•  

  pokaż komentarz

  Po przejęciu Monsanto przez nieiecki Bayer zaraz okaże się, że glifosat ma wręcz zbawienny wpływ na zdrowie Polaków, Polacy go kochają, więc będzie dodawany do każdego gówna sprzedawanego w Lidli.

  Potem Bayer zrobi promocję na swoje leki na raka. Niemcy w doświadczeniach na Polakach mają wieloletnią tradycję. W przemysłowym kłamstwie i oszukiwanych badaniach też są mistrzami.

  •  

   pokaż komentarz

   @puruga: Glifosat to juz dosc stara substancja na ktorą patent dawno wygasł i teraz produkowac go moze dosłownie kazdy (nawet polska Organika Sarzyna go robi). I znakomita wiekszosc zuzytego glifgosatu to własnie nie Roundup, bo on jest drogi, tylko równie dobrze działające, a wyraźnie tańsze generyki typu Glyfos, Gallup, Agrosar i dosłownie dziesiatki innych.
   Wiec juz na tym jakiegoś wielkiego biznesu Monsanto/Bayer nie robi.
   Najwiekszą kase to sie trzepie dopóki na daną substancje czynną jest ochrona patentowa i nikt inny oprócz właściciela patentu nie ma prawa jej produkowac. Wówczas ceny oprysków sa bardzo wysokie.
   I dziwnym trafem zawsze po wygaśnieciu patentu, dosłownie z roku na rok jest wyraźnie taniej. Ba, anwet oryginał jest tańszy, nie mówiac juz o generykach.

  •  

   pokaż komentarz

   @puruga: kolejny spiseg niemców!! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @nunu85: bzdury piszesz. Glifosat (pod wszelakimi nazwami) to element systemu wraz z roślinami (ziarnami) GMO, w sprzedaży których Monsanto jest potentatem i z czego czerpie największe zyski, więc daruj sobie te bzdury o patentach i nie kłam. A system, ponieważ glifosat jest obojętny wobec roślin stworzonych przez Monsanto (przynajmniej w/g Monsanto), a zabójczy wobec wszystkich innych. Jest też prawdopodobnie odpowiedzialny za wyginięcie owadów. Długofalowe skutki używania glifosatu dla fauny i flory obecnie trudno ocenić, za mało czasu upłynęło od jego wprowadzenia, ale wielu naukowców już ocenia, że mogą być katastrofalne.

   W/g badań udostępnianych przez Monsanto glifosat nie ma prawa przedostawać się do roślin i przez nie do organizmu ludzi. Niedawno zrobiono badania w Europie pod tym kątem i się okazało, że Niemcy i Polacy dosłownie szczają glifosatem. Na tle Europy mieliśmy najwyższa ilość glifosatu w wydalanym moczu, a nie powinno go tam być w ogóle.

   Artykuł sponsorowany.

  •  

   pokaż komentarz

   @80f9 udowodnij mi kłamstwo, skoro już oskarżasz. Patent na glifosat jako substancje czynna dawno już wygasł i każdy może sobie go produkowac. To jest fakt i nijak z nim nie da się polemizować. Wystarczy poszukać. Wytwarza go Adama, wytwarza Cheminova, i wielu innych graczy, nawet nasz Ciech.

  •  

   pokaż komentarz

   @80f9:

   Artykuł sponsorowany.

   To bardzo poważne oskarżenie. UOKiK zabrania pisania artykułów sponsorowanych bez informowania czytelnika, że jest to taki właśnie rodzaj artykułu. Jeśli masz jakieś dowody, to może je przedstawisz?

   Długofalowe skutki używania glifosatu dla fauny i flory obecnie trudno ocenić, za mało czasu upłynęło od jego wprowadzenia, ale wielu naukowców już ocenia, że mogą być katastrofalne.

   A masz jakieś konkretne źródła na poparcie tego stwierdzenia?

