•  

  pokaż komentarz

  Tak na chłopski rozum, to jednak była kradzież.

  •  

   pokaż komentarz

   @wojniz: SKoro tacy skrupulatni to niech i oskarżą właścicieli za znęcanie się nad psami w tym samym czasie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Sobczak: Oczywiście, że tak. Ale to są dwie oddzielne sprawy. Pan aktywista, zamiast działać na własną rękę, powinien wezwać policję.

  •  

   pokaż komentarz

   @wojniz: do więzienia nie pójdzie, sam zrobiłbym tak samo

  •  
   pies_harry

   +93

   pokaż komentarz

   @wojniz:
   A policja rozłożyłaby ręce. Ostatnio był podobny przypadek - policja oddała psa zwyrodnialcowi co go prawie zakatował na śmierć.

  •  

   pokaż komentarz

   @wojniz: Stan wyższej konieczności też instnieje. Życie stworzenia jest ważniejsza niż przepisy.
   Prokuratura jest od tego, żeby go oskarżyć. Sąd jest od tego, żeby go uniewinnić.

  •  

   pokaż komentarz

   @kantek007: Oczywiście, że tak. I jak sprawa trawi do sądu, to tylko idiota by gościa skazał. Ja jedynie stwierdzam fakt, że to jakby nie patrzeć, była kradzież( ͡° ͜ʖ ͡°)
   @pies_harry: nie kojarzę. W każdym razie, nie możemy się zgadzać na samowolę różnej maści aktywistów. Mamy tam jakieś prawo i w ramach tego prawa trzeba działać. A jak prawo złe, to zmienić.

  •  
   pies_harry

   +5

   pokaż komentarz

   @wojniz:

   A jak prawo złe, to zmienić.

   Jak? Nie wybieramy sobie prawa, nie mamy żadnej władzy ani prawa, żeby zmienić prawo. Jest złe i kropka. Nic nie możemy z tym zrobić.

   Wiesz jak wygląda reakcja na źle zaprojektowany chodnik? Wydeptana w trawniku ścieżka w innym miejscu. Tak działa praktyka. Złe prawa się obchodzi i nie przestrzega.

   Tak, wolałbym mieszkać w państwie prawa, ale nasze jest teoretyczne. Władza generalnie sra na prawo i go nie przestrzega. Prawo w tym kraju służy w zasadzie władzy i przestępcom. Rzadko kiedy ludziom.

   W takim układzie (w naszym państwie teoretycznym) przestrzeganie czegoś takiego jest absurdalne. Gość ma moje pełne poparcie. Swojego czasu serio słyszałem w polskiej telewizji POLICJANTA, który mówił, że jeśli w obronie własnej ktoś kogoś zabije, to lepiej nie iść z tym na policję, bo oni nie chcą tego ścigać ale muszą. Tak to wygląda.

  •  

   pokaż komentarz

   W prawie karnym stan wyższej konieczności jest kontratypem, jeżeli polega na ratowaniu dobra chronionego prawem przez poświęcenie innego dobra chronionego prawem, pod warunkiem, że dobro poświęcone przedstawia wartość niewątpliwie niższą od dobra ratowanego.

   @wojniz: Nie jestem prawnikiem, ale może być to bardziej złożone i do wybronienia na tej drodze

  •  

   pokaż komentarz

   @pies_harry: dyskusja nad poszanowaniem i adekwatnością prawa w naszym kraju jest z góry skazana na porażkę. Jako nacja nie umiemy tworzyć prawa, bo wiadomym jest, że nikt nie będzie go przestrzegał. Dlatego też nikt nie szanuje prawa, bo jest tak irracjonalne, że nie da się go przestrzegać. Taki paragraf 44 naszej mentalności.

  •  

   pokaż komentarz

   @pies_harry: uczestniczyłem w podobnym przypadku tzn. Zgłosiłem znęcanie się nad zwierzętami. Olali sprawę.

   Kolejni sąsiedzi zawiadomili - bez reakcji.

   Kolejne zawiadomienie, o dziwo skończyło się przyjazdem policji, bez skutku, stwierdzili że nie ma zwierząt (lol xD)

   Wystosowalem oficjalną skargę na czynności jako fundacja, dopiero wtedy się zainteresowali sprawą, weszli przez okno i zabrali zwierzęta. O dziwo nagle były, szok i niedowierzanie.

