•  

  pokaż komentarz

  Byli policjanci,nauczyciele,teraz lekarze. Nie lepiej wziąć przykład z Francji i wszystkie grupy zawodowe niech wyjdą na ulicę

  •  

   pokaż komentarz

   @Mr_Beniz: Lekarze podnoszą protest, że z powodu niskich płac w publicznej służbie jest ich za mało. Pielęgniarek też mamy za mało, bo z powodu słabych płac rezygnują z pracy w publicznej służbie. Tych specjalistów kradną nam Niemcy, Anglicy, Szwedzi... no wszędzie, gdzie nie wyjadą, to dostana pracę w zawodzie za wiele wyższe pieniądze. Jakoś na brak nauczycieli nie narzekamy, tylko na ich słabą jakość. Nauczycieli nam Niemcy nie zabierają (no chyba że na budowę). Zresztą na brak policji też tak naprawdę nie narzekamy. Ich akurat jest za mało tylko w tych sprawach, w których obywatelom naprawdę są potrzebni. Jak trzeba karac za piwo na spacerze, to zlatują się jak gołębie do chleba. Na brak górników ani rolników też nie narzekamy.

  •  

   pokaż komentarz

   Jakoś na brak nauczycieli nie narzekamy,

   @jadwiga-m: narzekamy. A jak informatyki, albo wf uczy babka od biologi to nie ma co się spodziewać wysokiej jakości.

  •  

   pokaż komentarz

   A jak informatyki, albo wf uczy babka od biologi

   @musztym: skąd masz te dane?

  •  

   pokaż komentarz

   narzekamy. A jak informatyki, albo wf uczy babka od biologi to nie ma co się spodziewać wysokiej jakości.

   @musztym: a wynika to z tego, że Grażynka potrzebują godzin, to sobie zrobi podyplomówkę i już może uczyć. W moim liceum, była nauczycielka matematyki, która ogarniała programowanie. No, ale nie mogła nas uczyć bo przecież znajomy dyrektora musi mieć pracę. Komuna i nepotyzm.

  •  

   pokaż komentarz

   @jadwiga-m: w policji zlapanie pedofila ma taka sama "wage" co zlapanie oszusta z olx. Wynik do statystyk taki sam. Zlapanie i rozpracowanie pedofila to miesiące pracy, oszust z olx jedno popołudnie. Nie ma nadzieji w tym kraju i ludziach.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mr_Beniz: Nie ma pieniędzy na to państwo, bo 200 lat niewolnictwa robi swoje i ludzie dalej są mentalnie orangutanami.
   Pomału się to zmienia, ale jednak zbyt wolno.
   Siła nabywcza $ czy funta jest o wiele wyższa, umożliwia to niemal wykładniczy rozwój każdego zainteresowanego biznesem człowieka inwestującego w niego pieniądze.
   Tymczasem tutaj nie ma takich ludzi, nie ma kasy z podatków, za to orangutany są, orangutany palą papierosy, chlają, zdychają.
   Wot logika.

  •  

   pokaż komentarz

   @jadwiga-m: No bo wszyscy lekarze to są „dobrej jakości” ;)

  •  

   pokaż komentarz

   W moim liceum, była nauczycielka matematyki, która ogarniała programowanie.

   @nowy_ja: U mnie w powiecie popularne było wysyłanie nauczycieli w-f w okolicach '96 na kursy informatyczne. I w ten sposób moja szkoła także wysłała dwóch na kurs i wyposażyła sale informatyczną. Kurs z windowsa, a sala z iMac'ami bodaj G3. Efektem tego było, ze nie bardzo potrafili uczyć worda i excela o czymś ambitniejszym nie wspomnę. Dodatkowym aspektem tej farsy, że serwerem w tej turbo informatycznej sali została maszyna z windowsem co generowało dodatkowe problemy z siecią i oczywiście jak już ktoś popsuł macOSa to żaden z nich nie umiał tego naprawić. Także matematyczka mogła przynajmniej teoretycznie ogarniać algorytmikę jeśli ktoś wysłał ją na odpowiednie kursy...

   pokaż spoiler na jesieni byłem w mojej podstawówce i jeden z tych dwóch wuefistów nadal uczy informatyki i w-fu

  •  

   pokaż komentarz

   @jadwiga-m: pielegniarki mała zarabiają .. proszę cię, czy 3600/4100 brutto za pracę na ,, zwykłym" oddziale to naprawdę mało? Plus praca w nocy ,plus wysługa... Od kwietnia dostaną następna transzę 500zl? I od maja znowu strajk bo mało.
   ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @jadwiga-m: na te grupy zawodowe nie ma pieniędzy, ale na +500 się znajdzie, choćby rząd musiał nas jeszcze bardziej zadłużyć

  •  

   pokaż komentarz

   @jadwiga-m wejdź na stronę kuratorium oświaty chociazby w Warszawie i zobacz ile jest ofert dla nauczycieli (niektóre wiszą od września). Nauczycieli brakuje i będzie coraz gorzej.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mr_Beniz dla lekarzy jest sytuacja dramatyczna? A co my mamy powiedzieć?
   Nie wierzę że sytuacja się zmieni dodając im do pensji. Zmianie podlega cały system. Nie będą bardziej zmotywowani jak są przepracowani.
   Druga sprawa to sposób leczenia w Polsce to gaszenie pożarów a nie im zapobieganie. Dlatego pacjenci są sfrustrowani i to również ujmuje.

