•  

  pokaż komentarz

  @Michal_Boni
  Jakie są pana plany względem startu w najbliższych Eurowyborach?

 •  

  pokaż komentarz

  Jak tam wyszła panu budowa elektrowni atomowej w Polsce bo w końcu był Pan w komisji która nią kierowała?

  •  

   pokaż komentarz

   @patrzpan: Nigdy nie byłem w żadnej komisji, która kierowała lub miała kierować budową elektrowni atomowej. Polska potrzebuje różnych źródeł energii. Osobiście jestem przeciwny elektrowniom atomowym, ale jestem za energią solarną, energią wiatrową czy za wykorzystywaniem naturalnych źródeł dla tworzenia energii.

 •  

  pokaż komentarz

  Jakie Pana zdaniem największe zagrożenie niesie za sobą art.13?

  źródło: twitter.com

  •  

   pokaż komentarz

   Jakie Pana zdaniem największe zagrożenie niesie za sobą art.13?

   @k1fl0w: Po pierwsze: nie tworzy prawdziwego wyjątku dla małego biznesu, małych platform i twórców internetowych.
   Po drugie: kłamliwie mówi, że nie ma obowiązku generalnego monitorowania, ale praktycznie tworzy wymóg prawny żeby platformy same sprawdzały wszystkie treści (miliardy video, postów) czy mają licencję. Czyli muszą filtrować wszystko. I będą się zachowywać ostrożnie, nie mając pewności prewencyjnie będą zdejmować różne treści albo ich nie dopuszczać. Internet żyje chwilą. Jeśli ktoś ma swój komentarz i będzie chciał użyć mema z elementem parodii, to może się okazać, że maszyna, która ma rozpoznać czy jest to legalne czy nie, nie da sobie rady z parodią i ten komentarz nie zostanie dopuszczony. To jest cenzura i strata dla tego, kto ten komentarz przygotował. Bo czas i szybkość reakcji w sieci jest wartością.

 •  

  pokaż komentarz

  Jak zmieniły się realia działania Platformy Obywatelskiej odkąd stery przejął Grzegorz Schetyna?

  •  

   pokaż komentarz

   @Majk_: Tak naprawdę, gdyby nie Schetyna po przegranych wyborach w 2015 roku, Platforma by się rozpadła. Jego determinacja i twardość spowodowały, że przeobraziliśmy się z partii, która była partią rządzenia, w partię walki, co wymaga zupełnie innych cech. W pierwszych miesiącach 2016 roku tylko część posłów była gotowa jeździć po kraju i mimo porażki przekonywać ludzi do spraw platformy obywatelskiej i walki o demokrację w Polsce. Sam, w swoim regionie uczestniczyłem w wielu takich spotkaniach. Dzisiaj robią to wszyscy z energią. Nie tylko chcemy walczyć, ale umiemy walczyć. Symboliczna walka o prezydenturę w Warszawie jest tego dobrym przykładem. I dodatkowo na spotkaniu klubu obywatelskiej w marcu 2016 było 8 osób. 3 tygodnie temu na takim spotkaniu było przeszło 80 osób, to świadczy o mobilizacji.