•  

  pokaż komentarz

  Nie dziwne skoro polskim emerytom po opłaceniu leków ledwo starcza na jedzenie, pozostaje im jedyna tania rozrywka czyli oglądanie tv. To jest przykry obraz polskiej rzeczywistości. Na kina, koncerty czy kawiarnie trzeba mieć pieniądze oraz siły, a na siły trzeba mieć dobre zdrowie na które trzeba mieć pieniądze. O podróżach w stylu niemieckich emerytów nie ma co wspominać. Gdzie taka osoba ma pójść, jak w wielu miejscach jest to związane z opłatami, już to wystarcza żeby zniechęcić, nikt nie ma ochotę patrzeć na cukierki przez szybę. Zapewne wielu osobom zwyczajnie jest wstyd i głupio że nie stać ich na podstawowe rzeczy. A im rzadziej taka osoba wychodzi z domu tym mniejsza szansa że kogoś pozna i tak to się kręci w kółko.

  •  

   pokaż komentarz

   @Anna_ Można się spotkać z innymi. Są darmowe spotkania /kółka dla seniorów (pewnie już w każdym dużym mieście) Tylko trzeba mieć ochotę na coś takiego. A nie usiąść w fotelu i narzekać na cały świat.
   Pomijam osoby schorowane.

  •  

   pokaż komentarz

   @ZbednyNick: Trzeba o nich najpierw wiedzieć. Jak senior nie jest obyty z Internetem, to się raczej nie dowie, bo skąd? Ma popylać po całym mieście i różnych instytucjach, żeby plakaty i ogłoszenia o tym, co organizują, czytać?

   Poza tym - to miasto. Na wsiach zapewne nie dzieje się nic, a komunikacji do większego miasta nie ma albo jest taka, jakby jej nie było.

  •  

   pokaż komentarz

   @motokate Na wsiach są świetlice wiejskie i wbrew pozorom uczęszcza tam więcej osób niż w miastach (procentowo). Tak z moich obserwacji wynika. Danych nie posiadam.

  •  

   pokaż komentarz

   @ZbednyNick: Racja są kółka seniorów, zawsze to coś, ale nie każdemu musi to pasować. Jedna atrakcja to żaden wybór, tu o to właśnie chodzi że wybór jest ograniczony.

   Za kilka dekad seniorzy będą pewnie siedzieć przed komputerami więc ich sytuacja teoretycznie będzie trochę lepsza. Kiedyś widziałam tu fajny wpis o mirku który pokazał babci facebooka i jak działa internet, i ta kobitka szybko znalazła sobie osoby do rozmowy oraz pełno pomysłów na różne zajęcia, jej poziom zadowolenia z życia od razu skoczył do góry. Szkoda tylko że nie każda starsza osoba ogarnie komputery, ale myślę że warto własnym dziadkom i babciom pokazać jak to działa.

  •  

   pokaż komentarz

   @Anna_ Niestety, duża liczba młodzieży nie umie się komunikować na żywo. Zna tylko internet, Więc szansa na spotkanie się na starość jest dramatycznie niska.

  •  

   pokaż komentarz

   @Anna_: pochodzic po parku tez moga sa silownie na powietrzu ale nie lepiej smierdziec i chodzic powykrzywianym wp$?$$#!ajac salceson i narzekac, ale spoko niedlugo wymrze to poklenie emerytow z prl i moze bedzie lepiej

  •  

   pokaż komentarz

   @Anna_: raczej nie wiele mlodych osb dba o siebie cwicza sport i jedza lepiej niz ich dziadkowie wiec takie powykrzywiane wygi jak dzis pewnie sie trafia ale bedzie wiecj zdrowych emerytow niz teraz

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @swat91: nikt im nie kazał nie mieć życia, żeby ich dzieci miały życie. Swojej świadomości w swoje dzieci nie przeleją.