  •  

   pokaż komentarz

   @nunu85: nie piszę, że kłamstwem jest, że wygasł, bo wygasł. Piszę, że manipulujesz, bo nie jest istotne, że Monsanto biznesu już na glifosacie nie robi a (chodź nadal go sprzedaje i ta trucizna nadal jest w masowej produkcji i sprzedaży pod innymi nazwami). Monsanto czerpie główne zyski z nasion GMO, które wraz z glifosatem tworzą system, więc wygaśnięcie patentu jest nieistotne.

   @Kleki_Pietra chyba sobie żartujesz. Wynajmę specjalnie dla Ciebie detektywa żeby Ci udowodnić, dlaczego uważam go za sponsorowany. Bo informacji o glifoscie i jego szkodliwości jest bardzo mało i jest o tym cicho.

  •  

   pokaż komentarz

   @puruga
   Unia przegłosuje dyrektywę, że w każdym aucie produkowanym po 2020 musi być zamontowany 10l zbiornik z glifostatem.
   ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @80f9: >Niedawno zrobiono badania w Europie pod tym kątem i się okazało, że Niemcy i Polacy dosłownie szczają glifosatem. Na tle Europy mieliśmy najwyższa ilość glifosatu w wydalanym moczu, a nie powinno go tam być w ogóle.
   Jakieś namiary na te badania? Nic nie mogę znaleźć ;/

  •  

   pokaż komentarz

   @80f9: na pierwsze odmiany GMO również wygas patent i jest sporo firm które oferuje takie nasiona w Ameryce Południowej czy USA co nie zmienia faktu że każdy kto wytwarza jakiekolwiek nasiona pobiera opłaty za to że używasz ich nasion nawet jeśli już u Ciebie urosły.

   U nas obrót nasionami GMO jest zakazany

  •  

   pokaż komentarz

   @Ortofenylofenolan_sodu: jaki zascianek takie jest prawo. jest wiele starych odmian gdzie nie musisz nikomu nic płacić ale jak chcesz mieć nowe odmiany i osiągać wysokie plony musisz kupować nowe odmiany a te są chronione i musisz płacić autorowi

  •  

   pokaż komentarz

   @lukaschels: no to jest oczywiste i fair
   Mówię o obrocie nasionami

  •  

   pokaż komentarz

   Jak zauważają dziennikarze naukowi z portalu Genetic Literacy Project, autorzy pracy głoszącej 41%-owe zwiększenie ryzyka chłoniaka nieziarniczego przez kontakt z glifosatem

   1) dziennikarze
   2) naukowi

   wybierzcie jedno, bo Genetic Literacy Project jest fundowane przez Monsanto, producenta glifosatu.

  •  

   pokaż komentarz

   @puruga: widze, że w przypadku środków ochrony roślin ktoś potrafi logicznie i sceptycznie spojrzeć na sprawę, w przypadku szczepionek podawanych dożylnie już każda podniesiona wątpliwość jest krytykowana, przedstawiana jako debilizm, szykanowana, ciekawe...

  •  

   pokaż komentarz

   @napewnozajety nie wiem jak szukałeś, bo wystarczy nawet w takim cenzurowany "google search" wpisać "glifosat w moczu" i masz masę informacji o tych badaniach i nie tylko tych na pierwszej stronie. Masz tam też informację o ubiegłorocznym badaniu przeprowadzonym w Parlamencie Europejskim wśród europosłów gdzie u wszystkich badanych stwierdzono glifosat w moczu.

