•  

  pokaż komentarz

  Kiedy polskie społeczeństwo zacznie realnie patrzeć na politykę międzynarodową? Kogo w USA obchodzi petycja ludzi z jakiegoś biedackiego kraju? Kraju w którym rzad jest tak proamerykański, że zrobią im laskę z połykiem bez mrugnięcia okiem.

 •  

  pokaż komentarz

  Każdy normalny kraj po takiej ustawie rozwiązałby stosunki dyplomatyczne z nimi.

 •  

  pokaż komentarz

  Obrzezańcy zakopują ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  O KAMPANII

  Stany Zjednoczone w maju 2018 roku uchwaliły tzw. Ustawę 447 przez którą Polska będzie musiała oddać organizacjom żydowskim 300 mld $.

  Tak dla jasności, bo w tym zdaniu są aż trzy przekłamania:
  - Polska nie będzie musiała oddać żadnych pieniędzy.
  - Polska nie będzie musiała oddać żadnych pieniędzy organizacjom żydowskim.
  - 300 mld dolarów to kwota zmyślona przez jeden z polskich tabloidów - absurdalna i przede wszystkim bezpodstawna.

  Fajna akcja. Taka bezwartościowa.

  •  

   pokaż komentarz

   @John_Finn:
   ad 1 i ad 2 niestety Polska będzie musiała oddać majątek, czy to w pieniądzach, czy to w naturze, organizacją żydowskim. Ponaglił nas w tej sprawie sekretarz stanu USA Pompeo. A nacisków amerykańskich nie wytrzymamy.
   ad 3 wysokość roszczeń ustaliła Światowa Organizacja Restytucji Mienia Żydowskiego z Nowego Jorku, w liście do Ministerstwa Sprawiedliwości w Warszawie w styczniu 2018 roku. I wysokość ich wynosi właśnie około 300 mld $.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   pokaż komentarz

   @Bastiat:

   niestety Polska będzie musiała oddać majątek, czy to w pieniądzach, czy to w naturze, organizacją żydowskim.

   Ale na jakiej podstawie? Pokaż mechanizm prawny, który nas do tego przymusi.

   Ponaglił nas w tej sprawie sekretarz stanu USA Pompeo. A nacisków amerykańskich nie wytrzymamy.

   Takich ponagleń było w przeciągu minionych trzech dekad pewnie kilkadziesiąt. Tyle samo czasu wytrzymujemy naciski amerykańskie i każde inne.

   wysokość roszczeń ustaliła Światowa Organizacja Restytucji Mienia Żydowskiego z Nowego Jorku, w liście do Ministerstwa Sprawiedliwości w Warszawie w styczniu 2018 roku. I wysokość ich wynosi właśnie około 300 mld $.

   Przydałoby się, żebyś w ramach dowodu pokazał treść tego listu. Niestety - nikt go w całości nie opublikował, w cytatach nie ma nic oburzającego, a kwotę - jak już wspomniałem wyżej - wymyślił sobie z dupy jakiś redaktor.

   Dla porządku dodam, że Światowa Organizacja Restytucji Mienia Żydowskiego z Nowego Jorku nigdy nie ustaliła żadnej "wysokości roszczeń".

  •  

   pokaż komentarz

   Ale na jakiej podstawie? Pokaż mechanizm prawny, który nas do tego przymusi.

   Sekretarz stanu musi złożyć jesienią raport jak państwa, które podpisały się pod deklaracją terezińską wywiązują się ze swoich obowiązków.

   Jeśli Pompeo powie, że Polska się miga to już USA znajdzie jakieś sposoby, by zmusić nas do uchwalenia satysfakcjonującego ich prawa.

   Taki kraj jak Szwajcaria ugięła się przed USA w sprawie tajemnicy bankowej. Jeśli bogaty, stabilny kraj ugina się przed USA to tym bardziej my się ugniemy :)
   P.S Dodatkowo w Polsce stacjonuje amerykańskie wojsko :)

   Jeśli uważasz, że nie ugniemy się pod naciskami USA i Izreala to po jaką cholerę oni uchwalali tą ustawę 447?

   @John_Finn:

  •  

   pokaż komentarz

   już USA znajdzie jakieś sposoby, by zmusić nas do uchwalenia satysfakcjonującego ich prawa.

   @Bastiat: Bardzo konkretnie to wyjaśniłeś. Dziękuję za rozmowę.

  •  

   pokaż komentarz

   Ale na jakiej podstawie? Pokaż mechanizm prawny, który nas do tego przymusi.

   @John_Finn: Jakie mechanizmy prawne spowodowały iż Szwajcaria wypłaciła kwotę która była wzięta z kapelusza?
   Idź trollować gdzieś indziej, Pompeo z trybuny mówił, że Polska ma stworzyć odpowiednie regulacje prawne.... ma dopiero stworzyć, gorąco do tego zachęca.
   Cała Polska słyszała, a ty nie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   A co nasi rządzący odpowiedzieli? Nic. Cisza. Oficjalnie nic nie odpowiedzieli.
   Wypowiedzi naszych polityków dla TVPiSInfo czy TVNWSI24 na arenie międzynarodowej znaczą tyle, co zeszłoroczny śnieg, czyli nic.

