•  

  pokaż komentarz

  Osiem lat służyli i obywatele im pokazali, jak tę służbę oceniają ¯\_(ツ)_/¯

 •  

  pokaż komentarz

  Radosław Sikorski na taśmach z Sowy o Grzegorzu Schetynie: żulik bez poglądów, tchórz; nie nadaje się na premiera.

  A dziś na konwencji bił mu brawo aż mu łapki spuchły xD

  •  

   pokaż komentarz

   @lonegamedev: Urban może być z siebie dumny, że zaszczepił w Tobie tak głęboko ideę panświnizmu, że pogląd ten jest aktywny jeszcze po 30 latach...

   źródło: urban.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @JakubWedrowycz:

   panświnizmu

   Nie jestem dobrze zaznajomiony z publicystyką Urbana, więc musisz mi wyjaśnić co tam bredzisz (jako ekspert).

  •  

   pokaż komentarz

   @lonegamedev
   A ja od 10 lat powtarzam, że PO to zło ale Pis jeszcze gorsze. No ale każdy ma swóje poglądy.

   A Szetyna zaslynie chyba jako ostatni prezes PO. On jest gwoździem do trumny tej paartiii.

  •  

   pokaż komentarz

   @wcinaster: Nie widzę sensu w licytowaniu się na stopień łajdactwa.

  •  

   pokaż komentarz

   A ja od 10 lat powtarzam, że PO to zło ale Pis jeszcze gorsze.

   @wcinaster: To zależy z czyjej perspektywy na to spojrzysz. Jeśli należałeś do beneficjentów rządów Platformy, na przykład korzystałeś z programu WSI+ (przekręty na lewym paliwie i „zwroty” vatu), brałeś udział w „reprywatyzacji” mieszkań komunalnych na podstawie pełnomocnictw wystawianych przez 110 - letnich „spadkobierców”, czy też byłeś komornikiem, który miał prawo zabrać majątek ludziom, którzy nie mieli żadnych długów, to z pewnością okres rządów PO wspominasz lepiej.

  •  

   pokaż komentarz

   @stawo73
   Raczej nie jestem beneficjentem żadnej partii staram się oceniać obiektywnie pod kątem dobra kraju w długiej perspektywie.

   No i twoje argumenty nie trzymają się kupybo jeżeli chodzi o sprawę reprywatyzacyją to można zarzucić PO, że nie zwalczala patologii ale sama patologie robili już różni ludzie. Jak dotąd dwie aresztowanie osoby, już z zarzutami były związane były z PIsem. Przy okazji oberwalo się pisowskiej CBA, która miała urzyc tej afery do ohaaleniaa Hanki.

  •  

   pokaż komentarz

   @wcinaster:

   można zarzucić PO, że nie zwalczala patologii

   staram się oceniać obiektywnie pod kątem dobra kraju w długiej perspektywie.

   Nie uważasz, ze PO tolerując patologię trochę słabo dbała o rozwój kraju w długiej perspektywie?

  •  

   pokaż komentarz

   @stawo73
   Tak, to jest niewątpliwie minus ich rządów.

   Jednak patrząc z dalszej perspektywy przyznasz, że żaden rząd nie ogarnie wszystkiego. Na początku PO sporo energii poświęcili na reformę GDDKIA i liczne ustawy, które sprawiły, że ww końcu ruszyła budówa dróg. Potem jeszcze ułatwienia dla przedsiębiorców (skrucenie czasu zakładania działalności, deregulacja 50 zawodów) I wiele innych drobnych ale znaczących zmian. Do tego trochę utrudnił I'm kryzys finansowy i doraźne latanie problemów : powodzie, strajki.

