•  

  pokaż komentarz

  Pedofile, od bierdolta sie od nas i od naszych dzieci i od nas

 •  

  pokaż komentarz

  Ale żetelna wiedza na temat zagrożeń i konsekwencji, nauczana przez specjalistę, nie LGBT+

 •  

  pokaż komentarz

  @mat9 Wychowanie seksualne pozostawmy rodzicom. Tyle w temacie. Jeżeli ktoś chce, to nie sam uczy swoje dzieci w tęczowej szkole. Pozostałym oszczędźmy promocji zboczeń i dewiacji.

  •  

   pokaż komentarz

   Wychowanie seksualne pozostawmy rodzicom.

   @patriota-gospodarczy: xD xD którzy mają to w dupie w większości? Z resztą na wypoku się narzeka że dzieci nie wychowane z resztą ogólnie ludzie mówię "a w tych czasach to nie wychowani sami".

   Pozostałym oszczędźmy promocji zboczeń i dewiacji.

   To przeglądnij sobie skróty w WHO. W większości to uczenie ogólne. chyba ze uważasz że jak tłumaczysz 4-6 latkowi że tak nie wolno dotykać i trzeba to zgłosić za dewiacje.

   Ale po co rozmawiać z dzieciakiem? Jest wykop czy red tube tam można sporo znaleźć informacji.

  •  

   pokaż komentarz

   @CukrowyWykop: coraz bardziej mnie razi ten portal z prawilnymi poglądami 85% użytkowników

  •  

   pokaż komentarz

   @CukrowyWykop: Od wychowania dzieci są rodzice, nie szkoła czy przedszkole.

   Do czego prowadzi nauczanie wg wytycznych WHO możemy obserwować na ulicach zachodnich miast. Zanik tradycyjnej rodziny, rozpad więzi społecznych. Jest to na rękę rządzącym. Ogłupionym bydłem łatwiej się rządzi. Jesteśmy niestety na dobrej drodze. Większość wykopków to już mentalni eurokołchoźnicy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Habemuspapam69: myślałem o tym ale nie chcę dawać hejterom satysfakcji ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Chronmy_P0lki_przed_incelami: nie no, jak patrze po postach to głównie ty hejtujesz.

  •  

   pokaż komentarz

   Od wychowania dzieci są rodzice, nie szkoła czy przedszkole.

   @patriota-gospodarczy: lol. Jak bym słyszał janusza, który zaraz po tych słowach wraca do oglądania meczu i chlania piwska tego typu to mądrości. Szkoła jest od różnych rzeczy. Większość rodziców nie ma pojęcia jak wychować dzieci i odpuszcza. A problem dorastania dotyka i rodzinę jako komórkę społeczną podobnie jak dotyka szkołe.

   Do czego prowadzi nauczanie wg wytycznych WHO możemy obserwować na ulicach zachodnich miast. Zanik tradycyjnej rodziny, rozpad więzi społecznych. J

   p!%%@??olo. Tak tam huj*** a Polacy tam masowo wyjechali. A same państwa wyżej rozwinięte z potężnym przemysłem i ośrodkami naukowymi. A u nas co ośrodki naukowe w toruniu? Z resztą pewnie nawet w tych zachodnich miastach nie byleś.... Problemy są wszędzie ale ciemnota lewacka czy prawacka z swoją chorą ideologią nie jest w stanie pojąć że społeczeństwa ewokują i są potrzebne zmiany. I rzuca te swoje oświecone inaczej mądrości.

   Ty będziesz piep**** te swoje głupoty o dewiacjach a z drugiej strony będą trans-genderów wpuszczać do kobiecego sportu. Z skrajności w skrajność.

