•  

  pokaż komentarz

  Niech się zwolnią jak w normalnej firmie...

  •  

   pokaż komentarz

   @Aokx: Potem informatyki na uczelniach uczą stare dziady (matematycy najczęściej albo elektrycy) liznące programowania 10 lat temu, nie znający rynkowych zapotrzebowań, wiedzą nie dorastając co ambitniejszym studentom.
   Dlaczego? Bo specjaliści w firmach dostają 5x tyle co na uczelniach gdzie nie ma na nic pieniędzy.
   To jest p!$@##%enie takie same jak z policją, wojskiem czy lekarzami. Mówimy o krytycznych zawodach dla rozwoju czy bezpieczeństwa tego k$@?idołku a nie o górnikach których mogłoby nie być i nic albo prawie nic by się nie zmieniło.
   Tego typu zawody nie poddają się rynkowym zasadom ale są dla niego krytycznie ważne, bez wyedukowanych zasobów ludzkich jedyne w czym będzie błyszczeć Polska będzie eksport jabłek na zachód.
   P!$@##%cie potem, że 30% absolwentów nie zdaje matury, lekarze sp$$???$ają leczyć w Niemczech a policja jest skorumpowana.

  •  

   pokaż komentarz

   @Aokx: Informatycy, matematematycy, fizycy i chemicy już się dawno zwolnili... i to leży, ale co oczekiwać w sytuacji jak profesjonaliści za takie pieniądze nie chcą pracować i zastępują ich Ci którym się gdzie indziej nie udało po rocznych studiach uzupełniających?

  •  

   pokaż komentarz

   Dlaczego? Bo specjaliści w firmach dostają 5x tyle co na uczelniach gdzie nie ma na nic pieniędzy

   @erayman: tylko, że w prywatnych firmach o przyjęciu i zarobkach decydują umiejętności. W polskiej szkole, gdzie dyrektor ma pełną autonomię w zakresie zatrudniania nauczycieli, kończy się to często nepotyzmem. Przecież w Polsce standardem jest, że pani Halinka, której brakuje godzin, robi sobie gówno podyplomówkę na gówno uczelni i cyk, już nauczycielka informatyki.

   Druga sprawa to karta nauczyciela, która chroni słabych nauczycieli przed zwolnieniem. Do tego dołóżmy przywileje jak 13-pensja, kwota bazowa (pensje nauczycieli ze wszystkimi dodatkami muszą osiągnąć określoną średnią. W 2018 roku dla dyplomowanych było to 5300 brutto), dodatek wiejski itd. I jeszcze pensum 18 godzin lekcyjnych tygodniowo - najniższe na świecie. 1,5 etaty polskiego nauczyciela = normalny etat na zachodzie.

   No ale fajnie się manipuluje podając podstawę wynagrodzenia, bez dodatków jak chociażby wspomniana 13 pensja, czy stażowe (do 20%).

   I drodzy nauczyciele, jak chcecie się chwalić zarobkami, to wrzucajcie PIT-11, a nie paski. W normalnych krajach porównuje się zarobki roczne!

  •  

   pokaż komentarz

   @Aokx: a wiesz, jak wielu już skorzystało z tej propozycji? Żaden ze stażystów z ostatnich czterech lat nie wytrzymał dłużej jak dwa lata. Wejdź na dowolną bazę ofert pracy dla nauczycieli, tam widać braki.
   Czego nie widać?
   W tym roku ściągnęliśmy emerytów, bo na matmie i polskim nie było kim obsadzić etatów. Z całym szacunkiem do nich, ale swoje już w życiu zrobili, generalnie mają wszystko gdzieś, program zrealizują, ale nic ponad to. W drugim półroczu trzeba będzie robić zmiany w planie, bo nie było nauczycieli przedmiotów ścisłych przez kilka miesięcy i godziny nie wyrobione a z nimi podstawa programowa.

   Myślisz, że to jest po prostu walka o grubość portfela? Nope. Mam ósmoklasistkę i znacznie bardziej obawiam się, że w liceum, do którego się wybiera, nie będzie dla jej klasy polonisty, językowca czy chemika, niż tego że napisze egazmin w czerwcu zamiast w kwietniu.

  •  

   pokaż komentarz

   nie było nauczycieli przedmiotów ścisłych

   @krystal_Tri_tapik: to trzeba tym nauczycielom dać wyższy dodatek motywacyjny, jak np robi to Warszawa. No, ale w polskiej komunistycznej szkole nauczyciela wuefu traktuje się tak samo jak matematyki. Czasami nawet wuefista ma lepiej, bo łatwiej o dodatkowe godziny.

   Polska szkoła to komuna. Karta nauczyciela, sposób rekrutacji, przywileje - to wszystko powinno zostać zreformowane!

   I skoro tak brakuje nauczycieli to skąd płacz o zwalniania?
   https://oko.press/nowe-dane-znp-19-tys-nauczycieli-ofiarami-reformy-edukacji-tego-5-tysiecy-nauczycieli-objazdowych/
   To jak w końcu jest brakuje, czy zwlaniają? I skoro, to tak upakarzająca praca, a ci wuefiści i nauczycieli nauczania początkowego tacy wybitnie, to napewno znajdą sobie inną prace.

   źródło: wykop.pl

  •  

   pokaż komentarz

   @nowy_ja: skąd płacz, to pytaj oko.press, nie mnie.

   Jak się rozkręcił młyn z reformami, wydłużono staże, wszystkie podwyżki zeżarła inflacja, wpakowano trzyletnie programy nauczania w dwa lata, to ludzie zaczęli korzystać z dobrych rad i teraz mam znajomego byłego nauczyciela w salonie sprzedażowym, drugą w korpo, trzecią w Irlandii.

   To, co tutaj opublikowałeś to jest łgarstwo. Chamskie i bezczelne, bo doskonale wiem, ile mam netto i teraz, po podwyżkach nie osiągam kwoty, która jest podana jako 'przed podwyżką'. Takie grafiki to jeden z powodów wściekłości nauczycieli, którzy patrzą na te cyferki, porównują z odcinkiem wypłaty i się zdrowo wkurzają.

   Warszawa, mówisz?
   wzięłam pierwszy ścisły przedmiot, z jakim są problemy w pomorskim. Fizyka
   http://mbopn.kuratorium.waw.pl/#/wyszukaj/1/fizyka%20z%20astronomi%C4%85/undefined/undefined/undefined/undefined/undefined/undefined 40 ofert, na oko z Warszawy grubo ponad połowa. Faktycznie, załatwili problem. ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @krystal_Tri_tapik: to pokaż PIT 11. Porównamy z tymi średnimi. Pamiętaj, że te średnie to zarobki po uwzględnieniu wszystkich dodatków. I jedno pytanie skoro te kwoty bazowe to łgarstwo, to czemu jeden z waszych postulatów to ich zwiększenie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @nowy_ja: znalazłeś tego mitycznego nauczyciela Zalewskiej, co to zarabia 5 tysięcy, baaaa, nawet więcej! Ciekawe z czego, bo na pewno nie z zasadniczej pensji belfra.

   W moim pit 11 znajdziesz na przykład umowę za pracę zlecenie w ferie, drugą pensję tak zrobiłam. Znajdziesz nadgodziny wybłagane od dyrektora do maksymalnej możliwej wysokości. Naprawdę sądzisz, że można bez tego, albo bez korków czy pracy wakacyjnej utrzymać się w tym zawodzie?

  •  

   pokaż komentarz

   To, co tutaj opublikowałeś to jest łgarstwo. Chamskie i bezczelne, bo doskonale wiem, ile mam netto i teraz, po podwyżkach nie osiągam kwoty, która jest podana jako 'przed podwyżką'. Takie grafiki to jeden z powodów wściekłości nauczycieli, którzy patrzą na te cyferki, porównują z odcinkiem wypłaty i się zdrowo wkurzają.

   @krystal_Tri_tapik: Jestem księgowym oświatowym w gminie, przez moje ręce przechodzą wypłaty 150 nauczycieli i powiem ci jedno - ta grafika w żaden sposób nie kłamie, a to że tobie jednemu coś nie pasuje nie oznacza, że to kłamstwo. Tzw. "średnia" liczona jest w każdej jednostce samorządu terytorialnego (gmina, powiat, ...) i jeśli wyjdzie za mało to w styczniu jest wyrównanie. Ale "średnia" ma wyjść dla grupy nauczycieli, a nie każdemu indywidualnie. Może ty masz mniej niż "średnia", ale 2 innych ma więcej.

   Zresztą od lat, gdy tylko w mediach jest mowa o średnim wynagrodzeniu nauczycieli to pokazujecie, że nie macie pojęcia jak to jest liczone. Zresztą na żywo też się nasłuchałem głupot od nauczycieli - a to że wam z pensji zabieramy pieniądze na ZFŚS, a to inny powiedział, że ma 2000 netto, bo nie policzył 500zł które potrącamy na spłatę pożyczki. ¯\_(ツ)_/¯

   Podaj, jaki masz awans i wykształcenie (licencjat czy magister, z pedagogicznym czy bez), ile masz etatu, wysługi, motywacyjnego, innych dodatków, to policzymy, czy ktoś cię oszukuje względem tej "chamskiej" grafiki.

   PS. Tak na prawdę, to ta grafika w pewien sposób oszukuje, ponieważ ZANIŻA PRAWDZIWE ŚREDNIE WYNAGRODZENIE NAUCZYCIELI! I co ty na to? Jesteś w stanie o tym podyskutować - ale na argumenty?

  •  

   pokaż komentarz

   @krystal_Tri_tapik: o już problem z pokazaniem PITu ( ͡° ͜ʖ ͡°) Przecież w PIT-11 masz tylko dochody ze szkoły. Twój etat z nadgodzinami, to nadal mniej niż etat nauczyciela w innych krajach.

   Kolega wyżej ci ładnie to wyjaśnił.

  •  

   pokaż komentarz

   PS. Tak na prawdę, to ta grafika w pewien sposób oszukuje, ponieważ ZANIŻA PRAWDZIWE ŚREDNIE WYNAGRODZENIE NAUCZYCIELI! I co ty na to? Jesteś w stanie o tym podyskutować - ale na argumenty?

   @miken1200: ja to od dawna piszę. Kwota bazowa, to średnie gwarantowane ustawowo. I każda gmina ma obowiązek ich wypłacenia. Ale są gminy, które płacę więcej, więc rzeczywista średnia jest jeszcze większa. Ale te przygłupy 13 pensji i innych dodatków nie liczą do wynagrodzenia.

   Pisory jakby mieli trochę rozumu, to powinni zaszachować nauczycieli ustawą o jawności zarobków w budżetówce. Każdy by sobie sprawdził na stronie gminy ile nauczyciel zarobił w danym roku.

  •  

   pokaż komentarz

   Ale są gminy, które płacę więcej, więc rzeczywista średnia jest jeszcze większa.

   @nowy_ja: To tylko jeden powód, dla którego ustawowa "średnia" jest niższa od faktycznych wynagrodzeń. Drugi to dodatek wiejski, który nie jest liczony do "średniej". Nieźle co, dodatkowe 10% pensji zasadniczej (ponad 331 zł brutto miesięcznie dyplomowanego) nie jest liczone!

  •  

   pokaż komentarz

   @miken1200: wymień składniki tej 'średniej'. Po kolei, od dodatków funkcyjnych (i jakie) oraz nie zapomnij o nadgodzinach. Masz jeszcze nauczycieli po licencjacie albo bez pedagogicznego, nie licząc nauczycieli zawodu? Od lat nie spotkałam.
   A może jeszcze rozmiar buta do tego? :P Oraz adres i zdjęcie.
   Jestem z górnej półeczki, panie księgowy. I 20 lat stażu pracy, wychowawstwo oraz żadnych funkcji typu pani dyrektor.
   Na tym właśnie owo łgarstwo polega - jesteś równie kreatywnym księgowym, jak Zalewska. Wkleiłam w powiązanych całą serię pasków nauczycielskich, możesz sobie wybrać jeden i poudowadniać, dlaczego 2,2k pln. równa się 2 824 na przykład.

  •  

   pokaż komentarz

   @nowy_ja: swój PiT pokaż, jeśli wola. Co jest, jakiś problem z pokazaniem?

  •  

   pokaż komentarz

   @krystal_Tri_tapik: może zamiast pasków w końcu wrzucisz PIT-11? Czemu nauczyciele nie wrzucają swoich PIT-11? Bo 13-pensja to nie pensja. Gość podał ci dokładnie jak to wygląda, że gdy nauczyciele nie osiągną tej średniej to trzeba im dopłacać na początku roku, więc jasne jest, że paski gówno znaczą.

  •  

   pokaż komentarz

   @nowy_ja: jeszcze raz. Wrzuć swój. To jak zabawa siedmiolatków, znasz taką?

  •  

   pokaż komentarz

   @erayman: tez bym poszedl uczyc do dobrego technikum informatyki ale musieliby mi dac jakie 6000-7000 netto na uop. Prowadzac firme jeszcze po godzinachh bym mogl dorobic i moze srednia krajowa informatykow bym dobił

  •  

   pokaż komentarz

   @erayman p%%#%!?isz, wystarczy zlikwidować państwowy monopol na edukację i nie będzie problemu z nauczycielami

  •  

   pokaż komentarz

   swój PiT pokaż, jeśli wola.

   @krystal_Tri_tapik: a to ja żądam podwyżki? Ja żądam Twoich pieniędzy, czy ty moich? Nagle problem, bo by się okazało, że te średnie są prawdziwe? Piszesz, że te średnie to kłamstwo, ale PIT-11 nie pokażesz. Wszystkim byś udowodniła, że nie zarabiasz tyle, co w tej tabelce.

  •  

   pokaż komentarz

   @krystal_Tri_tapik: Tak jak myślałem, zero argumentów - typowa wypowiedź nauczyciela pod tematem "średniej".

   wymień składniki tej 'średniej'. Po kolei, od dodatków funkcyjnych (i jakie) oraz nie zapomnij o nadgodzinach.

   A po co mam wymieniać? Przecież z grafiki widać, że "średnia" to coś więcej, niż zasadnicza. Nikt nigdzie nie mówi, że "średnie" wynagrodzenie nauczyciela bierze się z samej zasadniczej. Ale proszę bardzo, wymienię to co u mnie jest liczone:
   - zasadnicza,
   - stażowy (wysługa lat),
   - nadgodziny,
   - funkcyjne (dyrektor, wychowawca klasy, opiekun stażu),
   - trzynastka,
   - nagrody, itp.
   Chyba niczego nie zapomniałem.

   Za to dodatek wiejski (10% zasadniczej) NIE JEST LICZONY DO "ŚREDNIEJ", czyli zaniżamy prawdziwy wynik!

   Zamiast na siłę udowadniać, że ktoś tu kłamie to po prostu przeczytaj Kartę Nauczyciela - tam jest napisane, co jest waszym wynagrodzeniem (czyli nie sama zasadnicza), a co dostajecie, a nie jest liczone do "średniej". Zalewska, tak samo jak poprzednicy, tak samo jak media o tym piszące, przestawia tylko liczby wynikające z Karty Nauczyciela - nic więcej!

   Masz jeszcze nauczycieli po licencjacie albo bez pedagogicznego, nie licząc nauczycieli zawodu? Od lat nie spotkałam.

   A co to ma do rzeczy? Po pierwsze: bardziej chodziło mi o magistra - czy ma czy nie pedagogiczne. Po drugie: nie wiem czy są licencjaci bez pedagogicznego - naliczaniem pensji zajmują się u mnie 2 inne osoby. Po trzecie - nawet jeśli u mnie w gminie nie ma takich, to znowu zadam pytanie - co to ma do rzeczy?

