•  

  pokaż komentarz

  Cóż, jak już nieraz pisałem, Agora i GW nie są bliskie upadku, wręcz przeciwnie, bazując na przykładzie New York Timesa (nawet jeśli efekt będzie dużo słabszy) można założyć, że Wyborcza prawdziwe odbicie ma jeszcze przed sobą (no chyba że ją "zdekoncentrują" na początku następnej kadencji), ale nie oznacza to, że Agora nie ma żadnych problemów albo nie popełnia błędów.

  Ostatnio przy okazji zamknięcia bloxa, platformy blogowej Agory, Orliński, wieloletni pracownik GW, oburzył się na zwalanie na PiS całej winy za problemy koncernu. Wspomniał też o feralnych drukarniach:

  Odniosę się jeszcze do wypowiedzi "Aż tu wygrał PiS, zabrał Agorze/GW ogłoszenia rządowe, oszczędności szuka się wszędzie...", bo mnie od tego cholera bierze. Te ogłoszenia to były fistaszki w ogólnym budżecie. Wkurza mnie, kiedy nasi świetlani szefowie zasłaniają się złym pisem. To nie PiS podsunął im genialny pomysł uruchomienia serwisów gazeta.pl i wyborcza.pl, konkurujących o tego samego zdezorientowanego czytelnika, który ich nie odróżnia. To nie PiS wymyślił nieudany tabloid "Nowy Dzień", w którym poszło z dymem jakieś dwieście baniek (tak by się teraz przydały!). To nie PiS przepłacił za zakup serwisu trader.com. To nie PiS zainwestował w maszyny drukarskie, z którymi teraz nie wiadomo co zrobić. I tak dalej.

  To nasi wspaniali znakomicie wynagradzani menadżerowie, którzy na pożegnanie dostali kolosalne odprawy.

  ( za: http://wo.blox.pl/2019/02/Now-that-it-s-all-over.html#ListaKomentarzy )

  Wyłania się z tego realistyczny obraz korpo ustrukturyzowanego jak to korpo. Od pracowników niższego szczebla, którzy na to wszystko pracują swoimi rączkami po menedżerów, którzy co chwila chcą się wykazać i biorą nagrody czy dane przedsięwzięcie się uda czy się nie uda. Samo życie.

  Nie oznacza to, że GW nie ma żadnej misji. W Agorze S. A. są akcje ze specjalnej emisji (seria A) ze szczególnymi uprawnieniami na walnym zgromadzeniu (źródło). W ich posiadaniu jest stara gwardia (Blumsztajn, Łuczywo, itp.) przez spółkę Agora Holding Sp. z o.o., za pomocą której kontrolują kto będzie np. redaktorem naczelnym Wyborczej. Niemniej, kodeks spółek prawa handlowego dalej obowiązuje i zarząd nie może sobie bimbać na zysk, bo mógłby zostać za to pociągnięty do odpowiedzialności.

  PS: Swoją drogą mam już serdecznie dość tych naprzemiennych informacji o wszechmocy i upadku GW albo śmieszności i potęgi opozycji/Tuska/Komorowskiego; zwłaszcza ten ostatni został wykreowany jako boss WSI i fajtłapa w jednym. Tym razem news jest z neutralnych "Wirtualnych Mediów", niemniej takie zjawisko powszechnie występuje i podpadającym pod nie proponuję się zdecydować na jedną z opcji, w przeciwnym wypadku może się okazać, że macie mentalność protofaszystowską wg nie byle kogo, a Umberto Eco:

  8) Postrzeganie wrogów jednocześnie jako nadzwyczajnie silnych i nadzwyczajnie słabych

  ( pozostałe punkty: https://www.wykop.pl/wpis/16653725/oto-jak-umberto-eco-definiuje-14-cech-charakteryst/ )

  •  

   pokaż komentarz

   Cóż, jak już nieraz pisałem, Agora i GW nie są bliskie upadku, wręcz przeciwnie, bazując na przykładzie New York Timesa można założyć, że Wyborcza prawdziwe odbicie ma jeszcze przed sobą

