•  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @Charakternik_: przyganial kociol garnkowi:

   Tych zaś przeciwników moich, którzy nie chcieli, żebym panował nad nimi, przyprowadźcie tu i pościnajcie w moich oczach (Jezus Chrystus) – (ŁK 19,27)

  •  

   pokaż komentarz

   @jeanpaul: To nie są słowa Jezusa. To są słowa człowieka o którym Jezus opowiadał w przypowieści. A teraz, manipulatorze:

   źródło: wykop.pl

  •  

   pokaż komentarz

   @jeanpaul: tego nie powiedział jezus, wystarczyły 2 minuty abym to wygooglował i powiedział to człowiek szlachetnego rodu w przypowieści o minach, minus za manipulację.

  •  

   pokaż komentarz

   @jeanpaul: Czytanie ze zrozumieniem kiepściutko https://wbiblii.pl/szukaj/%C5%81k%2019
   Witaj na czarnolisto!

  •  

   pokaż komentarz

   @yale: @swiezyczosnek: @jeanpaul: ja tylkoo komentuje obrazek, na ktorym porownuja dwie kziazki:
   jest tego wiecej:
   Księga Powtórzonego Prawa 13:13-19 - wybicie niewiernych
   2 Księga Samuela 6:3-7 - zniszczenie miasta Uzzi
   Księga Powtórzonego Prawa 13:7-12 - zabijanie innowiercow
   Księga Jozuego 11:21-23 - ludobojstwo
   ... stary i nowy testament to spore dziela, a autorzy sobie nie zalowali, nie che mi sie wiecej szukac - ale widze dobra ksiega ma swoich obroncow.

   Jestescie w swojej bezkrytycznosci rownie slepi jak wasi bracia muzumanie - w sumie modlicie sie do tego samego boga.

  •  

   pokaż komentarz

   @jeanpaul: 2k19 a debile ciagle prostują stary testament jako źródło wiary chrześcijańskiej xD

  •  

   pokaż komentarz

   @Charakternik_: Muzułmanie robią teraz to samo co chrześcijanie kiedyś

  •  

   pokaż komentarz

   @massbombing: i jaki z tego wniosek? My się zmieniliśmy, oni od setek lat zastają w tej samej czarnej dziurze.

  •  

   pokaż komentarz

   @Charakternik_: Nieprzyjaciół swoich należy mordować.
   Chrześcijanie kiedy znaczyli najwięcej na świecie mordowali swoich nieprzyjaciół i bardzo dobrze.
   Te religijne nakazy są kompletnie niepraktyczne.

  •  

   pokaż komentarz

   @Charakternik_: ahh te miłowanie bliźniego przez polskich katolików xD

  •  

   pokaż komentarz

   To nie są słowa Jezusa. To są słowa człowieka o którym Jezus opowiadał w przypowieści. A teraz, manipulatorze:

   @Topgun:

   tego nie powiedział jezus, wystarczyły 2 minuty abym to wygooglował i powiedział to człowiek szlachetnego rodu w przypowieści o minach, minus za manipulację.

   @swiezyczosnek:

   Lecz jeśli cię kto uderzy w prawy policzek, nadstaw mu i drugi! (Mt 5,38-42)

  •  

   pokaż komentarz

   @Kuciniak: za voa takiego mozna dac w mordę, oczywiście potem należy sie wypowiadać

  •  

   pokaż komentarz

   @jeanpaul: geniuszu, wiesz, że postujesz stary testament, czasy plemion żydowskich wieki przed Chrystusem, a muzułmanie zarzucają chrześcijanom, że odeszli właśnie od nauk starego testamentu?? Piękne samozaoranie z twojej strony. I wiesz w ogóle czym jest przypowieść?
   Muzułmanie uznają Jezusa za proroka, ale Nowy Testament miał być wg nich sfałszowany przez żydów. Opierają sie Koranie i trochę na starym testamencie.

  •  

   pokaż komentarz

   I wiesz w ogóle czym jest przypowieść?

