•  

   pokaż komentarz

   @Vel_Makarena w sumie to po co zwalniać przed przejściem dla pieszych...

  •  

   pokaż komentarz

   @Speleo84: Zgodzę się, ale to że kierowca nie zwolnił czy się nie zatrzymał nie zwalnia ich z zachowania zdrowego rozsądku. Jak widać na załączonym filmie pieszy z blachą nie ma szans.

  •  

   pokaż komentarz

   @tank_driver niestety różowa patrzy w telefon. Kierowca i piesi zawalili...

  •  

   pokaż komentarz

   @Speleo84: Otóż to. Ja dzieciom od zawsze tłumaczę że przejście to nie pole siłowe, nawet te wyposażone w sygnalizację świetlną. Samochód zawsze wygra i ucierpi mniej, a jak coś się stanie to będzie za późno na 'pierwszeństwo' czy inne przywileje. Traktuj przejście tak, jakby ho tam nie było - rozglądaj się zawsze.

  •  

   pokaż komentarz

   @Speleo84: jakby zwolnił to by mu nie wlezli w przedni, tylko w tylny błotnik? :D

   żadna różnica, tak czy siak mu będą musieli zapłacić za szkody

  •  

   pokaż komentarz

   @Ligniperdus: Nic nie będą musieli, bo kierowca tak czy siak wymusił pierwszeństwo na pieszej z prawej strony i ma już po prawku.

  •  

   pokaż komentarz

   @Maciejos00: no właśnie aż jestem ciekawy jak to się skończyło, bo gdyby nie piesza z prawej to sprawa by była prosta, wtargnięcie i koniec sprawy...
   a tak? mandat za wymuszenie na kobicie z prawej na pewno, ale czy na tych pieszych z lewej to już nie byłbym taki pewien i czy można ich traktować łącznie

  •  

   pokaż komentarz

   w sumie to po co zwalniać przed przejściem dla pieszych...

   @Speleo84: w sumie to po co być żywym...

  •  

   pokaż komentarz

   @Ligniperdus: można traktować łącznie. zostanie uznany winnym wypadku i teraz kwestia czy ukarany tylko z KW czy z KK.

  •  

   pokaż komentarz

   @tank_driver w ogóle tu jest jakaś dziwna sytuacja. Po przejechaniu samochodów piesi czekają jeszcze z 5 sekund i wchodzą bezpośrednio pod kółka. Wg mnie powinno to być traktowane jak wtargniecie. No chyba, że już nikt nie patrzy na artykuł mówiący o obowiązkach pieszego.

  •  

   pokaż komentarz

   w sumie to po co zwalniać przed przejściem dla pieszych...

   @Speleo84: wiesz, szpitale i cmentarze pełne są ludzi, którzy mieli pierwszeństwo. Jak widać nie daje ono nieśmiertelności.

  •  

   pokaż komentarz

   wiesz, szpitale i cmentarze pełne są ludzi, którzy mieli pierwszeństwo

   @sowiq: Ale co to za pieprzenie? Szpitale i cmentarze są też pełne ludzi, którzy pierszeństwa nie mieli. Dowodzi to czegoś?

  •  

   pokaż komentarz

   @Vel_Makarena: A ja jak czekam do wyraźnego zamiaru zatrzymania się to przechodzę jako jeden z ostatnich, wlaśnie dlatego

  •  

   pokaż komentarz

   @franciszekkimono: @Ligniperdus: nie ma mowy o żadnym wtargnięciu. Potrącenie pieszego na pasach i koniec tematu. Weszli, bo kierowca zwolnił i wydawało się, że zamierza się zatrzymać.

  •  

   pokaż komentarz

   Dowodzi to czegoś?

   @buont: Tak. Że pierwszeństwo na drodze nie daje Ci nieśmiertelności. Więc o ile zależy Ci na zdrowiu i życiu, to zachowuj zawsze szczególną ostrożność i ograniczone zaufanie. Zwłaszcza, jak jesteś pieszym.

  •  

   pokaż komentarz

   ale to że kierowca nie zwolnił czy się nie zatrzymał nie zwalnia ich z zachowania zdrowego rozsądku

   @tank_driver: Jasne.

   I w ten oto sposób można wytłumaczyć każde możliwe złe wydarzenie i zrzucić odpowiedzialność na ofiarę:
   - ukradli ci rower? Bo złej linki zabezpieczającej użyłeś (złodziej przecież niewinny jest)
   - okradli cię? Bo się nie chodzi po ciemnej ulicy (to samo co wyżej)
   - zgwałcili cię? Bo masz za krótką spódniczkę. (po co prowokować gwałciciela)
   - samochód cię potrącił na pasach? rozglądaj sie, uważaj, wysylaj sygnaly dymne jesli chcesz przejsc (przeciez panicz w metalowej karocy nie ma zadnych obowiazkow).

  •  

   pokaż komentarz

   @Ligniperdus: No właśnie oni ruszyli dopiero w momencie kiedy piesza z drugiej strony weszła (55 sekunda filmu) więc ewidentnie kierowca jest winny.

   Inna sprawa, że niestety przez te nasze przepisy trudno oceniać co jest a co nie jest wymuszaniem. Bo ile metrów potrzebuje auto, żeby móc się zatrzymać? Jak pieszy ma ocenić czy te 20 m (tyle mniej więcej hamuje auto z 50 km/h) odległości jest od auta? Skoro pieszy postawi nogę na pasach to już jest na nich więc ma pierwszeństwo i znów sytuacja w drugą stronę kiedy kierowca oceni czy postawił nogę na pasach czy nie.

   @franciszekkimono: Ehh i kolejny. Może właśnie przez takie osoby jak ty piesi boją się wchodzić na jezdnie skoro większość ludzi ocenia sytuacje wejścia pieszego na jezdnie jako wtargnięcie. Zauważ, że dwójka poszkodowanych popełniła błąd bo nie spojrzała się a weszła jak już Pani z drugiej strony była na pasach.

   Inna sprawa czemu kierowca nie zwolnił skoro widział Panią po drugiej stronie? Czemu kierowcy nie zatrzymują się skoro ci piesi stoją przy pasach od dobrych 20 sekund?

  •  

   pokaż komentarz

   @Trevize po jakim mieście jeździsz? Znam takich, co z chęcią sprawdzą twój sposób reakcji, jak piesi wejdą ci w bok pojazdu.

