•  

  pokaż komentarz

  Gratuluje @Lavie, zmieściłeś się w czasie mniejszym niż 10 minut. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  źródło: lavie.png

 •  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @Itsok: Arktyka, Sahara, jakieś tereny koło Nepalu też pewnie by się znalazły. Wypadałoby zadać retoryczne pytanie "czemu ZUPEŁNYM PRZYPADKIEM dostali tereny akurat tam, zaraz obok Jerozolimy". Całkowity przypadek ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @kaganiec_oswiaty: Pewnie dlatego, że nawet w biblii masz napisane, że ziemia żydowska. Poza tym Turcy przegrali z anglikami, którzy rozdzielili tereny zdobyczne między żydów i arabów. Arabowie przegrali wszystkie wojny z czego prawie wszystkie sami zaczęli albo swoją armią albo blokowaniem międzynarodowych szlaków. Może dlatego jest teraz jak jest ?

  •  

   pokaż komentarz

   @kaganiec_oswiaty: Nie jest do końca sztuczny, Żydzi mieszkali tam wiele wieków temu. Sztuczny może w tamtejszej sytuacji geopolitycznej ale historycznie były do tego podstawy.
   To podobnie, jakby Ukraińcom nagle zabrać Lwów - niby tam teraz mieszkają, ale kiedyś był polski.
   Natomiast zrobiono to bez poszanowania prawa państwa które obecnie te ziemie posiada co było błędem i rozpoczęło falę uzasadnionej agresji Palestyny.

  •  

   pokaż komentarz

   @kaganiec_oswiaty: Polska też jest sztucznym tworem. Stalin sobie narysował kwadratowe państw w granicach w jakich historycznie Polska nigdy nie była. Gdzie się dało to granica po rzekach górach i morzu a gdzie nie to przy linijce na pół historyczne Prusy Wschodnie. Prawie wszystkich Polaków spoza tego kwadratu przesiedlono do środka, z z kwadratu wysiedlono prawie wszystkich nie Polaków. Powstał ładny geometrycznie po raz pierwszy w historii jednolity etnicznie kraj.

  •  

   pokaż komentarz

   "czemu ZUPEŁNYM PRZYPADKIEM dostali tereny akurat tam, zaraz obok Jerozolimy"

   @kaganiec_oswiaty:
   1. bo Żydzi o te właśnie tereny się upomnieli;
   2. bo Amerykanom pasowało, że wskazane przez Żydów tereny leżą na skrzyżowaniu pomiędzy Azją, Afryką i południową Europą;
   3. bo Amerykanom pasowało, że wskazane przez Żydów tereny leżą po sąsiedzku z jednymi z największych na świecie złóż ropy naftowej;
   Tak sądzę.

  •  

   pokaż komentarz

   @kaganiec_oswiaty totalitaryzm większości. I napiszę więcej że nie ważne która ze stron by wygrała i tak by było to samo.

  •  

   pokaż komentarz

   Co tu dużo gadać- jednym z największych sk@?@ysyństw czasów postwojennych była konferencja ONZ z 1948, która stwierdziła, że w takim razie up%#%!$@i tereny Palestyny i tam wysra ten sztuczny twór zwany potem państwem Izrael. Jak się to skończyło- widać dziś.

   @kaganiec_oswiaty: Losy terenów określanych nazwą Palestyna zadecydowały się tuż po pierwszej wojnie światowej. Wtedy powstał Brytyjski Mandat Palestyny i wtedy powstałoby państwo Izrael, gdyby nie działania Francji która chciała zaszkodzić Brytyjczykom. Wtedy krojono trupa Imperium Osmańskiego i wtedy stworzono takie sztuczne państwa jak Egipt, Irak, Syria, czy Jordania. Zresztą krojono też inne trupy, jak te po cesarstwie Austro-Węgier i Rosji. Powstało mnóstwo różnych, czasami sztucznych państw. Wtedy też powstał sztuczny twór (1), który 20 lat później został nazwany bękartem traktatu wersalskiego. Cała Afryka też została sztucznie podzielona przy pomocy ołówka i ekierki przez francuskich i brytyjskich "mężów stanu" To czy dane państwo jest sztuczne czy nie to się okazuje w praktyce - czy potrafi przetrwać i się rozwijać. Izrael potrafi.

   pokaż spoiler 1. A sztuczny bo zniknął z map wtedy gdy zniknął Chanat Krymski.

