•  

  pokaż komentarz

  Na niepokojące informacje szybko zareagował Rafał Rajkowski, wicemarszałek województwa, który napisał na facebooku, że szpital na Józefowie jest gotów do przyjmowania wszystkich pacjentów, potrzebujących pomocy.

  Geniusz!!! Przecież robotę dwóch szpitali może wykonać jeden. Dlaczego nikt na to wcześniej nie wpadł. A ile oszczędności! Trzeba pozamykać szpitale tak żeby w każdym mieście w Polsce został tylko jeden - to rozwiąże wszystkie problemy.

  •  

   pokaż komentarz

   @seboslaw: bo kużwa tam w tej pipidówie zawsze maja problemy ,z którymi gdzie indziej sobie radzą:)wybudowali lotnisko dla wróbli za ponad 100 baniek,a teraz zapomnieli,że mają 2 szpitale w mieście...takie jaja tylko w Radomiu i Wąchocku:)

  •  

   pokaż komentarz

   @domino17: @seboslaw: Po co się wypowiadać nie znając problemu i nie czytając artykułu, a przy okazji atakując bez powodu miasto? W tej wypowiedzi chodziło o to, że w obecnej sytuacji szpital wojewódzki (stąd wypowiedź wicemarszałka województwa) może, w przeciwieństwie do szpitala miejskiego, przyjmować potrzebujących pomocy codziennie (a nie z przerwami w niektóre dni kwietnia jak szpital miejski). Nawet na początku newsa masz info, że "szpital jest zmuszony zwrócić się do innych szpitali o przyjmowanie chorych w tych dniach", więc ta wypowiedź wicemarszałka to tylko odpowiedź na ten apel.
   Warto tu dodać, że ten szpital na Józefowie (wojewódzki) ma zwykle mniej pacjentów na SORze, bo jest trochę na uboczu, w północnej części miasta, a szpital miejski jest w samym centrum, więc lekarze nie chcą tam pracować z powodu przeciążenia. Jeszcze niedawno dobrze działało coś takiego jak dyżury naprzemienne ze szpitalem na Józefowie (ostre dyżury co drugi dzień), ale były jakieś zmiany w prawie (pacjent może obecnie sam wybrać szpital) i teraz na coś takiego muszą się zgodzić władze województwa i NFZ w Warszawie, a do tej pory nie dopuszczali takiej możliwości.

  •  

   pokaż komentarz

   @seboslaw: nom, wtedy zaoszczędzone pieniądze będzie można użyć do przekupienia wyborców.... pardon, ,,promowania dzietności'' i wszystkie ameby będą zadowolone i będzie nam się żyło coraz lepiej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Niech_moc_bedzie_z_toba: aha więc PIS rządzi miastem od 15 lat?:)daruj sobie

  •  

   pokaż komentarz

   @domino17: to PIS podjol decyzje o zbudowaniu lotniska o zbyt krótkim pasie startowym i to PiS zatrudnił tam swoich pociotkow. Moja zona pracowala na innym lotnisku i nawet nie zaprosili ja na rozmowe gdy wyslala cv.

   PIS rzadzil w Radomiu wlasnie do wybudowania lotniska. Nawet za czasow PO byl nazywany miastem PiSu

  •  

   pokaż komentarz

   Geniusz!!! Przecież robotę dwóch szpitali może wykonać jeden. Dlaczego nikt na to wcześniej nie wpadł.

   @seboslaw: akurat jest w tym trochę racji (proszę czytać do końca) - na tle innych unijnych państw mamy mało lekarzy i dużo łóżek szpitalnych (min. bo wyborcy chcą mieć szpitale blisko). Więc dałoby się to ogarnąć jednym szpitalem - tylko jest jedno ale trzeba zmniejszyć ilość pacjentów w szpitalach przez:
   - profilaktykę
   - większy nacisk na świadczenia ambulatoryjne i małoinwazyjne (wtedy jedno łóżko wystarczy dla większej ilości pacjentów)
   - BHP (podnoszenie zbyt ciężki przedmiotów, brak ochrony dróg oddechowych, narażenie na czynniki kancerogenne, brak zabezpieczeń przed upadkiem, itd.)
   - zmniejszenie zanieczyszczenia środowiska (wg szacunków z samego tylko powodu smogu przedwcześnie umiera 40 000 Polaków rocznie - umierają na zawały czy udary mózgu)
   - odciążenie lekarzy biurokracją (płacimy milion złotych za wykształcenie lekarza, a każemy mu wypełniać dokumenty które wypełni ogarnięta osoba po szkole średniej której edukacja kosztowała 10 razy mniej)

   Ergo wymaga to podniesienia nakładów na ochronę zdrowia do 10% PKB (1,5 raza 500 plus - tylko tym się nie wygra wyborów), reorganizacji związków zawodowych (muszą zająć się pracownikami a nie polityką, wprowadzaniem prawa kościelnego i ochroną oskarżanych o pedofilię księży) i likwidacji spalania paliw stałych w budynkach indywidualnych.

