•  

  pokaż komentarz

  Czy dyrektywę można jeszcze zatrzymać?

 •  

  pokaż komentarz

  @Michal_Boni
  Myślał pan kiedyś o rzuceniu polityki na rzecz innej braży? Jeśli tak to jakiej? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @maintomaszzz: Najmilej wspominam czas kiedy uczyłem studentów na Uniwersytecie Warszawskim i pisałem doktorat. Tak to było w latach 80, że łączyła się praca na uczelni z pracą podziemną w Solidarności. Od 89 roku jawnie jestem aktywny publicznie, ale miałem okresy kiedy nawet zajmując się sprawami politycznymi nie byłem bezpośrednio w polityce - byłem raczej ekspertem piszącym opracowania, analizy. Ponieważ uważam, że dla rozwoju człowieka, także polityka, taki płodozmian jest bardzo dobry, bo wtedy uczymy się nowych rzeczy. I nawet jak wracamy do polityki to ze świeżym spojrzeniem.

 •  

  pokaż komentarz

  Czy dyrektywę można złagodzić na poziomie krajowej implementacji? Czy można sprawić, aby nie doprowadziła ona do klęski mniejszych przedsiębiorców? Czy wówczas Google i Facebook będą stosować się do polskie prawa, czy przyjmą jedną wersję, którą uchwalą największe państwa UE?

  •  

   pokaż komentarz

   @damianzet23: Jeśli dyrektywa będzie przyjęta - będzie wdrażana i wszyscy będą jej podlegać. Jeśli będzie bez artykułu 13 - oby tak było! - to myślę, że w nowej kadencji kraje członkowskie i tak będą chciały wrócić do dyskusji o prawie autorskim. Jeśli dyrektywa przejdzie z artykułem 13, są nieduże szanse aby ten artykuł jakoś obudować, ale nie zmieni to generalnego nakazu prawnego, że trzeba filtrować wszystko z ostrożności. Jedynym sposobem byłaby wyłaniająca się linia orzecznicza (orzeczenia sądu w sprawach spornych) żeby złagodzić i uelastycznić rozwiązania artykułu 13. Ale na to zawsze trzeba poczekać.

 •  

  pokaż komentarz

  Jakie zmiany w Art13 podczas rozmów z Parlamentarzystami sugerował Google?

 •  

  pokaż komentarz

  Czy jest Pan zwolennikiem rozszerzenia czy pomniejszenia możliwości dostępu obywateli do broni? Czy uważa Pan, że Szwajcaria jest krajem niebezpiecznym i dzikim?

  •  

   pokaż komentarz

   @ShinpuTokubetsu:

   Szwajcaria nie jest krajem niebezpiecznym i dzikim, ale tradycje pewnych wzorców zachowań postaw obywateli i otwartości na współprace ludzi ze sobą jest tam o wiele większa. Bardzo bałbym się u nas w Polsce łatwiejszego dostępu do broni bo krewkość Polaków, skądinąd fajna, mogłaby się kończyć nazbyt tragicznie.