   U nas obrót nasionami GMO jest zakazany

   @lukaschels a co t oznaczy, że jest zakazany? Naturalna kukurydza, czy rzepak praktycznie już nie istnieją. Szwedzi zrobili badanie skupowanej u nas kukurydzy oznaczonej jako wolna od GMO i okazało się, że nawet ona okazała się zanieczyszczona (GMO). Zakaz obrotu nasionami GMO to jest fikcja, bo rolnicy zaopatrują się za granicą – na przykład w Czechach. To się może okazać tragiczne w skutkach, bo nie oficjalnych badań o długoterminowym wpływie żywności GMO na przyszłe pokolenia. Pomijając już sam glifosat, to ludzie zdają się nie mieć świadomości, że żywność GMO to organizm zmodyfikowany genetycznie, czyli sztuczna, a nie naturalna powstała w wyniku ewolucji i jej wpływ na człowieka trudno oszacować w krótkiej perspektywie czasu. Należy do tego dodać głupotę rolników i chęć zysku. Gdy interesowałem się tematem chodziłem po rożnych forach dla rolników i to co ludzie tam pisali i jak sobie doradzają to jest horror. Zupełnie brak świadomości na temat glifosatu, co do którego do bodajże 2009 r. Monsanto kłamał w żywe oczy, że jest szybko biodegradowalny i taki napis widniał na każdym opakowaniu w wyniku czego rolnicy lali nim wszędzie niczym wodą. Czytałem wpis rolnika, który pisał, że Randapem zlewa też uprawę ziemniaków i bronił się tym, że sam je je i nic mu nie jest. Ciężko z czymś taki dyskutować, tym bardziej, że w tej społeczności panuje ogólna akceptacja takiego procederu i jest to powszechne.

   jak chcesz mieć nowe odmiany i osiągać wysokie plony musisz kupować nowe odmiany a te są chronione i musisz płacić autorowi

   ...no to jest oczywiste i fair.. Mówię o obrocie nasionami

   @Ortofenylofenolan_sodu Monsanto w USA ma własną policję, która jeździ po kraju i sprawdza, czy rolnicy korzystają z ich nasion. Przy każdym siewie musisz kupić nowa porcje nasion – nie możesz wykorzystać nasion z poprzedniej uprawy. Te prawa patentowe są stanowczo egzekwowane przez Monsanto w sądach. Zazwyczaj farmerzy dostają ultimatum nie do odrzucenia. Temat,morze. W UE po wykupieniu Monsanto przez Bayer można też się spodziewać takich praktyk. Kwestia czasu potrzebnego na przepchnięcie ustaw pozwalających na obrót w Uni nasionami GMO. Co długo nie potrwa biorąc pod uwagę, że Monsanto jest teraz Niemieckie. Zresztą Monsanto (i nie tylko) walczy już z procederem „wykorzystania wtórnego” swoich nasion w inny sposób. Tworzy rośliny, których owoce nie zawierają nasion. Pozwolę sobie na przykład anegdotyczny. Kupiłem rok temy kilogram jabłek w których nie było ani jednego nasionka. Zabawne jak natura tworzy organizmy bez zdolności reprodukcyjnych. :)

  •  

   pokaż komentarz

   @80f9: pozwolę sobie wkleić nie mojego autorstwa komentarz pod bardzo podobnym artykułem:

   2018-05-17 11:42 | Satyagraha

   Re:Skąd wzięła się afera o glifosat i kto ma rację?

   Dziwię się Redaktorowi naczelnemu za bezkrytyczne podejście do treści artykułu Marcina Rotkiewicza, w którym znajduje się wiele nieprawdziwych informacji. Przykładowo:

   1. apoteoza desykacji stosowanej przez rolników bez choćby wzmianki o jej tragicznych skutkach dla zdrowia
   2."glifosat nie kumuluje się w organizmie człowieka i jest usuwany w kale oraz moczu" - jest to sprzeczne z aktualnymi badaniami naukowymi o toksyczności tej substancji.
   _https://www.nrdc.org/experts/jennifer-sass/medical-journals-calling-out-monsantos-glyphosate-pollution_
   _https://health.ucsd.edu/news/releases/Pages/2017-10-24-exposure-to-glyphosate-chemical-found-in-weed-killer-increased-over-23-years.aspx_
   _https://www.monitor-polski.pl/glisofat-z-roundupu-nas-wszystkich-zabija/_

   3. "substancja ta jest rozkładana w glebie przez mikroorganizmy i należy do dość krótko w niej zalegających" - jest to niezgodne z prawdą, a producenci nie mogą już określać Roundupu jako środka biodegradowalnego
   _https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24502134_
   _http://www.icppc.pl/antygmo/wp-content/uploads/2016/11/pozostalosicwroslinach5.pdf_