   A może jeszcze rozmiar buta do tego? :P Oraz adres i zdjęcie.

   Bardzo kulturalna i na poziomie odpowiedź polskiego nauczyciela. Bez dalszego komentarza.

   Jestem z górnej półeczki, panie księgowy. I 20 lat stażu pracy, wychowawstwo oraz żadnych funkcji typu pani dyrektor.

   Nie podałeś ile masz etatu, nadgodzin, motywacyjnego. To też się liczy do "średniej".

   Na tym właśnie owo łgarstwo polega - jesteś równie kreatywnym księgowym, jak Zalewska.

   Prosiłem o dyskusję na argumenty, a zamiast tego mnie obrażasz. Tak reprezentujesz nauczycieli? Zawsze myślałem, że jako osoby wykształcone i pełniące misję dydaktyczną macie trochę więcej kultury, niż przeciętna osoba.

   Wkleiłam w powiązanych całą serię pasków nauczycielskich, możesz sobie wybrać jeden i poudowadniać, dlaczego 2,2k pln. równa się 2 824 na przykład.

   Nie wklejaj mi pojedynczych pasków - daj mi paski WSZYSTKICH NAUCZYCIELI W GMINIE to policzymy średnią! Rozumiesz w ogóle słowo "średnia"?
   Mam około 150 nauczycieli, 31 z nich w lutym dostało przelewy powyżej 3000 zł (najwyższy przelew ponad 4000 zł), a są to kwoty już pomniejszone o składki na dobrowolne ubezpieczenie, związki zawodowe czy spłaty pożyczek. W pierwszej 10 jest tylko jeden dyrektor, żeby nie było, że funkcyjny dyrektorów tak zawyża. Te 3000 na konto to około 5000 brutto. Bez trzynastki i bez nagród na DEN. Może paski tych nauczycieli wklejmy, co? Czy nie będą pasowały ci do tezy? Dyplomowani u mnie w gminie przez wiele lat mieli "średnią" wyższą od tej wymaganej przepisami (inne grupy awansu również się zdarzały).

   Nigdy nie obrażałem nauczycieli, moja żona jest nauczycielką, ale z kontaktów z wami wiem, że nie macie pojęcia o liczeniu wynagrodzeń, a tym bardziej "średniej". Wiem również, że zawsze pod takimi tematami wyskakujecie z argumentami "a bo ja tyle nie zarabiam". No i zawsze, ale to zawsze, co najmniej jeden z nauczycieli obraża innych (rząd obrywa zawsze, czego sam jesteś przykładem) - nie pierwszy raz nazywacie mnie kłamcą - tylko żaden z was nie udowodnił mi tego - bo nie macie argumentów.

   Zatem ostatni raz napiszę - jeśli masz argumenty, że "średnia" z grafiki jest kłamstwem to mi to udowodnij - najlepiej na liczbach. A jak nie masz argumentów, to się zamknij i nie obrażaj innych.

  •  

   pokaż komentarz

   A po co mam wymieniać? Przecież z grafiki widać, że "średnia" to coś więcej, niż zasadnicza. Nikt nigdzie nie mówi, że "średnie" wynagrodzenie nauczyciela bierze się z samej zasadniczej. Ale proszę bardzo, wymienię to co u mnie jest liczone:
   - zasadnicza,


   ile 1900 netto?

   - stażowy (wysługa lat),
   nowy nauczyciel 0 zł

   - nadgodziny,
   jakie nadgodziny? przymusowy zespół wyrównawczy bezpłatny?

   - funkcyjne (dyrektor, wychowawca klasy, opiekun stażu),
   100zł? netto wychowawca klasy?

   - trzynastka,
   dodajmy 120 zł do pensji

   - nagrody, itp.
   np motywacyjny 50 zł raz w roku

   @miken1200: takie są k%!#a realia

   chyba że jesteś dyplomowanym nauczycielem z 20 letnim stażem to może 3100 netto miesięcznie. Mediana wieku to o ile pamietam 52 lata, nowych/młodych nauczycieli nie ma w szkołach

  •  

   pokaż komentarz

   ile 1900 netto?

   @Pawel993: Czemu liczysz netto, skoro średnia jest w brutto?

   nowy nauczyciel 0 zł

   A stary ponad 600zł.

   jakie nadgodziny? przymusowy zespół wyrównawczy bezpłatny?

   Znam nauczycieli, którzy co miesiąc mają 1600 brutto z nadgodzin.

   100zł? netto wychowawca klasy?

   No ale to jest składnik pensji czy nie jest?

   dodajmy 120 zł do pensji

   Albo 4140,24 zł netto - taką najwyższą "13" wypłaciłem 1 marca. Czyli miesięcznie prawie 3x więcej niż 120zł.

   np motywacyjny 50 zł raz w roku

   Albo 10% zasadniczej co miesiąc.

   Takie też są realia.

   W ogóle wytłumacz mi, po co mi pisałeś komentarz, skoro jak nigdzie nie komentowałem, czy nauczyciele zarabiają za dużo albo za mało? Wiem, jakie są stawki, wiem jak mało ma stażysta. Po co wciągasz mnie w dyskusję na temat niskich pensji, skoro ja nigdzie tego nie komentowałem? Pisałem wyłącznie o tym, że "średnia" podawana przez rząd i media nie jest wymyślona, lecz wynika z przepisów i wyliczeń.

  •  

   pokaż komentarz

   @miken1200: podałem wynagrodzenie netto bo chyba to wszystkich interesuje, ile koniec końców dostaniesz do ręki?
   też jako informatyk15k mam kosmiczną kwotę brutto, niektórzy pomyślą że w luksusach żyje a ledwo do dziesiątego starcza...

   większość wykopków jest upośledzona i jak zobaczą ile tych dodatków wszystkich dostają, to potem myślą że serio zarabiają dużo...

  •  

   pokaż komentarz

   też jako informatyk15k mam kosmiczną kwotę brutto, niektórzy pomyślą że w luksusach żyje a ledwo do dziesiątego starcza...

   @Pawel993: No ale po co porównujesz działalność gospodarczą (bo pewnie o tym piszesz) do pracy na etacie? Przecież jak masz etat to wiadomo, że netto to około 70% brutto.

   podałem wynagrodzenie netto bo chyba to wszystkich interesuje, ile koniec końców dostaniesz do ręki?

   Stwierdzenie "do ręki" to największy problem w dyskusjach o zarobkach, ponieważ większość uważa, że netto=do ręki, co nie jest prawdą. Kilka lat temu jeden nauczyciel przekonywał na Wykopie, że zarabia 2000 netto. Jak podał nam składniki wynagrodzenia brutto to wyszło, że zarabia 2500 netto. Skąd 500zł różnicy? Ano szkoła potrącała mu 500zł na spłatę pożyczki, więc fizycznie na jego konto szedł przelew 2000zł. Tym sposobem stwierdził, że zarabia tylko 2000zł (╯°□°)╯︵ ┻━┻ Ciekawe, czy w miesiącu w którym na konto wpłynęło mu (przykładowo) 10 tysięcy pożyczki powiedziałby, że zarobił 12 tysięcy? Hehe!
   Dlatego w dyskusjach o pensjach na etacie bezpieczną i porównywalną kwotą jest brutto. A netto każdy może sobie policzyć = 70%.

  •  

   pokaż komentarz

   @erayman Ale w szkolach juz uczą stare dziady.

  •  

   pokaż komentarz

   @miken1200: Podziwią twoja walkę i próbę dyskusji z nauczycielami na argumenty. To kolejny wykop o pensjach nauczycieli, gdzie ci lamentują jak im źle i jak im nie dobrze i jak mało zarabiają
   Kompletnie nie wiedząc z czego składa się ich wynagrodzenie i jakie profity otrzymują z tytułu wykonywania pracy.

   Innym słowy, należy zadać pytanie, skoro nauczyciele manipulują w kwestiach zarobków i nie rozumieją tak oczywistych kwestii jak średnia, to czy są odpowiednimi osobami do nauki dzieci. Bo ja zaczynam mieć wątpliwości.

  •  

   pokaż komentarz

   @erayman: i to jest wlasnie bolaczka polskich szkol. A problem tkwi nie tam gdzie ty go szukasz. Problemem jest to, ze takie cwaniaki chcialyby sie uczyc za friko najlepszych fachow, a pozniej wyp%!%?%$ic maksymalnie szybko do szkopa na roboty i udwac, ze "w tym syfie nie da sie mieszkac, bo mie Morwiacki okrada z podatkow"

  •  

   pokaż komentarz

   @krystal_Tri_tapik ja mogę pokazać pit, nie jestem nauczycielem ale jeśli w rewanżu ty pokażesz swój to mogę się poświęcić

  •  

   pokaż komentarz

   @erayman W tym kraju nigdy nie bedzie dobrze skoro od 100 leci w tym kraju zarabia sie c@%@?wo.

  •  

   pokaż komentarz

   Niech się zwolnią jak w normalnej firmie...

   @Aokx popieram. Co prawda trzeba trochę zaryzykować, bo można na jakiś czas trafić gorzej, ale zapotrzebowanie na pracowników jest też w porządnych firmach.

   Informatycy, matematematycy, fizycy i chemicy już się dawno zwolnili...

   @GeraltRedhammer i nawet elektrycy :) ale opinia o nauczycielach jest w firmach tragiczna i zajęło mi trochę czasu udowodnienie, że potrafię coś zrobić. A potem to już z górki było, bo do rozwiązywania trochę bardziej zaawansowanych problemów niezbędna jest wiedza teoretyczna, a w niej sporo fachowców ma braki.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   pokaż komentarz

   @franciszekkimono: To tylko ścisłowocom podwyższyć! Z tego co wiem wszyscy mają tyle samo...

  •  

   pokaż komentarz

   @Aokx to inni powiedzą, że ich przedmioty też są ważne i dlaczego oni mają zarabiać mniej. I tak jest, że wfista zarabia tyle co matematycy czy zawodowcy.
   Jest też inny problem. Sporo nauczycieli co potrafili coś więcej niż przedykowywać z książki już w szkole nie pracuje. I podniesienie pensji o 500 czy 1000zł nie spowoduje nagłego cudownego podniesienia poziomu nauczania.

  •  

   pokaż komentarz

   @franciszekkimono: DLATEGO TO RYNEK POWINIEN DECYDOWAĆ A NIE JAKIES GLĄBY. Ave Korwin.

  •  

   pokaż komentarz

   @Aokx ale dzban... domyslam sie ze korwinista na studiach, bo po nich to ludzie bardziej ogarnieci zyciowo xD za granica na edukacje mega siano idzie bo to od edukacji nasza przyszlosc zalezy

  •  

   pokaż komentarz

   Potem informatyki na uczelniach uczą stare dziady (matematycy najczęściej albo elektrycy) liznące programowania 10 lat temu, nie znający rynkowych zapotrzebowań, wiedzą nie dorastając co ambitniejszym studentom.

   @erayman: nie nie, co ambitniejszym uczniom szkół średnich. Bo o studentach informatyki to nawet nie są w stanie myśleć.
   Byłem w technikum informatycznym i teraz kilka kfiatków. Ja byłem tym ambitniejszym uczniem. Spałem na części zajęć a jak któryś z nauczycieli mówił błąd to podnosiłem głowę i mówiłem że nie jest tak jak mówi bo jest tak i tak i tak. Raz się wnerwił na tyle że zrobił sprawdzian, większość klasy nie zdała, kilka dwój i trój, ja 5 i pozamiatane, więcej tego nie próbował.
   Ale i tak najlepszym ewenementem była andżela, nauczycielka technologii informacyjnej, czyli przedmiotu który miało nie tylko TI, ale także wszystkie inne technika i chyba także zawodówki. Nie chcę obrażać tej kobiety, ale przy tym co umiała, czyli prawie nic, to ciężko inaczej się określić. Kobieta miała problemy z obsługą telefonu, umiejętności "informatyczne" to założenie emaila, wysłanie emaila, formatowanie w wordzie i NAJBARDZIEJ PODSTAWOWE funkcje w excelu. Po porostu dramat. A najlepsze jest to że nam technologia informacyjna trafiła się nie w 1 a bodajże w 3 albo 4 klasie. Gdzie były inne przedmioty po których w excelu byłem w stanie zrobić sudoku...
   Kobieta nadawałaby się na nauczyciela informatyki albo w podstawówce, albo w szkole specjalnej.... A obstawiam że większość szkół ma takie jednostki.

  •  

   pokaż komentarz

   @Aokx na pewno maja wplyw naTwoj rozwoj umysl , nowe doznania, poznanie innych aspektow zycia czy ideologi. Stagnacja nie sluzy, musza byc nowe bodzce. Nie mowie o czystej edukacji a o rozwoju osobistym co pcha ludzkosc do przodu

  •  

   pokaż komentarz

   @wartosci_tradycje_EUROPEJSKIE: Tak sobie wmawiaj, przecież nie skończyłeś tych studiów na darmo ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Aokx: Dzisiaj czytałem wpis nauczycielki, która przekonywała, że nauczyciele pracują 47 godzin tygodniowo. Oni są tak głupi, że aż boli.

  •  

   pokaż komentarz

   @Lechulec: Ja mówiłem o mądrości. BOSZE, nie wyczymie...

  •  

   pokaż komentarz

   @erayman słucham? To gdzie ty studiujesz? Jak uczysz sie na wyższej szkole robienia melanżu to się nie dziw że nauczyciele nie są jacyś wybitni. Idź przestudiuj na WAT albo PW to mi powiesz czy trefni nauczyciele. Wszystko jest kwestią zarobków.

  •  

   pokaż komentarz

   @nowy_ja: dyplowany z 5300 brutto XD buahahaha. W rudzie slaskiej dyplomowany na 1 etat ma 3200. Dodatek wychowawczy to 200 brutto

  •  

   pokaż komentarz

   Naprawdę sądzisz, że można bez tego, albo bez korków czy pracy wakacyjnej utrzymać się w tym zawodzie?

   @krystal_Tri_tapik: Kuźwa mać no. Pomijając elitarne zawody w których dobrze płacą, które zawody pozwalają się utrzymać bez pracy ponadetatowej? Ty masz dobrze, bo Twoimi zajęciami dodatkowymi nadal są zajęcia związane z wykonywanym przez Ciebie zawodem. Inni mają gorzej i muszą np. sprzątać kible.

  •  

   pokaż komentarz

   @maciekalien: twierdzisz że nie ma prywatnych szkół?

  •  

   pokaż komentarz

   @erayman: Optymalizacja sposobu nauczania. Wystarczyło by, aby wykłady były nagrywane, a nie tłuczone rok do roku. Natomiast na żywo tylko pół godzinne cwiczenia. Ogólnie jest wiele metod optymalziacji nauczania, gdzie można by się pozbyćokoło 50% nauczycieli i pozostałym dać 100% podwyzek, ale po co? Lepiej zwiększyć podatki i dołożyć pieniedzy do wora bez dna prawda? :D

  •  

   pokaż komentarz

   @ediz4: te prywatne muszą realizować program narzucony przez MEN i podlegają pod kuratorium. Czyli podlegają pod państwowy monopol edukacyjny.

  •  

   pokaż komentarz

   @maciekalien: Mówimy i zarobkach i zatrudnianiu personelu - program ma tu mało do rzeczy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Aokx tak niech się zwolnią a dzieci niech przestaną chodzić do szkoły bo nie będzie w niej nauczycieli xD

   Państwowa edukacja tak samo jak straż pożarna czy policja to nie jest normalna prywatna firma. Ktoś ta prace musi wykonywać bo inaczej nam się zrobi druga Somalia. Już są ogromne problemy kadrowe w szkołach czy policji. Strach myśleć co będzie za 10 lat jak nic się nie zmieni.

