•  

  pokaż komentarz

  "My polscy Żydzi nie zobaczymy z tego nawet okruszka". Aha, czyli nie jest problemem bezpodstawność uroszczeń, tylko to, że nie dostaniemy z tego nic.

  •  

   pokaż komentarz

   @J4cc555: Odebrałem to raczej jako wyjaśnienie "nie mamy z tym nic wspólnego"

  •  

   pokaż komentarz

   @Tygodnik_Solidarnosc: Jakby nie chcieli mieć z tym nic wspólnego, to by nie płakali, że nie dostaną pieniędzy z tej próby wyłudzenia.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tygodnik_Solidarnosc: Ja też to odebrałem tak jak twój przedmówca.

  •  

   pokaż komentarz

   @J4cc555: raczej chce pokazać kuriozalność żądań - nawet przyjmując, że bezspadkowe mienie polskich Żydów może zostać przejęte przez jakiś inny byt niż RP to grupa, o której dobro niby cały czas chodzi nie zyska na tym nic, a nawet straci.

  •  

   pokaż komentarz

   @J4cc555: Ja to rozumiem tak, że to zwykła próba wyłudzenia pieniędzy.

  •  

   pokaż komentarz

   @J4cc555: i jeszcze oni, jako podatnicy by zapłacili... ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Odebrałem to raczej jako wyjaśnienie "nie mamy z tym nic wspólnego"

   @Tygodnik_Solidarnosc:

   Nie słyszałem o TSK Żydów do tej pory. Prawdopodobnie jest to marginalna organizacja.
   Jak dla mnie szkoda, że z tak wielkiej społeczności żydowskiej, która mieszka w Polsce było tak mało sygnałów, głosów sprzeciwu, oburzenia - reakcji, że po ludzku nie zgadzają się z narracją Grossa, Grabowskiego i innych. Nie zabrali głosu, kiedy mieli okazję. Że nie zgadzają się z roszczeniami i próbą zagrabienia polskiego majątku.
   Gdzie był Gieremek (uratowany przez Polaków z Holocaustu), Mazowiecki, Michnik, Śpiewak, Smolar, Hartman i inni? To oni są dla większości reprezentantami Żydów w Polsce a nie organizacje (przy całym szacunku) takie jak TSK.

   Wstyd, że nic nie zrobili.

  •  

   pokaż komentarz

   @J4cc555:
   No wreszcie zaczęli myśleć, że jeśli srają na Polskę, to i srają na żydów w tej Polsce mieszkających.
   A to, że do tej pory się nie przeciwstawili to wcale nie znaczy, że są czyści..

  •  

   pokaż komentarz

   @J4cc555: Poniekąd tak i ma to troszkę sensu. Bo np jeżeli moja rodzina posiadała mienie. Była to moja własnośc przed wojną, to potem w jakichś zawirowaniach po wojnie nie odzyskałem tego mienia, teraz jakiś gudłaj z USA nie tylko zabierze to z majątku POlski ale i okradnie mnie, bo ja nie tylko nie odzyskam własności, ale przejdzie ono na własnosc oszusta gudłaja z USA, a wrecz podwójnie bo przeciez zapłace posrednio teżw formie podatków

  •  

   pokaż komentarz

   @genesilico: Nie wszyscy żydzi. Najgorsi są filosemici. Np. na racjonaliście najbardziej zagorzały był Koraszewski, ciekawe indywiduum podniecające się, ze ma biogram na wikipedii ( pewnie sam napisal :P)
   Większość przedwojennych żydów to była biedota, ludzie samoizolujący się z silnym nastawieniem nacjonalistycznym, u których rozwiał się socjalizm i marksizm co wynikało z roszczeniowej postawy wobec narodu, którym de facto gardzili. To grupy przedsiębiorców i intelektualistów, którzy w Polsce odnaleźli ziemie obiecana oraz mieli możliwość rozwoju, posiadali majątek. Byli to w różnym stopniu zasymilowani żydzi. Wykształceni a polskich uniwersytetach a nie w jednym z kilkunasty rabinicznych.v mowili w języku polskim co moze brzmiec smiesznie, ale niestety... wiekszosć polskich zydów nie mówiła po polsku. Stad moze i problemy w czasie okupacji. Stad problemy przed wojna. Powodem byl silny nacjonalizm zydowski praz rodzacy sie nacjonalizm narodów europejskich.

