•  

  pokaż komentarz

  Brexit pokazuje jak na dłoni przerośnięte ego UK. W historii to będzie opisywane pewnie jako najgłupsze posunięcie w historii UK. Oni są świadomi opłakanych skutków ale godność nie pozwala się poddać i przyznać racji że bez UE będą cierpieć.
  UK: wychodzimy z UE!
  UE: szerokiej drogi
  UK: eeeee

  •  

   pokaż komentarz

   @dziki_pl: Zgodze się z tym że UK ma przerośnięte ego, i że sie przeliczyli jeśli chodzi o swoją pozycje negocjacyjną. Natomiast, nie można nie zauważyć ze EU robi z brexitu przyklad dla innych, traktujac negocjacje z Wielką Brytanią jako gre o sumie zerowej. Jak widać decydenci z EU maja głęboko w nosie dziesiątki tysięcy europejskich firm dla ktorych UK jest ogromnym rynkiem zbytu. Ale czego sie można spodziewać po Bolszewikach, przecież zawsze musi być "ich" na wierzchu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Towarzysz_Szmaciak: UK chce zachować same plusy UE bez kosztów. Oczywiście, przykład z UK ma być nauczką dla innych i trudno im się dziwić. Jak każde sankcje, nigdy nie są bez kosztowe.

  •  

   pokaż komentarz

   Natomiast, nie można nie zauważyć ze EU robi z brexitu przyklad dla innych, traktujac negocjacje z Wielką Brytanią jako gre o sumie zerowej.

   @Towarzysz_Szmaciak: Ale to nie jest prawda. Parlament Europejski i Rada Europejska (czyli zgromadzenie premierów państw członkowskich) ustaliły warunki brzegowe przyszłej umowy - mają być zachowane warunki umowy wielkopiątkowej (brak twarde granicy w Irlandii Północnej), a dostęp do wspólnego rynku tylko w pakiecie z wolnym przepływem ludności i innymi obowiązującymi zasadami (głównie jurysdykcja TSUE). To nie są irracjonalne warunki, to jest dbanie o własnej interesy.

   UE nie jest po to, żeby robić dobrze Brytyjczykom. Reprezentuje interesy swoich członków. Brytyjczycy właśnie nazywają ten układ robieniem z nich przykładu. Guano, samo z siebie robią przykład.

  •  

   pokaż komentarz

   @dziki_pl: Brexit to miał być rozwód, dwóch partnerów się rozstaje bo im juz razem nie po drodze. A EU zachowuje sie jak zraniona żona, która nie moze przeboleć rozstania i dlatego planuje zemscic sie na bylym współmalżonku.

  •  

   pokaż komentarz

   @Towarzysz_Szmaciak: UK by chciała po rozwodzie nadal bzykać za darmo, mieć wyprane gacie i ugotowany obiad. Zdziwienie że to nie wyjdzie. Faktycznie, kto by się tego spodziewał.

  •  

   pokaż komentarz

   @adam2a: zgoda, ale w tym samym czasie Japonia dostaje całkiem niezly deal, bez przyjmowania czterech swobód, i bez poddawania sie jurysdykcji TSUE

  •  

   pokaż komentarz

   zgoda, ale w tym samym czasie Japonia dostaje całkiem niezly deal, bez przyjmowania czterech swobód, i bez poddawania sie jurysdykcji TSUE

   @Towarzysz_Szmaciak: Nie. Japonia dostaje umowę o wolnym handlu. To jest stopień niżej niż wspólny rynek.

   Zresztą w umowie rozwodowej dostają to samo - umowę o wolnym handlu dla całego UK.

   Kością niezgody jest granica z Irlandią. Wielka Brytania ma zobowiązania wobec Irlandii wynikające z porozumienia wielkopiątkowego. między państwami nie a być twardej granicy i koniec. UK chce się z tej umowy wycofać. UE reprezentuje interesy swojego członka i odpowiada, że nie będzie żadnych dalszych relacji bez rozwiązania tej kwestii, czyli wywiązania się Londynu z własnych zobowiązań. Aby możliwe było zachowanie otwartej granicy to Irlandia Pólnocna nadal musi być częścią wspólnego rynku, a więc i podlegać TSUE. Jak UK to rozwiąże to jej problem. Może albo cała pozostać we wspólnym rynku, albo może w nim pozostać tylko Irlandia Północna. Premier May zgodziła się na drugą opcję. Całe to głosowanie to właśnie potwierdzenie przez Parlament warunków, na które już zgodziła się May.

