•  

  pokaż komentarz

  Z dnia kobiet zrobili polityczny wiec gejów i lesbijek, blokując przy okazji rondo w centrum miasta. Czaskowski lubi to. Co za tępe towarzystwo.

 •  

  pokaż komentarz

  Pytanie ewidentnie bylo za trudne, przeroslo ich mozliwosci intelektualne:)

  •  

   pokaż komentarz

   @grg79: "Karpik" aż miło w 6:15 - 6:20 - "ja tu jestem przypadkowo...." :D

  •  

   pokaż komentarz

   @grg79: Oczywiście, że pytanie było za trudne. Czy ktoś się spodziewa rzeczowej odpowiedzi na pytanie o Dmowskiego od roztańczonych nastolatek? "Dziennikarka" prawdopodobnie przeczytała artykuł o Dmowskim na Wikipedii i stara się zagiąć rozmówców wyuczonymi tekstami. Nie zmiana nazwy była główną przyczyną tego, że ktoś się tam znalazł. To była idea pomysłodawców. I jeśli chodzi o pytanie Pani redaktor to jest to najlepsze miejsce na zmianę nazwy. Dmowski był wielkim przeciwnikiem nadawania kobietom praw wyborczym, więc ta zmiana nazwy byłaby ważnym symbolem. Już widzę ból zadków wykopków, gdyby sytuacja była odwrotna i to mężczyźni by musieli walczyć o prawa wyborcze 100 lat temu. Każda "polityczka", która głosiła by takie hasła byłaby teraz przez nich opluwana a jakiekolwiek inne zasługi skreślane. Pan w okularach i czerwonej kurtce zresztą bardzo go ładnie podsumował.

  •  

   pokaż komentarz

   Demokracja to najgłupszy ustój na świecie xD i takie GenderNazi tęczowe ma mówić, jak mam życ? Precz.

  •  

   pokaż komentarz

   @grg79: a teraz pomyśl, że tak wygląda stan intelektualny większości demonstrantów.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mandark żeby nie było tak pesymistycznie: dlatego było tam tak mało osób, bo te rozumne wstydziły się brać udział w tej błazenadzie ))¯_(ツ)_/¯(╭☞σ ͜ʖσ)╭☞

  •  

   pokaż komentarz

   @Mandark To już tak jest w demokracji, że protestują zwykle ci którzy nie mają zbyt wiele do powiedzenia ale za to najgłośniej krzyczą.

  •  

   pokaż komentarz

   ból zadków wykopków, gdyby sytuacja była odwrotna i to mężczyźni by musieli walczyć o prawa wyborcze

   Ale polskie kobiety nie walczyły o prawa wyborcze. Zostały im nadane przez cały naród w momencie odzyskania niepodległości. Polska była w awangardzie nadawaniu praw wyborczych kobietom.

   Także nie rób ctrl+c, ctrl+v z zachodnich artykułów i modnych twittów feministek, bo ma się to do naszego kraju jak piernik do wiatraka. Ta cała pikieta powinna rozbijać trzy piniaty - Niemca, Austriaka i Rosjanina, bo to zaborcy trzymali za mordę polskie kobiety.

   W Polsce kobiety teoretycznie uzyskały prawa wyborcze po odzyskaniu suwerenności w 1918, tj. 7 listopada 1918 roku wraz z powstaniem rządu Ignacego Daszyńskiego. Mimo iż rząd Ignacego Daszyńskiego nie zdążył wprowadzić zmian gwarantowanych swoich programem de iure (11 listopada na ręce Józefa Piłsudskiego nastąpiła dymisja tegoż rządu), sam Piłsudski podkreślił jak przełomowy był sam rząd i jak duże szanse miał na wprowadzenie wszystkich zmian deklarowanych[2]. Ostatecznie, prawa kobiet potwierdzone zostały później, 28 listopada tego samego roku, dekretem Tymczasowego Naczelnika Państwa Józefa Piłsudskiego. Dekret Naczelnika Państwa o ordynacji wyborczej do Sejmu Ustawodawczego stanowił, że „Wyborcą do Sejmu jest każdy obywatel Państwa bez różnicy płci” (art. 1) oraz „Wybieralni do Sejmu są wszyscy obywatele (lki) państwa posiadający czynne prawo wyborcze” (art. 7)[3]; postanowienia te zostały utrzymane przez konstytucję marcową. Pierwszymi Polkami zasiadającymi w polskim parlamencie zostały Gabriela Balicka, Jadwiga Dziubińska, Irena Kosmowska, Maria Moczydłowska, Zofia Moraczewska, Anna Piasecka, Zofia Sokolnicka oraz Franciszka Wilczkowiakowa.

   @cezary_cezary:

  •  

   pokaż komentarz

   Demokracja to najgłupszy ustój na świecie xD

   @arizona5077: Znasz jakąś sensowną alternatywę?