   A potem? Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, oskarżenia Kurskiego o korupcję (które w sądzie ookazywaly się fejkiem ale do dzisiaj pisowcy je wymieniają), amber gold, reprywatyzacyja (zamieszanie pisowcy ale PO obrywa) no i afera podsłuchówa. A podsłuchy na zlecenie Pisu (to moja prywatna opinia, niech świadczy o tym fakt, że Kurski wyskoczył z nowymi nagraniami, których prokuratura nawet nie ma). No i. Smoleńsk, SMOLEŃSK, Smoleńsk,

   Nie mieli dużo czasu na prawdziwe problemy.

  •  

   pokaż komentarz

   @wcinaster: Tego co napisałeś, to by nawet Bareja nie wymyślił ( ͡° ͜ʖ ͡°).

  •  

   pokaż komentarz

   @stawo73
   Bareja by nie wymyślił rządów Pisu.

  •  

   pokaż komentarz

   @stawo73
   Ale tak na serio co tam nie tak napisałem?

  •  

   pokaż komentarz

   @wcinaster: Wszystko – począwszy od sugerowania, ze rządzący mogą się zajmować tylko jedną sprawą naraz, więc skoro budowali drogi, to już nie mieli czasu na nic innego, poprzez jakieś rzekome ułatwienia dla przedsiębiorców, przypisywanie platformerskich afer (amber gold, reprywatyzacje, taśmy prawdy) pisowi, po zwalanie winy na powodzie, strajki i Smoleńsk. No po prostu "Nie mieli dużo czasu na prawdziwe problemy".. ( ͡° ͜ʖ ͡°).

  •  

   pokaż komentarz

   @stawo73:
   To powiedz mi czym PIS tak ważnym zajmuje się teraz?

  •  

   pokaż komentarz

   @wcinaster: Chyba niczym istotnym, a przynajmniej mi o tym nic nie wiadomo. PIS to taka krowa, która dużo ryczy a mało mleka daje. Były wielkie zapowiedzi reformy sadownictwa, a po groźbach z UE z wszystkiego się wycofali. Zapowiadali odzyskanie suwerenności medialnej, a dzisiaj nic nie słychać w temacie repolonizacji mediów. Obiecywali wstanie z kolan w polityce międzynarodowej, a zmienili tylko klęcznik, etc, etc..

   Dla mnie PIS to jedynie mniejsze zło w porównaniu z Platformą, a jedyne za co mogę ich pochwalić to zlikwidowanie programu WSI+, lepsze dbanie o finanse państwa (choć po zapowiedzi „5 Kaczyńskiego” pewnie i z tego zrezygnują), nieprzyjmowanie „kobiet i dzieci” z Afryki i Bliskiego Wschodu (choć wolałbym aby zamknęli także furtki dla tanich pracowników z całego świata) i zaprzestanie walki z „polskim faszyzmem”, czyli naszą tradycją i tożsamością. Cenię sobie też większą różnorodność poglądów reprezentowanych w największych mediach w porównaniu z monoprzekazem z czasów PO.

  •  

   pokaż komentarz

   @stawo73:
   Z twojej wypowiedzi wnioskuje, że masz pretensje do PISu, o zbyt wolny powrót do komuny. ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)(-‸ლ)

  •  

   pokaż komentarz

   @wcinaster: Raczej o zaprzestanie likwidowania złogów po komunie.

  •  

   pokaż komentarz

   @stawo73:
   To twórz oczy i zrozum, że komuna siedzie w głowach miionów polaków i PIs jest ich najlepszym reprezentantem. Upartyjnianie SSP, mediów, prokuratury, sądów i wszelkich instytucji, centralne sterowanie, wilekie planowanie. To jet właśnie komuna.

   Tak samo jak PIS okłamywał w sprawach smoleńska, korupcji Tuska, tak samo omamia żekomą walką z komuną. A komuna siedzi w głowach Polaków bo 20 lat po zmianie ustroju nie przyszło nikomu do głowy poprawa edukacji ekonomicznej.