   Proszę zapoznać się choćby z tym opracowaniem: http://www.imp.lodz.pl/upload/oficyna/artykuly/pdf/full/MP_5-2013_M_Kwiatkowska.pdf (praca GLIFOSAT I JEGO PREPARATY – TOKSYCZNOŚĆ, NARAŻENIE ZAWODOWE I ŚRODOWISKOWE Instytutu Medycyny Pracy im. prof. J. Nofera w Łodzi, z szeroką bibliografią)

   Proszę zapoznać się z wypowiedzią profesora Jacka Nowaka, o użyciu Roundupu (zawierającego glifosat) jako środka chwastobójczego i skandalicznych procederach desykacji, zawierającą listę chorób jaką u człowieka może wywołać stosowanie glifosatu i pochodnych.
   _https://youtu.be/gt_ZRmjDnME_

   czy francuskim filmem dokumentalnym "Roundup przed sądem" z 2017 r., relacjonującym przebieg wysłuchania świadków przed Międzynarodowym Trybunałem w Hadze. Przedstawia on z imienia, nazwiska i wizerunku ofiary stosowania toksycznego glifosatu w środkach chwastobójczych, badania niezależnych naukowców, lobbystyczne niezgodne z prawem metody firmy Monsanto produkującej Roundup. Około 47 minuty można zapoznać się z listą nowotworów powodowanych przez ten środek z odtajnionych niedawno materiałów producenta:
   _https://www.cda.pl/video/21123545c?wersja=720p Sędziowie o międzynarodowej renomie 18.04.2017 r. uznali, że Monsanto nie działa zgodnie z fundamentalnymi prawami człowieka. Zalecili, aby zbrodnia zagłady ekologicznej została uwzględniona w rzymskim statucie Międzynarodowego Trybunału Karnego obok zbrodni przeciwko ludzkości, zbrodni ludobójstwa, wojny i agresji._

  •  

   pokaż komentarz

   @80f9: no i bardzo dobrze, że tak robią. Z jakiej racji mają za darmo rozdawać swój produkt??

  •  

   pokaż komentarz

   @80f9: ale czy wiesz że ludzie od setek lat. modyfikuja rośliny, pszenica w latach 50 dawała 2-3 tony obecnie 12-13 ton z ha. GMO to tylko przyspieszenie 50 lat selekcji do. jednego. roku

  •  

   pokaż komentarz

   @Ortofenylofenolan_sodu: To na pewno nie jest dobre dla Ciebie i Twoich bliskich, ale żeby o zrozumieć musiałbyś zdobyć trochę więcej wiedzy w szerszym zakresie. Ja nie mam czasu ani ochoty przekonywać kogokolwiek. Zazdroszczę tylko czasem takim jak Ty, takiego błogostanu wynikającego z ignorancji.

   @lukaschels wierzę w naukę i uważam, że GMO w przyszłości będzie podstawą w zaspokajaniu potrzeb żywnościowych na Ziemi, ale nie ta teraz i nie w wydaniu Monsanto i im podobnych. Obecna żywność GMO pomijając jej potencjalną szkodliwość ma tylko mały procent wartości odżywczych żywności naturalnej – piszę tu głównie o mikro, a nie makroskładnikach. Dlaczego? Bo $. I nie porównuj naturalnych krzyżówek do tych powstałych w wyniku modyfikacji genetycznej, bo nie masz pojęcia Ty, a ni naukowcy jak taka roślina zmodyfikowana, przez sztuczne odjęcie pewnych genów i zastąpienie ich innymi wpłynie na Twój organizm lub twoich dzieci i ich dzieci. Może zadziała ewolucja i zaadoptuje nas do takiej żywności albo i nie…

   A pszenica, nawet naturalna, to zawsze był syf. W pewnym okresie przydała się bo rozwiązywała problem głodu, ale obecnie należałoby jej całkowicie pozbyć się z naszego jadłospisu. Ceniona kiedyś samopsza posiadała 15 chromosomów i była ceniona za swoje wartości odżywcze. Obecna posiada 42 chromosomy stworzone sztucznie przez genetyków w latach 60. Człowiek nie jest w stanie jej w całości strawić, jest wyjałowiona z wartości odżywczych, podnosi cukier i powoduje wiele chorób itd. itd.

