•  

  pokaż komentarz

  Po co państwo ma dawać 500+, wystarczy nie zabierać części pieniędzy z mojej pensji. Ale nie czekaj, madki i szlachta nie pracuje, i w tym wypadku nie będzie 500+ i nie będzie głosów.

  •  

   pokaż komentarz

   @Polak_maly_: dokładnie o to chodzi. Tu się kupuje głosy, a nie dba o naród

  •  

   pokaż komentarz

   @Polak_maly_: Szlachta i madki nie pracują, bo dzięki pincyt plus mają drobne pieniądze, a dzięki zalewowi Ukraińców pieniądze już z dwójki dzieci są bardzo atrakcyjne w porównaniu do utrzymywanych na niskim poziomie zarobków. Dlatego cała masa kobiet wymiksowała się z rynku pracy. Po prostu nie opłaca się dojeżdżać, zdzierać zelówek i tracić czasu, skoro po podsumowaniu wychodzi mniej więcej tyle, co przy chapaniu pincyt plus.

   A potem koniunktura siądzie i trzeba będzie to gówno (pincyt plus) zlikwidować - będzie płacz oraz zgrzytanie zębów. W dodatku jeśli u władzy będą socjaliści, to będą robić szopkę - zamiast zabrać całkiem, to "z wielkim bólem" obniżą, ale "głodne dzieci nie zostaną bez wsparcia". Ech...

   Tak czy siak - po likwidacji pincyt plus i PITu musiałyby się wziąć do roboty i to by było dla nich prawdziwym nieszczęściem. Nie mówiąc już o tym, że roszczeniowe Karyny nie są zbyt dobrymi pracownikami.

  •  

   pokaż komentarz

   @Polak_maly_: zauważ, że jak pracują za te 3000 brutto,... to tego PITu tam jest i tak niewiele.

  •  

   pokaż komentarz

   @jagoslau: Dokładnie. W dodatku te wspomniane madki, które teraz są w wieku umożliwiającym rozwój kariery, rezygnują z pracy... i jakie potem będzie zdziwienie jak to pincyt p@???#%nie a one będą dostawały wszędzie odmowy bo a to brak doświadczenia albo już za stare. CZEKAM.

  •  

   pokaż komentarz

   @Polak_maly_: Twardy dowód w postaci 500+ w ręku to nie jakieś tam zmniejszenie składek pobieranych z zarobków. To tak nie zadziała, tak nie kupisz elektoratu który ma w mózgu dwa zwoje więcej niż kura.

  •  

   pokaż komentarz

   @Polak_maly_: większość ludzi która pobiera 500+ przecież pracuje i są to normalne rodziny.

   dodatku te wspomniane madki, które teraz są w wieku umożliwiającym rozwój kariery, rezygnują z pracy...

   @01pixel: ile zrezygnowało?

  •  

   pokaż komentarz

   @Polak_maly_: Wolę politykę socjalną przy rekordowo niskim deficycie budżetowym (11 mld kontra ok. 50 mld za Tuska) niż żadnej polityki socjalnej (zaj!%%li nawet kasę z zasiłku pogrzebowego) i np. to:

   https://wiadomosci.onet.pl/kraj/nik-negatywnie-ocenia-dzialania-kghm-ws-kopalni-sierra-gorda/198weyz

  •  

   pokaż komentarz

   @Polak_maly_: ja pracuję mam 4. Żona też. Oboje własną dział. Średni podatek z Pitu bez odliczenia na dzieci większy niż 500+ . Sperdala$!

  •  

   pokaż komentarz

   Po co państwo ma dawać 500+, wystarczy nie zabierać części pieniędzy z mojej pensji.

