•  

  pokaż komentarz

  To jest skandal. Dlaczego te nieprawidłowości są tak powszechne i nikt do wybuchu afery się tym nie zainteresował?!

  •  

   pokaż komentarz

   @badtorro: Bo w polsce jest tak, ze kazdy daje w lape, kazdy chce oszukac, kazdy jest dumny ze oj@@!l panstwo i przepisy, kazdy jak szuka kogos kto mu cos zrobi to nie ma problemu ze na czarno, ze ktos niezarejestrowany, nie placi podatkow, ze zaiks nie oplacony na imprezie, ze znajomy ci cos zrobi. Kazdy kto slyszal ze sasiad kradnie na budowie nic nie robi, kazdy jak moze to doi panstwo na socjale udajac ze nic nie zarabia.

   A jak przychodzi co do czego to ci sami ludzie piejo jak to jest ze ktos inny ich oszukal albo prywaciarze/politycy zli bo nie placa podatkow...

   teraz to jest "dlaczego nikt nic!?!?!"

   A tydzien temu
   - no i patrz somsiedzie, tu klepniemy, jaskowi flaszke sie postawi, i o, zbadane, hehe, nie bede k%$@a placil zlodziejom za badania
   - no to pewnie pewnie.... a ten nowy co u was robi czasami to kto to?
   - aa to taki, komornik na nim siedzi i alimenty, to bez umowy se tak dorabia, bo wiesz, hehe, socjal dostanie, ja mu troche dam, a tak to by mu zaraz komornik na wyplate siadl, hehe

  •  

   pokaż komentarz

   @badtorro: Nic nie wiadomo o jakie uchybienia chodzi, wiadomo że oni się teraz mocno pilnują ale i inspektorzy nie pobłażają, uważam że nie było to pewnie nic szczególnego, znak ostrzegawczy i szukanie wyników. Tak czy tak zamknięto tylko dwie, a to jest 0,6% - wcześniej pewnie i te dwie by przeszły. Szybko się ogarnęli nie przerywając produkcji.

   Kontrole objęły 336 rzeźni nie tylko bydła, ale także świń. Uchybienia wykryto w 57 zakładach.

   Decyzją administracyjną nakazano usuniecie niezgodności z unijnym prawem. Zawieszono działalność dwóch zakładów - w Pińczowie w województwie świętokrzyskim i w Nowym Dworze Mazowieckim.

  •  

   pokaż komentarz

   @badtorro bo nieprawidłowości to praktycznie każda usterka nawet w sensie budowlanym czyli na przykład złuszczona farba na suficie

  •  

   pokaż komentarz

   @3mortis Nie p!%%%?# głupot może na wyższych szczeblach ale na niskich nawet boją się wziąć Merci tak po prostu

  •  

   pokaż komentarz

   @3mortis: to nawet na wykopie wystarczy zapytać o możliwość oj@$@nia na podatkach i jak się takiego pytającego nazwie złodziejem i oszustem, to zaraz zleci się banda idiotów, którzy mówią, że oni lepiej wydadzą te podatki.

  •  

   pokaż komentarz

   @3mortis chłopie, ile razy trzeba to powtórzyć, żeby wreszcie trafiło do łbów?

   LEKARZ PRACUJĄCY W RZEŹNI NIE JEST ZATRUDNIONY PRZEZ RZEŹNIĘ TYLKO PRACUJE JAKO FUNKCJONARIUSZ PUBLICZNY W IMIENIU I NA RZECZ POWIATOWEGO LEKARZA WETERYNARII

   i dlatego jest całkowicie niezależny od janusza rzeźnika i żadne flaszki go nie interesują. Komornicy tez, bo k!@?a dzień roboty w rzeźni to jest 500 zl dla lekarza, także jakie komornicy.

  •  

   pokaż komentarz

   Komornicy tez, bo k#!$a dzień roboty w rzeźni to jest 500 zl dla lekarza, także jakie komornicy.

