•  

  pokaż komentarz

  Czyli standardowo, jak zwykły obywatel coś zrobi np. potraci człowieka na pasach to jest "łolaboga, do sztumu kryminalisto, nie tłumacz się, nic nie usprawiedliwia tego co zrobiłeś". A jak równiejszy obywatel to zrobi, to pojawia się milion argumentów na obronę - wtargnął na pasy, zagapił się, grzebał w dupie, (...)

  •  

   pokaż komentarz

   @lonegamedev: W tym kraju nie ma czegos takiego jak wtargniecie na jezdnie . jestes winien i ch## .oby kobieta zyla bo zap@??@%?al niezle .

  •  

   pokaż komentarz

   @Kubab27: Na jezdnie chyba jest. Na pasy jednak nie.

  •  

   pokaż komentarz

   @lonegamedev: nawet na pasy nie można wejść pod nadjeżdżający pojazd więc można potocznie nazwać takie coś "wtargnięciem"

  •  

   pokaż komentarz

   @piekuo: wtargnąć na pasy można, ale na nie kierowanym skrzyżowaniu. A tu były światła.

  •  

   pokaż komentarz

   @lonegamedev: Nie zabrzmię oryginalnie jak powiem, że to klasyka Polski i jej służb, ale niestety tak jest. BOR się w kogoś wbija na pełnej, łamie przepisy, aż w końcu powoduje kilka wypadków i co? Figa z makiem, bo wszystko jest "ustalone", że winny to "zwykły Kowalski". Pamiętam jak niedawno pojawił się artykuł co "chłopaczki" mieli spotkanie zimą z traktorzystą i jego ciągnikiem. Niby wina rolasa, ale jak okazało się, że znajomy komendanta, to wyszło straszenie zabraniem uprawnień, nękanie pod domem i nawet groźby. Nie wspomnę o słynnych "przypadkowych" słynnych zgonach na komisariatach czy porzucaniu w lasach. W tym przypadku świadek, który wrzucił to nagranie ma więcej szczęścia niż rozumu, bo jakby milicjanci dowiedzieli się o nagraniu, to pewnie zaraz poleciałby na dołek, a telefon przypadkiem uległby uszkodzeniu. Sprawa zamknięta, a świadek straciłby pewnie z dwa zęby, aby pamiętał, że ma trzymać usta zamknięte w tej sprawie.

   Śmiejemy się z Brazylii, Rosji, Ukrainy, Afryki etc. A dokładniej z ich bezprawia, a tym czasem nie widzimy co się dzieje na naszym podwórku. To straszne, że w tym kraju "miodem i demokracją płynącym" wizyta na komisariacie może skończyć się gwałtem, wycieczkom na OIOM, bądź nawet wizytą w piachu bo przypadkiem ktoś Cię zakatuje podczas "proszenia" o zeznania... Jak za czasów gestapo. Sam zauważyłem, że po takich akcjach często są jakieś "kontry" z ocieplaniem wizerunku, a za miesiąc-dwa znów znajdzie się ktoś zabity, pobity czy zgwałcony. Wychodzi na to, że bezpieczniej jest trafić między stado dresów w Krakowie czy Łodzi – chciałbym, żeby to był żart, ale niestety nie jest.

  •  

   pokaż komentarz

   W tym kraju nie ma czegos takiego jak wtargniecie na jezdnie . jestes winien i ch@# .oby kobieta zyla bo zap?!?!?!al niezle

   @Kubab27:

   Art. 14 Prawa o ruchu drogowym zawiera katalog zakazów dla pieszych. Zgodnie z jego treścią zabrania się pieszym:

   wchodzenia na jezdnię
   bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych;
   spoza pojazdu lub innej przeszkody ograniczającej widoczność drogi;

  •  

   pokaż komentarz

   Wychodzi na to, że bezpieczniej jest trafić między stado dresów w Krakowie czy Łodzi – chciałbym, żeby to był żart, ale niestety nie jest.

