•  

  pokaż komentarz

  Niech pokażą roczne zeznania podatkowe. Wycieczki? Jeżdżą za darmo, mają 2 miesiące urlopu, weekendy wolne. Znam małżeństwo nauczycieli on ma 3500 ona 3000, do tego pożyczki bezprocentowe. Więc nie wiadomo jak to się ma do tego co przedstawiają strajkujący.

 •  

  pokaż komentarz

  Niech pit pokaże bo to tylko cześć wynagrodzenia za ten miesiąc - no chyba że dla niej rok ma 14 miesięcy.

  A jak jej mało nich zatrudni się w prywatnej szkole - tam rok ma 12 miesięcy, tydzień pracy ma 40 godzin (czyli ~50 lekcji), a pensja taka jaką indywidualnie sobie wynegocjuje (w praktyce pensja minimalna jako podstawa + dość wysoka premia za czas kiedy rzeczywiście pracuje, za wakacje, ferie, urlopy, zwolenianina itp. premii brak).

 •  

  pokaż komentarz

  To jest 18 godzin przy tablicy. Niektórzy pracują 28-30 godzin. Do tego godziny dodatkowe: przygotowanie do lekcji, sprawdzenie zeszytów, klasówek, spotkania z rodzicami, wycieczki szkolne. Cała masa godzin jest więc ukryta. Według badań, nauczyciele w sumie pracują około 47 godzin albo więcej.

  Tja. 500 godzin tygodniowo ale jakoś brak info o prywatnych korepetycjach ale pewnie to nieprawda.

 •  

  pokaż komentarz

  Już przerabialiśmy ten temat kilka razy. Pokaż PIT, a nie pasek.

  •  

   pokaż komentarz

   @wolnapalestyna: czego oczekujesz od różowego PASKA:-) znasz tą metodę jak dają to bierz, jak biją to uciekaj, jak zabierają to nie dawaj:-)

  •  

   pokaż komentarz

   @wolnapalestyna: PIT to nie wszystko niech teraz:
   - pokaże PIT przeciętnego nauczyciela
   - pokaże ile i jak pracuje przeciętny nauczyciel
   Bo wśród niedocenianych zawodów znajdzie się pewnie i niejeden wójt czy inny polityk który ma te kilka koła pensji za mało za wspaniałą robotę którą odwala. Co z tego jak 99% pozostałych się op!%@!#%a i nie powinno mieć minimalnej, a połowa pewnie siedzieć za wałki.

  •  

   pokaż komentarz

   @wolnapalestyna Nie bardzo rozumiem ból dupy. Przecież pensja nauczyciela jest jawna i prosta do wyliczenia (takiego typowego Kowalskiego) Dyplomowany po 10 latach (od niedawna po 15 latach) to -3400 pensja zasadnicza - 10% wyslugi -13tka czyli 283zl -wczasy pod grusza 800zl jednorazowo -Dodatek motywacyjny dostają przydupasy. Szaraki raz na rok (chociaż nie wszędzie). W dużym mieście są od 10 do 500. Przyjmijmy, że średnio 200zl (chociaż to tak tylko moje przypuszczenie). Jeśli wychowawca to zależy od gminy od 20zl do 400zl (Warszawa, Bełchatów, Konstancin Jeziorna itp). Wychodzi, że nie wychowawca ok 4250zl a wychowawca ok 4500 brutto. Oczywiście to po 10 latach z wychowwwstwem. Ps wiem, bo sam jestem nauczycielem. Uczę się programowania i zamierzam zmienić profesje. Obecnie nie widzę przyszłości ze względu na szacunek do profesji zarówno ze strony dzieci jak i wszystkich dookoła.

   Jestem na grupie na fejsie dla nauczycieli konkretnego przedmiotu, którzy chcą zmienić /zmienili pracę. Jest tego coraz więcej (a to tylko 1 przedmiot).
   Tu naprawdę nie chodzi tylko o pieniądze...

  •  

   pokaż komentarz

   Już przerabialiśmy ten temat kilka razy. Pokaż PIT, a nie pasek.
   @wolnapalestyna: to już kolega @atomowypaczek: pokazał. Brutto. Dalej uważasz, ze tak różowo?

  •  

   pokaż komentarz

   Uczę się programowania i zamierzam zmienić profesje.