   @empty_silence: tak wlasnie nalezy traktowac obie te ksiazki. Po drugie czy to nie jeden i ten sam bog do ktorego modla sie wszystkie wymienione przez ciebie grupy religijne?

   Ale nauczaj mistrzu, nauczaj.

  •  

   pokaż komentarz

   @jeanpaul: Nie i bardzo byś tym obraził muzułmanów, uczniu. Ich zdaniem Bóg jest bezlitosny. Nie uznają czegoś takiego jak "syn Boga". O fałszywych prorokach mających przyjść po Jezusie słyszałeś?
   Co do punktu konfrontacji obu religii, to widzą coś takiego:
   Sahih Al-Bukhari, księga 78, numer 224:

   Sprawozdanie przez Abu Huraira: Apostoł Allaha powiedział:
   Najstraszniejszym imieniem dla Allaha w dniu zmartwychwstania będzie imię mężczyzny, który się nazywa Królem wszystkich Królów (Malik Al-Amlak)."


   a to już nasza apokalipsa:

   Ci będą walczyć z Barankiem, a Baranek ich zwycięży, bo Panem jest panów i Królem królów – a także ci, co z Nim są: powołani, wybrani i wierni (Ap 17,14)

  •  

   pokaż komentarz

   Nie i bardzo byś tym obraził muzułmanów, uczniu. Ich zdaniem Bóg jest bezlitosny. Nie uznają czegoś takiego jak "syn Boga". O fałszywych prorokach mających przyjść po Jezusie słyszałeś?

   @empty_silence: slabiutko, degraduje cie z mistrza na trolla.

   Odpowiedz jest bowiem prosta i nie lezy w litosciwosci boga, a przede wszystkim w tym, ze w islamie i judaizmie bog jest jeden, a w chrzescijanstwie trójjedyny (ot taka proba odroznienia sie od starszych w przypadku judaizmu braci w wierze).

   Tyle, ze to nie bylo tematem mojego komentarza. Biblia uzywana w kosciolach katolickich zawiera stary testament, stary testament opisuje barwnie takze krwawego i bezlitosnego boga, stad prosty wniosek ze "przyganil kociol garnkowi".

  •  

   pokaż komentarz

   @jeanpaul:

   Tyle, ze to nie bylo tematem mojego komentarza. Biblia uzywana w kosciolach katolickich zawiera stary testament, stary testament opisuje barwnie takze krwawego i bezlitosnego boga, stad prosty wniosek ze "przyganil kociol garnkowi".
   Z tego wniosek, drogi uczniu, że nie uważałeś na religii a do kościoła nie uczęszczasz. Oczywiście rozumiesz DLACZEGO używamy starego testamentu?

  •  

   pokaż komentarz

   Oczywiście rozumiesz DLACZEGO używamy starego testamentu?

   @empty_silence: juz nie jestem uczniem bo zostales zdegradowany i masz powazne braki, pytajac sie o tak podstawowe sprawy.

  •  

   pokaż komentarz

   @jeanpaul:

   Z tego wniosek, drogi uczniu, że nie uważałeś na religii a do kościoła nie uczęszczasz. Oczywiście rozumiesz DLACZEGO używamy starego testamentu?
   Tak, drogi uczniu? Więc przedstaw, jak to wygląda z twojej strony. Dlaczego wg ciebie chrześcijanie dalej używają starego testamentu, mimo okrutnych cytatów w nim, na które zresztą sam się powołujesz?

  •  

   pokaż komentarz

   @empty_silence: Pojdz dziecie, ja cie uczyc kaze: https://opoka.org.pl/biblioteka/T/TD/nadzieja/jak_st.html
   Tu sobie poczytaj, prawie u zrodla. Zawsze mnie bawi ten dysonans (poznawczy) dla czetelnikow Biblii. A jeszcze smieszniejsze sa proby jego tlumaczenia. No ale coz, dzieki (sic!) bogu mozna jeszcze wlasna religie wybierac.

