•  

  pokaż komentarz

  pomijając już fakt jak działa legislacja, a jak weryfikuje ją życie i praktyka, to jest to bardzo dobra decyzja. takie same sankcije powinny grozić także włodarzom innych podmiotów, które masowo zatruwają i grabią środowisko, bo póki co to największe co im grozi to kara w wyskości promila dziennych zarobków.

  •  

   pokaż komentarz

   takie same sankcije powinny grozić także włodarzom innych podmiotów, które masowo zatruwają i grabią środowisko

   @henk: Dziwna ta ludzka moralność że popiera karę śmierci w przypadku kłusownictwa. Od zawsze myślałem że ludzkie intuicje popierają karę śmieci tylko w przypadku gdy sprawca celowo zabija innego członka społeczeństwa bo w ten sposób społeczeństwo pozbywa się potencjalnie niebezpiecznej jednostki. Teraz okazuje się że ludzie chcą karać śmiercią za eksploatacja środowiska naturalnego...

   Ale jakby tak się zastanowić to my wszyscy jesteśmy konsumentami złóż surowców i zasobów energetycznych zgrabionych środowisku dlka naszej wygody. Więc... od kogo zaczynamy to zbiorowe samobójstwo?

  •  

   pokaż komentarz

   @AdireQ mylisz pojęcia IMHO. Czym innym jest zabijanie kurczaków w milionach a czym innym zabicie przedstawiciela ginącego gatunku.
   Jedno daje pożywienie, drugie zaspokaja egoizm w najgorszej postaci. Trzeba być zjebem by dla zabawy zabić zwierzę, które jest na skraju wyginięcia dla durnego trofeum. Po co?
   Ale oczami wyobraźni już widzę, jak ambasady będą starać się ratować swoich bogatych klientów, którzy zrobią nawet sobie selfie z ustrzelonym dopiero co słoniem. Międzynarodowe skandale wkrótce wybuchną.

  •  

   pokaż komentarz

   @AdireQ: Ja bym tam chciał aby moje dzieci mogły jeszcze coś podziwiać z przyrody. Mało mnie interesuje jaki w tym interes mają kłusownicy. Mówimy o zagrożonym gatunku, ogarnij się.

  •  

   pokaż komentarz

   @AdireQ: zgadzam się, że w tym aspekcie każdy z nas jest wielkim hipokrytą. Każdy z nas korzysta bardziej lub mniej wątpliwego moralnie dorobku ludzkości (eksperymenty na zwierzętach, na ludziach) Ale ja nie mówię o tym. Mówię o koncernie, który wpuszcza tony ścieku do rzeki - działanie to nie służy jakimś badaniom, nauce, a jedynie zyskowi - i ma w dupie kary, bo są dla niego nieznaczące.

  •  

   pokaż komentarz

   Trzeba być zjebem by dla zabawy zabić zwierzę, które jest na skraju wyginięcia dla durnego trofeum. Po co?

   @prosiaczek: Nie dla zabawy a dla kasy, często żeby mieć co do garnka włożyć. A kasa stąd, ze pan Chińczyk sobie ubzdurał, że jak zje sproszkowany ogon, róg czy co tam innego tu mu w końcu stanie.

  •  

   pokaż komentarz

   @prosiaczek a ty mylisz kłusownictwo z polowaniem

  •  

   pokaż komentarz

   Nie dla zabawy a dla kasy, często żeby mieć co do garnka włożyć. A kasa stąd, ze pan Chińczyk sobie ubzdurał, że jak zje sproszkowany ogon, róg czy co tam innego tu mu w końcu stanie.

   @ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: a jak już wszystkie słonie itp wybiją to co będą robić? Oni nie mają krzty przyszłościowego myślenia, więc ktoś musi myśleć za nich i to środowisko ratować. Klientów bogatych nie wytłuką więc węzmą się za to od łatwiejszej strony.

  •  

   pokaż komentarz

   @henk: A teraz mi powiedz czy jesteś za karą śmierci dla morderców i zdrajców stanu?

  •  

   pokaż komentarz

   @PolishSoldier: Masz jakiś obiektywny i powtarzalny test, który pozwoliłby określić kto jest zdrajcą stanu? Jedni mówią, że Tusk jest, inni, że nie...

   Co do morderców - z jednej strony tak, ale z drugiej strony sądzę, że dożywocie w naprawdę ciężkich warunkach może być lepszym pomysłem.