   @TheOneEyedKing: Mieszkam w Łodzi 20 rok. Pracowałem 2 lata w Łódzkiej KGP i z przykrością potwierdzam każde powyższe słowo.

   PS: Nie , nie dresiarze u nas tak osłabli.

  •  

   pokaż komentarz

   @b4kus: fakt, przepis jest, ze stosowaniem roznie. chyba wczoraj byl wykop o tym, jak naj@#?ny pieszy wp#$!@??il sie ewidentnie na maske przebiegajac na czerwonym - wina kierowcy, bo jechal 13 km za szybko wg opinii bieglego xD

   k@%?a, ja bym jeszcze scigal frajera za zniszczenie mienia, a tu sad uznal ze pieszy byl pokrzywdzonym XD

  •  

   pokaż komentarz

   @Karoleer:
   Polski klasyk. Biegły wpisał pomiary do tabelki, zadowolony zainkasował wynagrodzenie, sędzia dołączył opinię do akt, Rafał asystencie pisz uzaska z copy-paste, i cyk pora na CSa. A kierowca jak zawsze winny. Przekroczył prędkość? Przekroczył. Najgorszemu wrogowi nie życzę stanięcia przed sądem w sprawie o potrącenie pieszego.

   Przy okazji przypomnijmy mój ulubiony wyrok:

   tl;dr matka 6-latka mająca we krwi 1,8 promila w godzinach popułudniowych wtargnęła na przejście według zgodnych opinii świadków i analizy monitoringu, zginęła pod kołami taksówkarza, który na swoje nieszczęście miał we krwi śladowe ślady amfetaminy (stymulantu!) i jechał z zawrotną prędkością 80 km/h. Wyrok? 2 lata w zawieszeniu na 5.

   W świetle badań jakie obowiązują w Polsce oskarżony był po użyciu substancji z rodziny amfetamin. Aby przyjąć, że narkotyk miał wpływ na sprawność motoryczną powinny występować tego objawy. Lekarz, który badał oskarżonego nie stwierdził, aby jego zachowanie odbiegało od normy. To, że narkotyk jest obecny w organizmie nie oznacza także, że jest aktywny. Sąd przyjął, że Marek G., jechał za szybko, bo z prędkością 84 km/h, czyli dużo powyżej obowiązujących w tym miejscu przepisów. Biegły wskazał, że jeśli oskarżony jechałby z dozwoloną prędkością być może do tego strasznego wypadku w ogóle by nie doszło. Przekroczenie prędkości zdaniem sądu nie było jednak skutkiem spożycia przez niego substancji zabronionej. Czyn z art.178 a p 1 kk. sąd zaliczył jako wykroczenie i ze względu na przedawnienie zostało ono umorzone. Zachowanie pani Pawiłowicz również nie było takie jak powinno być. Wskazuje na to zapis monitoringu, z którego wynika jednoznacznie, że piesza wtargnęła na przejście. Jest to dowód obiektywny. Reasumując: oskarżony Marek G., zasługuje na zawieszenie kary. Zdaniem sądu jest ona adekwatna do zarzucanego czynu - mówiła w uzasadnieniu wyroku sędzia Małgorzata Skiba.

  •  

   pokaż komentarz

   @TheOneEyedKing: masz jakiś artykuł potwierdzający to co napisałeś w sprawie z rolnikiem?

  •  

   pokaż komentarz

   @Dutch: ja pieprze, slyszalem od karnistow, ze ich sedziowie maja niezle jazdy, ale nie sadzilem, ze az tak. chociaz moim faworytem w uzasadnieniach jest zdanie typu "wersja zdarzen przedstawiona przez oskarzonego nie zaslugiwala na uwzglednienie, poniewaz stanowila jego linie obrony" xD

   w tej sprawie, ktora zacytowales - jest juz wyrok II inst?

  •  

   pokaż komentarz

   @Karoleer: 0.5 promila to jest naj%?%nie się?

  •  

   pokaż komentarz

   A kierowca jak zawsze winny. Przekroczył prędkość? Przekroczył. Najgorszemu wrogowi nie życzę stanięcia przed sądem w sprawie o potrącenie pieszego.

