•  

  pokaż komentarz

  Nie trzeba być ekonomistą, by wiedzieć, że pożyczanie pieniędzy tylko po to, by je przejeść jest skrajną nieodpowiedzialnością i do niczego nie prowadzi. No ale jak patrzę, że w komentarzach zebrali się beneficjenci programów socjalnych, to niczemu się nie dziwię - tacy póki, nie uderzą w betonowe podłoże, to nie wiedzą, że spadają.

  •  

   pokaż komentarz

   @utopjec: inwestycja w dzieci to nie przejadanie

  •  

   pokaż komentarz

   @Jebwleb: Dzieci z tych pieniędzy za wiele nie widzą

  •  

   pokaż komentarz

   @Jebwleb: Coz, wlasnie się toczy dyskusja o pensjach nauczycieli, nie wygląda jak by chcieli się dogadać, wolą dać 13tki emerytom. Nie jestem ekspertem ale wśród emerytów raczej za wiele dzieci nie ma. WOŚP zbiera pieniądze na sprzęt leczący dzieci, ale że Owsiak ma nie po drodze z kościołem to im jako jedyny rząd ever nie pomagają. 500+mógłby być w postaci usług typu posiłki w szkołach, jak to robią niektóre kraje, tymczasem pieniądze trafiają w gotówce do rodziców i nie ma praktycznie żadnej kontroli na co rodzice je wydają. Stąd ten pomysł.

  •  

   pokaż komentarz

   @kleiner_trottel: większość rodziców mysli o tym by zapewnić swoim dzieciom jak najlepszą przyszłość. Wysyłają na korepetycje, do dentystów, na wakacje kupują odzież. Na pewno lepiej było by np zmniejszyć opodatkowanie i zostawić więcej pieniędzy z zarobków. Tak było by w idelanym świecie. W praktyce wszystkie kraje stosują redystrybucję dóbr. Myślę że rodzice lepiej wiedzą niż państwo na co te pieniądze wydawać. Oczywiście mówię o 500 plus. Inna sprawa są podwyżki dla nauczycieli

  •  

   pokaż komentarz

   500+mógłby być w postaci usług typu posiłki w szkołach, jak to robią niektóre kraje, tymczasem pieniądze trafiają w gotówce do rodziców i nie ma praktycznie żadnej kontroli na co rodzice je wydają. Stąd ten pomysł.

   @kleiner_trottel: Znam takie rodziny, co to zrezygnowali z pracy żeby przypadkiem nie osiągnąć progu dochodów powyżej którego 500+ na pierwsze dziecko nie przysługuje. Lepiej siedzieć w domu, oglądać TV i na czarno gdzieś od czasu do czasu zrobić bo kasa się zgadza i namęczyć się nie trzeba.

   Ta sama rodzinka jadąc na wczasy do "Zakopca" stołowała się już na Krupówkach a nie dwie przecznice dalej jak kilka lat temu :-/ Ja tam nikomu nie bronię wydawać kasę w prestiżowych knajpach pod warunkiem że własną kasę a nie cudzą :-/

   500+ powinien być odliczany od podatków. Masz podatki (znaczy pracujesz) to możesz odliczyć. Nie pracujesz albo na czarno robisz to sobie nie odliczysz. Proste, uczciwe i promujące pracę.

  •  

   pokaż komentarz

   inwestycja w dzieci to nie przejadanie

   @Jebwleb: to nie jest inwestycja w dzieci, tylko inwestycja w rodziców. Inwestycja droga i nie przynosząca żadnych konkretnych rezultatów. Rodzi się mniej dzieci mimo 500+.

   Nikt rozumny nie płodzi dzieci tylko dlatego, że rząd płaci 500 zł. Te pieniądze nie zrekompensują drogich mieszkań, brak miejsc w żłobkach, wysokich podatków i opresyjnego państwa, państwa, które oprócz rozdawania pieniędzy zajmuje się tylko skłócaniem obywatelii.