  •  

   pokaż komentarz

   @Bastiat: @KazPL: Co mnie obchodzi Szwajcaria? Chcecie mnie do czegoś przekonać, to piszcie konkretnie, odnosząc się do sytuacji Polski, bo per analogiam tutaj po prostu nie działa. Ośmieszacie się tylko.

   Widzę, że nie dociera raz napisana treść, zatem powtórzę: to, że Pompeo coś tam powiedział, nic nie znaczy. Bo w sprawie ustawy reprywatyzacyjnej podobnych głosów - monitów, ponagleń, upomnień, próśb i gróźb były już dziesiątki. I powiem wam w sekrecie, że można mieć na nie wyj#!@ne. I taką właśnie politykę prowadzi Polska, czego najlepszym dowodem jest brak ustawy reprywatyzacyjnej oraz fakt, że się na nią w najbliższym czasie nie zanosi.

   A gdyby nawet, to taka ustawa zostanie stworzona w Polsce, z uwzględnieniem polskiego prawa.

   Idź trollować gdzieś indziej

   Odnoszenie się do faktów, prostowanie przekłamań i niepopadanie w nieuzasadnioną histerię to trollowanie? Weź się dziecko ogarnij.

  •  

   pokaż komentarz

   Co mnie obchodzi Szwajcaria?

   @John_Finn: No jasne, że nic cię nie obchodzi - przypadek Szwajcarii nie pasuje do linii tego co piszesz.( ͡° ͜ʖ ͡°)
   Gdy fakty nie zgadzają się z teorią - tym gorzej dla faktów, co? Miłego dnia....

  •  

   pokaż komentarz

   @KazPL: No wyobraź sobie, że nie pasuje. Dziwne, żeby w dyskusji o pożydowskim mieniu bezspadkowym w Polsce odwoływać się do jakiejś historii ze szwajcarskimi bankami.

   A przypomnij proszę, jak mi tutaj nakreśliłeś sytuację prawną Polski w kontekście mienia bezspadkowego i rzekomy szkodliwy wpływ ustawy Just w tym zakresie? Nijak, bo ani słowa na ten temat nie napisałeś.

  •  

   pokaż komentarz

   A przypomnij proszę, jak mi tutaj nakreśliłeś sytuację prawną Polski w kontekście mienia bezspadkowego i rzekomy szkodliwy wpływ ustawy Just w tym zakresie? Nijak, bo ani słowa na ten temat nie napisałeś.

   @John_Finn: Rozwiązania prawne w Polsce mają zostać dopiero stworzone - możesz raz jeszcze przeczytać to co napisałem? Pisanie dwa razy tego samego pod rząd jest bez sensu.

   Sekretarz stanu najpotężniejszego państwa na świecie zaczyna temat "od czapy" na szczycie w zupełnie innym temacie... pomylił przemówienia, ktoś mu kartki zamienił?
   Pewnie ruskie trolle, one czekają żeby nas skłócić, przynajmniej wg wyznawców PiSu...( ͡° ͜ʖ ͡°)

   A wykopek mu ustala, że nieważne, co on mówi....
   Uświadomię cię: to on ustala, co jest i co będzie ważne za chwilę na świecie, a nie ty.
   Być może to ta różnica, której nie rozumiesz....

  •  

   pokaż komentarz

   @KazPL: Ziomek, uprawiasz taką gdybologię że aż zęby bolą.

   Ustawa 447 w Polsce NIE DZIAŁA. Owszem, Stany wkrótce przedstawią raport, dam sę uciąć rękę że w tym raporcie będzie że Polska nie wypłaca kasy i bardzo brzydko z naszej strony, Polska zaś powie że no bardzo brzydko z naszej strony ale prosimy się nie martwić, właśnie rezerwujemy środki finansowe na te akcję i wypłatę świadczeń planujemy rozpocząć w roku 2468.

   I... tyle. Koniec. USA nie mają żadnych podstaw by zmusić Polskę do wypłaty jakichkolwiek środków.

   Czy będą naciski? Owszem, będą naciski. Czy mamy się nimi przejmować?

   NIE, k@$%a, bo takie naciski stosowane są od lat i od lat Polska konsekwentnie twierdzi, że żadnej kasy wypłacać nie zamierza. I, jakimś cudem, wciąż żyjemy.

   Stany będą mocno naciskać? No, to przecież możemy stwierdzić że w takim wypadku wychodzimy z NATO, podpisujemy ścisły sojusz wojskowy z Rosją i zgadzamy się na umieszczenie na terytorium naszego kraju rosyjskich głowic nuklearnych.

   I możemy się tak bawić bez końca - bo amerykańskie prawo w Polsce NIE DZIAŁA, a polskie petycje NIE DZIAŁAJĄ w Stanach, także jest dokładnie tak jak @John_Finn, cytuję:

   Fajna akcja. Taka bezwartościowa.

   Analogie do Szwajcarii są o tyle nietrafne, że tam faktycznie mieliśmy do czynienia z tysiącami uśpionych kont należących do pomordowanych Żydów, z których to szwajcarskie banki tak jakoś nie bardzo chciały wypłacać środków czy nawet przyznać się, że takowe konta w ogóle istnieją - a te same banki, w czasach wojny, na OGROMNĄ skalę prały nazistowską kasę... w tym złoto, rabowane właśnie Żydom.

