•  

  pokaż komentarz

  @olka_2310 W opisie jest napisane "leczenie kanaboidami" za 5 tysięcy miesięcznie a takie coś nie istnieje. Jeżeli chodziło o kannabinoidy to one nie leczą raka. O co chodzi? Pomijając że ktoś w tym opisie zrobił k@?#ę z interpunkcji i ortografii. Chyba zwracając się o pomoc możnaby wysilić się trochę bardziej.

 •  

  pokaż komentarz

  Totalna ściema, jak połowa zbiórek na tej stronie.
  1. Badania genotypu sa ze skladek NFZ.
  2. Ciekawe leczenie kanaboidami.
  3. Ciekawe gdzie jej zrobili zabieg usuwający połowę narządów jamy brzusznej. W takim stadium choroby pobiera się wycinki i na chemie albo radioterapie pacjent idzie (z reguły paliatywna). Abstrahując od tego, że niby CT przed zabiegiem nie wykazało zaawansowania.
  4. Nasrane błędów ortograficznym, interpunkcyjnych, stylistycznych itp. Pisane orzez pijanego Ukrainca.
  Pozdrawiam.

 •  
  miczq via iOS

  +21

  pokaż komentarz

  Jak takie zbiórki, bez absolutnie żadnego dowodu mogą istnieć? Polacy są najwyraźniej za bogaci. Człowiek ciężko pracuje, a tu tacy przyjdą i tak od ręki 50 tysięcy, a przeglądając tamtą stronę i nawet tutaj na wykopie, większość wygląda na oszustwo.

  •  

   pokaż komentarz

   @miczq: Chcącemu się krzywda nie dzieje. Zapytaj @Xtreme2007, wpłacił ile mógł, nawet nie znając nazwiska "potrzebującej", nie mówiąc o historii choroby.

  •  

   pokaż komentarz

   @Zatwardzenie A to nie jest tak ze pomagam.pl weryfikuje zgłoszenia?

  •  

   pokaż komentarz

   @Xtreme2007: Oczywiście, że nie. Jak klikniesz https://pomagam.pl/pytania to dowiesz się między innymi, że:

   Ze względu na ilość zbiórek prowadzonych na Pomagam.pl nie jesteśmy w stanie kontrolować sposobu wydatkowania zebranych środków. Właśnie dlatego kładziemy tak duży nacisk na kwestie związane z bezpieczeństwem: zebrane środki wypłacamy wyłącznie na zweryfikowane konta bankowe lub konta fundacji zarejestrowanych w KRS, umożliwiamy zgłaszanie ewentualnych nadużyć oraz kontakt z organizatorami zbiórek, wskazujemy, czy organizator zbiórki połączył konto z profilem na Facebooku itp.

   Innymi słowy: Nazywasz się Jan Kowalski, podajesz nr konta bankowego, udowadniasz, że konto bankowe należy do Ciebie i możesz zbierać na co chcesz.

   źródło: xD.png

  •  

   pokaż komentarz

   @Zatwardzenie: @Xtreme2007: co więcej możesz napisać, że masz raka żołądka i zbierasz na finansowaną przez NFZ diagnostykę raka oraz na leczenie "kanabinodami" które nie istnieją, ci idioci nawet tego nie sprawdzają. ;) No ale dobrze, że wpłaciłeś ile mogłeś, chwali się :D

  •  

   pokaż komentarz

   @Stragan: no i co z tego, że NFZ refunduje? Dentyści też są na NFZ, ale większość społeczeństwa leczy się prywatnie... Czemu ludzie chodzą prywatnie do lekarzy specjalistów i płacą, za często drogie badania, kiedy to wszystko moga mieć na NFZ? Hmm, zagadka...