  •  

   pokaż komentarz

   @maciejze: Jak zaczną się zwalniać to podwyższy się płace... Problemy kadrowe XDDDDDDDDDDDDD W szkołach XDDDDDDDDDDDDD

  •  

   pokaż komentarz

   @ediz4: Wyjaśnię najprościej jak tylko się da: gdyby nie było państwowych szkół, nie miałbyś problemu z pensjami nauczycieli.

  •  

   pokaż komentarz

   @krystal_Tri_tapik: Rozmawiasz ze smrodkami które albo jeszcze chodzą do szkoły i nienawidzą nauczycieli, albo im gula rośnie bo w TV napisali że nauczyciel zarabia 5k za 20 godzin.

  •  

   pokaż komentarz

   @nowy_ja: Co to za gówno wykres?

   Znajoma po 3 latach jest już jako nauczyciel kontraktowy i zarabia netto uwaga OK 1800ZŁ!!!!
   No wspaniałe zarobki dla kogoś kto poświęcił ponad 5 lat nauki + X skończynoych kursów!!
   Nie ma co ! Nauczycielom to się nic nie należy XDDD
   A potem ból dupska że nie ma kto uczyć, gdzie w pierwszym lepszym lidlu z bomby ponad 2 kloce zarabiasz, ale NAUCZYCIELOM SIĘ NIE NALEŻY!

  •  

   pokaż komentarz

   Niech się zwolnią jak w normalnej firmie...

   @Aokx: Widać dzieci nieulegajace manipulacji wykopki mają pięknie zaimplementowaną indoktrynację, że się nie strajkuje i nie wychodźi na ulicę pod zadnym pozorem nawet jak stawka vat wzrośnie do 30%.. Jest dziecinnie proste rozwiązanie zmienia się pracę mając a utrzymaniu rodzinę i takie małe wykopki.

   @erayman: > Potem informatyki na uczelniach uczą stare dziady.

   Jakie to wszystko proste mając 15 lat, niech sie ponad pół miliona nauczycieli zwolni i zmieni branżę na lepszą przecież to takie proste zarabiajac 2,2k netto.

   Ale tak to jest kiedy pracuje się w branży wznoszenia śmieci mamie za 15k groszy.

   https://samorzad.infor.pl/sektor/zadania/oswiata/452718,RAPORT-Nauczyciele-stan-i-struktura-zatrudnienia.html

   . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

   źródło: Screenshot_20190307-092421.png

  •  

   pokaż komentarz

   @maciekalien: No nie było ale byś płacił czesne i spora część Polaków straciła by dostęp do edukacji.

  •  

   pokaż komentarz

   @erayman: Co Ty bredzisz? Na uczelniach akurat potrafią dobrze zarobić. Miałem zajęcia z jednym doktorem, który dostał na mojej uczelni profesora uczelnianego. Przyjeżdżał na 1 dzień w tygodniu. Fakt, że zajęcia od 8 rano do 20 ale na własne życzenie. Dostawał prawie 10k. Jak podliczyliśmy na oko jego dochody z pewnego instytutu + swojej uczelni matki + naszej to wyszło lekko 30k miesięcznie.
   Wykładowcy akurat potrafią się dobrze ustawić i zarabiać A miernoty nauczyciele w szkołach gdzie poziom wiedzy nie jest zbyt wysoki w porównaniu ze studiami to inna sprawa. Tym akurat bym nic nie dał za poziom jaki reprezentują i piszę tu z własnej perspektywy lat spędzonych w szkołach i tego co mnie tam spotkało.

  •  

   pokaż komentarz

   @ediz4: nie płaciłbyś na to podatków całe życie

  •  

   pokaż komentarz

   Prosiłem o dyskusję na argumenty, a zamiast tego mnie obrażasz.

   @miken1200: zawsze tak wygląda dyskusja z nauczycielem drącym mordę "daj!"

  •  

   pokaż komentarz

   Prosiłem o dyskusję na argumenty, a zamiast tego mnie obrażasz.

   @miken1200: zawsze tak wygląda dyskusja z nauczycielem drącym mordę "daj!"

  •  

   pokaż komentarz

   Prosiłem o dyskusję na argumenty, a zamiast tego mnie obrażasz.

   @miken1200: zawsze tak wygląda dyskusja z nauczycielem drącym mordę "daj!"

  •  

   pokaż komentarz

   @maciekalien: Co z tego jakbym musiał płacić wszędzie czesne a skutki społeczne byłyby straszne.

  •  

   pokaż komentarz

   @krystal_Tri_tapik: Nic dziwnego jak są zmuszani 2 lata na stażu siedzieć, to trzeba być chyba poj!@$nym by taką pracę chcieć.

  •  

   pokaż komentarz

   @erayman: "polacy-jednak-przeciwko-strajkowi-nauczycieli-nie-chca-by-zarabiali-wiecej"

   Jakie to jest żałosne jedna grupa mówi innej grupie , że nie chcę żeby strajkowali bo sami zarabiają lepiej lub nie mają co zrobić z dziećmi i sami nie zarobią lub dzieci mają egzaminy etc.

   Wykopki żeby żyć w Polsce trzrba zarabiać 4.5-5k netto minimum a przrcietniak nie widzi 3.5k netto na koniec miesiąca.
   Tak was również w wiekszisci czeka taka zeczywistość 1.6-2.5k pln na start -meta 3.5k PLN

  •  

   pokaż komentarz

   @motorcycleman: obecny poziom nauczycieli woła o pomste, podwyżki? Buhahaha dobre sobie

  •  

   pokaż komentarz

   @ediz4: teraz masz skutki społeczne straszne - zboczeńcy wchodzą do szkół, produkcja idiotów na dużą skalę, poziom nauczania szoruje dno i drogie to jest jak sk###ysyn.

  •  

   pokaż komentarz

   @miken1200: Daj namiary na te szkoly co placa 3-4k netto nauczycielom. Dam znac zonie i jej kolezankom to powysylaja CV i poumawiaja sie na rozmowy to zobaczymy ile zaoferuja.

   PS. Wyplata za nadgodziny to nie jest normalna wyplata. Ja z nadgodzinami (jakies 50h miesiecznie) dostaje ca. 8k netto. Bez ca. 5,5k.

   Wiec zarabiam 8k czy 5,5k panie ksiegowy?

  •  

   pokaż komentarz

   Dlaczego? Bo specjaliści w firmach dostają 5x tyle co na uczelniach gdzie nie ma na nic pieniędzy.

   @erayman: Tylko że jak dobrze napisałeś, te 5x zarabiają SPECJALIŚCI. W polskiej szkole nie płaci się od umiejętności. Sam jestem za tym, by specjalistom umiejącym przekazać wiedzę płacić dużo, bo taki człowiek to prawdziwy skarb.
   Ale wybacz, nauczyciel nie równa się z automatu specjalista.

  •  

   pokaż komentarz

   zboczeńcy wchodzą do szkół

   @maciekalien: i na to rozwiązaniem jest prywatna szkoła bez władzy zwierzchniej MEN która będzie sobie bez problemu mogła ich zapraszac?

   produkcja idiotów na dużą skalę, poziom nauczania szoruje dno i drogie to jest jak skurwysyn...
   To nie jest rozwiązanie tego problemu. Podaj przykład kraju który ma bardzo wysoki poziom i tylko prywatne nauczanie.

  •  

   pokaż komentarz

   @krystal_Tri_tapik: Toczysz piane, plujesz, atakujesz, gdzie moglabys wszystkim zamknac morde po prostu wstawiajac swojego pita. Pozostaje pytanie, czy jestes az takim debilem czy po prostu p?#@##!isz od rzeczy i nie masz jak tego p?#@##!enia podeprzec dowodami. A jak by chcecie miec takie zasadnicze wynagrodzenie jak na grafice to przepraszam bardzo ale chyba pospadaliscie z chuja. Nie w tej rzeczywistosci, nie przy tym stanie gospodarki, nie przy tych zarobkach. Ja rozumiem, ze kazdy sie czuje intelektualnym superiorem, ale nie widze nigdzie przykladu na swiecie zeby zwykli nauczyciele zarabiali po dwie krajowe, bo to k#?$a jednak nie jest budowanie rakiet tylko uczenie dzieciakow.

  •  

   pokaż komentarz

   @ediz4: > i na to rozwiązaniem jest prywatna szkoła bez władzy zwierzchniej MEN która będzie sobie bez problemu mogła ich zapraszac?

   oczywiście, jak ktoś będzie zapraszał wbrew mojej woli jakiś zboczeńców itp. to po prostu zabiorę swoje dziecko i pójdę do konkurencji. Żaden dyrektor szkoły nie zaryzykuje swojego biznesu.

   Podaj przykład kraju który ma bardzo wysoki poziom i tylko prywatne nauczanie.

   Dlaczego mam podawać przykład? Wychodzi na to, że w Polsce można wprowadzić jakieś rozwiązanie tylko wtedy, kiedy inny kraj takie coś zrobił. Zresztą szkoła pełni funkcję indoktrynacji społeczeństwa i mało który rząd zgodzi się na porzucenie takiego narzędzia propagandy.

  •  

   pokaż komentarz

   Dlaczego? Bo specjaliści w firmach dostają 5x tyle co na uczelniach gdzie nie ma na nic pieniędzy.

   @erayman: Brawo, ciezko w jednym zdaniu bardziej podkreslic ze c#$$? wiesz o zarobkach na uczelniach i zarobkach w firmach XD

  •  

   pokaż komentarz

   @Aokx: a może zamiast da swą "prezenty od Jarosława" to zainwestować w poziom usług publicznych?

  •  

   pokaż komentarz

   @nowy_ja: W 2019 r. wyliczone na podstawie KN i ustawy budżetowej średnie wynagrodzenia nauczycieli wynoszą brutto:

   3 045,21 zł dla nauczyciela stażysty;
   3380,19 zł dla nauczyciela kontraktowego;
   4385,10 zł dla nauczyciela mianowanego;
   5603,19 zł dla nauczyciela dyplomowanego.

  •  

   pokaż komentarz

   Daj namiary na te szkoly co placa 3-4k netto nauczycielom

   @za-co: Nie mam zamiaru podawać, gdzie dokładnie pracuję. Możesz natomiast w trybie dostępu do informacji publicznej popytać (wystarczy email) okoliczne urzędy gmin/miast/powiatu o udostępnienie tabeli średnich wynagrodzeń. Może nawet mają wyliczone na poszczególne szkoły. I z tych danych sam wybierz sobie szkoły, które mają najwyższe wynagrodzenia.

   Wyplata za nadgodziny to nie jest normalna wyplata.

   U nauczycieli jest. To nie są godziny (pomijam doraźne zastępstwa) które nagle wyskakują w ciągu tygodnia. Nauczyciel na początku roku szkolnego wie, że będzie miał tygodniowo przykładowo 24 lekcje, a to oznacza 6 nadgodzin. Ma to zapisane w arkuszu organizacyjnym szkoły.

   Ja z nadgodzinami (jakies 50h miesiecznie) dostaje ca. 8k netto. Bez ca. 5,5k.

   Wiec zarabiam 8k czy 5,5k panie ksiegowy?

   Zarabiasz 8k - jak nie wierzysz, to się spytaj skarbówki, co masz wpisać do PIT ¯\_(ツ)_/¯

   "Średnia" o której mówi rząd i media to wskaźnik zapisany w przepisach (Karta Nauczyciela) - problem z nim jest taki, że ma głupią nazwę. W każdym razie przepisy określają co się składa na "średnią" i nikt z rządu podając te kwoty niczego nie wymyśla - po prostu podaje to, co wynika z przepisów. Nigdzie nie ma mowy to tym, że "średnia" to tylko pensja zasadnicza (+dodatki) za czysty etat. Nigdzie nie podaje się średniej na etat, więc nie ma podstaw, by się czepiać nadgodzin.

  •  

   pokaż komentarz

   @erayman: System jest chory. Szkoły powinny ze sobą rywalizować o studentów / uczniów a co za tym idzie, o pieniądze. Szkoła z renomą mogłaby zatrudnić lepszych specjalistów a gorsza, musiałaby za wszelką cenę podnosić poziom u siebie. I nie chce słyszeć, że dzieci bogatych będą przez to lepiej wykształcone niż dzieci biedaków... obudźcie się, jak ktoś ma dzisiaj więcej pieniędzy, to jego dziecko publiczną szkołę widziało tylko z zewnątrz. Osobiście uważam, że obecny system nie zmusza / motywuje szkół do podnoszenia poziomu, co jest oczywiście wygodne dla "zarządu" szkoły, ale rodzi patologie. Problem ze starymi zgredami, którzy nie douczali się z biegiem czasu, szybko by się rozwiązał, a i uczniowie w renomowanych szkołach musieliby się choć trochę przykładać, żeby nie zaniżać uczelnianych statystyk.

  •  

   pokaż komentarz

   @erayman hoo ale pojazd po górnikach, czekaj aż Dudę wywala z Solidarności to będzie i program "górnik+1000"

  •  

   pokaż komentarz

   @Lechulec: ty widzisz tą skalę? xdddd. 1.9k przedstawione jako więcej niż 3,1k ale 60zl więcej już wyraźnie widać xddd

   ja nie wiem kto w tym tvp zajmuje się wykresami ale w podstawówkach dzieci robią lepsze

  •  

   pokaż komentarz

   @erayman: Wszystko się zgadza, tylko, że pieniędzmi tego nie rozwiążesz.

  •  

   pokaż komentarz

   Dlaczego mam podawać przykład? Wychodzi na to, że w Polsce można wprowadzić jakieś rozwiązanie tylko wtedy, kiedy inny kraj takie coś zrobił. Zresztą szkoła pełni funkcję indoktrynacji społeczeństwa i mało który rząd zgodzi się na porzucenie takiego narzędzia propagandy.

   @maciekalien: Aby można było doświadczalnie zobaczyć czy tak gadasz bo ci się wydaje czy znasz już wyniki wprowadzania takiego systemu. Z mojego punktu widzenia byłaby to katastrofa społeczna - prywatne szkoły jak najbardziej ale obok publicznych.

   oczywiście, jak ktoś będzie zapraszał wbrew mojej woli jakiś zboczeńców itp. to po prostu zabiorę swoje dziecko i pójdę do konkurencji....
   Teraz też możesz nie wyrazić zgody na udział w takich rzeczach - na razie.

  •  

   pokaż komentarz

   @muussk: Dodam jeszcze, że sam uczęszczałem do szkoły, w której poziom równało się w DÓŁ... Przez grupę uczniów (i chorych matek), którzy nie chcieli się uczyć, cała klasa stała w miejscu z materiałem. Jak się uczyłem, to było mi to na rękę, bo nie trzeba było zakuwać, ale z biegiem lat człowiek rozumie, że jest "wysrywem" patologicznego systemu. Na studiach uczysz się rzeczy, które powinieneś już znać ze szkoły średniej...

  •  

   pokaż komentarz

   @erayman:To że 30 % nie zdaje matury to nie p$!$#%%enie , tylko fakt . I jest to skutek totalnego olewania obowiązków przez ludzi ( nauczycieli ) zobowiązanych umową o pracę do właściwego przygotowania uczniów . Na ch!% uczyć w szkole , kiedy można dawać korepetycje za które nie płacą podatków . Żeby było śmieszniej , to ta mafia z tych podatków jest utrzymywana ( podobnie jak lekarze , stomatolodzy i prawnicy )

  •  

   pokaż komentarz

   @ediz4: teraz doświadczalnie widzę, że państwowe szkolnictwo jest c%?!?we

  •  

   pokaż komentarz

   @Aokx: szkoła to nie jest normalna firma, nie wystawiamy faktur i nie przestawiamy palet, pracujemy na relacjach, uczuciach, motywacjach i innych rzeczach o których nie masz pojęcia, robiąc porównanie do "NORMALNEJ FIRMY" to udowadniasz, podmiotem firmy zwanej "szkoła" jest człowiek także nauczyciel. Robisz państwowy awans, masz przywileje , każdy decyduje się na swoja drogę i nikt nie ma prawa wygłaszać takich komunałów. A tobie życzę aby twoje dzieci uczył źle opłacany nauczyciel, przecież to wszystko jedno, czy dziecko czy PLN, czy paleta czy faktura. Prawda ?