   W Polsce zaś mamy do czynienia z sytuacją, gdzie mienie jest zwracane i odszkodowania są wypłacane, ale jest z tym delikatny problem - w ogromnej części przypadków NIE DA SIĘ USTALIĆ spadkobierców. To nie są skrzętnie poukrywane konta bankowe, to są, na przykład, nieruchomości... które zostały zniszczone w czasie wojny, których właściciele zostali zamordowani, roszczenia ich spadkobierców często-gęsto są naciągane - a Polska była jedną z ofiar tej wojny więc po pieniądze to proszę się do Niemców zgłaszać, w końcu to oni te kamienice niszczyli.

   Wystarczy więc głośno krzyczeć że Polska robi w tej sprawie co tylko może... i tyle, Stany mogą nam na pędzel skoczyć. Toć nawet pogardzany tutaj Sikorski był w stanie twardo odmawiać wypłacania roszczeń... i co, stało się coś? Amerykańskie czołgi wjechały do Warszawy?

  •  

   pokaż komentarz

   NIE, k?!!a, bo takie naciski stosowane są od lat i od lat Polska konsekwentnie twierdzi, że żadnej kasy wypłacać nie zamierza. I, jakimś cudem, wciąż żyjemy.

   @mnik1: Bzdura, np: https://www.wprost.pl/523811/WikiLeaks-Tusk-chcial-finansowac-roszczenia-za-odebrane-mienie-dzieki-sprzedazy-min-lasow
   Sama konferencja ws Iranu jest dowodem, iż nasi rządzący stawiają interes obcy ponad nasz.
   Zaprzeczysz? Jeżeli tak, to od razu wymień zyski i straty Polski z tej konferencji. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   A później, jednym tchem, wymień zyski i straty USA oraz Izraela.
   A jeszcze wcześniej ustawa o IPN....( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Widzisz, ja piszę o faktach, omawiam wydarzenia.
   Ty mówisz o swojej wierze, że będzie dobrze....
   Ja nie chce opierać się na wierze, chce żeby działania naszego państwa nas od tego uchroniły.
   Ty pisząc, że to bzdury, zniechęcasz ludzi do podnoszenia sprawy i sprawiasz żeby nasi politycy mogli dalej kręcić.
   Ja chce żeby nasz rząd zajął się sprawą, ty chcesz żeby ją przemilczać, czyli zostawić inicjatywę w obcych rękach.

   Śmieszne, bo przed konferencji ds Iranu tacy jak ty pisali, że w ogóle nie ma sprawy.
   Tylko departament stanu USA, Pompeo, Żydzi twierdzą inaczej... jakoś ich głos się bardziej liczy niż twój.
   Rozumni ludzie pojęli, iż sprawa jest, a wy dalej swoje w zaparte. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @KazPL: A mi Jarek Kaczyński wysłał list w butelce, że spłatę będzie finansował ze sprzedaży polskich dzieci do afrykańskich kopalni diamentów - tyle są warte twoje "źródła". Chciał, w 2009 - i co, zrobił to?

   Jeżeli tak, to od razu wymień zyski i straty Polski z tej konferencji.

   Jakiej k?##a konferencji? Będziesz skakał teraz po tematach jak ci wygodnie?

   Widzisz, ja piszę o faktach

   Iks. De.

   Piszesz o tych "faktach" co je z odbytnicy wyssałeś?

   Ziom - nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz. Nie masz pojęcia czym jest ustawa 447, jak działa. Wymyślasz na poczekaniu jakieś "analogie", w ogóle nie sprawdzając czy mają zastosowanie w tej sprawie - a faktów nie prezentujesz żadnych, WSZYSTKO co napisałeś to twoje przypuszczenia, NIC WIĘCEJ.

   Ja chce żeby nasz rząd zajął się sprawą, ty chcesz żeby ją przemilczać, czyli zostawić inicjatywę w obcych rękach.

   Dobra, postawmy sprawę jasno.

   Deklu - nasze rządy, rozliczne, wypłaty świadczeń odmawiają od 30 lat. Robią dokładnie to co powinny, czyli bawią się z Żydami w kotka i myszkę, "obiecując" wypłatę... do której nigdy nie dochodzi.

   Zrozumiesz w końcu, że twoje p@?%##@ety nie mają ŻADNYCH podstaw, ani w prawie międzynarodowym, ani w jakichkolwiek ustaleniach na linii Polska-Izrael?

   Wielcy k?##a patrioci, "rozumni ludzie" (iks de) bronią nas przed zagrożeniem którego, k?##a mać, NIE MA.

  •  

   pokaż komentarz

   Sama konferencja ws Iranu jest dowodem, iż nasi rządzący stawiają interes obcy ponad nasz.

   @KazPL: To jest ten Twój fakt na poparcie tezy( czy może jednak opinia?)

   pokaż spoiler Szczyt ws Iranu okazał się sporym sukcesem, pomógł zacieśnić więzi z naszym głównym sojusznikiem USA( tak ocieplanie relacji to też robienie lachy silniejzemu przez słabszego- tak to działa w polityce. Widzisz to też jest opinia.