  •  

   pokaż komentarz

   @buont: Pitu Pitu. Ukradziony rower to żadna strata w porównaniu do przetrąconego kręgosłupa. Co z tego że powinien się zatrzymać skoro tego nie zrobił? Co w takim przypadku daje posiadanie pierwszeństwa? Pieszy powinien uważać tak samo jak kierujący pojazdem, gdy jedna z tych stron zawiedzie to druga powinna uratować sytuację. Tutaj zawiodły obie strony, kierowca będzie miał mnóstwo problemów, dzieciak (jeśli uszedł z życiem) również, oboje mają pod górę do końca życia. Nie ma wygranych, są sami przegrani, a wystarczyło na chwilę odkleić wzrok od telefonu i spojrzeć w lewo. Jedno jest pewne, ci piesi będą się rozglądać następnym razem i to mocno.

  •  

   pokaż komentarz

   @Micho_master będziesz miał prawo jazdy to zrozumiesz. I oczywiście tradycyjnie życzę ci takich pieszych, którzy z chodnika wejdą ci nagle w bok pojazdu wcześniej ładnie stojąc i czekając aż przejdziesz.

  •  

   pokaż komentarz

   mandat za wymuszenie na kobicie z prawej na pewno, ale czy na tych pieszych z lewej to już nie byłbym taki pewien i czy można ich traktować łącznie

   @Ligniperdus: no niebardzo. Piesza z prawej nie musiala zmieniac predkosci przechodzenia zeby uniknac zagrozenia wiec wymuszenia pierwszenstwa nie bylo.

  •  

   pokaż komentarz

   @Vel_Makarena: Jak by nie patrzeć kobieta po prawej już dawno była na przejściu a kierowca i tak nie zareagował. Wieszał bym takich chujków za jaja na płocie. Nie zliczę ilości sytuacji kiedy to już byłem w połowie przejścia ale kierowca się nie zatrzyma i przejedzie bezpośrednio przede mną bo on jeszcze zdąży. Na przejściu pieszy ma bezwzględne pierwszeństwo, choćby miał na asfalcie dopiero czubek palca od stopy kierowca bezwzględnie musi się zatrzymać.
   @Speleo84: @Ligniperdus:

  •  

   pokaż komentarz

   @Vel_Makarena:
   W sumie to patrzę ups patrzymy w ekran smartphone we dwójkę i wchodzimy na jezdnię kontynuując patrzenie w ekran. Tak na prawdę nie mamy złości do kierowcy.

   źródło: Screenshot_20190412-120008.png

  •  

   pokaż komentarz

   @franciszekkimono: Może cie to zdziwi, ale mam prawko od 2007 roku. Nigdy nie miałem żadnej przygody z pieszym, może dlatego, że mnie uczył na kursie instruktor, że warto się zatrzymać przed pasami i przepuścić pieszych. Wtedy nie masz obaw, że ktoś ci tak wejdzie :).

   Dalej nie rozumiem czemu tak trudno kierowcy się zatrzymać jak widzi stojących pieszych przy przejściu?

   @karer: Jak piesza jest na pasach to nie masz prawa wjechać na nie.

  •  

   pokaż komentarz

   Jak piesza jest na pasach to nie masz prawa wjechać na nie.

   @Micho_master: oczywiscie ze masz. Nie masz prawa WYMUSIC PIERWSZENSTWA ale masz pelne prawo wjechac na pasy. Inna analogia blednego rozumienia przepisow jest to ze ludzie czesto mowia ze jak jest podwojna ciagla to nie mozna wyprzedzac. Oczywiscie ze mozna wyprzedzac - nie mozna przekraczac podwojnej ciaglej.

  •  

   pokaż komentarz

   Na przejściu pieszy ma bezwzględne pierwszeństwo, choćby miał na asfalcie dopiero czubek palca od stopy kierowca bezwzględnie musi się zatrzymać.
   @Balzat: O, następny co powtarza bzdury, które gdzieś usłyszał, a jest zbyt leniwy żeby samemu sprawdzić

  •  

   pokaż komentarz

   @Speleo84: różowa w różowej kurtce, wdzystko się zgadza.

  •  

   pokaż komentarz

   @EdekMoczygeba: Może uważasz że jak już pieszy jest na jezdni to możesz sobie przed nim ot tak przejechać? Weź się puknij w tą pustą banię i zastanów nad sobą. Prosta zasada pieszy na pasach to choć by cie wyruchać mieli to stajesz.

  •  

   pokaż komentarz

   mokra droga. Gość sobie jedzenie normalnie, ludzie się nie ruszają, więc mówi: a jadę sobie. W końcu nie mają pierszeństwa jak nie są na pasach. No i babka z prawej wtargnęła. On już i tak by nie mógł wyhamować, więc woli przejechać sobie, zanim ona dojdzie. Obserwuje ją. Nagle babka po lewej zauważa, że z naprzeciwka ktoś idzie. Ale widzi sytuacji bo patrzy w komórkę. Wchodzi na przejście. Gość wchodzi za nią. Facet nie hamuje, bo obserwuje babkę po prawej. No i ci z lewej wpadają na bok jego pojazdu.

   Podsumowując:

   1) kierowca mógł zachamować jak widział ich przy przejściu, ale nie musiał
   2) babka po prawej wtargnęła
   3) ludzie po lewej wtargnęli

   Lepiej jednak puszczać w takich dziwacznych sytuacjach pieszych wlasnie dlatego
   Lepiej rozgladac sie zanim sie wejdzie.
   Lepiej nie wchodzic na zasadzie "przejde jak przejedzie" bo sie tez stwarza zagrozenie

  •  

   pokaż komentarz

   @karer: To ciekawa interpretacja prawa. Powodzenia obrony swoich racji przed sądem :).

   Generalnie powiedziałbym, że nie da się np. wyprzedzić na tzw. podwójnej ciągłej legalnie bez jej przekraczania. Podobnie jak zawsze jak pieszy jest na jezdni to niejako wymuszasz na nim pierwszeństwo bo widząc takie a nie inne zachowanie zwolni swój krok.

  •  

   pokaż komentarz

   @R2D_Z_Chicago: jasne że zj@#%li ale zwróć uwagę na to że z drugiej strony na przejście weszła kobieta dużo wcześniej a kierowca i tak nie zareagował.

  •  

   pokaż komentarz

   @Balzat: jeszcze raz ci napiszę że powtarzasz bzdury, które gdzieś usłyszałeś. Zajrzyj do przepisów lepiej.