  •  

   pokaż komentarz

   @stachmat: ludzie się różnią , nie każdego nauczysz poziom maturalny nie jest obowiązkowy. z samego faktu nauki nie wynika fakt umiejętności.

  •  

   pokaż komentarz

   @miken1200: Aha czyli o PIT srac sie to pierwszy. Ale zebym mogl zweryfikowac twoje dane to juz sie wycofujesz. Brawo hipokryto.

   Zarabiam na umowie 5,5k. Dorabiam w nadgodzinach do 8k. Nie jest to normalna praca.
   I tak skarbowka za moje nadgodziny zabiera mi dodatkowe 13% wyplaty.

   Jezeli nie rozrozniasz podstawy od nadgodzin to gowniany z ciebie ksiegowy.

   A raczej pusta szczekaczka bez zadnego prawdziwego argumentu oprocz "bo ja wiem" skoro sie wycofales z podania szkoly gdzie takie kokosy sie zarabia.

  •  

   pokaż komentarz

   @Aokx: No i już niedługo tak zrobię, pa pa z polską szkołą publiczną. C i CE w trakcie 'robienia'. Dwa kursy po Europie i zarobie tyle co w szkole w 3-4 miesiące. A jak kasy trochę się odłoży to otwieram placówkę kształcenia ustawicznego: ochrona osób i mienia, kwalifikowana pierwsza pomoc i kurs pierwszej pomocy. Być może szkolenia z BHP.

  •  

   pokaż komentarz

   dyplowany z 5300 brutto XD buahahaha. W rudzie slaskiej dyplomowany na 1 etat ma 3200. Dodatek wychowawczy to 200 brutto

   @kurczok: Jeśli ten dyplomowany ma magistra z przygotowaniem pedagogicznym to sama zasadnicza wynosi 3317 brutto (za cały etat, bez tegorocznej podwyżki). Od 1.1.2019 już 3483 brutto. Do tego dyplomowany ma minimum 10% dodatku za wysługę (maksymalnie 20%).

   Więc policzmy przykładowo: 3483 brutto + 15% wysługi (522,45 zł) + 200 wychowawczy. Razem 4205,45 zł. Dodaj 8,5% ("trzynastka") to masz ok. 4560 zł. Owszem, do 5300 brakuje, ale policzyłem to bez nadgodzin, bez dodatku motywacyjnego, bez liczenia nagrody na DEN, bez maksymalnej wysługi. ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @krystal_Tri_tapik Na cholerę jej chemia czy matematyka jak będzie 5 godzin religii. Katechetów nigdzie nie brakuje. Po takim kursie spokojnie sobie wymodli dobrą pracę

  •  

   pokaż komentarz

   @nowy_ja: proszę bardzo: nauczyciel dyplomowany, szkoła podstawowa, Warszawa, ponad 20lat pracy w zawodzie, właśnie realizowane kolejne studia podyplomowe: 53000zł brutto za 2018r. to jest k!?%a dramat, to nie są nawet 2 miesiące mojej pracy.

  •  

   pokaż komentarz

   @nowy_ja: człowieku co ty p!%%%#?isz widać że nie masz żadnego znajomego nauczyciela albo w rodzinie

  •  

   pokaż komentarz

   Znajoma po 3 latach jest już jako nauczyciel kontraktowy i zarabia netto uwaga OK 1800ZŁ!!!!

   @technojezus:
   Są 3 możliwości:
   1. Pracuje na ułamek etatu
   2. Nie potrafi policzyć swoich zarobków
   3. Kłamie

  •  

   pokaż komentarz

   @nowy_ja: W latach 2010-2015 sektor górniczy odprowadził do budżetu prawie 44,8 mld zł żywej gotówki ─ mówił na październikowym posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu Górnictwa i Energii Janusz Olszowski, prezes Górniczej Izby Przemysłowo-Handlowej. Jak tłumaczył posłom i senatorom, przekłada się to na średnie obciążenie każdej tony węgla kwotą ponad 100 zł. Izba od lat przekonuje Sejm kolejnych kadencji i kolejne rządy do zmniejszenia tych obciążeń. Prezes przyznał, że do tej pory bezskutecznie ale ma nadzieję, że może tym razem w końcu się uda.
   Jesteś pewien, że mogłoby nie być górnictwa?

  •  

   pokaż komentarz

   @maciekalien: ale jak może być inne, jak nauczyciele zarabiają takie marne pieniądze... jaka płaca, taka praca.

  •  

   pokaż komentarz

   @erayman najpierw to potrzeba reformy nauczania w szkołach. 10lat się uczysz na historii o cezarach brutusach czy romusach tylko po co to wszystko? Zabrać godzinę historii i wprowadzić godzinę chociażby ekonomii czy innego przedmiotu który przydaje się w życiu codziennym. Później ból dupy bo wziąłem kredyt we frankach bo tani ale nikt już nie wiedział co dalej się może potoczyć z kredytem na 30lat. Następna biologia. Nauka o pantofelkach i amebach. Na co to komu?? Jeżeli interesujesz się biologia czy dziecko ma zapał do botaniki to stworzyć profile edukacyjne a nie j#%$nie wszystkiego na jedno kopyto. Podejrzewam że dzieci uczą się tego samego co my 20 lat temu. Świat idzie do przodu a nauczanie stoi dalej w latach 70. Poza tym 95% nauczycieli nie uczy z pasji tylko dlatego że wybrało taki kierunek studiów. Największy rak siedzieć na lekcjach u gościa który nie chce i nie potrafi przekazać swojej wiedzy.

  •  

   pokaż komentarz

   Nauczyciele powinni protestować za to co im zrobiono. I to tak żeby jak najbardziej efekt strajku był odczuwalny czyli w czasie egzaminów. Wiem jak wygląda ich praca bo w rodzinie jest kilku nauczycieli. Z roku na rok coraz to nowsze reformy. Dzieci za niedługo będą w szkole ważniejsze niż nauczyciele przez co pojawia sie problem z utrzymaniem dyscypliny. Dodatkowo rady pedagogiczne wywiadówki za co nikt im nie płaci

  •  

   pokaż komentarz

   @ksawery2001: kiedy państwo się tym zajmuje, to nawet przy dobrych zarobkach będzie c@$@%wo

  •  

   pokaż komentarz

   Aha czyli o PIT srac sie to pierwszy.

   @za-co: Nigdzie nie pytałem się o PITa. Nie zmyślaj.

   Ale zebym mogl zweryfikowac twoje dane to juz sie wycofujesz. Brawo hipokryto.

   Przeprosisz mnie za bezpodstawne wyzywanie?

   Jezeli nie rozrozniasz podstawy od nadgodzin to gowniany z ciebie ksiegowy.

   Odróżniam, tylko ci tłumaczę, że nadgodziny u nauczycieli są 2 rodzaje - doraźne oraz regularne (co tydzień te same). Ponadto nigdzie rząd nie mówi, że liczy średnią tylko dla etatu. Mowa jest o "średnim" wynagrodzeniu, a nie za ile godzin ono jest. Rząd wymyślił sobie wskaźnik, który zawiera etat, nadgodziny, nagrody i dodatki - i rząd o tym wskaźniku cały czas mówi. Tylko tacy jak ty twierdzą, że rząd kłamie, zamiast zrozumieć, o czym rząd mówi.

   Masz poniżej listę przelewów za luty. Szkół nie podam ze względu na swoją prywatność, ale jak chcesz to pytaj w swojej okolicy.

   źródło: Beztytułu.png

  •  

   pokaż komentarz

   @Aokx: Lap minusa - zgodzilbym sie z tym stwierdzeniem jakby to byli gornicy czy inni pracownicy nizszego szczebla w jakims Januszexie. Ale mowimy tutaj o zawodach krytycznych dla bezpieczenstwa gospodarki a co za tym idzie panstwa - nauczyciel szkoly publicznej, policjant, wojsko, strazak itd. - te zawody sa wyjete z wolnorynkowej regulacji bo sa krytyczne dla prawidlowego dzialania panstwa. Wyobraz sobie jak teraz do Policji mowisz "idzcie pracowac gdzie indziej jak wam malo placa" - a potem zonk ze na interwencje przyjezdzaja godzine po zgloszeniu a jakis sebcio zdazy Ci nap!#???!ic, okrasc, zgwalcic i zabic.

   Tak samo z nauczycielami - nie placzcie potem ze rosnie pokolenie nieambitnych debili, ze zdawalnosc matur spada a poziom edukacji idzie w dol. Jak ma isc k%%#a w gore skoro panuje przekonanie ze nauczycielami zostaja miernoty bo to panstwowa gownorobota? Jak ma byc k%%#a lepiej?

  •  

   pokaż komentarz

   Ale się na mnie ćwierćinteligenci zlecieli XDDDD

  •  

   pokaż komentarz

   @miken1200: moj drogi. Moja zona jest nauczycielem dyplomowanym z 12 letnim stazem, po trzech kierunkach studiow (w tym informatyka, zeby stamtad uciec). Wiem ile zarabia, wiec mi tu nie p!??$#@.

  •  

   pokaż komentarz

   @nowy_ja: nauczyciel dyplomowany 3300, stażysta w lidlu 3300. Wszystko w porządku, można sie rozejść

  •  

   pokaż komentarz

   @halloweed: skopiowałem od kolegi księgowego wyżej, przelewy dla nauczycieli za luty

   źródło: wykop.pl

  •  

   pokaż komentarz

   @erayman: za granicą specjaliści pracują w prywatnych firmach na kontraktach 20-25h tygodniowo i 20h na uczelni.

   W polsce nie osiągalne, jak tutaj za 40h specjalista może mieć pod 10k. Czyli gówno pieniądze jak za specjalistyczną wiedzę. Więc jak tu znaleźć czas jeszcze na nauczcanie i chęci? Gdzie uczelnia płaci jak płaci albo wcale.

   Mi uczelnia zaproponowała za prowadzenie zajeć z projektowania za wdzięczność i darmowe wyjazdy z uczelnią na rozne konferencje ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @RandomowyMirek: netto 1800 za 18-20h pracy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @random_2x3x mowyMirek: Wszystko to co piszesz się nie zgadza.

   Tak dla ciekawości znam też nauczyciel który po prawie 40 latach netto zarabia 2500 będąc dyplomowym.

  •  

   pokaż komentarz

   Potem informatyki na uczelniach uczą stare dziady (matematycy najczęściej albo elektrycy) liznące programowania 10 lat temu, nie znający rynkowych zapotrzebowań, wiedzą nie dorastając co ambitniejszym studentom.

   @erayman: Rozwiązanie jest bajecznie proste: prywatyzacja szkolnictwa wyższego.

  •  

   pokaż komentarz

   Znajoma po 3 latach jest już jako nauczyciel kontraktowy i zarabia netto uwaga OK 1800ZŁ!!!!

   @technojezus:
   Są 3 możliwości:
   1. Pracuje na ułamek etatu
   2. Nie potrafi policzyć swoich zarobków
   3. Kłamie


   @RandomowyMirek: Jest też 4 możliwość - to prawda! Kontraktowy licencjat z pedagogicznym lub magister bez pedagogicznego miał do tego roku zasadniczą 2180 brutto. Policz sobie z tego netto. Nawet możesz trzynastkę dodać. Kontraktowy magister z pedagogicznym miał 2487 brutto zasadniczej, to też nie kokosy.

  •  

   pokaż komentarz

   Moja zona jest nauczycielem dyplomowanym z 12 letnim stazem,

   @kurczok: A ja od 12 lat księguję wypłaty nauczycieli. Kilka lat temu przed likwidacją kilku szkół miałem ponad 200 przelewów z wypłatą nauczycieli na każdy pierwszy dzień miesiąca. Teraz 1 marca do banku wrzuciłem przelewy za ponad 600 tysięcy (wypłata + "13"). To chyba lepiej wiem, ile zarabiają nauczyciele.

   Wiem ile zarabia,

   Nie pisałem, ile zarabia twoja żona. Pisałem ogólnie, że dyplomowany mgr z pedagogicznym na pełnym etacie zarabia więcej. Więc albo twoja żona nie jest mgr z ped., albo nie ma całego etatu, bo nie ma szans, by mgr z pedagog. na całym etacie plus 12 lat wysługi miał 3200 brutto. No chyba że raz piszesz o 5300 brutto, a za chwilę o 3200 netto.

  •  

   pokaż komentarz

   @miken1200: no to chyba w warszawie. Poza tym , to co ty zaksiegujesz nie oznacza ze tyle dostaje nauczyciel.

   Zeby miec 3200 netto, to moja zona, dyplomowany mgr z pedagogicznym musi miec wychowawstwo i 28h tablicowych (przypominam, ze pelen etat to 18). Wiec mi tu nie p$@%#?$ o 5500 brutto.

  •  

   pokaż komentarz

   @Aokx i z czego się właściwie cieszysz ? Piszę ci jak jest, prawie nikt nie chce w szkolach pracowac i w większych miastach jest problem ze znalezieniem nauczycieli. Rozumiem że to xdddd to taki syndrom wyparcia?

  •  

   pokaż komentarz

   @maciekalien a czym właściwie się ta indoktrynacja przejawia? Czytaniem Pana Tadeusza czy nauką funkcji kwadratowej?

  •  

   pokaż komentarz

   @nowy_ja: Nie wiem skąd Ty wziąłeś te 5300 brutto. Dyplomowany ma mniej niż 4 tys. brutto. Według PITu. Z dodatkami bywa różnie. W Warszawie masz kilkaset zł. więcej niż np. na śląsku. Gdzie dodatki są raczej symboliczne.
   Jak już tak "dokładnie" chcesz liczyć kasę to nie zapomnij o nadgodzinach. Które zdarzają się dosyć często. W postaci zebrań, konsultacji, sprawdzanie sprawdzianów w domu, przygotowywanie i drukowanie materiałów w domu - oczywiście na prywatnym sprzęcie, itd.
   Praca nauczyciela nie kończy się na kilku godzinach lekcyjnych dziennie.

   Krótko mówiąc mijasz się z prawdą w tym ujadaniu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Aokx: Wedzieli dobrze na jakie zarobki się piszą. I tak nie mja źle. W stosunku do godzin pracy nie wychodzi najgorzej. Do tego wakacje i wcześniejsza emerytura. Nikt też nie jest przeciwko temu żeby zarabiali więcej ale przeciw temu żeby nie rozj??$li dzieciakom całego roku przez termin strajku obejmujący egzaminy

  •  

   pokaż komentarz

   @maciejze np. tym, że większość myśli że państwowe jest lepsze, albo lekcjami religii, albo lekcjami na temat zboczeńców itd.

  •  

   pokaż komentarz

   Zeby miec 3200 netto,

   @kurczok: No i właśnie się przyznałeś, że wcześniej pisałeś jak matoł. Cytuję " dyplowany z 5300 brutto XD buahahaha. W rudzie slaskiej dyplomowany na 1 etat ma 3200. Dodatek wychowawczy to 200 brutto "

   Podajesz 3 kwoty, z czego pierwsza i ostatnia brutto. To skąd mamy wiedzieć, że te 3200 to jest netto?