   @wojtek_bez_portek: ale czy ja cos mowilem o przekupywaniu komornikow?

   niezależny od janusza rzeźnika i żadne flaszki go nie interesują

   oczywiscie, duzo upraszczam, ale chodzi mi o fakt, ze hodowcy, producenci i kazde ogniwo produkcji miesa oszukuje, jak nie na sprzedazy chorych zwierzat to na przechowywaniu, lewych badaniach itp i nie mam problemu z tym ze oni oszukuja a panstwo to kontroluje, problem mam z ludzmi ktorzy rodem z prlu uwazaja ze pewne poziomy kradziezy i oszustwa to powod do dumy i "normalnosc"

 •  

  pokaż komentarz

  W co szóstej, zatem pozostałe pięć jest w porządku.
  To dobrze.

  •  

   pokaż komentarz

   @Cohonez: jednak wolałbym żeby wykryto nieprawidłowości w co 100

  •  

   pokaż komentarz

   @niochland: Ale co to ta "nieprawidłowość"? Może to być wszystko - od braku nadzoru weterynaryjnego, po brak podjazdu dla wózków inwalidzkich w siedzibie firmy.

  •  

   pokaż komentarz

   Ale co to ta "nieprawidłowość"? Może to być wszystko

   @Pshemaz: Podejrzewam, że tak samo jak z policjantem, który łapie Cię na piciu piwa w parku, a daje mandat za przeklinanie. On ma wyrobiony limit, a Ty się cieszysz, że taniej.

   - Słuchaj Zbychu, no muszę Ci dowalić jakiś mandat za nieprawidłowości, bo mnie z Inspektoratu cisną, że afera i trzeba się wykazać.
   - Jak mus to mus, coś się wymyśli Jasiu.
   - No to napiszemy brak podjazdu dla wózków inwalidzkich i brak fartucha u jednego pracownika. Wypiszemy mandat na 200 zł. Pasuje?
   - Pasuje Jasiu, pasuje. A co tam u żonki?

  •  

   pokaż komentarz

   @Pshemaz: Dokładnie. Tak jak kontrole w EscapeRoomach ... ileś tam set czy tysięcy nieprawidłowości. A nieprawidłowością były np. za nisko przyklejona tabliczka z gaśnicą, tabliczka "wyjście ewakuacyjne" przyklejona na drzwiach a nie nad nimi czy brak certyfikatu niepalności zasłon.Przerabiałem to.

 •  

  pokaż komentarz

  Tylko pytanie o jakie problemy chodzi bo tu widać nic konkretnego nie wiadomo.

  •  

   pokaż komentarz

   @sylwke3100: Propaganda działa pewnie w 90 % tych nieprawidłowości to pierdoły z mandatem 500 zł. - ale co do uch wpada - W co szóstej polskiej rzeźni wykryto nieprawidłowości!!

  •  

   pokaż komentarz

   @sylwke3100: Zasadniczym problemem jest to, że takie nieprawidłowości są wszędzie, nie tylko w Polsce. Ale tylko polski przypadek jest mielony w mediach z całego świata bo jest okazja zbić cenę za polskie produkty. Niestety dajemy się ładować w balona, bo jesteśmy narodem porywczym i łatwo nas zmanipulować. Niemcy pchają do nas mięso słabe jakościowo, ale wydajne, bo można go znacznie nastrzyknać wodą i chemikaliami. A najlepsze wyręby naszego mięsa idą na zachód, bo oni wiedzą, jaką jakość prezentują. Tyle, że zapłacą za nie mniej, niż by płacili bez takich afer. Szczęki by poopadały większości konsumentów w Polsce, jak by sami okazję zobaczyć, jakie mięso jest importowane do Polski. I to nie z krajów trzeciego świata.

 •  

  pokaż komentarz

  Mimo, że kontrole były zapowiedziane i tak gratuluję sprawności dyrekcjom, że aż w 5 na 6 rzeźni, udało się zatuszować nieprawidłowości.

 •  

  pokaż komentarz

  ktore mięso omijac by uniknac nieprawidlowosci? wolowe, wieprzowe, drobiowe? kiedys byl gluten, teraz są nieprawidlowosci.

  pokaż spoiler (✌ ゚ ∀ ゚)☞

Dodany przez:

avatar darosoldier dołączył
274 wykopali 13 zakopali 2.8 tys. wyświetleń
Advertisement