   Chcesz to możesz to sobie nazywać karaniem, robieniem przykładu, "zranioną żoną". Nie zmienia to nic w tym, ze to jest racjonalne dbanie o własny interes, zgodnie z zasadami współżycia międzynarodowego i poszanowania dla wcześniejszych zobowiązań. Że się Brytyjczykom nie podoba? Ich problem, sami się na to pisali.

  •  

   pokaż komentarz

   A EU zachowuje sie jak zraniona żona, która nie moze przeboleć rozstania i dlatego planuje zemscic sie na bylym współmalżonku.

   @Towarzysz_Szmaciak: Co? :D Przecież EU im idzie cały czas na ręke aż za bardzo! Brytole sie ośmieszają i kompromitują wijąc w tym własnym niezdecydowaniu. Przecież Tusk i paru innych pare razy już sygnalizowało że to można anulować, EU realnie nic w kierunku ich wywalenia nie zrobiło, przecież to wszystko trwa już dwa lata a UK nie zaproponowało NIC, nie zrobili NIC konkretnego cały czas w tym kierunku xD

   Jedyny plus tego wszystkiego to to że ta nieporadność i UK i już dotychczasowe skutki zatkały gęby wszystkim antyunijnym grupom anarchistom bo sami widzą co sie dzieje jak to wygląda w praktyce :D

  •  

   pokaż komentarz

   @adam2a: Dzieki za wyjśnienie, ale wlasnie to co napisales swietnie pokazuje jaki EU ma stosunek do tego calego procesu. Przede wszystkim ludnośc Irlandii i Irlandii Polnocnej to jest 6-7 mln, a w EU mieszka ponad 500mln ludzi, i dla granicy pomiedzy tymi dwoma malutkimi regionami, EU może poswiecic tysiące alebo dziesiatki tysięcy firm dla ktorych UK jest glownym rynkiem zbytu. Ja tego nie rozumiem, jeszcze raz powtorze ze caly Brexit to nie jest gra o sumie zerowej.

  •  

   pokaż komentarz

   @Towarzysz_Szmaciak: Brexit nie jest grą o sumie zerowej, bo po Brexicie nie da się osiągnąć nawet zera. Na tym wszyscy tracą, w każdym możliwym scenariuszu. W niektórych tylko dużo, w niektórych katastrofalnie dużo.

   I to Londyn jest tutaj inicjatorem. Oni chcą wystąpić, oni naruszają status quo, oni nie przyjmują do wiadomości rozsądnych alternatyw możliwych do przyjęcia dla drugiej strony. UE nie jest tutaj "zranioną żona", tylko cierpliwą ciotką opiekującą się dzieckiem z ADHD. Robi ile może, żeby dzieciak czuł się komfortowo, ale pistoletu nie ma zamiaru mu dać, a na sam koniec wróci do domu.

  •  

   pokaż komentarz

   @dziki_pl: @Towarzysz_Szmaciak: to nie do końca jest tak jak wam się wydaje. UK została specjalnie wypchnięta, bo Niemcom i Francji to nie pasowało. A Brytole w swym zarozumialstwie i głupocie dali się na to nabrać.
   A teraz jak coraz więcej firm zwija swoje fabryki, zaczyna docierać do dużej części społeczeństwa, że UK to nie jest już żadne imperium... tylko taki sobie kraj, który zaraz będzie na peryferiach wielkiego tworu o nazwie EU.
   Jeszcze umowa z USA ich tam jakoś ratuje, ale naprawdę ciężko znaleźć jakiś produkt Made in UK w USA. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @dziki_pl: Zycie istnieje poza unia. Akurat w sprawach spolecznych multikulti bryci sa w awangardzie, niestety, wiec nie o to im chodzi. Brytom chodzi o gospodarke i lowiska ktorymi nie chca sie dzielic. Jak bedzie to sie okarze.

  •  

   pokaż komentarz

   @szopa123 a ja bym powiedział że brexit nastąpił na skutek rosyjskiego trollingu i kilku oplaconych/zmanipulowanych przez Rosjan polityków. Rosji jest na rękę słaba pozycja Unii Europejskiej, im słabsza tym lepiej.