  •  

   pokaż komentarz

   @nocnica: no i jajco. Dentysta na NFZ może co najwyżej wyrwać albo wstawić amalgamatową plombę i to raptem do 3 pierwszych zębów, a diagnostyka na NFZ nie różni się od diagnostyki za wyżebrane pieniądze. Do prywatnych lekarzy chodzą bo im się spieszy. Tutaj nie widzę informacji, że nie zrobi diagnostyki na NFZ bo np. musi czekać do kiedyś i tutaj screen potwierdzający czas oczekiwania na diagnostykę na NFZ. Widzę tylko dajcie mi, a głupi dają ;) Rozwiązałem twoją zagadkę, nie musisz dziękować, ale muszę przyznać, że trudna nie była.

  •  

   pokaż komentarz

   no i co z tego, że NFZ refunduje? Dentyści też są na NFZ, ale większość społeczeństwa leczy się prywatnie... Czemu ludzie chodzą prywatnie do lekarzy specjalistów i płacą, za często drogie badania, kiedy to wszystko moga mieć na NFZ?

   @nocnica: Ale co ty w ogóle porównujesz? Przecież to co napisałaś nie ma sensu w ogóle xD Porównujesz diagnostykę z NFZ do tego co refunduje NFZ u dentysty.

   Edit

   W sumie jak już piszesz, że ich znasz to może na potwierdzenie daj jakiś dowód na to? Byłoby bardziej wiarygodnie. Tak to praktycznie pod każdym takim znaleziskiem - nawet takim pełnych okropnych błędów znajdzie się jedna osoba która pisze, że zna rodzinę, osobę lub męża, których dotyczy sprawa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Stragan: no właśnie. W chorobie nowotworowej czas jest najważniejszy, nawet najlepsza terapia gie da, kiedy jest wdrożona za późno. Nei wiem, dlaczego chęć prywatnego leczenia się jest tutaj odbierane jako coś złego. Kiedy przy dowolnym znalezisku dotyczącym leczenia na NFZ są setki historii o tym, jaki ten system opieki zdrowotnej jest wujowy i ludzie są źle leczeni.

  •  

   pokaż komentarz

   @nocnica: ale gdzie jest w napisane, że nie zrobi na NFZ bo trzeba długo czekać? Ja nie widzę takiej informacji.

   Nei wiem, dlaczego chęć prywatnego leczenia się jest tutaj odbierane jako coś złego
   Dopóki będzie to leczenie za jej pieniądze to niech się leczy. Chciałbym zauważyć, że wyciąga łapę po pieniądze innych ludzi a zrzutka nie jest nawet zweryfikowana. Serio tego nie rozumiesz? Co jest z tobą nie tak?

  •  

   pokaż komentarz

   @nocnica:

   Kiedy przy dowolnym znalezisku dotyczącym leczenia na NFZ są setki historii o tym, jaki ten system opieki zdrowotnej jest wujowy i ludzie są źle leczeni.

   System leczenia jest c$$#$wy bo musisz iść do rodzinnego, stać w kolejcie, musi ci wystawić skierowanie, rejestrujesz się do specjalisty, potem znowu stoisz w kolejce. W sytuacji, gdy trafiasz do szpitala i jesteś po operacji praktycznie główny problem NFZ cię nie dotyczy więc nie porównuj tych sytuacji tak jak sobie wygodnie dopasowałaś przykład z dentystą do własnej tezy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kryspin013: za to ty widzisz tylko porównanie o dentystach, ale nie widzisz dalszej części o specjalistach i badaniach diagnostycznych. Głupie badania krwi ludzie robią prywatnie, bo często lekarze nie chcą wypisywać skierowań, bo po co to, na co to... I wiem, że to często nie jest wina samych lekarzy, tylko tego, że najzwyczajniej NFZ nie ma pieniędzy. Serio, znając naszą służbę zdrowia dziwowanie się, że ktoś chce leczyć się prywatnie jest dla mnie niepojęte.

  •  

   pokaż komentarz

   Głupie badania krwi ludzie robią prywatnie, bo często lekarze nie chcą wypisywać skierowań

   @nocnica: bzdura.