  •  

   pokaż komentarz

   sam zrobiłbym tak samo

   @Bonanzaa: w takim razie co konkretnie powstrzymuje cię przed robieniem tego samego?

  •  

   pokaż komentarz

   @wojniz: to sie nazywa stan wyższej konieczności

  •  

   pokaż komentarz

   @terwer358: no tak, i dla tego Pan aktywista nie powinien być ukarany za tą kradzież. Jednak technicznie rzecz biorąc, to była wciąż kradzież.

  •  

   pokaż komentarz

   Mamy tam jakieś prawo i w ramach tego prawa trzeba działać

   @wojniz: Na pewno wiele się wtedy zdziała. Nasze prawo to absurd, które zawsze stoi po stronie oprawcy zwierząt. Fundacje cały czas się z tym borykają i nikt sobie z tego nic nie robi.

  •  

   pokaż komentarz

   Jak? Nie wybieramy sobie prawa, nie mamy żadnej władzy ani prawa, żeby zmienić prawo. Jest złe i kropka. Nic nie możemy z tym zrobić.

   @pies_harry: I tu się bardzo mylisz. Mamy bardzo duży wpływ na prawo, tylko niewielu osobom zależy aby się postarać zmieniać to prawo. No i nie jest to zmiana z dnia na dzień tylko trzeba o to zabiegać czasami i latami.

  •  
   pies_harry

   +1

   pokaż komentarz

   @LrPrl:
   Czekaj, co przegapiam? Jak mamy / możemy zmieniać prawo? Cieszę się, że nie piszesz o wyborach. Bo ten system nie działa i cieszę się, że coraz więcej ludzi sama to widzi, nie trzeba tłumaczyć od nowa stale.

  •  

   pokaż komentarz

   @powaznyczlowiek: nie widziałem takich psów to nie robię

  •  
   pies_harry

   -1

   pokaż komentarz

   @henk:
   Tak mi się zdaje, że to sprzeczność (i pętla) pozorna, aczkolwiek wygodna jakoś dla wszystkich stron.

   Myślę, że sensowne prawo jest ŁATWIEJSZE do przestrzegania. Nawet wśród tych samych nieporządnych ludzi przestrzeganie prawa wzrośnie, jak tylko będzie im zwyczajniej łatwiej go przestrzegać.

   Sensowne prawo jest też łatwiejsze do EGZEKWOWANIA, bo często prawa się nie przestrzega, kiedy prawa się nie egzekwuje.

   Tak jest z większością PORD. Gdzie masz radar (egzekwowanie) - tam masz przestrzegane przepisy. A że oznakowania jest za dużo, nie tam gdzie trzeba, niektóre przepisy nieadekwatne do realiów - to i ciężko to nawet egzekwować, a co dopiero przestrzegać.

   Nie możemy mieć lepszego prawa, bo nie możemy mieć lepszego rządu. A prawdopodobnie nie możemy mieć lepszego rządu, bo Polacy w ogóle tu kart nie rozdają tylko silniejsi gracze. Jasne, pewnie kiedyś to się zmieni z różnych przyczyn, ale to będzie jeszcze bardzo długo trwało.

   Jeszcze jedno, w Chinach na początku nie mieli nic porządnie. Jeden chaos i budowanie nowoczesnej produkcji w groteskowy, nieudolny, chaotyczny i niekompetentny sposób. No ale zbudowali. I jeszcze w jakich warunkach początkowych - głęboka komuna, syf i zacofanie. I jeszcze weź bezwład takiego ogromnego państwa. A coś tam zmienili. Nie ma się co spierać o detale, czy mają super czy przeciwnie, ważne, że coś się tam zmieniło dość zauważalnie, a i stale się zmienia. Stąd też my możemy mieć nadzieję, że u nas nawet szybciej może się coś ruszyć.

  •  

   pokaż komentarz

   @pies_harry: Normalnie wpływać na to aby złe prawo nie było wprowadzane (protesty i manifestacje tak jak w przypadku ACTA2 choć to się dopiero rozkręca) lub proponować własne zmiany, propagować pewne idee itp. itd. Przykład - jazda bez dowodu rejestracyjnego czy w końcu coś normalnego w sprawie kręcenia liczników (choć dopiero za rok mają wejść nowe przepisy no ale...). Małymi krokami my jako obywatele możemy spokojnie wpływać na nasze prawo. Ba, odpowiednio duża liczba obywateli może bardzo skutecznie wpływać - w końcu to wyborcy co pomogą dopchać się do koryta.