  •  

   pokaż komentarz

   @ngc: raczej nie... bo bez poparcie Niemiec i Francji do Brexitu by nie doszło. Choć nie można wykluczyć, że ruskie trole działały w UK, aby przekonać część polityków.

  •  
   dob3k via iOS

   -53

   pokaż komentarz

   @dziki_pl:

   UK by chciała po rozwodzie nada bzykać za darmo...
   Nie, UK chciała powrócić do tego do czego przystąpiła i pomagała tworzyć - unie handlową na której wszystkie strony korzystały, a nie zaborczy i ingerujący we wszystko twór którym UE się stała - z jednym rzadem, wojskiem i polityką. A to duża różnica. Gdyby unia pozostała tym czym była to UK nie miała by powodu ją opuszczać.

  •  

   pokaż komentarz

   UK została specjalnie wypchnięta, bo Niemcom i Francji to nie pasowało. A Brytole w swym zarozumialstwie i głupocie dali się na to nabrać

   @szopa123: o kuhwa nowy poziom foliarstwa. Jak coś to Rosja finansowała Farage - on był twarzą brexitu, jak go osiągnął to uciekł do Niemiec do żony. Wcisnęli ludziom kit a oni łyknęli

  •  

   pokaż komentarz

   @dziki_pl: Władze EU robią co mogą, by UK było przestrogą dla innych krajów członkowskich.

   Stąd nawet tu szeregi pożytecznych idiotów przedstawiających UK, jako debili ignorantów itd.

   Bo UK zdało sobie sprawe, że UE przybrało kurs, na który nie mają wpływu. Wiec postanowili się wycofać, a EU jak oficer radziecki podczas IIWŚ postanowiła otworzyć ogień karabinów w plecy.

   Działnia EU-UK świetnie ilustrują jak, te umowy podpisywane z własnej wolni, w atmosferze przyjaźni, troski o Europe mają się w momencie, gdy jednak wolimy się wycofać - jak w mafii.

   Jeżeli EU jest taka jaką roją nam propagadziści z TV, niech pozwolą bez żadnej szarpaniny im się wycofać i nie robią z UK wroga i obcego z którym my już nie rozmawiamy i robimy mu źle, bo tak się robi z wrogiem ludu.

   Jak rzeczywiście mądre głowy mają racje, to sprawdzimy czy wyjscie z EU, zawarcie z nimi umów jak z każdym innym krajem z poza EU, było ze strony UK dobrym rozwiązaniem.

  •  

   pokaż komentarz

   Szanwony @dziki_pl, UK zyska swobodę kiedy wyjdzie z komunistycznej Unii.

  •  

   pokaż komentarz

   @Towarzysz_Szmaciak: Jakie typowe p!%%?#?enie bordo który myśli że wszytko wie xDDD

  •  

   pokaż komentarz

   @dziki_pl: Brexit pokazuje jak na dłoni, jak łatwo w dobie internetu manipulować społeczeństwem. Brytyjczycy dali się potulnie wyprowadzić, niczym krowy na ciężarówki jadące do rzeźni, mamieni przez bezmyślnych, z ograniczonych wyobraźnią narodowców i ruskich trolli, wyprawą na mityczne zielone pastwiska. I wcale nie jesteśmy mądrzejsi od Brytyjczyków, u nas się dzieje to samo (wystarczy się rozejrzec choćby po wykopie), tylko jeszcze na większe kroki nie ma w naszym społeczeństwie klimatu, bo zbyt wielu z nas pamięta nędzę ze swojego własnego życia.

   źródło: i.pinimg.com

  •  

   pokaż komentarz

   Jeżeli EU jest taka jaką roją nam propagadziści z TV, niech pozwolą bez żadnej szarpaniny im się wycofać i nie robią z UK wroga i obcego z którym my już nie rozmawiamy i robimy mu źle, bo tak się robi z wrogiem ludu.

   @Metzger3: przecież UE nie trzyma UK na siłę. A to że w Londynie sami się nie potrafią ogarnąć, to nie wina UE.

