•  

  pokaż komentarz

  @Michal_Boni
  1. Czy uważa Pan, że polityka gospodarcza (rozdawnictwo pieniędzy) obecnego rządu doprowadzi do kryzysu gospodarczego?

  •  

   pokaż komentarz

   @neurotiCat:

   Każde rozdawnictwo jest niebezpieczne. Choć oczywiście różne wydatki na cele społeczne są też potrzebne. Ale jak to z pieniędzmi - trzeba sprawdzać czy starczy na wszystko.Wolałbym dzisiaj dać podwyżki nauczycielom, a nie przeznaczać 1,25 mld zł na TVP, która straciła swoją bezstronność i moim zdaniem jest propagandą. I jeszcze jedno - różne znaki w świecie pokazują, że może nadjeść kryzys gospodarczy. Do kryzysu lepiej być przygotowanym. Mieć trochę zapasu, także w budżecie. Po to, żeby w rankach kryzysu z tego zapasu chronić ludzi i ich dochody.

 •  

  pokaż komentarz

  Jakie są Pana prognozy w sprawie tegorocznych wyników do europarlamentu oraz do parlamentu polskiego? Pytam też o nowe formacje na polskiej scenie politycznej, takie jak Wiosna Biedronia, Konfederacja z Korwinem i RN, czy też Polskę Fair Play Roberta Gwiazdowskiego. Co pan sądzi o programie i poglądach Roberta Gwiazdowskiego?

  •  

   pokaż komentarz

   @PoncjuszPijak:

   Pamiętam początek transformacji i różne rozmowy z Robertem Gwiazdowskim, w niektórych sprawach patrzyliśmy na niektóre rzeczy wspólnie, w wielu odmiennie. Partia Korwina nie jest niczym nowym, bo zawsze staje przy wszystkich wyborach. Pomysł Gwiazdowskiego jest nowy - i zobaczymy. Jeśli to się ułoży racjonalnie, to za każdą racjonalność trzymam kciuki.

   Co do Biedronia, to myślę, że pokazał, że masz już miejsce na polskiej scenie politycznej. Wybory do PE pokażą czy ono będzie kilkuprocentowe (do 10%) czy inne. Na pewno w niektórych miastach kandydaci Wiosny wejdą do PE.

   Sądzę jednak, że Koalicja Europejska wygra i że będzie to dobry znak dla wyborów jesiennych w Polsce.

 •  

  pokaż komentarz

  Jakie jest Pana zdanie o Brexicie? Czy wyjście UK będzie znaczące w relacji UE-PL (w sensie, czy wtedy Unia nie stanie się mniej wyrozumiała dla zachowania Polskiego rządu)?

  •  

   pokaż komentarz

   @WiejskieChipsy:

   Nie to nie ma znaczenia. Brexit jest niedobry zarówno dla Wielkiej Brytanii, jak i dla UE, ale to Brytyjczycy zagłosowali.

   Ważne jest, żeby Brexit nie odbył się w chaosie, czyli żeby była podstawa do porozumienia się co do przyszłych relacji UK-UE, a także co do tego 2/3-letniego okresu przejściowego. O tym było to porozumienie z listopada. Piłka po stronie Brytyjczyków. Nie ma już daty 29. marca: albo 12. maja albo ??

 •  

  pokaż komentarz

  @Michal_Boni Panie Boni czy jest pan za adopcją dzieci przez związki homoseksualne w Polsce teraz albo kiedykolwiek w przyszłości?
  Przypominam że AMA oznacza Ask Me ANYTHING.

  •  

   pokaż komentarz

   @masz_fajne_donice: Jeszcze 15 lat temu nie było akceptacji dla odmiennych orientacji seksualnych, dzisiaj już są. Społeczeństwo się zmienia. Jeszcze 10 lat temu nie było akceptacji dla związków partnerskich, dzisiaj jest oczywiste, że powinniśmy je zaakceptować - także w prawie. Ja w swoich poglądach jestem bardzo otwarty, ale żeby coś stało się prawem musi być o wiele bardziej masowe wsparcie - może to wymaga jeszcze wielu lat edukacji, rozmów, przekonywania się, spokojnej oceny. Więc z adopcją dzieci myślę, że musimy jeszcze w Polsce poczekać.

 •  

  pokaż komentarz

  Panie Michale, jestem twórcą treści w internecie - piszę bloga, tworzę video. Z artykułem 13 proponowanej dyrektywy, jak i z całą treścią tejże się zapoznałem. Nie jestem biegły w języku prawnym i prawniczym, ale z mojej perspektywy nie ma tam nic strasznego. Dlaczego ja, mały twórca, który dba o to żeby wszystkie materiały na stronie były odpowiednio licencjonowane bądź autorskie, miałbym się bać tego artykułu?

  •  

   pokaż komentarz

   @Roszp: Pan się może nie bać, ale jeśli będzie Pan chciał rozszerzyć działalność i udostępnić to co Pan stworzy w innych platformach, to one najpierw będą musiały sprawdzić czy wszystko jest licencjonowane i przy masie różnych utworów, serwisy będą musiały zastosować maszynowe rozpoznanie, albo prewencyjnie wstrzymają udostępnienie jakiejś treści. Albo jeśli inni będą chcieli Pana cytować i nie będzie jasne czy zrobią to umiejętnie, to maszynowe rozpoznanie treści może mieć kłopot, np: jeśli użyje pan zdjęć i zadba Pan o to żeby miały one licencję to ktoś inny biorąc Pana treści stworzy inny kontekst, który tej rozpoznającej treści maszynie nie da pewności że wszystko jest prawnie w porządku. Proszę też pamiętać, że jest mnóstwo osób, które po prostu przekazują w sieci własne komentarze używając zdjęć, memów, parodii - i choć parodia jest wyjątkiem - to maszyna rozpoznająca treści może tego nie zrozumieć i z ostrożności nie dopuścić tych treści do obiegu.