  •  

   pokaż komentarz

   @Itsok: sowieci też chcieli być dobrzy dla żydów i zrobić im swój Izrael - kazali przesiedlać się na zadupie pod granicą chińską ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBydowski_Obw%C3%B3d_Autonomiczny

  •  

   pokaż komentarz

   razie up#%#$%#i tereny Palestyny i tam wysra ten sztuczny twór zwany potem państwem Izrael

   @kaganiec_oswiaty: Xddd

   Tereny Brytyjskie?

   Palestyna jako państwo nigdy nie istniała.

   Polska po drugiej wojnie została sztuczniej utworzona niż Izrael.

   Breslau i Stettin to niby polskie miasta?

  •  

   pokaż komentarz

   Jeden naród obiecał drugiemu ziemię trzeciego - o powstaniu Polski . Artykuł nie antypolski .

  •  

   pokaż komentarz

   Co tu dużo gadać- jednym z największych sk?$?ysyństw czasów postwojennych była konferencja ONZ z 1948, która stwierdziła, że w takim razie up?#@!$$i tereny Palestyny i tam wysra ten sztuczny twór zwany potem państwem Izrael. Jak się to skończyło- widać dziś.

   @kaganiec_oswiaty: To jest obowiązujący zbiór mitów na wykopie, czy sam to wymyśliłeś?

   Jeśli komuś coś ONZ sztucznie wycinało, to Żydom pół Palestyny na okup dla Arabów. Żydowska Palestyna to była część Mandatu Palestyny przeznaczona dla Żydów, Arabowie mieli Transjordanię. ONZ stwierdziło jednak, że Arabów jest w Żydowskiej Palestynie trochę więcej, więc kroimy Palestynę na pół i wysrywamy sztuczny twór zwany państwem arabskim w Palestynie, a Żydzi się na to zgodzili. Arabowie radośnie zaś rozpoczęli wojnę.

   źródło: 2.bp.blogspot.com

  •  

   pokaż komentarz

   Natomiast zrobiono to bez poszanowania prawa państwa które obecnie te ziemie posiada co było błędem i rozpoczęło falę uzasadnionej agresji Palestyny.

   @yetix: Takie Państwo jak Palestyna to chyba nigdy nie istniało (no chyba że chodzi ci o to jak dawniej określano Państwo Żydowskie)

  •  

   pokaż komentarz

   @bh933901: Encyklopedia Larousse z `39 roku jako dowod czego?

   Jeśli komuś coś ONZ sztucznie wycinało, to Żydom pół Palestyny na okup dla Arabów. Żydowska Palestyna to była część Mandatu Palestyny przeznaczona dla Żydów
   - bo chyba nie tego.
   Nic sie żydom nie należało. To były ziemie od wieków arabskie i fenickie. Hebrajczycy jak sama nazwa wskazuje to byli cyganie, złodzieje i rabusie, handlarze i tak zostało.
   Anglicy obiecali swojej diasporze ziemie w mandacie palestynskim. W latach powojennych powstaja faszytsowskie organizacje terrorystyczne np. betar i zaczynaja mordowac na terenie palestyny i osiedlac sie. Wspierali ich Francja i POlska. Wiec obrazek z encyklopedia Larousse`a ze sztucznie wymyslona flaga? słabo

  •  

   pokaż komentarz

   Encyklopedia Larousse z `39 roku jako dowod czego?

   @BaniaGonibanie: Nie dowód, tylko wskazówka, że mityczne państwo Palestyny, podbite przez Żydów, to coś na kształt Atlantydy albo Lemurii. Do wykopków bardziej przepowiada obrazek, niż tłuste wywody historyczne.

   To były ziemie od wieków arabskie i fenickie.

   XDDDDDD
   Ostatnie państwo arabskie w Palestynie to XI wiek. Od wieków, dobry żart.

   Hebrajczycy jak sama nazwa wskazuje to byli cyganie, złodzieje i rabusie, handlarze i tak zostało.

   No jak to, ale to dzisiejsi Arabowie to prawdziwi potomkowie Żydów, czyli Hebrajczyków, a dzisiejsi Żydzi to jacyś przebierańcy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Anglicy obiecali swojej diasporze ziemie w mandacie palestynskim. W latach powojennych powstaja faszytsowskie organizacje terrorystyczne np. betar i zaczynaja mordowac na terenie palestyny i osiedlac sie.

   Tak, po wojnie Żydzi zaczynają napływać do Izraela. Weź już zluzuj, a najlepiej poczytaj jakąś książkę i nie konfabuluj. Dwie pierwsze alije miały miejsce jeszcze przed wojną. I Żydzi oczywiście byli także ofiarami zamachów terrorystycznych, ale oczywiście oni mogli być mordowani, bo w XI wieku istniało tam państwo arabskie, a wcześniej to nawet Fenickie.