  •  

   pokaż komentarz

   @Towarzysz_Szmaciak
   XD

   Jak widać decydenci z EU maja głęboko w nosie dziesiątki tysięcy europejskich firm dla ktorych UK jest ogromnym rynkiem zbytu. Ale czego sie można spodziewać po Bolszewikach, przecież zawsze musi być "ich" na wierzchu.

   UK chciała wyjścia z UE. UE mówi spoko. ZLA UNIA NIE DBA O OBYWATELI UK TAKA SPOKO.

   Każdy mówił że odbije się to czkawka na gospodarce UK i jedyne co zrobi to straci. Tak zadecydowali to niech teraz ponoszą konsekwencje swoich działań i populistycznych polityków

  •  

   pokaż komentarz

   @kotelnica: Dali się potulnie ;). To nie UK robiło referendum akcesyjne drugi raz, gdy obywatele byli na nie jak w Irlandii i Danii.

   EU miałobyć wspólnotą SUWERENYCH PAŃSTW, z umowami handlowymi. A nie superpaństwem o charakterze komunistycznym, z Niemcami jako przywódcą.

  •  

   pokaż komentarz

   @Metzger3: Ty masz pojęcie o czym piszesz z tym drugim referendum w Irlandii czy tylko powtarzasz bzdury po Faragu?

  •  

   pokaż komentarz

   @BekaZWykopuZeHoho: A zaciekawiłeś mnie, jakie jest twoje zdanie o drugim referendum w Irlandii? Jak można to tłumaczyć inaczej niż tym, że pierwsze referendum było złe, bo mieszkańcy Irlandii głosowali bez uprzędniej obróbki społeczeństwa propagandą "za". Więc wyciągnięto wnioski i..

   "Miesiąc przed referendum premier Brian Cowen zainaugurował kampanię na rzecz poparcia traktatu lizbońskiego[5]. Rząd opublikował też darmowy 30-minutowy przewodnik po Traktacie Lizbońskim i rozprowadzał go wraz z innymi materiałami propagandowymi. Traktat poparł katolicki biskup Noël Treanor, mimo że prymas Irlandii Seán Brady stwierdził, iż za fiaskiem poprzedniego referendum stoi wrogość Unii Europejskiej wobec religii. Do Irlandii przyjechał także Lech Wałęsa (kilka miesięcy wcześniej wspierający eurosceptyczną partię Libertas), który przekonywał, iż trzeba przyjąć traktat, a potem go zmieniać. "

   Do tego z tego co pamiętam były jakieś tańce, "pokolenie TAK" i cała lawina takiej obrzydliwej propagandy, retoryka że jak nie to, faszyzm odżyje itd.

  •  

   pokaż komentarz

   @Metzger3:

   https://mobile.twitter.com/oxforddiplomat/status/1090210429543088129

   Pierwszy raz odrzucono traktat po czym nastąpiły renegocjacje które następnie dano Irlandczykom pod głosowanie i został przyjęty większa ilością głosów niż odrzucony za pierwszym razem.

   https://www.politico.eu/article/irish-secure-concessions-on-lisbon-treaty/

   Cały czas obowiązują te unijne ustępstwa, Irlandia je potwierdziła.

   A kiedy kampania jest dobra? Gdy powtarza się fejki z brukowców że ue chce zakazać brytyjskiego śniadania?

  •  

   pokaż komentarz

   @BekaZWykopuZeHoho: A może należało jeszcze raz powtórzyć referendum, skoro RAZ nie wystarcza? Ile razy można w końcu podawać pod referendum głosowanie nad oddaniem SUWERENNOŚCI swojego państwa? Co przez 10-20 lat będzie fajnie bo dają, a potem co urzędnicy z Brukseli sobie zrobią użytek z tej oddanej suwerenności i będą ustawiać wszystkich jak im się podoba? Będą ustanawiać prawa, która są NAD nawet konstytucją krajową? Tak?
   Co znaczy konstytucja w razie jakby EU postanowiła ja złamać? NIC. Gdzie masz gwarancje przestrzegania konstytucji przez EU? Nie masz, bo ona dotyczyła tylko Polski.
   https://www.i-kancelaria.pl/publikacje/pierwszenstwo-prawa-unijnego-przed-prawem-krajowym/

   Kiedy kampania jest dobra? Gdy powtórzone referendum jednak daje wynik jaki trzeba.