  •  

   pokaż komentarz

   @80f9: bredzisz, prędzej zabije Cię smog niż GMO

  •  

   pokaż komentarz

   @80f9: Chcesz zostać drugim Jezusem tym kaznodziejstwem, czy jak?
   Temat tabu. Albo mówisz dobrze - albo nie mówisz wcale...

   pokaż spoiler Przecież i tak nikogo nie przekonasz...

   Nie to że ,,straszę'', mówię z doświadczenia.

  •  

   pokaż komentarz

   I nie porównuj naturalnych krzyżówek do tych powstałych w wyniku modyfikacji genetycznej, bo nie masz pojęcia Ty, a ni naukowcy jak taka roślina zmodyfikowana, przez sztuczne odjęcie pewnych genów i zastąpienie ich innymi wpłynie na Twój organizm lub twoich dzieci i ich dzieci.

   @80f9: Nie no błagam, to akurat nie jest prawda, bo już od lat potrafimy dokładnie określić które fragmenty DNA odpowiadają za poszczególne funkcje w organizmach. Metody modyfikacji też się zmieniły i są bardzo precyzyjne (CRISPR). Tak na prawdę większa szansa że szkodliwa mutacja wystąpi w naturze gdzie działa pełna losowość, niż w laboratorium gdzie modyfikujesz precyzyjnie konkretne fragmenty DNA. Szansa że kolejne pokolenie naturalnych jabłek nas zabije, jest skrajnie niska. W laboratorium szanse są jeszcze niższe bo wiemy co robimy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kapstel: W Niemczech nie ma obowiązku szczepień. Pewnie przez przypadek.

  •  

   pokaż komentarz

   @80f9: Ja bym powiedział, że o glifosacie jest bardzo dużo informacji negatywnych, kiedyś trochę się w ten temat wkręciłem to pół dnia oglądałem dokumenty i badania na ten temat. Jest tego w chuj.

  • więcej komentarzy(15)

 •  

  pokaż komentarz

  z logicznego punktu widzenia zdrowy to on nie jest... roundup to trutka która służy do dosuszania zbiorów i generalnie do eliminacji niemalże wszystkiego - w prostych słowach jak się opryska tym jakąś roślinę to ona uschnie... a skoro to trutka to trudno żeby działała obojętnie lub korzystnie na organizmy żywe...

 •  

  pokaż komentarz

  Przypominam, że w papierosach jest 40 śmiertelnych substancji a tu jest mowa o możliwym wpływie glifostafu na występowaniem jakiejś egzotycznej odmiany raka.

 •  

  pokaż komentarz

  Czyli glifost jest bezpieczny, może ktoś chętny do napicia się go? (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

  •  

   pokaż komentarz

   @elim: Cukier jest bezpieczny, moze jestes chetny do zjedzenia tony?
   Witamina C tez jest bezpieczna, moze zjesz 10 kg na raz?

   Czy ty kolego widzisz rzędy wielkości?
   TAkiego Roundupu stosuje sie koło 4l/ha rzepaku (chyba najbardziej popularne uzycie w Polsce), co daje 1440 gramów substancji czynnej na hektar. Znakomita wiekszosc z tego zostaje na łodygach, łuszczynach i innych czesciach rosliny, ktorych sie nie zbiera. śladowe ilości przenikają do nasion z ktorych robi sie olej.

   Wiec jeśli juz miałbyś pić, to coś w rodzaju kropelki roundupu na pare litrów wody (co i tak byłoby piorunująco mocną mieszanką względem tego, co pozostaje w np oleju), a nie czysty oprysk.
   I gwarantuje CI, ze nic by Ci po takiej popitce nie było, bo LD50 dla glifosatu wynosi koło 5 gram czystej substancji na kilogram masy ciała. Co to znaczy: Ano jak 10 losowych ludzi o masie ciała 80kg wypiłoby po 3 litry czystego roundupu kupionego w sklepie (bez rozcienczania) to zaledwie połowa z nich by umarła, a reszta by jeszcze to przeżyła.
   3 litry na łebka.

  •  

   pokaż komentarz

   Czyli glifost jest bezpieczny, może ktoś chętny do napicia się go? (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

   @elim: wypij 10 litrów wody w godzinę. To nie zachęta do samobójstwa.