   @eoneon: Ale tutaj to fantazja. Wydawnictwo w Agorze jest deficytowe od wielu lat. Gdyby nie wiadomo-co-i-kto to redaktorzy polecieliby już dawno na zbity pysk. GW jest utrzymywane ze względów politycznych. Nie ma żadnej przyszłości przed GW do czasu głębokiej restrukturyzacji, co oznacza najpewniej rezygnacje z wydań regionalnych, co z kolei oznacza drastycznych spadek sprzedaży. GW jest niewydolna. Wpływy z ewydań starczają na waciki, co przyznał między wierszami sam Michnik. Nic nie zastąpi papieru. I tak, przychody z reklam rządowych to była kroplówka. Zwolnienia grupowe zaczęły się właśnie za PISu. Oczywiście spadek sprzedaży dotyczy wszystkich, ale to była darmowa kasa idąca w milionach, której teraz brakuje.

  •  

   pokaż komentarz

   @mastalegasta: Agora jest w tym momencie ewidentnie na etapie przyzwyczajania ludzi do paywalla, co widać w potężnych promocjach rzędu 40-60% i programach typu "prenumerata premium pozwala zaprosić dodatkowe 2 osoby". Niemniej, jest to skuteczne i płacących za dostęp jest już 170 tys, za 3 lata ma być już ponad 300 tys. A mimo promocji średnia płatność per subskrybent (ARPU) rośnie:

   https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/gazeta-wyborcza-ma-170-tys-subskrybentow-cyfrowych-37-tys-wiecej-niz-przed-rokiem

   Domyślam się, że w pewnym momencie planowana jest większa monetyzacja tych użytkowników. Plan wydaje się prosty: niech zapłacą cokolwiek, pewnie pierwszy raz w życiu za jakikolwiek dostęp cyfrowy, co jest dużą barierą psychiczną do pokonania, a monetyzować bardziej będzie się ich za jakiś czas.

   Czy się uda? Nie wiem, może jednak Polska jest fundamentalnie inna niż Zachód. Ale ja jednak myślę, że i u nas zmienią się przyzwyczajenia konsumenckie, po prostu później i na mniejszą skalę, ale być może wystarczającą do utrzymania takiej GW. Oczywiście mogę się mylić i GW wraz z Agorą się wykopyrtnie. Ale pewności nie ma, nikt nie zna pewnej odpowiedzi, a już zwłaszcza nikt poważny nie wyrokuje po niskim udziale sprzedaży w ogólnych przychodach z sektora prasowego Agory, to trochę tak, jakby wyśmiewać Polskiego Busa w 2011 że sprzedaje bilety za złotówkę, co w następnych paru latach Souter Holdings odbił sobie z nawiązką. Rynek jest w ostatnim półroczu raczej optymistyczny co do oceny ich strategii, cena akcji się odbija: https://www.bankier.pl/inwestowanie/profile/quote.html?symbol=AGORA

   PS: https://www.youtube.com/watch?v=dxNKkxGJZAI

   źródło: agora.PNG

  •  

   pokaż komentarz

   @eoneon: ale nie widzisz, ze gw sama siebie kanibalizuje? Pozyskuje bardzo malo nowych klientow ze wzgledu na swoje poglady. Dawni papierowi to nowi elektroniczni. Tylko zysk z takiego wydania to ulamek tego papierowego. Ewydania to nie swiatelko w tunelu, ale szalupa ratunkowa.

  •  

   pokaż komentarz

   @mastalegasta: W grudniu 2018 GW miała sprzedaż na poziomie 95 tys. egzemplarzy papierowych i 170 tys. prenumerat elektronicznych, razem 265 tys.

   Rok wcześniej, według tabelki, którą sam wkleiłeś w innym komentarzu tutaj, było to sumarycznie 244 tys.

   20 tys. rocznie to może wzrost nie powalający, ale jednak wzrost. Wydaje mi się (Tobie może się wydawać odwrotnie, nie mam z tym problemu, czas nas rozsądzi), że będzie to przyspieszać. Sprzyja temu parę efektów, np. rozprzestrzenianie się w społeczeństwie przyzwyczajenia do płacenia za treści w Internecie (Spotify, Netflix, ...), zmęczenie prawicą, zmęczenie portalozą, itp. Nie wymyślam sobie tych efektów, one są już widoczne na Zachodzie i czekam, aż tu przyjdą. No i dochód rozporządzalny wzrasta, nawet 500+ na pierwsze dziecko (bo dostaną je tym razem też mieszczuchy i klasa średnia) może pomóc i napędzić wzrost sprzedaży produktów cyfrowych.

