•  

  pokaż komentarz

  Co pan sądzi panie pośle o populistycznych i homofobicznych planach pewnej siły politycznej, której członkowie proponują karanie homoseksualistów?

 •  

  pokaż komentarz

  Co jest według Pana największym osiągnięciem w polityce z którego jest Pan najbardziej dumny? Jak oceniłby Pan swój dotychczasowy dorobek w polityce oraz ostatnie pytanie czy jest Pan za czy przeciw ACTA 2.0?

  •  

   pokaż komentarz

   @Kaczypawlak:

   Jestem przeciw ACTA 2.0! Nie chcę filtrowania.

   W polityce działam od 89 roku. Różne rzeczy się udały, ale nie wszystkie. Miałem wiele udanych negocjacji ze Związkami Zawodowymi, które budowały warunki dla polskich zmian. Stworzyłem system opieki oraz system wsparcia dla bezrobotnych oraz rozwiązania dla systemu emerytalnego na początku lat 90., które dawały szansę na emerytury. Przygotowałem dokument Polska 2030 (w 2009 roku), który wyznaczał kierunki działań dla kraju wzięte do projektów wykorzystania środków unijnych w latach 2014-2020. I to w różnych dziedzinach: od transportu, przez szkoły i przedszkola, ośrodki badawcze, wsparcie ludzi.

   Dużo rozwiązań proobywatelskich wprowadziłem razem z kolegami i zainicjowałem nowe myślenie o sprawach cyfrowych. To ja wymogłem założenie Ministerstwa Cyfryzacji i myślę, że dzięki temu łatwiej jest teraz rozwiązywać problemy cyfrowe i budować cyfrową przyszłość.

   W PE: praca nad 5G (ultraszybki internet - w Europie i w Polsce), walka o ochronę prywatności w sieci i cyberbezpieczeństwo, walka o to, żeby organizacje obywatelskie mogły dostawać pieniądze na swoje swoje działania bezpośrednio z Unii, wtedy kiedy walczą o wartości unijne: demokrację i praworządność.

   Zawsze starałem się słuchać ludzi - uczestniczyłem w wielu negocjacjach i dialogu z obywatelami. Starałem się reagować na ich potrzeby. Teraz napisaliśmy raport - Młodzi 2018, dostępny na stronie: www.mlodzi2018.pl

 •  

  pokaż komentarz

  Gratuluje zdrowego rozsądku z ACTA, wbrew piratom i komuchom chcącym wszystko skopiować za darmo.

 •  

  pokaż komentarz

  Dziękuję za rozmowę. Musimy kończyć, a ja muszę zdążyć na spotkanie w Błoniu i się nie spóźnić - piątkowy wyjazd z Warszawy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Może na niektóre pytania uda się jeszcze odpowiedzieć w innym terminie.

 •  

  pokaż komentarz

  Panie Michale dlaczego popiera pan Art 13, skoro jest to ograniczenie wolności w internecie, a to odbije się na wielu aspektach życia każdego internauty?

  •  

   pokaż komentarz

   @xandra: Nigdy nie popierałem Art. 13. Jako sprawozdawca Komisji Wolności, przedstawiłem kompromis dobry dla twórców internetowych z radykalnym ograniczeniem filtrowania. W lipcu głosowałem przeciw mandatowi, żeby rozpocząć negocjację dyrektywy. We wrześniu niestety za - ponieważ sprawozdawca VOSS obiecał zmienić Art. 13. Od wielu tygodni walczyłem o zmianę Art. 13, a teraz uważam, że należy go wyrzucić z dyrektywy o prawie autorskim.