   @ZbednyNick: poza tym że chcesz coś w życiu zmienić i jest to OK to teraz wszyscy uczą się programowania( ͡° ͜ʖ ͡°), za pięć lat będą sami programiści i zgadnij co się z ich pensjami stanie? Obserwuję grupy z ofertami na programistów i teraz na juniora trzeba znać taki stack że się w głowie nie mieści plus 2 lata doświadczenia KOMERCYJNEGO! Przypomnę tylko że 5 lat temu na juniora brali bo kilku tygodniowym bootkampie. Czasy się zmieniają!

  •  

   pokaż komentarz

   @ameliniummm Mam też kilka innych pomysłów.
   Zdaje sobie sprawę, że w życiu trzeba być elastycznym i cały czas się uczyć.

  •  

   pokaż komentarz

   Mam też kilka innych pomysłów.
   Zdaje sobie sprawę, że w życiu trzeba być elastycznym i cały czas się uczyć.


   @ZbednyNick: no i prawidłowo! Ja zachwycony programowaniem z mottem "zmienię zawód" zacząłem się uczyć kodować dwa lata temu. Nauczyłem się na tyle dużo aby spokojnie zostać juniorem/prawie regularem. Problem w tym że mam już swoje lata i wypracowaną pozycję w innym zawodzie/branży która mnie tak nudzi że głowa mała ale przynosi pieniążki większe niż jakbym przeszedł na juniora programistę. I to pieniążki właśnie zablokowały moją zmianę pracy. Do seniora programisty mi daleko bo jednak zbyt małe umiejętności i doświadczenie a jako junior.... ech. I wiesz co wymyśliłem? Że zakoduję własny biznes( ͡° ͜ʖ ͡°), ale tu też nie lekko bo żeby zrobić to samodzielnie powinieneś umieć kodować na conajmniej dwie platformy, w zasadzie to na trzy a jak nie zrobisz tego sam to musisz załacić innym a to koszuje. Tak Ci napisałem ( ͡° ͜ʖ ͡°), Nie zniechęcam( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Obecnie nie widzę przyszłości ze względu na szacunek do profesji zarówno ze strony dzieci jak i wszystkich dookoła.

   @ZbednyNick: jak myslisz skad sie to wzielo?

  •  

   pokaż komentarz

   @BaniaGonibanie Powodów jest wiele. Sprawa jest na tyle złożona, że mówienie iż to wina tego czy tego byłoby niesprawiedliwe. Temat rzeka ogólnie mówiąc.

  •  

   pokaż komentarz

   @skerda476: Jeżeli uwzględnisz liczbę przepracowanych godzin, dwa miesiące wolnego, ferie itp, to pewnie wyjdzie całkiem fajna kwota.

  •  

   pokaż komentarz

   @wolnapalestyna: jakby była fajna to by nie protestowali ;)

  • więcej komentarzy(1)

 •  

  pokaż komentarz

  Za dobrze pamiętam własne czasy szkolne by poprzeć podwyżki dla nauczycieli. Przez całą podstawówkę był jeden normalny gościu-wychowawca mojej klasy. Przez całe gimnazjum nikogo. W liceum trafiły się może 3-4 osoby którym jestem cholernie wdzieczny. Cała reszta nie zasluguje na podwyżki tylko wielkiego kopa w dupe. Lenie i buce z przerośnietym ego, minimalną wiedzą siedzące na panstwowej posadzce. Słysząc slowo "pedagog" mam przed oczami obraz wiecznie śmierdzącej fajami i kawą zadufanej w sobie głupiej baby której poprzewracało się w dupie bo nie przepracowała w życiu ani jednego dnia na etacie. Wakacje, ferie, wolne z byle powodu i 18 czy 22 godziny przy tablicy. Krzyczą że reszta to też praca ale każdy widział jak to w praktyce wygladało.
  Chcą żeby było inaczej? Super. Wyj?%%ć kartę nauczyciela, przestać trzymać w szkołach święte krowy z poprzedniej epoki i zrobić miejsce dla ogarniętych młodych nauczycieli. Dostosować liczbę nauczycieli do uczniów i zacząć nagradzać tych nauczycieli którzy naprawdę dobrze pracują. Jak w firmie. Niech to szkolnictwo będzie w końcu cywilizowanie a nie archaicznym burdelem w którym od 60 lat nic się nie zmienia.