   Jak już zaznaczyłem otwarcie, nie rekompensuje to póki co spadków przychodów, ale na monetyzację przyjdzie czas później.

   Ja sam na przykład też przez długi czas patrzyłem na GW z ukosa, ale się przeprosiłem, i kupuję choćby dla samego widoku wiadomości odseparowanych (to prawda, nie idealnie, ale w 95%) od opinii: http://wyborcza.pl/0,75248.html#S.1-K.R-P.1-B.1-L.1.dzial . Pokaż mi taki na którymś z portali. Wchodzę sobie wieczorem albo po 2 dniach i przeglądam co się działo bez portalozy - celebrytów, horoskopów, itp.

   PS: Czy GW naprawdę jest taka straszna, że nie da się jej porównać do NYT? Trump też nazywał NYT "wrogiem ludu", oskarżał o szerzenie fake newsów, itd. IMHO wśród potencjalnych nowych czytelników GW - pracujących miejskiej klasy średniej w widełkach 25-40 - następują zmiany tektoniczne w świadomości i GW nie jest już postrzegana tak jednoznacznie jako obciachowa jak parę lat temu.

   PS2: Alternatywa to Rzeczpospolita, która jest lepsza (choć ostatnio ludzie na nią też narzekają), ale kosztuje 1400 zł rocznie (a GW - 200-400, w promocji 100). Oni mają inną strategię i innego klienta (biznesowego). Pewnie działają roztropnie, ale nie są w efekcie dla GW żadną konkurencją.

  •  

   pokaż komentarz

   @eoneon: ale znowu memy? Zmeczenie prawica? Czyli z wyborow na wybory prawica nie ma lepszych wynikow, zarowno w pl jak i eu? Gw nie jest obciachowa? A o czym swiadczy ten wykop. O innych gazetach ich nie ma. O sytuacji niech swiadza liczby. Za 2018 ewydania daly 20% wplywow

  •  

   pokaż komentarz

   Czyli z wyborow na wybory prawica nie ma lepszych wynikow, zarowno w pl jak i eu

   @mastalegasta: No nie wiem, "piątka Kaczyńskiego" zdradza jednak pewną desperację i obawę przed przegraną. Niemniej: nawet jeśli masz rację i prawica trzyma się mocno, to jednocześnie wzrasta polaryzacja i PiS w miastach 50 000+ jest coraz bardziej passe, o czym świadczą wyniki wyborów samorządowych i np. wynik Trzaskowskiego w Warszawie. Mamy więc może mniej niż połowę społeczeństwa "lewakującą", ale są to ludzie statystycznie coraz bardziej zmobilizowani do różnych działań jak chodzenie na wybory albo np. wsparcie jakichś mediów po swojej stronie. A GW raczej i tak nigdy nie celowała w czytelników wiejskich czy małomiasteczkowych, nie mam statystyk z lat 90., ale założę się, że i wtedy stali metropoliami.

   Znowu: Trump w USA dalej ma szanse wygrać wybory, co nie przeszkadza sprzedaży NYT lecieć w kosmos. Polska to nie Ameryka, ale wciąż cywilizacja zachodnia ( ͡° ͜ʖ ͡°), więc spodziewam się pewnych analogii, tyle że a) później, b) słabiej.

   Gw nie jest obciachowa? A o czym swiadczy ten wykop

   @mastalegasta: Wykop nie jest reprezentatywny, gdyby preferencje rozkładały się w społeczeństwie tak jak tutaj, to wybory w Gdańsku wygrałby Grzegorz Braun.

   A i tu klimat się nieco (!) zmienił.

