•  

  pokaż komentarz

  PagerU to gigantyczna propagandowa tuba producentów ropy.

  źródło: youtube.com

 •  

  pokaż komentarz

  No tak, bajka ładnie upraszcza i stosuje stereotyp, że jak ktoś więcej pracuje to więcej zarabia :D znam ludzi, co dnia wolnego nie mieli i zarabiają mniej od tych, co wiecznie na L4 siedzą. Nawet w budżecie domowym lepiej stosować procenty, wtedy wychodzi suma adekwatna do zarobków. Jakby mandaty też były liczone procentowo od przychodów, to nagle niektórym bogatym rura by zmiękła by szaleć na drogach.

 •  

  pokaż komentarz

  Progresywny podatek dochodowy to jest standard w krajach cywilizowanych. Bogatsza czesc spoleczenstwa powinna w wiekszym stopniu lozyc na utrzymanie panstwa- na tym wlasnie polega sprawiedliwosc spoleczna. Niby dlaczego szef wielkiej firmy czy jakis celebryta ma zarabiac kilkaset razy tyle co zwykly czlowiek? Pracuje kilkaset razy ciezej? Jest kilkaset razy madrzejszy? Nierownosci spoleczne wynikaja czesto z setek lat funkcjonowania systemu, w ktorym jedni mieli przywileje, a drudzy byli pol-niewolnikami pozbawionymi praw politycznych. Tylko interwencjonizm panstwowy moze choc czesciowo zlagodzic te roznice zapewniajac wszystkim obywatelom dostep do edukacji, opieki zdrowotnej etc. I dlatego wlasnie w krajach rozwinietych (Kanada, Niemcy, Wlk Brytania, Holandia etc.) wprowadzono progresywne podatki dochodowe, ktore sluza zmniejszaniu nierownosci spolecznych. Jak ktos jest biedny placi niskie podatki, a jak ktos jest bogaty to odpowiednio wyzsze. Tysiac euro/funtow/zlotych ma o wiele wieksze znaczenie dla czlowieka biednego niz dla milionera, ktory nawet po zaplaceniu wysokiego podatku nadal bedzie bardzo bogaty, duzo bogatszy niz przecietny czlowiek. Panstwo powinno pilnowac, żeby byla jakas rownowaga miedzy praca i kapitalem, biednymi i bogatymi. Temu wlasnie sluza m.in. progresywne podatki dochodowe.

 •  

  pokaż komentarz

  Nie znam się za bardzo na systemie podatkowym w USA, ale wyższa stawkę podatkową w przypadku podatku progresywnego płaci się raczej od kwoty zarobionej powyżej jakiegoś progu, a nie od całości dochodu. Z tego filmu to nie wynika.

 •  

  pokaż komentarz

  @Izanagi013 Siedzi biurko obok mnie robi to samo ale płaci mniej ode mnie ale żąda tego samego.

  Może w pracy robi to samo, ale ryzykuje bardziej, ma więcej obowiązków i mniej praw. Musi śledzić prawo podatkowe, pilnować terminów, opłacać samodzielnie, kontrolować biurokrację, wszystko przeliczać. Nie ma ochrony zatrudnienia, więc pierwszy traci pracę gdy firma zaczyna mieć problemy, a po zwolnieniu i tak musi płacić "ubezpieczenia społeczne". Do tego podczas kontroli zostaje przeszukane wszystko 5 lat wstecz w poszukiwaniu najmniejszego błędu. Interpretacja prawa działa wstecz. Albo wkładasz kasę, albo komornik. W tym kraju można wiele zakwestionować, są tylko źle sprawdzeni. Do tego potencjalny kredyt jest obarczony innym ryzykiem niż na ciepłej posadce. Wiesz ile czasu zajmuje cała papierkologia? Ile wertowanie przepisów? Dostanie pewnie mniejsza emeryturę, musi sobie sam o nią zadbać. A Ty możesz mieć wyj?$%ne na wszystko, mały katar i zostajesz w domu, hajs i tak się zgadza. Jak Cię to boli to dlaczego nie jesteś jeszcze na B2B?

1 2 3 4 5 6 7 ... 12 13 następna