  •  

   pokaż komentarz

   @CukrowyWykop: @patriota-gospodarczy: od wychowania dzieci są i rodzice i szkoła, przy czym szkoła uczy wiedzy i podstaw funkcjonowania w szerokim społeczeństwie, a na temat seksu uczyć powinni rodzice. A jak ludzie nie uczą swoich dzieci, to nie powinno się wprowadzać tego w szkołach tylko ruszyć do roboty rodziców.
   btw. cała ta jazda z tą edukacją seksualną i z czaskoskiego kolorową kartą mi wygląda na jakąś zasłonę dymną

  •  

   pokaż komentarz

   a na temat seksu uczyć powinni rodzice. A jak ludzie nie uczą swoich dzieci, to nie powinno się wprowadzać tego w szkołach tylko ruszyć do roboty rodziców.

   @nirvikalpasamadhi: jaki jest argument aby szkoła która ma pokazywać postawy jak to ująłeś społeczne nie mówiła o dorastaniu? To się nie dzieje jak o tym nie mówisz? Nie mówi o tym literatura piękna? Może też to wytnijmy? Szkoła musi i powinna o tym mówić. Nie powinno to być jednak zabarwione ideologicznie. Z reszta niby jak chcesz ruszyć rodziców? Pogadanką z nauczycielem czy może postem na wykopie. Niestety świat nie jest idealny.

  •  

   pokaż komentarz

   @Habemuspapam69: nie hejtuję, wypowiadam się kulturalnie, często na poważne tematy
   po prostu mam lewicowe poglądy na sprawy światopoglądowe i jestem za UE.
   Pisze, że lubię Angelę Merkel, to udzie myślą, że jestem trolem, bo żyją w odrealnionym świecie, w prawilnej bańce. A na takim portalu jak gazeta.pl przecież sporo komentatorów ceni Merkel.

  •  

   pokaż komentarz

   @patriota-gospodarczy: Tym rodzicom od 500 plus co sami prezerwatywy nie założyli? Widziałem juz pozostawianie pewnych rzeczy w rękach rodziców. Nie raz nie dwa walczyłem z analfabetyzmem u 12-13 latka . Nie róbmy z seksu sprawy życia i śmierci. W szkole uczysz sie o sraniu, myciu ryja przed zaśnięciem ,co si szkodzi na bęben ale o dymaniu cicho sza bo dzieci sie zgorszą.

   Akurat jestem aktualnie animatorem i widze co sie odwala , już 5-6 latki po powrocie z przedszkola śpiewaja siusiak, kupa , ślina itd bo któreś z domu przyniosło genialne teksty . To ich nie ominie. Lepiej żeby szkoła uczyła niż pornole, kumple z podwórka i matka zajęta robotą i obieraniem kartofli albo ojciec po 2 zmianach. Masz czas edukowac dziecko lepiej niż szkoła. Super ,świetnie. Nie masz ? No to co wtedy? Lepsza taka niz nijaka . Na Wisłockiej też psy wieszali . A teraz 13 dają w galeriach. 16 na shoup grają ale rozmawiać nie wolno.Chore głowy

  •  

   pokaż komentarz

   @CukrowyWykop: Widzę, że masz monopol na wiedzę i oświecenie. Trudno dyskutować z takim dictum.

   Jeżeli tak ci się podoba w tej nowoczesnej Europie to wyp!?%!@@aj. Większość Polaków chciałoby mieszkać i pracować w Polsce, ale niestety antypolskie rządy i złodzieje rozj??%li gospodarkę i oddali ją Niemcom. A Niemcy nie mają żadnego interesu w tym, aby płace w Polsce wzrosły. Jeżeli pojawiły sie ku temu okoliczności, to antypolski rząd w te pędy otworzył granicę Ukraińcom. Nie mógł przecież dopuścić, aby niemieckie montownie w Polsce musiały więcej płacić Polakom.

   Jakieś kilka procent dewiantów wyjechało z kraju ze względu na swoje zboczenia niezbyt tolerowane w Polsce, ale to margines.

  •  

   pokaż komentarz

   @nirvikalpasamadhi: Polska szkoła coraz bardziej jest sp#@$@%#ona przez różnych ideologów. Z jednej strony dwie godziny religii tygodniowo, z drugiej promocja zboczeń.