  •  

   pokaż komentarz

   @utopjec: co za bzdety, zjeżdzaj do niemiec z ta anypolska propaganda. na 500+ 300+ 13 emeryture i pakiet 5 kaczyńskiego nie wystarczy a na ośmiorniczki jakoś magicznie było? nawet mi cie nie szkoda

   źródło: youtube.com

  •  

   pokaż komentarz

   Znam takie rodziny, co to zrezygnowali z pracy żeby przypadkiem...

   @kwanty: musisz być niezłym przygłupem, aby myśleć, że ktoś będzie łykał takie bzdury. Większość ludzi co mają dzieci, to nie są idioci jak ci się wydaje. Przedszkole/żłobek kosztuje ok. 600-800 zł, do tego doliczmy dojazdy do pracy i na koniec te 500 zł na pierwsze dziecko. To mamy ok. 1400-1600 zł/msc, a to już czasami bywa pensja 1 z tych osób. Więc, po jakiego grzyba się męczyć za tą samą lub nawet mniejszą kasę?

  •  

   pokaż komentarz

   @Piter_Harasiuki: ale jak już trollujesz, rób to z jakimś polotem. Z pewnością stać cię na więcej.

  •  

   pokaż komentarz

   @utopjec: napisał utopjec vel Shlirenzauer z Dortmundu

   pokaż spoiler Zabrać polaczkom niech zdychają a ośmiorniczki sami będziemy wcinać

  •  

   pokaż komentarz

   @Jebwleb: Przecież 500+ to nie jest inwestucja w dzieci.

  •  

   pokaż komentarz

   @kleiner_trottel: Oczywiscie, ze tak. Masz 100% racji.
   Jestem pelnoprawnym beneficjentem 500plus i jestem przeciwny takiemu rozdawnictwu. Lapowka polityczba dla wyborcow, nic innego.
   Wolalbym tansze zlobki, darmowe szczepionki i kilka znizek skolnych. Po prostu cos dla dzieci, nie zulom.

  •  

   pokaż komentarz

   musisz być niezłym przygłupem, aby myśleć, że ktoś będzie łykał takie bzdury. Większość ludzi co mają dzieci, to nie są idioci jak ci się wydaje. Przedszkole/żłobek kosztuje ok. 600-800 zł, do tego doliczmy dojazdy do pracy i na koniec te 500 zł na pierwsze dziecko. To mamy ok. 1400-1600 zł/msc, a to już czasami bywa pensja 1 z tych osób. Więc, po jakiego grzyba się męczyć za tą samą lub nawet mniejszą kasę?

   @szopa123: Wiesz... oni mają dzieci w wieku 10+ zrobili je zanim Kaczor zaczął rozdawać kasę. Teraz mają do wyboru: pracować i mieć 1000zł+ albo iść na zasiłek, pracować na czarno i mieć 1500zł+ oraz zasiłek.

   Po prostu patole :( Kaczyński specjalnie tak skonstruował program, żeby umacniać tego rodzaju patologię. Jak raz się posmakuje kasy bez wysiłku to będą głosować na jego partię do upadłego bo tak jest wygodniej :-/

   Szkoda że nie widzisz postów na FB ich i ich rodziców. Mnie to szokuje bo Kaczyńskiemu do dupy wchodzą a nikt im za tą propagandę nie płaci... (no poza 3x500+)...

  •  

   pokaż komentarz

   @utopjec: pis nie wydaje pieniedzy na przejadanie tylko na zakup poparcia i to jest niestety skuteczne, rujnowanie kraju to efekt uboczny, widocznie interes pisu nie jest torzsamy z interesem panstwa

  •  

   pokaż komentarz

   @kwanty: By odliczyć 500zł, to musisz mieć ex średnią krajową, której zabraknie.
   Lepiej, zlikwidować pit.
   Wszyscy skorzystają.
   I Ci co mają dzieci i reszta.
   Ogólnie, co z tego że dadzą z Naszych pieniędzy kolejne 500+, kiedy dziecka nie ma gdzie zostawić, gdy rodzice w pracy.
   To jest poroniony pomysł.
   Mam dzieci.
   Wolałbym je zostawić w żłobku, przedszkolu, szkole, tak, by swobodnie móc pracować.
   Mogą mi zabrać nawet te obecne 500, ale nich zapewnią opiekę dzieciom, by rodzice mogli te 8h ustawowych przepracować.