  •  

   pokaż komentarz

   @ppp0laczek: Monarchia Korwina lub dyktatura narodowców i braunowców.

  •  

   pokaż komentarz

   @KazPL: Mina karpika: "O ty szmato, a byłyśmy przyjaciółkami. Zdradziłaś mnie w imię swojej godności ;)"

  •  

   pokaż komentarz

   @Camilli: W zamyśle nie odnosiłem się tylko do praw kobiet tylko w Polsce, ale ogólnie. I prawdą jest, że Dmowski był im przeciwny. I nie robiłem ctrl+c, ctrl+v, to moje osobiste refleksje. Walka kobiet o prawa wyborcze była długa i skomplikowana a i do dziś na świecie w wielu miejscach ich nie mają, wystarczy popatrzeć na kraje Arabskie i Afrykę. Czy to takie dziwne, że współczesnym kobietom jest to bliski temat? Pomijam feministki, które mają spaczone spojrzenie na świat i czują się jakby każdy mężczyzna wyrządzał im szkodę. Ale już powoli rzygam jak ciągle czytam "tępe dzidy", "feminazistki", "głupie kobiety" i przez to mój odruch, żeby trochę je bronić. Ja to widzę tak, że na wykopie wszyscy pływają w tym antykobiecym sosie i podbijają swoje ego i niską samoocenę, tyle w temacie.

  •  

   pokaż komentarz

   @cezary_cezary:

   W zamyśle nie odnosiłem się tylko do praw kobiet tylko w Polsce, ale ogólnie.

   Nigdzie tego nie zaznaczyłeś. Jak miałem się domyślić, skoro na tapecie jest marsz w Polsce, a głównym bohaterem jest postać historyczna, Polak-polityk?

   I prawdą jest, że Dmowski był im przeciwny.

   k@@?a mać, następny. Sprawdzaj sobie czasem przypisy na wiki. Jak to jest, że w tym całym spędzie nie trafił się nikt w minimalnym stopniu wykształcony, który ogarnia krytykę źródeł i czym jest przypis.

   Stefan Bratkowski: Nowy antysemityzm polski. W: Adam Michnik (red.): Przeciw antysemityzmowi 1936-2009. 1. Kraków: 2010, s. 5. ISBN 978-83-242-1363-4.

   Stefan Bratowski to nie jest nawet historyk. Sama praca w ogóle nie odnosi się do dzieł Dmowskiego, jest to bardziej rozprawka ideologiczno-socjologiczna.

   Co do Dmowskiego i kobiet, skoro tak lubisz wiki:
   https://pl.wikipedia.org/wiki/Narodowa_Organizacja_Kobiet_(Polska)

   wystarczy popatrzeć na kraje Arabskie i Afrykę

   Gdzie organizacje kobiece z zapałem lobbują. No, ale wyważanie p%!?!##onym taranem otwartych drzwi jest łatwiejsze.

   . Czy to takie dziwne, że współczesnym kobietom jest to bliski temat?

   Zanim zaczną robić aferę niech zajrzą do książki, a następnie wesprą kobiety w krajach gdzie faktycznie prawa kobiet są łamane.

   Pomijam feministki, które mają spaczone spojrzenie na świat i czują się jakby każdy mężczyzna wyrządzał im szkodę.

   Przecież sam zaraz piszesz, "femininazistki"

   czytam "tępe dzidy", "feminazistki", "głupie kobiety"

   No uczestniczki tego marszu są faktycznie tępe i głupie, czy w bardziej dyplomatycznym języku "niewyedukowane". Znalazły coś w internecie i kręcą małysza. To jest żenujące.

   Ja to widzę tak, że na wykopie wszyscy pływają w tym antykobiecym sosie i podbijają swoje ego i niską samoocenę, tyle w temacie.

   Czy przez fakt iż wytknąłem im ewidentną durnotę (co poprałem argumentami) też pływam w antykobiecym sosie i podbudowuję ego?

 •  

  pokaż komentarz

  Czy przypadkiem to, że organizują taką imprezę, wypowiadają się swobodnie, chilują to nie świadczy, że żyjemy w wolnym tolerancyjnym kraju i kręci się lepiej lub gorzej, ale tragedii nie ma ?
  Nawet żydzi nazywali Polskę Po-lin czyli "tu odpocznij".

 •  

  pokaż komentarz

  Protestujące tam feministki to taka odmiana antify?

 •  

  pokaż komentarz

  O gurwa rozwaliła mnie ta mina jak jej koleżanka (czy partnerka) powiedziała, że znalazła się tam przypadkiem.
  Lewak fejs ( ͡° ͜ʖ ͡°)

1 2 3 4 5 6 7 ... 16 17 następna