplomacją to utworzyć, bo ta armia nie dość, że w zasadzie urzeczywistniała już oficjalnie, że Polska to samodzielny byt to była w dodatku znacznie większa od oddziałów Piłsudskiego, lepiej uzbrojona i tak dalej.

   To czego Piłsudski znowu nie rozumiał i co gdyby wojna zaczęła się kilka lat wcześniej to, że częste zamachy na terenie Polski przyciągają uwagę cara i zmnuszają go do zwiększenia garnizonów w Polsce. Gdyby Rosja miała znacznie więcej wojsk na naszym terenie to bardzo możliwe, że państwo Polskie w ogóle by nie powstało. Nie to, że wosjka rosyjskie chętnie opuszczały nasze tereny ale większa ich ilość raczej by niczego tutaj nie ułatwiło.

   Nie wiem czemu myślałeś, że w zasadzie jedyny człowiek w kraju który nie tylko zajmował się uzyskaniem większych swobód przez nasz kraj, jednocześnie próbując jak się dało walczyć o niepodległość to jeszcze faktycznie zajmowało go to jakie problemy Polska będzie mieć i jak nim przeciwdziałać gdy już ją uzyska nie zadbał o coś tak podstawowego ;)

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @DiscoKhan Ja bardzo cenię Dmowskiego może i bardziej ale pomniejszanie Piłsudskiego jest dla mnie nie nie logiczne... A. Wystawianie ich na wagę też nie potrzebne... Działania zbrojne Piłsudskiego na Wschodzie Polski zrobiły coś czego dyplomacja ani też przygotowywana Armia we Francji by nie zdziałała... Rosjanie na Ukrainie dosłownie potrafili sie wycofywać ze strachu przed wojskami Piłsudskiego... Ilość armii którą poruszyłeś aż tak się nie liczy ale jej skuteczność wywoła postrach...

   ...Co do rozmiarów Armi Rosyjskiej ehhhh... Nie maja oni aż tak nieograniczonego potencjału ani dziś ani wtedy a zwłaszcza dziś... Jest ich mało jak spojrzeć na to jaie liczebności osiągają armie w lidze w której chce grać Rosja... Do tego Armia poborowa i przymusowa... Zaniedbana i niedozbrojona.

 •  

  pokaż komentarz

  Ooo to identyczna relacja jak u mnie w pracy. Moja firma mnie wykorzystuje, płaci mi grosze za moją ciężka pracę, a ja się cieszę i nic z tym nie robię. Przed znajomymi nawet bronie firmy że "wcale taka zła nie jest" i jak 10 patrzę na pasek z wypłaty to widzę jak mocno mnie wyj!$%li... Sprytne firma 1 ja 0

  •  

   pokaż komentarz

   @BenjaminNetanJaChui przypomniał mi się mój kumpel, przyjął się do Policji jako informatyk ot tak żeby mu zusy leciały, pierwszego wypłata cyk 1200 zl :) Dobra Firma ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   Ooo to identyczna relacja jak u mnie w pracy

   @BenjaminNetanJaChui: Jak w każdej pracy. Cały kapitalizm jest oparty na syndromie sztokholmskim. Spróbuj wyjść z jakąś inicjatywą uderzającą w najbogatszych a zobaczysz jaką kreatywnością w ich obronie wykażą się kolesie z 3k na rękę.

  •  

   pokaż komentarz

   @marcin-: no za komuny czy realnego socjalizmu było tak samo( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Jak w każdej pracy. Cały kapitalizm jest oparty na syndromie sztokholmskim. Spróbuj wyjść z jakąś inicjatywą uderzającą w najbogatszych a zobaczysz jaką kreatywnością w ich obronie wykażą się kolesie z 3k na rękę.

   @marcin-: Tylko ktoś komu zazdrość dupę ściska (socjalista) może tak powiedzieć. Niesprawiedliwe prawo pozostanie niesprawiedliwe niezależnie od tego czy będzie je krytykował bogaty czy biedny. Ja bardzo dziękuję za takie "inicjatywy" typu próg 90% podatku dochodowego dla zarabiających powyżej kwoty X. Jeżeli uważam to za rażąco niesprawiedliwe to ma być ten słynny syndrom sztokholmski?

  •  

   pokaż komentarz

   @BenjaminNetanJaChui: a co to za ciężka praca i ile tych marnych groszy dostajesz?

  •  

   pokaż komentarz

   @Kaczypawlak: W Polsce raczej nie. Ludzie nie popierali władzy i władza musiała ich siłą za mordę trzymać. Dużo lepsze jest rozwiązanie demokratycznego kapitalizmu, w którym ludzie sami nawzajem się trzymają za mordę

  •  

   pokaż komentarz

   Ja bardzo dziękuję za takie "inicjatywy" typu próg 90% podatku dochodowego dla zarabiających powyżej kwoty X. Jeżeli uważam to za rażąco niesprawiedliwe to ma być ten słynny syndrom sztokholmski?