  •  

   pokaż komentarz

   @Niech_moc_bedzie_z_toba: a co za figura z twojej żony ,że wszyscy mają ją zapraszać?np ja jej nie zaproszę:)

  •  

   pokaż komentarz

   @domino17: bo wszystkie stanowiska w urzedzie zaplanowane dla rodziny. Bez kompetencji i doswiadczenia :)

  •  

   pokaż komentarz

   @Niech_moc_bedzie_z_toba: więc przyznajesz,że chciałeś wkręcić zonę po znajomości,bo to rodzina?

  •  

   pokaż komentarz

   @domino17: umiesz czytac ze zrozumieniem czy tylko takiego udajesz?

  •  

   pokaż komentarz

   @megawatt: Pasowałoby jednak zacząć od zrobienia tego wszystkiego o czym piszesz, a dopiero w drugiej kolejności zamknąć szpitale, nie na odwrót ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   Pasowałoby jednak zacząć od zrobienia tego wszystkiego o czym piszesz, a dopiero w drugiej kolejności zamknąć szpitale, nie na odwrót ¯_(ツ)_/¯

   @seboslaw: Polska jest bardzo dobra w robieniu tego co robiono z sukcesem na zachodzie - tylko w innej kolejności, dobrze też naśladujemy to co na zachodzie się nie udało licząc, że wyniki będzie tym razem inny

 •  

  pokaż komentarz

  Lekarze, pomimo proponowanej wysokiej stawki dyżurowej, stanowczo odmawiają pełnienia dyżurów w SOR z powodu ogromnego przeciążenia pracą na skutek coraz większej liczby pacjentów.

  Szczerze mówiąc to wcale się nie dziwię. Ludzie traktują SOR jako przychodnie i jeszcze mają pretensje jak z bólem od 2 tygodni musi czekać bo personel właśnie zajmuje się reanimacją. Tak byłem świadkiem takiej sytuacji i do tej pory myślałem, że takie sytuacje to tylko w komediach, ale to jednak smutna Polska rzeczywistość ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @rogerro: Pretensje jak pretensje, masz 20 osob w kolejce, brak sensownej ilosci personelu ktory odciazy cie w robocie, tone papierologii, sam masz wszystko na glowie, badania obrazowe robi bog wie kto na koncu swiata bo taniej i nawet czesto nie ma jak sie z nim skontaktowac, ktos ci umrze w kolejce a potem sie uzeraj i lataj 10 lat po sadach. O przyjemnosci bycia gwiazda fakt.pl i wszystkich okolicznych gadzinowek na podstawie jednostronnej relacji rodziny i plebsu ktory najchetniej by konowala ukamieniowal nie musze chyba wspominac. Po co komu takie atrakcje w zyciu, jak mozna zamiast tego wziac dwa popoludnia w poradni i w sumie wyjdzie finansowo na to samo.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @juesend_ej: Patologiczne jak patologiczne, dwa czy trzy lata temu pewna rezydentka o tym mowila, a za zdanie "Jeżeli nic się nie zmieni tysiące Polaków będą umierali … będą umierali przez najbliższe lata. To są fakty." cala "prawacka" czesc spoleczenstwa z TVP info na czele przeorala ja wizerunkowo w najgorszy i najbardziej polacko-robacki mozliwy sposob, lazac po jej fejsbuku, wyciagajac zdjecia i produkujac fakenewsy. Pozniej sie okazalo, ze te zdjecia z rzekomych podrozy pochodzily z misji medycznych po biedakrajach gdzie robila wolontariaty, i o ktorych TVP pisalo rok czy dwa wczesniej wychwalajac ja za powolanie i tam takie. Ogorkowa latala za rezydentami wlazac w dupe wladzy robila lekarzom zdjecia jak pija rzekomo Latte ze Starbucksa, bo sa tacy bogaci ze na kawe ich stac, jakies bzdury o tym, ze jedza kawior (xD) ktory okazal sie pasta oliwkowa z biedronki. Jakis dzieciak na zamowienie wypisywal fakenewsy za ktore pozniej przepraszal ( https://wiadomosci.radiozet.pl/Polska/Ziemowit-Kossakowski-skrytykowal-Samuela-Pereire-za-prace-w-TVP ) a wszystko przy poklasku zwierzat ktorym sie bardzo szopka podobala bo doj@%#no tym konowalom mafiozom co to spia na dyzurach za miljony piniondzow. A na koniec wyszla jakas profesor z borzej prlowskiej laski i rzucila na caly kraj z sejmowej mownicy "niech jada" tlumaczac swoje oburzenie zolnierzami wykletymi. xD