   Faktem jest to, że ta konferencja się odbyła.

  •  

   pokaż komentarz

   Ale na jakiej podstawie? Pokaż mechanizm prawny, który nas do tego przymusi.

   @John_Finn: I w tym cała awantura. Mechanizmów TERAZ nie ma, ale jest nacisk, aby takie w polskim prawie powstały. Biorąc pod uwagę jak poddańczo działa PiS w stosunku USA niewykluczone, że takowe powstaną. Mają na to pół roku...

   Jeśli nie wierzysz to uwierz, że przez "robienie laski" USA nie mamy dzisiaj nowoczesnych francuskich helikopterów w wojsku czy terminala przeładunkowego "Jedwabnego Szlaku" w Łodzi - choć chińczycy zgłosili ofertę na zakup ziemi za grube miliony złotych i chcieli od A do Z całość sfinansować sami. Jedno i drugie zablokował MON Macierewicza. Jednocześnie wydajemy miliardy złotych na sprzęt wojskowy... z USA.

  •  

   pokaż komentarz

   @KazPL: @mnik1:

   I powiem wam w sekrecie, że można mieć na nie wyj%?%ne. I taką właśnie politykę prowadzi Polska

   xD

   Kiedy amerykańska Polonia lobbowała przeciw ustawie 447 to Polski rząd ich nie wspierał, a nawet torpedował ich starania.

   Co więcej nie trzeba naszych elit do niczego zmuszać deklarację terezińska podpisali bez ponagleń.

   Nie wiem jak mam cię przekonać, bo nie docierają do ciebie argumenty. Stabilny kraj, silny ekonomicznie, uzbrojony po zęby zapłacił haracz instytucją żydowskim. Gdyby tylko posłuchali ciebie i prowadzili politykę "mienia wyjebane" to by wyszli obronną ręką.

   Ale załóżmy, że faktycznie Kaczyński i Morawiecki nie będą kwapili się do uchwalenia odpowiedniego ustawodawstwa. Co wtedy? Może dojść do kolejnego ciamajdanu. Opozycja przejmie władzę, która ochoczo zrobi co trzeba.
   W ostateczności w stacjonujące w Polsce wojska amerykańskie przekonają naszych przywódców do zmiany decyzji :)

   Mówisz jak typowy seba "miej wyj%?%ne, a będzie ci dane".

   Oto kilka przykładów w których Polska ugięła się i wykonała polecenia zza granicy, wbrew swoim interesom:
   - po rozmowie telefonicznej z Merkel prezydent Duda zavetował ustawy sądownicze.
   - organizacja konferencji bliskowschodniej.
   - podpisanie deklaracji terezińskiej
   - uchwalenie ustawy 1066

   Polska nie prowadzi samodzielnej polityki w jej własnym interesie. Ona wykonuje polecenia, a to z Berlina, a to z Waszyngtonu.

  •  

   pokaż komentarz

   Ale na jakiej podstawie? Pokaż mechanizm prawny, który nas do tego przymusi.

   @John_Finn: siła.

  •  

   pokaż komentarz

   @wojtas_mks: Nie bądź ignorantem. Albo sojusz z USA i asertywna postawa wobec Rosji/Chin/po części EU( głównie Niemiec), a to wszystko polane sosem izraelsko-japońsko-arabsko( chodzi o tych arabów co nie gardzą petrodolarami). Albo ban na amerykańskie zabawki( a to najlepszy HIGHTECH) i możemy się układać z Chińczykami.
   Nie można mieć wszystkiego. Myśl racjonalnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Bastiat: od trzydziestu lat radykalna prawica straszy nas tymi roszczeniami. I tak będzie robić przez kolejne trzydzieści lat.
   Strasznie mi się podoba ten dowód z wikileaks, że Tusk chciał zapłacić.
   Nie zapłacił nic (ba, nawet roszczenie nie wpłynęło) i jakoś świat kręci się dalej.
   jeszcze lepszy jest dowód o trzystu miliardach dolarów.
   w ufo też wierzysz?

  •  

   pokaż komentarz

   @sssXXXsss: Skąd opinia, że sprzęt amerykański to najlepszy hightech? Jeśli po drugiej stronie mamy REALNE korzyści gospodarcze przy współpracy z Azją (a potężny, nowoczesny terminal w Łodzi za ich kasę już by stał!), lepsze helikoptery itd. to wybór powinien być prosty.

  •  

   pokaż komentarz

   @przeciwko78:

   USA uchwala ustawę 447.
   Żydzi sprzedają opinii publicznej wersję historii w której Polacy to antysemici.
   Pompeo publicznie ponagla nas na stworzenie mechanizmów prawnych, które umożliwią zwrot mienia bez spadkowego.

   Czy ty k@$!a jesteś ślepy czy głupi?

  •  

   pokaż komentarz

   @Bastiat: 447 nie ma dla nas absolutnie żadnych skutków prawnych.
   nas obowiązuje wyłącznie prawo stanowione zgodnie z konstytucją RP.
   Polski antysemityzm stał się sławny dzięki kompromitacji pod nazwą "nowelizacja ustawy o IPN". Zresztą nie ma to nic do tematu roszczeń, choćby z tego powodu, że żadne roszczenia nie zostały nawet oficjalnie wysunięte.
   Pompeo mówi mniej więcej to, co jego poprzednicy od trzydziestu lat, my grzecznie mówimy że sprawą się zajmiemy i na tym sprawa się kończy.