   Oczywiście ci co byli PRZECIW, to powtarzali FEJKI z BRUKOWCÓW i tutaj trzeba przywołać przypisany przeciwnikom argument jakiś debili, żeby BYŁO WIADOMO, że ONI to debile, siewcy niezgody i nawet nie trzeba mówić, że ta druga strona na TAK, to mężowie stanu, mędrcy i w ogóle śmietanka.

   Ale fakt jest taki, że ludzie ZA UNIJNE DOTACJE sprzedali własność nad swoim krajem. Stali się najemcami kraju, w którym nie oni tylko Brukselska śmietanka międzynarodówki decyduje jak ich kraj ma wyglądać, komu ma być dobrze, komu nie.
   I tego nie zmieni żadna propaganda.

   A teraz pytanie, jakby referendum za wyjściem z Unii w UK jednak dało wynik, że UK ma zostać i ktoś postanowił przeprowadzić jeszcze raz referendum i nagle wybuchłaby kampania za wyjściem z Unii, czołowi politycy zmienili zdanie itd. to co byś wtedy powiedział?

   Bo pamiętam, że tacy jak ty po wynikach "pierwszego" referendum nad Brexitem szukali RUSKICH agentów wpływu. Ciekawe czy należy szukać w drugim referendum w Irlandii i Danii brukselskich agentów wpływu - czy to będzie oszołomstwo, bo tylko ruskich można szukać i zachować status ynteligenta oraz nie zostać określonym oszołomem.

  •  

   pokaż komentarz

   @Metzger3:

   Ale co to jest suwerenność?

   Bo jeśli oznacza kontrole międzynarodowej organizacji nad prawem danego kraju to zwyczajnie najbardziej suwerenna jest...Korea Północna która tego typu zobowiązań ma najmniej na świecie.

   Druga kwestia dlaczego ma mi na niej zależeć skoro z tego co widzę najmocniej optują za nią co którzy lubią brać innych za twarz vide narodowcy u nas?

   Dla mnie ktoś kto godzi się na pogorszenie własnego bytu bo rzuci się mu pare chwytliwych hasełek o dumie narodowej i pomacha flaga przed nosem jest zwyczajnie śmieszny.

   A i kampania czy ogólnie jakiś dany wybor jest dobry jeśli zyskuje na nim zwykły człowiek jeśli natomiast głównym argumentem jest machanie flaga to dla mnie nie jest to warte zastanowienia się nad tym.

  •  

   pokaż komentarz

   @BekaZWykopuZeHoho:

   Ale co to jest suwerenność?
   1. zdolność do samodzielnego, niezależnego od innych podmiotów, sprawowania władzy nad określonym terytorium, grupą osób lub samym sobą;
   2. posiadanie władzy zwierzchniej
   https://sjp.pl/suwerenno%C5%9B%C4%87

   Druga kwestia dlaczego ma mi na niej zależeć skoro z tego co widzę najmocniej optują za nią co którzy lubią brać innych za twarz vide narodowcy u nas?
   A to narodowcy otworzyli sobie fundacje, które biorą za ryj każdego kto ma negatywne zdanie o narodowcach, idei państwa monolitycznego (vide - LGBT, idei multikulturowego społeczeństwa), to narodowcy wprowadzają do szkół naukę dla 6ciolatków jak być narodowcem i jak akceptować narodowca?
   To prezydent narodowiec w Warszawie odebrał część środków przeznaczonych dla niepełnosprawnych, by dać je dla narodowców?
   No zastanów się, kto tu kogo bierze innych za twarz.

   Dla mnie ktoś kto godzi się na pogorszenie własnego bytu bo rzuci się mu pare chwytliwych hasełek o dumie narodowej i pomacha flaga przed nosem jest zwyczajnie śmieszny.
   A ktoś kto godzi się na pogorszenie własnego bytu bo rzuci się mu pare chwytliwych hasełek o dumie ze swojej orientacji i pomacha flaga przed nosem to jest zwyczajnie śmieszny? Albo ci, co oddali władze zwierzchnią nad swoim krajem Brukseli? Jak taka feministka może być w ruchu, który wspiera np. Islam, który zniewala kobiety i nawet traktuje je na równi ze zwierzętami?