   I tak sie kreci zycie w tym chlewie obsranym gownem. I ktos sie dziwi, ze w tym kraju nie ma lekarzy, a kazdy mlody kto ma dwie nogi i sprawne rece wyjezdza z tego burdelu jak najdalej sie da i jak najszybciej sie da. Mysle, ze Wenezuela moglaby sie uczyc.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @juesend_ej: https://wiadomosci.wp.pl/byl-kawior-teraz-latte-magdalena-ogorek-w-tvp-info-uderza-w-protestujacych-lekarzy-6179543287801985a

   Nie wiem czy mozna bardziej osiagnac poziom mentalnego robactwa, ale Polska ustala w tym nowe standardy i wytyczne. Btw kawior nie byl kawiorem tylko jakas gownopasta z oliwek na kanapki z biedronki. Ale podejrzewam, ze oliwki to dla niektorych tez produkt luksusowy.

  •  

   pokaż komentarz

   h > Szczerze mówiąc to wcale się nie dziwię. Ludzie traktują SOR jako przychodnie i jeszcze mają pretensje jak z bólem od 2 tygodni musi czekać bo personel właśnie zajmuje się reanimacj

   @rogerro: no tak, oczywiście winni są pacjenci. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak np. ten co 9h czekał z kapiącą nogą a potem umarł i tylko kłopotu narobił i statystki popsuł. Teraz święta idą a ludziom pewnie premi nie dadzą, nie?

  •  

   pokaż komentarz

   @mus_tang: sęk w tym, że wiem jak to wygląda w praktyce i pacjenci z bólem od X czasu to norma ale i tak się ich obsługuje(oczywiście musi czekać jeśli są pilniejsze przypadki), a sytuacja gdzie ktoś czeka z ropiejącą nogą kilka godzin jest nie do pomyślenia i zarówno lekarz jak i pielęgniarki powinni ostro za to dostać po dupie.
   Ogólnie nie można mierzyć jedną miarą wszystkich, bo tak jak w każdym zawodzie możesz trafić na czarną owcę jak i kogoś z powołania.

  •  

   pokaż komentarz

   @rogerro: jeśli sami lekarze nie potrafią załatwić tego problemu to przyjdzie walec i wyrówna:)czy to wielki problem nagłośnić podział dyżurów na 2 szpitale i nauczyć ludzi,że szpital to nie przychodnia lekarska?jak nie pomaga to trzeba obciążać finansowo i zobaczymy jak zaregują:)

  •  

   pokaż komentarz

   Ale podejrzewam, ze oliwki to dla niektorych tez produkt luksusowy

   @Strahl:
   Aż dodałem https://www.wykop.pl/link/4871321/#comment-64302553
   do ulubionych ;-)
   Co do cytatu, to taka głuuupia p@!$a M. Ogórek, z praca doktorską za jakiś temat z wyp@?@!iejewa, czytaj kółko wzajemnej adoracji, zarabia lepiej od tego lekarza ratującego życie.
   Świat jest coraz smutniejszy w szczegółach ( ͡° ʖ̯ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Przynajmniej zaden darmozjad nie pospi na dyzurach i nikt nie umrze przez opieszalosc niekompetentnego lapowkarza.

  §pdk

 •  

  pokaż komentarz

  Wszystko zgodnie z planem rządu ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

  źródło: bi.gazeta.pl

 •  

  pokaż komentarz

  Znajomy lekarz pojechał do Niemiec na jakiego erazmusa czy inna wymianę. Zaproponowali mu kosmiczne pieniądze i specjalizacje jaka sobie wymyśli. Mówił ze w Polsce taka kasę będzie zarabiał po 15 latach w zawodzie a na specke i tak by się nie dostał.