   @damyrade: Sprawiedliwość jest pojęciem względnym i zależy od tego kto ją definiuje. Podam ci przykłady różnych definicji sprawiedliwości, z który każda jest niby ok, ale nie do końca:
   "każdemu po równo" ,
   "każdemu wg zasług",
   "każdemu wg potrzeb".
   Ktoś np. powie "to jest niesprawiedliwe (i niekorzystne) że głupie i pozbawione talentów dziecko bogatych rodziców ma więcej szans żeby osiągnąć sukces w biznesie, polityce, sztuce a nawet nauce, niż naprawdę inteligentne i utalentowane dziecko biednych rodziców" i trudno się z tym do pewnego stopnia nie zgodzić. Ale z drugiej strony inny powie "to niesprawiedliwe żeby likwidować nierówności, wyrównywać szanse i dawać równy start dzieciom z biednych i bogatych rodzin, bo to jest socjalizm". Dwie różne definicje Ty bronisz definicji sprawiedliwości korzystnej dla najbogatszych i przez nich promowanej. I to jest właśnie syndrom sztokholmski.
   I nie mówię że to źle. To zapewnia stabilność społeczeństwa i funkcjonowanie systemu. Gdyby każdy uzyskał świadomość tego ze jest ruchany to nie byłoby komu robić za 3k na rękę i wszystko by jebło.

  •  

   pokaż komentarz

   @marcin-: Tak jest w III RP jak opisałeś i nawet do Szwecji nam daleko jeśli o ten kapitalizm idzie( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Spróbuj wyjść z jakąś inicjatywą uderzającą w najbogatszych a zobaczysz jaką kreatywnością w ich obronie wykażą się kolesie z 3k na rękę.

   @marcin- Dobrze rozumiem? Gdy biedniejszy nie uważa, że należą mu się pieniądze bogatszego, to jest to syndrom sztokholmski?
   Na ludzi stawiających własny dobrobyt nad uczciwością mamy już w j. polskim określenie - złodzieje.

   pokaż spoiler A bogatszy jest oczywiście oprawcą z samego tylko faktu, że jest bogatszy. Ehh, socjaluchy..

  •  

   pokaż komentarz

   @marcin-:

   Jak w każdej pracy. Cały kapitalizm jest oparty na syndromie sztokholmskim. Spróbuj wyjść z jakąś inicjatywą uderzającą w najbogatszych a zobaczysz jaką kreatywnością w ich obronie wykażą się kolesie z 3k na rękę.

   Może obawiają się, że twórcom inicjatyw uderzających chodzi właśnie o uderzanie, i wybieranie kogo uderzyć. Jak się skończą najbogatsi, wezmą się za innych.

  •  

   pokaż komentarz

   @marcin-: masz rację, żeby ustalić co jest sprawiedliwe a co nie trzeba mieć jakiś system wartości do którego można się odnieść. Ja przyjąłem jako naturalny ten przyjęty w cywilizacji łacińskiej.

   W tych ramach nie bronię "sprawiedliwości korzystnej dla najbogatszych" bo mój sprzeciw budzi zarówno zabieranie 90% własności biednemu jak i bogatemu. Po prostu bronię równych praw dla wszystkich.

 •  

  pokaż komentarz

  Jeden znajomy po serum prawdy wyjawił mi swoją dość wstydliwą historię rodzinną. Otóż ojciec patologia pełną gębą, przemoc w rodzinie, libacje alkoholowe, awantury, potrafił iść w tango po kilka dni. Chłopak jak dorósł i zaczął pracować zabrał matkę oraz siostry, wynajął mieszkanie i zaczął ogarniać rodzinę bez starego-alkusa. I teraz clue programu: o ile siostry szybko doceniły nowe, lepsze życie o tyle matka przejawiała dziwne ciągoty do męża - pijaka, kata i k$#?iarza. Przejawiało się to np w tym że do pracy szła zawsze okrężną drogą aby tylko przejść pod oknem mężusia. Ten na jej widok potrafił otworzyć okno i zwyzywać ja od k$$#@ j@%$nych i szmat p!#$%%!onych. I to jej nie zniechęcało, co to to nie! Jednego razu nawet wpadła do swojego syna bardzo pobudzona bo widziała jak jej mężuś wchodził do bloku w towarzystwie dwóch pań. "Musimy tam natychmiast isć! Oni będą pili razem alkohol! Mój boże".

  I straszne i śmieszne zarazem.

 •  

  pokaż komentarz

  Ostatnio czytałem fajną książkę o syndromie sztokholmskim. Znaczy się na początku była strasznie słaba, ale potem się wciągnąłem... ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @wodzik: To pewnie ta, którą napisałam. Z początku szło mi beznadziejnie, bo wydawca nie dał mi ani grosza zaliczki i od razu podsunął klauzulę o zrzeczeniu się wszelkich praw autorskich na jego rzecz. Ale potem się bardzo zaangażowałam w pisanie o tym ważnym problemie. Na koniec płakałam razem z wydawcą, kiedy tłumaczył mi, że jest teraz kryzys na rynku wydawniczym. Oczywiście zgodziłam się na połowę umówionej stawki. Od tamtego czasu raz w miesiącu kupuję jeden egzemplarz żeby wesprzeć mojego wydawcę.