   No i 20 lat po zmianie ustroju to wybacz ale pretekst walki z komunistami jest żałosny tym bardziej, że w PISie jest więcej ludzi będących beneficientami poprzedniego systemu niż w PO.

   To taka przekrojowa lista ludzui z PIsu, którzy mieli się nieźle przed 89. Brakuje w niej kilku nowości jak ta asystentka Kaczora, która też dobrze się obracała w tamtym systemie. Zrozum, że największym komunistą jest dziś ten stary dziad.

   1. Andrzej Kryze - Wiceminister Sprawiedliwosci IV RP- czlonek PZPR do jej konca. Skazywal dzialaczy opozycji w stanie wojennym.
   2. Wojciech Jasinski - Minister Skarbu IV RP, czlonek PZPR w latach 1976-1981, szef Wydzialu Spraw Wewnetrznych w Plockim Urzedzie Miasta, przybudówki SB. Zaslynal umorzeniem milionowych dlugów PC, bylej partii Jaroslawa Kaczynskiego.
   3. Karol Karski (PiS) - dzialacz wladz centralnych socjalistycznego ZSP na Wydziale Prawa i Administracji UW. Pod koniec lat 80 startowal z poparcia PRON (organizacji utworzonej przez PZPR w stanie wojennym) w wyrezyserowanych i sfalszowanych przez komunistów wyborach do rad narodowych.
   4. Andrzej Aumiller - Minister Budownictwa IV RP, zasluzony komunista, wieloletni czlonek PZPR.
   5. Anna Kalata - Minister Pracy i Polityki Spolecznej IV RP. Czlonek PZPR jak i SLD, a dalej w Samoobronie.
   6. Zbigniew Graczyk - Wiceminister Gospodarki Morskiej IV RP - przez 20 lat nalezal do PZPR bedac miedzy innymi czlonkiem jej Komitetu Wojewódzkiego w Szczecinie. Byl równiez w kierownictwie nomenklaturowej spólki Interster, która byla folwarkiem partyjnych dygnitarzy, m. in. Sekuly i Rakowskiego.
   7. Marek Grabowski - Wiceminister Zdrowia IV RP (czlonek PZPR i SLD) dzieki rekomendacji SLD byl zastepca glównego inspektora sanitarnego w rzadach Leszka Millera i Marka Belki.
   8. Ewa Sowinska - Rzecznik Praw Dziecka IV RP. W latach 1977-1980 nalezala do PZPR.
   9. Krzysztof Zareba - Wiceminister Srodowiska IV RP, byly czlonek PZPR, od 2005 roku w Samoobronie.
   10. Bogdan Socha - Wiceminister Pracy i Polityki Spolecznej IV RP - byl do samego konca czlonkiem PZPR.
   11. Romuald Polinski - kolejny Wiceminister Pracy i Polityki Spolecznej IV RP. Przez wiele lat czlonek PZPR, a w rzadach SLD doradca ministra Kolodki