  •  

   pokaż komentarz

   @10101110001100101010101010: Kokosow nie ma na poczatku, daja jakies 4,6k euro brutto bez dyzurow dla swiezaka po roku praktycznym (tylko u nich to jest lekarz swiezo po studiach, rok mlodszy od polskiego absolwenta bo nie ma stazu podyplomowego, Polak po stazu moze kombinowac o zaliczenie roku stazowego jako roku w pracy i dostac te 200 euro wiecej), 200-300 euro podwyzki co roku czy sie stoi czy sie lezy liczone wg taryfy za staz pracy. Z czterema dyzurami po jakims czasie wychodzi te 4k euro z hakiem na reke jeszcze bez skonczonej specjalizacji. W zupelnosci wystarcza na zycie jak w miare cywilizowany czlowiek bez wyrabiania 300h w miesiacu. W zaleznosci od szpitala/osrodka mozna dostac ewentualna trzynastke, pieniadze na szkolenia/konferencje i tam takie bonusy.

   Specjalizacja tam gdzie akurat zlapiesz miejsce, nie ma zadnego cyrku z rezydenturami. Gdzie maja miejsce, uprawnienia i miejsce do pracy na ktore cie przyjma tam mozesz sie specjalizowac. Z wymagan to w Saarlandzie, Hessen i Schleswig-Holstein wystarczy TELC Medizin B2/C1, bez FSP w izbie lekarskiej, dyplom jest aprobowany z urzedu bo Polska w UE. W innych Landach trzeba sie jeszcze przebic przez egzamin jezykowy. Tak pisze jakby ktos byl zainteresowany. ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @juesend_ej: a smieja sie z uk ze tam musisz miec na wszystko certfikaty

  •  

   pokaż komentarz

   @10101110001100101010101010: i my musimy to samo robić z Ukraińcami czy tam Kazachami.

  •  

   pokaż komentarz

   @stan-tookie-1 będziecie Ukraińcom płacić 4.6k Euro i 7.5k specjaliście? Bo Niemcy ukraińskich lekarzy drenują całkiem sprawnie. Czy myślisz, że ukraiński lekarz przyjedzie leczyć Polaka za miskę ryżu po dwóch czy trzech latach nostryfikacji i jeszcze będzie się cieszył, że praca jest?

   :D

  •  

   pokaż komentarz

   @Strahl no odpowiednio mniej. Tak jak dla Polaka skok to pensja specjalisty w Niemczech tak samo dla Ukrainca spod Lwowa pensja specjalisty w Warszawie będzie skokiem. Lekarze w Polsce zarabiają na duzo misek ryzu

  •  

   pokaż komentarz

   @stan-tookie-1

   ak samo dla Ukrainca spod Lwowa pensja specjalisty w Warszawie będzie skokiem.

   Nie będzie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Strahl to czemu tyłu Ukraińców przyjechali do nas? Teraz to pewnie będzie jakie 2mln do pracy, skoro jest tak samo jak u nich. Muszą żyć w nie lada błędzie

  •  

   pokaż komentarz

   @stan-tookie-1 Ukraińców, nie ukraińskich lekarzy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Strahl tym, to nie wiedziałem że lekarze na Ukrainie są takimi krokami życia. To w takim razie trzeba sięgać głębiej i ściągać biedaków z jakiejś Birmy

  •  

   pokaż komentarz

   @stan-tookie-1 panami życia może nie, po prostu pod względem samych zarobków mało komu sie chce uzerac z nostryfikacja, za mała różnica. Po drugie lekarz jak emigruje to patrzy na warunki pracy w które emigruje, to nie przerzucanie cegieł. A w Polsce jest syf i malaria, może trochę lepiej niż na Ukrainie, ale w Niemczech masz 7x więcej ukraińskich lekarzy niż w Polsce mimo braku domyślnego pozwolenia na pracę i całkowitej różnicy językowej oraz tak samo potrzeby nostryfikacji dyplomu, która dla ludzi spoza UE nie jest tutaj tak łatwa.

   Innymi słowy, lekarz z Ukrainy który chciał wyjechać z kraju jest już na zachodzie i leczy za euro.

  •  

   pokaż komentarz

   @Strahl To właśnie w sytuacji pilnej potrzeby należy uprościć takim ludziom prace tutaj.
   To dalej, co te 2mln ludzi z Ukrainy robi tutaj zamiast siedzieć w Niemczech? Oni pewnje nie muszą przerabiać dyplomów tylko mogą robić z dnia na dzien A jednak polska jest dla nich atrakcyjna.