  •  

   pokaż komentarz

   @Curba: gdzie taka kasa kumplu? :> jaka transza 500zl? nic nie wiem? 100 zl brutto w lipcu ma być podobno...

  •  

   pokaż komentarz

   @jadwiga-m: narzekamy. A jak informatyki, albo wf uczy babka od biologi to nie ma co się spodziewać wysokiej jakości.

   @musztym: srsly potrzebujemy lepszej nauki infy w budzie ? oni i tak im nic sensownego nie przekażą przez te 50 h na rok :F , w technikum to może, ale ogólniak ? Podstawy CSS / HTML żeby im pokazali albo sieci i tyle da się zrobić przez ten rok - dwa lata jak jest infa...

  •  

   pokaż komentarz

   @basketm: a ja wiem ;) tylko pielegniarki cicho siedzą ;) ich docelową pensja jest 5100 brutto ale mało kto o tym mówi bo boi się tej mafi
   ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
   Teraz jest 3600b dla pielegniarki po zwykłym licencjacie( może być nawet szkoła wieczorowa, tak dobrze czytcie) dla pielegniarki pracującej w szpitalu która nie musi nawet robić wkłuć na swoim oddziale. Ale nie mam zamiaru się kłócić z nikim tak to tylko napisałem ;) pozdro

  •  

   pokaż komentarz

   @Curba: 5100brutto po magisterce i specce czyli po 7 latach nauki. Faktycznie kupa kasy.
   Co to znaczy zwykły licencjat? Jest jakiś inny? Licencjat pielęgniarstwa to nie to samo co licencjat z filmoznawstwa. Szkół wieczorowych nie ma :)
   Ilość założonych wkłuć to bardzo kiepski wyznacznik, który nijak ma się do wykonywanej pracy. Na psychiatrii wkłuć nie ma wcale chociażby.

   Bede wdzieczny jak dasz znac gdzie taka kasa i skąd ta transza.

  •  

   pokaż komentarz

   @basketm:
   7 lat nauki i obowiązki na niektórych oddziałach jak po kulturoznawstwie ..? no moim zdaniem osoba która siedzi na oddziale wozi tylko pacjentów na badania to taki sanitariusz z mgr¯\_(ツ)_/¯
   Licencjat z pielęgniarstwa jest banalny nie różni się niczym od byłych szkół medycznych.
   Może czas wprowadzić jakiś egzamin państwowy na wzór lek.
   No to skoro nie musi robić wkłuć ani nic takiego to równie dobrze można zatrudnić sanitariusza i salowa wyjdzie na to samo(・へ・)
   Taka kasa jest w państwowych placówkach ;)
   A a o transzy kolejnym strajku bo one chcą zarabiać tyle co lekarz to słuchać tu i tam.

  •  

   pokaż komentarz

   @jadwiga-m: efekt darmowych studiów i brak obowiązku odpracowania studiów.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mr_Beniz: i będzie kilkanaście trupów i kilkaset osób ciężko rannych?

  •  

   pokaż komentarz

   @Curba: te cyferki to z dupy sobie wyciągnąłeś albo znasz pielęgniarkę w prywatnej klinice.

  •  

   pokaż komentarz

   @knobik: z dupy to ty masz informację, co pielęgniarz czy mama pielęgniarka ¯\_(ツ)_/¯ w państwowych szpitalach także są zarobki.
   Najgorsze jest właśnie to że te panie w większości to karyny albo Grażyny bez wiedzy.
   Powinno się wprowadzić egzamin jak lek, dodatkowo obowiązek 500h stażu po studiach i dopiero możliwość wykonywania zawodu a nie Panie robią szkieł wieczorową która jest śmieszna (zajęcia dwa razy w tygodniu,praktyka kiedy chcęsz) a potem po napisaniu licencjatu idą odrazu do pracy w szpitalu za 3600brutto i uczą się na ludziach ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   dla lekarzy jest sytuacja dramatyczna? A co my mamy powiedzieć?

   @Ralphy: Uczyć się, aby zarabiać dużo pieniążków :) Albo jak to powiedział pewnie ktoś "zmień pracę, weź kredyt" :)

  •  

   pokaż komentarz

   @Curba @basketm @knobik Szkołę wieczorową? Chyba upadłeś na głowę, Pielegniarstwo przez 3 lata to wyłącznie studia dziennie 4600 godzin edukacyjnych to więcej niż fizjoterapia przez 5 lat i tylko 600 godzin mniej niż lekarski, nie dosc że siedzisz na uczelni i praktykach po 12h to jeszcze zasuwasz w wakacje.Jak ktoś pisze takie głupoty to czuję się jakbym mi ktoś napluł na ryj. Dolicz do tego magistra specjalizacja i kursy. Były kiedyś studia pomostowe wieczorowe ale dla pielęgniarek które miały już skończone dawne licea medyczne i 5 lat doświadczenia w pracy.

   Co do pensji też kłamiesz, mój rocznik w Warszawie i okolicach jako absolwenci dostaliśmy na start kolo 4tys netto (wliczam nocki bez nadgodzin) , jak masz juz doświadczenie to w wielu szpitalach (szczególnie) Wołoska, szaserów, onko Ursynów czy sektor prywatny dostaniesz dużo więcej szczególnie na kontrakt, ale obłożenie pracą i stres jest ogromny do tego masz ciągle do czynienia z roszczeniowymi debilami którzy nie maja pojęcia o tym zawodzie jak w każdym wykopie który czytam. Pensję wzrosły i nadal rosną, ponad kilkadziesiąt procent od kiedy zdałem maturę ale to nadal niewiele w dużym mieście i rosną do pewnego stopnia. W rozwiniętych krajach wyspecjalizowane pielegnairki zarabiają nie mniej niż specjaliści z innych branż w tym IT.