   @Polak_maly_: Ale bredzisz. Przecież to nie są ci sami ludzie, którym się zabiera i którym się daje ¯\_(ツ)_/¯ Jeśli masz np. 3 dzieci, to żeby płacić 1000zł PIT miesięcznie, trzeba zarabiać 13 tysi brutto, czyli pewnie jakieś 3% społeczeństwa mogłoby to odliczyć. Serio tak ciężko to pojąć? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   źródło: 13k.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @jagoslau: @01pixel: @matimc: ale wiecie, że każde państwo ma jakieś wsparcie dla dzieci? to że u nas nie jest to uzależnione od zatrudnienia, to inna para kaloszy, ale taki program, który jest dla nas jeszcze wciąż egzotyczny, funkcjonuje w niemal każdym cywilizowanym kraju (np. Kindergeld w Niemczech). Ponadto te madki, które przestały zap@%@#!#ać na kasy czy szorować biura, dzięki wyjściu z rynku pracy mają więcej czasu wolnego... część przeznaczy ten czas na chlanie wódki, czy tipsy, ale większość jednak na jakąś formę obecności z dzieckiem. Przed 500+ kto nie chciał pracować i tak znajdował sposoby zarobkowania i utrzymywania się z socjalu. teraz co najwyżej może sobie pozwolić na nieco więcej. Sam program wpłynął na psychikę wielu rodzin, które mają jakiś stały minimalny dochód nie wymagający wysiłku.

  •  

   pokaż komentarz

   Ale bredzisz. Przecież to nie są ci sami ludzie, którym się zabiera i którym się daje

   @turbonerd: nie każdy ma troje dzieci, i nie każdy zarabia 1,5 tyś na rękę. Są ludzie którzy miesiąc w miesiąc wysyłają podatki w tysiącach, lub są zbliżone kwoty są pobierane z pensji.

  •  

   pokaż komentarz

   @jagoslau: właśnie zablokowanie pracy dla ukraińców, podniesienie pensji minimalnej min o 2000 zł i zamykanie kołchozów z urzędnikami podniesie znacznie poziom życia, a Janusz biznesu który podpiera się ukrami jak przestawi się na nowsze i bardziej wydajne technologie to mu nic nie będzie, najwyżej nie kupi sobie BMW tylko Skodę

  •  

   pokaż komentarz

   @Polak_maly_ Dopóki głos w wyborach profesora, przedsiębiorcy, pracownika, zwykłego Polaka, który pracuje żeby utrzymać swoją rodzinę i wychować a nie odchować dzieci etc. będzie równy głosowi pijaka, madki, recydywy i wszelakiej patologii, dopóty bardziej będzie się opłacało kupić głosy prostym ruchem, "dając" pieniądze, niż przeprowadzać reformy, cięcia, oszczędności, które na początku zawsze bolą.

  •  

   pokaż komentarz

   @turbonerd: Ale mnie striggerowałeś w tym momencie. Skąd się biorą takie młotki.

  •  

   pokaż komentarz

   @Polak_maly_: a odwrotnie, gdyby Tobie odjęli z podatku, a nic nie dali komuś kto z uwagi na wychowanie dzieci nie pracuje to byłoby ok?

  •  

   pokaż komentarz

   Ale nie czekaj, madki i szlachta nie pracuje, i w tym wypadku nie będzie 500+ i nie będzie głosów.

   @Polak_maly_:

  •  

   pokaż komentarz

   @jagoslau: 500+ idą też na Ukraińców, choć nie mam pojęcia dlaczego wszak nie są członkami unii.

  •  

   pokaż komentarz

   @01pixel: serio matki rezygnują z pracy? To czemu pierwszy raz w notowanej historii jest nominowanie większe zatrudnionych pań niż panów? I tak przypadkiem stało się to po wprowadzeniu 500+;)

  •  

   pokaż komentarz

   @jagoslau: Nie wiem jak głęboko w dupie musiałeś gmerać żeby wyciągnąć z dupy tą teoryjkę ale wśród młodych dziewczyn jest cała masa normalnych osób, które robią po firmach, korporacjach, dzieci pomagają wychowywać rodzice - ba, u mnie w działach Service Desk/IT Helpdesk większość osób(około 100 osób), które pracują to młode dziewczyny - najstarsza ma chyba 35 lat - żadna nie rzuciła roboty, "bo jest 500+". Gwoli przypomnienia 500+ to jest k!@%a 500 zł i dostaje się od drugiego dziecka - żeby mieć wyj$$!ne i żyć tylko z tego programu to kobieta musiałaby nap?#@%!@ać dzieci ze swojej waginy jak z kałasznikowa. No ale to się nie wpasowuje w popularny na wykopie obraz Seby wyklętego zap?#@%!@ającego po magazynach za 1200 brutto podczas gdy Karyna się op?#@%!@a, a dzieci wychowuje ulica. Moja siostra pół roku po urodzeniu pierwszego dziecka wróciła do roboty do korpo na pół etatu i chodzi na siłownię(fitness) żeby schudnąć po ciąży - nie każda młoda mama, która urodziła dziecko w wieku 22 lat to zaraz jest urojona w waszych głowach Karyna, która chce pasożytować na socjalu i ojcu swojego dziecka. Mi też się nie podoba ten program, moim zdaniem odliczenie byłoby lepszą formą, ale jeśli pomyślę sobie, że zamiast tego mam sponsorować głupotę jakiegoś cwaniaczka, który nabrał kredytów we frankach chcąc się wycwanić, krzycząc "Wolny ryneg", a potem "Pan PiS pomuż, ryneg oszukał" to niech sobie radzą, a za te pieniądze może komuś będzie trochę lżej.