   @Dutch: to jest jeszcze nic: https://www.tvn24.pl/pieszy-wbiegl-mu-pod-kola-kierowca-skazany-pieszy-niewinny,919413,s.html
   tak, kierowca popełnił wykroczenie - nie mniej wyrok jest absurdalny. Kierowca został uznany winnym (warunkowe umorzenie) na podstawie tego że przekroczył prędkość o 13 km/h (tak ustalił biegły)
   natomiast "poszkodowany" pieszy wbiegł na czerwonym świetle na przejście dla pieszych

   (wideo z rejestratora na stronie)

  •  

   pokaż komentarz

   @megawatt: ja p?##%%!e, ciśnienie z rana od razu szybuje mi w górę po takich artykułach. Polskie prawo to jedna wielka kpina w praktycznie każdej dziedzinie... ch!? mnie szczela na miejscu...

  •  

   pokaż komentarz

   Art. 14 Prawa o ruchu drogowym zawiera katalog zakazów dla pieszych. Zgodnie z jego treścią zabrania się pieszym:

   wchodzenia na jezdnię
   bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych;
   spoza pojazdu lub innej przeszkody ograniczającej widoczność drogi;


   @b4kus: no tak, i ostatnio gościu pijany na czerwony wbiegł na drogę, i kierowca ma przej$@@ne bo jechał 13km/h za szybko według biegły, pieszemu c#?#% zrobili i jeszcze odszkodowanie będzie mógł dostać

  •  

   pokaż komentarz

   Biegły wskazał, że jeśli oskarżony jechałby z dozwoloną prędkością być może do tego strasznego wypadku w ogóle by nie doszło.

   @Dutch: jak ja kocham takie p$#?%@#enie - na miejscu kierowcy argumentowałbym, że gdyby kilkadziesiąt lat wcześniej tatuś pijanej nie włożył kutasa w mamusię pijanej to by jej nie było na świecie, a co za tym idzie i na przejściu, więc to ich wina ( ͡° ͜ʖ ͡° )つ──☆*:・゚

  •  

   pokaż komentarz

   @lonegamedev: Polska policja a raczej parodia tej instytucji jaka funkcjonuje w tym kraju zaraz jej przyklepią jeszcze oddalenie się z miejsca zdarzenia

   pokaż spoiler bo odrzuciło ją za daleko.

  •  

   pokaż komentarz

   to jest jeszcze nic: https://www.tvn24.pl/pieszy-wbiegl-mu-pod-kola-kierowca-skazany-pieszy-niewinny,919413,s.html
   tak, kierowca popełnił wykroczenie - nie mniej wyrok jest absurdalny. Kierowca został uznany winnym (warunkowe umorzenie) na podstawie tego że przekroczył prędkość o 13 km/h (tak ustalił biegły)
   natomiast "poszkodowany" pieszy wbiegł na czerwonym świetle na przejście dla pieszych


   @megawatt: Ale czytałeś artykuł? Kierowca został skazany za "naruszenie zasad bezpieczeństwa drogowego" co niestety, ale uczynił. Bo jednak przekroczył prędkość o te nawet 13 km/h. Na dodatek kierowca został ukarany dość łagodnie bo zostało uwzględnione wszystkie okoliczności łagodzące.

   A dlaczego pieszy nie został ukarany? Tutaj wina leżała nie po stronie sądu a prokuratury (!), która zdecydowała się nie karać pieszego. Bo sąd nie może od tak sobie rozszerzać całej sprawy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Micho_master coś Ci się pop$@!!?%ilo prokuratura nikogo karać nie może, oni oskarżają a sądy skazuja. Do tego sąd ma obowiązek jeśli wie to dołączyć oskarżenie o każdym złamaniu prawa, więc postopili dobrze bo chłop jechał szybciej niż mógł i został za to ukarany.