   Dlatego ja już klika miesięcy ekspa odrobiłem i za parę dni zaczynam już pracę za wielekrornosc tych 4k na zachodzie gdzie będę mogl spokojnie żyć i się rozwijać do tego będę miał asystentów medycznych do pomocy i żył w środowisku gdzie ktoś szanuje moja wiedze i pracę.

  •  

   pokaż komentarz

   @szymanh:no nie mam innych słów są szkoły prywatne, weekendowego, można nawet wejść na stronę i jędnej z takich szkół i jest napisane: pielęgniarstwo I stopnia dzienne(zajęcia odbywają się w systemie wieczorowym- wykłady w niedzielę ćwiczenia w wieczory dopasowane do potrzeb studenta)
   I tak jest w multum szkół pielęgniarskich bp studiami to tego nazwać nie można 2/3 zjazdy na miesiąc i ćwiczenia kiedy masz czas.

   Owszem na oddziałach takich jak pracowałeś ty to jest stres szczególne na onkologii, chirurgii,oit itd ale sam wiesz że są oddziały gdzie się nic nie robi.
   I owszem z tymi pacjentami to masz rację.

   Gratuluję ci spełnienia marzeń.
   Z mojej strony kończę dyskusję bo wiadomo że każdy by chciał jak najwięcej i jego robota jest naj i w ogóle. Nie mowie ze się nie należy bo należy się właśnie tak osobom jak ty co chcą pracować o się rozwijać. pozdrawiam

  •  

   pokaż komentarz

   @musztym: Mnie w podstawówce muzyki uczył wuefiska. 40 min stroił mandolinę, potem zaśpiewał jakąś piosenkę i koniec lekcji.

  •  

   pokaż komentarz

   @Curba

   Sorry ale jesteś albo trollem albo totalnym debilem.

   Daj mi JEDEN przykład uczelni gdzie są studia licencjackie nie dzienne że zjazdami 2-3 razy na miesiąc. W całej UE wymagania studiów za zunifikowane, program jest taki sam wszędzie ! Jeśli nie wyrobisz 4600 godzin edukacyjnych nie ma możliwości uzyskania prawa wykonywania zawodu.

   Jak można pieprzyć takie głupoty i nawet spróbować tego zweryfikować.

   Jedyne studia pielęgniarskie które mogły się odbywać w zjazdach to licencjackie POMOSTOWE dla starych pielęgniarek z poprzedniego systemu lub magisterskie.

   Wejdz na dowolną stronę UNIWERSYTETU medycznego i zobacz jak wygląda plan zajęć. Pol dnia to praktyki drugie pół to wykłady, seminaria od anatatomi i fizjologi po biofizykę, patomorfologie na psychologi i socjologii kończąc.

   Co do egzaminu to też kłamiesz, na koniec studiów masz odpowiednik LEKu w postaci egzaminu teoretycznego a następnie praktycznego przed komisją a oddziale.

  •  

   pokaż komentarz

   @Curba Proszę, oficjalnie rządowe wymagania dla kierunku pielegniarstwo (licencjat) nie pomostowy. https://www.gov.pl/web/zdrowie/ksztalcenie-na-studiach-pierwszego-stopnia-na-kierunkach-pielegniarstwo-i-poloznictwo Pielęgniarstwo jest kierunkiem które ma najwięcej zajęć dydaktycznych i praktycznych ze wszystkich kierunków studiów w Polsce.

   Są pewne wątpliwe uczelnie gdzie można studiować pielęgniarstwo wieczorowo, ale wtedy licencjat trwa 7-8 semestrów zamiast 6 i również trzeba całe wakacje spędzać na praktykach.

  •  

   pokaż komentarz

   Lekarze podnoszą protest, że z powodu niskich płac w publicznej służbie jest ich za mało

   @jadwiga-m: iksdee. Przecież co dopiero zamknęli protest dostając podwyżki. Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę z faktu że nie jesteśmy w stanie zaoferować im pensji niemieckiej czy szwedzkiej.

  •  

   pokaż komentarz

   @jadwiga-m: wprowadźmy system opieki jak w usa

  •  

   pokaż komentarz

   wprowadźmy system opieki jak w usa

   @Tajlosfit: wolałabym jak w Czechach

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   pokaż komentarz

   @szymanh: taki egzamin na prywatnej uczelni
   ( ͡° ͜ʖ ͡°) nie porównuj uczelni państwowej do prywatnej. Czemu nie mają takiego egzaminu jak mają lekarze albo mają mieć ratownicy? Śmiech.
   wiesz już bez przeprosin i jesteś i trolem i debilem i życzę rozwalenia sobie tego głupiego ryja.
   Skończyłem z tobą dyskusje pielęgniarko

  •  

   pokaż komentarz

   @Curba: Twoje wygranko, że w ogóle wszedłem w dyskuję z trolem z IQ <80. Prywatne uczelnie stanowią może 5-10 % wszystkich uczelni, które kształcą pielęgniarki i lekarzy, zdecydowana większość to publiczne uniwersytety medyczne a egzaminy są niestety państwowe, niezależnie od szkoły. Ale żyj w swoim świecie i siedź w piwnicy oglądając patostreamy i waląc konia do swoich urojonych teorii przegrywie( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   5 to tu miałeś w skali apgar
   Kolejna pielęgniarka która się buntuje i udaje madrzjasza niż jest i oczywiście,, my ważniejsze nawet niż lekarz" no też pozdrawiam frustrata który mógłby mieć bardziej męski zawód, ale niestety na medycynę zabrakło troszkę punktów IQ( ͡~ ͜ʖ ͡°).