  •  

   pokaż komentarz

   @turbonerd chyba nie rozumiesz można by dopłacać tym co brakło z podatku. Problem jest w tym że obecny system wspiera nieróbstwo i to jest jego główny minus. Tworzą się klasy społeczne które nie widzą potrzeby pracować. Co myślą dzieciaki takich rodzin. Skoro matka i ojciec nie pracują a państwo daje to oni postąpią podobnie.

  •  

   pokaż komentarz

   Są ludzie którzy miesiąc w miesiąc wysyłają podatki w tysiącach, lub są zbliżone kwoty są pobierane z pensji.

   @Polak_maly_: Oczywiście, że tak, ale nie wiem czy zauważyłeś, ale ten program nazywa się "500zł na dziecko", a nie "mniej podatków dla zarabiających dobrze, którzy akurat mają dzieci". Trochę inny cel i inna grupa docelowa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Po co państwo ma dawać 500+, wystarczy nie zabierać części pieniędzy z mojej pensji. Ale nie czekaj, madki i szlachta nie pracuje, i w tym wypadku nie będzie 500+ i nie będzie głosów.

   @Polak_maly_: Madki i szlachta nie pracuje to mamy aż 3 (czy dwa razy tyle) miliony bezrobotnych włącznie z posłami na Sejm, policjantami, nauczycielami czy sędziami w sądach?

   btw. Sprawdź frekwencję w wyborach i się zastanów czy ci ludzie w ogóle chodzą głosować bo wątpię.

  •  

   pokaż komentarz

   Ale mnie striggerowałeś w tym momencie. Skąd się biorą takie młotki.

   @budyn: W sensie, że dotąd nie wiedziałeś jak się wylicza podatki? Czy o co chodzi? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Polak_maly_: Chodzi o wdzięczność. Państwo zabierze ci najpierw 40% pensji na podatek i zus, potem zabierze 23% i ew. akcyzę jak spróbujesz coś kupić.
   Na koniec dostaniesz 500+ (oczywiście jak hodujesz kolejnego niewolnika) od miłościwie panującego Kaczego Króla Socjalizmu i masz paść na kolana i myśleć jaki on jest miłościwy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Polak_maly_: Pisałem to już wiele razy. Te sk$%%ysyny z pisu 4 lata temu zapoczątkowały niebezpieczny proces uruchamiając program 500+, później mieszkanie+ (na szczęście chyba nic z tego nie wyszło?), emeryt+ itd.

   Teraz każda gówniana partia przed wyborami obiecuje jeszcze więcej i więcej rozdawnictwa i socjalu bo wiedzą, że to może być ich koniec. Bo jednak pis w swoim perfidnym stylu dobrze to sobie obmyślił, rozdawnictwem zyskał głosy całkiem sporej części społeczeństwa.

   Dobrze pokazuje to na przykład po, które po przegraniu wyborów nagle zaczęło coraz więcej p!!%#@#ić o socjalu i powiększenia 500+ na każde dziecko, co w końcu pis cwanie podłapał w swoich gównianych 5 programach n te wybory.