  •  

   pokaż komentarz

   @eoneon: w 2014 Po wygralo z Pis samodzielnie. Teraz potrzebuje do tego 5 parti. Wtedy razem mieli ponad 50%. Powtarza sie sytuacja z wyborow samorzadowych gdzie gw krzyczy o sukcesie Po a potem Pis przejmuje polowe kraju, gdzie pis rzadzi samodzielnie w 6 woj. a Po w 2.

  •  

   pokaż komentarz

   @mastalegasta: No ja Ci już wyjaśniłem swój tok myślenia - tam, gdzie jest potencjalny rynek GW, tam PiS coraz mocniej dostaje po łapach (największe miasto, gdzie rządzi PiS po wyborach w 2018, to 65-tysięczny Zamość). My tu nie rozmawiamy o składzie następnego Sejmu, bo to inna sprawa, a o zmianach w mentalności potencjalnych czytelników GW.

   PS: Niedługo wchodzi niższy (8% zamiast 23%) VAT na ebooki i prasę cyfrową, co automatycznie nieco poprawi monetyzację Agorze nawet bez podwyższania cen. Ziarnko do ziarnka, zjawisko do zjawiska i nagle dwa lata może to wszystko wyglądać dużo lepiej dla GW niż teraz.

  •  

   pokaż komentarz

   @eoneon: za póno na party, zmeczenie prawicą, taki wykresik z USA - sprawa aborcja, agora warczy o pokolenie lewicy 68, teraz to oni sa zacofany zascianek. Nastepuje duza zmiana pokoleniowa a z nia i tredy społeczne, wycinanie przez prawice finansowania dla masy lewicowych NGO, aktywistów przy ONZ itp. Oznacza przesuniecie sie kasy w prawo, to przestaje byc modne i nowym pokoleniem idzie kasa.
   Wkleilem ci wykres akceptacji aborcji, bys zrozumiał, ze agora toczy bitwy które ja wypalą. Tak prawica nie ma mediów, bo te były przywłaszczone i kontrolowane przez post komune i własnie agore, ale potega wyborczej została złamana, ja ja pamietam z lat 90 i 00, teraz to cień. Wiec prawicowe media, to przaśna siermiężna propaganda, ale to zaczyna sie zmieniac one takze zaczynaja byc bardziej profesjonalne.
   Ogólnie społeczenstwo wk@!$ione jest na nieudolne państwo, ale to kierunek zabójczy dla lewicy, ludzie chca mniejszych podatków, mniejszego zaangażowania państwa.
   Dlatego agora i to środowisko nie ma nic do zaoferowania, socjale PIS zaorał ich socjalem bezpośrednim, gospodarczo sa zbyt socjalistyczni dla przeciętnego klasycznego liberała.

  •  

   pokaż komentarz

   @mobilisinmobile:

   Ogólnie społeczenstwo wk$%@ione jest na nieudolne państwo, ale to kierunek zabójczy dla lewicy

   Gadamy o tym samym kraju? Przypominam, ze neokomunistyczny rząd podwyższający podatki i cały czas dodający socjalu ma się dobrze w sondażach.

  •  

   pokaż komentarz

   @eoneon: Nie jestem fanem zmian dla zmian, ale problemem z internetową prezencją agory jest to, że od DEKAD nic tam się nie zmieniło.

   Niemniej, jest to skuteczne i płacących za dostęp jest już 170 tys, za 3 lata ma być już ponad 300 tys
   Może być z tym problem w Polsce, tym bardziej że jakość dziennikarstwa na internetowym portalu to coraz częściej dno dla debili. Na zachodzie media coraz bardziej są postrzegane jako szczujnie i fabryki fake-newsów które mają leczyć frustracje i deficyty moralne redaktorów, a ludzie powoli mają dość tego, że dla pieniędzy cyniczni psychopaci robią z nich idiotów...

   #learntocode pokazał całą tą obłudę i to, jak ludzie zaczynają gardzić tą cyniczną, pazerną hołotą która myśli, że jest pępkiem świata, może wszystkich w koło pouczać i mówić im jak mają żyć. Jeszcze parę takich fuckupów i możliwe, że nie będzie co zbierać...

  •  

   pokaż komentarz

   Gadamy o tym samym kraju? Przypominam, ze neokomunistyczny rząd podwyższający podatki i cały czas dodający socjalu ma się dobrze w sondażach.