  •  

   pokaż komentarz

   @ediz4 dostając obietnice podwyżki. Porozumienie nie zostało spełnione to protest rusza na nowo logiczne. Ten rząd nikomu jeszcze nic nie dał co obiecał. Ratownicy nie dostali podwyżki tylko dodatki, które nie liczą się do niczego (emerytura, wysługa lat, L4) i w sierpniu zabierają te dodatki. Media trąbią że 1200 w rzeczywistości niecałe 600 dali i zaraz zabierają. Lekarze też nie dostali tyle ile obiecali, mało tego główna batalia była o podwyższenie wydatków na ochronę zdrowia do 6% PKB i zamiast zwiększyć zastosowali kreatywna księgowość i zmniejszyli jeszcze nakłady..... Jest źle, będzie gorzej o wiele gorzej, takie rzeczy jak na IP w Sosnowcu dzieją się w skali całego kraju i będzie tego więcej.

 •  

  pokaż komentarz

  Strajkujcie! lekarze, bo w tym kraju nic nie zdziałasz na drodze dialogu z władzą

 •  

  pokaż komentarz

  Dlatego leczę Niemców - nie będę swoim nazwiskiem sygnował systemu, w którym pacjenci umierają w kolejkach a potem brał za to odpowiedzialności. Nigdy nie wiesz, czy nie trafi na ciebie i to tobie zbudują następny medialny stosik ku uciesze gawiedzi.

  Kwestię płac i rzekomego lekarskiego dobrobytu wg przeciętnego Janusza spod wiejskiej strzechy pozostawiam bez komentarza, jak Polska nie zapłaci normalnych pieniędzy to zapłaci każdy kraj na zachód od Polski bez żebrania i wypominania latte czy wycieczek humanitarnych w propagandowych gadzinówkach.

  •  

   pokaż komentarz

   @Strahl: Ładną ideologie dorobiłeś sobie do swojej postawy.
   Najwazniejsze to tak sobie zracjonalizowac zeby nie odczuwac dyskomfortu.
   Szczerze to nie oceniam, czy zrobiles dobrze czy nie, porzucajac spoleczenstwo ktore sfinansowalo Twoje wyksztalcenie (tak, miedzy innymi te 'Janusze' ktorymi tak gardzisz) . Byc moze Twoje postepowanie jest faktycznie racjonalne i korzystne, ale tylko dla Ciebie.
   Ja bym sie tak nie chwalił, nie ma za bardzo czym.

  •  

   pokaż komentarz

   @cameel dla takich jak ty mam jedną odpowiedź: na studia lekarskie może dostać się każdy, zacznij przygodę już dziś świecąc przykładem. Jeżeli jesteś za głupi żeby dostać się na lekarski, to niższe progi maja studia pielęgniarskie - tam też możesz się zrealizować dając przykład. Przykujesz się łańcuchem do kaloryfera w dyżurce i do śmierci możesz pracować za miskę ryżu, może nawet cię beatyfikują. Powodzenia. Btw, moi rodzice podatki płacili, płacą i jeszcze trochę będą płacić, więc paszedł won od tego co robię ze swoją edukacją.

  •  

   pokaż komentarz

   @Strahl: O zaczyna sie agresja i wyzwiska.
   Typowe dla lekarzy ktorym nie oplaca sie leczyc polskich 'Januszy'.
   Wystawiasz swiadectwo sobie i sobie podobnym.
   EOT

  •  

   pokaż komentarz

   @cameel: nie kompromituj się patrioto od siedmiu boleści

  •  

   pokaż komentarz

   Dlatego leczę Niemców - nie będę swoim nazwiskiem sygnował systemu, w którym pacjenci umierają w kolejkach a potem brał za to odpowiedzialności.
   @Strahl: Haha... no poważnie? Nie chcesz pracować tych 80 godzin tygodniowo i zostać "bogaczę" zarabiającym 4k do łapki, żeby bydło kwiczało "co masz w garażu" a później darło mordy, żeś konowałem i mordercą bo w szpitalu potrzebują do pracy 4 frajerów-niewolników a znaleźli jednego? :D Nie chcesz być czarownicą radośnie skwierczącą na stosie w zabawie motłochu którą organizują w telewizorze od 20 lat?

