•  

  pokaż komentarz

  Nie, kiedy byłem młody byłem komunistą, później anarchistą potem libertarianinem by na końcu zostać eco-faszystą.

  Gdyby tak wyglądała ewolucja poglądów politycznych, to chyba pora siebie samego wsadzić do więzienia prewencyjnie

 •  

  pokaż komentarz

  Cóż, spora czesć tekstu wyglada jakby byla pisana na spokojnie a slowa przemyslane. Dziwne uczucie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ruswelt: Pisał że przygotowywał się dwa lata, miał czas przemyśleć jakie słowa przelać w tekst.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ruswelt: Psychopata ,dlatego byl taki wyrachowany ze bez problemu rozwalal glowy kobiet .dzieci, mezczyzn.Co nie znaczy ze byl glupi.Ted Kaczynski mial IQ na poziomie 167 i tez sie nie szczypal w tancu.Ale Ted nie byl narcyzem,wolal zostac w ukryciu ,liczyl sie cel.Ten koles tak samo jak Breivik jest narcyzem ktory chce sie pochwalic calemu swiatu jak nasrane ma w glowie

  •  

   pokaż komentarz

   ktory chce sie pochwalic calemu swiatu jak nasrane ma w glowie

   @Yanek7: ło jezu, łap plusa

  •  

   pokaż komentarz

   @Ruswelt: Przeczytałem cały dokument po angielsku. Szczerze mówiąc, wątpię, żeby sam go napisał. Ale jeśli rzeczywiście tak jest, to zaczynam go trochę podziwiać. Nie za to co zrobił, ale za głębię i wszechstronność, z jaką wyjaśnił swój motyw. Żałuję, że skasował swoją 270 stronicową (o ile dobrze pamiętam) książkę, bo również chętnie bym ją przeczytał. Jeśli on jest jedynym autorem manifestu, to znaczy, że jest superinteligentnym gościem i szkoda, że tak zmarnował swój potencjał.

   Zwracam jedocześnie uwagę na różnicę między współczesnymi białymi i muzułmańskimi terrorystami. Zarówno Breivik jak i teraz Brenton Tarrant napisali swoje manifesty, czyli powody, dla których zdecydowali się na akt terroru. To oznacza, że kierowały nimi racjonalne (w ich mniemaniu) pobudki do zabijania muzułmanów, czy też tych, którzy się z nimi sprzymierzają. Obaj działali z zimnym wyrachowaniem, wiedząc co chcą osiągnąć. Natomiast muzułmanie zabijają w imię religii, czyli w imię wiary. Nie kierują się racjonalizmem, a już na pewno nie w takim stopniu, jak my. To jest właśnie to, co różni nasze cywilizacje. Jako Europejczycy jesteśmy na zupełnie innym poziomie mentalnym, niż Arabowie. Między nami, a nimi nigdy nie będzie porozumienia. Bedzie tylko wojna, która jest nieunikniona.

  •  

   pokaż komentarz

   Cóż, spora czesć tekstu wyglada jakby byla pisana na spokojnie a slowa przemyslane. Dziwne uczucie.

   @Ruswelt: zanim nie dojdziesz do Konstantynopola :p

  •  

   pokaż komentarz

   @ten_kraj_jest_nasz: oczywiście przeanalizowałeś równie racjonalne wyznania podobnych jemu terrorystów, tylko z muzułmańskiej ekstremy?
   Ten terrorysta jest tak samo racjonalny jak np. bin laden.

  •  

   pokaż komentarz

   @ten_kraj_jest_nasz do tego stream live hd. Oj wysoko podniósł poprzeczke

  •  

   pokaż komentarz

   @przeciwko78: Zasady rządzące życiem społecznym to nie reguły matematyczne, od których nie ma wyjątków. Bin Laden mógł być na jakiś swój sposób racjonalny, co nie zmienia faktu, że musiał użyć ideologii dżihadu, aby przyciągnąć ludzi do swojej organizacji. I wokół tej ideologii kręci się cały terroryzm muzułmański.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ruswelt: czytam i ... ciężko mi się z nim nie zgodzić! Tylko czy tak musimy to rozegrać? Czy musi lać się krew? Od dawna uważam, że jeśli nie powrócimy do tradycyjnych wartości moralnych czeka nas wielka wojna i krew na naszych rękach. Wszyscy będziemy winni, wszyscy będziemy źli, i prawica i lewica. Zbrodnie wojenne znowu będą miały miejsce.