  •  

   pokaż komentarz

   @thewickerman88: i jak mają ściągnąć lepszych pracowników? Wyczarować? A może niech puszczą info, żeby się obecni zmotywowali do pracy i starali, a może za rok jak będą efekty to dadzą podwyżkę? A nie czekaj xD

  •  

   pokaż komentarz

   @musztym najlepiej nie robić nic i dać hajs darmozjadom.

  •  

   pokaż komentarz

   @thewickerman88: świetne rozwiązanie problemu. Chyba wiem skąd ta nienawiść ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @musztym: nauczyciele też są winni temu burdelowi. Nigdy jakoś nie protestowali przeciw patologii w szkole w postaci zbyt silnego uzależnienia pensji od samego stopnia, tolerowaniu agresji w szkole, papierologii. Pensja to nie jedyny czynnik atrakcyjności wynagrodzenia.
   Dla nich optimum to by było jakby pensja była 10k ale burdel tak nieziemski aby nikt młody się nie pchał i można było obsadzać stołki swoimi/czuć się nie zagrożonym.

  •  

   pokaż komentarz

   @ostatni_lantianin: protestowali

   Dla nich optimum to by było jakby pensja była 10k ale burdel tak nieziemski aby nikt młody się nie pchał i można było obsadzać stołki swoimi/czuć się nie zagrożonym
   xD

  •  

   pokaż komentarz

   @musztym:

   protestowali
   ta na tablicy ogłoszeń w Lublinie, tak samo jak z milicją - hurr durr, patologia, zardzewiałe radiowozy, łapanie na statystykę, dostali podwyżki i dupa cicho. Z nauczycielami to samo - może być największy syf w szkołach jak dostaną podwyżkę będzie ok.

  •  

   pokaż komentarz

   milicją

   @ostatni_lantianin: ok.

   pokaż spoiler wrzucanie wszystkich do jednego worka, jakie to proste i przyjemne xD

  •  

   pokaż komentarz

   @thewickerman88: tylko jak tak zrobisz to tam już nikt nie przyjdzie. Skoro jest kasa na patosów, mopsy, socjale dlaczego ma nie dostać nauczyciel, który pracuje ?

  •  

   pokaż komentarz

   : i jak mają ściągnąć lepszych pracowników? Wyczarować? A może niech puszczą info, żeby się obecni zmotywowali do pracy i starali, a może za rok jak będą efekty to dadzą podwyżkę? A nie czekaj xD

   @musztym: normalnie, olać związki, poprosić o to by za uczniem i jego osiągnięciami szła kasa -> po 3 latach będą walczyli o to by pracować w lepszych szkołach i podnosić kwalifikacje, żeby lepiej podzielić się wiedzą z uczniami.... wolą innaczej -> związki zawodowe i równe pensje... no to mają wyrównane do średniej.... niech mi ktoś powie, że nauczyciel plastyki albo muzyki też zapieprza w domu i sprawdza eseje... a nie czekaj xD

  •  

   pokaż komentarz

   ta na tablicy ogłoszeń w Lublinie, tak samo jak z milicją - hurr durr, patologia, zardzewiałe radiowozy, łapanie na statystykę, dostali podwyżki i dupa cicho. Z nauczycielami to samo - może być największy syf w szkołach jak dostaną podwyżkę będzie ok.

   @ostatni_lantianin: otóż to! to sa pieprzeni hipokryci, płacza jaki to wazny społecznie zawód a większośc to banda etatowców bez jakiejkolwiek umiejętności przekazania wiedzy, jedynymi metodami są zastraszanie uczniów i groźby że nie zdasz lol. Takie są fakty, nauczyciele wfu daja piłkę rozwieszaja siatkę i siedza w kantorkach tyle w temacie. Jak dostaną podwyżkę to będą robili to sam co teraz, tak pokazują jak im zalezy na uczniach, że strajki planują w egzaminy zeby jak najbardziej zaszantażować. To jest moralnie obrzydliwe i daje uczniom przykład, zły przykład jak maja postępowac w życiu.

  •  

   pokaż komentarz

   @musztym: moga zatrudnic ukraincow jak biedronka.

  •  

   pokaż komentarz

   Za dobrze pamiętam własne czasy szkolne by poprzeć podwyżki dla nauczycieli. Przez całą podstawówkę był jeden normalny gościu-wychowawca mojej klasy. Przez całe gimnazjum nikogo. W liceum trafiły się może 3-4 osoby którym jestem cholernie wdzieczny. Cała reszta nie zasluguje na podwyżki tylko wielkiego kopa w dupe. Lenie i buce z przerośnietym ego, minimalną wiedzą siedzące na panstwowej posadzce.