  •  

   pokaż komentarz

   Można się spotkać z innymi. Są darmowe spotkania /kółka dla seniorów (pewnie już w każdym dużym mieście) Tylko trzeba mieć ochotę na coś takiego. A nie usiąść w fotelu i narzekać na cały świat.
   Pomijam osoby schorowane.


   @ZbednyNick: większość starych ludzi jest schorowanych niestety. Poza tym, starzy ludzie są naiwni jak dzieci i przez to oszukiwani "na wnuczka", "na policjanta", na "wełnianą pościel najwyższej jakości za 5tys. na kredyt 30%" - już samo to sprawia, że się boją obcych, bo de facto każdy może ich oszukać. Moja babcia kilkakrotnie dała się oszukać, od podpisania niby lepszą umowę na telefon stacjonarny, a nawet w co możecie nie uwierzyć, ale naprawdę dała się oszukać na policjanta i wypłaciła z banku 50tys. i oddała złodziejom. W konsekwencji odcieliśmy jej telefon stacjonarny i zabroniliśmy otwierać drzwi komukolwiek kogo nie zna.

  •  

   pokaż komentarz

   @ZbednyNick Czasami mam kontakt z ludźmi z uniwersytetu III wieku - głównie kobiety, emerytki i takie w miarę młode, ale i takie blisko 90. Najważniejsze że mają jakieś pasję, coś robią - raz coś gotują, raz coś zwiedzają, chodzą na różne wykłady i same czasem uczą. Kasa na takie zajęcia albo z finansów miasta, fundusze rządowe czy unijne, więc nieważne czy masz emeryturę 5 tys. czy ledwo masz kasę na jedzenie - możesz brać udział... I to mi się podoba. Sam czasem jestem pełen podziwu że im się chce w coś angażować i robić, a niektórym ludziom po 30 już nie.

  •  

   pokaż komentarz

   @swat91: to chyba im słabo poszło wychowanie dzieci jeśli do starości muszą pracować żeby pomagać tym dzieciakom materialnie. @TEDMAJER wbrew pozorom ma rację. Aktualne pokolenie emerytów 70+ to w dużej mierze osoby sfrustrowane życiem zmarnowanym w nędznej pracy. Przeszli na te emerytury bez zainteresowań, hobby, zdrowych nawyków.

  •  

   pokaż komentarz

   @ZbednyNick: @motokate: u mnie seniorzy spotykają się u lekarza rodzinnego :)
   A tak na serio to zależy dużo od samorządu, np. w sąsiedniej gminie która ma plecy na górze i kupę hajsu - w każdej wsi niemal jest jakiś dom kultury czy coś w ten deseń, w okolicznych biedniejszych gminach tylko 1 na gminę.
   Dodatkowo - weźcie pod uwagę "dziedzictwo PRL-u" czyli nieufoność do państwowego, jak coś takiego zmontujesz i dasz ogłoszenia i tak mało kto przyjdzie chyba że masz zajebistą organizację - a pasjonatów zawsze brakuje.

  •  

   pokaż komentarz

   @Anna_: @motokate: zapominacie o takiej 1 drobnej dolegliwości osób starszych to jest wiek

   Ale mirku my pisaliśmy że są schorowani itp

   W obecnym systemie społecznym bez wielopokoleniowych rodzin i bez aktywnej warstwy społecznej oraz przy obecnej kampanii starzy ludzie czują się zwyczajnie wykluczeni nie tylko oni
   Patrz odsetek samobójstw mężczyzn i nastolatków ogólnie

   Ich życie to wegetacja z niespelnionymi ambicjami w tle i w mieszkaniu który dostali z przydziału za gierka i które mieli zmienic w nowej kapitalistycznej Polsce na domek z ogródkiem jak w tych amerykańskich serialach

   Tam w mieszkaniach nie wegetuje kilka tysięcy leniwych lub tylko zchorowanych czy za biednych ludzi