   12. Maciej Lopinski - Rzecznik Prezydenta IV RP; w okresie 1975 - grudzien 1981 nalezal do PZPR
   13. Ryszard Siewierski - Zastepca Komendanta Glównego Policji IV RP - czlonek PZPR do konca (1990).
   14. Stanislaw Kostrzewski - od 25.02.2006 skarbnik i finansista PiS - byl aktywnym czlonkiem PZPR do konca jej dzialalnosci. 15. Henryk Biegalski - nominowany na szefa Centralnego Zarzadu Sluzby Wieziennej IV RP, byl czlonkiem PZPR od 1969 r. do konca lat 80.
   16. Jerzy Bahr - 19.05.2006 mianowany ambasadorem RP w Moskwie. W latach 1976 - 1980 w randze I sekretarza pracowal w Ambasadzie PRL w Bukareszcie. Do stanu wojennego byl czlonkiem PZPR.
   17. Krzysztof Czabanski - mianowany 01.07.2006 na prezesa Polskiego Radia S.A. - byly dziennikarz m.in. 'Sztandaru Mlodych' i 'Zarzewia'. W latach 1967-1980 nalezal do PZPR.
   18. Stanislaw Podlewski - mianowany 17.07.2006 dyrektorem departamentu rybolówstwa w ministerstwie rolnictwa - nalezal do PZPR do konca jej istnienia.
   19. Marcin Wolski - 21.07.2006 mianowany zostal dyrektorem I programu PR - od 1975 roku do konca byl w PZPR, bedac m.in. sekretarzem POP w PR.
   20. Jan Sulmicki - kandydat na prezesa Narodowego Banku Polskiego, zgloszony 11.12.2006 przez Kaczynskiego - byly aktywista PZPR w SGPiS (obecnie SGH), takze w stanie wojennym.
   21. Janusz Kaczmarek - szef MSWiA, prokurator krajowy z ramienia PiS - Czlonek PZPR od 1986 r.
   22. Piotr Cybulski - posel PiS. Byly czlonek ZSMP i PZPR
   23. Aleksander Chlopek - posel z Gliwic. Czlonek PZPR od roku 1978. W latach 80. byl czlonkiem egzekutywy Komitetu Miejskiego PZPR.
   24. Halina Molka - poslanka na Sejm RP V kadencji. Byly czlonek PZPR. Od 23 sierpnia 2007 poslanka PiS
   25. Stanislaw Piotrowicz - W 1978 rozpoczal prace w Prokuraturze Rejonowej w Debicy, nastepnie w 1980 zostal przeniesiony do Prokuratury Wojewódzkiej w Krosnie, na poczatku lat 80. przeniesiony do Prokuratury Rejonowej w Krosnie. Od 1978 nalezal do Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Byl czlonkiem egzekutywy PZPR w Prokuraturze Wojewódzkiej i Rejonowej w Krosnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @wcinaster: I znów pojechałeś Bareją. Niezły śmieszek z Ciebie. Niestety nie mam już czasu na dalszą konwersację, więc miłego wieczoru życzę.