  •  

   pokaż komentarz

   @nunu85: na pewno dobrze obliczyles? bardzo małą ten roundap ma gęstość, że 400 g będzie zajmować 3000 ml. Albo jest późno i już nie myślę. Nie czepiam się samej argumentacji tylko obliczeń :D chyba że ten środek to już jakiś roztwór omawianej substancji.

  •  

   pokaż komentarz

   @nunu85: wszystko dobrze tylko tutaj jest mowa o rakotwórczosci. Więc uwzględnienil w swoich wyliczeniach nie dawkę śmiertelna bo taka to i dla wody wyliczysz ale **ile osób pośród tych 10 zachoruje na chłoniaka spożywając tą kropelkę raz dziennie przez 10-20-30lat **
   To byłoby badanie adekwatne do artykułu

  •  

   pokaż komentarz

   @nunu85: z jednej strony zgadzam się a z drugiej weź tak po kropelce każdej substancji, antybiotyku, skażenia z każdej żywności którą jemy na co dzień i środowiska w którym przebywamy to już wtedy te dawki nie są takie nieznaczące

  •  

   pokaż komentarz

   @nunu85: A Ty widzisz te rzędy wielkości? Glifosat jest powszechny w ch@@ nazywając rzeczy po imieniu, wiesz co się stanie jak będziesz te mikroilości (wg Ciebie) jeść przez 20, 30, 40 lat?

  •  

   pokaż komentarz

   @elim: Glifosat źle smakuje, a w dodatku jest mieszany ze środkami powierzchniowo czynnymi, które ułatwiają mu wchłonięcie się do komórek roślinnych. Te środki pewnie też smaczne nie są, a możliwie także bardziej toksyczne od glifosatu. Dlatego lepiej nie pić herbicydu, póki nie zweryfikuje się, że składniki dodatkowe są nieszkodliwe. A jedyny sens takiego działania to udowodnienie jego bardzo niskiej szkodliwości.
   @Lechu1777: glifosat nie kumuluje się w organizmie i ma ponad 10 razy wyższą dawkę śmiertelną w miligramach na kilogram masy ciała dla szczurów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Czy powoduje nowotwory? Koleś wygrał sprawę i odszkodowanie 289mln dolarów od monsanto, dostał raka.
  https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/ogromne-odszkodowanie-od-monsanto/ewksgxc

  Ważniejszą kwestią jest zaburzanie funkcjonowania flory bakteryjnej, bo to może mieć związek z chorobami autoimmunologicznymi i nie tylko. To jest moim zdaniem ogromny problem dzisiejszego świata. Mało kto na to zwraca uwagę.
  https://detoxproject.org/glyphosate/glyphosate-and-roundup-negatively-affect-gut-bacteria/

  •  

   pokaż komentarz

   @Beekeeper: poważna sprawa. Co zamiast? Olej z oliwek/słonecznika/kokosowy?

  •  

   pokaż komentarz

   @balbezaur: dla ciebie to nie musi być problem, bo twoja percepcja nie pozwala na przyswojenie pewnych informacji w języku naukowym i po angielsku. Wiadomo w takim przypadku, że takie zboże lub cebula podsuszana w roundupie, aby nie pleśniało, tobie nie zaszkodzi, bo chroni cie przed tym twój prężny mózg i wiara.

  •  

   pokaż komentarz

   @Beekeeper: przecież pytam na serio a Ty obrażasz i Ironizujesz... Gratuluję zachowania poziomu dyskusji....
   Napisałem "poważna sprawa" tyczyło się to chórób autoimmunologicznych a Ty wyjeżdżasz z jakąś percepcją i że nie przyswajam wiedzy naukiwej po ang.

   Zapytałem co polecasz w zamian za używanie oleju rzepakowego.
   Weź się opanuj agresorze

  •  

   pokaż komentarz

   @Beekeeper nic nie wygral i nic nie dostał...