   To kilka tysięcy samotnych przegranych często upodlonych i zwyczajnie zchamionych ludzi co mają w szafach dyplomy za 150% normy w zakladzie która nic i wtedy i teraz nie znaczyła nie można analizować psychologi tych ludzi w oderwaniu od prlu wojny czy transformacji ustrojowej + tragediach osobistych

   Ściągamy nieudolnie zachodnie modele społeczne i sposoby radzenia sobie z problemami i śmiejemy się z depresyjnych ruskich blokowisk ale mamy takie same problemy jak oni i tak jak oni nie radzimy sobie z tym

  •  

   pokaż komentarz

   @Anna_ ( ͡º ͜ʖ͡º) najbardziej to brakuje chęci do wyjścia

  •  

   pokaż komentarz

   @ZbednyNick
   Tylko żeby wyjść trzeba mieć możliwość transportu, gdy to zawodzi zaczyna się dramat.

  •  

   pokaż komentarz

   @ZbednyNick: i zdrowia - kilka godzin w kolejce do specjalisty może i zdrowego wykończyć

  •  

   pokaż komentarz

   @Anna_: Chyba trafiłaś w sedno - wstyd, ze ich nie stać. Dokładnie w takiej sytuacji będę niedługo ja - teraz dwie średnie krajowe - potem ledwo mi na spodnie wystarczy!

  •  

   pokaż komentarz

   @Anna_ zasłanianie się w kółko brakiem pieniędzy... naprawdę wiele rozrywek można mieć za darmo. Spacer po lesie nie kosztuje nic. Nawet jak ktoś mieszka w centrum Warszawy to może sobie pojechać za darmo metrem na kabaty i iść do lasu pospacerowac i poobserwowac przyrodę. Jak ktoś za młodu nie miał zainteresowań to na starość to się tylko pogłębi

  •  

   pokaż komentarz

   @motokate: bzdura. Moja mama nie umiałaby komputera włączyć, a aktywnie bierze udział w życiu społeczności 'seniorskiej' na osiedlu i naprawdę dużo tam się dzieje. kwestia chęci. Od niektórych starszych za to słyszę 'kiedyś to ludzie umieli się bawić, tera to tylko dzień dobry i każdy do swojego domu, nie ma kontaktów miedzysasiedzkich i spontanicznej wódeczki', a potem dziadek idzie do swojego pokoju, włącza tv i go nie ma

  •  

   pokaż komentarz

   @Anna_: moja babcia ma 1200zl emerytury i 600zl opłat domu/mediów a jednak postanowiła założyć własne stowarzyszenie emerytów i rencistów, załatwiła od burmistrza lokal na ich spotkania, znalazła ponad 60 członków z którymi się spotykali na weekendowe tańce przy muzyce. Wystarczy chcieć.

  •  

   pokaż komentarz

   @ZbednyNick to trzeba być w większej miejscowości, bo jak ktoś mieszka na zadupiu(male miasto) to pozostaje tylko kontakt z sąsiadami... Bo komunikacja miejska istnieje tylko na papierze.

   Skoro mlodzi w takich miejscach maja problemy, to dla starych to juz bedzie nie do przeskoczenia...

  •  

   pokaż komentarz

   @Krowa_i_kurczak: @dildo-vaggins: Zapominacie że nie każdy starszy człowiek jest super ogarnięty, potrafi zakładać kółka emerytów czy może pociskać zdrowo po lesie albo na tańcach w ramach hobby. To są przecież tacy sami ludzi jak wszyscy inni, mamy multum młodych osób które spędzają czas samotnie bo inaczej nie potrafią albo zwyczajnie nie pasuje im "ta jedna grupka ludzi w całym mieście". Tu się sugeruje że takie kółko jest zbawieniem i najlepszym rozwiązaniem, jakby emeryci byli jednorodnymi warzywami które można wszystkie wrzucić do jednego koszka i ma im to pasować. Oczekiwanie że starsi odnajdą się akurat w tym jednym miejscu, często skupiającym osoby o podobnym charakterze, jest mocno na wyrost.