  •  

   pokaż komentarz

   @matimc - no i proste. W punkt. :)

   @Polak_maly_: pis o tym doskonale wie, nie miejmy tutaj wątpliwości. To nie są idioci. Jako formacja polityczna pozostawiają oczywiście bardzo wiele do życzenia, chociażby w kwestii naszej polityki zagranicznej... Trzeba jednak mieć świadomość, że to kwestia interesów, nacisków, kolesiostwa i wszystko ma swoje powody. "Czemu oni nie zrobią tego albo tego?!" Widać jest powód. I tu już mówimy o tym na ile ktoś troszczy się o swój dobrobyt, spokój i karierę, a na ile zależy na dobru kraju. Zapewniam Cie, oni znają się na ekonomi, stać ich na analityków i fachowców. Jest takie myślenie na zasadzie "dlaczego oni nie obniżą podatków?! To ożywi gospodarkę!" - oni wiedzą. Na prawdę zrozumienie systemu podatkowego nie jest niczym wybitnie trudnym. Morawiecki wie jak to działa. I podobnie w kwestii 500+. To po prostu sposób na głos od średnio rozgarniętego wyborcy, którego rozumowanie sięga jedynie do wyobrażenia o dodatkowej gotówki. Nie zadaje już pytania skąd pieniądze pochodzą. Próżno liczyć już w ogóle, zdają sobie sprawę, że nikt nie daje im niczego od siebie. Uważają chyba że dobrotliwy Pan po prostu odpala im z życzliwości co miesiąc kieszonkowe. Niestety - naiwniactwo. Te tzw. madki itd. jak to mówisz xd Jeśli ktoś ma ćwierć mózgu to domyśli się, że pis nie funduje 500+ ze swoich pieniędzy. Na tym polega cały bajer. Przyznać musisz że program jest więc bardzo cwany. Tu nie chodzi o to, żeby żyło się lepiej. Co najwyżej pozornie.

   Przykry jest fakt, że mimo tylu wybitnych "ekspertów" w naszym społeczeństwie, z takim podstawowym rozumowaniem, wiedzą na temat mechanizmów ekonomicznych i pojęciem na temat obiegu pieniądza w państwie jest bardzo kiepsko. I takie akcje jak 500+ mają prawo bytu. Uczmy się, myślmy, łączmy fakty i nie dajmy się już ruchać. Na to potrzeba czasu, ale myślę, że warto wykonać pracę i będzie nam lepiej.

  •  

   pokaż komentarz

   @Polak_maly_: Ludzie i tak nie wiedzą ile im państwo zabiera. Mało kto słyszał o realnym koszcie zatrudnienia pracownika (brutto brutto). A gdyby ludzie dostali wyższe pensje, bo mniej zabierałoby im państwo, to pensję dostają od pracodawcy, nie? A więc to jakby pracodawca im dał. 500+ jest bez pośredników, każdy wie, że daje je PiS.

  •  

   pokaż komentarz

   Ale nie czekaj, madki i szlachta nie pracuje, i w tym wypadku nie będzie 500+ i nie będzie głosów.

   @Polak_maly_: Wystarczy zlikwidowac demokracje i Twoje problemy same sie rozwiaza! To co, wysadzamy Sejm ??

  •  

   pokaż komentarz

   @jdef90: Nie każde państwo, tylko na 28 państw UE dodatki na dzieci masz w 20. Aby wsparcie rodziny posiadającej dzieci było efektywne, wysokość wypłacanej kwoty powinna być dostosowana do zarobków i kondycji ekonomicznej państwa, tak by było to wsparciem, a nie zachętą do robienia dzieci i olewania pracy. A ogólnie to twierdzę że ten program jest po to by kupić wyborców, a to że coś społeczeństwu przy okazji coś wpadnie to ok, bo jest się czym tłumaczyć z rozdawania kasy.

  •  

   pokaż komentarz

   W dodatku te wspomniane madki, które teraz są w wieku umożliwiającym rozwój kariery, rezygnują z pracy

   @01pixel:

   źródło: kiep.pl

  •  

   pokaż komentarz

   Są ludzie którzy miesiąc w miesiąc wysyłają podatki w tysiącach, lub są zbliżone kwoty są pobierane z pensji.

   @Polak_maly_: No tak, ale takich osób jest w kraju garstka.

  •  

   pokaż komentarz

   @vitek6 też tego nie rozumiem. Płacz jest o to 500+, że niby kobiety z pracy zrezygnowały. Jakoś bezrobotnych kobiet nie przybyło. Większość osób które znam i pobierają 500+ to osoby "normalne", czasem dość majetne (te twierdzą że odkładają te pieniądze i dadzą dziecku jak będzie miało 18lat) i nie żadne patologie. Patologia to jest, że pracodawca proponuje pensje 1600 na rękę.