  •  

   pokaż komentarz

   @stawo73 bareja to jest to, że komuniści chcą walczyć z komunistami.

  •  

   pokaż komentarz

   @wcinaster PiS ma 237 posłów i tak wolę działacza PZPR niż TW po drugie powiedz mi jakie podatki podwyższył Ci PiS?

  •  

   pokaż komentarz

   @gc89:
   No tak, a ile masz tych TW w PO?

   Co do podatków oto lista. Przynajeże że jest troszkę zbyt szeroka bo dwa z nich musiały być wprowadzone ze względu na dostosowanie prawa UE, jeden z nich nie przeszedł a jeden daje tylko możliwosć wprowadzenia go gminom. Ale pewien podgląd jest. No i nie gadaj, że te podatki nie dotyczą Ciebie czy mnie bo prosta zasada ekonomi mówi, że nie ważne gdzie i co opodatkujesz i tak zapłaci za to konsument.

   1.podatek bankowy
   2.podatek ubezpieczeniowy
   3.podatek handlowy
   4.podatek „galeryjny”
   5.uchylenie obniżki VAT uchwalonej przez poprzedni parlament ( a tak jechali po PO za ten VAT)
   6.podniesienie VAT z 8% na 23% na wybrane produkty, np. na prezerwatywy
   7.owatowanie „Nocy Muzeów” i innych imprez promujących instytucje kultury
   8.akcyza na e-papierosy i tzw. produkty nowatorskie
   9.zaostrzenie sposobu naliczania akcyzy od samochodów sprowadzanych z zagranicy
   10.opodatkowania farm wiatrowych
   11.zamrożenie progów w PIT
   12.wprowadzenie trzeciej stawki w PIT w wysokości 36%
   13.likwidacja liniowego PIT dla przedsiębiorców pod hasłem „daniny solidarnościowej”
   14.obniżenie nawet DO ZERA kwoty wolnej od wysokich zarobków
   15.pozbawienie wielu grup podatników możliwości korzystania z 50% kosztów uzyskania przychodów.
   16.zniesienie limitu składek emerytalno-rentowych.
   17.opodatkowanie wkładów pieniężnych wnoszonych do firm
   18.opodatkowanie przychodów z dziedziczonego majątku
   19.opodatkowanie przychodów z majątku otrzymanego jako darowizna
   20.ograniczenie możliwości zaliczania do kosztów podatkowych wydatków
   21.ograniczanie możliwości zaliczania do kosztów podatkowych wydatków poniesionych na odsetki, opłaty, premie, czy prowizje od pożyczek i kredytów
   22.ograniczenie możliwości zaliczania do kosztów podatkowych wydatków poniesionych na znaki towarowe czy licencje
   23.likwidacja możliwości pomniejszania przychodów z działalności operacyjnej o koszty uzyskania przychodów kapitałowych
   24.zawężenie listy przychodów (dochodów) z tytułu udziału w spółce kapitałowej zwolnionych z opodatkowania
   25.podwyżka opłaty przejściowej
   26.oplata mocowa za prąd
   27.opłata emisyjna od paliw
   28.opłata wodna
   29.oplata jakościowa za badanie techniczne pojazdu
   30.opłata dodatkowa, jeśli przeprowadzi się badanie techniczne pojazdu po terminie
   31.opłata denna od przystani
   32.opłata recyklingowa
   33.opłata za wjazd (do centrum miast)
   34.podniesienie opłat parkingowych

   Jeszcze jakieś pytania?

  •  

   pokaż komentarz

   @gc89:
   Dawno robiłem tą listę. Zapomniał bym o:

   35. Ograniczenie możliwości odliczania kosztów podatkowych od urzytkowania samochodu służbowego.

   Nie wiem, czy wogóle ogarniaszm, że to jest właśnie podnoszenie podatków.

   Aha, a jak tam skożysłałeś na podniesieniu kwoty wolnej od podatku jak pis obiecywał przed wyborami?

  •  

   pokaż komentarz

   @wcinaster przede wszystkim jest obniżony ZUS dla przedsiębiorców, którzy nie przekroczyli 5k brutto. Użytkowaniu... Samochody służbowe były nadużywane- dobrze o tym wiesz.

  •  

   pokaż komentarz

   @gc89:
   No brawo. Wychodzi na to, że obie strony są podobne pod tym względem. Teraz rusz szarymi komórkami i zastanów się o co tu chodzi? Dlaczego Ci politycy tak szczują na siebie? Dlaczego jest ten populizm i propaganda?

  •  

   pokaż komentarz

   @wcinaster kiedy wprowadzili 3 stawke PIT? Progi podatkowe sa zamrozone od wielu lat ale fakt powinny byc ruszone. Podatek od darowizny tez nie byl ruszany za PiSu z tego co kojarze

  •  

   pokaż komentarz

   @wcinaster cieszę się że potwierdzasz moje zdanie, że PiS podwyższył podatki bankom, najlepiej zarabiającym, galerią handlowym. VAT jest dostosowywany do UE- tak samo było za PO... Zaostrzenie to nie podwyższenie. Trzecia stawka pit dla najbogatszych. Podatek od darowizny musiał być opodatkowany, bo to była luka podatkowa... Znaki i licencje też wałek niezły.

  •  

   pokaż komentarz

   @wcinaster Ja widzę sporą poprawę w jakości życia Polaków.

   W gronie 10 największych gosp. UE mamy:
   najszybszy wzrost PKB
   najszybszą redukcję luki podatkowej
   najszybszy wzrost płac realnych
   jedną z najniższych inflacji
   jeden z najniższych poziomów bezrobocia
   jeden z najniższych długów publicznych wobec PKB

  •  

   pokaż komentarz

   przede wszystkim jest obniżony ZUS dla przedsiębiorców, którzy nie przekroczyli 5k brutto.