  •  

   pokaż komentarz

   To ciekawa interpretacja prawa. Powodzenia obrony swoich racji przed sądem :).

   @Micho_master: to nie jest interpretacja. Mowienie o tym ze kierowca nie moze wjechac na pasy jest NADINTERPRETACJA prawa. Przepisy nie mowia nic odnosnie tego ze nie mozna wjechac na przejscie jesli ktos na nim sie znajduje.

   Generalnie powiedziałbym, że nie da się np. wyprzedzić na tzw. podwójnej ciągłej legalnie bez jej przekraczania.

   @Micho_master: generalnie tak ale sa przypadki ze sie da i o to chodzi.

   Podobnie jak zawsze jak pieszy jest na jezdni to niejako wymuszasz na nim pierwszeństwo bo widząc takie a nie inne zachowanie zwolni swój krok.

   @Micho_master: pytanie tylko czy zostal zmuszony do zwolnienia kroku? Wymuszenie to zmuszenie innego uczestnika do danego zachowania. Znowu "generalnie tak ale sa przypadki ze nie"

  •  

   pokaż komentarz

   szpitale i cmentarze pełne są ludzi, którzy mieli pierwszeństwo. Jak widać nie daje ono nieśmiertelności.

   @sowiq: Nie wiem skąd ludzie biorą to błędnie powielane stwierdzenie. Wg statystyk za największą liczbę zgonów odpowiedzialne są choroby układu krążenia.

  •  

   pokaż komentarz

   @Vel_Makarena: tu chyba to pieszy potrącił samochód, wyczekali do ostatniej chwili...

  •  

   pokaż komentarz

   @tank_driver

   Miło widzieć myślącego kierowcę na Wykopie

   gdy jedna z tych stron zawiedzie to druga powinna uratować sytuację

   Wykopowi kierowcy tego nie rozumieją. Nie wiedzą nawet, że jest to zapisane w Ustawie o Ruchu Drogowym, którą się zawsze, w sposób bardzo wybiórczy, przerzucają

  •  

   pokaż komentarz

   @Micho_master: bo jak masz przejść naj%@!ne co 50 metrów to powodzenia w stawaniu przy każdym. Pieszemu korona nie spadnie jak poczeka chwilę i przejdzie.

  •  

   pokaż komentarz

   to nie jest interpretacja. Mowienie o tym ze kierowca nie moze wjechac na pasy jest NADINTERPRETACJA prawa. Przepisy nie mowia nic odnosnie tego ze nie mozna wjechac na przejscie jesli ktos na nim sie znajduje.

   @karer: To chętnie zobaczyłbym Ciebie w takiej sytuacji jak wykonujesz taki manewr przy policji :). Nawet chętnie jako widz uczestniczyłbym w twoim procesie (bo skoro przepisy tego nie zabraniają to przecież nie przyjmiesz mandatu).

   generalnie tak ale sa przypadki ze sie da i o to chodzi.

   @karer: Jak się da? Pokaż przykład kiedy możesz wyprzedzić na podwójnej ciągłej robiąc to legalnie tj. nie najeżdżając na linie i nie popełniając innych wykroczeń.

   pytanie tylko czy zostal zmuszony do zwolnienia kroku? Wymuszenie to zmuszenie innego uczestnika do danego zachowania. Znowu "generalnie tak ale sa przypadki ze nie"

   @karer: Wiesz idąc twoim tokiem rozumowania to teoretycznie rzecz biorąc mógłbym być milionerem :). Jeśli przechodząc przez jezdnie nawet z dwoma pasami w każdym kierunku (bez wysepki) ty przejedziesz na skrajnie odległym ode mnie pasie to zmusisz mnie do zwolnienia bo mimo wszystko będę szedł wolniej, ostrożniej bojąc się czy ktoś inny też tak nie jedzie. Czyli zmusiłeś mnie do danego zachowania.

   Z drugiej strony mamy przypadek pieszego, który może przecież się bronić w podobny sposób jak ty. Powiedzmy, że wejdzie na przejście dla pieszych i będzie twierdził, że nie ma czegoś takiego jak wtargnięcie bo przecież wcale nie zmusił cie do zwolnienia bo on zdążyłby przejść niż ty przejedziesz.

   Oczywiście w obu przypadkach pomijamy sytuacje w których mamy do czynienia w sytuacji bliskiej odległości (1 m) pomiędzy pieszym i samochodem.

  •  

   pokaż komentarz

   @Micho_master no widzisz i tym się różnimy. Mnie uczyli, żeby ZAWSZE przeanalizować sytuację na drodze zamiast ślepo reagować jak nas kiedyś wytresowano. Kiedyś na egzaminie praktycznym usłyszeliśmy od egzaminatora: a jak tam pojedziecie, to uważajcie, bo są 3 pasy ruchu. Przed ustąpieniem pierwszeństwa pieszym popatrzcie na sąsiednie pasy. Jak pojadą tam szybko inne samochody, to NIE ZATRZYMUJCIE SIE! bo to jest bardzo niebezpieczne dla pieszych.
   Jakoś weszły mi już w krew te słowa egzaminatora i na drodze wielopasowej ZAWSZE patrzę co się dzieje na sąsiednich pasach ruchu przed zatrzymaniem się przed zebrą. I powiem Ci, że jest więcej sytuacji na drodze, gdzie naciagniecie a czasem i złamanie przepisów jest mniejszym złem.

  •  

   pokaż komentarz

   To chętnie zobaczyłbym Ciebie w takiej sytuacji jak wykonujesz taki manewr przy policji :). Nawet chętnie jako widz uczestniczyłbym w twoim procesie (bo skoro przepisy tego nie zabraniają to przecież nie przyjmiesz mandatu).

   @Micho_master: robilem takie rzeczy przy policji. Nic szczegolnego serio. Problem tylko z tym twoim procesem bo nigdy policja mi nie chciala wlepic mandatu bo nigdy nie wymusilem pierwszenstwa takim zachowaniem.

   Jak się da? Pokaż przykład kiedy możesz wyprzedzić na podwójnej ciągłej robiąc to legalnie tj. nie najeżdżając na linie i nie popełniając innych wykroczeń.