  •  

   pokaż komentarz

   @jeanpaul:
   Drogi uczniu, czytaj ze zrozumieniem, co linkujesz jeśli powyższy twój post nie jest trollingiem. (Natomiast pochwalam pierwsze zdanie, z pięknego utworu Konopnickiej).
   Prof. Salij dobrze to tłumaczy - dlatego Jezus mówi, że nie przyszedł obalać praw proroków. I zmienia te prawa w tym samym akapicie, co to mówi, nie obalając ich. Dlatego uznajemy stary testament, jako przypomnienie, jak okrutne były czasy przed nim (nie da się inaczej docenić jego roli w reformowaniu i wyjątkowości wśród krajanów), a równocześnie bierzemy z niego mądre nauki, jak np. 10 przykazań. Co się nie zgadza z twoimi zero jedynkowymi założeniami, patrząc po cytowaniu okrutnych fragmentów. Marcjon też tego nie zauważał, tylko on cytował jedynie te dobre (brak docenienia roli Jezusa). Oprócz tego Jezus miał być przewidziany przez ST. Za prof. Salijem cytującym papieża:

   Księgi święte Starego Testamentu — pisał Pius XI — są całkowicie słowem Bożym, organiczną częścią Bożego objawienia. Stosownie do stopniowego rozwoju objawienia spoczywa na nich jeszcze ciemność czasu przygotowania na świetlany dzień odkupienia.Są one w pewnych szczegółach odbiciem ludzkiej niedoskonałości, słabości i grzechu, co jest nieuniknione w księgach historycznych i prawodawczych. Obok bardzo wielu rzeczy wzniosłych i szlachetnych opisują one nam także, jak naród wybrany, przechowujący objawienie i obietnice boskie, zwraca się ku rzeczom czysto ziemskim.
   Prof. Salij:

   Podobnie jeśli nie doceniam Starego Testamentu, moja wiara w Chrystusa nie jest autentyczna. Chrystus jest bowiem Synem Bożym, który dla nas stał się człowiekiem w całym tego słowa znaczeniu. Również w tym znaczeniu, że — jak każdy z nas — urodził się w określonej rodzinie i w określonym narodzie, które nie wzięły się znikąd, ale mają swoje dzieje i swoje miejsce na ziemi, swoje osiągnięcia i upadki, swoje zalety i wady. Otóż Stary Testament świadczy o tym zwyczajnym ludzkim zakorzenieniu Syna Bożego, który z miłości do nas stał się Synem Człowieczym
   Czy teraz rozumiesz, dlaczego nie odrzucamy ich, a równocześnie nie traktujemy jako prawa? Dlaczego np. w ST istniało wielożeństwo, niewolnictwo, małżeństwo było świeckim traktatem, a chrześcijanie stwierdzili, że sakrament małżeństwa wypala ślad na duszy? Dlaczego odeszliśmy od okrutnych kar w przeciwieństwie do szariatu i ST, gdzie masz okrutne kary?

   No ale coz, dzieki (sic!) bogu mozna jeszcze wlasna religie wybierac.
   Nie w islamie. Śmierć za apostazję, a uznawane religie to tylko te tzw. księgi.
   Te wszystkie zmiany muzułmanie i pożyteczni idioci zarzucają chrześcijanom. Ci drudzy uwielbiają wytykać chrześcijanom brak religijnego okrucieństwa, na wydechu powołując się na okrucieństwo starego testamentu. Może zależy im na wytworzeniu się radykałów? I jednocześnie próbują oceniać muzułmanów tak jak chrześcijan.

  •  

   pokaż komentarz

   @empty_silence: wszystko "pieknie i ladnie" to ten bog ulegl zmianie i przestal byc okrutnikiem, a dobrzy chrzescijanie nastawiajac drugi policzek wybieraja to co im wlasnie do kontekstu pasuje. Raz milosierdzie raz stos, raz ubóstwo, raz przepastne majatki, raz nauke w klasztorach raz krucjaty w nowym swiecie. W sumie konsekwetna manipulacja na dorazne potrzeby. Tak jak i w tym zalinkowanym przezemnie tekscie.