   Wiec obrazek z encyklopedia Larousse`a ze sztucznie wymyslona flaga? słabo

   Jasne, encyklopedie są znane powszechnie z przedstawiania wymyślonych rzeczy, nie to co grono ekspertów na wykopie, którzy przed opublikowaniem wpisu rozsyłają jego wstępną wersję do zaprzyjaźnionych profesorów z prośbą o recenzję.

  •  

   pokaż komentarz

   @bh933901: Zarzucasz konfabulacje a sam je stosujesz.

   Arabowie, izraelici etc to ludy semickie, Hebrajczycy to kozopasy i tułacze. Od hebrajczyków wywodzi sie lud Izraela, a dzisiajsi zydzi to nawet nie semici tylko aszkenazyjczycy.
   A alie niczym sie nie rożnia od tego co przezywa teraz europa. njapierw udajacy pokrzywdzonych zydzi rosyjscy a potem terroryzm wspierany przez francje. Gratuluje

  •  

   pokaż komentarz

   Arabowie, izraelici etc to ludy semickie, Hebrajczycy to kozopasy i tułacze. Od hebrajczyków wywodzi sie lud Izraela, a dzisiajsi zydzi to nawet nie semici tylko aszkenazyjczycy.

   @BaniaGonibanie: No, pomijając nikomu niepotrzebny szereg truizmów dotarłeś do wniosku, że dzisiejsi Żydzi to jednak nie są hebrajscy cyganie, rabusie i złodzieje. Jaka jest więc ostateczna wersja, to znaczy. w którym momencie kłamałeś: że Żydzi to złe hebrajskie pastuchy, czy że Żydzi to podstępne aszkenazy podszywające się pod Hebrajczyków? A może Żydzi do tego stopnia opanowali arkany zła, że potrafią jednocześnie być i nie być Hebrajczykami?

   Tak na marginesie, według najlepiej zachowanego źródła historycznego ze starożytności, czyli Biblii, Hebrajczycy to po prostu synowie Izraela, więc to wywodzenie się Izraelitów od Hebrajczyków to sobie chyba sam wymyśliłeś.

   A alie niczym sie nie rożnia od tego co przezywa teraz europa. njapierw udajacy pokrzywdzonych zydzi rosyjscy a potem terroryzm wspierany przez francje. Gratuluje

   Nie zauważyłem, żeby Europa przeżywała napływ ludności o wysokiej pracowitości, nawadniający i użyźniający skrajnie biedne i opuszczone tereny Izraela (dwie pierwsze alije), albo napływ bogatych, wykształconych i potrafiących zbudować zaawansowaną technicznie gospodarkę specjalistów (alija trzecia, czwarta, ale także kolejne).

  •  

   pokaż komentarz

   @bh933901: Ziomeczku, mordeczko wiariaciku, ale kumieszl, żę juz abrahamowe plemion to herbrajczyczy, a semici i potomkowie Jeffeta to dalej ta sama grupa pustynnych pastuchów.

   I Biblia jest jednym z dostepnych zrodłem najlepiej zachwanych jak to nazwales. Listy egipskich faranonów sa jednak bardziej miarodajne niz mitologia plemienna.

   Nie zauważyłem, żeby Europa przeżywała napływ ludności o wysokiej pracowitości, nawadniający i użyźniający skrajnie biedne i opuszczone tereny Izraela (dwie pierwsze alije), albo napływ bogatych, wykształconych i potrafiących zbudować zaawansowaną technicznie gospodarkę specjalistów (alija trzecia, czwarta, ale także kolejne).
   hahahaha dobrze lecisz :) z jakiego komiksu to wziales?

  •  

   pokaż komentarz

   @yetix: Takie Państwo jak Palestyna to chyba nigdy nie istniało (no chyba że chodzi ci o to jak dawniej określano Państwo Żydowskie)
   @marcin-:

   Ale istnieli ludzie i to wystarczy

  •  

   pokaż komentarz

   iomeczku, mordeczko wiariaciku, ale kumieszl, żę juz abrahamowe plemion to herbrajczyczy, a semici i potomkowie Jeffeta to dalej ta sama grupa pustynnych pastuchów.

   @BaniaGonibanie: Nic nie zrozumiałem, możesz po polsku? Że niby Hebrajczycy zaczynają się od Abrahama? Nie, Abraham jest zarówno praojcem dla Żydów, jak i Arabów. Ojcem Izraelitów jest Izrael. Zresztą, nie zmienia to faktu, że nie dowiedziałem się dalej, w którym miejscu kłamałeś: nazywając Żydów potomkami Hebrajczyków, czy twierdząc, że tak naprawdę nie są Hebrajczykami, tylko przebierańcami z Niemiec.

   hahahaha dobrze lecisz :) z jakiego komiksu to wziales?