   Po drugie: 3200 netto to ok. 4500 brutto, dodaj "13" i masz ok. 4880 zł brutto. Czyli wcale nie tak dużo mniej od 5300 brutto.

   musi miec wychowawstwo i 28h tablicowych

   A czy ktoś gdzieś mówił, że "średnia" jest za czysty etat? Nie, sam sobie to ubzdurałeś.

   Wiec mi tu nie p!!%@?$ o 5500 brutto.

   Kurde, kwoty u ciebie rosną z komentarza na komentarz - było 5300 brutto, a już jest 5500. SZOK! (ʘ‿ʘ)

   Szkoda czasu na dyskusję z tobą - zero kultury w wypowiedzi, mieszasz liczbami, rzucasz durnymi hasłami "no to chyba w warszawie". Witam na czarnej liście.

  •  

   pokaż komentarz

   @miken1200: To co wrzuciłeś z przelewami o ile rozumiem to wypłata w postaci podstawa(pensja zasadniczna)+dodatki+stażowe i to jest kwota netto, tak? Ciekawe czy jest to kwota za jeden czy więcej etatów(40h to jeden etat). Tobie wierzę bardziej.
   A odpowiedź jest prosta, wystarczy wkleić PIT i pokazać ile zarobili. Bo póki co oni podają losowe wartości bez żadnego dowodu.

  •  

   pokaż komentarz

   @miken1200
   Liczenie nadgodzin do średniej płacy to manipulacja, a wręcz k%@@!stwo, gówno ci do tego ile ktoś sobie po godzinach wywalczył ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @maciekalien:

   np. tym, że większość myśli że państwowe jest lepsze
   Słucham? Na jakim przedmiocie tego uczą i w której klasie

   albo lekcjami religii
   Akurat zgadzam się, że nie powinno być religii w szkole, jednak ciężko powiedzieć, że to indoktrynacja bo religia jest nieobowiązkowa.

   lekcjami na temat zboczeńców
   Nie mów, że chodzi ci o wychowanie do życia w rodzinie :D

  •  

   pokaż komentarz

   @maciekalien: zapewne, ale teraz przy tych zarobkach, to także szkoły prywatne guzik mogą zrobić. w obu przypadkach dobre zarobki to podstawa.

  •  

   pokaż komentarz

   @miken1200: Ta jestem. Widząc paski płacowe swojej żony i jej koleżanek, i tych dyplomowanych i tych mianowanych. Grafika jest z d... i jest takim samym wyliczeniem średniej jak średnia krajowa.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kazorek: Przepraszam, ale potrafisz czytać, czy jesteś ślepy? Napisał chyba nawet nie raz, że nauczyciele mają to inaczej liczone i są dwa rodzaje nadgodzin( ͡° ͜ʖ ͡° )つ──☆*:・゚.
   Poza tym jak mówiłem, normalny etat to 40h pracy, a ile pracują tacy nauczyciele, niech sobie przeliczą stawki na godzinę, tylko wraz ze wszystkimi dodatkami etc. Poza tym pamiętaj, że lekcja (45 min) jest traktowana jako godzina( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Słucham? Na jakim przedmiocie tego uczą i w której klasie

   @maciejze: https://pl.wikipedia.org/wiki/Komisja_Edukacji_Narodowej
   nie wiem, w której klasie o tym uczą

   Nie mów, że chodzi ci o wychowanie do życia w rodzinie :D

   chodzi mi o to, że nie mam wpływu na to czego uczą się moje dzieci,

  •  

   pokaż komentarz

   @maciekalien:

   nie wiem, w której klasie o tym uczą
   To po co piszesz w ogóle takie bzdury? Szkoła zajmuje się nauką historii, matematyki czy literatury a nie tego, że "państwowe jest lepsze". I co ten link do wikipedii ma właściwie udowodnić? Swoją drogą są tam zdjęcia podręczników: botanika, algebra, logarytmy, gramatyka

   chodzi mi o to, że nie mam wpływu na to czego uczą się moje dzieci
   Najpierw piszesz o jakiś zboczeńcach, teraz że nie masz wpływu.

  •  

   pokaż komentarz

   @maciejze: > Najpierw piszesz o jakiś zboczeńcach, teraz że nie masz wpływu.

   no bo nie mam wpływu na program nauczania i nie mam wpływu na t czy w mojej szkole zapraszają zboczeńców czy nie. Czego nie zrozumiałeś?

   Przekaz na historii jest taki, że to dobrze że to utworzono. I to nie są bzdury.

  •  

   pokaż komentarz

   To co wrzuciłeś z przelewami o ile rozumiem to wypłata w postaci podstawa(pensja zasadniczna)+dodatki+stażowe i to jest kwota netto, tak?

   @JBZDY: Netto pomniejszone o dobrowolne potrącenia na dodatkowe ubezpieczenie (PZU, Uniqa), składki na związki zawodowe oraz spłaty pożyczek (u niektórych prawie 500zł co miesiąc zabieramy). Zasadnicza + dodatki (w tym wiejski) + nadgodziny. Kwota danego nauczyciela dotyczy jednej szkoły, jeśli pracuje w dwóch to ma oddzielne przelewy.

  •  

   pokaż komentarz

   @maciekalien:

   no bo nie mam wpływu na program nauczania i nie mam wpływu na t czy w mojej szkole zapraszają zboczeńców czy nie. Czego nie zrozumiałeś?
   Po raz kolejny się spytam, jakich k@%%a zboczeńców xD

   Przekaz na historii jest taki, że to dobrze że to utworzono. I to nie są bzdury.

   Może dlatego jest taki przekaz bo to fakt historyczny :D ?

  •  

   pokaż komentarz

   Może dlatego jest taki przekaz bo to fakt historyczny :D ?

   @maciejze: chyba masz za daleko do głowy, fakt historyczny jest taki, że to utworzono. Czy to dobrze że to utworzono widać teraz po protestach nauczycieli, wpajanie że to dobre to jest propaganda, która jest rządowi na rękę.

   Po raz kolejny się spytam, jakich k!%@a zboczeńców xD

   http://wyborcza.pl/7,75398,20903181,dzis-teczowy-piatek-w-polskich-szkolach-by-kazdy-uczen-czul.html
   https://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,trzaskowski-zapewnia-ze-podpisze-karte-lgbt-ale-srodowisko-nie-wierzy,276454.html

   Specjalnie wybrałem źródła dla mikrocefali, żebyś nie piszczał.

  •  

   pokaż komentarz

   @erayman: No to jest inaczej niż mówisz. Jak człowiek skończy np. chemię to chce działać w biznesie a nie uczuć licealistów. Po liceum jak ktoś miał 5 z chemii to rok studiów mu wystarczy zeby spokojnie wrócić do liceum i tam uczuć. Uczenie na uczelni to co innego więc nie należy tego mieszać. Faktycznie w całej edukacji brakuje elementu uczenia przez praktyków. Nauczyciel to takie stworzenie co nie zna świata poza szkołą. Podwyżka tego nie zmieni.

  •  

   pokaż komentarz

   @Aokx: Nauczyciel nie może się od tak zwolnić.

  •  

   pokaż komentarz

   @maciekalien:
   Chryste Panie, jaki beton xD

   chyba masz za daleko do głowy, fakt historyczny jest taki, że to utworzono. Czy to dobrze że to utworzono widać teraz po protestach nauczycieli, wpajanie że to dobre to jest propaganda, która jest rządowi na rękę

   Weź zdejmij aliminiową czapkę i sobie przeczytaj zawartość linku o KEN który tutaj wkleiłeś, może przestaniesz walić takie dyrdymały i tak gwałcić logikę.
   Przedstawie ci dwa fakty które trochę się kłócą ze sobą.
   1. Powstała KEN, przez to protestują nauczyciele przez co KEN jest zła co jest ewidentnie nie na rękę rządzącym.
   2. Serzenie propagandy że KEN jest dobra jest na rękę rządzącym.

   http://wyborcza.pl/7,75398,20903181,dzis-teczowy-piatek-w-polskich-szkolach-by-kazdy-uczen-czul.html
   https://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,trzaskowski-zapewnia-ze-podpisze-karte-lgbt-ale-srodowisko-nie-wierzy,276454.html

   Nie podoba się to szefowi parlamentarnego zespołu na rzecz polityki i kultury prorodzinnej, który przestrzega przed szerzącą się w szkołach "homopropagandą".

   To jak z tą indoktrynacją przez rządzących xD ? Bo ewidentnie widać, że jest to średnio na rękę pisowi a mimo to wszystko się dzieje. Tak swoją drogą to dalej nie widzę nigdzie tych mitycznych zboczeńców nasyłanych przez ministerstwo edukacji.

   Tak w ogóle już nie odpisuję, szkoda czasu :d. Pozdro

  •  

   pokaż komentarz

   Nie wiem skąd Ty wziąłeś te 5300 brutto.

   @Mcx00: przecież to wynika z karty nauczyciela. Kolega księgowy wyżej ładnie ci to wyjaśnił. Skoro te kwoty bazowe nie mają znaczenia, to dlaczego jednym z waszych postulatów jest ich zwiększanie? I jeszcze raz drodzy nauczyciele: tylko PIT-11.

  •  

   pokaż komentarz

   @maciejze widać masz kłopoty ze zrozumieniem prostych rzeczy. Szkoda czasu na tłumaczenie tego. A

  •  

   pokaż komentarz

   @nowy_ja: Po pierwsze nie jestem nauczycielem, a po drugie, orientacyjna kwota którą podałem jest właśnie z PIT 11. Aż sprawdziłem PIT 11 i wychodzi ~4,400 zł brutto na miesiąc dla nauczyciela dyplomowanego.
   Jesteś w stanie to ogarnąć czy nie ? Gdzie te 5300 ? Chyba w Warszawie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Aokx: a twoje dzieci (o ile masz) bedą uczyć „pracownicy szkoły” których wynagrodzenie jest 1700zl , a jak wiadomo za takie pieniądze nikt „dobry” nie będzie uczył..

  •  

   pokaż komentarz

   @nowy_ja: to czemu nie zostałeś nauczycielem?

  •  

   pokaż komentarz

   @miken1200: jakieś potwierdzenie ze jesteś księgowym ?

  •  

   pokaż komentarz

   @Mcx00: proszę. Nowy Sącz, za 2017 rok, czyli przed podwyżką w 2018 i 2019. 65 tys. rocznie
   https://bip.malopolska.pl/nowysacz,a,1463854,kwiatkowski-janusz-oswiadczenie-roczne.html

   Skoro te średnie to kłamstwa, to ujawnijcie wszyscy swoje roczne zarobki na stronach szkoły. Obnażycie wtedy kłamstwo ministerstwa.

   Wiesz, że te średnie są nawet zaniżone, bo nie uwzględniają dodatku wiejskiego? Wiesz, że te średnie to kwoty bazowe wynikające z karty nauczyciela?
   Masz, doucz się. Chociaż wy nauczyciele macie z tym problem: http://samorzad.pap.pl/depesze/wiadomosci_centralne/185776/Wynik-podwyzki--Od-stycznia-kwota-bazowa-dla-nauczycieli-ma-wyniesc-3-045-21-zl

   Podniesienie kwoty bazowej skutkuje z kolei wzrostem średniego wynagrodzenia nauczycieli. Od 1 stycznia 2019 r. średnie wynagrodzenie stażysty będzie więc wynosić 3045 zł (100 proc. kwoty bazowej), nauczyciela kontraktowego - 3380 zł (111 proc.), nauczyciela mianowanego - 4385 zł (144 proc.), a nauczyciela dyplomowanego - 5603 zł (184 proc.).

   To oznacza, że w porównaniu do kwot obowiązujących od kwietnia tego roku średnie wynagrodzenie stażysty wzrośnie o 145 zł, nauczyciela kontraktowego - o 161 zł, mianowanego - o 209 zł, a dyplomowanego - o 267 zł.

   Taki projekt ustawy budżetowej został przekazany Radzie Dialogu Społecznego.

   Zgodnie z Kartą nauczyciela samorządy zobowiązane są zapewnić nauczycielom w danej grupie awansu średnie wynagrodzenie; jeśli nie wywiążą się z tego obowiązku, wypłacają jednorazowe dodatki uzupełniające. 5-procentowa podwyżka pensji nauczycieli zaplanowana na przyszły rok to druga z trzech zapowiedzianych przez rząd; w sumie pensje pedagogów mają zwrosnąć o 15 proc. w ciągu roku i dziewięciu miesięcy.

  •  

   pokaż komentarz

   @nowy_ja: pit mojej żony: przychód 40150, koszty 1440 dochód 38720, zaliczka na podatek. 2900, składki ZUS społeczne 5270, ZUS zdrowotne 2570. Kwota netto /miesiąc = 2450. W tym owe wszystkie dodatki. Trzynastki czternastki nagrody nawet jubileuszowe i wysługa lat. i inne takie o których piszesz:) w 2018 roku miała około 200 ! Ukryty tekst...nadgodzin. Jest wychowawcą, 37 37 lat więc daj spokój z tymi Banialukami. Pracowała cały lipiec. W przedszkolu. Miasto powiatowe około 50tys
   mieszkancow. Znajoma pracuje w sporzywczym ok 2600netto. Kuzynka w zakładzie produkcyjnym w biurze 3300 netto. Na prawdę uważacie że nauczyciele mają nie wiadomo ile. Ktoś tu próbuje kolejną grupę zawodowa okraszać mianem nadzwyczajnej kasty. Jakby państwo nie musiało utrzymywać wakatów katechetów i księży na religii to były by pieniądze. Córka ma dwie lekcje religii w tygodniu;) a za to jedną przyrody;)

  •  

   pokaż komentarz

   @brawo__ja: nie napisałeś jeden podstawowej rzeczy: jaki stopień awansu zawodowego? I jaki staż

  •  

   pokaż komentarz

   @nowy_ja: @nowy_ja: od września kontraktowy. W zawodzie pracuje od 8lat, ale była przerwa na dzieci. W tym temple najwcześniej może zostać dyplomowanym za chyba 9lat. Takie są progi. Ileś tam czasu pracować musisz na stanowisku. Potem awans robi się z dwa lata .. i znowu musi mieć przerwę. Namawiałem ja z 10 razy by zmieniła tę robotę. Zna dwa języki
   Ogarnia mocno ms office. A praca z dziećmi jest bardzo stresujaca i wymagająca. Jeśli w zawodzie zostaną tylko tacy nauczyciele dla których wartością będzie mniej h. I wystarczy im 2500 to nasza edukacja spadnie jeszcze niżej . Tak jak z lekarzami, zacznijmy im płacić 2500 też. A i policjantom:) Górnicy zawsze mają swoje, bo potrafią wyjść i chałasowac.

  •  

   pokaż komentarz

   @nowy_ja: Napisałem we wcześniejszym poście kwotę z pit-u. Łapiesz ? 4400 zł brutto na miesiąc dla nauczyciela dyplomowanego. Super kasa - trochę więcej niż szeregowy pracownik bez kwalifikacji.
   Te kwoty które wypisujecie to się tyczą Warszawy (zweryfikowałem).

   W ogóle śmieszne jest to, że społeczeństwo zamiast dążyć do wyrównania (zarobków, przywilejów) w górę to chce zniżyć innych do swego poziomu (no są jeszcze zawistne larwy). Górnicy mają 14.. niech mają ale ja też tego wymagam. Mundurowi mają wcześniejszą emeryturę - super, niech mają, należy im się ale dlaczego ja mam pracować do 70 ? Dajecie się manipulować i napuszczać na siebie.

   Kasa na rozdawanie jest (500+ dla patoli i emerytura dla "madek") ale dla normalnie pracujących to już nie ma. Tu trzeba szczuć jedną grupę na drugą...

