•  

  pokaż komentarz

  Chamstwem jest ze strony Apple, że grożą Ci zablokowaniem całej aplikacji jeśli nie skorzystasz z ich systemu płatności i nie oddasz im 30%. Dlatego też spora część usług jest droższa dla konsumenta końcowego właśnie o te +30%.

  •  

   pokaż komentarz

   @szczepanbochen: Mnie dziwi że aż tak Apple do tego zmusza, na Androidzie i Windowsie w aplikacjach czy marketach nawet nie ma mowy o płatnościach.

  •  

   pokaż komentarz

   @szczepanbochen: @Saeglopur: Zasady były jasne i przejrzyste.

   No i materiał mija się z prawdą, chociażby jeżeli mowa o Siri.
   Inne aplikacje np. Deezer bez problemu to oferują sterowanie muzyką przez Siri.
   Apple proponowało Spotify nawet pomoc z wdrożeniem funkcji.

   30% prowizji przez pierwszy rok, 10% później. Też przemilczeli wygodnie.

   Spotify walczy o "niskie ceny dla fanów", a oddaje 2-4x mniej dla artystów niż Deezer, Apple Music, Tidal. Przy identycznych cenach.

   Właśnie przez takie bicie piany zrezygnowałem ze Spotify.

  •  

   pokaż komentarz

   @Line-Storm: co nie zmienia faktu że zagrywka apple nie jest w porządku, kupujesz telefon na którym nie wszystko możesz robić jak chcesz ...

  •  

   pokaż komentarz

   @Line-Storm: Masz rację. radzę poczytac na necie jak Spotify robi arystów w wuja. Dlatego powstał miedzy innymi Tidal (przez artystow dla artystow). Spotify jest slynny z okradania artystow i nie placeni im należnej kasy za odtworzenia. Wiele artystów ciąga sie po sądach ze Spotify i ich sciemnianymi praktykami. Sam mam plan zrezygnowania z nich niebawem właśnie przez wałki na artystach. Cała kasa leci do kieszeni jakiś bogatych kutafonów i nikt nawet dokładnie nie wie do kogo. Wspominał o tym nawet ostatnio wokalista z Aerosmith w podkascie Setha Rogena. Spotify to zło tak naprawdę. Nie dajcie sie nabrać.

  •  

   pokaż komentarz

   @Line-Storm: 30% to trochę rozbójnicza stawka, nawet jak na okres roku

  •  

   pokaż komentarz

   @moon_bluebird: Płacenie 3-4x mniej artystom za dostęp do identycznej funkcji i treści jaką oferują konkurencyjne aplikacje to jest dopiero rozbójnicza stawka. Wszystko przy IDENTYCZNYCH cenach dostępu ze wszystkich aplikacji.

  •  

   pokaż komentarz

   @Line-Storm: > 30% prowizji przez pierwszy rok, 10% później. Też przemilczeli wygodnie.

   Nieprawda. Te procenty tyczą się pojedynczych subskrypcji. Czyli jeśli jesteś nowym użytkownikiem Spotify to Apple przez pierwszy rok zabierze 30%. O ile utrzymasz subskrypcje przez okrągły rok to Apple łaskawie zejdzie z prowizji i będzie zabierał 15% przez kolejne lata.

   Teraz odpowiedź sobie ile osób utrzymuje przez tak długi okres subskrypcje w app store np do Netflixa, CDA, Spotify czy HBO? Realnie zabierają 30% od większości opłat w sklepie.

   Apple to monopolista, który narzuca innym swoje zasady. W Androidzie można korzystać z zewnętrznych dostawców płatności. W iOS nie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Line-Storm: Ile Ci zapłacili z Apple? Bo powód, że artyści dostają więcej kasy u konkurencji, to jakoś mało wiarygodne zachowanie typowego cebulaka...

  •  

   pokaż komentarz

   @mikelo303 pokaż mi biednego artystę. Spotify zrewolucjonizowało rynek muzyczny i chwała im za to. Artysci są pazerni I to oni stoją za takimi ustawami ograniczającymi wolnosc jak Acta2

  •  

   pokaż komentarz

   @KosmicznyPolityk dlatego po roku używania X pogoniłem go w cholerę. Ponad 4k za telefon tak ograniczony, że aż żal patrzeć na tle konkurencji. Teraz zmądrzałem i wróciłem do androida, a Mate 20 Pro za mniejsze pieniądze miażdży iPhone X pod każdym względem.

  •  

   pokaż komentarz

   @Line-Storm: jeżeli artyści są okradani przez Spotify to czy istnieje możliwość usunięcia swoich utworów z tej platformy? Jeżeli tak, to dlaczego tego nie zrobią?