   To są też schorowani ludzie, z własnymi historiami również niełatwymi, nie każdej starszej osobie chce się pociskać pół miasta żeby potem chodzić po lesie, zapominacie o różnicy w wieku, charakterach i problemach zdrowotnych. Biorąc pod uwagę wszystko powyższe to właśnie brak pieniędzy jest finalnym gwoździem do trumny, który blokuje możliwość swobodnego dostępu do wielu zasobów. Jak taki emeryt ma często wybór jedzenie albo leki, to nawet na drobny zakup dla własnej przyjemności go nie stać. A trzeba też pamiętać że u starszych zawodzi nie tylko ciało ale również i umysł, mają problemy z pamięcią, ze zrozumieniem i tak dalej. Aktywne starsze osoby żywo uczestniczące w życiu społecznym są przyjemnym dla myśli przykładem, ale to tylko niewielki procent całości. To są takie zdrowe normiki w wersji starszej. Niestety jak całą resztę nie stać na nic dla siebie to pozostaje im głównie tv.

  •  

   pokaż komentarz

   Nie dziwne skoro polskim emerytom po opłaceniu leków ledwo starcza na jedzenie, pozostaje im jedyna tania rozrywka czyli oglądanie tv.

   @Anna_: To jest NIEPRAWDA.

   W Polsce mimo że mamy relatywnie mniej emerytów niż na zachodzie dostają oni więcej pieniędzy vs pkb niż w zamożniejszych państwach.

   W UK, czy innych krajach zachodnich emerytury są relatywnie niższe niż u nas.
   Tyle że inne formy opieki, podnoszące jakość życia emerytów są lepiej rozwinięte.

  •  

   pokaż komentarz

   @Anna_: ciekawe czy ci emeryci co chowają po 50+ tysi i co dają się okraść na wnuczka też siedzą w domu ;)

   część seniorów ma kasę, wbrew pozorom

  •  

   pokaż komentarz

   @Anna_ no przecież Ci udowodniłem, że nie trzeba mieć pieniędzy, żeby mieć pasje, a Ty dalej swoje.
   No tak, bo wycieczka do lasu to żadne hobby. Trzeba od razu lecieć do Nowej Zelandii.
   Kto chce sztuka sposobu, a kto nie chce powodu. I stan portfela nie ma tutaj nic do tego, bo znam zarówno młodych w moim wieku jak i starych, którzy nie ruszają się z fotela A wycieczka raz na 5 lat to Władysławowa to dla nich survival. I znam też takich, których wszędzie pełno mimo że ich portfel jest prawie pusty

  •  

   pokaż komentarz

   @dzek ma kasę i stare przyzwyczajenia chomikowania pieniędzy do śmierci. Właśnie teraz jest czas na ich wydanie

  •  

   pokaż komentarz

   @swat91: te powykrzywiane wygi rownie czesto poszli na emeryture, czy rente w wieku 50 lat, i siedza tak juz 30-40 lat. Pokoleniem ktore najwiecej zapierniczalo, jest pokolenie obecnych 50-60 latkow, a nie oni. I to wlasnie oni zostana najbardziej wydymani, jak juz zus zdechnie. Pracowali po 40-50 lat, zapieprzajac jak durnie, a teraz sie dziwia "milenialsom", ze przelozonym mozna sie stawiac, i miec jakies wymagania, zamiast sie cieszyc, ze robota jest.