  •  

   pokaż komentarz

   @Beekeeper: jeżeli ktoś wygrał proces, to znaczy, że wygrał proces. A nie, że coś faktycznie ma wpływ.

   https://www.spidersweb.pl/2018/12/wirus-odry-nie-istnieje.html

  •  

   pokaż komentarz

   Czy powoduje nowotwory? Koleś wygrał sprawę i odszkodowanie 289mln dolarów od monsanto, dostał raka.
   https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/ogromne-odszkodowanie-od-monsanto/ewksgxc


   @Beekeeper: W USA to ława przysięgłych decyduje o werdykcie, a nie fakty, badania.

  •  

   pokaż komentarz

   @balbezaur: olej można tłoczyć z wielu roślin. np z pestek dyni i wielu innych.

  •  

   pokaż komentarz

   @balbezaur: widzisz, często jestem atakowany sarkastycznie, czy szydzony, a tak odebrałem Twój wpis. Miałeś też 3 minusy, więc przypuszczam, że inni mogli podobnie odebrać Twoją wypowiedz. Jeżeli się pomyliłem, to chcę Cię przeprosić za moją niefortunną reakcję. Mam nadzieję, że mi wybaczysz. W odpowiedzi na Twoje pytanie, trzeba niestety produkować jak najwięcej swojej żywności, do tego się to dla mnie sprowadza. W sklepach kupować jak najmniej przetworzoną żywność, analizować skład i dla mnie unikać zbóż sklepowych (wypieków, chlebów). Przy okazji pestycydów, występuje jeszcze ich synergicznie działanie, gdzie ld50 potrafi zmienić się drastycznie na skutek łącznego działania pestycydów, herbicydów. Olej koksowy jest niezdrowy z tego co kojarzę. Wyciskanie własnych olejów to fenomenalny pomysł, ale ja nie mam takich możliwości.

   @siodemkaxx @tmb28 @Pro-Xts jakiś dowód, że nic nie wygrał? Chodzi o to, że już nie żyje? Co do nowotworów, to nawet w tym artykule po polsku jest podejrzenie, które moim zdaniem graniczy z pewnością:

   "od kiedy Międzynarodowa Agencja Badań nad Rakiem (IARC), wchodząca w skład Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), ogłosiła w marcu 2015 r., że związek ten jest "prawdopodobnie rakotwórczy u ludzi".

   Zresztą jak podkreśliłem ważniejsze są jelita w tym przypadku, bo tam moim zdaniem leży puszka pandory i nie dotyczy to tylko roundupu, ale wielu środków ze względu na synergiczne działanie, którego producenci nie badają, bo dla 100 pestycydów w kombinacji 5 masz 75 000 000 możliwości.

  •  

   pokaż komentarz

   @Beekeeper wygral, ale monsanto sie odwołało i sprawa bedzie trwala latami a nic nie dostanie... bo to slowo kilkunastu osob z ławy przysieglych, a nie zadne dowody poparte badaniami naukowymi czy medycznymi ekspertyzami...

  •  

   pokaż komentarz

   @Beekeeper: dziękuję nie gniewam się :)
   Ciekawy pomysł z produkcją własnej żywności, ale do tego trzeba dobrej nieskażonej gleby a nie śląskiej gdzie największe wysypiska śmieci i zwożą odpady z całej Europy.... Jakieś gleby na Podlasiu albo mazurach ewentualnie zachodniopomorskie

  •  

   pokaż komentarz

   @Beekeeper: Z tego co czytałem to w przypadku użycia glifosatu, można go wykryć wiele kilometrów od uprawy, na której się go stosuje, więc to, że się sadzi swoje to niekoniecznie musi być zabezpieczeniem i dalej w naszym domowym ogródku można by go wykryć.

  •  

   pokaż komentarz

   @Lechu1777: to, że jest wykrywany świadczy o tym, że masz czułe narzędzia do detekcji. To tak jak nowymi metodami wykrywania DNA - naukowcy zaczęli się bawić nowymi metodami sekwencjonwania i wszędzie zaczęli wykrywać DNA chorób. Metoda okazała się tek czuła, że łapała kompletnie śladowe zanieczyszczenia z odczynników używanych w procedurze...

  • więcej komentarzy(2)