  •  

   pokaż komentarz

   @nowy_ja: detektor ma nie zawsze ostatnie słowo przy zatrudnieniu tylko wójt. Szkoły powinny podlegać pod kuratorium to raz a nie pod samorządy

  •  

   pokaż komentarz

   od września kontraktowy.

   @brawo__ja: ale dzban. Czyli potwierdziłeś tylko, że te średnie z tabelki którą podałem są prawdziwe. Ba, twoja zona zarabia nawet więcej. Bo masz w tabelce, że średnia dla kontraktowego to 3200 brutto, a twoja żona zarabiała średnio 3345 brutto. A dodajmy, że kontraktowym jest dopiero od września. Czyli większość roku była jeszcze nauczycielem stażowym!

   W zawodzie pracuje od 8lat, ale była przerwa na dzieci.

   A to ty byś chciał żeby żona awansowała siedząc na macierzyńskim? Ze stażowego na kontraktowego awansuje się w ciągu 2 lat. Więc nie wiem co twoja żona robiła 8 lat, że dopiero we wrześniu została kontraktowym. Najwyższy stopień awansu uzyskuje się obecnie po 15 latach, ale nadal można go skrócić do 10 lat, jeśli osiąga się wyróżniającą ocenę pracy. Żona jest nauczycielem i nawet nie wie jak awansować? xD

  •  

   pokaż komentarz

   @nowy_ja: sam jesteś dzban pajacu. !! Baz odbioru. :) Wychodzi na to za mając zarobek 2440 miesięcznie należy się zamknąć i dziękować Bogu i rządowi za wspaniałe warunki bytowania, nie wiem ile ty zarabiasz bo albo siedzisz u jakiegoś badylaża co płaci tobie 1500 na rękę albo masz ciepła posadkę np u Macierewicza. Spadaj leszczu

  •  

   pokaż komentarz

   Grafika jest z d... i jest takim samym wyliczeniem średniej jak średnia krajowa.

   @wojnanadchodzi:

   Gdzie te 5300 ? Chyba w Warszawie.

   @Mcx00:

   jakieś potwierdzenie ze jesteś księgowym ?

   @dodins:

   Zebrałem wasze komentarze razem, bo nie będę odpisywał 10 razy. Macie tutaj zdjęcie listy wypłat jednej ze szkół - wynagrodzenie z 1 lutego (wcześniej pokazywałem najwyższe przelewy za luty). Dodatek wiejski (10% zasadniczej) jest na oddzielnej liście. Wiejska szkoła w Wielkopolsce. Na liście nie ma dyrektora (sprawdźcie - nikt nie ma funkcyjnego). Składnik "średnia za" to nadgodziny wypłacone za 2 tygodnie ferii - tak, nauczyciele mają wypłacana nadgodziny za ferie i za wakacje też! Wypłaca się je według średniej liczby nadgodzin, jakie zrobili w ciągu roku szkolnego.

   . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

   źródło: Beztytułu.png

  •  

   pokaż komentarz

   czternastki

   @brawo__ja: Wiesz co to jest ta "czternastka"? To jednorazowy dodatek uzupełniający, czyli w waszym samorządzie stażyści nie osiągnęli w 2017 "średniej" wymaganej przepisami, więc w styczniu 2018 nauczyciele dostali wyrównanie. Sam potwierdziłeś, że w każdej gminie nauczyciele zarabiają minimum tyle, ile mówi rząd. ¯\_(ツ)_/¯

   PS. To styczniowe wyrównanie za 2017 r. nie jest liczone do "średniej" za 2018 - to chyba zrozumiałe.

  •  

   pokaż komentarz

   @miken1200: nie ma czegoś takiego jak czternastka, napisałem to jako "trzynastka czternastka piętnastka, premia sołtysa, premiera i prezydenta" i po tych wszystkich wychodzi 2440 średnio do wypłaty:) (z pit) tak sam potwierdzam że nauczyciele mają tak zajebiście że sam sobie kurs pedagogiczny i się zatrudnię :) na początek dostanę te minimum z premiami 1900? Pytam ciebie bo widzę że doskonale orientujesz się ile to kasy czesze nauczyciel:) nie rozumiem tego narodu. Można dać każdemu po 500, można dać górnikom,,, i to nie tylko wypłaty, ale utrzymywać
   i dotować nierentowne kopalnie by były miejsca pracy. Można ładować miliony misiewiczow rydzyków, ale nauczycielom ... Pisk i wrzask.. jak pozwolimy by dobrzy ludzie poszli gdzieś indziej. Ucierpi nasza edukacja. Nasze dzieci i nasza przyszłość. Może dziś nie macie dzieci, ale za jakiś czas zrozumie to każdy rodzic. Kiedy jego dziecko na rynku pracy nie bedzie miało dobrego startu. A oczywiście można wysyłać dzieci na korepetycje, albo do prywatnych drogich szkół. Jak dziecko ma dennego nauczyciela z matmy czy z chemi który olewa to jak ma poradzić sobie na polibudzie? A jak nie poradzi to albo stanie się kolejnym humanistą albo prcownikiem fizycznym. Oczywiście system jest kiepski. Jakby przenieść obowiązek zatrudniania katechetów z MEN na kościół albo budżet to w menu zostało by bardzo dużo kasy.

  •  

   pokaż komentarz

   nie ma czegoś takiego jak czternastka, napisałem to jako "trzynastka czternastka piętnastka, premia sołtysa, premiera i prezydenta"

   @brawo__ja: Czternastka to potoczna nazwa używana przez nauczycieli (i czasami przez media) na dodatek uzupełniający, skoro więc użyłeś nazwy czternastka to logicznie pomyślałem, że mówisz o wyrównaniu. Więc nie wymyślaj teraz "piętnastka, premia sołtysa, premiera i prezydenta" bo nic takiego wcześniej nie napisałeś co sugerowałoby, że piszesz ironicznie!

   po tych wszystkich wychodzi 2440 średnio do wypłaty:

   2440 netto to ok. 3600 brutto. No patrz, a rząd mówi, że po podwyżce "średnia" dla kontraktowego to 3209 brutto - czyli jednak rząd nie kłamie, są nauczyciele, co zarabiają "średnią", a nawet więcej! Powtórzę z poprzedniego komentarza: Sam potwierdziłeś, że w każdej gminie nauczyciele zarabiają minimum tyle, ile mówi rząd.

   Co do reszty komentarza o 500+, górnikach,... - nigdzie nie pisałem, że nauczyciele zarabiają za dużo, czy że zarabiają dobrze. Nigdzie - jeśli twierdzisz inaczej to pokaż mi cytat.
   Możesz za to znaleźć w tym wykopie takie moje wypowiedzi:
   "Wiem, jakie są stawki, wiem jak mało ma stażysta. "
   "Początek ciulowy, ale nie na długo."

   NIGDZIE NIE MÓWIŁEM, ŻE NAUCZYCIELE ZARABIAJĄ ZA DUŻO. UDOWADNIAM TYLKO TO, ŻE "ŚREDNIE" WYNAGRODZENIE TO NIE KŁAMSTWO!

  •  

   pokaż komentarz

   @krystal_Tri_tapik jak tacy ludzie jak Ty uczą dzieci to powinni się zastanowić czy czasem wam jeszcze nie up@$@@!%ić. Dzieciom też tak odpowiadasz? "Proszę pani, dlaczego jest taka kolejność działań matematycznych?
   A dlaczego nie? Może się ojca zapytaj, taki problem?"

  •  

   pokaż komentarz

   @miken1200: @nowy_ja: a to nie jest 14 najwyższych przelewów? :)

  •  

   pokaż komentarz

   @RottenKitten: W tym komentarzu pisałem o przelewach powyżej 3000 zł - tak, to jest 14 najwyższych przelewów. Były one odpowiedzią na "Wkleiłam w powiązanych całą serię pasków nauczycielskich, możesz sobie wybrać jeden i poudowadniać, dlaczego 2,2k pln. równa się 2 824 na przykład."

   Miały pokazać, że są nauczyciele, którzy zarabiają więcej niż 2200 netto, a nawet zarabiają tyle, co podaje rząd w "średniej".

  •  

   pokaż komentarz

   Czemu liczysz netto, skoro średnia jest w brutto?

   @miken1200: od razu widać księgowego.
   Zwykły człowiek ma w dupie brutto, bo to co dostaje, to jest netto i to go najbardziej interesuje.
   Jak mówi starosłowiańskie przysłowie, kwota brutto to jak podawanie długości fiuta razem z kręgosłupem.

   Mam około 150 nauczycieli, 31 z nich w lutym dostało przelewy powyżej 3000 zł (najwyższy przelew ponad 4000 zł), a są to kwoty już pomniejszone o składki na dobrowolne ubezpieczenie, związki zawodowe czy spłaty pożyczek. W pierwszej 10 jest tylko jeden dyrektor, żeby nie było, że funkcyjny dyrektorów tak zawyża.

   @miken1200: A możesz podać medianę wynagrodzenia nauczycieli w Twojej gminie?

  •  

   pokaż komentarz

   @brawo__ja: człowieku, w porównaniu do wielu nauczycieli uczyłem się i teraz prowadzę całkiem dochodową własną działalność. Ja jak i kolega miken próbujemy ci wytłumaczyć tylko, że średnie podawane przez MEN są prawdziwe, co zresztą sam potwierdziłeś. Twoja żona zarabia nawet więcej niż średnia podawana przez MEN. I nikt nie mówi, że to dużo. Moim zdaniem powinni spłaszczyć różnice między stopniami awansu i dać wyższe podstawy dla nauczycieli stażowych i kontraktowych.

  •  

   pokaż komentarz

   A możesz podać medianę wynagrodzenia nauczycieli w Twojej gminie?

   @vostok: Za dużo liczenia. Jeśli jeden nauczyciel uczy 2-3-4 szkołach, w każdej na jakiś ułamek etatu, to musiałbym ręcznie dodawać. Jeśli zignorujemy to, że nauczyciele dostają po kilka przelewów (dużo jest takich), to środkowy przelew w lutym wyszedł prawie 2500 zł, przy czym to nie jest netto, bo mają już potrącone pożyczki, składki na związki zawodowe i dobrowolne ubezpieczenie. Przy czym dla przykładu napiszę, że nauczycielka pracuje w 4 szkołach, ma 4 przelewy, najniższy 30 zł, najwyższy 3280 zł, w sumie 3874 zł na konto. Zatem ta pseudomediana 2500 jest mocno zaniżona.

   Zresztą nie wiem po co to liczyć - w styczniu dostali wyrównanie do średniej, czyli zarobili tyle, ile mówi rząd. I tylko to udowadniałem, a nie komentowałem, czy to dużo, czy mało.

   Co do netto już się wypowiedziałem wcześniej, dlaczego to nie jest dobry pomysł w publicznej dyskusji.

  •  

   pokaż komentarz

   @miken1200: oznaczone kwoty to netto czy brutto? Jaki stopień maja Ci nauczyciele? Dużo niejasności

  •  

   pokaż komentarz

   @dodins: Pomyśl, bo wszystko jest jasne i proste. Masz podaną pensję zasadniczą 3317 zł brutto, czyli najwyższy stopień dyplomowanego.

   Na górze zdjęcia masz nagłówek tabeli - umiesz czytać? No to czytaj, bo masz napisane brutto. Suma wszystkich składników z 3 lewych kolumn daje ogólne brutto.

   źródło: 333.png

  •  

   pokaż komentarz

   @miken1200: dyplomowany brutto Ok, a teraz pokaz mi netto nauczyciela świeżo przyjętego do pracy bez krętactwa

  •  

   pokaż komentarz

   @nowy_ja: Nauczyciele mają takie przywileje jak:
   - łącznie 3 letni urlop dla poratowania zdrowia (np. 3x1 rok)
   - trzynasta pensja
   - 56 dni urlopu wypoczynkowego w danym roku
   - 18-godzinny tydzień pracy
   - jednorazowe zasiłki w wysokości dwóch miesięcznych pensji
   - ferie, wakacje
   - dodatkowe składniki pensji doliczne do pensji zasadniczej: motywacyjny, dodatek za warunki pracy, dodatek wiejski dla nauczycieli, dodatek funkcyjny, dodatek stażowy.

  •  

   pokaż komentarz

   - 56 dni urlopu wypoczynkowego w danym roku
   - ferie, wakacje


   @Jbl33: Dwa razy liczysz te same dni.

   - jednorazowe zasiłki w wysokości dwóch miesięcznych pensji

   Zasiłek na zagospodarowanie został zlikwidowany w 2018 roku.

   - 18-godzinny tydzień pracy

   Czemu liczysz tylko godziny lekcyjne? A cała reszta związana z pracą? Zebrania z rodzicami, cotygodniowe (są takie szkoły) rady pedagogiczne, przygotowania apeli i świąt, robienie gazetek i innych tablic, sprawdzanie kartkówek itp. Nie masz pojęcia o pracy nauczyciela.

  •  

   pokaż komentarz

   @krystal_Tri_tapik: > Wejdź na dowolną bazę ofert pracy dla nauczycieli, tam widać braki.

   pokaż mi te braki w miejscowościach do 50 tys mieszkańców ;P
   Polska to nie tylko miasta 100k+

  • więcej komentarzy(158)

 •  

  pokaż komentarz

  Ja jestem za tym żeby zarabiali więcej...ale na wolnym rynku a nie w post-komuszych placówkach propagandowych, dla niepoznaki nazywanymi edukacyjnymi.

 •  

  pokaż komentarz

  18h w tygodniu, a chcą zarabiac krocie, tylko nie p****ie ze sie do lekcji musza przygotowywac i sprawdziany.

  •  

   pokaż komentarz

   @zyzio02: 18 godzin z nastoletnimi debilami to większe obciążenie psychiczne niż twoje 40 godzin przy taśmie.

  •  

   pokaż komentarz

   @szyps: zapraszamy na taśmę. Zarobisz więcej i nie będziesz obciążony psychicznie :)

  •  

   pokaż komentarz

   @zyzio02: plus sprawdzanie sprawdzianów po pracy i klasówek, plus milion konferencji (bezpłatne nadgodziny) plus tak, trzeba się przygotowywać do lekcji. Dodatkowo żeby zarobić normalnie trzeba wziąć połtorej etatu ( bo przy gołym etacie 18h jak mowisz to zarobisz 1800-2000 zł gównopensji). Plus rozszczeniowi i pop?$#!??eni rodzice , bardziej pop?$#!??eni niż dzieci brajanki i karynki. współczuje im. Pensja od lat ta sama a koszty życia rosną. Popieram strajk. NIE JESTEM NAUCZYCIELEM.
   Plus dojazdy pomiędzy 2-3 szkołami paliwo - po zj$@@nej rewolucji pani zalewskiej i zamknięcia gimnazjów aby mieć etat trzeba jezdzić po kilku szkołach i tracic paliwo i czas. Jak podliczysz to wszystko robi się normalny etat a siedzisz z debilami i niszczysz sie psychicznie , żeby usłyszeć od ucznia (-gdzie masz zeszyt? - w dupie!!. - nic z tym nie mozesz zrobić tylko się uśmiechnać bo jak piśniesz cokolwiek wrzaśniesz to cię debile nagrają na telefon)

  •  

   pokaż komentarz

   @rav88pl: ale p?$@$!?isz, w mojej starej szkole na 100 nauczycieli może z 5 wykonywało swoje obowiązki reszta pierdziała w stołek

  •  

   pokaż komentarz

   @Lisekchytrusek: mówisz to z perspektywy ucznia prawda ?

