•  

  pokaż komentarz

  Ona już wie co może Ją czekać jak to wszystko jeb... upadnie i chce szybciej zejść z tej karuzeli.

 •  

  pokaż komentarz

  Bo to musi malowniczo p?!#$@$nąć. Zamiast dozować soclaj z głową, tak aby lud był syty i owca cała, (skoro już wziął się niezły hajs w budżecie z uszczelnienia vatu i fajnej koniunktury to jeden czy dwa dobre programy socjalne to niezły pomysł, ale nie dziesięć czy dwadzieścia programów socjalnych!) to tym, tamtym, temu, tamtemu, taki program, sraki program. Lud się gubi, degeneruje i rozzuchwala z przeżarcia, ma gdzieś ten cały PiS, skoro bęben napchany. A tu nauczyciele się odmulili, zaraz górnicy wylazą z dziur i zażądają szesnastek, zaraz rolnicy, na razie nieporadnie gimnastykują się śmieszne agrounie, zaraz listonosze, kierowcy, stoczniowcy, znowu policja, znowu pielęgniarki, zaraz znowu ktoś wprowadzi niepełnocelebrytów do sejmu. A koniunktura się skończy, inflacja zeżre socjal i piękna baśń dobrobytu pisowskiego dobiegnie nieszczęśliwego zakończenia. A potem będzie tylko gorzej, bo do władzy znowu dojdą ci wszyscy obrzydliwi farbowańcy, neomarksisto-oligarcho-antywolnościowcy. I już nie będą się cackać z narodem, już nie będzie słodkich tuskowych czarów-marów, tylko jak makaron we Francji pokazał: władza bez żadnej krępacji będzie nap@!!@?$ać pałą i gazem.

  •  

   pokaż komentarz

   będzie nap$##@#@ać pałą i gazem.

   @ydtski: Może to jest potrzebne.

  •  

   pokaż komentarz

   @ydtski:

   Zamiast dozować soclaj z głową, tak aby lud był syty i owca cała
   Chyba nie rozumiesz ich celu, im brakuje jeszcze jednej kadencji, żeby dorżnąć do końca sądy i media, potem socjal nie będzie potrzebny, żeby rządzić.

  •  

   pokaż komentarz

   Zamiast dozować soclaj z głową

   @ydtski: Ale to są takie urojenia narkomana "będę ćpał, tylko ostrożnie".

  •  

   pokaż komentarz

   @ydtski:
   Zobacz, jak szybko wieje czasów wiatr
   a w tej krainie ciągle myśl nie płynie
   ukryci w kryjówkach wszyscy przyjaciele
   czekając na znak święty z nieba w niedzielę
   płaczą nad losem swoim i tej krainy
   dlaczego tutaj ciągle myśl nie płynie
   bo prawda, jak mówią, jest bardzo banalna
   głowy pustoszy komuna mentalna
   bo mądrość góruje nad głupotą, tak
   jak, jak światłość góruje nad ciemnością, i
   i kapłan sekty panującej w krainie
   on dobrze wie to, co wiedzieć powinien
   i targuje się z wojskowym, pół nocy tracąc zdrowie
   w końcu podzielą się po połowie
   jeden się przeżegna, drugi drugi spojrzy śmiało
   on będzie rządzić tłuszczą
   batem i pałą

  •  

   pokaż komentarz

   @ydtski: Masz rację, ale to wszystko "zaraz", ale jeszcze nie teraz. Najważniejsze, to doczłapać do wyborów. PIS panicznie boi się utracić władzę, bo to może się wiązać z odpowiedzialnością karną. Z jednej strony jawne łamanie Konstytucji, a z drugiej jakieś afery sięgające nawet samego Kaczyńskiego.
   Oby tylko odwlec to jeszcze na kolejną kadencję, może wtedy coś się wymyśli. Może np. ostateczne dobicie sądów i przejęcie mediów - wtedy będzie można się zabetonować na długie lata, udupiając opozycję. Tak jak to wygląda w Rosji czy na Węgrzech.

  •  

   pokaż komentarz

   będzie nap$##@#@ać pałą i gazem.

   @ydtski: Może to jest potrzebne.