  •  

   pokaż komentarz

   @henk: Jeśli ktokolwiek jest za karą śmierci dla kłusowników, a przeciw dla morderców i zdrajców stanu, to jest hipokrytą.

   Nie udawaj głupca, każdy wie kto jest zdrajcą stanu, do tego nie potrzeba prostego testu, nie potrzeba tego tłumaczyć.

  •  

   pokaż komentarz

   @PolishSoldier: no kto jest? wskażesz mi kogoś konkretnego?

  •  

   pokaż komentarz

   @DodatnieUjemny: @prosiaczek: Rzecz w tym że chęć zachowania przy życiu jakiegoś gatunku koniec końców też jest ludzkim widzimisię. Nie ma żądnego kosmicznego prawa natury każącego nam chronić inne gatunki. Nie ma absolutnej moralności mówiącej nam co jest bardziej wartościowe. To my, ludzie, uznaliśmy że życie przedstawiciela zagrożonego gatunku jest cenniejsze od życia kłusującego człowieka i wymyślamy ad hot argumenty na poparcie tej tezy.

   Nie jestem potworem obojętnym na krzywdę zwierząt ani trollem dla żartu forsującym poglądy sprzeczne z poglądami większości społeczeństwa. Krytykuje tylko ludzką moralność która uznawana jest za niezmienną, absolutną i "oczywistą" a w tym wątku dość znacznie się ona ugina bo bardzo łatwo jest zdehumanizować jakiegoś nieznajomego murzyna z drugiego końca świata i posłać go na śmierć. Człowiek człowiekowi nierówny.

   Mówię o koncernie, który wpuszcza tony ścieku do rzeki - działanie to nie służy jakimś badaniom, nauce, a jedynie zyskowi - i ma w dupie kary, bo są dla niego nieznaczące.

   @henk: A ja twierdze że wszyscy jesteśmy współwinny jako konsumenci. Konsumujemy produkty w białych rękawiczkach i plujemy na producentów którzy je nam dostarczyli. Nie przestaniemy konsumować bo byłoby to jednoznaczne z obniżeniem naszego komfortu życia więc dla dobrego samopoczucia zrzucamy winę na producentów.

   Nie chodzi o to żeby porzucić cywilizacje i zamieszkać w lesie a o to aby nie być hipokrytą.

   a jak już wszystkie słonie itp wybiją to co będą robić?

   @Kunin: A jak już się ropa skończy to czym miasta zasilimy? Inwestycje w fuzje jądrową mizerne, wiatraki ludziom przeszkadzają, słońce zachmurzone. Zero myślenia przyszłościowego.

   każdy wie kto jest zdrajcą stanu, do tego nie potrzeba prostego testu, nie potrzeba tego tłumaczyć.

   @PolishSoldier: BTW: To jest najlepszy argument, powołanie na własną intuicje (-‸ლ). Jak się człowiek dobrze przyjrzy różnym dyskusją na kontrowersyjne tematy to można zauważyć że wszystkie one opierają się na różnicy w intuicjach. Ludzie o różnych poglądach wychodzą z różnych założeń i w efekcie dochodzą do odmiennych wniosków.

  •  

   pokaż komentarz

   @henk: nie będę zastępował Twoich nauczycieli, jesli nie znasz przykładów zdrajców stanu to zapraszam do lektury i poszerzenia swojej wiedzy, pozdrawiam.

  •  

   pokaż komentarz

   @henk: Kenia składa się z plemion. Rządzący Masajowie zajmują najlepsze tereny gdzie nie ma parków narodowych. W parkach i pobliżu żyją (wegetują) plemiona Nandi. Słonie i inne dzikie zwierzęta niszczą i tak biedne rolnictwo, w Keni jest problem głodu. Kilkadziesięt osób rocznie ginie stratowanych przez słonie. Rząd w Nairobi nie daje oczywiście żadnych rekompensat, a osoby które będą bronić swojego życia i dobytku będą zabijane w majestacie prawa i aplauzie Europejczyków.
   Brawo.

  •  

   pokaż komentarz

   @k_s_lis_: tak, bo populacja tych zwierząt została przetrzebiona przez ludzi, którzy bronią swoich upraw przed słoniami, a nie przez kłusowników.

  •  

   pokaż komentarz

   @Green81: wszedłem tu tylko po tego mema i się nie zawiodłem. Bardzo dobrze - za zabijanie tak rzadkich zwierząt powinna być taka kara, nas jest 7mld, a ile jest słoni czy nosorożców?