  •  

   pokaż komentarz

   @ten_kraj_jest_nasz: uważam, że zabicie 40 osób to nic, w porownaniu do tego, do ilu glow dotarly jego mysli. To mnie przeraza jeszcze bardziej.

  •  

   pokaż komentarz

   @ten_kraj_jest_nasz: Tyle mądrości jak wytłumaczysz fakt że 90% ofiar ISIS to muzułmanie ? Pytanie drugie raczej nie związane z tematem. Lansowane tu tezy o imigrantach nierobach jak wytłumaczysz że obywatele Bangladeszu np, których mnóstwo jest np w UK pracują za dwa dolary dziennie a według teorii z wykopu to nieroby?

  •  

   pokaż komentarz

   @ten_kraj_jest_nasz: terrorysci zawsze kieruja się jakimś racjonalizmem. Na początek mozesz zobaczyc sobie jak Wojciechowska rozmawia z Matką chłopaka który zorganizował zamach w Paryżu. Potem możesz sobie poszukać zródeł dlaczego oni myślą że mają rację - religia, zbawienie czy inne hcuje to tylko pretekst do manipulowania wykonawcami którzy idą na śmierć więc trzeba im wcisnąć jakieś zbawienie czy coś. A wojna z muzułmanami... hmm ma na myśli że zachód (czy jakkolwiek to nazwać) będziemy walczyć z muzułmanami którzy sami sie tłuką niemiłosiernie między sobą? sunnici vs szyici, Arabowie vs Turcy, Katar vs Arabia. To złożony świat, my dla niektórych też jesteśmy identyczni jak Rosjanie :)

  •  

   pokaż komentarz

   @ten_kraj_jest_nasz ponoć jakieś copypasty wrzucał w środku

  •  

   pokaż komentarz

   @ten_kraj_jest_nasz: @Xarath:
   Wszystko można ładnie ujać w słowa; to oczytanie, erudycja, a nie wysokie IQ.
   W sumie zabił przypadkowych ludzi tak jak zabijaja inni terroryści chrześcijan. Z jakichś tam pobudek.
   Nie przecze, że ma w niektórych kwestiach racje aczkolwiek zaatakował skutek, a nie przyczyne.
   Tak się nie da rozwiazać problemu więc z ta jego inteligencja jest przeciętnie.
   To tak jakby leczyć kaca alkoholem.

   Facet to zrobił z poczucia bezsilności bo z przyczyna nie był w stanie walczyć.
   Musiałby wszystkich ludzi zachodu wyrżnać.

  •  

   pokaż komentarz

   @Masteriks: hmmm kaca alkoholem, mów dalej, podoba mi się :)

  •  

   pokaż komentarz

   @ten_kraj_jest_nasz:
   sporo czasu pracuję już za granicą ,w Belgii i w Niemczech i wierz mi, nie ma żadnej ale to żadnej możliwości integracji z innymi kulturami
   szkoda mi moich dzieci bo będą świadkami trudnych czasów, lewica niszczy totalnie całą Europę kierując ją w wojenną pożogę

  •  

   pokaż komentarz

   @Ruswelt Słowa przemyślane? Ten bełkot przypominający ścianę z 4chana nazywasz "przemyślanym". Facet deklaruje, że wolność osiąga się poprzez wymordowanie muzułmanów, bo islamista już przez fakt bycia nim jest zły. Nie zauważa cymbał, że religia to też kwestia kulturowa i podobnie jak te dzieci w meczecie, które zostały muzułmanami nie z własnej, lecz z woli rodziców, tak ten zamachowiec został protestantem z woli własnych.

  •  

   pokaż komentarz

   @Uaimmiau: tak, Navy Seals copy pasta na pewno. Ta która się zaczyna od "what the fuck did you say about me"

  •  

   pokaż komentarz

   @Masteriks: To napisz, jak powinien zaatakować przyczynę. Miał nasikać na książkę do historii? Zdewastować (znowu) grób Marksa? Cofnąć czas i nie dopuścić do rozwoju kapitalizmu? Wykastrować wszystkich muzułmanów? Przecież to są wszystko przyczyny.

   Jeśli chodzi o jego poczucie bezsilności, to jest to chyba Twoja psychonaliza na odległość, bo z jego manifestu przebija coś dokładnie odwrotnego.