   I polskim żydom nie dziwie sie, ze chca odzyskac swoje mienie. bandytyzmem jest przejmowanie mienia polskich zydów przez zachodnich przedstawicieli przemusylu historycznego, ze tak powiem delikatnie

  •  

   pokaż komentarz

   @BaniaGonibanie Ale mienie spadkowe nie jest problemem, bo kto miał je odzyskać ten odzyskał. Problemem jest mienie BEZSPADKOWE gdy wszyscy spadkobiercy zginęli z niemieckich rąk w obozach lub gettach. Na jakiej niby podstawie Polska miałaby cokolwiek oddawać - tym bardziej na podstawie klucza przynależności do jednego związku wyznaniowego.

  •  

   pokaż komentarz

   @BaniaGonibanie: Przecież tu chodzi o mienie BEZSPADKOWE, nie istnieją żadni dziedzice do tego dawno rozgrabionego przez Niemców majątku. Ty zaś podajesz przykład jako spadkobierca - a w wypadku tego kwiatka takowych nie ma.

  •  

   pokaż komentarz

   @jeloo: @J4cc555: calkowicie sie zgadzam. mowie tylko jakie jest mniej wiecej myslenie. Przy okazji pamietac trzeba wlasnie o nacjonalizmie zydowskim. jest on silnie zakorzeniony. ma on cechy klanowe wrecz plemienne. Za wlasciciela uwazaja plemie, a nie jednostke. To sie wiaze ze wszystkim calym ich podejsciem. Syjonisci np. w czasie holocaustu dogadywali sie z Hitlerem bo wazniejsze bylo przejecie palestyny, a amerykanscy zydzi zyli w duchu izolacji amerykanskiej i woleli sie bogacic na wojnie. Zauwaz, ze oni za swoje uwazaja zeimie, ktore ponoc kupil Abraham w biblii :) talmudyczne poczucie sprawiedliwosci. Polska powinna bronic sie przed tym, a do tego własnie moze wykorzystac polskich zydów. By mienie nie trafilo w rece gudlajów i cwaniakow

  •  

   pokaż komentarz

   @J4cc555: Przeczytaj ze zrozumieniem i nie siej fermentu.

  •  

   pokaż komentarz

   @J4cc555 ( Materiał z Forbes) Jak miliona dolarów w pierwszym roku nie zarobię, to jestem pierdoła – zażartowała kiedyś Monika Krawczyk, dyrektor generalna Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego (FODŻ)

   Amerykańscy Żydzi z jednego źródełka będą wysysali a polskie gminy żydowskie z drugiego.

  •  

   pokaż komentarz

   "My polscy Żydzi nie zobaczymy z tego nawet okruszka"

   @J4cc555: Nawet gdyby tak to interpretować to pokazuje jaka jedność jest wśród Żydów. Jak gardzili Żydami środkowej Europy tak że oddali im ich na tacy Hitlerowi, z premedytacją licząc że poniesioną ofiarę którą trzeba ponieść przehandlują w imię powstania państwa Izrael co też się tak stało, tak i dziś gardzą Żydami z Europy Środkowej.

   Wniosek? Skoro Żydzi tak bardzo gardzą swoimi to jak muszą postrzegać nas, Gojów? Podejrzewam że Syjoniści kompletnie nic nie mieli by przeciwko gdyby krwawa rzeź przeszła przez Europę. Syjoniści to taki sam rak jak fundamentaliści Islamscy. Tylko hurr durr, Uuuuu antysemityzm ... wychowali sobie nas odruchem Pawłowa antysemityzmu że mogą robić co im się żywnie podoba.

