•  

  pokaż komentarz

  O tym, że Drwęca nie otrzyma licencji na 2. ligę było wiadome sporo przed zakończeniem. Tym śmieszniej wygląda w tym wszystkim Widzew, który miał duże szanse na wyprzedzenie ŁKS-u i zajęcie 2. miejsca w lidze, ale piłkarze pod wpływem swoich kibiców oddali mecz z Finishparkietem, żeby zwiększyć szanse Drwęcy na wyprzedzenie ŁKS-u (nota bene na tym meczu kibice Widzewa dopingowali swoich rywali) ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

  Co do rewelacji na temat faktury to póki co nie bardzo jest się do czego odnosić, bo mamy na razie twitty jakiegoś no-name'a, który ma 25 followersów, a cała afera jest nakręcana na forum Widzewa w dzień otwarcia ofert w przetargu na rozbudowę stadionu ŁKS-u, zbieżność dat zapewne przypadkowa ( ͡° ͜ʖ ͡°) Podobnie jak obiektywność osób nakręcających tę aferę, bo póki co żaden dziennikarz ani nikt postronny czy niezwiązany z Widzewem żadnych rewelacji na ten temat nie potwierdza. A wręcz dziennikarz Bińczyk z Wyborczej, kibicujący Widzewowi, pisze na Twitterze, że póki co to jedynie plotki i nie ma za bardzo do czego się odnosić.

 •  

  pokaż komentarz

  Chwila, Chwila ....
  Zaczęliście temat to dajcie dowody - Śmiało !

  Dzwoniliście do Pzpn ? Do Prokuratury ?
  Macie potwierdzone informacje ?

  •  

   pokaż komentarz

   @BehindEnemyLines: Prokuratura nic na ten temat nie wie. Podobnie jak wszyscy poza kibicami Widzewa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   źródło: 1.png

  •  

   pokaż komentarz

   @PC08: Wyciek zeznań świadka koronnego zanim staje się koronnym i mają już o wszystkim wiedzieć prokuratury w kraju?

  •  

   pokaż komentarz

   @Krisu_7: Póki co nie wie o tym nikt jakkolwiek wiarygodny. Od potwierdzania takich informacji jest prokuratura, natomiast jedne "wycieki" można traktować poważniej, inne mniej. Inaczej potraktuje się wycieki z wiarygodnych źródeł, które w przeszłości podawały wiarygodne informacje wcześniej od innych, od jakiś dziennikarzy śledczych z rozległymi kontaktami itp., a inaczej należy traktować wiarygodność "newsa" uderzającego w ŁKS w dzień otwarcia ofert na rozbudowę stadionu, przez jakiegoś użytkownika forum Widzewa.

  •  

   pokaż komentarz

   @PC08:
   nie oszukujmy się, błagam...znasz pojęcie "tajemnica Poliszynela"?

  •  

   pokaż komentarz

   @1910: Znam. Odnosi się do sytuacji, gdzie wszyscy o czymś wiedzą, ale głośno się o tym nie mówi. Tylko w tym przypadku to nie są wszyscy, a jedynie użytkownicy forum Widzewa, którzy z nienawiści do ŁKS-u łykną absolutnie wszystko, co pokazali już wielokrotnie, więc ich wiarygodność w tym temacie jest zerowa.
   Za to tajemnicą Poliszynela było w trakcie rundy wiosennej ówczesnego sezonu, że Drwęca nie otrzyma licencji na 2. ligę, dlatego warto walczyć o 2. miejsce w tabeli na koniec sezonu, bo może dać awans. Ale Widzew wolał... ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @PC08:
   aha...było wiadomo, dlatego tak uparcie walczyli o pierwsze miejsce ( ͡~ ͜ʖ ͡°) ...a potem nagle nie wiedzieli czy składać wniosek ze stadionem zastępczym, czy nie składać...eh te dylematy pierwszego świata ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @1910: A dlaczego mieliby nie walczyć? Skoro mieli drużynę zdolną do zajęcia 1. miejsca w tabeli, skoro piłkarze byli pewnie świadomi sytuacji i chcieli jak najlepiej pokazać się, żeby dostać jak najlepszy angaż w nowych klubach, skoro z punktu widzenia prezesa zajęcie pierwszego miejsca przed ŁKS-em i Widzewem to świetna reklama dla jego firmy Finishparkietu, to z jakiego logicznego powodu mieliby odpuszczać walkę o 1. miejsce nawet będąc świadomymi, że nie zagrają w kolejnym sezonie w 2. lidze? Bo ja nie widzę żadnego.