   @gc89: 5k przychodu kolego. Miesięcznie. Nie zysku tylko przychodu. Szczeże? Ciężko mi sobie wyobrazić sensowny bizesm żeby w kieszeni zostało z 2k i przychód nie przekroczyć 5k. Do tego wyjątki:

   " Z obniżki składek ZUS nie skorzystają osoby rozliczające się w formie karty podatkowej i korzystające ze zwolnienia sprzedaży od podatku VAT, a także takie, które w poprzednim roku (w tym przypadku 2018 r.) prowadziły swoją działalność krócej niż 60 dni, lub były wspólnikiem w innej spółce. Wykluczona jest także współpraca z byłym pracodawcą." żródło RP.PL

   Tak więc przyznaje już coś, ale dalej to takie piarowe działanie jak kwota wolna od podatku.

  •  

   pokaż komentarz

   Ja widzę sporą poprawę w jakości życia Polaków.

   @gc89:
   Zgodam tylko tu już szerszy temat. Ogolnie dzisiaj sytuacja jest niezła ale to raczej zasługa dwóch dekad trasformacji gospodarczej, przystąpienia do UE, przejcia przez trudny okres prywatyzacji ( który wywoływał wiele patologii) oraz hiperinflacji i megabezrobocia. Czyli tego wszystkiego co było widać we wszystkich krajach postkomunistycznych.

   I stabilność naszej gospodarki było widać już w 2008rm gdy kryzys finansowy na świecie tyko drasną nas. Teraz o wskaznikach i róznych analizach mógłbym pisac godzinami ale na serio jesteś tak krótkowzroczny i uważasz, że to zasługa PIS?

   Pierwsze rekordy niskiego bezrobocia były już pod koniec rządów PO. Pis trafił na dobrą koniunkturę i trafił w dychę z 500+m które rozbujało konsumcję. No i uszczelnili VAT to też trzeba im pogratulować (ale nie uszczelnili do końca i nie zyskali tyle ile krzyczeli przed wyborami) Ale rusz głową, nie trzeba być z wykształcenia ekonomistą. Rekordowo niskie inwestycje i rozdmuchany socjal. Wystarczy mały spadek koniunktury i to wszystko jebnie. I dogonią nas takie kraje jak Węgry czy Rumuniam które teraz mają rekordowe inwestycje.

   Tylko inwestycje sprawiają, że gospodarka roziwja się i rośnie jej konkurencyjność.

  •  

   pokaż komentarz

   @wcinaster masę jest takich firm. Np. w budowlance malarze, hydraulicy, itd. tak samo jest opcja przejścia na samozatrudnienie. Dzięki temu firmy nie są zawieszane, a dodatkowe fuchy nie idą na lewo.

   Zasługa PiS w +500, bo pensje poszły lawinowo do góry. Baby powiedziały że za 1000 zł to im się nie opłaca siedzieć na kasie i dostały dwójkę chłopy jak zobaczyły że baba przynosi dwójkę też chciały podwyżkę. Inwestycje poszły od tamtego roku np. KGHM teraz ruszyły także inwestycje drogowe nie mówię już o programie czyste powietrze czy mieszkanie+ Konsumpcja przyciąga inwestorów, a także poważne traktowanie przedsiębiorców (wyłudzenia VAT) uniemożliwiały równą konkurencję, a co za tym idzie nie istniał wolny rynek.

  •  

   pokaż komentarz

   @wcinaster jest jeszcze wiele reform np. na uczelniah- tych skutków nie odczuliśmy, a będą one głównym motorem rewolucji przemysłowej w PL

  •  

   pokaż komentarz

   @wcinaster i moim zdaniem kryzys ujawnił słabość polskiej gospodarki. Trzeba przypomnieć kryzys był w krajach rozwiniętych. My mieliśmy łącznie może 400km autostrad, brak szybkiej kolei i całej infrastruktury, brak mieszkań, pozamykane fabryki. Tu nie mogło być kryzysu...