  •  

   pokaż komentarz

   @Polak_maly_ Tez tak myslalem, ale obliczenia wykazuja ze podatki do zaplacenia sa nizsze i czasem nie ma z czego odebrac, poza tym najprostsze rozwiazania sa najlepsze. A ze stale bezrobotni tez dostaja, coz, to jedyny minus.

  •  

   pokaż komentarz

   @Polak_maly_: Ciekawe ile w rzeczywistości liczy ta grupa wyborców, którzy rzeczywicie nic nie robia i za 500+ głosuje na PiS?
   Czy rzeczywiście usuniecie PIT przniosłoby słabsze wyniki w wyborach, niż 500+ na kazde dziecko?

  •  

   pokaż komentarz

   @tkitak: co ci da zmiana placy minimalnej poza inflacja? W momencie gdy zdobylem jakiekolwiek kwalifikacje to na start zaden pracodawca nie proponowal juz placy.minimalnej. w krajach gdzie jest wysoka placa minimalna jest wieksze bezrobocie u ludzi wkraczajacych na rynek.pracy. co do.reszty masz racje

  •  

   pokaż komentarz

   @MendaMT Nie wiem ile z osób nie aktywnych zawodowo głosuje na PiS, ale wskaźnik aktywności zawodowej w grupie 20-65 w 2017 roku wynosił 70,9%. W Czechach ten wskaźnik wynosił 78,5%. Dodatkowo wynik w Polsce zakłamuje rolnictwo, mamy więcej rolników niż Niemcy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Drexus:

   Nie wiem jak głęboko w dupie musiałeś gmerać żeby wyciągnąć z dupy tą teoryjkę

   Jeśli w ten sposób rozpoczynasz polemikę, to robisz z siebie chama i prostaka najniższego sortu. Normalnie to bym taki tekst zwyczajnie olał - ale w tym przypadku raczej nie jest to zwykły trollowy wysryw, tylko poczułeś się szczerze urażony. Moim zdaniem - niesłusznie.

   Jak to się mówi? - wstrzymaj konie i włącz myślenie.
   Tak na początek: rezygnacja sporej części kobiet z pracy to niestety nie jest mój wymysł lecz rzeczywistość:
   https://businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/budzet-domowy/500-plus-powodem-dla-ktorego-kobiety-rezygnuja-z-pracy/2trzrn8
   http://bydgoszcz.naszemiasto.pl/artykul/kobiety-rezygnuja-z-pracy-przez-500-plus-ministerstwo,4578352,art,t,id,tm.html

   (...) wśród młodych dziewczyn jest cała masa normalnych osób, które robią po firmach, korporacjach (...)

   Gdybym napisał, że WSZYSTKIE kobiety rezygnują z pracy, to wtedy miałbyś moralne prawo najeżdżać na mnie. Niestety, niczego takiego nie napisałem.

   (...) Moja siostra pół roku po urodzeniu pierwszego dziecka wróciła do roboty do korpo na pół etatu i chodzi na siłownię(fitness) żeby schudnąć po ciąży - nie każda młoda mama, która urodziła dziecko w wieku 22 lat to zaraz jest urojona w waszych głowach Karyna, która chce pasożytować na socjalu i ojcu swojego dziecka. (...)

   Aha, czyli w tym momencie Cię dotknęło osobiście. Niesłusznie. Nie pisałem o takich kobietach, jak Twoja siostra. Ani nawet tego nie sugerowałem.

   Co więcej - ja takie pracujące kobiety mocno szanuję, bo na przykładach z własnej rodziny wiem, iż pracowałyby niezależnie od programu pincyt plus.

   Mi też się nie podoba ten program, moim zdaniem odliczenie byłoby lepszą formą

   Na likwidacji PITu takie osoby jak Twoja siostra zyskałyby jeszcze więcej.