  •  

   pokaż komentarz

   @wtf2012: Spróbuj oszukać na wnuczka, policjanta czy wełnianą pościel np. Leszka Millera(72lata) ( ͡º ͜ʖ͡º). Większość starych polityków jakoś się trzyma, ale oni nie siedzą całymi dniami przed TV i nie pakują sobie do głowy gówna, które robi im z mózgu kisiel. Przykład może troche skrajny, ale coś w tym jest. Myślę, że każdy kto ma jakiekolwiek kreatywne zajęcie utrzyma umysł w przyzwoitej kondycji na stare lata. Tylko co z tego skoro większość ludzi spędza swój wolny czas przed TV na długo przed emeryturą

  •  

   pokaż komentarz

   zdrowie na które trzeba mieć pieniądze

   @Anna_: za żadne pieniądze nie kupisz zdrowia, na zdrowie trzeba pracować latami, dbać o siebie

  •  

   pokaż komentarz

   @rodkit: Właśnie o tym piszę, taki Niemiec wynajmie sobie sprzątaczkę czy opiekunkę do dziecka, w wolnym czasie pójdzie do restauracji czy na koncert, pojedzie się odprężyć na wakacje, będzie go stać na dobre leczenie i lepsze leki, pracuje sobie na spokojnie w pracy gdzie nikt go nie wykorzystuje, nie stresuje się czy mu zostanie do pierwszego, nie musi walczyć z urzędnikami, skarbówką i głupim systemem. U nas ludzi nie stać na wiele dobrodziejstw, wszystko muszą ogarniać samodzielnie, część osób musi pracować powyżej 8h dziennie żeby móc utrzymać rodzinę, jest mniej czasu dla własnej rodziny, na urlopie robi się remonty, a na lekarza czeka miesiącami w kolejkach, do tego dochodzi nieustanny stres czy starczy pieniędzy na najważniejsze potrzeby oraz często szarpanina z januszami biznesu którzy dalej żyją w prlowskiej rzeczywistości. To wszystko zbiera się latami i potem są tego efekty.

  •  

   pokaż komentarz

   @Anna_: wystarczy ćwiczyć na siłowni i dostarczać niezbędnych składników w diecie, a organizm sam się uzdrowi. Oczywiście masz sporo racji ale porównywanie się do Niemców nie ma nic wspólnego ze zdrowiem, kluczem do zdrowia jest naturalne jedzenie i czyste środowisko a nie to co mamy dzisiaj, jakieś wynalazki, do tego wszystko nafaszerowane konserwantami i chemią, zanieczyszczone powietrze, o dziwo w niemczech jest najwięcej przypadków raka więc samo łykanie lekarstw nie załatwi problemu. Fakt w Niemczech jakość życia jest nieporównywalna ale podatki są dwa a nawet trzy razy wyższe, i nie jest tak jak piszesz, to co opisujesz to można porównać do jakiegoś właściciela firmy a nie do zwykłej osoby.

  •  

   pokaż komentarz

   @rodkit: Wiadomo, pieniądze to nie wszystko, ale bez nich jest się w znacznie gorszej sytuacji. Mając większe zasoby można kupować zdrowsze jedzenie z mniejszą ilością chemii, przeprowadzić się do miasta gdzie jest czystsze powietrze, przede wszystkim ma się więcej czasu na zadbanie o siebie i zdobycie wiedzy o tym co jest dla organizmu dobre, a to jest podstawą w dzisiejszym świecie. Przy braku funduszy wszystko kręci się wokół przetrwania, jakość jest gdzieś na dalszym planie. Sam fakt posiadania małej ilości czasu i ciągłego zaganiania już skutecznie blokuje wiele dobrych dla zdrowia czynności. To nie znaczy że Niemiec czy Anglik będą od razu zdrowi, ale mają znacznie łatwiejszy start z lepszego poziomu finansowego.