   A i kampania czy ogólnie jakiś dany wybor jest dobry jeśli zyskuje na nim zwykły człowiek jeśli natomiast głównym argumentem jest machanie flaga to dla mnie nie jest to warte zastanowienia się nad tym.

   Co zwykły człowiek zyskał? A może zwykli ludzie? Zyskali w szybkim tempie dostęp do dotacji i polepszenia bytu w zamian za oddanie kawału zdolności od decydowania o swoim kraju. Przecież to co otrzymała Bruksela uzyskiwało się przez 1000lat poprzez wojnę!

  •  

   pokaż komentarz

   @Metzger3:

   Czyli takie ogólniki,pytanie bo mamy podpisane pewnie z kilkaset albo i kilka tysięcy umów miedzynarodowych które sa ponad naszym krajowym prawem, należymy również do wielu organizacji miedzynarodowych których przepisy sa wyżej również ponad naszym prawem czy w imię suwerenności powinnismy w takim razie je wszystkie wypowiedzieć?

   Bo przecież każda z tych rzeczy sprawia że owej suwerenności jesteśmy pozbawieni.

   Narodowcom marzy się zrobienie z Polski narodowo-katolickiego PRL a ta suwerenność dla nich to słowo wytrych do brania ludzi za twarz. Skąd wiem? Byłem częścią tego środowiska i wiem że rozwój gospodarczy czy dobrobyt obywateli to dla nich sprawa delikatnie mówiąc...drugorzędną a jak usłyszałem że u Koma to „naród przynajmniej nie jest przeżarty liberalna zgnielizną” to już wiedziałem ze trzeba stamtąd sp!$#%?!ac ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

   Jeśli ktoś jest dumny z czegoś na co nie miał wpływu tj. orientacja seksualna czy narodowość to nie moja sprawa dla mnie może manifestować to czy tamto jeśli nikogo przy tym nie krzywdzi ani nie rozwala cudzej własności.

   A to czy rzad składa się z Polaków z czystością krwi od Piasta kołodzieja to nie jest dla mnie istotne jeśli jest to rzad miernot których stać tylko na rzucenie paru górnolotnych haseleczek o ojczyźnie i suwerenności nie za to im płace w podatkach wiec dla mnie lepiej żeby wzięli się za nich jacyś kompetentni technokraci bez względu ba ich narodowość.

   A i dzięki ue zyskałem więcej niż gdyby rządzili tutaj „patrioci” w rodzaju Winnickiego czy Bosaka wiec propsuje ue bo mam dzięki nim nowy chodnik pod domem ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   wspólnego rynku tylko w pakiecie z wolnym przepływem ludności i innymi obowiązującymi zasadami (głównie jurysdykcja TSUE

   @adam2a:
   - kontrola sądów EU
   - kontrola gospodarki EU
   - Kontrola przepływu ludzi EU
   ?? to co to za brexit.

  •  

   pokaż komentarz

   @BekaZWykopuZeHoho: Co panowie z EU z własnych pięniedzy ci przyjechali i ufundowali chodnik? Czy jednak ten chodnik został ufundowany z pieniadzy polskiego podatnika wsparty dotacjami z EU, które są pieniedzmy podatników wszystkich krajów EU, w tym Polski. Tym samy dziekujesz za nowy chodnim EU, którego koszt budowy i materiałów został pokryty w wiekszości z polskich podatków?

   I ty coś tam mówisz o nieuleganiu propagandzie?

  •  

   pokaż komentarz

   @Metzger3: Hmmm Polska przecież więcej dostaje niż wpłaca plus dodajmy do tego rozwój gospodarczy dzięki dostępowi do rynku i unijnym inwestorom mamy proste rozwiązanie.

   No chyba ze ktoś serio wierzy w bzdury że Polska byłaby bez ue jak Norwegia.

  •  

   pokaż komentarz

   Brexit pokazuje jak na dłoni przerośnięte ego UK. W historii to będzie opisywane pewnie jako najgłupsze posunięcie w historii UK.

   @dziki_pl: Co za stek bzdur. Piszesz głodne kawałki dla tanich pochwał ze strony motłochu.
   Jak będzie - pewności nie ma. Ale decyzja Brytyjczyków długofalowo ma naprawdę duże szanse okazać się bardzo dobrą.
   Uniezależnienie się, odcięcie od krępujących ram prawnych, samodzielność rynkowa. Są plusy, wbrew propagandzie pod tytułem "ale głupi ci Brytyjczycy".

