•  

  pokaż komentarz

  Już się przestraszyłem, ale przeczytałm opis map w oryginalnym artykule.
  Załączona mapa pokazuje stężenie NO2, a nie pyłów zawieszonych.
  W pyłach zawieszonych nadal jesteśmy bezkonkurencyjni ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Tajch:

   Załączona mapa pokazuje stężenie NO2, a nie pyłów zawieszonych.

   Warte podkreślenia, bo doczytać się o tym można dopiero w treści a tam to już niewiele osób zagląda. Ja jeszcze uprzedzę fakty i wrzucę wykres jakie efekty osiągnął Stuttgart w walce z emisją tlenków zanim ktoś wrzuci źle przetłumaczony i wprowadzający w błąd artykuł ze spidersweb.

   źródło: Am Neckartor.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   Już się przestraszyłem...

   @Tajch: Przestraszyłeś się, bo pomyślałeś że możemy mieć czystsze powietrze niż mają twoi chlebodawcy? Dla neuropka sytuacja, w której Polska jest w czymś lepsza niż tzw "zachód" musi być rzeczywiście wizją straszną.

  •  

   pokaż komentarz

   @stawo73: uuu zachod walczy abyśmy oczyszczali swoje powietrze, cale szczęście ze my jesteśmy mądrzejsi i potrafimy je zanieczyszczać xd

  •  

   pokaż komentarz

   @nilfheimsan: Powietrza nie trzeba oczyszczać, trzeba przestać je zanieczyszczać.

  •  

   pokaż komentarz

   Przestraszyłeś się, bo pomyślałeś że możemy mieć czystsze powietrze niż mają twoi chlebodawcy?

   @stawo73: ja się przestraszyłem, że z moim nosem jest coś nie tak bo w Polsce czuję smród spalenizny na każdym kroku a w takich Niemczech czy Irlandii powietrze jest takie pyszne aż chce się oddychać. Myślałem, że albo ktoś tu mnie w c?!!# chce zrobić albo, że zwariowałem. Wychodzi jednak, że to ta pierwsza opcja.

  •  

   pokaż komentarz

   @MicroPepe: Do Irlandii to akurat nie ma się co porównywać, bo Irlandia to kraj małomiasteczkowy z zupełnie inną strukturą gospodarki, a przede wszystkim leżący nad Atlantykiem, znad którego wiatr przynosi czyste powietrze. W Polsce przeważające u nas zachodnie wiatry przynoszą powietrze znad Niemiec, czyli największego europejskiego truciciela.
   Ponadto u nas smog to przede wszystkim problem dużych miast, którego od 3 dekad nie można rozwiązać, bo nie jest to priorytet rządzących. Prezydenci największych polskich miast, w których problem smogu jest największy mają ważniejsze problemy na głowie niż smog. Za zapewnienie mieszkańcom czystego powietrza czy czystej wody z kranu jak i za rozwiązanie wielu innych bolączek mieszkańców tych miast nikt ich w Unii nie pochwali i drogi awansu nie ułatwi.
   Co innego gdy rozwiązuje się problemy nurtujące europejski salon - gdy walczy się z polskim nacjonalizmem, gdy deklaruje się otwartość na uchodźców, gdy przekazuje się gminom żydowskim kolejne nieruchomości, gdy wspiera się roszczenia środowisk LGBT, gdy kosztem zwykłych mieszkańców przekazuje się Cyganom mieszkania komunalne i wprowadza zniżki na usługi dla cudzoziemców - wtedy można liczyć na to, że na postępowych salonach zostanie się zauważonym i docenionym. Takie postępowanie może nawet załatwić wywiad w Suddeutsche Zeitung lub innym Die Welt, podczas którego włodarze największych polskich miast będą mieli okazję złożenia hołdu wiernopoddańczego wobec tych, którzy decydują o karierach w Tysiącletniej Unii Europejskiej.