  •  

   pokaż komentarz

   @wojtas_mks: A kto ma lepszy HIGHTECH niż USA?

   Ja nie oceniam czy lepiej nam za rączkę z USA, czy z kimś innym. Skoro mamy sojusz z USA i rozmawiamy o ustawie JUST, to po co podnosisz kwestię jednabnego szlaku?

   Jeśli nie wierzysz to uwierz, że przez "robienie laski" USA nie mamy dzisiaj nowoczesnych francuskich helikopterów w wojsku czy terminala przeładunkowego "Jedwabnego Szlaku" w Łodzi - choć chińczycy zgłosili ofertę na zakup ziemi za grube miliony złotych i chcieli od A do Z całość sfinansować sami. Jedno i drugie zablokował MON Macierewicza. Jednocześnie wydajemy miliardy złotych na sprzęt wojskowy... z USA.

   Wszystko to co napisałeś to NASTĘPSTWO naszego sojuszu z USA, którego Nasi rządzący(mam nadzieję) byli świadomi( skoro ja, zwykły wykopek to wiem, to oni pewnie też). Patrz na naszą pozycje na świecie realnie.

   Teraz z niecierpliwością czekam na Twoją kontrę. Z kim wolałbyś mieć bliskie relacje zamiast USA? Zakładam, że masz ciekawą alternatywę, skoro przeszkadzają Ci tarcia( te też są naturalne) między sojusznikami.

  •  

   pokaż komentarz

   Z kim wolałbyś mieć bliskie relacje zamiast USA? Zakładam, że masz ciekawą alternatywę, skoro przeszkadzają Ci tarcia( te też są naturalne) między sojusznikami.

   @sssXXXsss: Z każdym z kim nam się opłaca. Polityka międzynarodowa nie jest zero-jedynkowa - serio. Co KONKRETNIE mamy z sojuszu z USA? Konkretne korzyści poproszę. Bo korzyści z poprawnych stosunków z Chinami, Francją, Niemcami, Rosją, Iranem itd. mogę wymieniać dziesiątki.

  •  

   pokaż komentarz

   Opozycja przejmie władzę, która ochoczo zrobi co trzeba.

   @Bastiat: Tak, dokładnie tak będzie. Mówimy przecież o tej opozycji co już rządziła - i odmówiła wypłaty świadczeń.

   Ale teraz zapłacą. Bo tak.

   Jasne.

   Jesteś kolejnym facetem który zapomina, jak mniemam celowo, że te roszczenia to nie jest sprawa nowa - my jesteśmy pod tą "presją" od 30 lat. I co, ile to MYLRJADUF już wypłaciliśmy?

   Kiedy amerykańska Polonia lobbowała przeciw ustawie 447 to Polski rząd ich nie wspierał, a nawet torpedował ich starania.

   A co mieli w tej sprawie zrobić? Uwierz mi kumplu, mi jest z PiSem MOCNO nie po drodze, ale w tej sprawie zachowali się IMO poprawnie - nie robili gównoburzy z niczego, bo dobrze wiedzą że ta ustawa to jest pic na wodę. Niech ją sobie amerykańce wprowadzą, niech się cieszą że ją wprowadzili - nas to c#@$? obchodzi, bo to ustawa AMERYKAŃSKA, a my jesteśmy POLSKA.

   Co więcej nie trzeba naszych elit do niczego zmuszać deklarację terezińska podpisali bez ponagleń.

   I do czego nas ta deklaracja zobowiązuje?

   Do absolutnie niczego.

   To taki świstek, który podpisaliśmy żeby się Żydy ucieszyły. I to, w sumie, na tyle.

   W ostateczności w stacjonujące w Polsce wojska amerykańskie przekonają naszych przywódców do zmiany decyzji :)

   Iks de.

   Co niby zrobią? Wjadą czołgami do Warszawy? k#$!a, ziomek - przecież to co piszesz to jest taka abstrakcja, że aż rzęsy mi się w drugą stronę wykręciły.

  •  

   pokaż komentarz

   @John_Finn ja bardzo bym chciał, żeby było jak mówisz, tj żebyśmy nigdy nic nie zapłacili w związku z przepadlym mieniem. Jednakze, biorąc pod uwagę poddaństwo naszych władz, i agresywna politykę USA i Izraela, przeczucia mam troszkę inne...
   Dobrze Ci powiezieli- prawo można zmienić. Jesteś na tyle pewny swojej tezy, że bylbys w stanie dokonać wewnętrznego "zakładu" z samym sobą? Co zrobisz, jeżeli jednak weźmiemy na garba ten dług?

  •  

   pokaż komentarz

   @wojtas_mks:Z sojuszu z USA mamy:
   -dostęp do wojkowego hightechu i możliwość jego zakupu
   -rotacyjne wojska USA na Naszym terenie( to zabezpieczenie przed imperialną i ekspansywną polityką Rosji
   -silniejsza pozycja w strukturach NATO, oraz wyraźna chęć przesunięcia linii( to już się dzieje) "frontu" na wschód od Nas( Ukraina).