  •  

   pokaż komentarz

   @stan-tookie-1 ale nie rozumiesz, że skok ukraiński kasjer-polski kasjer może im się opłacać, ale ukraiński lekarz-polski lekarz biorąc pod uwagę wszystkie za i przeciw już nie bardzo? Bycie lekarzem to nie przerzucanie towarów na taśmie, masz wiele czynników decydujących o emigracji do danego kraju, lekarz ma trochę inne wymagania od życia niż mieszkanie w sześciu w kawalerce i przyjazd do kraju gdzie będziesz swoją osobą łatał dziury kadrowe. No i Niemcom nie zależy tak bardzo na importowaniu robotnika na taśmę z Ukrainy, ale na zaimportowanie lekarza nie szkoda im wydać tych kilkunastu tysięcy euro na kursy językowe i szkolenia doksztalcajace/wyrownujace.

  •  

   pokaż komentarz

   @Strahl mam wrażenie że nie byłeś zbyt dlugo na Ukrainie. W jakimś malomiasteczkowym szpitale ludzie nie zyja jak królowie zeby to zamienić co najwyżej na top1 Europy czyli Niemcy. Jakbyśmy zaoferował ichniejszym lekarzom nasze zarobki to z miejsca byśmy zrekrutowali setki lekarzy. No i ukraincscy lekarze ktorzy juz tutaj pracują na pewno nie dostali po kilkanaście k euro na kursy językowe tylko ich luxmedy przyjmują jak normalnych pracowników tylko do obsługi ukraińskich klientow

  •  

   pokaż komentarz

   @stan-tookie-1: Dobra, masz racje. Tysiace ukrainskich lekarzy tylko czekaja, zeby przyjechac i latac polskie dziury kadrowe za miske ryzu. Ale jak juz wpuscisz tego lekarza z ukrainskiej wioski bez nostryfikacji i wyrownania poziomu wiedzy do europejskich standardow, to niech leczy ciebie i twoja rodzine a nie moja. ;-)

  •  

   pokaż komentarz

   @Strahl wlasnie nie za miskę ryzu tylko za zarobki naszych lekarzy. W Polsce lekarz z jakas specjalizacja nie zarabia miski ryzu.

  •  

   pokaż komentarz

   @stan-tookie-1: Znam ukrainskich lekarzy, niezbyt wielu, ale mowia jedno - Polska nie jest dla nich w zaden sposob atrakcyjnym krajem do emigracji. Sa tacy, ktorzy byli zainteresowani, ale po ogarnieciu jak praca i warunki wygladaja w rzeczywistosci machali na to reka. Polska to taka Rumunia - jedyne na co mozesz liczyc to wlasna kadra. Zreszta, ukrainskich lekarzy zapraszaja tez Czesi - a tam warunki pracy sa zdecydowanie lepsze, tutaj nie ma nawet jak rywalizowac, bo polski lekarz tez zyje w Czechach lepiej. Inna sprawa, ze ukrainski lekarz ktory popracuje w Polsce/Czechach ma bardzo latwy wyjazd do pracy za euro w kraju zachodnim. :)

   http://wyborcza.pl/1,75399,20829840,czesi-beda-sie-leczyc-po-ukrainsku.html

  •  

   pokaż komentarz

   Cóż, przecież te tępe polskie dzbany muszą mieć wszędzie monopole, niedobory i ochrony etatów. Za niedługo nawet do tego, żeby sprzątnąć kupę po własnym psie będziesz potrzebował uprawnień, państwowego egzaminu, certyfikatu i prawa jazdy na miotłę. Później jakiś przygłup sobie wymyśli, że fajnie byłoby dobrze zarabiać na sprzątaniu kup, wprowadzi limity na egzaminy i powoła związek zawodowy. Na końcu sprzątanie będzie tak drogie że trzeba będzie stworzyć Narodowy Fundusz Kału, wszędzie będzie leżało pełno gówna a te dzbany będą się zastanawiać "co robić" :D

   @juesend_ej:
   Odczornolistowałem Cię za ten komentarz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   Bo to jest dokładnie to co się dzieje, + przepisy z eurokołchozu za - czasem bezsensowną, podkładkę, i tak trzepią kasę te wszystkie gunwoagencje BHP i podobne wysrywy, czasem to leży mniej więcej jednostkę astronomiczną od sedna bezpieczeństwa.
   A w większość firm i tak jest poklask dla takich praktyk - znam takie, co powiedziały "a taki chuj" i jakoś wychodzą na swoje bez tej karuzeli sp$!$%@%enia...