  •  

   pokaż komentarz

   ale że Owsiak większość swojego czasu spędza opluwając rządzącą partię

   @kleiner_trottel: ftfy

  •  

   pokaż komentarz

   Rodzi się mniej dzieci mimo 500+.

   @utopjec: zabawne, że tak oczywiste kłamstwo które każdy w minutę może sprawdzić dostaje tyle plusów. Płacą za manipulujące wpisy i za ich plusowanie czy co?

   Za głównym urzędem statystycznym, urodzenia

   2015: 369,3
   2016: 382,3
   2017: 402,0

   Za 2018 na razie nie ma pełnych danych.

   Można się czepiać tego, czy program PiS mający na celu zwiększenie dzietności jest dobry, czy zły, czy można to zrobić lepiej, czy gorzej. Ale twardym faktem jest to, że brak urodzeń to obecnie największy problem w naszym kraju, przy którym wszystkie inne praktycznie się nie liczą. Prawdziwa zapaść gospodarcza jest wtedy, gdy na 10 emerytów musi pracować 1 osoba. A do tego dążymy. Faktem jest też, że żadna inna partia nie próbuje w żaden sposób zaadresować tego problemu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Jebwleb: pod warunkiem że inwestujesz w swoje dzieci a nie w cudze.

  •  

   pokaż komentarz

   inwestycja w dzieci to nie przejadanie

   @Jebwleb: W te dzieci które w rodzinach patologicznych przejmą styl życia od rodziców, a te w normalnych rodzinach zaraz po studiach wyp@%$#$?ą za granicę i już nie wrócą bo nie będą się schylać po 2200 netto na umowę o gówno?

  •  

   pokaż komentarz

   @Jebwleb: ale #60groszyzawpis , normalnie jak we wiadomościach

  •  

   pokaż komentarz

   @utopjec ekonomistą nie jestem, ani beneficjentem 500+, ale jak widzę cokolwiek sygnowanego nazwiskiem swetru to jestem sceptyczny. Patrząc na dokonania tego pana, jest to chyba uzasadnione?

  •  

   pokaż komentarz

   @Piter_Harasiuki: Jak czytam takie argumenty to na serio jestem za aborcją. Kij z tym że system ekonomiczny w słabej kondycji i w perspektywie kilku lat kupią nas niemcy. Ważne że kilka lat temu do łba wtłoczyli mu ośmiorniczki i jedzie na tej wiedzy od tamtego czasu bo nic innego ameba umysłowa nie potrafi wymyślić.

  •  

   pokaż komentarz

   By odliczyć 500zł, to musisz mieć ex średnią krajową, której zabraknie.

   @Igor_x: Nie widzę w tym nic zdrożnego - wcale nie oznacza że wszyscy muszą dostać 500+.

   Jestem za likwidacją PITu - niewiele wnosi do budżetu a koszt uzyskania jest zapewne ogromny. Ostatnio wprawdzie wprowadzili wygodne rozliczenie przez Internet ale dalej mam wrażenie że każdego tego pita drukują w jakimś urzędzie, ktoś sprawdza i 3 osoby podpisują...

   500+ powinno być rozdawane co najwyżej jako voucher na żłobek/przedszkole, wybrane leki (np. szczepionki), edukację, etc... Wiem że to stworzy patologię (będą oszukiwać) ale na pewno mniejszą niż obecna.