   Jeszcze dwa cytaty, które najbardziej mi dały do myślenia:

   "(...) Expecting immigrants to assimilate to a dying, decadent culture is laughable. Who would willing leave their own strong, dominant and rising culture to join an elderly, decaying, degenerate culture? What culture would entice a man, one of traditions, beauty, architecture, art and prosperity, or a culture of decay, self-hatred, childlessness, disorder and nihilism? (...)"

   "(...) In every country, on every continent, those that are in the minority are oppressed. If you become a social, political or ethnic minority it will always lead to your oppression.

   Whether they are a political minority and therefore lose the control of the majority of power, and thus lose control of the laws and regulations that define public life or those that are the cultural minority find that art in all its forms is created and controlled by a different audience, from a different people from a different history, with differing ideals and experiences and therefore they find themselves isolated, excluded and removed from the creation of contemporary culture.

   Those that find themselves born linguistically in the minority suffer daily, as the conversation of life excludes them, the mass media isolates them and businesses turn them away, as does the societies speech itself.

   Finally there are those that find themselves in the ethnic or racial minority and find their very own genes being bred out of existence through miscegenation and differing racial birth rates. The same people will find themselves gradually less and less represented both politically and culturally, becoming essentially foreigners in their own lands. (...)"

  •  

   pokaż komentarz

   Ten koles tak samo jak Breivik jest narcyzem ktory chce sie pochwalic calemu swiatu jak nasrane ma w glowie

   @Yanek7: I podobnie jak Breivik posiedzi parę lat w komfortowym więzieniu (jeśli zabiorą mu konsolę do gier to skutecznie się odwoła od naruszeń praw człowieka), później wyda książki, będzie udzielał się w telewizji, może założy własną partię polityczną.
   Różowe chętne na seks będą do niego pisać setkami listy do więzienia, wszystkie mokre widzenia będzie miał zajęte.
   Życie ustawione.
   Tak to jest w kraju "cywilizowanym" bez kary śmierci

 •  

  pokaż komentarz

  Treść manifestu wyraźnie potwierdza, że nie miał on problemów psychicznych, a swój zamach terrorystyczny zaplanował z premedytacją
  Żadnych problemów psychicznych, ot postanowił zabić kilkadziesiąt osób.

  •  

   pokaż komentarz

   @satba Adolf Hitler też raczej nie był psychicznie chorych a z jego wizji i rozkazów zginęły miliony. Historia zna wiele takich przypadków, gdzie jedna osoba miała wpływ na tysięcy innych co często kończyło się masowymi mordami.

   Według mnie ten gość wiedział co robił i nie zaslanialbym jego działań choroba psychiczna.

   Jak ahmedy robią najazd na Europę, atakują ludzi którzy spokojnie idą ulica to nikt nie mówi, że był to ktoś chory psychicznie tylko "Allah tak chciał".

  •  

   pokaż komentarz

   @satba: czym według Ciebie różni się mord z premedytacją od mordu w afekcie? Wolałbyś by terrorysta zamiast do więzienia poszedł do zakładu psychiatrycznego?

  •  

   pokaż komentarz

   @satba: AI może być do bólu logiczna i zdecydować o eksterminacji danej rasy jeśli uzna ją za szkodliwą dla reszty.

  •  

   pokaż komentarz

   @satba: a to każdy zamachowiec to jakiś typ o iq 60? który jest imbecylem?

  •  

   pokaż komentarz

   Wolałbyś by terrorysta zamiast do więzienia poszedł do zakładu psychiatrycznego?

   @astrowski: wiem do czego dążysz, ale nie da się obronić twierdzenia, że gościu był normalny. Był tak samo porąbany jak każdy inny terrorysta. I tak - musiał mieć jakieś problemy psychiczne. Inna sprawa, że w zasadzie większość morderców ma coś nie tak z głową, ale jednocześnie nie jest to okoliczność uzasadniająca oddanie go jedynie do zakładu. Mógł być nienormalny, ale również mieć świadomość podejmowanych przez siebie czynów oraz ich skutków.

  •  

   pokaż komentarz

   Żadnych problemów psychicznych, ot postanowił zabić kilkadziesiąt osób.

   @satba: Z jakiegoś powodu ludzie mają tendencje do postrzegania zła jako coś irracjonalnego i niewytłumaczalnego. Co gorsza, utożsamiają wytłumaczalnie z usprawiedliwieniem przez co już wielokrotnie mi się oberwało gdy chciałem przedyskutować możliwe przyczyny niemoralnych czynów.