  •  

   pokaż komentarz

   @CukrowyWykop: o dorastaniu zrozumiem, ale o onanizowaniu się czy dogłębnych szczegółach stosunków płciowych już nie, szczególnie podczas, gdy tak niesamowicie kruchy jest model tradycyjnej rodziny - jednocześnie najzdrowszy i stuprocentowo zgodny z założeniami matki natury. Skąd się biorą dzieci, powinny się dzieci dowiadywać na lekcji przyrody, lub od rodziców i przede wszystkim w swoim czasie - indywidualnym dla każdego dziecka. Tylko rodzic wie kiedy, ile i w jakim tempie powinno się dowiadywać więcej by jego psychika nie zboczyła na zły tor. Szkoła wszystkie dzieci wsadza do jednego wora według średniej. Szkołą nigdy nie robiła tego tak ostentacyjnie jak miejsce ma to dzisiaj i właśnie przez tą nachalność społeczeństwo obiera taki kurs na jaki wszyscy zaczynamy narzekać. Nie jestem zatwardziałą konserwą, która chce wszystko zamrozić ale plis, nie zmieniajmy czegoś co zawsze było dobre na nowe, niesprawdzone i c%#$@we tylko po to by była jakaś zmiana.

  •  

   pokaż komentarz

   @patriota-gospodarczy: Antypolskie Rządy wybrało Antypolskie Społeczeństwo a potem antypatriotycznie na wyjebce pojechało na zachód bo kaska sie musi zgadzać. Spijamy własne piwo. Nikt nas nie zdradził , myśmy sie sami sprzedali za kiełbasę z Lidla zamiast ze Społem

  •  

   pokaż komentarz

   @patriota-gospodarczy: Nie mam własnych . Byłem rodzina zastępczą 2 krotnie. Prowadzę projekt na uczelni dla 120 (grypy 5-13 lat) . Jestem animatorem 26 podopiecznych, Byłem streetworkerem w Łódzkim PROM , pracowałem przy wielu innych inicjatywach. Także z kuratorem nieletnich . Moja mama jest nauczycielem mianowanym a ciocia dyrektorem przedszkola .Jestem również jednym z kordynatorów Łódzkiej komórki grupy Ponton.

   Chcesz pogadać o seksualności młodzieży?

  •  

   pokaż komentarz

   @DonMirabello: Wiesz jak działa metoda liczenia głosów dHondta? Pewnie nie, bo p%!#$$#isz jak potłuczony. Kto miał kasę i wpływy po rzekomym rozpadzie komuny? Ten kto miał, ten wygrywał wybory. Kto finansował Tuska?

   Kto dziś finansuje Biedronia? Niemiecka fundacja powiązana z polityką.

   źródło: youtube.com

  •  

   pokaż komentarz

   @DonMirabello: W takim razie trzeba nauczyć rodziców, bo szkoła to naprawdę nie jest dobry pomysł. Usiądźcie i zastanówice się wszyscy tak przez chwilę, jak to jest, że tak zajebiscie jest u nas znane powiedzenie "ah kiedyś to było" i że kiedyś było lepiej? Dlaczego się nie mówi "aa kiedyś szkoła to była chujnia, teraz są porządni, jest zajebiście itp"

  •  

   pokaż komentarz

   @DonMirabello: No właśnie. Regułą jest, że przymusowym wychowaniem seksualnym dzieci chcą się zajmować osoby, które własnych się nie dorobili.

   Stwórz rodzinę, miej dzieci i wychowuj je jak chcesz, a od moich się odp@%@!#@. Po prostu.

   pokaż spoiler A jak nie chcesz mieć dzieci, to kup sobie pieska. Albo kozę do ruchania.