   @Micho_master: mam ci pokazac jak wyprzedzic kiedy jest podwojna ciagla? Co cie usatysfakcjonuje? Zdjecie jak to robie czy jak? Nie rozumiem dlaczego ty uwazasz ze SIE NIE DA?

   ty przejedziesz na skrajnie odległym ode mnie pasie to zmusisz mnie do zwolnienia bo mimo wszystko będę szedł wolniej, ostrożniej bojąc się czy ktoś inny też tak nie jedzie. Czyli zmusiłeś mnie do danego zachowania.

   @Micho_master: jesli twoje zachowanie bylo konieczne w celu unikniecia kolizji ze mna to tak masz racje. Ale jesli to byla tylko twoja ocena sytuacji to nie, nie masz racji.

   Powiedzmy, że wejdzie na przejście dla pieszych i będzie twierdził, że nie ma czegoś takiego jak wtargnięcie bo przecież wcale nie zmusił cie do zwolnienia bo on zdążyłby przejść niż ty przejedziesz.

   @Micho_master: jesli byla kolizja to raczej ciezko udowodnic ze tej kolizji "nie byloby" xD. Nie rozumiem tego co chcesz napisac. Jesli jednak kolizji nie bylo to nie bylo wymuszenia pierwszenstwa. BTW pieszy na przejsciu ZAWSZE ma pierwszenstwo wiec nie moze wymusic go na samochodzie.

  •  

   pokaż komentarz

   @franciszekkimono:
   Dokładnie.To,że wleźli po koła jest jasne i nawet wiadomo czemu to zrobili.Klasyczna głupota pieszego - instynkt stada jak u saren.Jak jedna sarna ruszy przez drogę to całe stado też wali na oślep i nie patrzy.Ktoś wszedł to one też ruszyły.Tylko tamta druga osoba weszła bo z jej strony była lepsza sytuacja.Do tego jeszcze gapienie się wszędzie tylko nie na drogę.
   Ich wina,niemniej jednak należy pierwszeństwa ustąpić bez względu na to w której strony drogi wszedł pieszy,chyba,że będzie wysepka rozdzielać.Dlatego jestem wielkim ich zwolennikiem.Gdyby tam taka była,kierowca słusznie zresztą byłby niewinny.Osoba z drugiej strony byłaby na odrębnym przejściu.A tak to stwierdzą pewnie winę kierującego.

  •  

   pokaż komentarz

   @derigen90: Hmm skoro przejście jest co 50 m to skoro zatrzymasz się na jednym to zdążą przejść także na innych.

   @franciszekkimono: Ale z tym się zgadzam całkowicie. W przypadku niektórych miejsc jak mamy drogę o dwóch lub więcej pasach ruchu to faktycznie lepiej być ostrożnym z tym zatrzymaniem się, aby ustąpić pieszemu. Choć ciekawą interpretacje mają policjanci, którzy uważają, że skoro nie można wyprzedzać lub omijać innego pojazdu przed przejściem dla pieszych to właściwie nie może być takiej sytuacji, że pieszy ucierpi jak się zaczniesz zatrzymywać. Chyba właśnie, że któryś kierowca złamie przepisy.

   robilem takie rzeczy przy policji. Nic szczegolnego serio. Problem tylko z tym twoim procesem bo nigdy policja mi nie chciala wlepic mandatu bo nigdy nie wymusilem pierwszenstwa takim zachowaniem.

   @karer: Ale proszę powiadom mnie jak kiedyś trafi się taki policjant, który uzna to za wykroczenie. Bo z punktu widzenia czysto prawnego to ciekawa byłaby sprawa.

   mam ci pokazac jak wyprzedzic kiedy jest podwojna ciagla? Co cie usatysfakcjonuje? Zdjecie jak to robie czy jak? Nie rozumiem dlaczego ty uwazasz ze SIE NIE DA?

   @karer: Zawsze możesz rozrysować na google maps i używając painta jak to robisz. Bo jestem prawie pewien, że jeśli to robisz to przy tej okazji popełniasz jakieś wykroczenie.

   jesli twoje zachowanie bylo konieczne w celu unikniecia kolizji ze mna to tak masz racje. Ale jesli to byla tylko twoja ocena sytuacji to nie, nie masz racji.

   Nie rozumiem tego co chcesz napisac. Jesli jednak kolizji nie bylo to nie bylo wymuszenia pierwszenstwa

   @karer: Ok teraz rozumiem Ciebie.

  •  

   pokaż komentarz

   @tank_driver zgadzam się w 1000% i to samo tlukę do głowy swoim dzieciom. Kierowca mógł być rozproszony sytuacją na drodze, płaczem dziecka, sytuacją życiową (śmierć lub choroba bliskiej osoby), mógł zasłabnąć, mieć zawał lub jeszcze coś innego. I wtedy druga strona MUSI ratować sytuację jeśli tylko może. Niezależnie od tego czy jest to pieszy czy kierowca. Wszyscy popełniamy również błędy i nie może być tak, że inna osoba powie: mam pierwszenstwo i h...! Mnóstwa wypadków udało się dzięki temu uniknąć, a z tych które się zdarzyły przynajmniej z 70% można było uniknąć, gdyby przynajmniej jedna strona odpowiednio zareagowała.

  •  

   pokaż komentarz

   To chętnie zobaczyłbym Ciebie w takiej sytuacji jak wykonujesz taki manewr przy policji :).

   @Micho_master: Zwróć proszę kiedyś uwagę jak w takiej sytuacji zachowa się policjant jako kierowca. W 90% przejedzie, bo wie, że może przejechać. Pozostałe 10% to albo polowanie na wyprzedzających/omijających go na pasach i tuż przed nimi, albo nuda i za dużo wolnego czasu.

  •  

   pokaż komentarz

   @karer: Zawsze możesz rozrysować na google maps i używając painta jak to robisz. Bo jestem prawie pewien, że jeśli to robisz to przy tej okazji popełniasz jakieś wykroczenie.

   @Micho_master:

   źródło: i.iplsc.com

  •  

   pokaż komentarz

   @Vel_Makarena: @Speleo84: Ewidentna wina kierowcy, wielki pojazd naprzeciwko się zatrzymał a on sobie jedzie jak gdyby nigdy nic. Ale piechota to też banda kretynów. Całe dzieciństwo uczyłem moją córkę żeby zawsze ogarniała co się dzieje dookoła niej, mieszkamy w wielkim mieście i jak sam o siebie nie zadbasz na drodze/chodniku/ulicy to nikt tego za ciebie nie zrobi.
   A wystarczyło się rozejrzeć przed wejściem na pasy, uczą tego k$!?a jego mać w przedszkolu, ja pamietam takie lekcje z lat 70 tych, wiec nie jest to jakaś nowa, niedostępna wiedza.