   To tak na szybko mi do głowy przyszło i są realne rzeczy, które się dzieją. Nie hipotetyczne " gdybanie o dziesiątkach korzyści płynących z sojuszu z Rosją"- jesteś pewny, że jest on w ogóle możliwy? Że jest wola po obu stronach? Bo mam tu poważnie wątpliwości. I czepię się jeszcze Iranu, który wymieniłeś jako potencjalny sojusznik, co to Nam da. Serio chciałbym się dowiedzieć jakie korzyści płyną z sojuszu z Iranem( bo minusy widzę takie: konflikt z Izraelem i USA!)
   Z Niemcami i Francją jesteśmy w NATO, mamy z nimi pewen rodzaj sojusz( defensywnego), więc co to za argument?

   Chiny, to jedyny kraj z Twojej wypowiedzi, który może stanowić alternatywe dla sojuszu z USA, ale ja go odrzucam.
   Ze względów ideologicznych, kulturowych i paru innych rzeczy.

  •  

   pokaż komentarz

   @sssXXXsss: Co za hightech, skoro lepsze helikoptery robi Francja? No chyba, że mówisz o tych kilku rakietach bez offsetu? Jednocześnie nasza gospodarka straciła miliardy złotych m.in. na zerwaniu stosunków z Iranem i Chinami, a częściowo także z Francją. To jest ta korzyść? Firmy mają bankrutować, logistyka się nie rozwijać, ludzie nie mieć nowych miejsc pracy, bo musimy kupić sprzęt akurat od USA w ramach mitycznej wojny z Rosją? xD

  •  

   pokaż komentarz

   @mnik1: Co za lemming.

   USA i Izreal posiadają masę środków, żeby wymusić na nas spłatę. Od ekonomicznych przez polityczne i z użyciem żydowskiego soft-powera. Chciałbym myśleć w tak naiwny sposób, ale przykład Szwajcarii pokazuje, że prawdopodobnie będzie inaczej.

   Już na jesień Pompeo musi złożyć raport jak wygląda realizacja. Załozymy się, że się mylisz?

  •  

   pokaż komentarz

   ad 1 i ad 2 niestety Polska będzie musiała oddać majątek, czy to w pieniądzach, czy to w naturze, organizacją żydowskim. Ponaglił nas w tej sprawie sekretarz stanu USA Pompeo. A nacisków amerykańskich nie wytrzymamy.

   @Bastiat: Człowieku, Ty praw ortografii nawet nie rozumiesz, a porywasz się na zrozumienie prawa Stanów Zjednoczonych?

  •  

   pokaż komentarz

   @wojtas_mks:

   Co za hightech, skoro lepsze helikoptery robi Francja?
   Potrzebne źródło.

   No chyba, że mówisz o tych kilku rakietach bez offsetu?

   https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/offset-za-patrioty-technologie-za-miliard-zlotych-od-amerykanow,825001.html
   https://www.defence24.pl/offset-na-pierwsza-faze-wisly-podpisany
   https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/mon-blaszczak-modernizacja-patriot-offset,49,0,2401585.html

   Sprostujesz to przekłamanie, które napisałeś?

   Jednocześnie nasza gospodarka straciła miliardy złotych m.in. na zerwaniu stosunków z Iranem i Chinami, a częściowo także z Francją.
   Potrzebne żródło.

   Firmy mają bankrutować, logistyka się nie rozwijać, ludzie nie mieć nowych miejsc pracy, bo musimy kupić sprzęt akurat od USA w ramach mitycznej wojny z Rosją? xD

   To są Twoje słowa i nic takiego nigdy nie twierdziłem. Żródło też by się przydało o tych bankrutujących firmach.
   I przewrotnie: Skoro nie kupować od USA to od kogo?( tylko nie pisz o Francji, bo nie mają nic konkurencyjnego dla patriot).

   pokaż spoiler Dalej nie odpisałeś na kluczowe zagadnienie w tej dyskusji: Kto ma najlepszy HIGHTECH wojskowy na świecie?

  •  

   pokaż komentarz

   Potrzebne źródło.

   @sssXXXsss: Wyższość Caracali z Francji nad sprzętem z USA: https://www.defence24.pl/rok-po-rezygnacji-z-caracali-kiedy-nowe-smiglowce-dla-wojska-opinia

   Sprostujesz to przekłamanie, które napisałeś?

   @sssXXXsss: Masz rację, mój błąd.

   Potrzebne żródło.

   @sssXXXsss: Polskie firmy tracą kontrakty w Iranie: https://www.wprost.pl/gospodarka/10191251/dramat-polskich-przedsiebiorcow-w-iranie-ich-kontrakty-przejmuja-chinczycy-i-niemcy.html

   Zablokowanie kupna ziemi w Łodzi przez Chińczyków budujących część "jedwabnego szlaku": https://dzienniklodzki.pl/pociagi-z-chin-nie-zbuduja-terminalu-przy-pryncypalnej-mozliwa-lokalizacja-poza-wojewodztwem/ar/12602334

   Problemy WZL-1 w Łodzi po zerwaniu kontraktu na Caracale: http://lodz.wyborcza.pl/lodz/7,35136,23728338,placz-po-rozlanych-caracalach-i-pedzle-na-otarcie-lez-nowa.html

   Kto ma najlepszy HIGHTECH wojskowy na świecie?