   @milo1000: Z ogromną przykrością, ale przyznać trzeba nam Polakom niestety jest potrzebne. Bismarck miał rację.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kubaeinstein: ta wymordowali nam elity, nakradli co się dało, zrujnowali kraj, potem komuniści zrobili swoje porządki i teraz zdziwieni, że jest jak jest( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @ydtski: i ryj tam to jest Polska i tak tu sie zyje w tym k!#@i dołku :)

  •  

   pokaż komentarz

   @ydtski: Z uszczelnienia VATu nie wpada im taka kasa jak podają, tego jest sporo mniej. Więcej im przynosi VAT ze wzrostu konsumpcji i drożejących produktów.

  •  

   pokaż komentarz

   @lewoprawo: Oczywiście. Jak widać po listach wyborczych kto może to daje dyla np. Brudziński. Parlament Europejski da odpowiedni mandat by cieszyć się immunitetem a dodatkowo będzie później emeryturka.

  •  

   pokaż komentarz

   będzie nap$##@#@ać pałą i gazem.

   @ydtski: Może to jest potrzebne.

   @milo1000: Z ogromną przykrością, ale przyznać trzeba nam Polakom niestety jest potrzebne. Bismarck miał rację.

   @Kubaeinstein: podaj swój adres, podjadę z pałą jak tak chcesz tej bismarkowskiej szkoły życia.

  •  

   pokaż komentarz

   @cerastes: Ja szkoły skończyłem i choć zawsze mogły być lepsze (prawo i administracja publiczna), to jednak żadnej tym bardziej od Ciebie nie potrzebuję. A jeśli nie wiesz, o co chodzi lub próbujesz być takim sebixem patriotą to sorry, ale słabo Ci to wychodzi. Po prostu odsyłam do historii, tam wszystko jest ładnie zapisane, ba, regularnie się powtarza, tylko nie zaśnij przy pierwszym rozdziale. Jeśli faktycznie za trudne i za nudne, popatrz chociażby na obecną sytuację - wiek emerytalny podnoszą - cisza, zayebali 150 mld z OFE - cisza, przekupują patolę własną kasą zapożyczając się na koszt aktualnie pracujących i przyszłych pokoleń - hurrra, itp. itd Tylko gdy internet chcieli odciąć, to się jakoś ruszyliśmy. Więcej przykładów znajdziesz w necie, szkoda klawy.

   Wiem, że wielu to może zaboleć (mnie też), ale taka jest prawda.

  •  

   pokaż komentarz

   Bo to musi malowniczo pierdolnąć

   @ydtski: Przeciez p%##%#?nelo w 2017 nie pamietasz jak Opozycja o tym pisala?? Chyba jedzenie przez 2 lata zupy z z tynku i deszczowki popsulo Ci pamiec?

  •  

   pokaż komentarz

   @Kubaeinstein: najbardziej nie lubię ludzi którzy niby wykształcenie mają, coś tam w swoim życiu przeczytali, ale niestety zabrakło już czasu na naukę konstruktywnego myślenia pozwalającego na wyciąganie wniosków z tego jak wyglądała historia naszego kraju na przestrzeni ostatnich wieków.
   pomijając już zabory, przetaczające się wojny, brak akumulacji kapitału pozwalający inwestować i budować przemysł. to najbardziej trzeba się skupić na 45 latach komuny. czyli zamordyzmu i socjalistycznej indoktrynacji połączonej z sukcesywną fizyczną eliminacją klasy wolnościowej i inteligenckiej. obecnie jako społeczeństwo spijamy tego efekty gdyż potrzeba czasu i wytężonej edukacji ekonomicznej żeby oduczyć starych ludzi złych nawyków. bez tego wysiłku nie uda się zbudować zdroworozsądkowego myślenia w nowych pokoleniach. nie pały, nie bicia i upokarzania nam potrzeba bo to już mieliśmy przez 300 ostatnich lat, tylko edukacji i pracy u podstaw.

   niesety są też jednostki głupie i zasługujące na potępienie więc dawaj ten adres bo napisałeś

   nam Polakom niestety jest potrzebne. Bismarck miał rację.

   więc zaczynam pałowanie od ciebie nieuku, bo chociaż państwo zapewniło ci możliwość edukacji to tego nie wykorzystałeś.