   Za moje też płacę za żłobek/przedszkole bo nie ma szans na "państwowy" i oczywiście nie dostaje 500+ i nawet jakbym dostał w pełnym wymiarze to by nie wystarczyło na żłobek :( Nic to, poradzę sobie, więcej zarobię pracując niż siedząc z dzieciakiem w domu a dzieciak też mega korzysta na przebywaniu w grupie z dziećmi. Boli mnie tylko to, że znajomy przepala moje podatki w ekskluzywnej knajpie na Krupówkach zamiast spożytkować je lepiej dla dzieci :-/

  •  

   pokaż komentarz

   @kleiner_trottel: Przypominam, że deficyt w 2018 roku wyniósł 11 mld zł, czyli najmniej w historii. Wcześniej Platforma wypracowywała deficyt ok. 50 mld bez praktycznie żadnych socjali. Platforma twierdzi, że to jej pomysł 500+ na każde dziecko. Gdyby Platforma Obywatelska i tępaki z N doszli do władzy to chcąc utrzymac socjal, co obiecuja teraz w kampanii, z pewnością zadłużaliby państwo jeszcze bardziej. Ich "eksperci" tacy jak Rostowski i Rzońca by o to zadbali. To są tacy ignoranci, że zpewnością daliby radę. Do tego pamiętajmy, że Schetyna po powrocie od Merkel obiecał wprowadzenie euro. To byłaby dopiero tragedia. Praktycznie koniec Polski.

   Dla mnie to przerażające znacznie bardziej niż wydawanie pieniędzy na socjal. Osobiście teraz dostanę te 500 zł na jedno dziecko. Zakładam konto i przelewam wszystko co miesiąc dokłądając ze 20%. Idąc na studia dziecko będzie miało kasę na stancję na 2-3 lata. Taki plan.

   KE to
   - ACTA2 (cenzura i robienie jeszcze większej wody z mózgu Polakom), już powiedzieli, że ponownie poprą

   - wspomniane euro, na którym wyruchają nas, że będziemy zdychać z głodu. Tylko Niemcy b edą zadowoleni ze swego nowego landu https://wpolityce.pl/polityka/438433-znikajace-wspolna-waluta-i-prezydent-emmanuel-macron

   - LGBT w szkołach (WHO naprawdę zakłada w programie uczenie dzieci 4-letnich cieszenia z dotykania własnego ciała i masturbacji) zakłające m.in. dyskryminację przedsiębiorców, którym zarzuci sioę praktyki dyskryminacyjne (wyobrażam obie bez trudu, że może chodzic np. o nierówny udział w zatrudnieniu kobiet i mężczyzn). Chłop Biedronia już zapowiedział, że homofoby (jesteś nim np. jeżeli sprzeciwiasz się adopcji dzieci przez gejów) będą posyłani do więzień. Wiosna Biedronia to ew. przyszły koalicjant KE.

   - działanie na rzecz Niemiec (pamiętacie np. jak głosowali europosłowie PO ws. polskich przewoźników? Za wprowadzeniem nowych przepisów).

   - oddanie prawodawstwa w ręce unijnych biurokratów (członkowie TSUE wybierani są prze polityków). Np. Timmermans już zapowiedział starania wprowadzenia wszędzie małżeństw gejów. To zaś zapewne będzie łaczyło się automatycznie z adopcją dzieci.

   To przerażający obraz Polski, w porównaniu z którym obecny wypada nieporównywalnie lepiej.

  •  

   pokaż komentarz

   @Lechulec: Fajnie ze przypominasz, ale mnie platforma w tym wypadku nic nie obchodzi, podobnie jak Biedron i KE. Artykul jest o prowadzeniu nieodpowiedzialnej polityki gospodarczej przez obecny rzad, co doprowadzi Polske do sytuacji w jakiej obecnie jest Grecja.