   @Murasame: tak, własnie dlatego PIS zabija agore, bo to jest ich platforma, lewica troska o lud, ale przyssanie do panstwowego cyca, te srodowiska sa bardzo do siebie podobne mimo ze tak ostro z soba walcza.
   PIS zabiera ich socjalny elektorat, z drugiej strony ich liberalna platforma to nie jest, mniejsze podatki, wolnosc gospodarcza, tylko lgbt, prawa kobiet, aborcja. Rzeczy które nie interesują Polaków, a w kazdym razie sa na koncu listy problemów.

  •  

   pokaż komentarz

   #learntocode pokazał całą tą obłudę i to, jak ludzie zaczynają gardzić tą cyniczną, pazerną hołotą która myśli, że jest pępkiem świata, może wszystkich w koło pouczać i mówić im jak mają żyć. Jeszcze parę takich fuckupów i możliwe, że nie będzie co zbierać...

   @juesend_ej: zwłaszcza ze Polskie media po prostu kseruja wzorce zachodnie, a to bedzie dla nich katastrofa. Media zachodnie walcza z internetem, bo ten podbiera im widzów, ale sa poteznie okopane jako media kablowe, maja 50 lat korporacyjnej pozycji i układów. Wiec jak one ida na wojne z youtube, to yutuberzy piszcza, widze ze TVN i Agora, zaczynaja przenosic wojne na rynek Polski, tyle ze w Polsce media internetowe maja proporcjonalnie znacznie silniejsza pozycje od klasycznych. Wiec ta wojna bedzie zabójcza Polskich dziennikarzy.

  •  

   pokaż komentarz

   @eoneon: los agory jakoś mnie nie rusza, ale za blogiem wo będę tęsknił, chociaż samego Orlińskiego nie lubię a od layoutu bolały mnie oczy :D

  •  

   pokaż komentarz

   @Magnolia-Fan: Nie no, ja tak bronię tej Agory i GW trochę na przekór, bo zrobiono z niej nie wiadomo jakiego chochoła, ale tak zasadniczo też jestem zdystansowanym fanem, Wyborcza ma też pewne problemy z jakością, np. z korektą.

   Najlepiej jakby powstało się coś nowego na poziomie albo jakby pojawiło się tam trochę świeżej krwi, ale póki co to mrzonki. Z polskich mediów drukowanych najbardziej lubię "Politykę", bo - na oko mi się tak wydaje - ma jakieś lepsze ścieżki wewnętrznego awansu i lepszy miks pokoleniowy w redakcji. Ale GW też mam, dużo nie kosztuje, a jest jednak o wiele lepsza niż portaloza, a magazyny są warte swojej ceny.

  •  

   pokaż komentarz

   @eoneon: ja ostatnio najczęściej powszechny kupuję, najłatwiej tam trafić na wartościowe analizy

  •  

   pokaż komentarz

   @Magnolia-Fan: Czasem czytam TP i cenię, ale jeśli idzie o opinie, to mam problem urodzaju, bo tych jest pełno też w "Polityce" albo w Internecie (Klub Jagielloński i in.).

   GW daje mi przede wszystkim coś innego: w miarę gołe newsy krajowe (w tym lokalne) w formie nieurągającej podstawowym standardom i z paginacją wstecz tak daleko jak chcę:
   http://wyborcza.pl/0,75248.html#S.1-K.R-P.1-B.1-L.1.dzial

   No bo międzynarodowe to mam w "Economiście" i tego się raczej nie da przebić.

  •  

   pokaż komentarz

   @Magnolia-Fan: @eoneon: Nigdy nie rozumiałem tej fascynacji Orlińskim, która się ewidentnie przejawia w Twoich komentarzach eoneon, bowiem cytujesz go bardzo często i przywołujesz jako autorytet. Czytałem jego bloga lata temu i pomijając same komentarze z lewicowej perspektywy, które czasami były trafne, to zazwyczaj sprawiał on wrażenie kalki zachodnioeuropejskiej lewicy, skupionej na sytuacji prekariatu, zbiorkomie i idealizującej czasy wysokiej progresji podatkowej w sposób równie groteskowy jak korwinistyczne wizje dziewiętnastowiecznego leseferyzmu. Być może jego styl i osobowość uległy zmianie, ale odbierałem go jako osobę bardzo patronizującą i to właśnie w komentarzach na tym blogu zapoznałem się z pojęciem wielkomiejskiej lewicy, zaangażowanej w budowę sprawiedliwego świata w przerwach między odwożeniem dzieci autem do elitarnej szkoły.