   @thewickerman88: Owszem pewnie jakaś część taka właśnie jest. Ale jednak nic w tej kwestii się nie zmieni jeśli nie będziesz miał niskie płace. Bo mimo wszystko komu się będzie chciało porządnie pracować za nawet te 2500 złotych netto?

   Słysząc slowo "pedagog" mam przed oczami obraz wiecznie śmierdzącej fajami i kawą zadufanej w sobie głupiej baby której poprzewracało się w dupie bo nie przepracowała w życiu ani jednego dnia na etacie.

   @thewickerman88: Hmm to dziwnej szkoły chodziłeś :) Generalnie znam wielu słabych nauczycieli ale wspominam też kilku autentycznie z pasją i chęcią przekazywania wiedzy.

   Wakacje, ferie, wolne z byle powodu i 18 czy 22 godziny przy tablicy. Krzyczą że reszta to też praca ale każdy widział jak to w praktyce wygladało.

   @thewickerman88: To w sumie jedno z największych nieco przekłamań, które funkcjonuje. W wakacje masz ten miesiąc wolnego, ale coś za coś - zawsze masz w terminie w którym jest mimo wszystko najdrożej. Drugi miesiąc odchodzi na przeróżnego rodzaju sprawozdania, przygotowania do rozpoczęcia/zakończenia roku szkolnego itd.

   Nie pracują też tylko te 18 czy 22 godziny. Tyle "formalnie" na lekcjach, ale dolicz do tego przygotowanie na lekcje, sprawdzanie prac uczniów, zebrania z rodzicami, godziny pozalekcyjne. Więc pewnie wychodzi średnia 40 godzin w tygodniu.

   Chcą żeby było inaczej? Super. Wyj?@!ć kartę nauczyciela, przestać trzymać w szkołach święte krowy z poprzedniej epoki i zrobić miejsce dla ogarniętych młodych nauczycieli. Dostosować liczbę nauczycieli do uczniów i zacząć nagradzać tych nauczycieli którzy naprawdę dobrze pracują. Jak w firmie. Niech to szkolnictwo będzie w końcu cywilizowanie a nie archaicznym burdelem w którym od 60 lat nic się nie zmienia.

   @thewickerman88: Powiedziałbym, że dzisiaj jest coraz mniej nauczycieli "ze starego" systemu. Jednak niskimi pensjami nie przyciągniesz młodych nauczycieli bo jeśli na starcie będą dostawali słabo to ci najlepsi odejdą.

   Generalnie uważam, że problem ze szkolnictwem jest o wiele bardziej złożony. Fakt niskich pensji to jedno a drugie to takie upolitycznienie programu nauczania, który mam wrażenie układają ludzie, którzy chcieliby przypodobać się władzy. Do tego różnego rodzaju absurdy i fakt, że mamy wciąż szkołę jak z poprzedniej epoki.

   Dzisiaj łatwo wydaje się kilkanaście miliardów złotych na różnego rodzaju wydatki socjalne a na remonty szkół czy ich unowocześnianie nie ma pieniędzy. Bo jak taki nauczycie chemii ma nauczyć czegoś ciekawego skoro nie ma dobrych salek szkolnych? Jak uczniowie mają się uczyć programowania skoro pracują na starych komputerach? Tak można byłoby wymieniać długo.

  •  

   pokaż komentarz

   i jak mają ściągnąć lepszych pracowników? Wyczarować?

   @musztym: Jak wywalą 40% obecnej kadry (bo w związku z demografią roboty na pełny etat jest tylko dla połowy nauczycieli), to znajdzie się kasa na podwyżki.

  •  

   pokaż komentarz

   @musztym:
   a podwyżki z budżetówki to nie jest wrzucanie wszystkich do jednego worka?
   Przecież nie od dziś wiadomo że w policji, szkole ten co najwięcej się stara robić to młody, jeszcze nie zepsuty przez starych pryków.
   A kto zarabia najmniej? posterunkowy i stażysta. Jakoś tutaj ci wrzucanie do wora całej grupy nie przeszkadza.

  • więcej komentarzy(4)

1 2 3 4 5 6 7 ... 12 13 następna