   I wiem, że to często nie jest wina samych lekarzy, tylko tego, że najzwyczajniej NFZ nie ma pieniędzy

   Kolejna bzdura.

   Pacjenta gówno to obchodzi czy nfz ma pieniądze czy nie, a lekarz nie robi łaski że wypisze skierowanie na badania krwi 2 razy w roku. Jak ktoś jest p$!$ą to jego problem. Kończę z tobą dyskusję bo masz takie argumenty, że aż mi się smutno robi.

   Serio, znając naszą służbę zdrowia dziwowanie się, że ktoś chce leczyć się prywatnie jest dla mnie niepojęte.
   Niech się leczy za swoje pieniądze i daj jej Boże zdrowie. Jak wyciąga łapę po cudze to wypadałoby się zweryfikować. Póki co dla mnie jest to oszustwo.

  •  

   pokaż komentarz

   Głupie badania krwi ludzie robią prywatnie, bo często lekarze nie chcą wypisywać skierowań, bo po co to, na co to...

   @nocnica: Chyba w Polsce D. Nie serio, wymyślasz to na poczekaniu czy jak? Tak NFZ nie ma kasy, ale patrząc po tym co piszesz teraz i co pisałaś wcześniej mam coraz większe wrażenie, że dopisujesz tu sobie historyjki pod tezę by uwiarygodnić znalezisko.

   I wróćmy do tego co pisałaś niżej. Skoro znasz jej męża to daj jakikolwiek dowód na to. Zdecydowanie bardziej uwiarygodniło by to znalezisko. Chyba, że napisałaś tak z jakiejś wymuszonej empatii czy z innego egoistycznego powodu...

   źródło: i.imgur.com

  •  

   pokaż komentarz

   @Kryspin013: nie wiem w ogóle w jakim ona świecie żyje. Ma niby 35 lat a jak dożyła takiego wieku samodzielnie to nie mam pojęcia. Szkoda czasu na dyskutowanie z kimś tak oderwanym od rzeczywistości. Ciekawe tylko ile sama się dorzuciła do leczenia żony kolegi.

  •  

   pokaż komentarz

   @Zatwardzenie: Ok, dziękuję. Myślałem że wszystkie ogłoszenia są weryfikowane. Że ktoś potrafi zbierać kasę na chorobę której nie ma :/ Dziwny ten świat

  •  

   pokaż komentarz

   @Stragan: Nie wiem, ale zauważyłem takie dziwne zjawisko, że ludzie czasami z chęci niesienia pomocy i jakiegoś dziwnego rodzaju empatii potrafią wręcz kłamać by też cię zachęcić do pomocy - niezależnie od tego czy by była to faktyczna pomoc czy nie. Coś na zasadzie "skoro przekonam innych to robię dobry uczynek".

   Że ktoś potrafi zbierać kasę na chorobę której nie ma :/ Dziwny ten świat

   @Xtreme2007: Pieniądze... Przy czym nie traktuj tego jako potwierdzenie tego, że zbiórka jest fałszywa. Po prostu dużo na to wskazuje ale zarówno jedna jak i druga strona nie ma ostatecznego dowodu na potwierdzenie, historia z opisu trochę nie ma sensu - bezpieczniej zakładać jednak, że zbiórka jest fałszywa. Chyba, że liczysz się szansą wtopienia pieniędzy i sponsorowania komuś życia.

   Od pomagam.pl o wiele lepsze jest siepomaga.pl które już te zbiórki jakoś weryfikuje. Nie bez powodu wszystkie przekręty lądują na pomagam.pl albo zrzutka.pl gdzie autorzy strony mają w dupie oszustwa.

  •  

   pokaż komentarz

   @Stragan Wiesz co, lubie pomagać. Sądziłem, ze pomagam weryfikuje - dość oczywiste to dla mnie bylo. Dzieki apanowie za wyjaśnienie.