   Za wlasciciela uwazaja plemie, a nie jednostke. To sie wiaze ze wszystkim calym ich podejsciem. Syjonisci np. w czasie holocaustu dogadywali sie z Hitlerem bo wazniejsze bylo przejecie palestyny, a amerykanscy zydzi zyli w duchu izolacji amerykanskiej i woleli sie bogacic na wojnie. Zauwaz, ze oni za swoje uwazaja zeimie, ktore ponoc kupil Abraham w biblii :) talmudyczne poczucie sprawiedliwosci. Polska powinna bronic sie przed tym, a do tego własnie moze wykorzystac polskich zydów. By mienie nie trafilo w rece gudlajów i cwaniakow

   @BaniaGonibanie:Cieszę się że są ludzie którzy mają trzeźwe podejście do tematu. Żydzi, szczególnie Syjoniści mają kompletne inne postrzeganie świata. To jakbyśmy stali ramię w ramię z daltonistą i próbowali się dogadać jakie bajeczne barwy ma pięknie wystrojona choinka.

  •  

   pokaż komentarz

   @J4cc555: może powinni sami podnieść donośmy głos na mediach Żydowskich?

  •  

   pokaż komentarz

   To jakbyśmy stali ramię w ramię z daltonistą

   @xaliemorph: tak jak byś wiedział jak widzi dichromatyk lub trichromatyk.
   Dodam: modele dostępne w internecie próbują coś symulować, ale robią ściemę.
   Przykładowo: ktoś słabo widzi czerwienie. To nie znaczy, że widzi niebo na różowo - widzi je na niebiesko. Ale: gdyby było zabarwione subtelnie różem - ta sama osoba tego nie zauważy. Tymczasem "modele jak widzi dichromatyk" pokażą ci różowe niebo; co jest oczywistą ściemą.

  •  

   pokaż komentarz

   @BaniaGonibanie z całym szacunkiem, nie napisałeś nic czego bym nie wiedział. Pozdrawiam

 •  

  pokaż komentarz

  Pewnie że polscy Żydzi nic nie dostaną. Tak samo jak organizacje żydowskie w USA miały polskich Żydów w dupie podczas wojny tak i mają teraz.

  •  

   pokaż komentarz

   @t_e_o_m_o: W końcu kabalistyczna ofiara "6 milionów Żydów" musiała się jakoś wypełnić (notabene pojawiająca się na długo przed tym nim Hitler cokolwiek znaczył, tzn. sam walił w pieluchy). Pojawił się Hitler to ... mu pomogli. Opłaciło się? A jakże, w końcu okupili krwią swoich pobratymców powstanie państwa Izrael.

  •  

   pokaż komentarz

   @xaliemorph: To nam Niemcy zabili miliony naszych współobywateli a jakieś organizacje z za oceanu chcą teraz jeszcze pieniędzy za to od nas. Świat jest poj#bany!

  •  

   pokaż komentarz

   @t_e_o_m_o: Ale ...

   "Dla Polaków śmierć to była kwestia biologiczna, naturalna, śmierć jak śmierć. Dla Żydów to była tragedia, dramatyczne doświadczenie, metafizyka”

   Nie mogłem się powstrzymać (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■) I z takimi ludźmi mamy dyskutować? Przecież oni z założenia gardzą nami jak tylko mogą.

 •  

  pokaż komentarz

  Amerykańscy Żydzi jak zwykle chcą wy!#@!ać europejskich Żydów tak jak to zrobili podczas holokaustu nie reagując na doniesienia o niemieckich obozów koncentracyjnych znajdujących się na terenie okupowanej Polski.

  American Jews as always want to fuck european Jews the same way as they done it during World War II when they did nothing after reports about german death and concentration camps located at the occupied territory of Poland.

 •  

  pokaż komentarz

  To jest bardzo dobry pomysl jesli juz dojdzie do placenia. Przekazac wszystko polskim organizacjom zydowskim. Amerykanscy i Izraelscy zydzi by chyba wylewu dostali.

 •  

  pokaż komentarz

  Żydzi ze wschodniego wybrzeża USA tak pomogą polskim żydom jak pomogli w czasie holokaustu że nie wierzyli w w niemieckie obozy zagłady i nie chcieli przyjmować Żydów w USA