  •  

   pokaż komentarz

   @PC08:
   zarąbista reklama dla Finishparkietu wygrać ligę tylko po to, żeby za chwilę odpuścić bez walki awans z jakichs wydumanych powodów, a następnie zbankrutować klub poprzez wycofanie owego sponsora...tak sobie to tłumacz...( ͡~ ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @1910: Jak tego nie rozumiesz to już nie poradzę. Ale dla was większa liczba otrzymanych karnych i większa liczba czerwonych kartek rywali w sezonie jest dowodem na spiskową teorię o kupowaniu meczów, więc o czym my rozmawiamy ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Najpierw poczekajmy na info z prokuratury. Bo tak to spekulujemy na niewiarygodnym źródle.

 •  

  pokaż komentarz

  Już 2 lata temu piłkarze wspominali na weszło czy twitterze że sprawa śmierdziała(obecność delegacji łks w Nowym Mieście Lubawskim, zamieszanie wokół licencji Drwęcy na 2ligę). Wpis z dzisiaj sugeruje że są na to zdjęcia, a sam piłarz wręcz potwierdza że grali za "kasę z Łodzi". Dodając do tego fakture Bombashopu z Drwęcą mamy już konkretny trop do podjęcia

  źródło: scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net

  •  

   pokaż komentarz

   @Krisu_7: Delegacja jednego kluba była obecna na meczu innego klubu? I to w momencie gdy obserwowała dwóch zawodników tego drugiego, z których jeden niedługo później podpisał kontrakt z ŁKS-em? Rzeczywiście niepodważalny dowód na korupcję, to zdjęcie zatrzęsie piłkarskim światem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   A pan piłkarz sugeruje, że wraz z całą drużyną wiedzieli o popełnieniu przestępstwa i nikt z nich tego nie zgłosił? A zamiast tego pobierali wynagrodzenie z pieniędzy, o których wiedzieli, że pochodzą z lewego źródła? Chyba ktoś tu sam się wrzuca na minę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Krisu_7: heh nie wiem jak było, ale czy uważasz, że korupcyjną kasę przywiózłby sam prezes i spotkał się właśnie w NML? Tak, żeby wszyscy widzieli?

  •  

   pokaż komentarz

   @ksaler:

   Pewnie tak myślą ;) Bo wiesz .... Prezes sie naogladał Piłkarskiego Pokera w piątkowy wieczór i stwierdził że skoro Laguna z walizką kasy biegał to On tez umie ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @PC08: Sprawa opiera się na zeznaniach świadka koronnego i na domniemanej fakturze marketingowej Drwęcy dla Bombashopu. To są twarde dowody(jeśli rzeczywiście są). Nie sadze że pojechał sam prezes tylko raczej jakiś przedstawiciel. Ciekawe że jak były niby jakieś poszlaki odnośnie meczu Turku z Widzewem to od razu pzpn wszczął śledztwo , co prawda umorzył je dość szybko ale sprawa została potraktowana poważnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @ksaler: Narazie faktem jest, że: Bombashop główny sponsor LKS utrzymywał się ze sprzedaży materiałów wybuchowych terrorystom/bojowkarzom. W jednym z magazynów w Niemczech gdzie szedł "towar" znaleziono również broń. Tak zarobiona kasa później szła do LKS. A świadek koronny w tej sprawie poruszał pewnie wątek Łks w swoich zeznanich i stąd ta afera.

  •  

   pokaż komentarz

   @Krisu_7: Sprawa opiera się na tym co ktoś gdzieś usłyszał na temat zeznań świadka, bo póki co ani śledczy, ani prokuratura ani nikt związany ze sprawą nie podał publicznie treści zeznań. Czy ewentualna faktura jest twardym dowodem to ciężko w tym momencie dywagować, nie wiedząc co na niej było, kto ją wystawiał, kto ją odbierał, na jaką była kwotę itp. I nie ma sensu tego robić dopóki nie wiadomo czy ta faktura w ogóle istnieje, bo póki co to dyskutowanie o, niepotwierdzonych przez nikogo poważnego, hipotezach.

   W drugim komentarzu również uznajesz coś za fakty, podczas gdy sprawa znajduje się na etapie śledztwa. Nie ma nawet zarzutów prokuratorskich, a Ty piszesz jakby został wydany już wyrok.