  •  

   pokaż komentarz

   @nirvikalpasamadhi: Ja dostałem na 8 urodziny książkę "Skąd sie wziąłem" . Jak wspomniałem moja mama jest nauczycielką. W domu nie robiło sie z tego Tabu. Niestety wielu rodzicom nie można pomóc. Wiedza jest bardzo mała. Kiedyś przeciętny człowiek nie znał elektryki, chemi czy budowy tabletu ale podstawowe elementy życia znał. Dzisiaj mamy odwrotny problem. Więcej ludzi zna hipotezy o antygrawitacji czy co to jest plazma niż podstawowe informacje o owulacji, cyklu czy różnicach pomiędzy nasieniowodem a samymi jadrami .Nie mam pomysły jak to zmienić, jak zaangażować rodziców i zmienic ten trend. Jeśli masz propozycje rozwiązania to proszę pisz. Unia daje miliony a dobre projekty edukacyjne dla rodziców .

  •  

   pokaż komentarz

   @DonMirabello: mam 24 lata. Nie rozumiem jak można się na tych rzeczch nie znać będąc w moim wieku. Podstawy znałem wcześniej z przyrody w podstawówce, ale w takie szczegóły jak miesiączkowanie wprowadziłem się sam, bo byłem tego ciekaw mając lat bodajże 14. Kolejny raz usłyszałem o tym dopiero w technikum na lekcji biologii w 1 klasie mając 16 lat. Jestem zdania, że taki wiek jest odpowiedni dla dziecka do zrozumienia tych rzeczy, a uczenie go o tym wcześniej jest nieodpowiedzialne. Nie uwierzę, że kobieta która regularnie miesiączkuje nie ma pojęcia o funkcjonowaniu swojego ukłądu rozrodczego i nie znam faceta, który nie wie jak funkcjonuje penis. Problem nie tkwi w niewiedzy, a w nieprzekazywaniu tej wiedzy dzieciom, być może z powodu braku umiejętności, ale to się jeszcze da wyleczyć. Zamiast serwować dzieciom w szkołach papkę intelektualną, możnaby nawet w szkołach zrobić klasę dla rodziców, by nie dzieci a oni przyszli i się dowiedzieli tego, czego mają nauczyć swoje dzieci, bo najlepiej zrobią to oni, a nie szkoła. Szkoła uczy wiedzy i podstaw życia w społeczeństwie, z rówieśnikami, a rodzice uczą rzeczy tych, które wymagają ostrożności w nauce.

  •  

   pokaż komentarz

   Wiesz jak działa metoda liczenia głosów dHondta? Pewnie nie, bo p%!#$$#isz jak potłuczony

   @patriota-gospodarczy: Widzisz misiu złoty . Ja sobie co najwyżej p%!#$$#e fajna studentkę z innego wydziału pracując w pokoju z dziekanem ekonomii .Na polskiej Uczelni. Za polskie podatki.

   I na zachód nie uciekam. Dyplom z ekonometrii leży w domu i sie kurzy. O statystyce i metodach numerycznych już nie musze nic wiedzieć. O liczbach naturalnych też. To za mną. Dużo zapominam wiesz hehe. Od tego pier... Ponoć to osłabia pamięć.

   O tym kto kogo kupił za ile i po co, gdzie jakie pieniądze poszły ,jak sie robi wałki na miliony , jak sie dyma budżet i gdzie jest kapitał polski a gdzie zagraniczny też nie mam przecież pojęcia. Siedze z ludzmi namaszczonymi przez władzę ale przecież nie mam bladego pojęcia co sie dzieje.

   Siedze potłuczony i tak sobie gadam. Nie zwracaj na mnie uwagi. Masz racje . Ja juz na emeryture niedługo to mi sie coś mogło pomylić.

  •  

   pokaż komentarz

   A jak nie chcesz mieć dzieci, to kup sobie pieska. Albo kozę do ruchania.

   @patriota-gospodarczy: Rozumiem że dla ciebie substytutem dziecka jest dmuchanie kozła w dupe . Dałes tylko kolejny argument że nie powinniśmy sie od twoich dzieci odpier..... a ciebie izolować zboczuszku od nich

   że przymusowym wychowaniem seksualnym dzieci chcą się zajmować osoby, które własnych się nie dorobili.