  •  

   pokaż komentarz

   @Togira_Ikonoka: u nas płace są mocno niedoszacowane a z drugiej strony mamy słabą organizację w pracy - pracownik nie zawsze jest efektywnie wykorzystywany, na co wskazują raporty Polskie i zagraniczne do tego posiłkuje się tanią nie ograniczoną siłą ze wschodu która jest upychana gdzie się da bo to wynika np. z kontraktu płacąc im niewiele albo płacąc pod stołem co jest karalne, ogólnie rynek pracy jest bardzo szerokim zagadnieniem a nasz rząd nie chce się tym zająć, oni nie chcą się wieloma rzeczami zająć albo z lenistwa albo z głupoty tego nie wiem, co do obcokrajowców to w Niemczech też masz ich dużo ale oni zazwyczaj prezentują jakąś kulturę pracy, niemcy potrafią sobie ich wyselekcjonować a u nas bierze się wszystko jak leci bo co tu wymagać od pracodawcy że ma mózg jak go nawet rządzący nie mają

  •  

   pokaż komentarz

   @tkitak: akurat pracodawca sie orientuje kogo zatrudnia - od tego ma kadry czy tam hry. Sila robocza ze wschodu nie jest taka tania jak ci sie wydaje. Jak myslisz czy ukrainiec rzuci robote i pojdzie prawac za 200 zl wiecej 100 km dalej jak i tak placi za najem itd? A polak? Niemcy to nie są żadni nadludzie po prostu ich towary maja wieksza marże. A dlaczego to sobie dopowiedz sam. I jal na rentowność takiej firmy wpłynie nakaz zatrudniania za 2k wiecej niezaleznie od stanowiska

  •  

   pokaż komentarz

   @Togira_Ikonoka: po pierwsze na ukrainie nie ma pracy, chyba że poniżej egzystencji ale i to raczej nie, po drugie pracowałem za granicom i dużo się tam nauczyłem naprawdę dużo, niemcy nie pozwolą sobie na takie zatrucie rynku jak polacy u siebie bo nie tylko janusze biznesu mieszkają w PL , pamiętam jak w 2015 w mediach była duża burza bo w niemczech pracowało powyżej 400 tyś. polaków i to pomimo że mamy wspólny rynek i należymy do EU, a u nas samych ukrów jest już ok. 2 mln i cisza oni nie należą do żadnej naszej wspólnoty gospodarczej ich nie powinno tutaj być

  •  

   pokaż komentarz

   Wolę politykę socjalną przy rekordowo niskim deficycie budżetowym (11 mld kontra ok. 50 mld za Tuska) niż żadnej polityki socjalnej

   @Lechulec: A nie lepiej by było w końcu osiągnąć nadwyżkę budżetową i zacząć spłacać swoje zadłużenie? Ile można żyć na kredyt?

   Jeśli masz np. 3 dzieci, to żeby płacić 1000zł PIT miesięcznie, trzeba zarabiać 13 tysi brutto, czyli pewnie jakieś 3% społeczeństwa mogłoby to odliczyć. Serio tak ciężko to pojąć? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   @turbonerd: Wiesz, można by stworzyć ulgę na składki do ZUS i wtedy pracodawca zamiast ZUSowi to Tobie by wypłacał te dodatkowe 500 zł na dziecko, a ZUS i tak by zapisał na swoim koncie pełną kwotę.

  •  
   F......2 via iOS

   0

   pokaż komentarz

   @matimc: i jeden wiecej niz kogut ma sie rozumieć

  •  

   pokaż komentarz

   A potem koniunktura siądzie i trzeba będzie to gówno (pincyt plus) zlikwidować - będzie płacz oraz zgrzytanie zębów

   @jagoslau: Ja bym stawiał raczej że zabiorą z innej puli, bardziej siądzie służba zdrowia lub np. sądy itp.

   Przecież wiadomo że na te sk?@$iałe programy to albo zabiora więcej podatkami albo bardziej zadłużą naród albo przesuną z innego miejsca w budżecie.