  •  

   pokaż komentarz

   @Anna_: zganianie wszystkiego co złe na brak pieniędzy jest trochę naiwne, trzeba cieszyć się z tego co się ma a nie patrzeć z zazdrością na typowego sąsiada. Żyjemy w takim systemie i nic tego nie zmieni, chcesz żyć w luksusach to niestety musisz harować i to zaakceptować, tak samo żyją na zachodzie, pamiętaj że ludzie ze wschodu żyją jeszcze gorzej i pracują za miskę ryżu nawet po 12 godzin. Możesz też spróbować emigrować i sama się przekonać o tym że wcale nie jest tak kolorowo jak opisujesz, ale faktycznie jeśli pieniądze sprawiają Ci radość to jest to bardzo dobry kierunek, bo tu puki co nic się szybko nie zmieni.

  •  

   pokaż komentarz

   @rodkit: Nie rozumiesz i bawisz się już w nadinterpretację więc tego nie skomentuję. Prawidłowa pisownia to "póki".

  •  

   pokaż komentarz

   @Anna_: ale czego nie rozumiem? zdrowie nie jest uzależnione od pieniędzy tylko od trybu życia, a to że ktoś jest nieszczęśliwy to w głównej mierze brak ruchu i śmieciowa dieta. Kluczem do szczęścia jest prawidłowa równowaga hormonalna.

 •  

  pokaż komentarz

  Porażka za życia, porażka na starość.
  Brak kasy i pomysłów na siebie i tak to jest.
  niektórych jedynie działka ratuje

  •  

   pokaż komentarz

   @Ruswelt: no tak, ale ile można brać? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Ruswelt: mam bardzo mieszane uczucia co do znaczenia slowa "działka" w tym zdaniu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Ruswelt: ...zapewne sam jesteś porażką, tak jak ten KIEPSKI biznesmen, którego na Dokopie nie można skomentować.
   ( ͡° ͜ʖ ͡°)


   [cytuję]

   +2688

   Oficjalnie od miesiąca moja firma została podzielona na trzy spółki. Od dzisiaj to konglomerat niemiecko-czesko-polski.

   Dlaczego Polski na końcu? Bo tylko ten kraj nie będzie miał z tego nic, ale musi być zarejestrowane to jest.

   Nie jestem za żadną opcją polityczną, wszystkich ich uważam za podludzi, skoro żerują na naiwności żeby pustymi obietnicami zdobyć głos i nie robi mi różnicy jaką legitymację mi ktoś prezentuje. Problem jest jednak w tym, że ostatnio rozpasanie przerasta możliwości tego pożal się rządu i jest szukanie pieniędzy na siłę. Niby zawsze było, ale dzisiaj to przechodzi wszelkie logiczne myślenie. A skoro dzisiaj tak jest, boję się myśleć o jutrze.

   Dlatego udało się całość rozparcelować tak, aby w tym kraju płacić podatki 0%. Zatrudnienie w Polsce zmniejszam również do zera. Cały majątek firmy? Przeniesiony. Rozliczanie z naszą skarbówką? Tak, ale już nie bezpośrednio.

   Bo tacy jak ja, z niewielkimi firmami są niestety najbardziej poszkodowani w tym coraz bardziej rozbuchanym rozdawnictwie. Dla wszystkich coś się k@?#a znajdzie, a dla mnie tylko nowy podatek, nowa kontrola, nowy stres, nowy powód, żeby się powiesić. To JA na swoje barki przyjmuję całe te wasze j$%%ne dobrodziejstwa, to JA jestem tym, który nie ma na tyle majątku, żeby móc generować na luzaku zero zysków i nie płacić podatków, bo nie jestem bogaczem z domu. Od tego co z firmy wezmę płacę x5 podatek i jeszcze z 10 razy po drodze.

   A jestem chyba najbardziej j$%%ną częścią społeczeństwa, którą i ludzie mają w p@!#$ie. Zap!$@$?@am jak wół po 13h dziennie bez weekendów. Staram się coś rozwinąć, coś stworzyć. Mógłbym iść na etat za 15k od ręki, ale lubię mieć coś swojego. Tu o to ciężko. Kontrola na kontroli, co tydzień nowe informacje, że jakiś pewnie nowy podateczek będzie. Chciałem kupić działkę pod działalność? Nie nie, księgowa zabroniła teraz, bo wybory były, trzeba było najpierw zadzwonić do prowadzącego kandydata. Tak, tak funkcjonuje ten kurwidołek.