   Piszesz o tym jakby to byla sprawa polityczna, a chodzi o konkretne nieodpowiedzialne decyzje w celu zdobycia poparcia, ktore odbija sie na przyszlych pokoleniach. Nie kazdy artykul to kampania wyborcza, odpusc sobie moze swoje "a za PO" i odnies sie do rzeczy faktycznie wymienionach w znalezisku.

  •  

   pokaż komentarz

   @tomtom666: Nawet gdyby to byla prawda(w ta dyskusje nie zamierzam sie wciagac) to nie jest to powod zeby utrudniac dzialalnosc Orkiestrze.

  •  

   pokaż komentarz

   @Jebwleb: Ani Ty ani ja nie wiemy co z pieniedzmi robi wiekszosc rodzicow. Ja nie widzialem, zadnych danych mowiacych o istotnej zmianie struktury konsumpcji w Polsce od wprowadzenia 500+(zwiekszenie wydatkow na edukacje, ksiazki, ubranka dla dzieci) dlatego nie sadze zeby robily one cos wiecej bezposrednio dla nich, niz sztucznie zanizaly statystyki biedy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Jebwleb:

   inwestycja w dzieci to nie przejadanie
   Inwestycja w dzieci to nie dawanie kasy na prawowitych lewo tylko zapewnienie opieki i edukacji, żeby rodzice mogli skupić się na pracy i robieniu kolejnych podatników. Wbij sobie to do głowy i zacznij powtarzać co rano to może ci przejdzie.

  •  

   pokaż komentarz

   ekonomistą nie jestem, ani beneficjentem 500+, ale jak widzę cokolwiek sygnowanego nazwiskiem swetru to jestem sceptyczny. Patrząc na dokonania tego pana, jest to chyba uzasadnione?

   @h3r3tic: no to módl się, żeby nie ogłosił, że 2+2=4, bo to zachwieje całym twoim życiem

  •  

   pokaż komentarz

   @tomtom666: urodzeń jest mniej niż śmierci, żadne spekulacje nie pomogą: jako naród wymieramy. Może nie wyraziłem się zbyt dokładnie, ale sens jest taki, że 500+ nie poprawiło dzietności na tyle, by odwróciło to tę tragiczną tendencję.

  •  

   pokaż komentarz

   @utopjec: nie, nie zachwieje. Jeśli to wszystko co masz do powiedzenia, to może lepiej nic nie mów... po co rozwiewać wątpliwości?

  •  

   pokaż komentarz

   @utopjec: dlaczego tragiczną? Co z tego że będzie nas mniej? To nawet dobrze

  •  

   pokaż komentarz

   dlaczego tragiczną? Co z tego że będzie nas mniej? To nawet dobrze

   @Creamfields: Głównym problem jest to, że społeczeństwo się starzeje. Jeszcze kilka lat i doprowadzi to do zachwiania się systemu emerytalnego - zwłaszcza, że nikt teraz się nie zdecyduje na podwyższenie wieku emerytalnego. Kryzys finansów publicznych jest coraz bliżej.

  •  

   pokaż komentarz

   @utopjec: A właśnie, czyli chodzi tylko i wyłącznie o karmienie piramidy emerytalnej! Nam więcej ludzi nie potrzeba, przeciwnie - im mniej tym lepiej, niech się samo reguluje. Nam trzeba zaorać patologiczny system emerytalny.

  •  

   pokaż komentarz

   @Creamfields: Nie, tu chodzi o stabilność ustrojową Polski oraz płynność finansową. Zaorać gospodarkę czy cały system polityczny jest stosunkowo łatwo, ale na odbudowę potrzeba dekad i niewyobrażalnych inwestycji. Masz tyle czasu? Historia pokazuje, że nie rewolucje prowadzą do dobrobytu, ale powolne zmiany ewolucyjne. Sry, rewolucje nie działają. Prowadzą co jedynie do anarchii.

