•  

  pokaż komentarz

  Jak ktoś im bedzie zalegał choć 1grosz to afera, sądy, kary. A oni są totalnie bezkarni?

  •  

   pokaż komentarz

   @biosy_: @lonegamedev: jak w ZSRR nie poszedłeś na front to była kula w łeb od NKWD, ale jak chciałeś karabin to nie było "bo państwo nie mogło zapewnić". A że PRL przejął wiele po ZSRR po czym III RP po PRL-u to tak mamy - ty masz wszystko opłacać w terminie co do grosza, a w zamian jak trafisz na dobrego urzędnika/lekarza to może nawet Cie obsłuży jak trzeba

  •  

   pokaż komentarz

   A oni są totalnie bezkarni?

   @biosy_: Zapominasz że Ty tylko mieszkasz w tym państwie, nie jesteś częścią machiny tego państwa. Dlatego wszelkie przestępstwa i naruszenia przeciw państwu są traktowane o wiele surowiej niż w drugą stronę, czy nawet między obywatelami.

   Ty jesteś od tego żeby Cię doić. Oni nie są od tego żeby Tobie było dobrze.
   Wyobraź sobie że żyjesz w zagrodzie, a Państwo Cię dogląda.
   Porządek jest względnie trzymany żeby bydło w zagrodzie się nie powybijało i można je było dalej doić. A spróbuj ugryźć rękę przez siatkę, to Cię zdepczą, zgnoją i odstrzelą publicznie żeby reszcie bydła nie przyszło do głowy robić tego samego.

  •  

   pokaż komentarz

   @biosy_: z tego co mi się wydaje rok temu wszedł przepis że jak wisisz skarbówce do 50 zł to nie proszą o nią i po jakimś czasie jest układana.
   Myślę że komuś podpadł i za to został zlikwidowany.
   Historia z biura rachunkowego. Zaczęła się kontrola spółki i również oskarżona o karuzele podatkową. Jako że firma kupowała dużo z zagranicy to kontrole ich kontrahentów przeciągały się bardzo długo (urzędy skarbowe z innych krajów podobno bardzo niechętnie udostępniają informacje zagranicznym urzędom). Wyszło że spółce zamrozili wszystkie rachunki bankowe na ponad rok. Przyczepili się jedynie że vat-ue nie został wysłany w jednym miesiącu a wina leżała po stronie biura rachunkowego + spółka zniszczyła kosmetyki na ponad 5 mln zł bo się przeterminowały. Najlepsze w tym wszystkim jest to że prawie bez dowodów prokuratura zajęła do czasu zakończenia dochodzenia ponad pół miliona zł z konta. Po tym okresie ze spółki która miała 30 mln zysków została spółka z fakturami na jedynie ochronę i telekomunikacje a i tak na to nie miała kasy. Dalsze losy pewnie były już w sądzie ale przestałem tam pracować.
   Ps. osobiście uważam że była to karuzela jednak prowadzona tak że do niczego się nie mogli doczepić bo inne spółki prowadzone przez jednego ze współwłaścicieli już takiej pięknej historii nie miały.

  •  

   pokaż komentarz

   @biosy_: dokładnie tak, bo jeśli byłaby odpowiedzialność to nie było by takich błędów... a tak hulaj dusza, wyroku nie ma... (i nie będzie)

  •  

   pokaż komentarz

   @biosy_: dokładnie. Niestety idea jest taka że żyjemy dla skarbówki, tylko dlatego że skarbówka nam pozwala.. :(
   Jedynie ucieczka za granice może uratować albo bycie politykiem.

  •  

   pokaż komentarz

   Jak ktoś im bedzie zalegał choć 1grosz to afera,

   @biosy_: nie zawsze. Pewna firma outsourcingowa nie płaciła US i Zusowi przez 5 lat i dziwnym trafem urzędy zaczęły się upominać o kasę, od ich klientów, jak się ta firma zwinęła.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kargaroth: teraz wobraź sobie zdesperowanego, doprowadzonego do ostateczności obywatela, który ma swobodny dostęp do broni.. ciekawi mnie ile byłoby strzelanin w Urzędach Skarbowych i jak szybko system, w strachu przed wkurzonymi ludźmi naprawiłby relacje na płaszczyźnie urząd-petent

  •  

   pokaż komentarz

   @Kargaroth Ale to nawet nie chodzi o gryzienie przez siatkę, tylko żeby, jak Ci spuszczą wp#%#!!% niesprawiedliwie, przynajmniej powiedzieli, ze jest im przykro i może raz dostaniesz lepszą paszę.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @varmiok: No to ci się źle wydaje. Nie raz wystawiałem postanowienia o zaliczeniu wpłaty na zaległości, bo komuś jeszcze 2 zł zaległego podatku zostało do zapłaty. Upomnienia są wysyłane, jeżeli zaległość wynosi powyżej 8,70.