  •  

   pokaż komentarz

   Płacenie 3-4x mniej artystom za dostęp do identycznej funkcji i treści jaką oferują konkurencyjne aplikacje to jest dopiero rozbójnicza stawka. Wszystko przy IDENTYCZNYCH cenach dostępu ze wszystkich aplikacji

   @Line-Storm: 3-4 razy? Apple płaci tylko 2 razy więcej, Pandora 3 razy mniej, Google 50% więcej, Amazon, Deezer niecałe 2 razy więcej. Więc skąd się bierze to wspomniane przez Ciebie 3-4x? Bo na pewno nie z przytoczonej przez Ciebie grafiki. Może i Tidal płaci więcej ale pamiętaj że jest 100 razy mniej popularny niż Spotify. Skąd się bierze różnica? Może z tego, że Spotify jest obecne na różnych rynkach (również na takich jak Polska, gdzie subskrypcja jest tańsza niż na zachodzie). Może z tego, że Tidal oferuję jakość HiFi, która jest 2 razy droższa? Więc jak widać nie oferuje tej samej funkcji i treści na tych samych rynkach, przy tych samych cenach. I skoro Spotify ma 48% rynku i 51.5% dochodu to i tak płaci artystom powyżej średniej dla rynku

  •  

   pokaż komentarz

   @FrankUnderwood: Tu nie chodzi o wielkich artystów ale o małych. Nie masz szans zarobić na swojej muzyce na Spotify a dzięki Spotify nie masz tez innych rynków.... just saying. Nowi artyści nie mają obecnie szans. Tylko stare wygi zarabiają na Spotify i duże koncerny ze swoimi artystami.

  •  

   pokaż komentarz

   @Line-Storm: Akazoo aż 53 centy od steama? Sprawdziłem i konto w polsce jest za 20 złotych. Czyli przy 10 odtworzeniach utworów na konto miesięcznie muszą dokładać do biznesu.
   Idę założyć zespół i słuchać na tym własnych piosenek

  •  

   pokaż komentarz

   jeżeli artyści są okradani przez Spotify to czy istnieje możliwość usunięcia swoich utworów z tej platformy? Jeżeli tak, to dlaczego tego nie zrobią?

   @dariusz_94: Bo zazwyczaj to nie artyści bezpośrednio wydają muzykę na Spotify, tylko wytwórnie, a wytwórnie chcą zarobić kasę i najwyżej dadzą artyście jeszcze mniej pieniędzy o ile się da bo to wytwórnie biorą największą kasę z muzyki, a do artystów trafiają ochłapy

  •  

   pokaż komentarz

   @szczepanbochen: @szczepanbochen: To nieprawda. Apple pozwala sprzedawać usługi poza sklepem. Spotify tak włąsnei robi, Netflix również i nikt ich ze sklepu z aplikacjami nie wyrzucił. Poza tym opłata po roku wynosi 15% a nie 30% jeżeli zdecydujesz sie na sklep Apple.

  •  

   pokaż komentarz

   kupujesz telefon na którym nie wszystko możesz robić jak chcesz ...

   @KosmicznyPolityk: Czego nie możesz?

  •  

   pokaż komentarz

   @szczepanbochen: Jest taki system operacyjny ... gdzie możesz robić co się chce ... bez żadnych opłat ... czy nieuczciwej konkurencji - czekaj jak on się nazywał ............... Lianusz, Linusz ...... LINUX!

  •  

   pokaż komentarz

   @jurek_killer: Pamiętaj sciągnąć antywirusa ze sklepu play i skanować telefon. Bez tego android nie jest zbyt bezpieczny nawet jak sciągasz apki ze sklepu play. ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @mblazewicz ściągam tylko najpotrzebniejsze aplikacje, bez zasmiecania telefonu. Ostatnio był gdzieś test antywirusów, darmowe są nic nie warte, jak chcesz dobry antywirus to musisz dobrze zapłacić

  •  

   pokaż komentarz

   @sebekk23: tak. Tylko ten stres co aktualizację czy nic się nie posypie.

  •  

   pokaż komentarz

   @sroka22: Nie sypie się ;). Podpisano: gentoo

  •  

   pokaż komentarz

   @sebekk23: ja wolę Windowsa. Instaluje program i wiem, że będzie działać. Nie mam problemów ze sprzętem. Każde podejście do Linuxa kończy się tym, że coś nie działa lub działa źle. Faktem jest, że wydajność systemu jest większa. Za kilka miesięcy pewnie zrobię kolejne podejście i.. pewnie znowu wrócę do Windowsa.

  •  

   pokaż komentarz

   Bez tego android nie jest zbyt bezpieczny

   @mblazewicz: Telefony, w których system nie traktuje każdego użytkownika jak idiotę rzeczywiście są bardziej narażone na to, że użytkownik sam coś popsuje albo da się nabrać appce proszącej o zbyt wiele uprawnień (tak, to od Ciebie a nie systemu w telefonie zależy na co pozwolisz aplikacji, abstrakcja!). Co za odkrycie, wow. Pierwsze zdanie to natomiast wierutna bzdura.