  •  

   pokaż komentarz

   @kiedys-bylem-mlodszy wartości bezwzględne nijak mają się do pojemności środowiska. Gdyby "rzadkie" gatunki potrafiły uprawiać rolę, to nie byłyby wcale takie rzadkie. Tymczasem faworyzujemy słabiaków dla łechtania własnej próżności i udowadniania sobie jacy to nie jesteśmy wspaniałomyślni;) za milion lat ktokolwiek/cokolwiek będzie miał w dupie nosorożce tak jak gatunek ludzki, natura rządzi się innymi prawami.

  •  

   pokaż komentarz

   @MrSzegerege widzę umiejętnością abstrakcyjnego myślenia nie ustępujesz nosorożcowi( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @pitterka: miałeś biologię/przyrę w szkole?

   Jeśli nie to polecam:
   https://pl.wikipedia.org/wiki/Pojemno%C5%9B%C4%87_%C5%9Brodowiska

   Człowiek przekroczył tę barierę kilkunastokrotnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @pitterka: faworyzowaniem słabiaków jest dla Ciebie próbą ratunku zwierząt nad którym uwziął się człowiek i doprowadził do ich wyginięcia . W tych okolicznościach każde zwierze może okazać się słabsze od Nas , rasy Panów . Tylko idąc tym tropem możemy wybić całą faunę i florę i zostać z niczym na tej planecie . Zostaną tylko zwierzęta i rośliny hodowlane . Tylko jeżeli wytrujemy takiego słabiaka jakim są pszczoły , może okazać się że jednak sami nie jesteśmy tak mocni za jakich się uważamy . Nosorożce , słonie fakt nie są właściwie do niczego nam potrzebne . Ale one nie wyginą ponieważ w świecie zwierząt są słabe , tylko dlatego że jeden destrukcyjny gatunek na nich się uwziął . Tego nie można porównać do doboru naturalnego . To tak jakby powiedzieć , że Polacy i żydzi są słabiakami ponieważ gdyby nie "pomoc" innych państw zostali by zniszczeni w wojnie ras . A co do słabiaków , ciekawe jakie masz podejście do choćby takiej superbakterii New Delphi która może okazać się prawdziwym pogromcą ludzkości . Też będziesz twierdził że to głupota faworyzowanie takich słabiaków jak my i próba ich ocalenia ? W końcu istnieje organizm który może zniszczyć nasz gatunek . Czy nie powinniśmy poddać się i przyznać rację że w końcu powstało coś bardziej śmiercionośnego od Nas ?
   Wszystko to jest fuck logika , zarówno twoja jak i moja . Ja przyznaję Tobie po części rację ale ważne jest żeby ludzkość znalazła konsensus w tak ważnych sprawach czy i jaką wartość ma ratowanie określonego gatunku . Jeżeli ma on żyć dalej tylko po to żeby dalej tubylcy uganiali się za ich rogami , to na pewno jest bezsensu ,jeżeli uważasz że nie potrzebnie wtrącamy się w naturę , to się trochę mylisz , my jako gatunek weszliśmy drzwiami i oknami w naturę jak zabójczy wirus który niszczy bez opamiętania . I uważasz że jest w tym coś złego , że ten wirus w końcu potrafi przejrzeć na oczy i przyznać się do tego jaki zabójczy jest ?

  •  

   pokaż komentarz

   @nagual83 uwielbiam argument ad "holokaustum";) zwłaszcza w odniesieniu do zwierząt;)

   Nie pisałem, że coś jest głupotą a coś nie, to że gatunek ludzki wyginie to fakt i kwestia czasu - tak jak każdy inny gatunek. Ale bzdurą jest, że przyroda zna pojęcie próżni.

   Nigdzie nie wchodziliśmy, typowo przypisujesz ludziom większe znaczenie niż rzeczywiście mają. Megalomania i egocentryzm, o tym pisałem w kontekscie "ratowania" tymi karami śmierci, ale do Ciebie też przypasuje;)

  •  

   pokaż komentarz

   @MrSzegerege:

   k@!!a nosorozce maja zboże siać?

   made my day xD

 •  

  pokaż komentarz

  Teraz to już na pewno nie będzie kłusownictwa w Kenii!

 •  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez moderatora

 •  

  pokaż komentarz

  szanuje, dla mnie wieksza wartosc maja te zwierzeta z zagrozonych gatunkow niz jacys zwyczajni ludzie