   Tak samo mnie bawi lewicowe p!#!$@%enie od podatku dla najbogatszych. Ci zawsze to ogarną, nie ma potrzeby. Zysk dla skarbu państwa zerowy. Więcej wydadzą na urzędasów bez kwalifikacji sprawdzających czy spółka warta miliard rzeczywiście ma zapłacić 10 czy 20 tysięcy podatku. A ja płacę 100 tysięcy, chociaż jestem przy nich małym misiem. Dlaczego? Bo mam firmę rozwijającą się, a to one, jdg, oraz mikroprzedsiębiorstwa płacą na te wszystkie 500+ dla ludzi i krów.

   Od maja 2019 roku oficjalnie 29 firm, zatrudniających 1892 osoby nie będzie płaciło w tym kraju ani grosza podatku. A że dopiero się zaczyna, oraz będziemy tworzyć odpowiednią plarformę dla jdg - przejdzie więcej.

   Serio, ja zawsze takie sprawy miałem głęboko w dupie. Nie interesowało mnie to, póki państwu nie zaczęło brakować hajsu i za bardzo zaczęło się interesować mną. Bo ich nie obchodzi to, że pokażę dokumenty, że jest legalnie. To zwykłe k@?#y na haracz, które mają przydział z góry i dojadą cię za literówkę na fakturze. Taki chuj! Od poniedziałku w końcu będzie znowu na moich warunkach. Czyli jestem uczciwy, to mi naskoczcie, a rozliczę się zgodnie z prawem, ale nie tutaj.

   NIC nie oswobadza tak przedsiębiorcy w Polsce, jak uwolnienie się z tego systemu. Teoretycznie nadal w nim będę uczestniczyć, nieraz zapłacę nawet więcej, bo i tak może być - ale na spokojnie, bez stresu, z

   przewidzeniem, z możliwością dyskusji. Tutaj jedyne co to cię dojebią kolego. Kiedyś myślałem, że to inni tak p!#!$@%ą, że tak źle. Nie, nie. Trzeba te parę lat przerobić, trochę kasy przemielić, wtedy się o ciebie

   upomną nawet jak jesteś krystalicznie czysty. Ten kraj dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw to koszmar. A nawet jak widzicie sprawnie lawirującego takiego ze średniej firemki gościa to i tak można z 10% skutecznością stwierdzić, że miał już jakąś próbę samobójczą.

   Pluję na ten kraj, serio. Gardzę jak tylko mogę. I tak mi k@?#a wstyd, bo zamiast nawiązywać do naszych pięknych kart, to my dzisiaj jako ponoć światlu ludzie uznajemy tych, którzy idą w te najgorsze. Bat na dupsko jest tak duży, że większość tego nie zauważa. Jeden mały kryzys i będziecie zap!$@$?@ać chociaż po 20zł na bułki stojąc pół dnia w kolejce do bankomatu. Dzisiaj brzmi śmiesznie, a za kilka lat każdy będzie zdziwiony jak grek...

   Przykro, przykro. Ale cóż. Za rok za te same produkty zapłacicie troszkę więcej, zarobią w innych krajach, ja będę miał spokój. Ja i inni nie zapłacimy podatków, będą wyższe potrzeby i voila. Upomną się i o was, albo po prostu się wszystko rozjebie.