  •  

   pokaż komentarz

   @Line-Storm: ktoś tych artystów zmusza do używania spotify?
   spotify jest najpopularniejsze więc może artystom płacić mniej, co w tym dziwnego? Tak działa biznes. No chyba że jesteś jednym z tych którzy kierowaliby się sprawiedliwością społeczną, a nie zyskiem, przy prowadzeniu biznesu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Doman_60: A ktoś zmusza Spotify do oferowania usług w ekosystemie Apple?
   Apple oferuje dostęp do największej grupy płacących klientów, więc może żądać większych udziałów w zyskach. ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @Line-Storm: nikt nie zmusza, spotify wykorzystuje swoją pozycję do negocjacji ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @szczepanbochen: super ale Google ma takie same praktyki. Teraz jak Apple wejdzie z własna karta i systemem płatności stając się Bankiem to widzę potężne zagrożenie. Co jak co ale uważam, że UE powinna z tymi gigantami ostrzej grać i rozbijać ich monopol.

  •  

   pokaż komentarz

   Spotify zrewolucjonizowało rynek muzyczny i chwała im za to. Artysci są pazerni

   @FrankUnderwood: Sam jestem artystą, a takze pracuje i tworze innych artystów (jestem producentem muzycznym) Spotify nie daje zadnej realnej kasy dopóki nie jestes bardzo popularny - a wtedy i tak sa to grosze (za wieeelki hit na skale Polski, ktory znaja wszyscy i ktory jest słuchany miesiącami przez miliony - dostaniesz kilka - kilkanascie tysięcy , to jeszcze zalezy jaką umowę masz z wydawcą) . Artysci niezalezni badz wydawcy tam są, bo jest to po prostu wygode - Spotify uzywaja wszyscy. Ale to nie znaczy, ze jest ono fair dla artystów ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jest się tam, bo nie masz większego wyboru. To tak, jakby stworzyć sieć autokarów, która zmonopolizuje rynek niskimi cenami a potem, gdy konkurencji juz praktycznie nie ma - podnosisz stawki tak, ze nagle bilet kosztuje 5x tyle co w zeszlym roku. A konkurencja ma udzial w rynku na poziomie 10% i nie jezdzi na 3/4 tras które Cie interesują ( ͡° ͜ʖ ͡°) Idea jaka stoi za Spotify jest dobra i samo Spotify wiele zmienilo, ale jest ono niesprawiedliwe dla artystów i o tym wiedza wszyscy w srodowisku. Nie byloby totalnie nic zlego w tym, ze placa malo, gdyby sami mieli malo . Ale zarabiaja bardzo duzo na muzyce arytstów, którym potem płacą grosze a dla siebie zatrzymuja wiekszosc (✌ ゚ ∀ ゚)☞

 •  

  pokaż komentarz

  Zanim zaczniecie linczowac Apple slyszac argumenty tylko jednej strony barykady. Tutaj jest odpowiedz na kampanie Spotify
  https://www.apple.com/uk/newsroom/2019/03/addressing-spotifys-claims/

  When we reached out to Spotify about Siri and AirPlay 2 support on several occasions, they’ve told us they’re working on it, and we stand ready to help them where we can.

  We found Spotify’s claims about Apple Watch especially surprising. When Spotify submitted their Apple Watch app in September 2018, we reviewed and approved it with the same process and speed with which we would any other app.

  Apple connects Spotify to our users. We provide the platform by which users download and update their app. We share critical software development tools to support Spotify’s app building. And we built a secure payment system — no small undertaking — which allows users to have faith in in-app transactions. Spotify is asking to keep all those benefits while also retaining 100 percent of the revenue.

  Just this week, Spotify sued music creators after a decision by the US Copyright Royalty Board required Spotify to increase its royalty payments. This isn’t just wrong, it represents a real, meaningful and damaging step backwards for the music industry.

  Co wiecej po przejrzeniu tagu #timetoplayfair na Twitterze okazuje sie ze duzo ludzi popiera Apple w tym sporze.