   @sssXXXsss: Co z tego, że ONI mają, skoro nie mamy MY?

   I przewrotnie: Skoro nie kupować od USA to od kogo?( tylko nie pisz o Francji, bo nie mają nic konkurencyjnego dla patriot).

   @sssXXXsss: Od tego, kto da najlepszą ofertę. To serio takie trudne?

  •  

   pokaż komentarz

   @wojtas_mks:

   Wyższość Caracali z Francji nad sprzętem z USA: https://www.defence24.pl/rok-po-rezygnacji-z-caracali-kiedy-nowe-smiglowce-dla-wojska-opinia

   Przeczytałem i nie znalazłem tam ani słowa o wyższości smigłowców z Francji nad USA. Możesz wskazać fragment, o który Ci chodzi?

   Polskie firmy tracą kontrakty w Iranie: https://www.wprost.pl/gospodarka/10191251/dramat-polskich-przedsiebiorcow-w-iranie-ich-kontrakty-przejmuja-chinczycy-i-niemcy.html
   Jednocześnie nasza gospodarka straciła miliardy złotych m.in. na zerwaniu stosunków z Iranem i Chinami, a częściowo także z Francją.


   Wyczytałem około 80mln rocznie z wymiany handlowej i inwestycje, która nie wypaliła( za około 150mln). Do miliardów jeszcze daleka droga. Możesz doprecyzować, gdzie są te pieniądze?

   Zablokowanie kupna ziemi w Łodzi przez Chińczyków budujących część "jedwabnego szlaku": https://dzienniklodzki.pl/pociagi-z-chin-nie-zbuduja-terminalu-przy-pryncypalnej-mozliwa-lokalizacja-poza-wojewodztwem/ar/12602334

   Pisałem o tym, to są konsekwencje sojuszu z USA. Nie da się tego obejść. Albo bujamy się z USA, albo drugą stroną.

   Kto ma najlepszy HIGHTECH wojskowy na świecie?
   Co z tego, że ONI mają, skoro nie mamy MY?


   Właśnie dlatego, że nie mamy powinniśmy o niego zabiegać( a to właśnie robimy)- jaką widzisz alternatywę?

   Od tego, kto da najlepszą ofertę. To serio takie trudne?
   Tu się nie dogadamy, dla mnie jakość będzię najważniejszym priorytetem przy wyborze, ale spoko, rozumiem też podejście ekonomiczne.

  •  

   pokaż komentarz

   Ty pisząc, że to bzdury, zniechęcasz ludzi do podnoszenia sprawy i sprawiasz żeby nasi politycy mogli dalej kręcić.
   Ja chce żeby nasz rząd zajął się sprawą, ty chcesz żeby ją przemilczać, czyli zostawić inicjatywę w obcych rękach.


   @KazPL: No ale przecież nasz rząd zajmuje się tą sprawą. Zrobili to, czego świat żąda - napisali ustawę reprywatyzacyjną. Co prawda na kolanie i niezgodną z prawem, a potem schowali ją do szuflady, ale zawsze. Czas mija, nikt nic nie dostał, ale starania przecież podjęto.
   Podobnie zrobił poprzedni rząd, tylko z większą klasą. Obiecali, że ustawa będzie, napisali ją, po czym ogłosili w ministerstwie finansów, że Polski nie stać na jej wprowadzenie. Tym sposobem przeczekali dwie kadencje, a USA jakoś ani nas nie najechało, ani nic.

   Skoro chcesz, żeby rząd się zajął tą sprawą, to czego tak w ogóle oczekujesz? Ale bez pomysłów rodem z gimbazy, jakie zaserwowali nam w tym znalezisku narodowcy. Konkretnie - co Polska ma zrobić?

  •  

   pokaż komentarz

   Mechanizmów TERAZ nie ma, ale jest nacisk, aby takie w polskim prawie powstały. Biorąc pod uwagę jak poddańczo działa PiS w stosunku USA niewykluczone, że takowe powstaną. Mają na to pół roku...

   @wojtas_mks: Gdybyś obserwował poczynania PiS-u w tym zakresie, przekonałbyś się, że jest zupełnie odwrotnie. PiS grzał na potrzeby wyborów samorządowych temat dzikiej reprywatyzacji w Warszawie. Przy okazji - chociaż nie wiem po co - napisali sobie projekt ustawy reprywatyzacyjnej (czyli to, o co prosił pan Pompeo) twierdząc, że jej wprowadzenie jest konieczne, bo załatwi raz na zawsze wszelkie sporne kwestie dotyczące roszczeń. No i w tej ustawie było tak: mienie bezspadkowe zostaje własnością Polski, umowy indemnizacyjne pozostają w mocy, odszkodowania to max 15% wartości mienia, a żeby je dostać to w ogóle trzeba być Polakiem-katolikiem.

   Ustawę pokazano światu, świat orzekł, że jest c??$@wa, no i zamknięto ją do szuflady. Temat zamknięty.