  •  

   pokaż komentarz

   @NaChuiMiTaCHata: przypadkowe pół miliona zaległości też się zdarza

  •  

   pokaż komentarz

   @biosy_
   Sądy ganiają na sznureczku rządowym i fiskusa.
   Nie są niezawisłe tylko teoretyczne jak to państwo.

   Tylko mi nie trujcie o reformie PiSu, bo oni zamiast zmienić chory system chcieli obsadzić swoimi.

  •  

   pokaż komentarz

   Jak ktoś im bedzie zalegał choć 1grosz to afera, sądy, kary. A oni są totalnie bezkarni?

   @biosy_ witamy w opresyjnym państwie z dykty, gdzie przedsiębiorca zamiast dostawać wsparcie traktowany jest jak śmieć 'prywaciarz pierdolony' Ociężały system o prikazach rodem z PRL robi wszystko by obywatelowi rzucać klody pod nogi. Za to nobilituje życiowych nieudaczników, którzy zamiast ruszyć dupsko do roboty żyja z sociala z piwskiem w łapie i z morda przed telewizorem.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   pokaż komentarz

   @biosy_: Bo Kurfa kurfie łba nie urwie dzięki tej bandzie zwinąłem żagiel w 2014 i wyjechałem z kraju szkoda życia i zdrowia .

 •  

  pokaż komentarz

  W tym chlewie się nic nie zmieni, dopóki urzędnicy nie zaczną ponosić odpowiedzialności za to, co robią.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kernydz: No okej, zawsze mówimy to samo i co dalej? Jak chcesz przekonać absolutnie nietykalnego urzędnika, by urzędnik ten ustanowił prawo, by on sam odpowiadał za to co robi, a robi wiele oj wiele złego?

  •  

   pokaż komentarz

   @kupkesobieciagne @Kernydz To proponuje przestac glosowac na te same mordy

  •  

   pokaż komentarz

   @Kernydz: po prostu prędzej czy później zniszczą życie komuś, kto zamiast spokojnie powiesić się we własnej łazience jak większość poprzedników, kupi od ruskich ze 2 granaty i obrzyna i wpadnie do siedziby skarbówki ¯\_(ツ)_/¯
   W sumie nikomu tego nie życzę, ale podejrzewam że przy takim podejściu do obywatela jest to tylko kwestią czasu.

  •  

   pokaż komentarz

   @dziadolek1: Nie da się. Demokracja jest tak ustawiona, by najgłupsi zawsze poszli za tymi, którzy mają wygrać. Można gadać do usranej śmierci "to głosuj", gdy serio ogromna, przepotężna masa ludzka jest po prostu tępa i pod tą masę są robione wybory, ustawiany jest establishment, stosowane są zabiegi erystyczne, zabiegi manipulacyjne.

   Totalitaryzm można zrobić na różny sposób, czy to siłą i krwią czy to zabiegami manipulacyjnymi pewnej masy ludzi, która zawsze jest głupia, bo tak działa społeczeństwo.

   Obecnie establishment tak ustawił to wszystko, że 40% z 30% ogólnej frekwencji wystarczy, by partia dostała praktycznie samodzielne rządzenie.

   40% z cholernych 30% ogółu ludzi.

  •  

   pokaż komentarz

   @kupkesobieciagne: To sie zgadza, ale albo z tym walczymy albo sie na to godzimy. Nie chcemy walczyc z tlumem - wystarczy ich przekonac, zeby zaglosowali inaczej - przekonaj kilka osob lokalnie. To juz bedzie cos.

  •  

   pokaż komentarz

   @dziadolek1: Nie da rady. Establishment korzysta ze starego pokolenia tv, radia i kościoła.

   Muszą wymrzeć, to będzie trwać latami, nie ruszysz nawet palcem przez dziesięciolecia jeszcze. Jak tamci wymrą to albo establishment wymyśli nowe sposoby manipulacji, albo ograniczy internet wraz z ich kolegami z innych krajów i nałoży cenzurę, która stworzy kolejne pokolenia betonu wyborczego, czyli kolejny totalitaryzm.