  •  

   pokaż komentarz

   @rav88pl: owszem, co to zmienia? Jakby nauczyciel zasługiwał na wyższe wynagrodzenie to by odszedł z pracy i znalazł lepszą. To są debile którzy nie potrafią znaleźć zatrudnienia w sektorze prywatnym

  •  

   pokaż komentarz

   @Lisekchytrusek: kolejny gimbus który nie wie jak to wyglada od zaplecza xD to tak jakby powiedzieć ze aktor teatralny zarabia za dużo tylko godzinka dziennie i nara :) a wszystko po za kulisami to c$%!% kogokolwiek obchodzi. :) dokładnie tak samo ocenianie nauczycieli. Dzięki tym „debilom” możesz się nauczyć liczyć i czytać bo gdyby nie oni dalej byś w jaskini siedział i bił maczuga lub grał w fortnite w piwnicy

  •  

   pokaż komentarz

   @rav88pl: jak tacy mądrzy są to czemu nie zarabiają więcej? Ja od 2 lat programuję i zarabiam 3 razy tyle co nauczyciel z 10 letnim doświadczeniem heh ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @Lisekchytrusek: tez jestem programista i tez zarabiam 3 razy więcej niż moja żona nauczycielka. To nie znaczy ze nie mam szacunku do innych zawodów. Bo gdyby nie nauczyciele to bym gowno a nie programista był bo bym nawet nie umiał rozwiązać prostych zadań matematycznych nie wspominając już o studiach

  •  

   pokaż komentarz

   @Lisekchytrusek: i nie zwolni się i nie będzie szukać nowej pracy bo pol życia temu poświęciła nauki i dorobku naukowego nie po to by państwo ich teraz ruchalo. Zarobki kiedyś i warunki to były dobre ale wszystko na przestrzeni 10 lat podrożało nawet paliwo. A pensje stoją w miejscu. Nie każdy ma głowę do programowania ale twój post pokazuje pogardę do innych zawodów czujesz się wyższy bo programujesz. Pokolenie Y.mam 3 takich siurkow w pracy po studiach i chcieliby zarabiać tyle co kierownik. 3 mc stażu i juz auto w kredycie a mieszka w akademiku xD Ego wyj%#%ne. Ale auto musi być by pokazać zwykłym ludziom jaki to on nie jest programista

  •  

   pokaż komentarz

   @rav88pl:

   i nie zwolni się i nie będzie szukać nowej pracy bo pol życia temu poświęciła nauki i dorobku naukowego
   co k?!?a? jakiego dorobku naukowego? Ilu nauczycieli których znasz choćby miało JEDNĄ oficjalną publikację czy pracę naukową? Cały ich "dorobek" to pożółkłe notatki które wałkują przez 40 lat pracy. Pierdzielenie jak babka co robi karierę na kasie w biedrze.

   plus milion konferencji (bezpłatne nadgodziny)
   Za c%!%% nie pojmuję jak to jest że ktoś kto 5 lat się uczył na nauczyciela musi się dokształcać praktycznie od razu po szkole. Co oni na tych studiach mają? leżakowanie? czy po prostu kretyni z MENu co roku coś zmieniają i muszą się uczyć coraz głupszych przepisów?
   Mówisz patologie - widocznie one nauczycielom pasują bo jakoś jak są protesty to tylko o kasę.

  •  

   pokaż komentarz

   Dodatkowo żeby zarobić normalnie trzeba wziąć połtorej etatu ( bo przy gołym etacie 18h jak mowisz to zarobisz 1800-2000 zł gównopensji)
   @rav88pl: No to na półtora etatu dostanie trzy, trzy i pół tysiąca w takim układzie i nadal pracuje mniej niż 40 godzin w tygodniu, z dwoma dniami w domu i przynajmniej jednym miesiącem wolnym w wakacjach. Za co więc podwyżki?

  •  

   pokaż komentarz

   plus sprawdzanie sprawdzianów po pracy i klasówek, plus milion konferencji

   @rav88pl: Te pięć klasówek w roku to ile czasu pochłonie? Chyba ci chodziło jak zażądać miliona podwyżki na tej konferencji a nie milionów konferencji? No i fajnie, że w innych zawodach nigdy nie trzeba się dokształcać ani brać pracy do domu ;D Tylko tam I nie ma przerw co 45 min, 20 godzin pracy na tydzień, do tego miesięcy wakacji i ferii. Droga wolna - jak specjalista czuje się niedoceniony przez państwo to rynek na pewno go wyceni lepiej :D

  •  

   pokaż komentarz

   @msqs1911: żona nauczycielka. Uczy 19 klas po 30 osób każda to masz 570 sprawdzianów do sprawdzenia jak zrobisz sprawdzian . To jest to 5 klasówek ? 45 min lekcja a na przerwie nie masz odpoczynku i nie palisz fajka bo masz dyżur obowiązkowy i pilnujesz bachorów a to się biją a to ktoś się poślizgnie i to ty jesteś winien. Albo zap$$%!!?asz między szkołami żeby dopełnić etat. Widać nie masz pojęcia o czym piszesz a w wypowiadasz się z punktu widzenia gimbusa

  •  

   pokaż komentarz

   @Pangia: nie masz pojęcia na czyn polega praca nauczyciela i praca z gowniarzami. Powtarzam poraz kolejny. Nie licz godzin bo godzina godzinie nie równa. Godzina kopania rowów a godzina siedzenia w biurze przed kompem nie jest równa. Godzina oglądania netflixa a godzina na siłowni nie jest ta sama. Praca jest uciążliwa na warunki. Miałem firmę. Prowadziłem robotykę dla dzieci. Po 3-4 godzinach zajęć byłem tak zmęczony i psychicznie i fizycznie ze miałem ich ochotę pozabijać. Nie ruszaj nie dotykaj przestań biegać nie krzycz nie dokuczaj koledze. Ale łatwo jest siedzieć i p?#%#$%ic z zazdrości ile to ma godzin wolnych i jak mało ich w tygodniu ma siedząc za biurkiem na wykopie w pracy

  •  

   pokaż komentarz

   @rav88pl: A czego tu zazdrościć? Gównoroboty w gównobranży? Nikt twojej żony nie zmuszał i nie broń jej na siłę, bo masz słabe argumenty. Dalej nie chce mi się dyskutować, bo szkoda mi psuć sobie humoru na ten wieczór.

  •  

   pokaż komentarz

   @Pangia: posmaruj dupke maścią na ból dupy przed snem dobranoc. Nie zapomnij ustawić się po 500+ bo rano idziesz do roboty zap$!#@?%ać jak śmieć na linii :) uszanowanko kierowniku mniam mniam rimming z rana dla szefa :) po 500+ pierwszy a innym to się nie należy bo tylko tobie :) ciekawe kto twoje dzieci będzie uczył jak nauczycieli zabraknie. Ale po co uczyć jak na linie do twojej fabryki każdego analfabetę przyjmują :) poznałem twój sekret. Edukacja ci niepotrzebna ale wiedz ze innym zależy żeby się kształcić i doceniają ten zawód :) szkoda ze szkoła jest obowiązkowa bo takie śmiecie jak ty za darmo mogły się uczyć a teraz jak skończył szkole to można wyp$$$!!#ić nauczycieli na bruk :) o ile skończyłeś szkole.

  •  

   pokaż komentarz

   to masz 570 sprawdzianów do sprawdzenia

   @rav88pl: O to jest konkret! Dajmy na to, że nauczyciel jest dodatkowo wybitnie uważny i na jedną gwno-kartkówkę poświęca pięć bitych minut. Ja pewnie na palcach jednej ręki pijanego drwala mógłbym takich policzyć - ale co tam ten taki jest! Powiedzmy, że sprawdzenie tych pięciu gwno-kartkówek zajmuje rocznie nawet nie 238 h (jak wynika z rachunków) ale 250 godzin! To nauczyciel już po 4 miesiącach zwykłej pracy ma więcej wolnego (bo pracuje co przypominam 20 godzin w tygodniu!). A nie liczymy nawet ferii, wakacji ani reszty miesięcy pracy! Tak się twoja żona przemęcza. Jak się tak martwisz przemęczonych nauczycieli to proponuję tylko zmianę zawodu z "państwowego" na dostatnie i leniwe życie w pracy u prywaciarza - przecież w szkołach nie trzymają na łańcuchu. Będzie mieć więcej czasu i pieniędzy xD

  •  

   pokaż komentarz

   a wszystko po za kulisami

   @rav88pl: To nich siedzą normalnie 8 h dziennie w szkole. Przychodzisz do pracy, odbijasz kartę o 7 i o 15. W tym np masz 50% zajęć, a reszta właśnie na sprawdzanie kartkówek itp. W czym problem?

  •  

   pokaż komentarz

   @rav88pl: 19 klas? w ilu szkołach i na ilu etatach dzbanie?

  •  

   pokaż komentarz

   rano idziesz do roboty zap%#@#%?ać jak śmieć na linii :)

   @rav88pl: Ten śmieć jak go nazywasz karmi twoją żonę bo z jego podatków jest sponsorowana. Żonie jest ciężko? Niech sie zwolni i idzie jak ten śmieć na linię. Ale tam nie będzie postkomunistycznych przywileji w postaci kart nauczyciela , trzynastek , wczasów pod grusza itp. Uczyłeś robotyki? Cieszę się że cielak z brakiem szacunku do drugiej osoby już nie kształci dzieciaków.

  •  

   pokaż komentarz

   @Lisekchytrusek Wyobraź sobie, że nawet nauczyciel wf-u, jezeli uczy z pasji i jest zaangażowany, musi się przygotowywać do lekcji (o ile nie wypalił się zawodowo po drodze o co w tym zawodzie bardzo trudno).

  •  

   pokaż komentarz

   @Monaco: jak nauczyciel wfu ma się przygotowywać do lekcji? xD gdzie ty żyjesz ahahah

  •  

   pokaż komentarz

   @Lisekchytrusek Rozpisywanie planów treningowych, rozgrzewek, gier grupowych dostosowanych do wieku.

  •  

   pokaż komentarz

   @Monaco: rozpisywanie czego? ty serio w to wierzysz co piszesz? może jeszcze napisz że rozpisywanie diety dla uczniów xD

  •  

   pokaż komentarz

   @zyzio02: o, i odezwał się gość, który pewnie ledwo zdawał z klasy do klasy i teraz może się wyżyć na nauczycielach

  •  

   pokaż komentarz

   mówisz to z perspektywy ucznia prawda ?

   @rav88pl: większość tu jak i w całym kraju komentuje jedynie z tej perspektywy, bo oni tylko widzieli co nauczyciel robi w klasie i według ich wyobrażeń pracuje tylko tyle ile stoi przy tablicy, o czym tu gadać jak nie ma z kim.

  •  

   pokaż komentarz

   @Lisekchytrusek: Miałem właśnie takiego młodego trenera z pasją co wszystko rozpisywał, zapisywał nas na różne rozgrywki, zabierał w swoim wolnym czasie na różne turnieje. Zniszczyli go psychicznie rodzice i odszedł z zawodu. A to jakoś rodzić, że za ciężko ćwiczymy, a to bo pan to robi źle a ja znam się lepiej a to coś. Głównie jeden ojciec podburzał innych. Ten ojciec robił wieczne dymy w szkole a potem zasiadł w radzie rodziców xD.

   A sami się na to wszyscy pisaliśmy i nasi rodzice się zgodzili. A jak zdawałem u niego na 6 to oprócz dodatkowych zadań/ćwiczeń to jeszcze trzeba było się nauczyć historii różnych dyscyplin czy tego ile np ma szerokość bramki czy ile powinna ważyć piłka.

  •  

   pokaż komentarz

   @rav88pl: ja nie wiem, skąd wykopki pisza takie głupoty na temat zarobków, obejrzeli PiSowskie gównografiki, że belfer zarobi nawet 5800 brutto i plują jadem. Mój mąż jest dyplomowanym i nigdy nie zarobił 3 tysięcy netto z pełnym etatem. O patolskich uczniach i równie patologicznych, roszczeniowych rodzicach nie wspomnę.

  •  

   pokaż komentarz

   @rav88pl: Tylko widzisz nie ma zadnego powodu żeby im te podwyżki dawać. Pielęgniarek brakuje i wisi pełno wolnych wakatow. Nauczycieli natomiast jest za dużo. Daj ogłoszenie na nauczyciela i będziesz mieć dziesiątki cv świeżych absolwentek które przyjdą pracować za każde pieniądze. Myślenie "nie po to tyle się uczyłem żeby teraz robić coś innego" powoduje, że przestają być cenne :(

  •  

   pokaż komentarz

   plus sprawdzanie sprawdzianów po pracy i klasówek, plus milion konferencji (bezpłatne nadgodziny) plus tak, trzeba się przygotowywać do lekcji. Dodatkowo żeby zarobić normalnie trzeba wziąć połtorej etatu ( bo przy gołym etacie 18h jak mowisz to zarobisz 1800-2000 zł gównopensji). Plus rozszczeniowi i pop%%#!!?eni rodzice , bardziej pop%%#!!?eni niż dzieci brajanki i karynki. współczuje im. Pensja od lat ta sama a koszty życia rosną. Popieram strajk. NIE JESTEM NAUCZYCIELEM.
   Plus dojazdy pomiędzy 2-3 szkołami paliwo - po zj%@?nej rewolucji pani zalewskiej i zamknięcia gimnazjów aby mieć etat trzeba jezdzić po kilku szkołach i tracic paliwo i czas. Jak podliczysz to wszystko robi się normalny etat a siedzisz z debilami i niszczysz sie psychicznie , żeby usłyszeć od ucznia (-gdzie masz zeszyt? - w dupie!!. - nic z tym nie mozesz zrobić tylko się uśmiechnać bo jak piśniesz cokolwiek wrzaśniesz to cię debile nagrają na telefon)


   @rav88pl: no ale w czym rzecz? to zmienic zawod. ja piernicze. magazyny, huty, produkcja ma jeszcze wieksze braki niz kadry nauczycielskie. placa od 2500 wzwyz.

   no ale nie ma 2 miesiecy wakacji, 2 tygodni ferii, pierdyliarda innych wolnych, wolnych weekendow, cieplej klasy, lekkiej roboty zamiast wyniszczajacej harowki w szkoldiwych dla zdrowia fizycznego warunkach, braku odpowiedzialnosci, szefa/przelozonego dracego na ciebie p%?%e kilka razy w tygodniu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @rav88pl: problemem nie są zarobki, tylko zj#?#ne podejście. Trzeba skończyć z tym poprawnościowym p%?%$%?olo - są osoby efektywne bardziej i mniej. Podczas swej edukacji natrafiałem na różnych nauczycieli. Największy kontrast był w gimnazjum. Był tam nauczyciel, który był świetny w tym, co robił i zaslugiwal. Były również osoby, które nawet na minimalną nie powinny zarobić. Nieogarnięte panie ze tragicznym zyciorysem. Wystarczy zroznicowac pensje i wtedy, uwierz mi, nikt nie będzie miał pretensji, iż doskonały nauczyciel zarabia dużo. Ludziom nie podoba się to, że miernoty po znajomościach mają za nic dostawać hajs.

  •  

   pokaż komentarz

   @zyzio02: @Lisekchytrusek: @Pangia: Ale wy serio myślicie, że nauczyciel przychodzi na lekcje i tak bez żadnego przygotowania je prowadzi? Uczyliście kiedyś czegokolwiek, kogokolwiek, prowadziliście, nie wiem, jakieś szkolenia czy choćby korepetycje? Bo mam wrażenie, że raczej nie. Lekcje trzeba zaplanować, żeby zrobić coś sensownego w te 45 minut, trzeba wymyślić jak podzielić program w ciągu semestru, jakie zrobić ćwiczenia, żeby uczniowie nie umarli z nudów, jak sprawdzić wiedzę, żeby mieć określoną ilość ocen. Nie wspomnę o wypełnianiu stert dokumentów, spotkaniach z rodzicami, konferencjach itp. To nie jest tak, że kończysz sobie pracę o 16 i idziesz do domu i nie myślisz o pracy do następnego dnia rano. Lekko licząc, 18h lekcji wymaga drugiego 18h na przygotowanie.

