•  

  pokaż komentarz

  Bo na tym właśnie polega POLITYKA - trzymaj przyjaciół blisko siebie, a wrogów jeszcze bliżej. Sorry ale jedyne co nam przyszło z naszych wypowiedzi względem Rosji to to, że mamy jeden rynek sprzedaży mniej i nic więcej. Sami go sobie zamknęliśmy co wykorzystali radośnie inni. Nie dość tego, sami zwiększamy dalej od nich import. Takie zagrania można robić, gdy ma się poparcie innych silnych państw by razem kogoś odizolować z polityki, a tak jakieś małe państewko sobie krzyczy i pyszczy zamiast robić interesy i się na tym wzbogacać.

 •  

  pokaż komentarz

  Może Niemcy się boją, że Rosja całkiem odpłynie w stronę faszyzmu, bo póki co Rosja jeszcze utrzymuje pozory, że nie jest państwem faszystowskim. A Rosja już nie ma nic, ani silnych sojuszników, ani silnej gospodarki, i jest spychana na skraj znaczenia, w świecie politycznym. A kto nie ma nic do stracenia, ten może sobie pozwolić na ryzykowne kroki. A militarnie Rosja ma tam jeszcze spory arsenał, mimo że przestarzały, to jednak zdolny do walki. Zatem gdy zacznie sięgać dna, to może porzucić pozory demokracji, i jako już w pełni neo-faszystowskie państwo, dokonać zbójeckiej agresji na sąsiadów, co jakby leży w naturze Rosjan, zatem i ich społeczeństwo temu przyklaśnie pewnie. Przynajmniej ja to tak widzę.

 •  

  pokaż komentarz

  Przecie wykopki mówiom że ruskie kcom łunie zniszczyć, a tu taki interes niemce robiom. Wyjasni jakiś stratiegie i gieopolitkie?