  •  

   pokaż komentarz

   Narazie faktem jest, że: Bombashop główny sponsor LKS utrzymywał się ze sprzedaży materiałów wybuchowych terrorystom/bojowkarzom. W jednym z magazynów w Niemczech gdzie szedł "towar" znaleziono również broń. Tak zarobiona kasa później szła do LKS. A świadek koronny w tej sprawie poruszał pewnie wątek Łks w swoich zeznanich i stąd ta afera.

   @Krisu_7: no zaraz, zaraz, tematem wpisu jest, że ŁKS kupił awans, a nie że L. jest zamieszany w aferę z nielegalnym piro. Jeśli macie swoje dojścia do tego co mówił L. -ok. Ale jeśli opieracie to na zasadzie "pewnie L. coś mówił przy okazji o ŁKS" to sorry...

   Wstrzymalbym się też z tym, że kasa z handlu bronią szła na ŁKS, bo w ten sposób sugerujesz, że Klub o wszystkim wiedział.

   Pożyjemy zobaczymy, ale jeśli cała aferę opieracie na jakiejś z dupy wziętej plotce, to mega słabo.

  •  

   pokaż komentarz

   Delegacja jednego kluba była obecna na meczu innego klubu? I to w momencie gdy obserwowała dwóch zawodników tego drugiego, z których jeden niedługo później podpisał kontrakt z ŁKS-em? Rzeczywiście niepodważalny dowód na korupcję, to zdjęcie zatrzęsie piłkarskim światem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   @PC08:
   proszę cię...którzy to zawodnicy byli obserwowani w ostatnich meczach sezonu, kiedy było wiadomo, że jedna z tych drużyn awansuje...( ͡~ ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @1910: Maciej Wolski, który ostatecznie trafił do nas pół roku później i Michał Miller, który ostatecznie trafił do was, ale w mediach głośno mówiono również o zainteresowaniu ze strony ŁKS-u.

  •  

   pokaż komentarz

   @PC08:
   pół roku później powiadasz...czyli wtedy jak już zbankrutowali i zaczęli grać juniorami?( ͡~ ͜ʖ ͡°) bardzo wam musiało zależeć na tym całym Wolskim jak negocjacje i obserwacje trwały aż pół roku ..a ten drugi "obserwowany"?

   ...trener Drwęcy też się chyba złościł niepotrzebnie i równie niepotrzebnie zrezygnował po sezonie ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @1910: Tak, u nas obserwuje się piłkarzy nawet pół roku, a nie zakontraktowuje się po tygodniu za grube pieniądze, a potem zastanawia czemu grają piach ( ͡° ͜ʖ ͡°) Może dlatego bez wielkich rewolucji co rundę, wielkich transferów i głośnych nazwisk bijemy się właśnie o Ekstraklasę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @PC08:
   ...a obserwowali go jeszcze poza tym jednym konkretnym meczem? Czy jeden wystarczył? ( ͡~ ͜ʖ ͡°) Pół roku obserwacji i zastanawiania się, wy to umiecie rozłożyć zawodnika na czynniki pierwsze...szczególnie jak pomiędzy obserwacją i transferem grał jeszcze w innym klubie i z niego do was trafił a nie z Drwęcy ( ͡º ͜ʖ͡º)
   Wolski

   proponuję skończyć już tę dyskusję-farsę, bo mimo że jest zabawna to trochę męcząca dla przepony

  •  

   pokaż komentarz

   @1910: Nie wiem czy obserwowali na innych meczach, nie mam takich danych. Nie wiem też co cię dziwi. Nie słyszałeś o tym, że można zawodnika obserwować pół roku, albo dyrektor sportowy czy trener może mieć kogoś w notesie i np. nie uda się go sprowadzić od razu i sięga się po niego pół roku czy rok później albo robi się to jak kontakt skończy się naszemu zawodnikowi na tej pozycji i nie zostanie przedłużony? Jeżeli nie słyszałeś to proponuję lekko się dokształcić w temacie piłki nożnej.

  •  

   pokaż komentarz

   @PC08:
   dziwi mnie to, że z poważną miną piszesz takie teksty...tak, pół roku zastanawialiście się nad gościem, który gra u was po 15 minut na mecz, i akurat był obserwowany wtedy kiedy był ( ͡~ ͜ʖ ͡°) co do innych, nie masz danych...przyjąłem do wiadomości ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Proponowałbym najpierw upewnić się, o czym w ogóle piszecie. Na razie to są plotki wyssane z palca stworzone z racji tego, że przetarg nie poszedł po waszej myśli.