  •  

   pokaż komentarz

   @cerastes Panstwo? A ja myslalem, ze to my, podatnicy? Osobiscie uwazam, ze rodzice mi pomogli i umozliwili nauke, choc oplacilem sobie sam - studiowalem zaocznie, ale na uczelni publicznej, dostalem sie tez na aplikacje adwokacka, wiec hamuj z tym "nieukiem", bo osmieszasz sie twierdzac, ze to mityczne panstwo cos mi dalo. Ile ma ono wlasnej, niezabranej kasy?

  •  

   pokaż komentarz

   Bo to musi malowniczo p##$!#$nąć. Zamiast dozować soclaj z głową, tak aby lud był syty i owca cała, (skoro już wziął się niezły hajs w budżecie z uszczelnienia vatu i fajnej koniunktury to jeden czy dwa dobre programy socjalne to niezły pomysł, ale nie dziesięć czy dwadzieścia programów socjalnych!) to tym, tamtym, temu, tamtemu, taki program, sraki program. Lud się gubi, degeneruje i rozzuchwala z przeżarcia, ma gdzieś ten cały PiS, skoro bęben napchany. A tu nauczyciele się odmulili, zaraz górnicy wylazą z dziur i zażądają szesnastek, zaraz rolnicy, na razie nieporadnie gimnastykują się śmieszne agrounie, zaraz listonosze, kierowcy, stoczniowcy, znowu policja, znowu pielęgniarki, zaraz znowu ktoś wprowadzi niepełnocelebrytów do sejmu. A koniunktura się skończy, inflacja zeżre socjal i piękna baśń dobrobytu pisowskiego dobiegnie nieszczęśliwego zakończenia. A potem będzie tylko gorzej, bo do władzy znowu dojdą ci wszyscy obrzydliwi farbowańcy, neomarksisto-oligarcho-antywolnościowcy. I już nie będą się cackać z narodem, już nie będzie słodkich tuskowych czarów-marów, tylko jak makaron we Francji pokazał: władza bez żadnej krępacji będzie nap?#%%%@ać pałą i gazem.

   @ydtski: oby Twe słowa nie były prorocze

  •  

   pokaż komentarz

   @Kaczypawlak: ta uwielbiam argument o elitach, kij z tym że za I RP i II rp było idenyycxnie z prowadzeniem polityki, po prostu nam demokracja nie służy

  •  

   pokaż komentarz

   @Tison: ale serio po II wojnie światowej była rewolucja totalna. Zobacz na straty u osób z wyższym wykształceniem. Do tego komuna zniszczyła ludzi mentalnie. Ja uwielbiam czytać takie dosłownie p$@$#!$enie jak te twoje( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Kaczypawlak: A ja twoje, typowy dowód anegdotyczny, NSDAP inteligencję też wynikało swoją i jakoś Niemcy są bogate, więc wiesz co to znaczy p@$%?$#ic od rzeczy?

  •  

   pokaż komentarz

   A ja twoje, typowy dowód anegdotyczny,

   @Tison: to nie anegdota a fakty

   Spośród warstw wykształconych społeczeństwa i inteligencji, w wyniku celowych akcji eksterminacyjnych, jak Intelligenzaktion czy Akcja AB, w Polsce zginęło: 39% lekarzy, 33% nauczycieli szkół niższych szczebli, 30% naukowców i wykładowców wyższych uczelni (700 profesorów), 28% księży i 26% prawników[7]. W obozach koncentracyjnych zginęło 135 pracowników szkolnictwa wyższego, w powstaniu 80 osób, w egzekucjach i mordach ulicznych 163 naukowców (w tym 67 w Warszawie i 52 we Lwowie), wśród ofiar Katynia znalazło się 44 pracowników nauki polskiej. Wśród głównych ośrodków naukowych w kraju największe straty poniosły Warszawa – 276 uczonych, Kraków – 114 uczonych. Poznań – 102 naukowców, Lwów – 95 uczonych i Wilno – 27 pracowników nauki[8][2].