   Wyspiarze naprawdę wiedzą co robią. Tymczasem wyrosło jak grzybów po deszczu antybrekistowców, którzy na każdym kroku z pogardą odnoszą się do ich demokratycznej decyzji.

   Oni są świadomi opłakanych skutków ale godność nie pozwala się poddać i przyznać racji że bez UE będą cierpieć.

   Co za bzdura.

  •  

   pokaż komentarz

   @dziki_pl: Najgłupszym posunięciem w historii UK było doprowadzenie do niepodległości USA.

  •  

   pokaż komentarz

   @Koloses: Dla świata jednak było całkiem spoko szczególnie w XX wieku.

  •  

   pokaż komentarz

   @BekaZWykopuZeHoho: Ile dostaje? 2x wiecej niż wpłaca? Co oznacza dostaje? Czy jak ja w ramach pracy wykonuje prace warto 1500 zł a szef płaci mi 2300 zł to dostaje te pieniadze w domysle z dobrej woli mi daje kase, czy jednak w ramach zobowiazania placi mi i nikt tu k##%a nie musi nikomu okazywać nienależnej wdziecznosci?

  •  

   pokaż komentarz

   @BekaZWykopuZeHoho: Oczywiście, ale z punktu widzenia UK to było najgłupsze, co zrobili i brexit przy tym to nic
   ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Metzger3:

   Członkostwo w ue jest dobrowolne można w każdej chwili z niej wyjść.

   @Koloses: Utrata kolonii amerykańskich to skutek wojny, brexit to jednak zwykły plebiscyt ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Towarzysz_Szmaciak a co ma UE spuscic Irlandie, kraj czlonkowski? Juz widze ryk twoj i tobie podobnych jaka ta unia zla, olewa kraje czlonkowskie.
   To wlasnie dobrze pokazuje roice miedzy UE a UK, gdzie Szkocja i Irlandia Polnicna maja poslusznie siedziec i czekac na pozwolenie z Londynu.

  •  

   pokaż komentarz

   Brexit pokazuje jak na dłoni przerośnięte ego UK

   @dziki_pl: raczej pokazuje jak dziala populizm i demagogia, podlana nacjonalistycznymi lękami...

  •  

   pokaż komentarz

   @boolion: Poprostu mogliby pozwolic zeby UK miala kontrole graniczne z Irlandia.

  •  

   pokaż komentarz

   @Towarzysz_Szmaciak co oznacza przyzwolenie na powrot wojny domowej w Irlandii i pogwalcenie Porozumenia Wielkopiatkowego podpisanego przez UK.

  •  

   pokaż komentarz

   @boolion: w ktorym punkcie Porozumienie Wielkopiatkowe mówi ze nie moze byc kontroli na granicy pomiedzy Irlandia a Irlandia Północną?

  •  

   pokaż komentarz

   @Towarzysz_Szmaciak: a dlaczego niby EU ma sobie hodować pod nosem konkurencyjną gospodarkę sprzyjając korzystnym dla UK rozwiązaniom?

  •  

   pokaż komentarz

   @dziki_pl: byly premier ja p?!?!%@e i jeszcze moze ktos byly i jie istotny sie wypowie?

  •  

   pokaż komentarz

   @Towarzysz_Szmaciak dobrze wiadomo w jakich okolicznosciach zostalo zawarte i jaki efekt przynioslo to porozumienie. Jest w nim wiele zapisow o integracji obszarow przygranicznych.
   Dobrze tez wiadomo, co bedzie sie tam dzialo jesli jakakolwiek forma kontroli granicznej powroci.

  •  

   pokaż komentarz

   @Towarzysz_Szmaciak piec "bombowych" listow wyslanych prze IRA w zeszlym tygodniu to tez spekulacje? Fakty w starciu z twoimi teoriami nie maja szans.