   Kwestię płac i rzekomego lekarskiego dobrobytu wg przeciętnego Janusza spod wiejskiej strzechy
   Zawsze mnie dziwi, że dla tej hołoty nawet sprzątaczka która pracuje i zarabia normalnie to wielki bogacz ;) Wtedy to bydło kwiczy, że "jak to tak może być, że hurrdurr niech se zarobio ale żeby taka zwykła sprzątaczka i bez szkoły". Jak pójdzie do szkoły to znowu wyją że powinna pracować dla hołoty za darmo ale tym razem dlatego, że "się wykształciła za nasze". W sensie za pieniądze tych kretynów którzy pracują za 1500 i płacą tyyyyyyyyyyyyyyle podatków że nie starcza na ich własny socjalizm i ich własne zapomogi, albo już kompletnego dna które pracy nie miało nigdy ale Mao im powiedział, że jak dostaną zasiłek i go przeżrą to są naszym narodowym i to dzięki nim mamy dobrobyt :D

   Najwazniejsze to tak sobie zracjonalizowac zeby nie odczuwac dyskomfortu.
   @cameel: No to zawijaj kopyta na studia i wio leczyć :D Ładną ideologię sobie dorobiłeś do swojej postawy roszczeniowego debila :D

   Ja bym sie tak nie chwalił, nie ma za bardzo czym.
   Przynajmniej rozumiesz, że jak się jest czerwonym idiotą który nic nie potrafi - to nie ma powodów do dumy.. poza tym nie każdy pochodzi jak ty z patologicznej rodziny, nawet w Polsce żyją ludzie których rodzice pracują i płacą podatki więc nie każdy reprezentuje patologię która zawdzięcza wszystko co ma społeczeństwu... tzn. paniom w MOPS-ie ;)

   O zaczyna sie agresja i wyzwiska.
   Fakt to bezcelowe, sebiksom twojego pokroju chyba pomógłby tylko przeszczep mózgu :D Dawniej w Polsce był taki zwyczaj że jak ktoś był bardzo inteligentny to się go posyłało na zagraniczne studia a później płaciło pensję taką jak na zachodzie żeby nie wyjechał. No ale wtedy w tym kraju żyło więcej normalnych ludzi a nie przeważała hołota która umie tylko żebrać i drzeć pysk ;)

  •  

   pokaż komentarz

   porzucajac spoleczenstwo ktore sfinansowalo Twoje wyksztalcenie

   @cameel: A to innych studiów państwo nie finansuje tylko lekarskie?

  •  

   pokaż komentarz

   @fen1x: Ten argument właśnie mnie najbardziej rozp%!#@!!a. Poza tym podatki na wykształcenie lekarza czy informatyka płacili zapewne jego rodzice tutaj, więc każdy ma prawo wyp%%!%#%ić z tego chorego kraju dopóki granice otwarte. Czy się to komuś podoba czy nie.

  •  

   pokaż komentarz

   @fen1x: Najśmieszniejsze że ta hołota jak zwykle prezentuje typowo bolszewickie myślenie i szczuje na każdego kto nie jest kretynem i się na tych państwowych studiach czegoś nauczył. I jeszcze kwiczą "jakie te studia drogie hurrhurr". Za to "bardzo tanie" jest według tych idiotów kształcenie setek tysięcy ekonomistów, historyków, stosunkowiczów międzynarodowych, polonistów i innych cymbałów którzy całe życie będą obciążeniem dla systemu opieki socjalnej... bo do niczego się nie nadają.

   Później się dziwić, że w tym kraju jest tak jak jest kiedy uczciwa praca i życie na swój rachunek to dla tej hołoty największa zbrodnia. Pewnie zgodnie z tą bydlęcą retoryką "powinieneś oddać za szkołę" jak po skończeniu podstawówki potrafisz czytać i pisać :D

  •  

   pokaż komentarz

   Poza tym podatki na wykształcenie lekarza czy informatyka płacili zapewne jego rodzice tutaj

   @astrodamus: Pytanie jeszcze czy po studiach informatyki funkcjonuje coś takiego jak "rezydentura", która jest de facto półdarmowym, bądź co też częste, zupełnie darmowym przymusem celem wykorzystania przez państwo młodych lekarzy do podtrzymywania patologii systemu opartego na "jakoś to będzie".

  •  

   pokaż komentarz

   @Strahl doskonale Cię rozumiem mirku. Mam tylko pytanie - jaka konkretna kwota byłaby wg ciebie odpowiednia dla polskich lekarzy?

  •  

   pokaż komentarz

   jaka konkretna kwota byłaby wg ciebie odpowiednia dla polskich lekarzy?

   @Merkowsky: Przed czy po wyjezdzie? Przed uzaleznienie od sredniej krajowej(zeszlorocznej, bez kreatywnej ksiegowosci jak z finansowaniem, ze liczone na podstawie 1995 roku xD), od 1,5 na start w gore po studiach wydaje sie rozsadne z bonusami za robienie specjalizacji priorytetowych, obowiazkowe dofinansowanie na edukacje. Po wyjezdzie nie ma takich pieniedzy ktore czlowieka przekonaja do powrotu do tego burdelu, normalnosc zbyt uzaleznia. ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @cameel: A ja się zgadzam ze @Strahl moi rodzice znają pielęgniarkę, która pracuje w przychodni i szpitalu i siłą rzeczy czasami opowiada jak wygląda jej dyżur i jak wygląda dyżur lekarzy z którymi pracuje i nie jest ciekawie. Ludzie narzekają, że lekarze nie mają czasu się nimi zająć, no nic k@?#a dziwnego jak na oddziale masz chirurga, który pracuje od 20h i jest na skraju wycieńczenia i jedyne o czym myśli to sen. Nie dość, że taka osoba pracuje w ciężkich warunkach to jeszcze jej się pluje w mordę za te lata pracy i nauki niską pensją. To jest jakiś żart. Myślenie przeciętnej osoby w tym kraju jest straszne i naprawdę nie dziwie się, że młodzi, wykształceni ludzie wyjeżdżają z tego k@?#idołka, szkoda zdrowia, życia i nerwów, bo lwia część niskiej klasy społecznej myśli tylko na zasadzie "dej dej dej"