   Link, potem resztę zrobili Sowieci awansując swoich( ͡° ͜ʖ ͡°)

   NSDAP inteligencję

   @Tison: no tak słabo, bo masa Niemców chciała NSDAP i akceptowało, nas mordowali za to, że byliśmy Polakami Niemcy swoich nie zabijali hurtowo

   też wynikało swoją i jakoś Niemcy są bogate

   @Tison: Niemcy przynajmniej zachodnie nie miały komunizmu a my tak, mieliśmy. Oni mieli demokrację od powstania RFN u nas tak na opak od 1989 łącznie z normalnymi warunkami do prowadzenia gospodarki

   więc wiesz co to znaczy p#%!!#%ic od rzeczy?

   @Tison: Tak wiem, pisać takie brednie jak Ty(✌ ゚ ∀ ゚)☞ Nie masz pojęcia o temacie, ale się wypowiesz to jest żałosne...

  •  

   pokaż komentarz

   @Kaczypawlak: akceptowalu bo odnosili sukcesy coś jak z naszym Pis

  •  

   pokaż komentarz

   @Kaczypawlak: to zdecyduj się czy gadamy o wybijanie inteligencji czy komunizmie, na siłę szukasz argumentów frustracie

  •  

   pokaż komentarz

   akceptowalu bo odnosili sukcesy coś jak z naszym Pis

   @Tison: nie, bo byli Niemcami jak nie fikali władzy (a tego nie robiła większość to mieli spokój)

   to zdecyduj się czy gadamy o wybijanie inteligencji czy komunizmie

   @Tison: Pisałem wyraźnie najpierw wybijanie inteligencji przez Niemców oraz przez Sowietów a potem do władzy doszli u nas komuniści.

   na siłę szukasz argumentów frustracie

   @Tison: nie ja ciągle piszę to samo, jesteś po prostu upośledzony i nie ogarniasz tematu a to nie moja wina, tylko twoja. Muszę się przy Tobie cały czas powtarzać jakbym z debilem serio gadał...

  •  

   pokaż komentarz

   @Kaczypawlak: Aha xd czyli NSDAP to Niemcy ale pzpr to komuniści. Lecisz na czarną l, bo nie lubię hipokrytow o podwójnych standardach.

  •  

   pokaż komentarz

   Aha xd czyli NSDAP to Niemcy

   @Tison: bo tam byli sami Niemcy( ͡° ͜ʖ ͡°)

   ale pzpr to komuniści

   @Tison: też, dodatkowo z zagranicy po części, bo Stalinowi brakowało polskich komunistów, bo ich sam wymordował jeszcze przed wojną, Gomułka był jednym z niewielu polskich komunistów, bo akurat siedział w polskim więzieniu. Komuniści tak samo usuwali ludzi (fizycznie nawet z życiem), obsadzali wszelkie stanowiska swoimi. Tutaj miał być dla nich wiarygodny, za Stalina marszałkiem Polski był Rokossowski (z pochodzenia Polak, ale zawsze wierny ZSRR), generalicja do 1956 roku też była w większości sowieckiego pochodzenia, polskich oficerów, szczególnie przedwojennych usuwano, brakowało im nawet prawników i robili szybkie szkoły zawodowe, Stefan Michnik się na taki kurs załapał, ojciec Adama Michnika był działaczem partii komunistycznej zachodniej ukrainy, dopiero po "wyzwoleniu" trafił do "polskiej PPR", poziom nauki spadł, życia podobnie, komuna zniszczyła mentalnie ludzi, a mieliśmy wybitnych ludzi, na przykład ten