 •  

  pokaż komentarz

  Dwa lata delikatnego sugerowania, że to nie wyjdzie, widać nie zrobiło wrażenia na Brytyjczyka, więc teraz Australia otwartym tekstem przekazu im, że są kretynami:

  ’m struck, as the British parliament moves towards the endgame on Brexit, with the number of times Australia, Canada, New Zealand and India have been advanced by the Brexiteers in the public debate as magical alternatives to Britain’s current trade and investment relationship with the European Union. This is the nuttiest of the many nutty arguments that have emerged from the Land of Hope and Glory set now masquerading as the authentic standard-bearers of British patriotism. It’s utter bollocks.

  If Britain proceeds with giving effect to what future historians will legitimately describe as the longest suicide note in history by leaving the union, the cold, hard reality is that the mathematics simply don’t stack up in terms of credible economic alternatives to Europe.

  •  

   pokaż komentarz

   @adam2a: ładnie też rozprawia się z wiarą w sentymenty.

   For obvious cultural reasons, practically all Australians like Britain. They want Britain to do well. They are happy with the idea of allowing their kids to live and work in Britain, just as we welcome British kids in Australia. But with the best will in the world, we cannot turn the clock back to 1973 when Britain joined the EEC and told Australia to go carve out its economic future elsewhere. So we did – but following Britain’s example in Europe, we set about integrating our economy with our neighbours in the Asia-Pacific region.
   Let’s not forget the very first act of the Trump administration was to withdraw from the Trans-Pacific Partnership, despite the economic damage done to three of its closest allies – Australia, Canada and Japan. If No 10 still thinks its “special relationship” with the White House will uniquely be capable of battering down the doors of a newly protectionist America, then good luck with that one too.

  •  

   pokaż komentarz

   @adam2a: @uhu8: Chciałbym zobaczyć Brexit bez umowy tylko po to żeby zobaczyć jak brytolom pękają dupska

   pokaż spoiler Nie mogę się też doczekać argumentów członków obecnej konfederacji po ruskiej jak i dlaczego Brytyjska gospodarka nagle załamała się po wyjściu z Unii (✌ ゚ ∀ ゚)☞

  •  

   pokaż komentarz

   @olcayn No rozwalisz sobie ryj na złość innym co nie? Sprawdź może czy dla Polski Anglia nie jest aby ważnym partnerem handlowym tak jak i dla silniejszych od nas państw ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @reddml: Gdyby cokolwiek zależało tutaj ode mnie to moglibyśmy sobie mówić o odmrażaniu uszu na złość babci, ale jako że nie zależy to proponuje zająć miejsce w pierwszym rzędzie i obserwować (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

  •  

   pokaż komentarz

   This is the nuttiest of the many nutty arguments that have emerged from the Land of Hope and Glory set now masquerading as the authentic standard-bearers of British patriotism. It’s utter bollocks

   @adam2a: dobre, dobre:

   Leteralnie tlumaczone:
   To jest najbardziej stukniety pomysl z szeregu stuknietych argumentow, ktore pojawiaja sie w "Kraju Nadziei i Chwały" udajace autentyczny brytyjski patriotyzm. To sa kompletne bzdury.

   Australia zyje dobrze z sasiadami i Kanada i niczzego nie zapomnieli Brytolom.

   Unia nie moze sobie pozwolic na zadne ustepstwa. To bylby fatalny sygnal i poczatek konca. niiech spadaja na drzewo. Wszystkie five'o'clocki z ktorymi rozmawialem uwazaja Brexit za kompletna bzdure. Sami chcili to niech teraz sobie wypija swoja herbatke samemu.

 •  

  pokaż komentarz

  skoro to "były premier", to faktycznie od niego nic już nie dostaną ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Rażąco błędny tytuł! Popraw to.

  W żadnym miejscu nie mówi że nic od nas nie dostaniecie. Wręcz przeciwnie. Mówi tylko że to co dostaniecie od AU, NZ i CA nie zrekompensuje tego co utracicie tracąc dostęp do rynków EU.

  Much as any Australian, Canadian and New Zealand governments of whichever persuasion would do whatever they could to frame new free-trade agreements with the UK, the bottom line is that 65 million of us do not come within a bull’s roar of Britain’s adjacent market of 450 million Europeans.

 •  

  pokaż komentarz

  UK chce zjeść ciastko i mieć ciastko. Chcą wyjść z UE i mieć przywileje jakby z niej nie wychodzili. Z drugiej strony UE chce na ich przykładzie wybić innym z głowy ewentualne exity.