  •  

   pokaż komentarz

   @tkitak: po pierwsse to ja słowa nienadmieniłem o pracy na ukrainie lub ukraińskich zarobkach- albo zle czytasz albo okienka ci sie pomyliły( ͡° ͜ʖ ͡°) skoro pracowałeś w niemczech to powiedz mi jaki odsetek firm produkcyjnych budowlanych, itd stanowia obcokrajowcy? Chyba że iczysz jako niemców inne nacje pod ich paszportem. Jak by nie było 2 mln ukrów(skąd ta liczba? Pozwoleń o prace tyle chyba wydano...Czasowych) to by pewnych usług i towarów niewyprodukowano- zwyczajnie nie było by ich komu zrobić. Chyba że liczysz podwyżka o 100 % - 100% więcej wykonanej pracy( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Togira_Ikonoka: widzę że nic nie rozumiesz, ale od początku w niemieckich firmach które produkują mało skomplikowane rzeczy jest bardzo dużo obcokrajowców czasem to cała firma nie licząc kadry, ale w firmach które produkują bardziej skomplikowane rzeczy prawie nie ma obcokrajowców, nawet tych z paszportami, po drugie w Niemczech płaca minimalna jest o wiele wyższa, a na półkach w sklepie jest często taniej, a Niemcy chronią swój rynek wiele lepiej niż robi to Polska przykład to brak pozwoleń na prace w Niemczech dla ukraińców, po trzecie ukry pracują w Polsce najczęściej na budowach gdzie jest ich już ok. 80-90% a rynek budowlany potrzebuje dużych zmian które tania siła ze wschodu blokuje, mieszkania mogą być wiele lepiej zrobione i tańsze, wiele tańsze, a co do tego że ukry w Pl. coś produkują u Januszy to co z tego skoro nie ma kto tego kupić, ukry blokują nam rozwój gospodarczy i społeczny, nie powinno być w Polsce ani jednego ukraińca

  •  

   pokaż komentarz

   @tkitak: np jakie bardziej skomplikowane rzeczy? Jesteś w stanie podać.przykład.jakieś wiekszej niemieckiej firmy.która produkuje te ,,bardziej skomplikowane rzeczy "bez obcokrajowców nawet z paszportami? Jak.mają.nie.mieć.tanszych produktów jak.je produkuja w swoim.kraju a my te produkty od nich importujemy(gus bilans handlowy). Te które niemcy i polska musza sprowadzać już u nich tansze nie są.. Widze coś sie tych ukrów doczepiłeś.ze nie powinno.ich. być. Okej. Skoro ich pracuje w budowlance 80 %. ( z dupy wziałeś tą liczbe ale niech ci będzie) to czy po utracie 80 % pracowników ile będziesz.czekał na ekipe.budowlaną i czy zrobi ona swoją pracę taniej czy drożej? I jak.nie ma.kto w.sklepach produktów kupić jak.ciężko nawet zaparkować w weekend pod.marketem/centrum.handlowym,wskaźniki konsumpcji rosną?

  •  

   pokaż komentarz

   @Togira_Ikonoka:z dupy to ty się wziąłeś, np Fend niektóre z Mannów, ogólnie firmy które budują coś więcej niż krzesła, jedź sobie na najbliższą budowę w Pl. to zobaczysz ile jest obcych, no chyba że mieszkasz na wyp?%!ziewie w obornikach wielkich, poza tym zarabiają na budowach bajeczne pieniądze ale firmy budowlane, mali wykonawcy zarabiają grosze a mieszkania są bardzo drogie a jak nie widzisz ogólnie biedy w Polsce ty z skąd ty jesteś? z Ukrainy? jak tak to rozumie łada dla ciebie prawdziwy mercedes

  •  

   pokaż komentarz

   @tkitak: odpuśc argumenty ad persona. W mannie w biurze.konstrukcyjnym.są obcokrajowcy. Co do tej fabryki ciagników to.bym.musiał sprawdzić. 6 miesiecy czekania na ekipe dekarska(dobra ,ukry jako pomocnicy.tam.pracuja). Centralna polska. A ty chcesz jeszcze pracowników zabrać fizycznych by czekać pare lat. Nie nie widze biedy,poza totalna patologią kazdy w.mojej gminie dostał podwyżki. Każdy może awansować firmy.biorą zielonych pracowników i ich szkolą. Naprawdę trzeba się postarać przez zle.decyzje życiowe lub totalne olewcze podejscie w pracy by klepać biede przy zerowym.realnym.bezrobociu. obszar miedzy wielkopolska a slaskiem. Wstręt do łady już.pomine bo nawet nieśmieszny

  •  

   pokaż komentarz

   @Togira_Ikonoka: w biurze konstrukcyjnym manna też pracują czesi i słowacy ale jakoś oni wykazują się większym ogarnięciem niż ci ze wschodu (dla niektórych nie zrozumiałe) mówisz że stawka 2tyś 3tyś to ok ja mówię mało zapłać mieszkanie, wyżywienie, samochód a jak masz rodzinę to zapomnij, 4,5tyś 5,5tyś to minimum, mówisz że długo czekasz na pracowników, zawsze ileś się tam czeka, oni nie mogą sobie pozwolić na pozostanie bez środków do życia i jak oni nie mają u ciebie obecnie pracy to idą gdzie indziej, normalna kolej rzeczy, 6 miesięcy to może za długo poszukaj może gdzie indziej

 •  

  pokaż komentarz

  Ewentualnie rozwiązać problem kredytów frankowych

  A to niby czemu? Dlaczego państwo ma płacić za nieudolność frankowiczów, którzy dali się zrobić w konia bankom i zaciągnęli kredyty we frankach?