   A że chory jestem i zdycham, to mam już tylko jeden cel, jak najwięcej biznesu wyprowadzić z Polski zanim umrę. Tak mi dopomóż... logiko. #oswiadczenie #firma #zycie
   [koniec cytatu]

   TAK WŁAŚNIE W RZECZYWISTOŚCI WYGLĄDA PRAWDZIWA RODZINA KIEPSKICH!
   ...ci "wspaniali" którzy obecnie zamieszkują Polin - nie muszą tyrać jak woły. Oni KRADNĄ!!! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   A ty? ...ty jesteś ten "wspaniały"? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   źródło: baner10.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   Gospodarka państwa Polin, to (jeśli wierzyć propagandzie) permanentny sukces... ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   źródło: biznesmen.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   Porażka za życia, porażka na starość.
   Brak kasy i pomysłów na siebie i tak to jest.
   niektórych jedynie działka ratuje

   @Ruswelt z ta kasa to nie do końca... tamto pokolenie nagromadzilo gotowki w "skarpety" i trzyma nie wydajac na nic... no chyba ze wnuczek mial wypadek, albo policjant jej pomaga ukryc kase przed zlodziejami ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   tamto pokolenie nagromadzilo gotowki w "skarpety"

   @siodemkaxx: Bo tak w tv trąbią? Znaczna większość Polaków, szczególnie seniorów, nie ma żadnych oszczędności. Już prędzej bym się zgodził że sporo ludzi na starość posiada jakieś nieruchomości, ale oszczędności? Bzdura.

  •  

   pokaż komentarz

   @WolnyLechita generalnie rozumiem gościa ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Lk_hc nie w telewizji... widac to non stop... widac kto wplacal do skoków ktore upadly, widac kto wpłacał na amber goldy od kilkudziesięciu po kilkaset tysiecy... sami emeryci...

  •  

   pokaż komentarz

   sami emeryci...

   @siodemkaxx: No, ci stanowiący z 5% wszystkich emerytów, ale sprawy medialne i o tym było głośno. To na pewno oznacza że prawie każdy emeryt ma w domu walizkę z hajsem xD

   pokaż spoiler Tak BTW: Byś się zdziwił jak "sami emeryci" wtopili w takim amberze czy skokach

  •  

   pokaż komentarz

   Porażka za życia, porażka na starość.
   Brak kasy i pomysłów na siebie i tak to jest.
   niektórych jedynie działka ratuje


   @Ruswelt: Lepsze nawalanie w Fortnite za młodu?

  •  

   pokaż komentarz

   @reddml: > generalnie rozumiem gościa ( ͡° ʖ̯ ͡°)

   Jeśli tylko ktoś ma choć odrobinę empatii - to w sposób oczywisty będzie tego gościa rozumiał...
   Dlatego ja TAKŻE rozumiem gościa i jego rozgoryczenie... Nie w tym problem.
   Problem w tym, że on nie rozumie sam siebie. Nie zdaje sobie sprawy, że wpadł w pułapkę własnej pazerności - zastawioną na niego (i jemu podobnych) przez korporacyjną banksterkę NWO.

   A stare dziadki siedzą spokojnie przed swoimi telewizorami - i patrzą z politowaniem na ten cyrk. Niewiele życia już im zostało, więc się (co oczywiste) nie będą podniecać byle czym. Oni po prostu teraz już żyją i... ...i cieszą się tym.
   Wiedzą, że w tym systemie "wyżej dupy nie podskoczysz" jeśli urodziłeś się nie w takiej rodzinie i w takich czasach jak trzeba... Se la vie!

   źródło: nwo1.jpg

 •  

  pokaż komentarz

  Głównie zajęcie polskich juniorów to... siedzenie przed komputerem

 •  

  pokaż komentarz

  Ale niektóre seniory, mam na myśli siebie pracują w ogrodzie, wczoraj nawet sie opalalem pryz pracy.

 •  

  pokaż komentarz

  potwierdzam, ciotka lvl 65 na pytanie dlaczego nie wyjdzie na spacer z mężem - odpowiada, "my tacy starzy?", k$!#a to jakieś pozostałości po prl... niemiec w tym wieku kupuje cabrio i szuka nowej dupy, przykre ale prawdziwe.

1 2 3 4 5 6 7 ... 12 13 następna