•  

  pokaż komentarz

  Kierowca mercedesa powinien jedynie dostać wysoki mandat i ewentualnie zabrane prawko na kilka miesięcy za niebezpieczną jazdę. On nie spowodował tego wypadku tylko pozostali dwaj idioci.

 •  

  pokaż komentarz

  Ależ wyłuska odszkodowanie...

  Jeden kierowca uczestniczył w wypadku, a do aresztu wrzucili trzech.

 •  

  pokaż komentarz

  Czyli wyszedł ten bananowy grubasek z ferrari, a co z tym całym łukaszem z merca, niedawno chodziły plotki że to niby on ma zostać zwolniony z aresztu?

  Swoją drogą nie rozumiem ludzi broniących tych gości, zwłaszcza tego organizatora, który wg niektórych "tylko przejeżdżał obok najeżdżając na linie ciągłą", organizując tego typu rajd po drogach publicznych nie zważając na bezpieczeństwo innych uczestników ruchu chyba trzeba się liczyć z tym, że w razie dzwona nikt ich głaskać po główce nie będzie.
  Życzę całej trójce sprawiedliwej kary, żadnych zawiasów, całe szczęście że na Słowacji sprawa jest podobno dość medialna, póki co widać, że pieniążki niewiele pomagają bo u nas chłopaki już dawno by się wywineli i czekali w spokoju aż sprawa ucichnie.

  •  

   pokaż komentarz

   Swoją drogą nie rozumiem ludzi broniących tych gości

   @mat_91:
   Raczej ich nikt nie broni na zasadzie "wypuśćcie ich, to dobre chłopaki, każdemu mogło się zdarzyć".

   Ten temat rozbija się o to, że słowacki KK przewiduje w zasadzie dość niskie kary nawet za spowodowanie wypadku śmiertelnego (do 5 lat więzienia).
   A niestety tak już jest że jeśli prawo jest pobłażliwe, to mimo wszystko należy go przestrzegać, najwyżej parlament może się zająć zaostrzeniem go na takie przypadki (co jednak zadziałałoby najwyżej na kolejne takie przypadki, bo nie może działać wstecz).

   I to co się stało na Słowacji, to faktycznie coś przed czym należałoby tych kierowców bronić (co nie znaczy że na to zasługują).
   Sprawa stała się bardzo medialna i różni (głównie politycy, ale też prokuratorzy) zaczęli się prześcigać w coraz wymyślniejszych zarzutach - a to usiłowanie zabójstwa, a to przygotowywanie zamachu, jakieś zbrodnie itp. itd.
   No bo się połapali że "grozi do 5 lat więzienia" nie brzmi w telewizji wystarczająco surowo no i zaczęli wyciągać paragrafy o zamachach czy zabójstwach i się nagle w telewizji zrobiło przyjemniej bo się zaczęła licytacja "10 lat", "15 lat"....

   No i to jest faktycznie skandaliczne - jeśli swoją debilną jazdą zabili w wypadku człowieka, to należą im się zarzuty za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Z racji okoliczności może i górne widełki i tyle.
   Kwestię współudziału czy odpowiedzialności organizatora tego wyjazdu - to już kwestia słowackich prawników i ich prawa i tego czy ich prawo pozwala kogoś takiego skazać.

 •  

  pokaż komentarz

  ten cały proces jest pod publikę, może przestraszy innych, ale życia gościowi nie zwróci, rodzinie też raczej nie ulży ... sprawcy powinni dostać normalną karę, a nie że szukają jakiś paragrafów za które jest 20lat ... oprócz tego oczywiście nawiązka finansowa dla rodziny denata, zabrane prawko i koniec ...

  •  

   pokaż komentarz

   @PustyCzlowiek: tylko kara finansowa większości z nich nie zaboli... dlatego bardzo dobrze, że chcą ich ukarać w inny sposób.
   Ostatnio bodajże pełnomocnik jednego z tych gamoni stwierdził w mediach, że jego klient padł ofiarą publicznego linczu, więc może lepiej gdyby panowie sobie jeszcze trochę w tym areszcie jednak posiedzieli, póki co chyba niewiele zrozumieli.

  •  

   pokaż komentarz

   @mat_91: moim zdaniem, jedyne czego tak naprawdę teraz potrzeba rodzinie zmarłego to właśnie pieniądze, by mogli stanąć na nogi po utracie męża i ojca, a pełnomocnik jednego z gamoni ma trochę racji, bo gdyby to byli kierowcy zwykłych samochodów, a zwłaszcza gdyby sprawa nie dotyczyła polaków, to nie byłaby tak medialna i cały proces wyglądałby inaczej ...

 •  

  pokaż komentarz

  naoglądali sie szybkich i wsciekłych i kozakowali, a teraz sie okazało, ze zycie to nie film i nie wszystko sie dobrze kończy...