  •  

   pokaż komentarz

   @franciszekkimono: Brawo, dla jednych logiczne i oczywiste, inni ciagle trzymaja sie swojego 'bo powinien'. Nie raz widziałem (o zgrozo) matki wpychajace wozek z dzieckiem na przejscie aby dac sygnał kierowcom ze beda przechodzic, spora czesc z nich pewnie nigdy nie siedziała za kołkiem, podobnie jak ci poszkodowani młodzi z filmu. Jest tak jak piszesz - na drogach jest tyle impulsow do analizy (natłok znakow, radary, porypane skrzyzowania) ze czasami mozg kierowcy jest po prostu przeciazony (tutaj podejrzewam ze do wypadku przyczynił sie radar - spora czesc kierowcow zerka na predkosciomierz, potem na radar - czasami i w lusterko jesli ten jest ustawiony na atak od tyłu) i wychodza tragiczne, choc łatwe do unikniecia sytuacje.

  •  

   pokaż komentarz

   @Speleo84 a mi szkoda kierowcy. Widac, że nie zap#%##?@a. Ludzie weszli mu pod koła praktycznie...

  •  

   pokaż komentarz

   @PanWitold: Ale wie kolega, że popełnia wykroczenie?

   Art. 24. ust. 7. PoRD Ustawy:
   zabrania się wyprzedzania pojazdu silnikowego jadącego po jezdni na zakręcie oznaczonym znakami ostrzegawczymi.

   Czyli owszem nie popełniasz wykroczenia w postaci wyprzedzania na podwójnej ciągłej, ale jednak popełniasz wykroczenie :).

  •  

   pokaż komentarz

   Bo jestem prawie pewien, że jeśli to robisz to przy tej okazji popełniasz jakieś wykroczenie.

   @Micho_master: dlaczego prawie pewien a nie w 100% pewien? Skoro mowisz ze sie nie da to chyba musisz byc w 100% pewien. Innymi slowy mowienie ze nie jestes pewien czy bedzie to wykroczenie to jak mowienie "chyba sie da".
   @PanWitold: bardz odobre zdjecie :)

  •  

   pokaż komentarz

   zabrania się wyprzedzania pojazdu silnikowego jadącego po jezdni na zakręcie oznaczonym znakami ostrzegawczymi.
   Czyli owszem nie popełniasz wykroczenia w postaci wyprzedzania na podwójnej ciągłej, ale jednak popełniasz wykroczenie :).


   @Micho_master: o czym ty piszesz?

  •  

   pokaż komentarz

   zgadzam się w 1000% i to samo tlukę do głowy swoim dzieciom. Kierowca mógł być rozproszony sytuacją na drodze, płaczem dziecka, sytuacją życiową (śmierć lub choroba bliskiej osoby)

   @franciszekkimono: I dlatego dobrzy kierowcy rzadko mają problemy jako piesi. Potrafią sobie wyobrazić co się dzieje w głowie gościa za kółkiem i do tego dostosowują swoje zachowanie, gdy są pieszymi.
   Osobiście kiedy poruszam się pieszo nie mogę zbytnio narzekać na polskich kierowców. Nigdy nie muszę długo czekać, by ktoś umożliwił mi przejście i nie mam ryzykownych sytuacji. Sam też czasami, w zauważalny dla kierowców sposób, powstrzymuję się z przechodzeniem jeśli oceniam, że człowiek w samochodzie może mieć większy problem z zareagowaniem niż ja, idący na piechotę. Korona od tego nie spada, a życie toczy się bez przypałów.

  •  

   pokaż komentarz

   @karer: @karer: Zgodnie z kodeksem drogowym nie możesz wyprzedzać innego pojazdu silnikowego w miejscach oznaczonych do tego stosownymi znakami.

   Chociaż fakt, że w tym przypadku mamy do czynienia z omijaniem a nie wyprzedzaniem. Aczkolwiek faktem jest, że w tym przypadku możesz to zrobić :).

  •  

   pokaż komentarz

   zabrania się wyprzedzania pojazdu silnikowego jadącego po jezdni na zakręcie oznaczonym znakami ostrzegawczymi.

   @Micho_master: AHA co prawda ten pojazd ma moc jednego żywego konia ale nie powiedziałbym że jest silnikowy

  •  

   pokaż komentarz

   Zgodnie z kodeksem drogowym nie możesz wyprzedzać innego pojazdu silnikowego w miejscach oznaczonych do tego stosownymi znakami.

   @Micho_master: ale to jest oderwane kompletnie od tematu tego watku...

  •  

   pokaż komentarz

   @Ligniperdus: w tylny to by mu weszli jak by przyspieszyl...

  •  

   pokaż komentarz

   @Balzat: Widzisz i później tacy jak Ty giną na pasach..., co z tego że masz pierwszeństwo jak postawisz nogę na pasach, auto w miejscu się nie zatrzyma, a przewagę nad Tobą ma znaczą...Ty zginiesz kierowcy nic się nie stanie, więc lepiej czasem pomyśleć za kierowcę upewnić się że można bezpiecznie przejść, niż pukać do bram św. Piotra ze świadomością że miało się pierwszeństwo.

  •  

   pokaż komentarz

   @Balzat: po 2 rozwiewając Twoje podejście, zapoznaj się z przepisami kiedy możesz postawić ten czubek palca na drodze: "Prawidłowe korzystanie z przejścia dla pieszych wiąże się z obowiązkiem zachowania szczególnej ostrożności przez pieszego. Pomimo tego, że dysponuje on pierwszeństwem na przejściu, powinien on swoje zachowanie dostosować do sytuacji. Przede wszystkim gwałtowne wejście na przejście pod nadjeżdżający samochód może być potraktowane jako wtargnięcie na jezdnię. Jak zauważył Sąd Najwyższy w wyroku z 15 maja 2002 r. (sygn. IV KKN 149/97)
   W takiej sytuacji wina za wypadek może spaść na pieszego, mimo że kierowca potrąci go na przejściu." oraz Art. 14 Prawa o ruchu drogowym zawiera katalog zakazów dla pieszych. Zgodnie z jego treścią zabrania się pieszym:

   wchodzenia na jezdnię
   bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych;
   spoza pojazdu lub innej przeszkody ograniczającej widoczność drogi;

  •  

   pokaż komentarz

   : Nic nie będą musieli, bo kierowca tak czy siak wymusił pierwszeństwo na pieszej z prawej strony i ma już po prawku.