  •  

   pokaż komentarz

   @kupkesobieciagne: Aa no to jak nie da rady to nie ma co probowac. Stworzyli system idealny. Spoko, temat zamkniety - mozna sie rozejsc.

  •  

   pokaż komentarz

   @dziadolek1: Tak, szkoda życia na walkę z wiatrakami. Próbuje masa ludzi, ale absolutnie wszystkie próby w obecnej sytuacji to marnowanie swojego czasu i życia na dmuchanie w powietrze. Pokolenia tworzące nieświadomie totalitaryzm absolutny muszą wymrzeć.

  •  

   pokaż komentarz

   @dziadolek1: kogo nam tu zatem zaproponujesz... kukiz? mikke? kogo teraz wykop popiera?

  •  

   pokaż komentarz

   @dziadolek1 Oj tam, oj tam. A na Podhalu prawo budowlane jakosik tak sie nie psyjeło. Zgadnij czemu. A zabierz dziecko cyganowi. A przyjdz po podatki do Czeczenów. Chyba trzeba zacząć naśladować...

  •  

   pokaż komentarz

   @kupkesobieciagne: Establishment korzysta chyba najbardziej z idiotycznego przekonania pt. "lepsze zło". Często jest to też rozwijane w formie "musimy głosować na świnie/parchy bo tylko ta partia są w stanie wygrać i odsunąć od władzy świnie/parchy". Zadziwiająco często takie myślenie występuje wśród ludzi wydawałoby się inteligentnych. A wystarczyłoby po prostu nie głosować na ludzi których nie lubimy..

  •  

   pokaż komentarz

   @dziadolek1: kogo nam tu zatem zaproponujesz... kukiz? mikke? kogo teraz wykop popiera?

   @kai-humai: Ja zawsze głosowałem i będę głosował na mikkego. Z prostej przyczyny, o której mało kto myśli, co jest dla mnie smutne i wkurzające.

   Potrzebny jest w sejmie ktoś, kto będzie establishment męczył, boksował, wyzywał, walczył, mikke był do tego po prostu IDEALNY i największa szkoda w polskiej polityce to właśnie to, że na mikkego nie głosowała ta mała część ludzi by wszedł na stałe od 1989 roku do sejmu i był tam do dzisiaj, lejąc się przez te lata z pis/po. Na pewno scena polityczna wyglądała by w jakiś sposób inaczej, taka ostra osoba jest tam niezbędna, a drugiego mikkego długo nie będzie, może Sośnierz go ładnie zastąpić.

 •  

  pokaż komentarz

  Skarbówka działała zgodnie z prawem więc płacić nie mają za co ALE skoro ustalono bezsprzecznie że się pomylili (podejrzany okazał się czysty albo nie ma dowodów że jest inaczej) to dlaczego nie mają przeprosić? To logiczne że jak palniesz coś sprzecznego z prawdą na czym ktoś traci to przepraszasz. Jakiś prawnik może to wyjaśnić?

 •  

  pokaż komentarz

  Teoretyczne państwo prawa od dziesiątek lat. Wizerunku podejrzanych nie można publikować dla ich dobra, bo mogę się okazać niewinni, ale firmy oskarżyć o branie udziału w karuzeli podatkowej bez jasnych powód to proszę bardzo!!! Ale nazwy firm zamieszanych w sprzedaż soli drogowej jako spożywczej już nie wolno było publikować dla ich dobra, przed wyjaśnieniem sprawy. Ciekawe kto miał udziały w tych firmach?

 •  

  pokaż komentarz

  Skarbowka- panstwo w panstwie. Zero jakiejkolwiek odpowiedzialnosci ze strony urzedasow, zero skruchy, totalna bezkarnosc i bezczelnosc. Nie mamy pana plaszcza i co nam pan zrobisz. Machnij sie w tych poj@!$nych przepisach (o co bardzo latwo) i cos zle policz to zaraz cie komornik dojedzie, ale te sk$##ole bezkarnie kradna miliony, niszcza firmy i nikt nic z tym nie robi.
  Nazwa inna (demokracja), ale komusza mentalnosc ta sama co 30 lat temu. Nic sie tu nie zmienilo. Chcesz byc przedsiebiorca to lepiej wyjedz, bo jak nie to wlasny rzad cie dojedzie, Morawiecki juz szykuje kolejne "madre" pomysly jak uj@!$c kase normalnym pracujacym ludziom, a dac holocie. Chlew obsrany gownem w czystej postaci.