   Z książki "Żydzi i Arabowie, historia współczesnego Izraela" Bensimona i Errery, która opisuje charakter kolejnych alij. Dziadostwo, jak tamta francuska encyklopedia, prawda? A jak tam twoje źródła, NCzas, Sputnik, czy może komentarze mędrców na wykopie?

  •  

   pokaż komentarz

   @bh933901:Posłuchaj mnie synek tato ci opowie:

   A jak tam twoje źródła, NCzas, Sputnik, czy może komentarze mędrców na wykopie?

   nie tylko protokoły mędrców syjonu :) ładnie lecisz w tych swoich przemysleniach, co to jest sputnik? gdzie cie te twoje fetysze prowadza?

   Nie, Abraham jest zarówno praojcem dla Żydów, jak i Arabów.
   Tak i Abraham był hebrajczykiem, nalezal do kozolubnych hord zza eufratu. Był rabusiem i złodziejem. Do tego morderca. I prawie dzieciobojca. Tyle z mitologii.

   Długo po nim na świat przychodzą SEM CHAM JAFET
   Wg mitologi zydowskiej Jefet jest ojcem ludów indoeuropejskich, Sem ojcem semitów, a Cham lewicy laickiej.
   Kanaan zaś zaludnił ziemie zwane Kanaan i jest praojcem Libańczyków. jego potomkowie trwali na tych ziemiach i dbali o nie.

   I niestety dla ciebie koleszko nie kłamałem nigdzie wiec nie moge odpowiedziec na pytanie GDZIE KLAMAŁES.

   I tak zydzi ( po co piszesz z duzej litery? ) to potomkowie HEBRAJCZYKÓW
   a przebieranców z niemiec dopowiedziales sobie koleszko sam, ale to juz twoja osobista tragedia

  •  

   pokaż komentarz

   @marcin-: jedna uwaga: Niemcy w większości sami uciekli - głównie przed nacierającymi wojskami ZSRR. No i jednak w Polsce został ten "najpolstszy" kawałek, w którym zawsze dominowali etniczni Polacy - Małopolska, Wielkopolska, Mazowsze, Kujawy. Czego by nie mówić, to na tereach wschodnich (Kresy/Ziemie Zabrane) już tak jednolicie nie było. Miasta - owszem - w większości polskie, Wileńszczyzna też, ale poza tym - to już różnie. Tutaj trochę widać, jak II RP przespała szansę na próbę integracji Rusinów/Białorusinów/Ukraińców z Polakami.

  •  

   pokaż komentarz

   I niestety dla ciebie koleszko nie kłamałem nigdzie wiec nie moge odpowiedziec na pytanie GDZIE KLAMAŁES.

   @BaniaGonibanie: Napisałeś, że Żydzi to Hebrajczycy, a więc złodzieje, cyganie, i tym podobne, kończąc wywód, że do dzisiaj tak zostało. Potem napisałeś, że dzisiejsi Żydzi to nawet nie Semici. Czyli nie Hebrajczycy, bo Hebrajczycy to lud semicki. Potem znowu wracasz do pierwotnej wersji, że Żydzi to jednak Hebrajczycy. Jaka jest więc ostateczna wersja wydarzeń, bo dwa sprzeczne zdania nie mogą być na raz prawdziwe.

   Tak i Abraham był hebrajczykiem, nalezal do kozolubnych hord zza eufratu. Był rabusiem i złodziejem. Do tego morderca. I prawie dzieciobojca. Tyle z mitologii.
   Długo po nim na świat przychodzą SEM CHAM JAFET


   XD Sem, Cham i Jafet to synowie Noego, a więc żyli na długo przed Abrahamem

   I tak zydzi ( po co piszesz z duzej litery? )

   Bo piszę poprawną polszczyzną i nie zamierzam w najbliższym czasie przestać, więc będziesz musiał przywyknąć.

   a przebieranców z niemiec dopowiedziales sobie koleszko sam, ale to juz twoja osobista tragedia

   Napisałeś, że Aszkenazyjczycy to nie Semici, więc zasugerowałeś, że podają się za kogoś, kim nie są. Co sobie tutaj dopowiedziałem?

 •  

  pokaż komentarz

  I tak są wygrani dopóki każdy autor tekstu będzie się na wstepie tłumaczył, że nie jest antysemitą etc.
  ( ͡° ͜ʖ ͡°)