 •  

  pokaż komentarz

  Czy naprawdę uważacie że podniesienie pensji lekarzom to jest automatyczna naprawa sluzby zdrowia, a podniesienie pensji nauczycielom to jest reforma oświaty?
  No i dlaczego przywolywany w komentarzach, jako objawienie jakiejs ukrytej prawdy, jest argument o tym ze lekarze na zachodzie zarabiaja wiecej.
  Tak! Zarabiaja wiecej, ale nie tylko lekarze, wszyscy na zachodzie zarabiaja wiecej.
  Pensja lekarzy (i wszystkich pozostalych pracownikow budzetowki) nie bieze sie z powietrza. Jest pochodna tego co od zarobków odprowadza reszta spoleczenstwa.

  Obserwuje to na przestrzeni wielu lat i zmieniajacych sie ekip. Postulat lekarzy zawsze ten sam. Wiecej pieniedzy.
  Czy Wy, szanowni adwokaci podwyzek dla lekarzy, naprawde wiezycie ze jest to panaceum na tragiczna sytuacje w sluzbie zdrowia?
  Polemizowalbym, ale obawiam sie zakrzyczenia.

  •  

   pokaż komentarz

   @cameel kolego, ale finansowanie ochrony zdrowia jest w Polsce tragiczne i praktycznie najniższe w Europie, w tym roku zabrali dodatkowe 10mld rzekomo "przez pomyłkę" vel inne niedopatrzenie. Przecież to jest kpina z pacjentów i personelu. BTW, wypada przeczytać artykuł który się komentuje, bo nikt w artykule nie wspomniał o zarobkach.

  •  

   pokaż komentarz

   @Strahl: Nie odnosisz sie do tego co napisalem.
   Czy ja stwierdzilem w ktoryms miejscu ze polska sluzba zdrowia jest dobrze finansowana?
   Tylko dlaczego odpowiedzia srodowiska lekarskiego jest zawsze postulat podniesienia pensji?
   Innych pomyslow przez te wszystkie lata nie mieli.
   Same zalozenia systemu sa zle. Podwyzka pensji jednej grupie niczego nie zmieni. Potem jak zwykle dolacza pielegniarki, ratownicy i tak dalej, jak zwykle.
   Tylko o pacjentach nikt z nich nie pomysli. Oni nie zaprotestuja.
   Nie umiem znalezc na szybko zrodla ale slyszalem kiedys w radiu rozmowe z dyrektorem szpitala, pensje personelu (w glownej mierze lekarzy) stanowia 70~80% wydatkow.
   Żadne przedsiebiorstwo nie jest w stanie funkcjonowac w ten sposob. Gdzie pieniadze na sprzet, inwestycje, wyżywienie pacjentów, etc?
   To lekarzy nie obchodzi, ich interesuje podwyzka, ktora magicznie poprawi sytuacje w sluzbie zdrowia.
   Prosze Cie
   Mam swoja teorie na ten temat, ale nie widze na razie warunkow do takiej dyskusji.

  •  

   pokaż komentarz

   @cameel

   Innych pomyslow przez te wszystkie lata nie mieli.
   https://www.nil.org.pl/aktualnosci/postulaty-samorzadu-lekarskiego-do-ministra-zdrowia-lukasza-szumowskiego
   https://www.nil.org.pl/aktualnosci/postulaty-naczelnej-rady-lekarskiej-do-ministra-zdrowia2

   Nie umiem znalezc na szybko zrodla ale slyszalem kiedys w radiu rozmowe z dyrektorem szpitala, pensje personelu (w glownej mierze lekarzy) stanowia 70~80% wydatkow.

   To świadczy tylko o braku pieniędzy w systemie. W Niemczech na pensje idzie 60%, przy wielokrotnie wyższych pensjach, polskie szpitale mają darmowych rezydentów (co nie ma miejsca w innych krajach w sumie, wszędzie asystentom stanowiącym większość obsady płaci szpital), a specjaliści zarabiali/ją w większości mniej niż 6k brutto. Nie rozumiesz zjawiska a przyjmujesz typowy ton Janusza-znawcy, to niezdrowe.

  •  

   pokaż komentarz

   @Strahl: Byc moze faktycznie nie rozumiem zjawiska.
   Stad moje komentarze i pytania, chcialbym zrozumiec w jaki sposob podniesienie pensji lekarzom uzdrowi sluzbe zdrowia.
   Pytalem o to w pierwszym komentarzu.

   Ty napisales juz dwa, ale dalej mam niedosyt wiedzy (a wrecz wrazenie ze unikasz odpowiedzi)

   Sprobuj moze zejsc troche ze swojego lekarskiego piedestalu i wytlumaczyc mnie, prostemu 'Januszowi', w jaki sposob podniesienie lekarskich pensji naprawi system?
   Potrafisz tak w dwoch trzech prostych zdaniach objawic mi ten sekret. Tylko tak wiesz, mow zebym zrozumial, ja i inne 'Janusze' ktore byc moze to przeczytaja.
   Z gory dzieki

  •  

   pokaż komentarz

   @cameel tak misiek, płacą im za dużo, do publicznych szpitali personel wali drzwiami i oknami a oddziały się zamyka właśnie przez nadmiar personelu bo są tak dobre zarobki które przecież pochłaniają większość szpitalnego budżetu - optuje za tym, żeby tej reszcie lekarzy i pielęgniarek/techników i reszcie obsady która została w publicznej ochronie zdrowia jeszcze trochę przyciąć wypłaty, wtedy będzie ostateczne rozwiązanie problemu. Nie będzie personelu to będziesz mógł kupować leki i jedzenie dla pacjentów do woli. Tak jak pisałem, absolutnie nie masz pojęcia jak bardzo na słowo honoru trzyma się tej burdel, ale to w niczym nie przeszkadza - ignorance is bliss, tak trzymaj. Bzdurzysz o tych zarobkach kiedy zarobki od wielu lat są jednym z kilkunastu postulatów mających usprawnić opiekę nad pacjentem. Kończę, bo mnie drażni kopanie się z koniem.

