•  

  pokaż komentarz

  W normalnym kraju jest prywatny szpital i szybko działające sądy. W takim przypadku za miesiąc, góra dwa, sprawa byłaby wyjaśniona. Lekarz byłby do wyj$!?nia, szpital musiałby zapłacić odszkodowanie i czarne owce powoli znikałby by z rynku. A tak nie mamy pana płaszcza i p$@??#% się po sondach 12 lat

 •  

  pokaż komentarz

  brednie, brednie, brednie. Nie trzeba być lekarzem, żeby po objawach jakie miał nieszczęsny człowiek, ocenić że jego stan jest bardzo ciężki. A osoba która widziała chociaż raz zakrzepicę żył głębokich nie będzie miała problemu, żeby widząc siną nogę od razu mieć podejrzenie tej choroby. A lekarze mają wiedzę i doświadczenie. Moim zdaniem oni są współwinni morderstwa, świadomie i z premedytacją ignorowali stan pacjenta, i bardzo dobrze wiedzieli że grozi mu śmierć jeżeli nie zostanie natychmiastowo podjęte leczenie.

  •  

   pokaż komentarz

   @antonikokoszka: chyba umknęło Ci zdanie. Owrzodzenie podudzia samo w sobie nie jest stanem zagrożenia życia, musiało być coś przy okazji, lepiej z osądami poczekać na wyniki sekcji zwłok.

   Może nie powinienem o tym wspominać w obliczu takiej tragedii, ale powiem to. Owrzodzenie z sączącym się płynem przesiękowym nie powstaje w jedną ani nawet w trzy noce.

  •  

   pokaż komentarz

   @Pan_Mysz: owrzodzenie a spuchnięta fioletowa noga to dwie różne rzeczy, poza tym zakrzepica ma dość szybki przebieg. Lekarz który zobaczył nogę bez problemu mógł wyciągnąć wniosek, że jedną z przyczyn może być zakrzepica, a to poważne podejrzenie. Po prostu lekarze mają w d.., poważaniu czy pacjent umrze czy nie. A moja wypowiedź jest poparta doświadczeniami związanymi z lekarzami. Przy ewidentnym zagrożeniu życia - zapalenie otrzewnej - chirurg powiedział że wszystko ok, nie ma się czym przejmować - 20 godzin później operacja o 2 w nocy. Na szczęście w innym szpitalu, i na szczęście że są jeszcze bardzo bardzo nieliczni dobrzy lekarze, ale to bardzo nieliczni. Reszta to kozie dupy z zerową wiedzą i z moralności doktora Josefa Mengele.

 •  

  pokaż komentarz

  Triaż, p@?@$$?enie. Pierwszeństwo ma zawsze kibol czy menel przywieziony przez policję, bo przecież policjant nie będzie czekał 12 godzin na SOR-ze na zabranie menelika.

 •  

  pokaż komentarz

  Zamiast łożyć kasę na kolejne g0wno reformy w stylu likwidacja gimbazy co skończyło się często na zostawieniu tej młodzieży z gimbazy w budynku gimbazy, bez faktycznego łączenia z podbaza - bo przecież są dwa budynki sens tak bardzo spełniony xd to można kasę wyłożyć na chociażby te sory. No ale po co? XD zróbmy kolejna nic nie wartą reformę. W końcu jesteśmy bogatym krajem! stać nas. A chorzy i tak umrą po co ich leczyć (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

 •  

  pokaż komentarz

  a czy wiesz ile kosztuje prywatny szpital i jesteś gotowy za niego zapłacić?
  ps. żeby nie zaciemniać problemu to oczywiście to co się dzieje na SOR-ze, czyli kilkunastogodzinne oczekiwania aż ktoś się zajmie pacjentem uważam za grozę i skandal