  •  

   pokaż komentarz

   @Micho_master: nie za naruszenie zasad tylko za spowodowanie wypadku (i nie skazany tylko orzeczono warunkowe umorzenie)
   Gdyby chodziło o przekroczenie prędkości byłoby to wykroczenie i wyrok grzywny

   Nie mam pretensji do sądu o to że pieszy nie został skazany - zreszta mam mieszane uczucia przy skazywaniu w procesie karnym sprawcy który jako jedyny został ranny

  •  

   pokaż komentarz

   @Natsu9: To nie czytałeś artykułu linkowanego:

   A co z pieszym, który wybiegł pod koła? Przed sądem nigdy nie stanął. Całość dokumentacji dotyczącej wypadku policja przekazała prokuraturze. A ta zdecydowała się oskarżyć tylko kierowcę. (http://www.tvn24.pl)

   @megawatt: Ok racja. Precyzyjnie rzecz biorąc to nie został skazany a zdecydowano się warunkowo umorzyć postępowanie aczkolwiek właśnie zdaniem sądu kierowca pojazdu naruszył zasady bezpieczeństwa drogowego co niewątpliwie także przyczyniło się do tego wypadku.

   I tutaj oburzonych to niestety nie popisała się prokuratura, która w sprawie wypadku uznała, że wnioskować będzie tylko aby kierowca był ukarany a nie pieszy.

  •  

   pokaż komentarz

   @DonMirabello: nie ma czegoś takiego jak "łódzkie KGP", jedynie KWP....

  •  

   pokaż komentarz

   @Karoleer: .

   w tej sprawie, ktora zacytowales - jest juz wyrok II inst?
   Niestety nie wiem, kolego. Według mojej najlepszej wiedzy - jeszcze nie. Cieszę się że pierwszoinstacyjna perełka się spodobała :)

  •  

   pokaż komentarz

   @Wejszlo: Było na wykopie, polecam poszukać. Były nawet zdjęcia pism itp. Jak wrócę do domu to poszperam i podeślę.

  •  

   pokaż komentarz

   nie ma czegoś takiego jak "łódzkie KGP", jedynie KWP....

   @WalekMW: Czyli wychodzi na to że mogę wywalić świadectwo pracy i wszystkie uprawnienia które tam zrobiłem. Dzięki za info hehe.

   A tak serio mieliśmy komendę miejską ,główną i wojewódzką jednocześnie w pewnym momencie w papierach i stare nazewnictwo do 2007. Wtedy też zaczynałem pracę w KGP.

   Ostatecznie nieco ten burdel ogarnięto w 2014

   https://sip.lex.pl/akty-prawne/dzienniki-resortowe/nadanie-statutu-komendzie-wojewodzkiej-policji-w-lodzi-34924972

   A tutaj jeden z Komunikatów z tego roku który wyraźnie wskazuje że Wydział Patrolowo-Interwencyjny nadal w dokumentach jest finansowany z KGP a nie KWP i że nadal mamy również komendę miejską

   http://policja.pl/pol/aktualnosci/168918,Lodzcy-policjanci-z-kamerami-na-mundurze.html

   Od 10 lutego 2016 nasz komendant wojewódzki podlega KGP.

   https://pl.wikipedia.org/wiki/Komenda_G%C5%82%C3%B3wna_Policji#Jednostki_organizacyjne_Policji_powsta%C5%82e_na_bazie_biur_lub_innych_kom%C3%B3rek_organizacyjnych_KGP

   W skrócie .Kto pracował w wydziałach lokalnych był pod KWP a kto w CBŚ ten pod KGP. Jako że to był ten sam budynek można było pracować w KGP na terenie KWP

  •  

   pokaż komentarz

   @Instynkt: analogicznie moge zapytac czy 13 km wiecej to przekroczenie predkosci

   ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  I gdyby nie nagranie świadka to oczywiście Kulsony poszli by w zaparte, że to absolutnie nie ich wina...Sprawa po chwili byłaby zamieciona pod dywan...Jak ja gardzę takimi śmieciami bez cywilnej odwagi przyznania się do błędu...Powinni wylecieć z Policji na zbity ryj za takie oszustwo zarówno sprawcy jak i ci co ich kryli...