   Koniec wojny oznaczał dla Czochralskiego nowe kłopoty. Ówczesny prokurator apelacyjny w Warszawie wydał postanowienie o aresztowaniu. 7 kwietnia 1945 roku został aresztowany jako „niejaki Jan vel Johan Czochralski, obywatel Rzeszy, dawny honorowy profesor Politechniki Warszawskiej”, pod zarzutem „współpracy z niemieckimi władzami okupacyjnymi na szkodę osób spośród ludności cywilnej, względnie Państwa Polskiego”. Od 18 kwietnia 1945 spędził cztery miesiące w więzieniu w Piotrkowie Trybunalskim[3], do 14 sierpnia 1945. Jednak Specjalny Sąd Karny w Łodzi na rozprawie w dniu 13 sierpnia 1945 r. uniewinnił go od stawianych zarzutów[13]. W procesie zeznawał Ludwik Solski. Pomimo tego Senat (10 profesorów) Politechniki Warszawskiej odmówił przyjęcia go do pracy uchwałą z 19 grudnia 1945 roku[3]. W ten sposób wykluczono go ze środowiska i skazano na zapomnienie. Czochralski nie mógł się bronić, nie mógł też ujawnić współpracy z AK, za którą groziło kilkuletnie więzienie UB.

   W kwietniu 1954 roku zespół Gordona Teala(ang.) z Texas Instruments skonstruował pierwszy tranzystor z kryształu krzemu wyhodowanego metodą Czochralskiego. Od tego czasu ilość produkowanego w ten sposób krzemu zaczęła rosnąć lawinowo. Profesor jednak tego nie dożył[4]. Zmarł w szpitalu w Poznaniu 22 kwietnia 1953 roku. Przyczyną śmierci był atak serca, spowodowany rewizją Urzędu Bezpieczeństwa w jego willi w Kcyni.Został pochowany na starym cmentarzu w rodzinnej Kcyni, ale dopiero w 1998 roku na anonimowym grobie umieszczono tablicę z nazwiskiem[3].

   Jan Czochralski, ponadto mieliśmy Rudolfa Weigla

   polski biolog, wynalazca pierwszej w świecie skutecznej szczepionki przeciw tyfusowi plamistemu,

   Był zwalczany przez władze komunistyczne, które udaremniły przyznanie mu w 1948 Nagrody Nobla, do której był zgłoszony przez Akademię Szwedzką[14] i był fałszywie oczerniany[15] przez niektórych swoich współpracowników o kolaborację z Niemcami.

   I mamy dosłownie armię debili po uczelniach co nic nie potrafią zrobić, jeszcze były punkty dodatkowe na przyjęcia na uczelnie jak ktoś był z pochodzenia robotnikiem czy chłopem, nie inteligencja i wiedza, ale pochodzenie się liczyło i mamy taki p#@#@!#nik jak III RP i ludzi twojego pokroju, dosłownie nieuków, co się na temacie nie znają( ͡° ͜ʖ ͡°) NSDAP nie gnoiło Niemców jak byli inteligentni, tylko jak stawiali opór władzy a takich byłą garstka, im się władza NSDAP podobała, a u nas komunistów musieli wspierać do końca Sowieci, bo takie mieli społeczne poparcie, że bez ruskich czołgów nie byli stanie rządzić( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Czy ZUS skontroluje jej zwolnienie?

 •  

  pokaż komentarz

  Tego który mówił, że to rąbnie (Szałamacha) wywalili, teraz ta która nie może tego zablokować sama chce wyskoczyć z pociągu.

  •  

   pokaż komentarz

   @DanielAquarius: Nic nie chce blokować, bo te pieniądze są, tylko trzeba po nie sięgnąć (oczywiście do odpowiedniej kieszeni), ale to jest j$#%ne 40 miliardów i nie wystarczy zmienić matrycy VAT, żeby znaleźć taką kasę. To trzeba miesięcy pracy i dziesiatek ustaw, zmian rozporzadzeń i szkoleń w urzedach. A, i termin jest na kwiecień (mamy koniec marca), chyba wtedy jest ta emerytura, a 500+ też za maks 4 miesiące. No i zostaje niesmak - miano tyrana gorszego od Stalina narzucającego kontyngenty. Ta babka nie pracuje w rzadzie od wczoraj, to do tej pory aż tyle podatków uprościla? Nie mówie o zmniejszaniu obciążeń, tylko o zwyklej prostocie rozliczeń. Ktoś pokaze te uproszczenia Pani bojownik o wolność gospodarczą?

 •  

  pokaż komentarz

  Okręt zaczyna tonąć - to i szczury zaczynają z niego uciekać.