   Mimo pewnych drobnych scysji wśród czytelników, podstawowy problem z tym blogiem był taki, że dyskusje w komentarzach zazwyczaj toczyły się o detale, gdyż w kwestiach fundamentalnych grono czytelników tworzyło zazwyczaj z autorem ten sam front światopoglądowy. Dziś już doskonale wiemy, czym grozi tworzenie takich grup społecznych. Zapewne wynika to z sieci znajomości, ale utkwiło mi w pamięci parę sytuacji gdy osoba próbująca polemizować i przedstawiać perspektywą inną niż lewicowa kończyła z groźbą wycinania komentarzy za "trollowanie".

   I zapamiętałem także dość groteskowe starcie na z autorem bloga Kompromitacje, który chyba w ramach zemsty bardzo dogłębnie zweryfikował twórczość WO. Ale muszę przyznać, że w porównaniu do gwiazd tego bloga, wpadki WO są mało kompromitujące. Choć nigdy nie zrozumiem zmyślania elementów fabuły amerykańskich filmów u znawców Ameryki...

  •  

   pokaż komentarz

   GW daje mi przede wszystkim coś innego: w miarę gołe newsy krajowe (w tym lokalne)

   @eoneon: Nie mogę się z tym do końca zgodzić. W Wyborczej jest wiele w miarę uczciwie i dobrze napisanych newsów, ale zdarzają się naprawdę skrajnie stronnicze. Nie mam pod ręką przykładu, ale jestem przekonany w tej chwili że na coś takiego trafiłem w ciągu kilku ostatnich dni.

   I nie chodzi tutaj o stronniczość polityczną, gdyż nie ma w GW problemu z zakazem krytyki wobec poszczególnych formacji, ale raczej bardzo wyraźny i już przesadny skręt światopoglądowy.

  •  

   pokaż komentarz

   Nigdy nie rozumiałem tej fascynacji Orlińskim, która się ewidentnie przejawia w Twoich komentarzach eoneon, bowiem cytujesz go bardzo często i przywołujesz jako autorytet

   @wolodia: Już się dziś z tego spowiadałem dla @raj:

   https://www.wykop.pl/wpis/39309859/czy-gw-dalej-upada-o-sytuacji-na-rynku-medialnym-t/#comment-138785435

   Rozwijając:
   - tu nie chodzi o samego Orlińskiego, ale też o jego niektórych komentatorów jak awal
   - ja wiem że te treści to są w większości popłuczyny choćby i po Krytyce Politycznej, ale tu chodzi o pewien łącznik między potocznym i anonimowym, a światem "czasopismowym", ten blog to było coś jakby dyskusja w kuluarach jakiejś konferencji, dostęp do pewnego - a i owszem, snobistycznego, weźmy choćby to śmieszne zamiłowanie do Apple'a - środowiska (aka bańki) z którym normalnie nie miałbym nic wspólnego.
   - nigdy tam nie próbowałem komentować, więc banowanie i inne mnie personalnie nie dotknęły
   - no i przede wszystkim to chodzi o sentyment, czytanie tego bloga uchroniło mnie przed utopieniem się w korwinizmie w swoim czasie, a pewne koncepcje trwale na mnie wpłynęły.

   No i tak w ogóle to uważam, że Orliński dobrze pisze. Tzn. nie idzie mi o sam styl językowy, bo zdolności ma przeciętne, a o taką - bo ja wiem - specyficznie współczesną siłę perswazyjną z nutką zgryźliwości i pesymizmu. Coś a la ekscentryzm Doktora House'a, który podbił świat. Dlatego też tak dużo tego przeklejałem na Wykop, bo notki Orlińskiego to IMHO naprawdę bardzo dobra odtrutka na tutejszą mentalność, nawet jeśli są czasami zbyt zgrubne.