   @Maciejos00: jakaś podstawa prawna do tego? Bo w PORD jest to zdefiniowane i nieustąpienie pierwszeństwa jest wtedy, gdy zmusi się innego uczestnika do zatrzymania zmiany kierunku ruchy czy gwałtownej zmiany prędkości.

  •  

   pokaż komentarz

   @D_Prz: Powtórzę się

   zwróć uwagę na to że z drugiej strony na przejście weszła kobieta dużo wcześniej a kierowca i tak nie zareagował..
   nie chodzi mi o to żeby się wp!?!#@#ać na przejście jak święta krowa ale o to że ogromna liczba kierowców na pieszych zupełnie nie zwraca uwagi

  •  

   pokaż komentarz

   Może uważasz że jak już pieszy jest na jezdni to możesz sobie przed nim ot tak przejechać? Weź się puknij w tą pustą banię i zastanów nad sobą. Prosta zasada pieszy na pasach to choć by cie wyruchać mieli to stajesz.

   @Balzat: oczywiście, ze mozesz. Przepisy definiują co to jest nieustąpoenie pierwszeństwa

  •  

   pokaż komentarz

   @EdekMoczygeba: To sobie sprawdź co trzeba zrobić gdy inny samochód zatrzyma się na pasach geniuszu, nagrywający przecież stoi tam dla ozdoby... Samochód stoi babka na przejściu ale ty radośnie zap@%@@?!asz, brawo.

  •  

   pokaż komentarz

   Przejście dla pieszych więc będzie uznana wina kierowcy, niemniej jak byłem dzieciakiem, to uczyli mnie, że spójrz w lewo, w prawo, znowu w lewo i w połowie jezdni jeszcze w prawo. To co się teraz wyprawia to jakiś dramat, ta panna nawet na chwilę nie przestała patrzeć w telefon, pewnie słyszała, że auto zwalnia (to z jej prawej) więc w drogę. Czy ci obecni milenialsi myślą, że są pancerni?

  •  

   pokaż komentarz

   @Balzat: echhh... Ile razy mam ci głąbie powtarzać żebyś zajrzał do przepisów? Jesteś na to zbyt leniwy czy zbyt głupi?

  •  

   pokaż komentarz

   @EdekMoczygeba: art. 26 Prawa o ruchu drogowym

   Kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu.
   jeszcze coś?

  •  

   pokaż komentarz

   @D_Prz: art. 26 Prawa o ruchu drogowym

   Kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Balzat: brawo, teraz przeczytaj ZE ZROZUMIENIEM czym jest ustąpienie pierwszeństwa.

  •  

   pokaż komentarz

   @Vel_Makarena: Mało tego... dziurawiec zamiast się rozejrzeć, to się gapi cały czas w telefon ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @EdekMoczygeba: Pewnie według ciebie zupełne zignorowanie tego że ktoś jest na przejściu. Idź lepiej od razu oddaj prawo jazdy...

  •  

   pokaż komentarz

   @Balzat: to przeczytałeś czy nie? Lenistwo czy głupota?

  •  

   pokaż komentarz

   Dalej nie rozumiem czemu tak trudno kierowcy się zatrzymać jak widzi stojących pieszych przy przejściu?

   @Micho_master: Prawidłowo! Dobrze widzieć, że nie jestem sam wyznając zasadę, że nikomu nie zaszkodzi zatrzymać się i przepuścić pieszych, tak jak w innych cywilizowanych krajach. Mnie też na kursie tak uczono i widać, że porządna szkoła =) Trzeba czasem myśleć i postawić się na miejscu takiego pieszego, dla którego czasem to jedyne wyznaczone miejsce w obrębie kilkunastu/kilkuset metrów, gdzie może bezpiecznie (a przynajmniej powinno być bezpiecznie) przejść przez jezdnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Balzat: może zamiast pyskować, to byś wreszcie przeczytał ten zapis, co? Wiem że boisz się, że może okazać się iż cały czas nie miałeś racji, ale lepsze to niż ośmieszanie się z każdym postem. Zrób to dla siebie, żebyś chociaż przed znajomymi nie wychodził na głupka powtarzającego zasłyszane brednie.

  •  

   pokaż komentarz

   @EdekMoczygeba: takiego kretyna jak ty to dawno nie czytałem

  •  

   pokaż komentarz

   @Balzat: czyli jesteś zbyt głupi żeby czytać ze zrozumieniem. Szkoda.

  •  

   pokaż komentarz

   @EdekMoczygeba: kretyn taki jak ty nie zrozumie że nie ma racji jak by mu nie tłumaczyć

  •  

   pokaż komentarz

   @EdekMoczygeba: jeśli masz jakieś argumenty na swoją obronę to je przedstaw a nie pajacujesz

  •  

   pokaż komentarz

   @Speleo84: W dodatku często te popieprzone kaptury zawężają pole widzenia. Nie rozumiem umiłowania dla tego gównianego ubioru.

  •  

   pokaż komentarz

   Nie masz prawa WYMUSIC PIERWSZENSTWA ale masz pelne prawo wjechac na pasy.

   @karer: Byla niedawno dyskusja publiczna na temat zmiany tego przepisu zeby chronic bardziej pieszych. Tym razem pomysl odrzucono ale takich wypadkow bedzie przybywac i mam nadzieje ze w koncu przepisy sie zmienia.

  •  

   pokaż komentarz

   @Balzat: no póki co jedynym pajacem jesteś ty.