   Wybory to oczywiście bardzo ważna sprawa w tej kwestii, niestety w Polsce w najbliższym czasie się nic nei zmieni. Kiedyś myślałem, że po prostu starzy ludzie muszą umrzeć i będzie lepiej - bo elektorat PO i PiS będzie coraz mniejszy w ten sposób. Niestety PiS i opozycja bardzo skutecznie podjudzają naród przeciwko sobie przy okazji tworząc nowy elektorat. Nie da się wytłumaczyć ludziom, że w Polsce jest więcej partii aniżeli PiS i PO (PO porozbijane na mniejsze partie). Głosują na PiS bo PO może wygrać i odwrotnie. Mam pewną nadzieję, że po ostatnim w zasadzie ogromnym sukcesie Kukiz'15 otworzy to co niektórym oczy, że są inne partie które mogą mieć znaczenie i warto dać im szanse.

  •  

   pokaż komentarz

   @kantek007: A pozniej brak rak do pracy, bo sa zawaleni sprawami ¯\_(ツ)_/¯ Kurcze, ze tez organy scigania nie maja mozliwosci kierowania sie wspolnym dobrem, tylko jest takie gowno...

  •  

   pokaż komentarz

   @wojniz
   Stan wyższej konieczności . Sędzia powinien znać taką zasadę poświęcenie dobra o niższej wartości dla ratowania dobra o wyższej .

  •  

   pokaż komentarz

   @wojniz tak na chłopski rozum jak bronisz kogoś przed inna osoba to możesz posunąć się Fo fizycznego uszkodzenia ciała. Ale prawo ma na to wytłumaczenie w postaci obrony koniecznej.
   To samo z wybicie szyby w nagrzanym samochodzie, to niszczenie mienia ale prawo mówi o działaniu w stanie wyższej konieczności. Tutaj tak było i powinni go uniewinnic. .

  •  

   pokaż komentarz

   @Holenderski_Ser: No tak, i wspominałem o tym wcześniej już. Sędzie nie powinien ukarać Pana aktywisty. Jednak kradzież miała miejsce( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @wojniz: twierdzi że działał zgodnie z tym przepisem

   art. 7 ust. 3 ustawy o ochronie zwierząt. „w przypadkach niecierpiących zwłoki, gdy dalsze pozostawanie zwierzęcia u dotychczasowego właściciela lub opiekuna zagraża jego życiu lub zdrowiu, policjant, strażnik gminny lub upoważniony przedstawiciel organizacji społecznej, której statutowym celem działania jest ochrona zwierząt, odbiera mu zwierzę, zawiadamiając o tym niezwłocznie wójta (burmistrza, prezydenta miasta), celem podjęcia decyzji w przedmiocie odebrania zwierzęcia"

   więc powinien być uniewinniony.

  •  

   pokaż komentarz

   na chłopski rozum

   @wojniz:
   "na chłopski rozum - zdolność zdroworozsądkowego myślenia, wynikająca z doświadczenia życiowego i intuicji, a nie z posiadanej wiedzy"
   więc z tym bym się akurat zgodził.

  •  
   pies_harry

   0

   pokaż komentarz

   @LrPrl:
   Hm, mówisz petycje online i offline? Kiedyś byłem zapisany do Avazz, bo się chwalili, że ich petycje kilka razy odniosły skutek. Ale trochę za bardzo ostatnio skręcili w lewo.

 •  

  pokaż komentarz

  źródło: comment_kyT3o9jrQWek17fgSkpsYZtROqcmUn4h,w400.jpg

 •  

  pokaż komentarz

  Widać muszą zniechęcić innych jakby im przyszło takie coś do głowy jak być dobrym samarytaninem dla braci mniejszych.. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Mają za małe głowy żeby myśleć. A dobro innych, to przecież nie specjalność Prokuratury. Oni, niezależnie co zrobią, dostaną wypłatkę.

 •  

  pokaż komentarz

  Chlew obsrany gównem. Tu się nic nie zmienia, na lepsze.