  Tu np art o tym jak Spotify mimo zyskow wyplaca coraz nizsze tantiemy tworcom ¯\_(ツ)_/¯
  https://www.digitalmusicnews.com/2018/09/27/spotify-declining-royalty-payouts/

  pokaż spoiler Osobiscie uwazam ze konkurencja jest dobra, powinna odbywac sie na warunkach ktore sa fair i nie kibicuje zadnej ze stron w tym sporze natomiast po raz kolejny widze szykuje sie lincz bo (1) jest zdanie tylko jednej strony (2) mozna dojechac Apple a jak wiadomo xiaomilepsze

  •  

   pokaż komentarz

   We provide the platform by which users download and update their app

   @empee: No to prawda i za to się płaci dla pojedynczego developera 100$ rocznie a dla firm takich jak Spotify 300$ rocznie. Czego oni jeszcze chcą od nich? Przecież płacą jak każdy kto ma apkę na Appstore. To tak jakby wyskoczyli Facebookowi że mają im płacić 30% dochodu z reklam. Zuckerberg by umarł ze śmiechu. Dla kontrastu podam tylko że Google za konto developera które pozwala wstawiać apki na Gooogle Play bierze 25$... na zawsze.

  •  

   pokaż komentarz

   a dla firm takich jak Spotify 300$ rocznie

   @Brodeon: No ale co to jest $300 rocznie? Pol dnia pracy developera z Apple? Ćwierć dnia? Przecież za takie pieniądze nawet nie da się komuś zapłacić żeby sprawdził czy ktoś wirusa w apce nie przemyca

  •  

   pokaż komentarz

   @empee: No i? Na tyle wyceniają tą usługę to tyle dostają od firm i developerów. Zapytaj się Google jak oni to robią że dają radę z prowadzeniem google play za 25$. Oni nie chcą nic od Spotify a biorą o wiele mniej kasy od ludzi. Poza tym byłoby niesamowicie ciężko o ile nie jest to w ogóle możliwe przemycić wirusa w apce IOSowej. Tam wszystko działa na zasadzie sandboxu i poza niego nie wyjdziesz. iOS ze względu bezpieczeństwa mocno ogranicza to co mogłaby apka potencjalnie robić, i w sumie dobrze

  •  

   pokaż komentarz

   Na tyle wyceniają tą usługę to tyle dostają od firm i developerów

   @Brodeon: Wyceniaja ja na tyle plus 30% od oplat przez pierwszy rok ¯\_(ツ)_/¯

   Zapytaj się Google jak oni to robią że dają radę z prowadzeniem google play za 25$.

   @Brodeon: Nie musz pytac - subsydiuja zyskami z innych czesci biznesu

   iOS ze względu bezpieczeństwa mocno ogranicza to co mogłaby apka potencjalnie robić, i w sumie dobrze

   @Brodeon: Pelna zgoda, natomiat nadal musza dostarczac wsparcie dla kluczowych apek, jaka jest Spotify

  •  

   pokaż komentarz

   @empee: 30% wartości subskrypcji to już nie jest opłata, to już jest haracz tym bardziej że nie ominiesz ich przy dokonywaniu subskrypcji przez urządzenie Apple. Podejrzewam że gdyby pobierali opłatę na poziomie 5% to ewentualne problemy Spotify z tak "niską" opłatą, społeczność mogłaby odebrać za totalne żydostwo. Jakiekolwiek sugerowanie w aplikacji Spotify by subskrypcję kupili przez przeglądarkę też nie przejdzie bo za takie coś Apple wywali taką apkę bez pytania. Wychodzi na to że ze strony Apple masz tylko dwa wybory - albo oni bądź nikt

  •  

   pokaż komentarz

   Co wiecej po przejrzeniu tagu #timetoplayfair na Twitterze okazuje sie ze duzo ludzi popiera Apple w tym sporze.

   @empee: Apple ma grupę wyznawców, którzy będą bezkrytycznie popierać każda ich decyzję nie zależnie od tego jak bardzo byłaby absurdalna. Bo przecież Apple jest amejzing i zawsze ma rację.

   Obie korporacje są siebie warte, a zgrywają ucieleśnienie dobra.

  •  

   pokaż komentarz

   @empee: A czy to nie jest tak, że spotify dopiero ostatnio miał jakikolwiek zysk? O ile pamiętam raporty to długo byli na minusie nawet gdy artyści płakali, że za mało płacą. Może to kwestia tego, że dużo ludzi ma darmowe konto. Czy jeśli spotify skasuje darmowe konto to będzie lepiej czy nie? Może się okazać, że nie bo ludzie wrócą do piraconych mp3

 •  

  pokaż komentarz

  Szkoda, że obie firmy ostro sobie lecą w kulki na każdym kroku. Już dłuższą chwilę nie widziałem takiej potyczki gigantów hipokryzji

  źródło: i.imgflip.com

 •  

  pokaż komentarz

  Niech sp@!!!@@ają, artystom oddawać 0,0001$ za odtworzenie utworu to dobrze, ale jak już kto inny każe płacić to źle? Chciwe k??@ie

 •  

  pokaż komentarz

  Jedyne co spowodowała ta kampania, to zwiększyła moją chęć do rezygnacji ze Spotify po 2 latach. Niby wiadomo było od zawsze, że płacą oni mało artystyom, ale teraz dowiedziałem się o ile mniej, niż pozostali.