   Ustąpienie pierwszeństwa
   powstrzymanie się od ruchu, jeżeli ruch mógłby zmusić innego kierującego do zmiany kierunku lub pasa ruchu albo istotnej zmiany prędkości, a pieszego - do zatrzymania się, zwolnienia lub przyspieszenia kroku
   Prawo o ruchu drogowym art.2. pkt. 23

   Masz tu jak byk, że nie wolno ci zmusić pieszego do przyspieszenia, zwolnienia, lub zatrzymania kroku, czyli jak pieszy wchodzi na przejście np po przeciwnej stronie drogi, to możesz przejechać jeśli nie przeszkodzi to pieszemu. Nie ma nigdzie napisane (i słusznie, że nie ma, bo byłby to absurd), że, jak sam napisałeś, gdy pieszy postawi choćby palec na przejściu, to wszystkie samochody muszą się zatrzymać. Bzdura, którą niektórzy powtarzają bez zastanowienia się nad tym, co mówią. Wyobraź sobie ruchliwe przejście przez ruchliwą 4-pasmową ulicę (po 2 pasy w każdym kierunku + tramwaj na środku). Wyobraź sobie co by było, gdyby cała ulica z obu stron musiała stać gdy pieszy z jednej strony postawi palec na jezdni? Jesteś w stanie wyobrazić sobie ten bezsens, że jadąc prawym pasem takiej szerokiej ulicy musisz nagle deptać po hamulcach, bo tam, kilkadziesiąt metrów dalej, po drugiej stronie ulicy pieszy postawił palec na jezdni? Wyobrażasz to sobie?

   A teraz czekam na twoje argumenty.

  •  

   pokaż komentarz

   @EdekMoczygeba: Tak się składa że mieszkam właśnie przy takiej drodze mam na nią świetny widok z okna, po dwa pasy w każdą stronę i tory na środku, jak ludzie przechodzą wszyscy normalni się zatrzymują w obu kierunkach. Takie cwaniaczki jak ty dostają tu piękne mandaty a nawet niektórzy tracą prawo jazdy i robią oczy jak 5 zł. Ulubione miejsce egzaminatorów do up!!?$?%ania egzaminów na prawo jazdy. I pewnie cię zaskoczę ale są na to przepisy ale żyj sobie w słodkiej nieświadomości aż będzie cię to kosztować prawo jazdy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Vel_Makarena poduszki powietrzne u pieszych załatwiły by sprawę. Kierowca miał prawo jazdy, piesi bez uprawnień na jezdni.

  •  

   pokaż komentarz

   @Balzat: @Balzat: ja ci przedstawiam przepisy, a ty jakieś swoje fantazje, zamiast argumentów, o które sam prosiłeś. Tak się składa, że często jeżdżę Grunwaldzką i tu, koło Elzamu, to nawet policja nie zatrzymuje się gdy nie musi, więc co ty p$#@??$isz o mandatach i zabieraniu prawa jazdy? Ogarnij się, przestań fantazjować i podaj wreszcie przepisy nakazujące wstrzymać cały ruch gdy pieszy postawi palec na przejściu. Ja ci przepisy podałem, teraz twoja kolej.

   PS. Z tego, co kojarzę, to z twojego okna widać Grunwaldzką, ale akurat to przejście jest za daleko w lewo żebyś mógł je obserwować. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Balzat: mandaty rzeczywiście tam się sypią, kursanci są oblewani, ale za wyprzedzanie lub omijanie na tych pasach, a nie za to, że po drugiej stronie pieszy postawił palec na jezdni.

  •  

   pokaż komentarz

   Byla niedawno dyskusja publiczna na temat zmiany tego przepisu zeby chronic bardziej pieszych. Tym razem pomysl odrzucono ale takich wypadkow bedzie przybywac i mam nadzieje ze w koncu przepisy sie zmienia.

   @joannadeli: na jakie? Osobiscie ciezko zmienic te przepisy bo ratyfikowalismy konwencje wiedenska o ruchu drogowym i nowe przepisy MUSZA byc z nia zgodne. No chyba ze odrzucamy konwencje i wtedy bedziemy jedynym krajem ktory ma inne przepisy xD

  •  

   pokaż komentarz

   @Micho_master: I cudownie zatrzymać pojazd. Wiesz jaka jest różnica miedzy starszym pokoleniem*? Starsze szanuje swoje życie.
   * nie dotyczy starszych i starych z miasta - oni nauczeni jak stado owiec że obi sie to co inni/młodzi.

   Zapraszam do nowych dzielnic Krakowa - zmienisz zdanie, oj zmienisz. Też uważam bo piesi włażą na jezdnie bez pasów tak jak Ci tutaj na pasy. Nawet lepiej - niektórzy widząc samochód wchodzą jak gdyby nigdy nic. Na strąbienie reagują oburzeniem bo przecież są pieszymi w mieście i to oni mają pierwszeństwo. Nie wierzysz? To tym bardziej zapraszam.

  •  

   pokaż komentarz

   @karer: Jak piesza jest na pasach to nie masz prawa wjechać na nie.

   @Micho_master:
   "Art. 14 zabrania wchodzenia bezpośrednio przed jadący pojazd, także na przejściu dla pieszych"

   Cytat z nielubianego portalu ale akurat wyskoczył "na szczycie":
   "Pieszy, który zbliża się do przejścia z widocznym zamiarem skorzystania z niego, ma pierwszeństwo przed samochodami w Austrii, Belgii, Bułgarii, Czechach, Danii, Holandii, Niemczech i Szwajcarii. Warto jednak zaznaczyć, że w większości z tych krajów pierwszeństwo nie jest bezwzględne. Nim pieszy wejdzie na jezdnię, ma obowiązek ocenić prędkość samochodów jadących ulicą i oszacować drogę ich hamowania. Takie przepisy mają zniechęcać do wchodzenia na przejście bezpośrednio przed jadącymi samochodami. Pierwszeństwa nie ma też pieszy idący w pobliżu przejścia chodnikiem wzdłuż ulicy."

  •  

   pokaż komentarz

   @Vel_Makarena: Niestety. Zauważyłem, że jeżeli przepuszczasz pieszego to spogląda tylko na pierwszy pas, na drugi już nie trzeba? Zdarzyło mi się trąbić kilka razy bo taki pieszy wlazł by pod auto zna przeciwka.

  •  

   pokaż komentarz

   niestety różowa patrzy w telefon. Kierowca i piesi zawalili...

   @Speleo84: Dziwisz się, musiało być coś pilnego na fejsie

  •  

   pokaż komentarz

   @Bronek55: Dokładnie. Dlatego ja przepuszczam tylko tych z mojej strony. Zbyt wiele razy widziałem opisywaną przez Ciebie sytuację.

  •  

   pokaż komentarz

   @R2D_Z_Chicago: z tego co widzę to ona patrząc się w telefon ruszyła, a chłopak z nią, jak by ona była jego przewodnikiem. Dosłwonie wyczekiwał jej ruchu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Vel_Makarena: ja widzę, ze sebastian patrzył w lewo i widział samochód, który nawet nie hamował, a i tak wlazł pod niego xD

  •  

   pokaż komentarz

   @Speleo84: ja bym nawet nie zdążył zacząć hamować.