  •  

   pokaż komentarz

   @strus77: do tego przejechali na czerwonym świetle nie będąc pojazdem uprzywilejowanym, włączając jedynie światła na cwaniaka bez sygnałów dźwiękowych.

  •  

   pokaż komentarz

   @strus77 tak działa policja we Wrocławiu. Największa patologia w Polsce.

  •  

   pokaż komentarz

   @ziuaxa: masz racje! Kiedyś wjechała we mnie policjantka w cywilu koło Dominikańskiej a za 5 minut już było koło Nas 4 jej kolegów z bronią przy dupie i wmawiali mi że to moja wina, zadzwoniłem po drogówkę, czekałem chyba z godzinę, a jak drogówka przyjechała to już o wszystkim wiedziała i pytają: to co przyznaje się Pan czy kierować wniosek do sądu, a nawet nie wyszedł z auta i nie obejrzał szkód i miejsca zdążenia! Ale tak jest wszędzie! Milicja to patologia!

  •  

   pokaż komentarz

   @To_czego_nie_zobaczysz_w_TV czy jest wszędzie nie wiem. Wiem jaka jest policja we Wrocławiu. Jedna wielka patologia. Prokuratura równiez. Układ wrocławski jest żywy, tak samo jak i w Gdańsku.

   Ale najsmutniejsze jest to, że większość ludzi jest tak niesamowicie głupia, że co wybory głosują na tych wszystkich Dutkiewiczów, Adamowiczów...i nie ma najmniejszej szansy, żeby się coś zmieniło.

   Przykład Gdańska sprzed dwóch tygodni - sytuacja wręcz idealna, jak z bajki - startuje w zasadzie dwóch kandydatów. Jeden z układu i jest to jasne i oczywiste, drugi spoza układu i też wszyscy o tym wiedzą. Sytuacja jasna i klarowna. I co?

   Grzegorz Braun dostał 12% i w ten sposób gdanszczanie pokazali, że dalej są zmanipulowanymi baranami. Układ tak jak trwał, tak trwać będzie. Policja będzie robić swoje tak jak robiła. Nic się nie zmieni.

   Polacy to naprawdę mało, oj mało inteligentny naród. Szkoda tylko naszych dziadków, którzy walczyli o wolność i demokrację. Bo to co jest teraz to jest wydmuszka i państwo teoretyczne.

 •  

  pokaż komentarz

  - Ze wstępnych ustaleń wynika, że młoda kobieta prawdopodobnie na czerwonym świetle wtargnęła na przejście dla pieszych – mówił po wypadku nadkomisarz Krzysztof Zaporowski, rzecznik policji. I dodał, że „prawdopodobnie mogło dojść do jakiegoś zagapienia się, niezwrócenia uwagi, w którym miejscu ta osoba się znajduje”. - Być może spoglądanie na telefon mogło być tego przyczyną – ocenił Zaporowski.

  Ehh k#!%a. "Prawdopodobnie", "być może", "mogło". Niby winnego jeszcze nie wskazał, ale jasno sugeruje, że to ta dziewczyna, a jeszcze nic nie wiadomo.

  pokaż spoiler A ty robaku szanuj policję, bo bez nich to by było! (-‸ლ)

 •  

  pokaż komentarz

  Dobrze, że nie zaaplikowali jej standardowej procedury wrocławskiej policji: serii wstrząsów elektrycznych

 •  

  pokaż komentarz

  Szok i niedowierzanie, że w polskiej policji pracuję wielu degeneratów. Najpierw akceptujecie wymuszanie podwyżek przy pomocy lewych zwolnień lekarskich, a potem dziwicie się, że policjanci kłamią przed prokuratorem, byle tylko chronić swoją dupę.

  I jeśli nie macie nagrania, to takie patusy mogą wam zapewnić kilkuletni wyrok, bo słowo policjanta przed sądem jest ważniejsze od zwykłego obywatela.

  Po czymś takim wszyscy policjanci będący w radiowozie powinni zostać zwolnieni dyscyplinarnie za składanie fałszywych zeznań.