   Bo widzisz - nie tak łatwo jest w Polsce wprowadzić coś podobnego, nawet w najwęższym zakresie. Niełatwo jest systemowo zadośćuczynić osobom pokrzywdzonym powojenną nacjonalizacją. Nie tylko dlatego, że technicznie jest to trudne. Politycznie jest to niepewne przedsięwzięcie. Który rząd chciałby dostać od wyborców łatkę... dajmy na to "sprzedajnych zdrajców, którzy zapłacili Żydom za niemieckie zbrodnie"? Przy takiej perspektywie wszelkie amerykańskie groźby i szantaże bledną.

  •  

   pokaż komentarz

   Ale załóżmy, że faktycznie Kaczyński i Morawiecki nie będą kwapili się do uchwalenia odpowiedniego ustawodawstwa. Co wtedy? Może dojść do kolejnego ciamajdanu. Opozycja przejmie władzę, która ochoczo zrobi co trzeba.
   W ostateczności w stacjonujące w Polsce wojska amerykańskie przekonają naszych przywódców do zmiany decyzji :)


   @Bastiat: Co prawda kolega @mnik1 odpowiedział ci już lepiej, niżbym sam to zrobił, ale ten fragment jest tak uroczy, że postanowiłem go wyróżnić. Jako przykład daleko posuniętych urojeń prawakoidalnych.

  •  

   pokaż komentarz

   prawo można zmienić. Jesteś na tyle pewny swojej tezy, że bylbys w stanie dokonać wewnętrznego "zakładu" z samym sobą? Co zrobisz, jeżeli jednak weźmiemy na garba ten dług?

   @joyko: Ale jaki dług? Te 300 pierdyliardów, które ktoś sobie wymyślił? Nie ma żadnego długu.

  •  

   pokaż komentarz

   USA i Izreal posiadają masę środków, żeby wymusić na nas spłatę.

   @katuluu: Ale spłatę czego? Czy mamy gdzieś zaciągnięty dług, który należy spłacić?

  •  

   pokaż komentarz

   @John_Finn: Roszczeń do których nie ma podstaw prawnych. To chyba oczywiste. Nawet podczas ostatniej konferencji Irańskiej Sekretarz Pompeo ponaglił nas w tej sprawie, a później w wypowiedziach podkreślał, że odbyto już bardzo dużo rozmów w temacie

  •  

   pokaż komentarz

   @katuluu: A masz gdzieś może pod ręką cytat pana Pompeo?

  •  

   pokaż komentarz

   @John_Finn:

   "We also appreciate the importance of resolving outstanding issues of the past, and I urge my Polish colleagues to move forward with comprehensive private property restitution legislation for those who lost property during the Holocaust era"

  •  

   pokaż komentarz

   @katuluu: Czyli jednak nie chodziło mu - tak jak wyżej napisałeś - o roszczenia, do których nie ma podstaw prawnych. W jego wypowiedzi nie ma nic o oddawaniu bezspadkowego mienia organizacjom żydowskim. Powiedział to, co większość podobnych głosów - że brak w Polsce ustawy reprywatyzacyjnej, która ułatwiłaby byłym właścicielom lub ich spadkobiercom odzyskiwanie znacjonalizowanego mienia. Że wypadałoby taką ustawę w końcu napisać i wprowadzić w życie.

  •  

   pokaż komentarz

   @John_Finn: O znacjonalizowanym mieniu też nic nie mówi.
   Myślę jednak, że chodzi o mienie bezspadkowe, bowiem ustawa 447 JUST nakłada na Pomepo obowiazek zdania sprawozdania z realizacji uroszczeń tam zawartych już jesienią tego roku. Stąd jak podejrzewam to "ponaglenie".

  •  

   pokaż komentarz

   O znacjonalizowanym mieniu też nic nie mówi.

   @katuluu: Otóż mówi, bo o takie właśnie chodzi.

   Myślę jednak, że chodzi o mienie bezspadkowe, bowiem ustawa 447 JUST (...)

   Ustawa ta (a raczej deklaracja Terezińska) mówi przede wszystkim o tym, co zawarł w swoim "ponagleniu" Pompeo. Dokładnie o tym:

   2. Uważamy, że ważne jest, tam gdzie nie zostało to jeszcze skutecznie osiągnięte, zajęcie się prywatnymi roszczeniami ofiar Holokaustu (Shoah) dotyczącymi nieruchomości byłych właścicieli, spadkobierców lub ich następców, w drodze albo restytucji in rem albo rekompensaty, tak jak to będzie właściwe, w sprawiedliwy, wszechstronny i niedyskryminacyjny sposób,zgodny z prawem krajowym i odpowiednimi regulacjami,jak również umowami międzynarodowymi. Proces takiej restytucji lub rekompensaty powinien być szybki, prosty, dostępny, transparentny i ani uciążliwy ani kosztowny dla osoby występującej z roszczeniem;oraz zauważamy inną pozytywną legislację w tej dziedzinie.

   Dlatego nie widzę sensu nadawać jego wypowiedzi nieistniejących znaczeń.

  •  

   pokaż komentarz

   @John_Finn ty tak sądzisz, ja tak sądzę, a pejsaci wiedzą swoje.

 •  

  pokaż komentarz

  na amerykanski senat padl blady strach... ( ͡° ͜ʖ ͡°)