   PS: Ja generalnie uważam, że albo ktoś jest bezbłędnym mózgowcem albo uzdolnionym popularyzatorem. Rzadko zdarza się połączenie zupełnej precyzji i pełnej wiarygodności z żywą formą. Dlatego też jestem świadomy, że u Orlińskiego są różne nieścisłości i niektóre rzeczy są naciągane (a już prognozy polityczne to mu się zupełnie nie sprawdzają), ale mu to zawsze wybaczałem ze względu na pewną plastyczność opisu.

   Analogicznie nie przeszkadza mi przerysowanie, nawet pewna karykaturalność poglądów. Ja sobie mogę być na swoje potrzeby eklektykiem jak Cyceron, ale by to było możliwe muszą być jacyś zawzięci "stoicy", "epikurejczycy" i inni z których sobie będę tkał swój zmiksowany światopogląd. W zupełnie nowe obszary dobrze się wchodzi gdy są one w postaci koncentratu.

   @eoneon: Nie mogę się z tym do końca zgodzić. W Wyborczej jest wiele w miarę uczciwie i dobrze napisanych newsów, ale zdarzają się naprawdę skrajnie stronnicze. Nie mam pod ręką przykładu, ale jestem przekonany w tej chwili że na coś takiego trafiłem w ciągu kilku ostatnich dni.

   Na pewno idzie o newsy, nie o opinie?

  •  

   pokaż komentarz

   @mastalegasta: Prawica, która rozdaje kasę na prawo i lewo? Niezła prawica.

  •  

   pokaż komentarz

   @eoneon: Braun wygrałby gdyby większość tych kont była prawdziwa. Większość to jednak ruskie trolle. Było to widać kiedy kilka tygodni temu, dzień w dzień, wykop zalewany był antyizraelskimi wpisami. Sporo kont zakładanych w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Podobnie z nagonką na kościół w wydaniu trolli neuropy. Od kilku lat #czarnalista na tag polityka bo tego nie dało się już czytać. Niestety trolle, zwłaszcza lewicowe, potrafią, z pomocą wykopowej wierchuszki, obchodzić czarną listę. Także tyle, jako rozszerzenie Twojego wpisu, jeśli chodzi o kierowanie się "opiniami" tej społeczności.

  •  

   pokaż komentarz

   - no i przede wszystkim to chodzi o sentyment, czytanie tego bloga uchroniło mnie przed utopieniem się w korwinizmie w swoim czasie, a pewne koncepcje trwale na mnie wpłynęły.

   @eoneon: na zdrowie!

   Orliński ma swoje odchyły, ale jest obecnie jednym z najlepszych dziennikarzy piszących o współczesnej kulturze, dlatego pomimo jego niewyparzonego języka i takich komentarzy na forum publicznym, pozostaje nadal w redakcji GW.

   Nie zmienia to jednak faktu, że GW zgwałciła dział ekonomiczny poprzez zwolnienie dwóch redaktorów naczelnych z powodu cięć kosztów, odejścia Samcika oraz mianowaniu szefem działu Patrycji "gospodarka pędzi" Maciejewicz, posiadającej wykształcenie z zakresu oceanografii i wiarygodność na poziomie redaktora Wielgo.

  •  

   pokaż komentarz

   dlatego pomimo jego niewyparzonego języka i takich komentarzy na forum publicznym, pozostaje nadal w redakcji GW.

   @SzitpostForReal: No i jeszcze dlatego, że jest przewodniczącym NSZZ Solidarność Agory ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Nowy miesiąc, nowe znalezisko o upadającej Agorze ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  W czasach cyfrowego dostarczania treści nie powinno dziwić likwidowanie drukarni. Liczy się liczba czytelników, a akurat prenumerata cyfrowa Wyborczej rośnie szybko. Teraz to chyba 170 tysięcy prenumerat cyfrowych.

 •  

  pokaż komentarz

  Kolejny dzień, kolejny p@!%ylion artykułów o upadku Europy i Agory.

Dodany przez:

avatar Wirtualnemedia_pl dołączył
285 wykopali 16 zakopali 5.3 tys. wyświetleń
Advertisement