  •  

   pokaż komentarz

   @Jebwleb: te pieniądze nie są na dzieci. Jakby były, to by każde dziecko miało własne konto na które te 500+ by wpływało i po 18 roku życia mogłoby je wyciągnąć, albo coś. Te pieniądze są dla rodziców, którzy nie wiadomo jak je wykorzystają, całkiem możliwe że dzieciak nic z tych pieniędzy nie skorzysta. Ponadto 500+ na pierwsze dziecko zależnym od zarobków świadczy wyraźnie o tym do jakiej części społeczeństwa te pieniądze mają trafić, do tych którzy sami sobie nie radzą bo są rozrzutni, niegospodarni itp itd.
   Jakby chociaż benefity trafiały do rodziców którzy legalnie pracują, to by miało ręce i nogi, a w tej formie to jest po prostu łapówka za głosy.
   Przyrost naturalny wcale się jakoś specjalnie nie poprawił, a ponad 20 miliardów poszłoooo.
   Za tych 20 miliardów rocznie mogli wybudować żłobki, przedszkola i szkoły publiczne, boiska, zorganizować dodatkowe zajęcia, wakacje dla dzieci z biedniejszych rodzin, czy coś

  •  

   pokaż komentarz

   @utopjec: sens jest taki, że po prostu kłamałeś, ale zgodnie z linią polityczną, więc dostałeś plusy.

   Rzygać mi się chce jak widzę tematy polityczne na wypoku.

  •  

   pokaż komentarz

   @tomtom666: No tak, trafiłeś przez przypadek na dyskusję wpływie zmian klimatu na zasoby wodne Hondurasu, a tu jakiś debil politykę wplata.

   Sens jest taki, że zamiast odnieść się do całości wypowiedzi dopieprzasz się do jednego szczegółu, który w żaden sposób nie zmienia ogólnej tezy mojej wypowiedzi. 500+ to program czysto polityczny, drogi i nieskuteczny. To jest fakt. Nie masz kontrargumentów, to po cholerę mnie wołasz? Gówno mnie obchodzą twoje problemy gastryczne.

  •  

   pokaż komentarz

   @utopjec: sens jest taki, że kłamałeś pisząc, że dzietność spada, podczas gdy rośnie i to wyraźnie. A jeśli porównać wzrost ze spodziewanym spadkiem, który nastąpiłby bez tego programu, to efekt jest jeszcze bardziej widoczny.

   Podsumowując, Twoja opinia o tym programie jest właśnie tym - opinią opartą na chciejstwie, a nie na faktach.

  •  

   pokaż komentarz

   @tomtom666: Mam wątpliwości moralne co do dążenia do przyrostu naturalnego.
   https://pl.wikipedia.org/wiki/Antynatalizm

  •  

   pokaż komentarz

   @utopjec: nie wiem, nie klikam na gównoportale, opieram się na danych GUS.

  •  

   pokaż komentarz

   @tomtom666: ten artykuł też się opiera na GUS, ale po co klikać, grunt to żyć w swojej bańce informacyjnej

 •  

  pokaż komentarz

  Nie będzie greckiego scenariusza bo nie będzie pomocy ze strony strefy euro gdy to wszystko p%??#%$nie. Polecam już teraz kupować złoto, dolary, euro i w tym ulokować część oszczędności. Oprócz tego zapas żywności i wody na minimum 3 miesiące to podstawa.

  •  

   pokaż komentarz

   Polecam już teraz kupować złoto, dolary, euro i w tym ulokować część oszczędności.