  •  

   pokaż komentarz

   @gc89
   Tak, ponoć 200 tys firm może skorzystać z tego dobrodziejstwa ale ponoć ma ono trwać 3 lata a PiS szykuje podwyżki ZUSu reszcie przedsiębiorców.

   No i ja patrzę na inwestycje sektora prywatnego wg. GUSU. Inwestycje publiczne są mniej więcej cały czas na tym samym poziomie. PIS przeznacza na infrastrukturę tyle co PO (szkoda, że koszty budowy poszybowaaly). Inwestycje publiczne są ważne ale nie są dobrą miarą rozwoju gospodarczego. Dawanie przykładu pojedynczego KGHM jest śmieszne.

   No i wzrost plac to efekt niskiego bezrobocia. 500+ w tej kwestii ma margginalny wpływ (ale ma tak jak mówisz). Mieszkanie+ to straszny niewypał. Poczytaj se ostanie analizy. Program jest już wygaszany a jego koszty tylko administracyjne są porównywalne z kosztami tych mieszkań, które wybudowano.

   No i co do tego zaufania przedsiębiorców. Dobrze kombinujesz ale odwrócony VAT nie pomaga małym firmom. Do tego jest taka sytuacja, że przedsiębiorcy boją się kontrahentów bo trafienie na nieuczciwego wiąże się z problemami. Nie słyszałeś oo tych akcjach US, który zamrazal konta uczciwym firmom bo kupili coś od oszusta? Porozmawiaj najlepiej z przedsiębiorcami co myślą o rządach Pisu.

   I jeszcze raz. Inwestycje sektora prywatnego kuleją.

  •  

   pokaż komentarz

   że zaszczepił w Tobie tak głęboko ideę panświnizmu, że pogląd ten jest aktywny jeszcze po 30 latach...

   @JakubWedrowycz: ale serio nawet kadrami się wymieniają, ale beton to łyka

  •  

   pokaż komentarz

   @gc89: Ale on mówi o 5k przychodu a nie dochodu. Nie ma w Polsce malarza/tynkarza czy innego budowlańca na samozatrudnieniu który by tego nie przekroczył.

  •  

   pokaż komentarz

   @gc89

   Zasługa PiS w +500, bo pensje poszły lawinowo do góry. Baby powiedziały że za 1000 zł to im się nie opłaca siedzieć na kasie i dostały dwójkę chłopy jak zobaczyły że baba przynosi dwójkę też chciały podwyżkę.

   O kierwa tego to by sam Goebbels nie wymyślił, ty to już większą liga nie 60gr za wpis ale co najmniej 1.2zl

  •  

   pokaż komentarz

   @stats a jaki inny przychód malarz niż robocizna? Żaden. W martwym sezonie dla początkującego jak znalazł (nie mówię tu o fachowcy którzy mają terminy na pół roku do przodu) taki sensowny "biznesmen" ma w dupie ZUS bo przy przychodach z rzędu 20k to on się cieszy że jest na samozatrudnieniu.

   @wcinaster ale ponoć propaganda produkuje fakenewsy winc jo w ponoć nie wierzę- tylko suche fakty. Z tego co czytałem inwestycje ruszyły z kopyta pod koniec 2018. Nie tylko KGHM, ale też Orlen i kilku innych. Możesz sobie wyszukać w spółki PiS- bardzo dobrze sobie radzą a w tym roku dużo inwestowały.

   To że mieszkanie+ słabo idzie to zasługa "wieskow" samorządowców na strzeblu powiatowym "nie da się", a wyżej to już czysta polityka- panowie z PO nie chcą współpracować z rządem. Ale ten program jest bardzo potrzebny bo jest integralną częścią 500+ które ma za zadanie zwiększyć przyrost naturalny. Bez miejsca na dupcenie to się nie odbędzie... Przykro mi...