  •  

   pokaż komentarz

   @janeeyrie: Sądząc po jakości nauczania w Polsce to nie wszyscy tak robią.

  •  

   pokaż komentarz

   @Pangia: jemu nie przemówisz, dla niego nauczyciel to święta krowa i każdy do każdej lekcji przygotowuje się 5 godzin w domu

  • więcej komentarzy(26)

 •  

  pokaż komentarz

  Co za manipulacja. Chcę, żeby zarabiali więcej, ale niech nie robią szantażu. Do tego kij w oko związkom zawodowym, które chcą ukręcić politycznego loda.
  Tytuł godny WP.pl

  A tak na koniec mam pytanie. Czy w komisji egzaminacyjnej musi zasiadać nauczyciel? Jak nie, to stworzyć komisje z trepów z pobliskiej jednostki wojskowej, niech pilnują dzieciaki przed ściąganiem.( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @titus1: za mało pracują, żeby więcej zarabiać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @titus1
   Ale tylko szantaz pracownikow szeroko rozumianej "budzetowki" to jedyna metoda,zeby rzad sie ugial i "dal" podwyzke.
   Nauczyli ich tego gornicy,policjanci,pielegniarki itede...
   Wiec sory-batory,ale takie zycie

  •  

   pokaż komentarz

   @titus1: nauczyciele, liczba mnoga, nie ma opcji, żeby komisja była jednoosobowa. Przeciętna komisja liczy sztuk trzy, jak jest dziecko z dysfunkcją to i więcej.

   Do związków należą nieliczni, wściekli są wszyscy. Wiń durnie skonstruowane prawo o sporach zbiorowych, które uniemożliwia inną reprezentację jak przez związki, które przy okazji bawią się w politykę (oba po równo, żeby nie było zdziwień).

   Ok, co proponujesz zamiast strajku?
   Oflagowanie szkół? Było.
   Rozmowy? Były.
   Znaczki, plakaty, wezwania, ostrzeżenia? Były.
   Marsze protestacyjne, oczywiście w sobotę, żeby przypadkiem nie zaszkodzić dzieciom? Były.
   Teraz nauczyciele są w sporze zbiorowym, gdzieś pomiędzy rokowaniami a mediacjami. Rząd cały czas może zrealizować postulaty, ale woli pokazywać, że zarabiamy krocie.

   To kto tutaj kogo szantażuje dziećmi?

  •  

   pokaż komentarz

   @vegetassj1: to nie kwestia budżetówki tylko słabości i głupoty rządu, gdyby się nie chwalili nadwyżkami i nie tolerowali patologi typu lewe L4 to by inb nie było. Za PO podwyżek nie było i tylu strajków również
   W ogóle gdybym był rządem to bym się bardzo cieszył z takich protestów bo to świetny pretekst żeby w danej grupie trochę przetrzebić szyki z leserów przy aplauzie publiki.
   Wychodzisz do TV i mówisz - 40h pracy i pensja, x2 a najgorszych zwalniami, i co teraz powiedzą nieroby ze związków?
   Przecież wg nich i tak pracują po 40h w domu więc by sami się wp!@!!@?ili na minę.

  •  

   pokaż komentarz

   @vegetassj1: ale oni dostali już podwyżkę w maju zeszłego roku. Dostali kolejną w styczniu tego roku i kolejna ma być we wrześniu. Poniżej masz kwoty bazowe, czyli średnie jakie muszą uzyskać nauczyciele ze wszystkimi dodatkami typi 13 pensja w 2018 roku. Dla dyplomowanego 5300 brutto. W tym roku te kwoty jeszcze pójdą do góry. Nauczyciele wszędzie wrzucają podstawę wynagrodzenia, a istotniejsza jest dla nich kwota bazowa, którą uważają za manipulację i uwaga ... domagają się jej zwiększenia.

   Najpierw likwidacja karty nauczyciela i sposobu weryfikacji umiejętności nauczyciela, a potem podwyżki. Obecny system tak działa, że 90% nauczycieli uzyskuje wyróżniającą ocena nauczania xD

  •  

   pokaż komentarz

   @ostatni_lantianin nie oceniam poszczegolnych rzadow,zwiazkow zawodowych,ale skoro jednej grupie szantazem udalo sie wywalczyc w znacznej czesci swoje postulaty,to dlaczego inne maja tak nie dzialac?

   @nowy_ja ale czy ja napisalem,ze robia dobrze,albo zle?
   Kuja zelazo,bo rok wyborczy-dlaczego tego nie wykorzystac?

  •  

   pokaż komentarz

   @nowy_ja:

   Obecny system tak działa, że 90% nauczycieli uzyskuje wyróżniającą ocena nauczania xD
   bo oni się wyróżniają przeciętnością ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Ok, co proponujesz zamiast strajku?

   @krystal_Tri_tapik:Poszukanie innej pracy, jak obecna nie odpowiada. Jak nauczyciele masowo zaczną odchodzić do innych prac, to automatycznie trzeba będzie zwiększyć pensję.

  •  

   pokaż komentarz

   @nowy_ja Podaj info/źródło skąd czerpiees taka wiedzę, że 90% uzyskuje wyróżniającą ocenę. Chętnie poczytam.

  •  

   pokaż komentarz

   @mango2018 Oczywiście, już teraz brakuje nauczycieli więc będzie jeszcze bardziej brakować.
   Mamy w Polsce tak wysoki poziom edukacji więc na pewno możemy sobie na coś takiego pozwolić :)

  •  

   pokaż komentarz

   więc na pewno możemy sobie na coś takiego pozwolić

   @ZbednyNick: nie możemy, dlatego wtedy będzie łatwiej o podwyżki płac

  •  

   pokaż komentarz

   @krystal_Tri_tapik: wlasna dzialanosc + korepetycje + szkola na pol etatu. Masz internet + skype = setki potencjalnych klientow. Sprobuj!

  •  

   pokaż komentarz

   Chcę, żeby zarabiali więcej, ale niech nie robią szantażu.

   @titus1: no to nie będą zarabiali bo kto u nas siedzi chicho ten podwyżek nie dostaje, a najwięcej dostaje ten co pali opony a nie najwięcej pracuje

  •  

   pokaż komentarz

   @afe1 płaca ma być na tyle godsiwa, że ma pozwolic na egzystowanie a nie dorabianie po godzinach, żeby móc dzieci wyżywic. Czemu policjantom., strażakom, księgowym, projektantom, itp nie sugeruje się dorabiania a jedynie nauczycielom? To chyba o czymś świadczy.

  •  

   pokaż komentarz

   @dwugitofenobezlikusensolikum A w międzyczasie poziom poleci na łeb na szyję.
   Już obecna deforma szkolnictwa PiS cofnela szkole i spowodowała chaos. Wystarczy.

  •  

   pokaż komentarz

   @ZbednyNick: nie rozumiesz. Placa jest juz godziwa - da sie przezyc na przyzwoitym poziomie. Jesli ktos chce zarabiac wiecej, byc bogatszy niz inni z jego grupy zawodowej, musi robic cos inaczej - stad propozycja.

  •  

   pokaż komentarz

   @Okayama: moja tesciowa jest nauczycielem Uwierz mi, nie pracuje malo, wraca z pracy i sprawdza, w weekendy przygotowuje, w zasadzie jak ma chwile wolna dla siebie to szacun.
   Sa dwa typy nauczycieli

  •  

   pokaż komentarz

   @afe1 3300zl brutto +13tka + 20%... po 20latach oczywiście to jest godziwe?
   W biedrze dają 3800+medicovrr +multisport, w Lidlu 4100+medicover + multi ...na dzień dobry.

   W Warszawie jest 1300 wakatow, w Gdańsku i innych dużych miastach podobnie.
   Jak myślisz, dlaczego?

   Taka stawka może była spoko, ale 5-10 lat temu. Teraz jedynie na wsi.

  •  

   pokaż komentarz

   Chcę, żeby zarabiali więcej, ale niech nie robią szantażu.

   @titus1: Czyli nie chcesz, żeby zarabiali więcej.

   Co mają zrobić innego? Jeszcze nie zauważyłeś, że w tym kraju inaczej się nie da? Ministrowie wycierają sobie mordy obietnicami z których potrafią wycofać się na konferencji tuż po negocjacjach. Rozmawiają od początku kadencji i co? Życie leci i ucieka, ile jeszcze mają czekać?

  •  

   pokaż komentarz

   Poszukanie innej pracy, jak obecna nie odpowiada. Jak nauczyciele masowo zaczną odchodzić do innych prac, to automatycznie trzeba będzie zwiększyć pensję.

   @mango2018: Na wolnym rynku tak. To nie jest wolny rynek a bezwładność administracji spowoduje prędzej wielomiesięczny paraliż, niż zareaguje. Pomijam już przerwanie ciągłości kadry... wyobraźni Ci brak, po prostu.

  •  

   pokaż komentarz

   @titus1: Górnicy swojego czasu spalili pod sejmem wystarczającą ilość opon i teraz są jedną z najlepiej zarabiających grup zawodowych w Polsce. Lekarze kiedyś jechali na minimalnych, teraz może nie jest idealnie, ale da się jako lekarz z doświadczeniem dobrze zarabiać. Dlaczego tylko nauczyciele mają się godzić na warunki pracy jak niewolnicy?

  • więcej komentarzy(12)

 •  

  pokaż komentarz

  Świetnie się czyta te komentarze, że mogą się zwolnić, że pracują 18h w tygodniu, i to za tAAAAAAAAAkie pieniądze - po 2 klocki na start (brutto - co wychodzi z 1600, po 5 latach 2.4k co wychodzi jakieś 1750 na łapę...), że w zasadzie to wszystko z klucza się sprawdza i wszystko z zeszłych lat. Jak to pięknie pokazuje, że TV robi dobrą robotę aby szczuć jednych na drugich. A jakoś chętnych do pracy nauczycieli nie ma tylu a brakuje już sporo. Od 3ch lat nie ukończył szkoły żaden nowy nauczyciel Fizyki czy Chemii. A przecież to taka lekka praca no i każdy może tam pracować, a jak nie pasuje to niech zmienią pracę. Ehhhh kolejne wykopalisko i wałkowanie tego samego. Ci co wiedzą jak wygląda praca nauczyciela nadal wiedzieć będą, a ci co im się wydaje, nadal będzie im się tak wydawać. Mam nadzieję, że do strajku dojdzie i w końcu ktoś nauczycieli zacznie traktować poważnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @PanWiatrak: potem na fb najlepiej się czyta komentarze "zna ktoś dobrego korepetytora dla mojego zdolnego brajanka z matematyki, fizyki, angielskiego... ASAP bo nauczyciele nie uczo w szkole a musi iść na studia !!11one"

  •  

   pokaż komentarz

   @PanWiatrak: W poprzednim znalezisku o nauczycielach jeden z komentujących wrzucił oferty pracy z Kuratorium Katowice. Czterdzieści stron wakatów, z czego część wisząca od roku. A przecież belfer to taki lekki, prosty i przyjemny kawałek chleba. Czemu więc nikt nie chce się skusić?

   A co do liczb to statystylki Panelu Ariadna są guzil warte. Chociażby ze względu na to jak zbierają dane. We @FaktyTVN ostatnio też zajęli się sprawą poparcia społecznego i wyszło im coś zgoła innego...

  •  

   pokaż komentarz

   @PanWiatrak: A wykopki twierdzą, że za pracę w Wedlu w Warszawie to dają ch%% nie pieniądze to nikt nie chce pracować. A tutaj mają chcieć?

  •  

   pokaż komentarz

   @PanWiatrak: Brakuje nauczycieli?? O czym ty gadasz? Nauczycieli jest za dużo, bo to zawód dla nieudaczników których na każdym kierunku jest pełno. Gdyby ich brakowalo, to byłby rynek pracownika, i pensje byłyby duże.

  •  

   pokaż komentarz

   @PanWiatrak: Taa - 2 klocki bo pasków się naoglądał. Jakbym słyszał górników co pokazują pasek bez dodatków, trzynastek, osiemnastek, deputatów i sratów. Pielęgniarki też tak manipulowały a okazało się że dodatek był na osobnym pasku i był wypłacany osobno.

   Jak to pięknie pokazuje, że TV robi dobrą robotę aby szczuć jednych na drugich....
   Zawsze możesz optować za podwyżką podatków np. o 10% dać i 300% podwyżki. Ja uważam że zarabiają przyzwoicie po podwyżkach a następne mają obiecane więc strajk jest zwykłą próbą wyrwania kasy przed wyborami.

   Od 3ch lat nie ukończył szkoły żaden nowy nauczyciel Fizyki czy Chemii....
   W Polsce?

   Ci co wiedzą jak wygląda praca nauczyciela nadal wiedzieć będą, a ci co im się wydaje, nadal będzie im się tak wydawać...
   No Ci co myślą że to nie kolejny uprzywilejowany zawód tym bardziej - kosmiczne urlopy, roczne urlopy na podratowanie zdrowia, 18h w tygodniu itp, itd. Chcą podwyżki - ok to skasować przywileje.

  •  

   pokaż komentarz

   No Ci co myślą że to nie kolejny uprzywilejowany zawód tym bardziej - kosmiczne urlopy, roczne urlopy na podratowanie zdrowia, 18h w tygodniu itp, itd. Chcą podwyżki - ok to skasować przywileje.

   @ediz4: te poratowanie zdrowia to faktycznie przesada, ale reszta, co ma nauczyciel w szkole robić w wakacje? Ja wiem, że dla rodziców szkoła to jest przede wszystkim przechowalnia potomstwa więc chcieliby te dzieci tam przechowyać latem. Te zajecie ma swoje plusy i minusy w zależności od stytuacji człwoieka, np. uważam że jest wygodne dla kobiet nauczycielek z dziećmi ale dla mnie byłoby hujowe. Jeżeli chodzi o wolne to ja w d... mam przymusowe wolne w sezonie a jego brak kiedy wtedy kiedy chcę czy potrzebuję. Zapomniałeś dodać, że w innym przypadku potrzeby urlopy nauczyciel ma obcinaną pensję, dzień czy coś jak go ktoś koleżeńsko zastąpi to ok ale dłużej to jadą po pensji. Ja bym w szkole państwowej nie wytrzymała bo nie lubię się użerać ze wszystkimi wokół, po co uczyć skoro gdzie indziej zarabiam lepiej i mam wolne kiedy chcę a nie muszę, ja im zacznę zazdrościć jak będę mieli większe pensje.

  •  

   pokaż komentarz

   @sokotra: No to usunąć i za zaoszczędzone pieniądze dać im podwyżki. Oni chcą mieć ciastko i zjeść ciastko. Identycznie jak inne grupy społeczne z budżetówki.

   co ma nauczyciel w szkole robić w wakacje?....
   Może mieć inną pracę - jako opiekun na jakichś feriach, wczasach itp.
   Do tego ciekawe jest nie wartościowanie poziomu nauczania- nauczanie małych dzieci robienia ślaczków to nie nauczanie całek prawie dorosłych czy już dorosłych. Z własnego doświadczenia powiem że są nauczyciele i "nauczyciel" którym nie dałbym 5 zł podwyżki. Ich lekcje polegały na przepisywaniu książek i kuciu na pamięć. Przygotowanie do lekcji polegało na znalezieniu odpowiedniej strony do przepisania dla klasy.

1 2 3 4 5 6 7 ... 25 26 następna