  •  

   pokaż komentarz

   Do Irlandii to akurat nie ma się co porównywać

   @stawo73: właśnie dlatego porównuję, że tam jest czyste powietrze, jakby było takie c%@$?we jak w Polsce to nie było by sensu porównywać

  •  

   pokaż komentarz

   jakie efekty osiągnął Stuttgart w walce z emisją tlenków

   @janekplaskacz: A może jeszcze jakiś krótki opis jak oni to osiągnęli,ile na to wydali itp...

  •  

   pokaż komentarz

   @Hetman11:

   A może jeszcze jakiś krótki opis jak oni to osiągnęli,ile na to wydali itp...

   Ograniczyli wjazd dieslom do centrum. Z innego artykułu wiem, że największy efekt daje wyeliminowanie kilku-kilkunastu procent najgorszych aut. Czyli niemiecki pomysł z nalepkami i wyznaczaniem stref dla czystszych pojazdów nie jest taki zły. W Polsce dochodzi jeszcze problem przechodzenia badań technicznych przez kompletne trupy.

  •  

   pokaż komentarz

   @janekplaskacz: No ciekawe bo chyba wielkie instalacje przemysłowe Mercedesa nie zmalały,wręcz przeciwnie,a klepać blach nie da się z energii pozyskiwanej z wiatru albo ze słońca ...

  •  

   pokaż komentarz

   @Hetman11:

   No ciekawe bo chyba wielkie instalacje przemysłowe Mercedesa nie zmalały

   Widocznie nie produkują tlenków a przede wszystkim nie produkują ich w centrum Stuttgardu.

  •  

   pokaż komentarz

   Ponadto u nas smog to przede wszystkim problem dużych miast

   hahahahahahahaha bo u palących śmieciami wiochmenów to jest mariuszbłaszczak cudowne powietrze

   @stawo73:

  •  

   pokaż komentarz

   @MicroPepe Polska zdaje się jest lepiej zalesiona niż Irlandia. Nie wiem czy w w ogóle jakiekolwiek Państwo w EuroAzji może rywalizować w tej kwestii z Polską... Na Świecie na pewno Brazylia i Kanada mogą podjąć tą rywalizacje.

  •  

   pokaż komentarz

   W Polsce przeważające u nas zachodnie wiatry przynoszą powietrze znad Niemiec, czyli największego europejskiego truciciela.

   @stawo73: Nie zapominaj że z tym wiatrem Niemcy nam też stonkę ziemniaczaną wysyłają.

  •  

   pokaż komentarz

   @stawo73: jełop

   Oczywiście, nieważne że u nas jest problem, ważne że na zgniłym zachodzie również więc o co wam chodzi.
   Ale żeby przeczytać (oraz zrozumieć i wyciągnąć wnioski) trzy zdania więcej to już nie łaska.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tajch: nieprawda w pyłach zawieszonych bezkonkurencyjne są "surprise surprise" pustynne kraje naftowe:
   https://www.indexmundi.com/facts/indicators/EN.ATM.PM25.MC.M3/rankings

  •  

   pokaż komentarz

   @B____M: a to nie jest też po prostu drobniutki piach? Patrzę na mapy które wrzucają ludzie wyżej i na Saharze strasznie dużo muszą kopcić ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   hahahahahahahaha bo u palących śmieciami wiochmenów to jest mariuszbłaszczak cudowne powietrze

   @Chodtok: Na wsiach to sobie moga nawet codziennie palić kaloszami, bo rzadka zabudowa powoduje, ze wiatr te cały syf rozwiewa.

   jełop

   @pp14sr: Fajnie że się na wstępie przedstawiłeś. To tłumaczy cię, ze z mojego komentarza, w którym jasno i dobitnie wskazałem jakie są przyczyny tego, ze władze największych polskich miast nie są w stanie poradzić sobie ze smogiem, wywnioskowałeś zupełnie coś innego. Jak sam napisałeś "Ale żeby przeczytać (oraz zrozumieć i wyciągnąć wnioski) trzy zdania więcej to już nie łaska."