   AI może być do bólu logiczna

   @FLAC: Logika jest przereklamowana. Traktujemy ją jak wyrocznie a to po prostu model wyprodukowany przez heurystyczny umysł człowieka na bazie obserwacji. AI na bazie logiki jest przestarzała, obecnie królują systemy heurystyczne które co prawda działają na bazie algebry ale tylko po to aby symulować wnioskowanie rozmyte i równie dobrze mogłyby być zrealizowane w jakiś mniej formalny sposób, w postaci hydrauliki albo pneumatyki - o ile miałoby to sens praktyczny. Mam na myśli to że fakt że u podstaw implementacji AI leży matematyka nie znaczy od razu że ta AI będzie miała wgląd w jakąś prawdę objawioną. Jej poglądy nie będą ani obiektywne ani optymalne, co najwyżej efektywniejsze od naszych ale nadal tak samo prowizoryczne i subiektywne.

  •  

   pokaż komentarz

   wiem do czego dążysz, ale nie da się obronić twierdzenia, że gościu był normalny. Był tak samo porąbany jak każdy inny terrorysta.

   @eaxene: Ale czy to nie jest próba redefiniowania choroby psychicznej jako czegoś niezgodnego z normami społecznymi? Czy taka definicja choroby psychicznej nie doprowadzi do wniosku że chory psychicznie jest każdy kto działa na niekorzyść społeczeństwa lub przejawia zachowanie które jest postrzegane jako szkodliwe dla ogółu?

   Nie żebym popierał zamachowca ale wdaje mi się że pojęcie choroby psychicznej jest tu użyte w znaczeniu potocznym bo z reguły chorobę rozpatruje się jako nabytą cechę negatywną która zmniejsza dostosowanie osobnika a nie całej populacji. Hipotetycznie, gdyby istniała jakaś skrajna ideologia która byłaby uciążliwa dla społeczeństwa ale zwiększałaby dostosowanie osób ją wyznających to trudno byłoby ją nazwać chorobą. Chyba że w znaczeniu potocznych gdzie zamiennie używa się określeń: świr, wykolejeniec, degenerat, chory psychicznie.

   Był tak samo porąbany jak każdy inny terrorysta.

   @eaxene: Ludzie lubią postrzegać zło jako coś irracjonalnego. Nie zmienia to jednak faktu że terroryzm jest działalnością zorganizowaną posiadającą konkretne cele i metody na ich osiągnięcie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Pirat_Brodacz: użyta karta hitlera ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @satba: nie każdy morderca to psychopata. Inaczej nie miałbyś morderców w więzieniach. Wszyscy by trafiali do zakładów psychiatrycznych

  •  

   pokaż komentarz

   @satba: Zapewniam cie że nie był psychicznie chorym

  •  

   pokaż komentarz

   @astrowski: Ale Ty nie napisales w opisie, ze tresc nie daje podstaw by twierdzic by zamachowiec mial problemy psychiczne, tylko:
   tresc wyraznie potwierdza ze nie mial problemow psychicznych.

   Mam nadzieje ze rozumiesz roznice. To co napisales jest teza nie do obronienia. Nawet gdybys byl najwybitniejszym psychiatra, takie Twoje stwierdzenie byloby bezpodstawne.

   Przy okazji, zbrodnie w afekcie i z premedytacja popelniaja zarowno zdrowi jak i chorzy psychicznie, jedno w zaden sposob nie wskazuje na drugie.

 •  

  pokaż komentarz

  Tak generalnie rzecz ujmując to za tym zamachem nie stała żadna ideologia i idea, zamachowiec kierowany był czystą nienawiścią i chęcią odwetu na muzułmanach, gdyby nie islamskie ataki terrorystyczne to on z pewnością nigdy by się nie posunął do takiego czynu, ale i tak media na całym świecie znajdą w tym wydarzeniu koronny argument na to że terroryzm nie ma nic wspólnego z islamem.

 •  

  pokaż komentarz

  SejmLog musiał usunąć z fb link do tego tłumaczenia:

  "Osoby udostępniające nasz wpis zaczeły otrzymywać bany od Facebooka, nasza strona została zaatakowana atakiem ddos, gdy tymczasem duże mainstreamowe media bez problemu wrzucają wybrane przez siebie części manifestu z tłumaczeniem części pasujących do ich narracji i opinii. Nie pozostawiając odbiorcy miejsca na samodzielne jej wyrobienie."

1 2 3 4 5 6 7 ... 17 18 następna