   @patriota-gospodarczy: Tylko że ten argument kierujesz do ludzi którzy uczą sie o tym 20 lat i maja 5-10 praktyki. To tak jakby posiadanie pałacu powodowało bycie lepszych architektem od kogos kto uczy sie tego 20 lat. Albo posiadanie zawału lepszym kardiologiem. Wychodowanie pryszczy na twarzy wybitnym dermatologiem.Sam fakt posiadania czegoś albo wytworzenia (1 komórkowce tez sie rozmnorzyć ) nie powoduje że masz jakiekolwiek nowe kompetencje .

   Twoja retoryka jest pokraczna. Ale najbardziej uderza że ma pretensje do szkoł i edukacji a nie do seksmasterek ,reklam , pornosów i gównianego mainstreem.

   I powiedz mi czemu pozwalasz na przymusową edukację swoich dzieci o gościu którzy każe im jeść swoje flaki (Jezus) i krew. Czemu pozwalasz na przymusową edukacje o samobójstwach (Werter) chorym poddaństwie (4 do nieba szli chłopcy...) zabijaniu starych kobiet (Zbrodnia i Kara) ?

  •  

   pokaż komentarz

   @nirvikalpasamadhi: Obecnie robimy projekt odnośnie higieny jamy ustnej. Na 400 zaproszonych rodziców aktywnie uczestniczy z dziecmi w zajęciach 37 rodziców .Pomyśl co by było gdyby chodziło o seks. Tutaj jest problem. Ci ludzie nie mają tej wiedzy nie dlatego że jest niedostępna (mamy całą wiedzę ludzkości za 1 kliknięcie pierwszy raz w historii gatunku) a po prostu te osoby żyją przekonaniu że ta wiedza jest im zbędna.

   Przykład odwrotny. Mój wujek który uwarza że czytanie i ruch na świeżym powietrzu są ważne.Zawsze to robił z dziecmi Jego córka majac 4 lata zaczęła tańczyć i śpiewać w zespole .Jako 5 zaczęła czytać. Syn z poprzedniego małzeństwa też. 3 kuzynka ktora ma innego ojca a tą sama matke (patusa ogólnie) zaczęła chodzić majac lat 3 . Potem po ich rozwodzie majac kontakt z ojczymem skończyła jako wodzirejka, harcerka i miłośniczka pieszych wycieczek. Do 10 roku dziecko sie uczy głównie poprzez obserwacje i wzorce. Choćbyśmy nie wiem ile gadali jak nie ma wzorca i zaangażowania rodzica to nic sie nie zrobi .

  •  

   pokaż komentarz

   @DonMirabello: Programu szkolnego im niestety nie wybierałem. Ustalali go tacy bezdzietni cwaniaczkowie, co też uważali, że wiedzą wszystko lepiej bo uczą głupot od 20 lat.

   Mimo tych przeciwności wychowałem dwóch synów i córkę. Wszyscy z wyższym wykształceniem. Synowie po polibudzie, a córka jest początkującym stomatologiem w dużym mieście. Mam już pierwszego wnuka i boję się w jakich sp$!?!@#onych czasach przyszło mu żyć.

  •  

   pokaż komentarz

   @DonMirabello: dzieci chodzą na zajęcia a rodzice na wywiadówki. W obrębie jednej wywiadówki zrobić rodzicom wykład, ale nie pt. "Jak wychowywać dzieci", a "Jak ważna jest u rodzica odpowiedzialność za wychowanie dziecka" i przedstawić czynniki, powiedzieć jak bardzo rodzice są ważni, co ich może czekać, jakie są konsekwencje najczęściej występujących patologii w rodzinie, przekazać jak dziecko kieruje się zachowaniem rodziców w kształtowaniu własnych zachowań i dać jasno do zrozumienia, że najważniejsi są rodzice i ich odpowiedzialność za wychowanie jest czynnikiem najbardziej rzutującym na przyszłość i całe życie dziecka, także jako dorosłego człowieka.