  •  

   pokaż komentarz

   @cameel: koleżko tu nie chodzi o pensje, a o niewywiązanie się z obietnic 6% PKB na zdrowie. W tym roku zamiast obiecanego wzrostu finansowania NFZ ma obniżony budżet, mimo rekordowych wpływów bo niskie bezrobocie+ imigranci

  •  

   pokaż komentarz

   @Strahl: Tylko problem z tym że wizyty w szpitalach SOR'etc zwykle zapadają w pamięci jako przykre kilku godzinne wprawy co sprawia że zaufanie publiczne maleje (co chwilę się słyszy/czyta o dramatach typu zmarł na SOR). Więcej pieniędzy za co 7 godzin ze skręconą nogą... czy to własciwie nie wiem, nie wiem też co trzeba by zrobić by zaufanie zbudować. Ja sądzę że to jest dużo większy problem a niżeli tylko niedofinansowanie bo być może to studnia bez zdna, jako osoba ze środowiska mógłbyś coś więcej napisać poza Januszowym "wincy pinindzy" bo ja pomimo że dużo powyżej średniej zarabiam uważam że i tak mógłbym więcej to żaden argument.

   Ja pamiętam sytuację jak wyjeli mi druty z łapy po czym przychodzą z papierem czy zgadzam się na zabieg i ewentualne powikłania. No litości!

   Uważam że powinni zarabiać dobrze bardzo dobrze bo praca nie jest łatwa ani lekka i bywa nie przyjemna. Ale nie uważam aby każdy był godzien bajońskich sum. Jak w każdym innym zawodzie.

  •  

   pokaż komentarz

   @cameel: Nie jestem przeciwny zwiekszeniu nakładów na ochronę zdrowia, ale w tym systemie w tej sytuacji kiedy pieniądz NIE idzie za pacjentem, ale szpitale dostają kasę ryczaltem bez względu na ilość i jakość zabiegów czy badań, to z perspektywy pacjenta jak dolanie benzyny do ognia. Szpital broni się przed pacjentem, mało tego, pacjent nie jest już potrzebny. Pokłosiem tego systemu jest to to co teraz sie dzieje na SORach, to co sie dzieje na oddziałach gdzie pacjenci sa przyjmowani nie na leczenie ale na leżenie - kto ma przeżyć przeżyje kto nie, nie, trudno.- czy nie zastanawia umieralność która w 2017 byla rekordową a w 2018 okazała sie najwieksza od II wojny światowej. Moim zdaniem dosypanie pieniędzy wpłynie wylacznie na podwyżki dla personelu. Na nic wiecej

  •  

   pokaż komentarz

   Czy naprawdę uważacie że podniesienie pensji lekarzom to jest automatyczna naprawa sluzby zdrowia, a podniesienie pensji nauczycielom to jest reforma oświaty?

   @cameel: Reforma to by była prywatyzacja, ale ta hołota jest zbyt tępa, żeby zrozumieć że państwo nie musi zarządzać szpitalem czy tworzyć programu nauczania.

  •  

   pokaż komentarz

   @Qyres: Przegapiono momentu ktory byl odpowiedni na reakcję - teraz bedzie jeszcze gorzej. Rok-dwa i zacznie naprawde brakowac pielegniarek na oddziałach. Lekarze kończący studia maja wyj!@!ne w pracę w publicznym sektorze- słuchanie ludiz, ktorym sie nalezy i wiecznych roszczen czy pretensji nie jest potrzebne. Albo prywatny sektor albo za granicę, pielegniarki też. I w tej chwili jakich pieniędzy nie rzucisz to i tak nic nie pomoże bo jest za późno i będzie trzeba w tej chwili ostrych cięć.

  •  

   pokaż komentarz

   @EliotImperio: być może. Jedno jest pewne, sytuacja jest fatalna

  •  

   pokaż komentarz

   @cameel: ogólnie pomysł, że pójdziesz do szefa i powiesz, że do tej pory pracowałeś c%!%!wo, ale jak da ci tysiaka to będzie już cacy wydaje się nietrafionym planem na reformę kluczowych sektorów

  •  

   pokaż komentarz

   @Strahl: ale wiesz kolego że od lutego mamy deficyt budżetowy? Co proponujesz? Zadłużać się jeszcze w większym stopniu? Dodatkowy podatek? Czy cięcia dla jakichś grup społecznych np. dla nauczycieli lub wojska?

  •  

   pokaż komentarz

   Postulat lekarzy zawsze ten sam. Wiecej pieniedzy.

   @cameel: czytałeś artykuł czy tylko komentarze?