   I tylko przypomne, ze swoim pierwotnym komentarzem porownalem zawartosc dwoch ksiazek, bez odwolywania sie do religii i jej kanonow, a baranki boze obskoczyly mnie jak wataha wilkow. Pewnie gdyby to bylo przed kosciolem to mozna by w najlepszym razie zostac oplutym, a w najgorszym oberwac kamieniem. Kamieniowanie zdaje sie nie bylo wynalazkiem muzumanow :)

  •  

   pokaż komentarz

   @jeanpaul:

   I tylko przypomne, ze swoim pierwotnym komentarzem porownalem zawartosc dwoch ksiazek, bez odwolywania sie do religii i jej kanonow,
   TO jest w całosci twój pierwotny komentarz, za który zebrałeś 142 minusy na tą chwilę:
   https://www.wykop.pl/link/4848537/comment/63896639/#comment-63896639

   przyganial kociol garnkowi:
   Tych zaś przeciwników moich, którzy nie chcieli, żebym panował nad nimi, przyprowadźcie tu i pościnajcie w moich oczach (Jezus Chrystus) – (ŁK 19,27)

   Jak historyk na lekcji cytował np. fragment młotu na czarownice to twoim zdaniem uczył was palić czarownice na stosach?
   PS. a skąd się wzięły stosy w ogóle? Otóż w starym testamencie jest fragment o tym, że ogień oczyszcza. DLATEGO nie wyjmujemy fragmentów, zwłaszcza tych okrutnych.

   Pewnie gdyby to bylo przed kosciolem to mozna by w najlepszym razie zostac oplutym, a w najgorszym oberwac kamieniem.
   Spróbuj. Na razie w Polsce mieliśmy ludzi (pijani - ateiści lub chrześcijanie) włamujących się do kościoła i bezczeszczących go. Reakcja księży? "Należy przebaczyć". Porównajmy jak zareagują na twoje słowa a jak na wyraźne przestępstwo, czyli wandalizm.

   Raz milosierdzie raz stos, raz ubóstwo, raz przepastne majatki, raz nauke w klasztorach raz krucjaty w nowym swiecie.
   Czyli tak jak prawo państwowe i władza w zależności od czasów. Napadasz na pielgrzymów pod Jerozolimą? Będziesz miał krucjatę. Wysadzisz "dwie wieże"? Będziesz miał "misję pokojową". W obu był też pierwiastek władzy świeckiej. Kiedyś szaty kościelne były zdobione klejnotami i z najlepszych materiałów, podobnie jak królewski image.

  •  

   pokaż komentarz

   @empty_silence:

   moj blad, pierwszy cytat nie byl szczesliwie dobrany, ale w kolejnym podalem wystarczajaco duzo innych aby wskazac na brutalnosc boga opisywanego w Bibli. Zreszta brutalnosc boga starego testamentu nie podlega dyskusji.

   Nie bede probowal, wystarczy mi pelne nienawisci "spojrzenia minusow" w kazdej mojej dyskusji w internecie na ten temat.

   Ja sie na krucjaty nie powolywalem, czemu je przywolujesz?
   Co WTC ma do Bibli, nie mam pojecia. W sumie to trzebaby chyba wybudowac kolejne dwie i wystawic na zamach. Tak to bylo z tymi policzkami?

   W obu był też pierwiastek władzy świeckiej. Kiedyś szaty kościelne były zdobione klejnotami i z najlepszych materiałów, podobnie jak królewski image.

   No i dochodzimy do istoty wiekszosci religii tego swiata - wladza. Wladza jako cel ostateczny, a za nia wszystkie jej atrybuty pieniadze, seks i pozycja poza prawem dla maluczkich.

 •  

  pokaż komentarz

  Co na to obrońcy miejszosci seksualnych i religijnych z pod znaku sierpa i młota????? Czy to nie był faszyzmu w czystej postaci??

 •  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez moderatora

 •  
  dssadsadsadsa

  +4

  pokaż komentarz

  Dlatego uważam, że religie to zbędne zło tego świata dla ludzi którzy niewiedzą po co żyć.