  •  

   pokaż komentarz

   @Tajch: ale wykop łyka jak pelikany, musiała być uwaga, że jednak nie jest tak źle z zanieczyszczeniem bo na zachodzie w jakiejś kategorii jest gorzej, ch*j z tym ze to NO ale wazne ze gorzej;)

   Jak cos to polecam windy.com gdzie mozna sledzic zanieczyszczenie NO i co2 na bierząco

  •  

   pokaż komentarz

   @stawo73: ehhh

   Dla neuropka sytuacja, w której Polska jest w czymś lepsza niż tzw "zachód" musi być rzeczywiście wizją straszną.

   W Polsce przeważające u nas zachodnie wiatry przynoszą powietrze znad Niemiec, czyli największego europejskiego truciciela. Ponadto u nas smog to przede wszystkim problem dużych miast

   Takie postępowanie może nawet załatwić wywiad w Suddeutsche Zeitung lub innym Die Welt, podczas którego włodarze największych polskich miast będą mieli okazję złożenia hołdu wiernopoddańczego wobec tych, którzy decydują o karierach w Tysiącletniej Unii Europejskiej.

   Na wsiach to sobie moga nawet codziennie palić kaloszami, bo rzadka zabudowa powoduje, ze wiatr te cały syf rozwiewa.

   jasno i dobitnie wskazałem jakie są przyczyny tego, ze władze największych polskich miast nie są w stanie poradzić sobie ze smogiem

   Jasne. Najmocniej przepraszam za określenie "jełop" wobec pana jaśnie Oświeconego, Pozdrawiam.

  •  

   pokaż komentarz

   @pp14sr: Twoja metoda dyskusji jest naprawdę imponująca. Najpierw wystękałeś „ehhh”. Potem powklejałeś cytaty ze mnie, a na końcu napisałeś „jasne”. Przekonałeś mnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Hetman11: normalnie. Zakazali całego ruchu samochodowego poniżej euro 5 (czyli obecnie biorąc pod uwagę ostatnie doniesienia - nie ma prawa jeździć tam żaden VW) i zakaz wjazdu dla diesli. Jak nic nie jeździ to jak cokolwiek ma smrodzic. Gdyby z Polski ustawowo usunąć 80% samochodów to też by się w centrach czysto zrobili. Tylko jakim kosztem. Gospodarka miasta w dupie, inwestorzy nie mają jak dojechać do biur więc uciekają, ludzie nie mają jak do pracy dojechać i nagle się okazuje że potrzeba 50x tyle transportu publicznego i to darmowego. A ostrzeżenie o drobnym pyle (cokolwiek to dla nich znaczy oprócz sugestii weź autobus a nie auto - czyli pewnie smog i nic więcej) wisi cały czas.

 •  

  pokaż komentarz

  Zachodni wiatr - gdzie jesteś jak robią zdjęcia i jesteś potrzebny

 •  

  pokaż komentarz

  NO2 to czynnik smogu fotochemicznego i pochodzi glownie z emisji z transportu. Nic dziwnego ze akurat w tych rejonach jest go najwięcej. Nie zmienia to faktu ze w pyle zawieszonym czy benzo(a)pirenie wiedziemy prym a emisje te wynikają nie z transportu a palenia niskiej jakości paliwami w piecach i kotlach.

 •  

  pokaż komentarz

  Jaka manipulacja podła. W artykule o NO2, a ten pisze o pyłach zawieszonych... Pod względem PM10 i PM2,5 Polska ma najgorsze lub jedne z najgorszych powietrze w Europie (mowa tu oczywiście o okresie grzewczym).

 •  

  pokaż komentarz

  Fajna manipulacja, Panie @RekinNews
  Wrzuć mapę zanieczyszczenia NO2, pisząc w opisie coś o pyłach zawieszonych, co kompletnie nie jest zwiazane z linkiem

  Media od lat przedstawiają Polskę, jako kraj będący w czołówce pod względem złej jakości powietrza wynikającej z emisji pyłów zawieszonych, co jest prawdą, dlatego nie przedstawimy Wam mapy zanieczyszczenia pyłami zawieszonymi, a mapę zanieczyszczenia czymś, co Polskę doyczy w mniejszym stopniu