  •  

   pokaż komentarz

   @cameel:
   Uszczelnić system. Wprowadzić racjonalne zarządzanie lekami. W Szwecji nieomal obowiązkowo przepisuje się najtańsze generyki - nie ma że pani z firmy przychodzi i daje laptopa pod stołem. Zracjonalizować ilość potrzebnych dni w szpitalu, zwiększyć opiekę domową, i niestety podnieść podatki. Albo kraść mniej w innych miejscach żeby starczyło na medycynę.

   I stawiać na profilaktykę, bo tak taniej ale w tym celu trzeba myśleć długofalowo, a nie od wyborów do wyborów.

   Niedofinansowane nie dotyczy tylko lekarzy - dotyczy zarówno całego personelu jak i wyposażenie. A zła opieka zdrowotna generuje dalsze koszta.

  •  

   pokaż komentarz

   @Lizbona a co mnie to obchodzi? Wystarczy nie kraść, 40mln na obietnice socjalu się znalazły, na zdrowie obywateli niezbyt. Polska ostatnim krajem UE gdzie nowe leki na cukrzycę nie są refundowane bo szkoda pieniędzy. Ale są rzeczy ważne i ważniejsze.

  •  

   pokaż komentarz

   @Strahl: a co mnie obchodzi p$$?$!$enie lekarzy. Nie jesteście świętymi krowami którzy mają roszczenia ponad prawa innych. Najłatwiej jest drzeć ryja bez refleksji jak to wpłynie na budżet. Niby wykształcony a jednak krótkowzroczny jak madka 500+

  •  

   pokaż komentarz

   @Lizbona: lol, przeciez to wam powinno zalezec na tym, zebyscie byli leczeni jak ludzie w cywilizowanych krajach. Z obecnym poziomem finansowania nie da sie tego osiagnac(co widać na przykładzie chociażby braku refundacji na leki które wspomniałem - https://www.polskieradio.pl/7/129/Artykul/1211665,Lekarz-nowoczesne-leki-na-cukrzyce-to-inwestycja-a-nie-koszt Zauwaz, ze mowa o "nowych lekach" a artykuł jest z 2014 - od tego czasu nic sie nie zmieniło, cukrzyca w Polsce nadal leczona jest niezgodnie z nowoczesnymi standardami, bo Polaków nie stać na leki ). Jestes pieknym przykładem na to, że Polaka można traktować jak gówno gorsze od zwierzęcia i jeszcze podziękuje. Co za niesamowicie głupi naród, ale przynajmniej większość z was nie jest świadoma tego, jak bardzo jest upodlona. To ułatwia sprawę, można zapchać ryja cebulą kupioną z 500+.

  •  

   pokaż komentarz

   @Strahl: nie powiedziałem że jestem za 500+. Wg mnie lepszym rozwiązaniem było by przeznaczenie pieniędze które idą na ten socjal na jakąkolwiek inną inwestycję. Wiem natomiast że to nierealne. I jestem przeciwny rozdymaniu budżetu państwa w obecnej sytuacji na jakąkolwiek inną dziedzinę z budżetówki. Pierwszoplanowo niech obniżą podatki i w końcu normalny prywaciarz niech też odetchnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @cameel: ja ciebie popieram i uważam,że jesli dostana teraz większe pieniądze to pogorszy sprawę,bo zaraz podniosą krzyk pielęgniarki...to własnie ci wszyscy,którzy teraz najwięcej krzyczą wcale niedawno motali sie w sprawie 13 emerytur,dodatków dla dzieci itd...jeśli wy chcecie potwierdzać ich rację to idzcie do szpitala na kilka dni,albo zapytajcie sie ludzi,którzy tam są jak lekarze traktują pacjentów wieczorem i w nocy?po prostu maja ich w dupie...zamykają się w pokojach lekarskich i gierki do rana-rano temat dla mediów,że brak lekarzy:)pielęgniarki widzą co sie dzieje i też maja w nosie ,bo to nieich sprawa tylko lekarza...i kółko się zamyka...i tak wyglada każdy polski szpital...

  •  

   pokaż komentarz

   @Qyres: Podpisuje sie pod kazdym slowem.
   Konstrukcja systemu jest zla. Podwyzki dla lekarzy nic nie zmienia.

  •  

   pokaż komentarz

   @domino17 nie wiem na jakiej planecie i w jakim kraju żyją tobie podobni, ale lekarze i tak dostaną podwyżki - po prostu lekarzy jest coraz mniej i płacą coraz więcej. A to, że niedługo nawet nie będzie komu spać na oddziałach to wyłącznie problem pacjenta. Niesamowicie mnie bawią tacy domorosli mędrcy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ruapehu: Moja teoria zahacza o spiskowosc dlatego obawialem sie ja przedstawic, ale skoro pytasz...
   System publicznej sluzby zdrowia jest zle skonstruowany, co do tego chyba nikt nie ma watpliwosci, patrz komentarz @Qyres powyzej.

   Jedyna grupa, dla ktorej degeneracja publicznej sluzby zdrowia jest pozadana to lekarze leczacy prywatnie. Dla nich wiekszy chaos w publicznej SZ to jeszcze wiecej zdesperowanych klientow gotowych wydac ostatni hajs za chocby iluzje nadziei.
   Im gorzej tym dla tej grupy lepiej.
   Pytanie spiskowe:
   Czy oni tylko biernie przygladaja sie tym zmianom na gorsze z kazdym rokiem, czy przykladaja w jakis sposob do tego reke?