  •  

   pokaż komentarz

   @tomaszs: Obie strony powinny zachować szczególną ostrożność jednak to kierowca nie zatrzymał się w momencie kiedy osoba weszła na pasy. Dodatkowo piesi stali cały czas gdzie on jechał i był przed skrzyżowaniem i kolejnymi pasami. Miał mnóstwo czasu, żeby ich zauważyć. Reasumując zdecydowana wina kierowcy, a piesi mają to na własne życzenie.

   źródło: pieszy.png

  •  

   pokaż komentarz

   @Vel_Makarena: @Speleo84: Ewidentna wina kierowcy, wielki pojazd naprzeciwko się zatrzymał a on sobie jedzie jak gdyby nigdy nic.
   @Mam_cie_w_dupie: Pojazd nagrywajacy zatrzymal sie obok zatoczki, kilkanascie metrow przed przejsciem dla pieszych, daleko od przerwyanej linii. Ta piesza po prawej tez czekala do ostatniej chwili, auta nie da sie zatrzymac w sekunde, gdyby probowal to nagle hamowanie przed przejciem spowodowaloby ze auto z tylu nie mialyby mozliwosci reakcji i wjechalyby w hamujacego.

  •  

   pokaż komentarz

   @Prezes_Wykopu: Jedziesz i widzisz że naprzeciwko się ktoś zatrzymuje a na przejściu po bokach stoją ludzie, każdy normalny zatrzymuje się albo przynajmniej zwalnia do takiej prędkości by w każdej chwili zatrzymać pojazd, powtarzam każdy normalny, niestety takich na drogach mniej coraz.

   A kobity, no cóż, debili nie sieją, widzę przejście to zachowuje się jak święta krowa w Indiach, walić to że auto waży 1,5 tony i jak mnie jebnie to nie będzie co zbierać, to JA MAM TERAZ PIERWSZEŃŚTWO, taka logika.

   A co do auta z tyłu, n i co z tego że tak powiem, masz zachować taki odstęp od poprzedzająceo pojazdu żeby w każdej nieprzewidzianej sytuacji mieć margines na reakcję swoją i drogę zatrzymania pojazdu, może już nawyższy czas przestać jeździć na zderzaku poprzedzającego pojazdu?

  •  

   pokaż komentarz

   Jedziesz i widzisz że naprzeciwko się ktoś zatrzymuje

   @Mam_cie_w_dupie: Nagrywajacy zwalnial a zatrzymal sie dopiero po wypadku, do tego zatrzymal sie z 10 metrow przed przejsciem, moze chcial pogadac z kierowca vana z zatoczki.

  •  

   pokaż komentarz

   @Prezes_Wykopu: Może Panie Prezesie, ale fakt, baby stały więc powinien i tak zwolnić w razie gdyby mu ktoś wtargnął :-)

  •  

   pokaż komentarz

   @Balzat: oczywiście, ja pokazuje Ci jedynie że obowiązki zgodnie z przepisami obejmują obie strony ruchu drogowego nie tylko kierowcę, i nie bronię tego gościa na filmie ...bo tego się nie da wytłumaczyć. odnoszę się jedynie do Twojej wypowiedzi gdzie napisałeś że jak postawisz palec na pasach to mają się zatrzymać - pokazuje jedynie że zanim tą nogę na pasach postawisz to masz obowiązki jak każdy uczestnik ruchu drogowego.

 •  

  pokaż komentarz

  Myślałem, że to nie jest możliwe, ale jednak. Mamy wreszcie nagranie udowadniające że można wtargnąć bezpośrednio pod nadjeżdżający pojazd nawet na przejściu dla pieszych...

 •  

  pokaż komentarz

  jak można tak wejść na przejście dla pieszych ? z telefonem w łapie i bez obejrzenia się w lewo i prawo ?

 •  

  pokaż komentarz

  Pewnie pierwsze o co spyta jak dojdzie do siebie to o to co się stało z jej telefonem.

 •  

  pokaż komentarz

  Nie chce mi się roztrząsać kto miał pierwszeństwo, kto miał prawo itd... ale serio nikt z tej dwójki nie mógł spojrzeć na drogę przed wejściem na pasy? No ludzie... lepiej mieć rację, czy być żywym?

  •  

   pokaż komentarz

   @wrrior: ale musiała coś napisać na fejsie, nic nie rozumiesz!¯\_(ツ)_/¯ᕦ(òóˇ)ᕤ

  •  

   pokaż komentarz

   ale serio nikt z tej dwójki nie mógł spojrzeć na drogę przed wejściem na pasy
   @wrrior: Nie spojrzeli, bo nei planowali jeszcze wchodzić. Ale z drugiej strony ktoś wszedł, zadziałał instynkt stadny i tak poszło.

  •  

   pokaż komentarz

   @czynastolatek: Pomysł na nowe zamachy, wchodzisz na czerwonym pod ciężarówkę a za tobą banda debili wpatrzonych w ekrany telefonów...
   ps. Nikomu nie życzę źle, ale pomysł z montowaniem świateł na chodniku, żeby jeden debil z drugim nie musiał podnosić głowy jest chory. Osobiście uważam, że każdy taki wypadek powinien być wykorzystany "propagandowo", np. w szkołach. Może oglądanie takich scen otworzy dzieciakom oczy, a jak nie to będą ginąć. Uwierzcie mi, jak w szkole się tego nie nauczą, to zrobią to rodzice jeszcze przed umiejętnością jazdy na rowerze.

  •  

   pokaż komentarz

   @wrrior: "Efekt stada". Ostatnio na światłach, na 3 pasach (w jedną stronę) zatrzymały się samochody + jakieś motocykle wbiły się do przodu. Śmieszne było to, że światło przeskoczyło na zielone i nikt nie ruszył. Każdy patrzył się na innych a nie na światła xD. Dopiero jak titłem dosłownie po jakiś 10 sekundach zielonego to się wszyscy obudzili i pojechali. Pierwszy raz spotkałem się z czymś takim w życiu, a już z 10 lat za kierownicą.

  •  

   pokaż komentarz

   Nie spojrzeli, bo nei planowali jeszcze wchodzić.

   @czynastolatek: Szkoda.

1 2 3 4 5 6 7 ... 20 21 następna