   @gierape: zapomniałeś dodać żeby nie trzymać tego w banku, a w ,,skarpecie" w domu. z drugiej strony czy euro i dolce wytrzymają chociaż dekadę dłużej od złotówki? wątpię, choć to i tak pewniejszy pieniądz

  •  

   pokaż komentarz

   @gierape: A założysz się, że nic nie pier....co najmniej przez 10 lat - jeszcze tyle możemy jechać na kredytach, bo zadłużenie w porównaniu do innych krajów mamy małe.
   Dopiero kolejny rząd po PiSie, czyli ten wybrany w 2023 lub nawet w 2027 będzie miał cholerny problem.
   Tylko, że pisowców, gówno to obchodzi, bo już w większości będą na emeryturze, a co nie którzy powoli szykować się na tamten świat.
   Najgorsze w tym wszystkim, nie, że wzrośnie zadłużenie, ale, że pomysł Kaczyńskiego cofnie nas co najmniej o dekadę jeżeli chodzi o dogonienie krajów starej UE.
   Grecja też nie upadła z dnia na dzień, ani z miesiąca na miesiąc.

  •  

   pokaż komentarz

   ale, że pomysł Kaczyńskiego cofnie nas co najmniej o dekadę jeżeli chodzi o dogonienie krajów starej UE.

   @mango2018: A w perspektywie 20 lat cofnie nas do skrajnej biedy lat 90. i 25% bezrobocia

  •  

   pokaż komentarz

   @gierape: O gromadzeniu zapasów i inwestycji w złoto to już czytam od 15 lat XD

  •  

   pokaż komentarz

   @izsaj: Bo 15 lat temu był dobry moment. Gorzej jak ktoś kupował w 2011, wtedy już mniej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   A w perspektywie 20 lat cofnie nas do skrajnej biedy lat 90. i 25% bezrobocia

   @efceka: Aż tak źle nie będzie. Ale jeszcze bardziej powiększy przepaść między nami, a starą UE.

 •  

  pokaż komentarz

  Ale za to jest wzrost urodzeń. A nie, czekaj, już nie ma.

 •  

  pokaż komentarz

  Ciekawy list. PO obiecała 70 mld na rozdawnictwo a teraz jej członkowie i aktywiści piszą list w którym ich główni konkurenci obiecują 40 mld, wyrażając niepokój, że czeka nas wariant Grecki. Czyżby byli pewni, że wygrają?

  XD

  •  

   pokaż komentarz

   @Mandark: Teoretycznie po dojściu do władzy PO mogłaby stwierdzić, że po pełnym dostępie do informacji o stanie finansów publicznych okazuje się, iż sytuacja po PIS jest tragiczna i rozdawnictwa jednak nie będzie. ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @Mandark: Schetyna obiecuje rozdawnictwo, bo sam przyznał, że wyborca łasy na takie ekstrasy stanowi duży procent elektoratu do zagospodarowania, do tego jest to elektorat zdyscyplinowany. Myślisz, że madka Brajanka, która non stop siedzi w domu nie znajdzie chwili w niedzielę żeby pójść zagłosować na tego, który da jej jak najwięcej?
   Polityka nie jest dla miłych ludzi, którzy myślą, że pięknymi ideami zmienią wszystko, łącznie z myśleniem wyborców. Tutaj trzeba umieć łgać, oszukiwać, kombinować żeby przetrwać.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mandark: Teoretycznie po dojściu do władzy PO mogłaby stwierdzić, że po pełnym dostępie do informacji o stanie finansów publicznych okazuje się, iż sytuacja po PIS jest tragiczna i rozdawnictwa jednak nie będzie. ¯_(ツ)_/¯

   @lewoprawo: po 4 latach a moze i po 2, ludzie wynieśli by ich na taczkach po takim numerze.

   PS, jakim dostepie do finansów publicznych? PRzecież ten jest znany właśnie publicznie JUŻ TERAZ, trzeba tylko przeglądać dane GUS, NBP a nawet i EUROSTATU zamiast czytać wypociny gazetowe.
   @DanielAquarius: Jeżeli ktoś łga na tej płaszczyźnie to traci wiarygodność w każdej innej czyli defacto idzie tylko po koryto a cała reszta to tylko narzędzie dopchania się do niego.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mandark: Traci wiarygodność u polskiego wyborcy xDDD Teraz pewien deweloper dmucha państwo jak chce i dalej ma zdecydowanie za wysokie poparcie jak na swoje działania.