   +500 plus marginalny wpływ na wzrost płac? :D a czemu nauczyciele strajkują teraz? Bo na kasach w biedrzeniec zarabiają wincyi od świeżego nauczyciela... Rozgladnij się zamiast czytać artykuły dupolizow Balcerowicza...

   Inwestycje drogowe? To trochę trwało... W mojej okolicy ruszyły inwestycje takie jak kolej piekiełko i zakopianka w Polsce wschodniej też się dużo dzieje. Po prostu musieli zrobić plany ( nota bene z poprzednich planów PiSu korzystała PO tylko czas realizacji się nie zgadzał) i na pewno nie było takich przewalow jak kulczyk sztrase

  •  

   pokaż komentarz

   "Bez miejsca na dupcenie to się nie odbędzie... Przykro mi..." to przykre, jak socjaliści sprowadzają życie do prokreacji. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   ruszyły także inwestycje drogowe nie mówię już o programie czyste powietrze czy mieszkanie+

   @gc89: Jaja sobie robisz? Które inwestycje drogowe ruszyły (nie liczą tych zaczętych za PO). Ile mieszkań + powstało? Ile kotłów wymieniono w ramach Czystego Powietrza?

  •  

   pokaż komentarz

   @lonegamedev: uwielbiam to licytowanie się, które gówno bardziej śmierdzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @wcinaster: się chłopie rozpisałeś... fakt. to komuchy są. ale to za PO gnojono polskość i włażono w dupę Niemcom. teraz jakoś tego nie odczuwam.

  •  

   pokaż komentarz

   @Romeqq87 masa inwestycji ruszyla- nie przypominam sobie też żeby PO oddała 500km autostrad w roku... https://www.se.pl/auto/nowosci/drogowcy-ostro-ruszaja-z-budowami-koniec-przerwy-zimowej-inwestycje-drogowe-w-polsce-budowa-nowych-drog-aa-eksU-jUdK-Svuh.html

   Program ma niecałe 3 lata. Załatw ziemię, zmień jej stan prawny... I jeszcze budowa- to cud że przez 3 lata powstało 500 mieszkań. Czyste powietrze już idzie- oj będziesz w szoku

 •  

  pokaż komentarz

  Słuchając ich programu mam wrażenie, że nadal jedynym programem jest walka z PiS. Tylko tym razem brzmi to jeszcz bardziej absurdalnie:

  "pis rujnuje Polskę rozdawnictwem i populizmem dlatego my zrobimy dokładnie to samo. 500 plus to był nasz pomysł! Pis zabiera sądy dlatego jak wrócimy zabierzemy je z powrotem dla naszych by ich ludzie nie mieli dostępu..."

  Ta retoryka już nie działa. Pis z taką opozycją to ma na prawdę easy mode.

  •  

   pokaż komentarz

   Słuchając ich programu mam wrażenie, że nadal jedynym programem jest walka z PiS.

   @Raa_V: bo innego nie mają

   Ta retoryka już nie działa. Pis z taką opozycją to ma na prawdę easy mode.

   @Raa_V: i wszyscy na tym tracimy przed tych debili

  •  

   pokaż komentarz

   @Raa_V: W czasach przedwyborczych idealnie pasuje januszowe porzekadło " nic nie robic,czekać,obserwować" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Patrzę z boku na bezradność,desperację i chwytanie się brzytw partii,która pragnie dojść do władzy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Toż to złoto w czystej postaci !

   Ciekawe tylko co tym razem odp#!$@@#ą grubego,żeby zyskać przychylność społeczeństwa.

 •  

  pokaż komentarz

  500 zł dodatku dla najgorzej zarabiających, oni k!@%a wszyscy odlecieli

1 2 3 4 5 6 7 ... 11 12 następna