 •  

  pokaż komentarz

  Ile ludzi tyle pomysłów na wydawanie pieniędzy ( ͡° ʖ̯ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Dlaczego wszyscy mają pomagać frankowiczom?? Ja mam kredyt w PLN na 25 lat i też chcę pomocy. Nie wiedziałem że koszty życia będą wzrastać i będę mieć problemy z utrzymaniem rodziny. Te władze to są nasze osobiste porażki.

  •  

   pokaż komentarz

   @Fushnikov: frankowiczom sie nie nalezy. Wiedzieli ze jest ryzyko wiec mogli brac tez taki scenariusz. Duoz ludzi na kredyt w pln i pasowaloby tez im pomoc.

  •  

   pokaż komentarz

   @Fushnikov: przede wszystkim zacznijmy od tego, że nikomu się nic nie należy a przerzucanie kasy z jednego worka do drugiego to czysta kradzież

  •  

   pokaż komentarz

   @Sowaxl: Z frankowiczami wygląda mi jak notoryczne pranie mózgu na zasadzie "będziemy dużo o tym ciągle pisać to ludzie uznają, że to faktycznie problem i należy się tym zająć". Paradoksalnie wszystkie znane mi osoby spłacające kredyt we frankach nie marudzą bo zdają sobie sprawe z tego że świadomie zaciągnęły kredyt w obcej walucie. Zawsze się jakiś lewak znajdzie który będzie próbował rozwiązać swój problem rękoma innych ludzi :/

  •  

   pokaż komentarz

   @Sowaxl: żadnej pomocy kredyciarzom. Nikt na siłę do ręki nie wkładał. Nikt nie kazał budować 25 latkom domów na potęgę. Wzięliście grube kredyty? Nie stać na splatę? To sprzedać dom i won do mieszkań na najem okazjonalny ( ͡° ͜ʖ ͡°). Ludzie weźcie wreszcie odpowiedzialnosc za swoje decyzje.

  •  

   pokaż komentarz

   @Fushnikov: cisniesz zmwe wladze a to tylko wrzutka autora co mozna za te pieniadze zrpbic innego.
   Co do pis i frankowiczow, lata ich rzadow pokazaly ze wszelkie obietnice pomocy byly tylko fejkiem wyborczym, takze nic sie nie martw, nikt im nie pomoze :-) za to kasa pójdzie w inne socjalne miejsce, poza zawiścią do innego kredytobiorcy, zero roznicy z punktu widzenia podatnika. Tak samo jak ja bym chcial dostawac zasilki takie jak biedaki i zsby państwo oplacalo mi caly kredyt na mieszkanie skoro innym daje mieszkania za darmo realnie na zawsze. No k#@!a jakim prawem, bo są biedni?
   To ta sama logika co Twoja. Niech juz te socjalne partie spieprzaja, ale wiadomo ze tak nie będzie. Zawsze ktos dostsnie naszą kasę bo głosy
   W tym ustroju sie kupuje i szczwrze mówiąc wole zeby rzad kupil sobie glosy frankowiczow i do nich skierowal kase niz do menelstwa czy darmozjadow ze zwiazkow zawodowych.

  •  

   pokaż komentarz

   @mrigi85: to bylo tylko takie porownanie z frankowiczami...

  •  

   pokaż komentarz

   @yale: Mam znajomą w pracy, która również ma kredyt we frankach. I jak sama mówi dalej ma kredyt niższy niż gdyby był a PLN. Ale jest pewna grupa ludzi, którzy są zachłanni i kombinują jak tu wyrwać pieniądze od państwa i zrobili z tego aferę.

 •  

  pokaż komentarz

  Za roczny budżet 500+ można postawić 1 reaktor elektrowni atomowej, ale to jest P0lska, lepiej dać socjal niż zabezpieczyć państwo energetycznie

1 2 3 4 5 6 7 ... 12 13 następna